FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Saaristorastit, Pargas IF:n 100-vuotisjuhlakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 108
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 34.34 0.00.00 90.85 90.85
2 Peltola Juha MSParma 34.43 0.00.09 90.32 90.32
3 Huhtinen Mikko TuS 35.13 0.00.39 88.90 88.90
4 Kivelä Matti HiKi 35.19 0.00.45 88.51 88.51
5 Hyyryläinen Juha AnttU 36.29 0.01.55 85.55 85.55
6 Parkkinen Jarno RR 36.31 0.01.57 85.34 85.34
7 Weckman Janne VeVe 37.03 0.02.29 83.98 83.98
8 Nakonechnyi Dmitry AngA 37.35 0.03.01 82.66 82.66
9 Kautto Lasse VaajTe 37.50 0.03.16 81.99 81.99
10 Laitinen Petteri KangSK 37.51 0.03.17 81.83 81.83
11 Fagerudd Kim PR 37.53 0.03.19 81.63 81.63
12 Närvä Toni PR 39.11 0.04.37 78.80 78.80
13 Dahlen Mats NOR 39.17 0.04.43 78.47 78.47
14 Nieminen Janne PR 39.23 0.04.49 78.15 78.15
15 Sipilä Mikko KangSK 39.41 0.05.07 77.44 77.44
16 Rahko Sampo Pohjant 39.42 0.05.08 77.29 77.29
17 Martomaa Simo KR 39.47 0.05.13 77.00 77.00
18 Brunell Filip Brahe 39.54 0.05.20 76.66 76.66
19 Vesterinen Pekka Raseborg 40.02 0.05.28 76.28 76.28
20 Ritasalo Timo MSParma 40.04 0.05.30 76.10 76.10
21 Kankaanpää Vesa OK77 40.34 0.06.00 75.04 75.04
22 Kahelin Jouni VaajTe 40.35 0.06.01 74.89 74.89
23 Nurmiainen Aaro LappRi 40.36 0.06.02 74.75 74.75
24 Bäckström Anders Femman 41.00 0.06.26 73.90 73.90
24 Valkama Sami PR 41.00 0.06.26 73.90 73.90
26 Lappalainen Lauri TuS 41.15 0.06.41 73.22 73.22
27 Sundelin Peter Femman 41.16 0.06.42 73.07 73.07
28 Myllymäki Tero VetU 41.21 0.06.47 72.81 72.81
29 Haarlaa Tapio HS 41.24 0.06.50 72.60 72.60
30 Heiska Samu LapVi 41.29 0.06.55 72.34 72.34
31 Tölli Marko S-JKL 41.31 0.06.57 72.17 72.17
32 Donner Mikael OK77 41.44 0.07.10 71.68 71.68
33 Haajanen Erik Raseborg 41.45 0.07.11 71.53 71.53
34 Sund Otto Femman 42.00 0.07.26 70.99 70.99
35 Kuutti Veli-Pekka PertPe 42.02 0.07.28 70.82 70.82
36 Sågfors Joel Femman 42.17 0.07.43 70.29 70.29
37 Kallio Kari Koovee 42.24 0.07.50 69.98 69.98
38 Kuusinen Petri HlS 42.38 0.08.04 69.49 69.49
39 Maajärvi Matti LappRi 42.44 0.08.10 69.21 69.21
40 Reponen Tommi PR 42.48 0.08.14 68.99 68.99
41 Lund Matias Femman 42.59 0.08.25 68.59 68.59
42 Laaksonen Markku Rasti88 43.14 0.08.40 68.08 68.08
43 Löfbacka Sami KPV 43.19 0.08.45 67.84 67.84
44 Tamminen Jani TuS 43.21 0.08.47 67.67 67.67
45 Töyrylä Mikko KyS 43.28 0.08.54 67.38 67.38
46 Helander Iisak Pohjant 43.49 0.09.15 66.73 66.73
47 Jurvakainen Tuukka VaajTe 43.53 0.09.19 66.52 66.52
48 Savolainen Eetu SiiRa 43.58 0.09.24 66.29 66.29
49 Ahlqvist Lars-Johan Orient 44.05 0.09.31 66.00 66.00
50 Yrjä Aki PertPe 44.10 0.09.36 65.77 65.77
51 Örn Antti AR 44.37 0.10.03 65.00 65.00
52 Saari Matti TuS 44.51 0.10.17 64.55 64.55
53 Karjalainen Teemu VaajTe 44.59 0.10.25 64.26 64.26
54 Rajaniemi Juho TuS 45.36 0.11.02 63.28 63.28
55 Laaksonen Petri Järla 45.43 0.11.09 63.02 63.02
56 Alonen Matti S-JKL 45.56 0.11.22 62.61 62.61
57 Parisod Heikki AngA 45.57 0.11.23 62.49 62.49
58 Virkki Vili HlS 46.08 0.11.34 62.13 62.13
59 Saikko Ville LappRi 46.09 0.11.35 62.01 62.01
60 Jern Jens Femman 46.39 0.12.05 61.24 61.24
60 Valjakka Vili AnttU 46.39 0.12.05 61.24 61.24
62 Hautala Jari Femman 46.58 0.12.24 60.62 60.62
63 Myllärinen Aki JoKu 47.59 0.13.25 59.24 59.24
64 Karppinen Timo Pohjant 48.10 0.13.36 58.91 58.91
65 Vainiomäki Samuel PelPo 48.13 0.13.39 58.75 58.75
66 Heinonen Eero MSParma 48.17 0.13.43 58.57 58.57
67 Salminen Joonas VaHa 48.22 0.13.48 58.37 58.37
68 Aaltonen Lassi HS 48.39 0.14.05 57.93 57.93
69 Kujanpää Juuso Lynx 48.53 0.14.19 57.56 57.56
70 Samposalo Kai KangSK 49.23 0.14.49 56.88 56.88
71 Parkkinen Jussi AngA 49.25 0.14.51 56.74 56.74
72 Laine Miika KS 49.38 0.15.04 56.40 56.40
73 Vainiomäki Markus SuSe 49.42 0.15.08 56.22 56.22
74 Kansonen Jari JoKu 50.27 0.15.53 55.29 55.29
75 Panovec Jan Pohjant 50.29 0.15.55 55.16 55.16
76 Smeds Kenneth NOK 50.32 0.15.58 55.01 55.01
77 Manninen Kalle AnttU 50.44 0.16.10 54.70 54.70
78 Krats Henri S-JKL 50.51 0.16.17 54.48 54.48
79 Ekonoja Antti PelPo 51.09 0.16.35 54.07 54.07
80 Korkeakangas Antti RaJu 53.23 0.18.49 51.71 51.71
