FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Markus KR 30.28 0.00.00 70.51 68.08
2 Korhonen Konsta Pohjant 39.25 0.08.57 53.68 51.83
3 Ikola Atte HS 43.06 0.12.38 48.35 46.68
4 Korhonen Ari-Matti KaSu 43.26 0.12.58 47.23 45.61
5 Simola Mikko Pohjant 44.59 0.14.31 44.89 43.35
6 Kariniemi Raimo KuoSu 45.56 0.15.28 43.26 41.77
7 Niemelä Hannu Pohjant 46.00 0.15.32 42.50 41.03
8 Rissanen Erno-Kalle SonPa 51.23 0.20.55 37.42 36.13
Lintula Tapani KärsKa HYL -
Koivumäki Lauri LapVi HYL -
Koirikivi Riku Pohjant KES -
Pasanen Ville KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanen Olli KuoSu 37.43 0.00.00
2 Hyttinen Ossi SonPa 42.47 0.05.04

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkkala Tero KaSu 36.49 0.00.00
2 Järvelin Marko PeRa 1.18.43 0.41.54
Huttunen Tomi KoHo HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Juha KuoSu 38.29 0.00.00 36.27 35.68
2 Ruokolainen Jouni NurmSe 40.03 0.01.34 33.55 33.00
3 Lång Pekka KuoSu 41.26 0.02.57 31.16 30.65
4 Heiskanen Jari SonPa 42.08 0.03.39 29.40 28.92
5 Koirikivi Vesa RasTiimi 48.44 0.10.15 24.35 23.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 30.01 0.00.00 48.21 47.61
2 Joutsensaari Jorma KuoSu 34.42 0.04.41 41.19 40.67
3 Thitz Eero SaSu 36.51 0.06.50 38.29 37.81
4 Pietilä Hannu KaSu 37.42 0.07.41 36.95 36.48
5 Kauppinen Vesa SonPa 38.13 0.08.12 35.98 35.52
6 Peltonen Timo SonPa 42.10 0.12.09 32.18 31.77
7 Lintunen Petteri SiiRa 42.14 0.12.13 31.70 31.30
8 Salonen Mika KuoSu 45.09 0.15.08 29.25 28.88
9 Saatsi Asko NurmSe 50.12 0.20.11 25.95 25.62
10 Nurminen Juha KajKu 50.16 0.20.15 25.55 25.23
11 Kellokumpu Seppo KaSu 54.42 0.24.41 23.15 22.86
12 Kankkunen Matti SonPa 1.01.07 0.31.06 20.42 20.17
Niiranen Ari KR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 30.29 0.00.00 46.96 46.61
2 Kaartinen Pekka KaSu 30.49 0.00.20 45.46 45.12
3 Keränen Kari KEV 36.47 0.06.18 37.25 36.97
4 Koponen Pekka LohiRa 38.58 0.08.29 34.37 34.12
5 Forss Jari HaukivKi 40.30 0.10.01 32.32 32.07
6 Piispanen Reima OuHu 40.57 0.10.28 31.21 30.98
7 Vornanen Pekka SuoVa 51.49 0.21.20 24.07 23.89
8 Pietarinen Juha SiiRa 53.39 0.23.10 22.68 22.51

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kalle KuoSu 30.24 0.00.00 39.24 38.68
2 Mourujärvi Kauno KuoSu 38.26 0.08.02 30.37 29.94
3 Junttila Tuomo RasTiimi 44.35 0.14.11 25.61 25.25
4 Turunen Esko SonPa 46.23 0.15.59 24.07 23.72
5 Halonen Pauli SäynSa 47.16 0.16.52 23.08 22.75
6 Karhunen Juha KuoSu 1.12.39 0.42.15 14.66 14.45
Malinen Pentti KaSu HYL -
Antikainen Raimo KuoSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Eero SuomRa 25.53 0.00.00 37.96 37.11
2 Laitinen Olli PeRa 31.09 0.05.16 31.11 30.42
3 Kemppainen Taisto VaKa 31.50 0.05.57 30.02 29.35
4 Butilkin Niilo SäynSa 35.50 0.09.57 26.30 25.71
5 Miettinen Kauko SuoVa 36.40 0.10.47 25.33 24.77
6 Pajamäki Kalevi SäynSa 37.43 0.11.50 24.27 23.73
7 Lakkala Ossi KuoSu 42.20 0.16.27 21.31 20.84
8 Virkkula Unto NivU 43.54 0.18.01 20.24 19.79
9 Kari Erkki KajKu 48.04 0.22.11 18.21 17.81
10 Puolakka Pekka SäynSa 1.19.23 0.53.30 10.86 10.62
Heinonen Kari KuoSu HYL -
Tiitto Jukka KuoSu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 32.43 0.00.00 27.26 28.00
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 33.13 0.00.30 26.17 26.89
3 Oja Jorma NiS 44.00 0.11.17 19.25 19.78
4 Kettunen Kimmo SäynSa 48.24 0.15.41 17.04 17.51
Karppinen Eino SäynSa KES -
Karjalainen Seppo KuoSu KES -
Jokikuona Toivo RasTiimi KES -
Suihkonen Matti KuoSu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 23.34 0.00.00 14.58 14.90
2 Mikkilä Mauno NiS 27.36 0.04.02 11.51 11.76
3 Laine Tapani KuoSu 2.53.41 2.30.07 1.68 1.72
Patronen Viljo KuoSu EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 35.57 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Eelis IisVi 40.23 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muhonen Aatu RaJu 1.00.34 0.00.00
2 Kouvalainen Olli Kiuru 1.02.24 0.01.50