81 Kesälä Mikko Pohjant 53.27 0.18.53 51.56 51.56
82 Kokkinen Kari PertPe 53.41 0.19.07 51.25 51.25
83 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 54.23 0.19.49 50.50 50.50
84 Paju Erno TP 54.57 0.20.23 49.89 49.89
85 Isokoski Teppo KoS 56.11 0.21.37 48.71 48.71
86 Holm Christian Femman 57.42 0.23.08 47.35 47.35
87 Ojanperä Pauli KauWi 59.10 0.24.36 46.09 46.09
88 Wärnman Patrik Brahe 59.41 0.25.07 45.61 45.61
89 Parkkinen Anssi S-JKL 59.56 0.25.22 45.34 45.34
90 Isokoski Erkki VePo 1.04.38 0.30.04 41.97 41.97
91 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.08.22 0.33.48 39.61 39.61
92 Seppälä Janne SomEsa 1.08.59 0.34.25 39.18 39.18
93 Mänty Eero HirvHe 1.09.30 0.34.56 38.82 38.82
94 Wiik Peter NOK 1.09.49 0.35.15 38.58 38.58
95 Oikarinen Markku S-JKL 1.13.26 0.38.52 36.61 36.61
96 Rehberger Markku PePo 1.23.50 0.49.16 32.01 32.01
Väänänen Petri SiiRa EIL -
Koskikallio Aleksi KaRa KES -
Aaltonen Vesa Brahe EIL -
Valkonen Lauri LS-37 KES -
Ritasalo Teemu EsAk KES -
Ilmarinen Markus HiKi EIL -
Järn Staffan Brahe EIL -
Kukkonen Janne KuoSu EIL -
Ranki Arto AngA EIL -
Seppänen Atte JoKu EIL -
Tuovinen Aleksi KuoSu EIL -
Vennelä Miika KangSK EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 66
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 32.47 0.00.00 86.51 86.51
2 Joensuu Marttiina Pohjant 33.02 0.00.15 85.65 85.65
3 König-Salmi Vroni PR 34.16 0.01.29 82.37 82.37
4 Iso-Markku Paula KR 35.14 0.02.27 79.92 79.92
5 Hyyryläinen Laura AnttU 35.36 0.02.49 78.91 78.91
6 Höstman Victoria Femman 35.49 0.03.02 78.24 78.24
7 Fagerudd Salla PR 36.08 0.03.21 77.37 77.37
8 Reponen Milka KeuKi 36.35 0.03.48 76.23 76.23
9 Saarimäki Heini AngA 37.23 0.04.36 74.42 74.42
9 Mähönen Emmi TP 37.23 0.04.36 74.42 74.42
11 Silvennoinen Emma PR 37.46 0.04.59 73.31 73.31
12 Lakanen Laura Pohjant 38.06 0.05.19 72.49 72.49
13 Autio Päivi Hiisi 38.14 0.05.27 72.06 72.06
14 Lylynperä Kaisa TuS 38.42 0.05.55 71.02 71.02
15 Hirvonen Eveliina PR 39.05 0.06.18 70.15 70.15
16 Ryyppö Minna HS 39.07 0.06.20 69.92 69.92
17 Jalava Enni TuS 39.08 0.06.21 69.71 69.71
18 Töyrylä Salla VeVe 39.50 0.07.03 68.32 68.32
19 Liimatainen Anni TuS 40.13 0.07.26 67.50 67.50
20 Ojapalo Anna Lynx 40.29 0.07.42 66.89 66.89
21 Istolahti Jaana YKV 40.30 0.07.43 66.69 66.69
22 Kinnala Venla TuS 40.34 0.07.47 66.42 66.42
23 Andelin Sanna LaTa 40.42 0.07.55 66.03 66.03
24 Laine Hanna KR 41.24 0.08.37 64.75 64.75
25 Väisänen Mari KR 41.34 0.08.47 64.33 64.33
26 Blomgren Pernilla NOK 41.38 0.08.51 64.07 64.07
27 Saarimäki Milla PR 41.51 0.09.04 63.57 63.57
28 Smeds Heidi NOK 42.20 0.09.33 62.69 62.69
29 Rahko Saana-Maria Pohjant 43.02 0.10.15 61.51 61.51
30 Mäkinen Pinja AngA 44.26 0.11.39 59.42 59.42
31 Kurppa Pinja AngA 44.44 0.11.57 58.87 58.87
32 Jurvakainen Vuokko S-JKL 45.06 0.12.19 58.24 58.24
33 Kangasaho Essi HiKi 45.11 0.12.24 57.99 57.99
34 Honkanen Miitu KuoSu 45.17 0.12.30 57.71 57.71
35 Mäkelä Joosefiina AngA 45.18 0.12.31 57.54 57.54
36 Antikainen Inna TuS 46.12 0.13.25 56.27 56.27
37 Kanko Miina Koovee 46.15 0.13.28 56.07 56.07
38 Schubnell Lisa TuS 47.13 0.14.26 54.78 54.78
39 Jerkku Laura TuS 47.26 0.14.39 54.38 54.38
40 Ritanotko Johanna TuMe 49.29 0.16.42 51.99 51.99
41 Taimisto Niina RaN 49.30 0.16.43 51.84 51.84
42 Gustafsson Essi R-P 49.40 0.16.53 51.53 51.53
43 Bäckström Ida Femman 51.43 0.18.56 49.36 49.36
44 Moilanen Anna KaSu 53.06 0.20.19 47.94 47.94
45 Hasu Eveliina KS 53.28 0.20.41 47.49 47.49
46 Cepova Daniela TuS 54.39 0.21.52 46.34 46.34
47 Pensas Johanna LappRi 54.57 0.22.10 45.96 45.96
48 Tani Leena KS 55.28 0.22.41 45.41 45.41
49 Nyholm Tanja KaRa 55.35 0.22.48 45.19 45.19
50 Vääränen Sari KS 55.41 0.22.54 44.99 44.99
50 Helle Annukka EsAk 55.41 0.22.54 44.99 44.99
52 Parkkinen Tiia S-JKL 56.34 0.23.47 44.05 44.05
53 Kujala Terhi PoRa 56.35 0.23.48 43.92 43.92
54 Ekström Hanne-Line MSParma 57.41 0.24.54 42.96 42.96
55 Laitinen Anna RaLu 58.56 0.26.09 41.94 41.94
56 Autio Mari YlKi 1.01.08 0.28.21 40.32 40.32
57 Palopääl Maris EST 1.04.07 0.31.20 38.34 38.34
58 Fränti Eeva-Maria YKV 1.04.15 0.31.28 38.15 38.15
59 Grahn Elina NOK 1.05.35 0.32.48 37.27 37.27
60 Riihimäki Elina KodisjKa 1.21.52 0.49.05 29.78 29.78
Hartvik Heli PR EIL -
Linnaila Charlotta Orient EIL -
Kyckling Katja HyRa KES -
Norrgrann Saara PR HYL -
Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi HYL -
Österman Lilja TuS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ottila Markus TuS 33.39 0.00.00 47.88 47.88
2 Kaplas Jarkko JoKu 35.21 0.01.42 44.82 44.82
3 Joensivu Janne VaHa 35.35 0.01.56 43.77 43.77
4 Puro-Aho Arto YKV 36.27 0.02.48 41.99 41.99
5 Valonen Samuli VaHa 37.05 0.03.26 40.55 40.55
6 Hoikkala Mikko KSF 44.20 0.10.41 33.31 33.31
7 Rosenblad Kalle HiKi 50.53 0.17.14 28.50 28.50
8 Koskinen Tommi TP 53.10 0.19.31 26.77 26.77
9 Höglund Mats Falken 56.34 0.22.55 24.68 24.68
10 Isoniemi Vesa AOK 57.37 0.23.58 23.77 23.77

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mähönen Jouni TP 30.16 0.00.00 69.54 69.54
2 Salonen Mikko HS 30.47 0.00.31 68.10 68.10
3 Kivilaakso Janne Lynx 32.11 0.01.55 64.88 64.88
4 Turkki Antti ORa 34.50 0.04.34 59.71 59.71
5 Asikainen Timo Hiisi 35.47 0.05.31 57.89 57.89
6 Rönnemaa Antti SiiRa 36.06 0.05.50 57.15 57.15
7 Savolainen Tomi RasKe 36.29 0.06.13 56.32 56.32
8 Isoherranen Sami Lynx 36.41 0.06.25 55.79 55.79
9 Vesisenaho Tero SaPu 36.43 0.06.27 55.51 55.51
10 Rönkkö Roope TuuSe 36.50 0.06.34 55.11 55.11
11 Karttila Jussi MSParma 37.05 0.06.49 54.52 54.52
12 Näpänkangas Mika S-JKL 37.25 0.07.09 53.81 53.81
13 Heikkonen Rami SuSi 37.31 0.07.15 53.44 53.44
14 Rintala Rami Hiisi 37.41 0.07.25 52.99 52.99
15 Kaunismäki Jyrki RaLu 37.45 0.07.29 52.67 52.67
16 Kääriäinen Sami TuMe 37.46 0.07.30 52.43 52.43
17 Rönkä Tero PiTa 38.02 0.07.46 51.84 51.84
18 Hiltula Hannu PudU 38.31 0.08.15 50.98 50.98
19 Kivelä Tuomas Raus 38.33 0.08.17 50.72 50.72
20 Haikonen Jyrki UlvUra 38.46 0.08.30 50.22 50.22
21 Kaario Kimmo VaajTe 38.54 0.08.38 49.83 49.83
22 Kämäräinen Sami L-US 39.05 0.08.49 49.39 49.39
23 Ojala Tero KS 39.20 0.09.04 48.86 48.86
23 Hämäläinen Esa PunKu 39.20 0.09.04 48.86 48.86
25 Huurre Jyri TuS 39.30 0.09.14 48.24 48.24
26 Hölttä Sami HyRa 39.51 0.09.35 47.60 47.60
27 Jarva Jukka OrPo 41.29 0.11.13 45.53 45.53
28 Holappa Hannu VePo 41.35 0.11.19 45.22 45.22
29 Puupponen Erno EsSu 42.08 0.11.52 44.43 44.43
30 Toivio Matti RaPi 43.37 0.13.21 42.73 42.73
31 Kokkonen Timo KaSu 44.12 0.13.56 41.98 41.98
32 Määttänen Pekka EsSu 44.35 0.14.19 41.43 41.43
33 Kuusivaara Janne EsAk 45.04 0.14.48 40.80 40.80
34 Liponkoski Sami TP 45.37 0.15.21 40.13 40.13
35 Myllymäki Jyri VetU 45.53 0.15.37 39.71 39.71
36 Plit Herkko Lynx 46.11 0.15.55 39.28 39.28
37 Mårtenson Rasmus OK77 47.54 0.17.38 37.70 37.70
38 Välimaa Pertti VaaSu 1.01.33 0.31.17 29.20 29.20
Koho Taneli RR EIL -
Ojala Marko UlvUra EIL -
Laine Jani TuS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 28.53 0.00.00 67.55 67.55
2 Yliluikki Matti SuSi 29.28 0.00.35 65.99 65.99
3 Haanpää Tuomo TP 30.16 0.01.23 64.02 64.02
4 Parttimaa Timo AngA 30.50 0.01.57 62.62 62.62
5 Lundström Mats Raseborg 31.44 0.02.51 60.63 60.63
6 Lindholm Jari OK77 31.56 0.03.03 60.04 60.04
7 Asklöf Tom Lynx 32.13 0.03.20 59.30 59.30
8 Numminen Mika UrjU 33.19 0.04.26 57.14 57.14
9 Lautamäki Asko HlS 33.49 0.04.56 56.09 56.09
10 Suominen Jukka LaJy 34.23 0.05.30 54.97 54.97
11 Björkqvist Niklas HlS 35.06 0.06.13 53.65 53.65
12 Heinilä Hannu RaVa 35.11 0.06.18 53.33 53.33
13 Haapasalo Jarmo Pohjant 35.19 0.06.26 52.94 52.94
14 Leppämäki Tero ViiSu 35.51 0.06.58 51.96 51.96
15 Pihala Mika RaLu 36.03 0.07.10 51.48 51.48
16 Kiljunen Juha RaVa 36.48 0.07.55 50.25 50.25
17 Wolff Jonas Raseborg 36.51 0.07.58 49.99 49.99
18 Nygård Marko KuoSu 37.39 0.08.46 48.75 48.75
19 Aho Jarmo PäLuLu 37.47 0.08.54 48.40 48.40
20 Borgenström Jussi HyRa 38.15 0.09.22 47.63 47.63
21 Ruuska Vesa KangSK 40.04 0.11.11 45.30 45.30
22 Sillanpää Kari MaMa 40.42 0.11.49 44.43 44.43
23 Jaatinen Tapio EsSu 41.17 0.12.24 43.64 43.64
24 Pyykönen Jouni EsAk 42.16 0.13.23 42.46 42.46
25 Haapasalo Harri Pohjant 42.55 0.14.02 41.66 41.66
26 Pietikäinen Timo Pihkan 43.29 0.14.36 40.96 40.96
27 Lindahl Anders AOK 43.36 0.14.43 40.69 40.69
28 Klinga Ville LS-37 44.25 0.15.32 39.79 39.79