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 16.18 0.00.00
2 Kouvalainen Niilo Kiuru 26.49 0.10.31
3 Korhonen Karri KaSu 31.03 0.14.45
4 Muhonen Eetu RaJu 45.57 0.29.39
Hukkanen Pekka VierKo EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 13.58 0.00.00
2 Suvinen Sisu SaSu 16.04 0.02.06
3 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 21.16 0.07.18
4 Kovanen Jere SaSu 21.49 0.07.51
5 Kalilainen Jussi PiVe 22.40 0.08.42
6 Kolehmainen Matias SäynSa 25.53 0.11.55
7 Männikkö Aapo SaSu 33.21 0.19.23

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Veikko KaSu 13.21 0.00.00
2 Rieppo Lenni KR 17.54 0.04.33
3 Suvinen Nuutti SaSu 19.48 0.06.27
4 Kovanen Joni SaSu 58.55 0.45.34

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 33.23 0.00.00 55.72 54.03
2 Kirvesmies Annika KuoSu 34.09 0.00.46 53.57 51.93
3 Uurasjärvi Emilia KuoSu 35.14 0.01.51 51.04 49.48
4 Heiskanen Teija SonPa 36.23 0.03.00 48.57 47.09
5 Laitinen Kaisa YlikNM 40.12 0.06.49 43.19 41.87
6 Korhonen Hanna KaSu 1.03.32 0.30.09 26.84 26.02
Tolppanen Jaana KuoSu HYL -
Torvela Tiina KuoSu KES -
Niskanen Sofia SonPa KES -
Kolehmainen Kaisu KuoSu KES -
Järvelä Emmi KuoSu EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Jaana KaSu 37.04 0.00.00 36.05 35.95
2 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 41.23 0.04.19 30.68 30.59
3 Moilanen Tiina SiiRa 45.19 0.08.15 26.54 26.47
4 Malinen Marita KuoSu 1.03.52 0.26.48 17.79 17.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Maija KuoSu 36.10 0.00.00 48.02 45.69
2 Väätäinen Hanna KuoSu 42.24 0.06.14 39.43 37.51
3 Multala Sanna KuoSu 53.50 0.17.40 29.84 28.39
4 Lehtonen Raisa SiiRa 1.06.25 0.30.15 23.21 22.08
Savikkomaa Sanna KoHo HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Marja NilsNu 28.55 0.00.00 43.04 39.31
2 Holm Riikka SiiRa 29.39 0.00.44 39.88 36.42
3 Lintunen Sirpa SiiRa 32.16 0.03.21 34.72 31.71
4 Sundvall Tiina KuoSu 52.03 0.23.08 20.33 18.56

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 26.11 0.00.00 44.54 44.31
2 Lassila Päivi RasTiimi 31.01 0.04.50 36.66 36.47
3 Ekdahl Pirkko NiS 37.04 0.10.53 29.89 29.74
4 Kukkola Sinikka KuoSu 39.07 0.12.56 27.58 27.44
5 Laitinen Tiina KuoSu 43.27 0.17.16 24.16 24.03
6 Piispanen Eija OuHu 48.42 0.22.31 20.95 20.85
7 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 52.49 0.26.38 18.77 18.67

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Paula KaSu 27.37 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 39.06 0.00.00 33.01 33.17
2 Hiltunen Maija SäynSa 42.33 0.03.27 28.81 28.96
3 Malkki Sisko SaSu 1.00.44 0.21.38 19.12 19.22
Puolakka Päivi SäynSa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 35.46 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Minttu SiiRa 28.11 0.00.00 35.37 34.72
2 Lång Emma KuoSu 31.15 0.03.04 31.10 30.53
3 Kuokka Katri IisVi 33.59 0.05.48 27.87 27.35
4 Multala Emmi KuoSu 34.52 0.06.41 26.45 25.96
5 Malinen Ella KuoSu 40.51 0.12.40 21.96 21.56
6 Kukkonen Senni IisVi 1.00.30 0.32.19 14.42 14.15
Leinonen Siiri KaSu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkkala Venla KaSu 29.48 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiihonen Annika KaSu 24.26 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalilainen Anni PiVe 17.58 0.00.00
2 Suvinen Liina SaSu 18.55 0.00.57
3 Muhonen Oona RaJu 20.21 0.02.23
4 Lehtonen Viivi SiiRa 24.08 0.06.10
5 Männikkö Kerttu SaSu 32.22 0.14.24
Siponen Anna Kiuru EIL -