29 Nordell Anders KSF 44.31 0.15.38 39.55 39.55
30 Orell Marko TuMe 45.45 0.16.52 38.33 38.33
31 Snickars Christer Solf 46.56 0.18.03 37.22 37.22
32 Kohvakka Hannu Kalske 48.17 0.19.24 36.04 36.04
33 Weiss Robert OK77 48.38 0.19.45 35.64 35.64
34 Laaksonen Arto AngA 51.34 0.22.41 33.48 33.48
35 Väisänen Jari KR 52.02 0.23.09 33.05 33.05
36 Mäkelä Markku ViRuS 52.37 0.23.44 32.56 32.56
37 Kellokumpu Seppo KaSu 52.53 0.24.00 32.26 32.26
38 Karru Antti VaRa 53.48 0.24.55 31.59 31.59
39 Kanko Jari Koovee 54.18 0.25.25 31.17 31.17
40 Ritvanen Paavo Pihkan 56.29 0.27.36 29.84 29.84
41 Juva Mika MuurVi 59.10 0.30.17 28.38 28.38
42 Piironen Timo MSParma 1.06.09 0.37.16 25.28 25.28
Autio Rauno KaRa HYL -
Lehtosaari Jari HaHe HYL -
Joutsensaari Jarmo KangSK EIL -
Niskanen Petteri RasHy EIL -
Tähtinen Timo HS EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 25.55 0.00.00 75.92 75.92
2 Karppinen Aleksi Pohjant 28.28 0.02.33 68.38 68.38
3 Takanen Lari VeVe 28.53 0.02.58 66.66 66.66
4 Aikio Santeri KEV 32.35 0.06.40 58.45 58.45
5 Malinen Olli SKUusi 33.12 0.07.17 56.73 56.73
6 Sainio Antti SKUusi 33.42 0.07.47 55.26 55.26
7 Pöyhönen Petja RasKa 35.54 0.09.59 51.28 51.28
8 Huhtinen Olli TuS 36.57 0.11.02 49.26 49.26
9 Hakala Joakim Femman 38.18 0.12.23 46.97 46.97
10 Itkonen Otto TuS 38.41 0.12.46 45.96 45.96
11 Viitasaari Toni-Antti KoS 39.08 0.13.13 44.89 44.89
12 Sundelin Ville RasKa 41.04 0.15.09 42.27 42.27
13 Nissinen Niko Pohjant 42.52 0.16.57 40.00 40.00
14 Hirvonen Lassi RaVa 56.17 0.30.22 30.09 30.09
Halonen Valtteri VaHa KES -
Räsänen Markus KuoSu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bister Reijo TuMe 23.28 0.00.00 68.22 68.22
2 Vuorela Mika TP 25.27 0.01.59 62.67 62.67
3 Vuorinen Pekka Orient 25.28 0.02.00 62.39 62.39
4 Laiho Hannu RaVa 27.32 0.04.04 57.49 57.49
5 Huostila Markku LamSä 28.32 0.05.04 55.27 55.27
6 Partanen Juha RasHy 28.56 0.05.28 54.29 54.29
7 Haajanen Leif Raseborg 29.29 0.06.01 53.08 53.08
8 Kuusinen Mikko HS 30.06 0.06.38 51.79 51.79
9 Kukkola Pauli SiiRa 30.07 0.06.39 51.56 51.56
10 Rantala Timo KPV 30.10 0.06.42 51.28 51.28
11 Stenlund Dan Brahe 30.12 0.06.44 51.02 51.02
12 Salonen Timo VaHa 30.30 0.07.02 50.32 50.32
13 Natunen Timo SaSu 30.32 0.07.04 50.07 50.07
14 Uusikartano Simo TuMe 31.28 0.08.00 48.40 48.40
15 Köyvönen Kimmo MaMa 31.39 0.08.11 47.93 47.93
15 Lammila Jyrki LaJy 31.39 0.08.11 47.93 47.93
17 Patana Pekka LaihLu 31.50 0.08.22 47.27 47.27
18 Korhonen Ilkka KuoSu 32.04 0.08.36 46.74 46.74
19 Oikarinen Jarmo TP 32.08 0.08.40 46.46 46.46
20 Parkkinen Pekka Pohjant 33.06 0.09.38 44.92 44.92
21 Jalava Kari VaRa 33.10 0.09.42 44.65 44.65
22 von Frenckell Otto Raseborg 33.21 0.09.53 44.22 44.22
23 Konttajärvi Seppo VePo 33.27 0.09.59 43.91 43.91
24 Haanpää Kari PR 34.35 0.11.07 42.30 42.30
25 Laitinen Jorma RaLu 35.04 0.11.36 41.54 41.54
26 Gustafsson Risto R-P 38.31 0.15.03 37.67 37.67
27 Lampinen Raino HS 38.33 0.15.05 37.48 37.48
28 Laine Kimmo KyS 39.01 0.15.33 36.88 36.88
29 Lönnfeldt Erik OK77 39.09 0.15.41 36.60 36.60
30 Härkönen Antti PudU 40.38 0.17.10 35.11 35.11
31 Kuusisto Kimmo MSParma 40.50 0.17.22 34.80 34.80
32 Korpela Markku Rasti88 41.57 0.18.29 33.73 33.73
33 Hirvonen Jussi-Petri RaVa 42.28 0.19.00 33.17 33.17
34 Suhonen Timo KuoSu 42.44 0.19.16 32.83 32.83
35 Honkasaari Jukka RaPi 43.23 0.19.55 32.20 32.20
36 Ijas Markku Raus 43.44 0.20.16 31.80 31.80
37 Kajavalta Jyrki TuS 44.06 0.20.38 31.40 31.40
38 Lepola Antti RaVa 46.11 0.22.43 29.85 29.85
39 Huhtala Ismo YlKi 47.02 0.23.34 29.19 29.19
40 Hakala Eero Femman 49.11 0.25.43 27.79 27.79
41 Österberg Kim OK77 52.00 0.28.32 26.17 26.17
Huhtinen Heikki TuS EIL -
Valkonen Pasi IHR EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 33.50 0.00.00 55.88 55.88
2 Ekwik Micaela Lynx 38.46 0.04.56 47.55 47.55
3 Örn Outi KärKV 39.01 0.05.11 46.03 46.03
4 Hoikkala Gun KSF 40.49 0.06.59 42.85 42.85
5 Päivinen Sonja KaSu 45.04 0.11.14 37.76 37.76
6 Hemminki Hanna PoRa 50.08 0.16.18 33.00 33.00
7 Kouttu Helena MaMa 1.01.18 0.27.28 26.22 26.22
Mäkelä Mira Lynx EIL -
Karru Tuulikki VaRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 25.21 0.00.00 61.44 61.44
2 Kukonlehto Kyösti VaHa 25.40 0.00.19 60.49 60.49
3 Ahonen Pekka HauSi 26.16 0.00.55 58.93 58.93
4 Markki Tapio EsSu 26.53 0.01.32 57.39 57.39
5 Pellinen Jari AngA 27.00 0.01.39 56.97 56.97
6 Jetsonen Juhani KuoSu 27.03 0.01.42 56.68 56.68
7 Saarimäki Ilkka AngA 28.02 0.02.41 54.52 54.52
8 Autio Ossi HyRa 28.09 0.02.48 54.12 54.12
9 Vairinen Risto KontU 28.10 0.02.49 53.92 53.92
10 Töyrylä Teuvo VeVe 28.13 0.02.52 53.65 53.65
11 Malinen Jouko HS 28.24 0.03.03 53.13 53.13
12 Niemi Kari-Veli LappRi 28.29 0.03.08 52.80 52.80
13 Niinistö Harri AngA 28.56 0.03.35 51.81 51.81
14 Asikainen Juha RaLu 29.01 0.03.40 51.50 51.50
15 Vestola Heikki RaVa 29.24 0.04.03 50.66 50.66
16 Heikkinen Jarmo HS 29.49 0.04.28 49.79 49.79
17 Aakula Ilkka PR 31.07 0.05.46 47.55 47.55
18 Virkki Antti HlS 32.04 0.06.43 45.99 45.99
19 Partanen Timo RasHy 32.15 0.06.54 45.58 45.58
20 Halla-Aho Timo AlajA 32.19 0.06.58 45.34 45.34
21 Laaksonen Lasse SuSi 32.59 0.07.38 44.27 44.27
22 Nevalainen Eero Pihkan 33.16 0.07.55 43.75 43.75
23 Meriheinä Ulf Pihkan 33.17 0.07.56 43.58 43.58
24 Wickholm Björn-Erik Raseborg 33.47 0.08.26 42.79 42.79
25 Antell Kai KeU 33.56 0.08.35 42.46 42.46
26 Jumppanen Jarmo Pihkan 34.24 0.09.03 41.74 41.74
27 Rautasalo Jouko KR 34.53 0.09.32 41.02 41.02
28 Puustinen Tuomo Pihkan 34.55 0.09.34 40.84 40.84
29 Yli-Ikkelä Antero AOK 35.08 0.09.47 40.45 40.45
30 Valkonen Pekka Kalske 35.22 0.10.01 40.05 40.05
31 Ojapalo Ilkka RR 35.26 0.10.05 39.84 39.84
32 Virtanen Kari PelPo 35.36 0.10.15 39.51 39.51
33 Parnetti Roy HyRa 36.33 0.11.12 38.35 38.35
34 Heikkilä Kari KS 37.04 0.11.43 37.69 37.69
35 Hulkkonen Heikki Pihkan 37.34 0.12.13 37.06 37.06
36 Salonen Jukka LHR 37.55 0.12.34 36.59 36.59
37 Rustari Mauri ViRuS 38.55 0.13.34 35.52 35.52
38 Lukander Harri RaPi 38.59 0.13.38 35.33 35.33
39 Salonen Hannu KonnU 40.07 0.14.46 34.22 34.22
40 Lång Jan MSParma 40.21 0.15.00 33.90 33.90
41 Laukka John RaVa 41.06 0.15.45 33.16 33.16
42 Paananen Jarmo SalRe 42.58 0.17.37 31.61 31.61
43 Julkunen Pasi TP 43.01 0.17.40 31.46 31.46
44 Viitasalo Harri RiSu 51.42 0.26.21 26.08 26.08
45 Käyhkö Jaakko RaPi 53.57 0.28.36 24.90 24.90
46 Leskinen Pekka Lynx 58.40 0.33.19 22.82 22.82
Hämäläinen Markku RaVa EIL -
Koski Harri TarpSu EIL -
Aaltonen Jukka AngA HYL -
Jurvakainen Jari S-JKL HYL -
Kuivala Juha TuS HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 29.21 0.00.00 71.10 71.10
2 Polso Anne VetU 29.41 0.00.20 69.91 69.91
3 Asklöf Johanna Lynx 30.22 0.01.01 67.95 67.95
4 Tervakangas Sanna EsSu 30.41 0.01.20 66.87 66.87
5 Louhisola Meri Lynx 30.42 0.01.21 66.46 66.46
6 Vesterinen Kirsi HyRa 30.44 0.01.23 66.01 66.01
7 Laukkanen Marja KS 30.48 0.01.27 65.49 65.49
8 Mäkinen Krista MSParma 31.06 0.01.45 64.49 64.49
9 Salonen Heidi HS 31.25 0.02.04 63.47 63.47
10 Velema Riikka Rasti88 32.48 0.03.27 60.44 60.44
11 Isoherranen Kirsi Lynx 33.46 0.04.25 58.36 58.36
12 Haanpää Kati TP 34.01 0.04.40 57.59 57.59
13 Tammilehto Erika KS 36.46 0.07.25 52.97 52.97
14 Pelkonen Suvi VeVe 37.13 0.07.52 52.02 52.02
15 Nybakken Line NOR 38.13 0.08.52 50.35 50.35
16 Varkoi Annukka Hanka 38.29 0.09.08 49.70 49.70
17 Plit Henna Lynx 38.55 0.09.34 48.85 48.85
18 Mähönen Riitta TP 39.12 0.09.51 48.20 48.20
19 Kaario Katja S-JKL 39.16 0.09.55 47.83 47.83
20 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 40.38 0.11.17 45.93 45.93
21 Viljanen Niina MSParma 40.46 0.11.25 45.50 45.50
22 Valkonen Sanna TuS 40.47 0.11.26 45.20 45.20
23 Puro-Aho Veera YKV 44.58 0.15.37 40.73 40.73
24 Laurila Sari SalRe 46.32 0.17.11 39.11 39.11
25 Kahanpää Hanna EsSu 47.06 0.17.45 38.40 38.40
26 Mäkitalo Auli AngA 47.51 0.18.30 37.55 37.55
27 Sopo Minna KuoSu 49.13 0.19.52 36.27 36.27
28 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 51.31 0.22.10 34.43 34.43

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Tapio AngA 25.08 0.00.00 58.27 58.27
2 Päivänranta Pertti JoKu 26.28 0.01.20 55.13 55.13
3 Kiiskinen Arto TP 26.45 0.01.37 54.34 54.34
4 Kronholm Peter Brahe 27.35 0.02.27 52.50 52.50
5 Kallio Risto AngA 27.46 0.02.38 51.95 51.95
6 Airaksinen Risto OuTa 28.20 0.03.12 50.72 50.72
7 Laakso Antero PunKu 28.28 0.03.20 50.29 50.29
8 Ritanotko Markku TuMe 28.33 0.03.25 49.95 49.95
9 Mäkiniemi Esko PunKu 29.11 0.04.03 48.68 48.68
10 Vainiomäki Kauko SuSe 30.42 0.05.34 46.09 46.09
11 Salminen Esko SuSi 31.00 0.05.52 45.47 45.47
12 Nurminen Jouko TP 31.20 0.06.12 44.81 44.81
13 Keltamäki Seppo JoKu 31.35 0.06.27 44.28 44.28
14 Lavikainen Jussi KangSK 31.45 0.06.37 43.88 43.88
15 Alhoke Timo TuMe 32.26 0.07.18 42.78 42.78
16 Tamminen Pentti PertPe 32.31 0.07.23 42.50 42.50
17 Kurppa Pauli SalVie 32.33 0.07.25 42.29 42.29
18 Laine Esa TP 32.45 0.07.37 41.87 41.87
19 Kuivala Hannu TuS 33.05 0.07.57 41.28 41.28
20 Nyystilä Jukka LaihLu 33.48 0.08.40 40.24 40.24
21 Palttala Pekka TurSa 35.07 0.09.59 38.58 38.58
22 Alilonttinen Martti MSParma 35.19 0.10.11 38.20 38.20
23 Helkkula Simo PiTa 36.13 0.11.05 37.10 37.10
24 Turunen Erkki SuSe 37.03 0.11.55 36.12 36.12
24 Olli Reijo VaHa 37.03 0.11.55 36.12 36.12
26 Eriksson Göran KSF 38.02 0.12.54 34.90 34.90
27 Nykänen Pentti Jyry 38.06 0.12.58 34.69 34.69
28 Nurminen Markku SuosmSa 38.33 0.13.25 34.14 34.14
29 Hakomäki Juhani LapVi 38.43 0.13.35 33.85 33.85
30 Havia Jouko PR 38.49 0.13.41 33.63 33.63
30 Ahlqvist Hannu Raus 38.49 0.13.41 33.63 33.63
32 Lindroos Mårten KSF 40.18 0.15.10 32.12 32.12
33 Liimatainen Pekka TuS 40.33 0.15.25 31.78 31.78
34 Hytönen Veikko S-JKL 43.06 0.17.58 29.77 29.77
35 Nieminen Taisto PR 44.09 0.19.01 28.94 28.94
36 Aarnio Seppo RaPi 45.21 0.20.13 28.05 28.05
37 Närvä Martti SuJu 46.34 0.21.26 27.20 27.20
38 Luukka Heikki HirvHe 47.33 0.22.25 26.53 26.53
39 Hirvelä Reijo PunKu 50.17 0.25.09 24.97 24.97
40 Koskialho Jouko RaLu 52.06 0.26.58 24.00 24.00
Pettersson Staffan Lynx EIL -
Myllymäki Ari KPV HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 57
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto HiKi 26.01 0.00.00 52.92 52.92
2 Turku Vesa HS 26.26 0.00.25 51.95 51.95
3 Lehtinen Olli TuS 26.56 0.00.55 50.84 50.84
4 Loukonen Veikko PiKe 27.22 0.01.21 49.90 49.90
5 Kanste Pekka Raseborg 27.53 0.01.52 48.84 48.84
6 Mouhu Reijo RaKaS 28.00 0.01.59 48.51 48.51
7 Lakanen Ensio VaajTe 28.45 0.02.44 47.11 47.11
8 Nippala Juhani Jyry 28.57 0.02.56 46.65 46.65
9 Vannas Hannu MSParma 29.20 0.03.19 45.92 45.92
10 Salmenoja Pertti HirvHe 29.28 0.03.27 45.58 45.58
11 Pajunen Heikki PR 29.36 0.03.35 45.25 45.25
12 Tammisaari Pentti HirvHe 29.52 0.03.51 44.72 44.72
13 Liitiäinen Reijo AOK 30.07 0.04.06 44.22 44.22
14 Hämäläinen Seppo KanSu 30.51 0.04.50 43.05 43.05
15 Hahto Matti OrPo 31.04 0.05.03 42.63 42.63
16 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 31.06 0.05.05 42.46 42.46
17 Sompi Eero JRV 31.10 0.05.09 42.25 42.25
18 Kyyrönen Heikki KS 31.36 0.05.35 41.55 41.55
19 Hörkkö Jaakko MSParma 31.43 0.05.42 41.28 41.28
20 Rapakko Timo SuSi 32.07 0.06.06 40.65 40.65
21 Virtanen Kalle RaLu 32.11 0.06.10 40.45 40.45
22 Jarva Risto OrPo 32.17 0.06.16 40.21 40.21
23 Mustranta Antti HS 32.30 0.06.29 39.82 39.82
24 Alexandersson Yngve NOK 32.51 0.06.50 39.29 39.29
25 Cederlöf Bror-Erik OK77 32.55 0.06.54 39.09 39.09
26 Inki Pekka TuMe 33.03 0.07.02 38.82 38.82
27 Viljanen Olli MSParma 33.27 0.07.26 38.24 38.24
28 Lainema Ilkka MSParma 33.35 0.07.34 37.98 37.98
29 Korpinen Seppo RR 34.09 0.08.08 37.24 37.24
30 Nurminen Sakari TuMe 34.16 0.08.15 37.00 37.00
31 Keränen Kauko UrjU 34.21 0.08.20 36.81 36.81
32 Ketamo Juhani SuSe 34.31 0.08.30 36.52 36.52
33 Romula Tuomo Mesik 34.54 0.08.53 36.01 36.01
34 Kangasaho Simo HiKi 35.17 0.09.16 35.51 35.51
35 Sarkkinen Heino LaTa 35.19 0.09.18 35.37 35.37
36 Halkosaari Severi NiS 35.21 0.09.20 35.23 35.23
37 Ottelin Pekka JRV 35.38 0.09.37 34.85 34.85
38 Andelin Jouko LaTa 35.39 0.09.38 34.73 34.73
39 Laine Juhani KaRa 35.53 0.09.52 34.40 34.40
40 Juntunen Tuomo TP 37.13 0.11.12 33.06 33.06
41 Rantakangas Erkki AlajA 37.14 0.11.13 32.95 32.95
42 Pitkänen Heikki JRV 37.36 0.11.35 32.53 32.53
43 Reijula Tapio Mesik 37.47 0.11.46 32.27 32.27
44 Hirvonen Pentti TuMe 37.49 0.11.48 32.14 32.14
45 Saarinen Olli HiKi 37.52 0.11.51 32.00 32.00
46 Kurvinen Veijo HiKi 39.01 0.13.00 30.96 30.96
47 Pusa Raimo ViRuS 39.20 0.13.19 30.61 30.61
48 Holster Paavo OH 39.55 0.13.54 30.07 30.07
49 Riikonen Rauno PertPe 40.07 0.14.06 29.83 29.83
50 Puurunen Reijo OuTa 40.20 0.14.19 29.58 29.58
51 Paukkunen Ossi RaKaS 41.15 0.15.14 28.83 28.83
52 Ekholm Hans AOK 44.12 0.18.11 26.82 26.82
53 Puolakka Pekka RasPi 45.54 0.19.53 25.74 25.74
54 Ervasti Onni PeRa 50.35 0.24.34 23.29 23.29
55 Toivonen Klaus OH 54.42 0.28.41 21.47 21.47
56 Villberg Hannu SalVie 57.00 0.30.59 20.53 20.53
Rautarae Veikko HirvHe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 24.39 0.00.00 45.08 45.08
2 Hovikorpi Aarno HlS 25.15 0.00.36 43.72 43.72
3 Laine Erkki AngA 25.40 0.01.01 42.73 42.73
4 Havia Pertti MaMa 27.33 0.02.54 39.54 39.54
5 Salo Jaakko SaPu 28.06 0.03.27 38.51 38.51
6 Verha Koitto VaRa 28.58 0.04.19 37.11 37.11
7 Hedenström Rauno MaMa 29.54 0.05.15 35.71 35.71
8 Kamila Pentti LaihLu 31.30 0.06.51 33.66 33.66
9 Urhonen Seppo TuS 32.16 0.07.37 32.64 32.64
10 Koivula Keijo HyRa 33.51 0.09.12 30.90 30.90
11 Aaltonen Pertti RaPi 34.29 0.09.50 30.12 30.12
12 Mäkipää Olli MSParma 34.46 0.10.07 29.67 29.67
13 Rusko Heikki VaajTe 34.56 0.10.17 29.32 29.32
14 Holmström Bengt KSF 35.49 0.11.10 28.39 28.39
15 Punkero Toivo LS-37 36.42 0.12.03 27.51 27.51
16 Teppo Jaakko KoS 38.26 0.13.47 26.08 26.08
17 Mattila Kalervo RasKa 38.27 0.13.48 25.88 25.88
18 Gunell Kurt Falken 39.25 0.14.46 25.06 25.06
19 Kuusisto Kalevi HlT 41.01 0.16.22 23.91 23.91
20 Sulander Heikki SahKu 42.07 0.17.28 23.11 23.11
21 Korpela Kalevi TP 57.48 0.33.09 16.72 16.72
22 Valkonen Taisto Hanka 1.07.56 0.43.17 14.12 14.12
Sonkki Juhani PR HYL -
Mattsson Per-Åke KSF HYL -
Tiura Tapio HS EIL -
Lähdekorpi Mauri Femman EIL -
Eskola Jorma MaMa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka PePo 26.24 0.00.00 59.74 59.74
2 Hyvärinen Vappu SaPu 27.17 0.00.53 57.46 57.46
3 Salmenoja Hely HirvHe 30.41 0.04.17 50.79 50.79
4 Laitinen Hellevi EsAk 33.23 0.06.59 46.40 46.40
5 Tikka Eija RaKaS 33.41 0.07.17 45.70 45.70
6 Kurvinen Ulla HiKi 33.57 0.07.33 45.06 45.06
7 Andelin Tarja LaTa 34.34 0.08.10 43.99 43.99
8 Turku Kaija HS 35.20 0.08.56 42.76 42.76
9 Suna Eija MSParma 35.35 0.09.11 42.20 42.20
10 Laine Irmeli KaRa 35.47 0.09.23 41.70 41.70
11 Kanste Helena Raseborg 35.57 0.09.33 41.24 41.24
12 Haatio Pirkko HS 36.50 0.10.26 39.99 39.99
12 Windahl Leni Raseborg 36.50 0.10.26 39.99 39.99
14 Tienari Pauliina KyRa 37.14 0.10.50 39.06 39.06
15 Fred Bodil Femman 37.26 0.11.02 38.59 38.59
16 Lakanen Sirpa MuuRa 38.55 0.12.31 36.88 36.88
17 Ahlqvist Kristiina Raus 39.24 0.13.00 36.19 36.19
18 Lavikainen Pirjo KangSK 40.57 0.14.33 34.59 34.59
19 Toikka Riitta RaPi 41.04 0.14.40 34.26 34.26
20 Olli Tuija TarpSu 41.39 0.15.15 33.55 33.55
21 Koskialho Elisabeth RaLu 43.01 0.16.37 32.27 32.27
22 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 44.25 0.18.01 31.04 31.04
23 Nurminen Eija TP 50.23 0.23.59 27.17 27.17
24 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 51.57 0.25.33 26.17 26.17
Puolakka Päivi RasPi HYL -
Riikonen Margit PertPe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viiri Jyrki HirvHe 23.46 0.00.00 41.19 41.19
2 Patana Tapio VetU 25.47 0.02.01 37.59 37.59
3 Lehkonen Reijo MaMa 25.48 0.02.02 37.19 37.19
4 Kuutti Jorma PertPe 29.15 0.05.29 32.46 32.46
5 Tamminen Heikki MaMa 30.33 0.06.47 30.76 30.76
6 Joonas Risto MaMa 32.19 0.08.33 28.78 28.78
7 Laine Markku TuS 33.44 0.09.58 27.28 27.28
8 Holmberg Bror KSF 35.31 0.11.45 25.63 25.63
9 Tuominen Niilo R-P 35.41 0.11.55 25.24 25.24
10 Siivonen Jukka RasKa 36.14 0.12.28 24.59 24.59
11 Nordell Rolf KSF 37.07 0.13.21 23.74 23.74
12 Danielsson Stig Raseborg 38.11 0.14.25 22.82 22.82
13 Erkkilä Raimo SuosmSa 39.17 0.15.31 21.93 21.93
14 Helariutta Eero RasKa 40.42 0.16.56 20.93 20.93
15 Juntunen Olli HS 41.07 0.17.21 20.48 20.48
16 Rosenqvist Onni SuosmSa 58.18 0.34.32 14.27 14.27

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 25.06 0.00.00 53.91 53.91
2 Verha Maija VaRa 26.55 0.01.49 49.73 49.73
3 Salonen Marja-Liisa HauSi 30.45 0.05.39 43.06 43.06
4 Sulander Mirja-Liisa EE 31.49 0.06.43 41.16 41.16
5 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 31.53 0.06.47 40.62 40.62
6 Malmsten Beatrice Lynx 32.59 0.07.53 38.83 38.83
7 Eskola Pirkko Rasti88 33.21 0.08.15 37.97 37.97
8 Pitkänen Eila JRV 35.08 0.10.02 35.63 35.63
9 Havia Tuula MaMa 36.46 0.11.40 33.65 33.65
10 Lähdekorpi Kaija Femman 37.19 0.12.13 32.76 32.76
11 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 40.35 0.15.29 29.77 29.77
12 Rahkasuo Kaarina Rasti88 46.54 0.21.48 25.45 25.45
13 Kuutti Kirsti PertPe 48.49 0.23.43 24.15 24.15
14 Mattsson Gun-Britt KSF 50.56 0.25.50 22.87 22.87
15 Juntunen Jaana TP 54.52 0.29.46 20.96 20.96

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 20.59 0.00.00 32.81 32.81
2 Pyökäri Antero RaPi 23.05 0.02.06 28.93 28.93
3 Liski Eero LHR 27.11 0.06.12 23.81 23.81
4 Tamminen Antti AuVa 27.24 0.06.25 22.86 22.86
5 Honkasaari Antti RaPi 30.16 0.09.17 20.02 20.02
6 Suominen Heikki LaJy 40.04 0.19.05 14.60 14.60

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 28.43 0.00.00
2 Majoinen Arvo RaKaS 31.15 0.02.32

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 29.56 0.00.00 24.83 24.83
2 Laine Tuula TuS 32.20 0.02.24 21.83 21.83
3 Kirkkala Aino SuosmSa 35.13 0.05.17 18.99 18.99
4 Erkkilä Aino SuosmSa 57.31 0.27.35 10.98 10.98

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Raakel EsSu 1.05.59 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sopo Aleksi KuoSu 29.48 0.00.00 61.90 61.90
2 Saikko Antti LappRi 29.58 0.00.10 61.19 61.19
3 Jumppanen Oskari HyRa 31.45 0.01.57 57.40 57.40
4 Snickars Caj Solf 32.30 0.02.42 55.74 55.74
5 Puolakanaho Sakari HyRa 33.45 0.03.57 53.34 53.34
6 Saukkonen Samuli SKUusi 33.47 0.03.59 52.96 52.96
7 Louhi Johannes HS 34.34 0.04.46 51.44 51.44
8 Jalli Eero MSParma 35.01 0.05.13 50.47 50.47
9 Hulkkonen Mikko SKUusi 35.25 0.05.37 49.58 49.58
10 Kommio Jere HlS 35.28 0.05.40 49.20 49.20
11 Laitinen Justus Koovee 35.41 0.05.53 48.59 48.59
12 Kivinen Vinsci HyRa 35.46 0.05.58 48.17 48.17
13 Irtola Miika KS 36.26 0.06.38 46.98 46.98
14 Härkönen Aleksi PudU 37.03 0.07.15 45.90 45.90
15 Sarparanta Niklas Lynx 37.13 0.07.25 45.40 45.40
16 Leipijärvi Joona HlS 37.14 0.07.26 45.08 45.08
17 Aikio Severi KEV 38.29 0.08.41 43.33 43.33
18 Thomander Victor KSF 40.44 0.10.56 40.67 40.67
19 Rantala Tommi S-JKL 41.18 0.11.30 39.84 39.84
19 Kivikko Antti HlS 41.18 0.11.30 39.84 39.84
21 Härkönen Taneli PudU 43.03 0.13.15 37.71 37.71
22 Pietikäinen Aleksi SKUusi 44.26 0.14.38 36.28 36.28
23 Jern Tobias OK77 44.42 0.14.54 35.82 35.82
24 Aaltio Viktor VaHa 45.10 0.15.22 35.20 35.20
25 Laine Taneli VaHa 49.39 0.19.51 31.80 31.80
26 Ruusuvuori Roope VaRa 1.26.05 0.56.17 18.21 18.21

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtoranta Teemu SKUusi 24.59 0.00.00 54.30 54.30
2 Aho Aaro VaHa 25.17 0.00.18 53.38 53.38
3 Hakuli Tommi SKUusi 26.34 0.01.35 50.53 50.53
4 Kaario Otto S-JKL 26.48 0.01.49 49.83 49.83
5 Laaksonen Arttu AngA 27.04 0.02.05 49.08 49.08
6 Kiljunen Eemeli RaVa 27.28 0.02.29 48.11 48.11
7 Tiljander Ville HyRa 27.35 0.02.36 47.65 47.65
8 Kinnala Ville TuS 27.41 0.02.42 47.23 47.23
9 Hyppölä Pyry SoJy 28.02 0.03.03 46.39 46.39
10 Joutsensaari Jeremias KangSK 28.10 0.03.11 45.92 45.92
11 Piironen Konsta MSParma 29.05 0.04.06 44.23 44.23
12 Nurminen Jani VaHa 30.01 0.05.02 42.62 42.62
13 Poutanen Mikko KoS 30.17 0.05.18 42.01 42.01
14 Valkila Saku TuS 30.54 0.05.55 40.95 40.95
15 Rehn Ville Lynx 34.08 0.09.09 36.86 36.86
16 Kommio Niko HlS 34.20 0.09.21 36.45 36.45
17 Ojanaho Niilo OH 35.25 0.10.26 35.13 35.13
18 Korpela Arttu Rasti88 35.34 0.10.35 34.79 34.79
19 Hakala Petteri RaN 36.19 0.11.20 33.88 33.88
20 Arén Conny PIF 37.15 0.12.16 32.84 32.84
21 Rönkkö Jaan SKUusi 38.08 0.13.09 31.89 31.89
22 Natunen Samuli SaSu 38.11 0.13.12 31.67 31.67
23 Seppä Iiro TuS 41.13 0.16.14 29.17 29.17
24 Ekström Rasmus MSParma 42.54 0.17.55 27.86 27.86
25 Munck Sakari EsSu 45.34 0.20.35 26.07 26.07
26 Niemi Oskari LappRi 53.07 0.28.08 22.24 22.24
27 Hummelholm Petka KR 54.37 0.29.38 21.50 21.50
Seppä Touko TuS HYL -
Mansikka-aho Pietari UlvUra HYL -
Haikonen Aaro UlvUra HYL -
Kaihtela Juuso RaLu EIL -
Hiidenhovi Aleks MSParma EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turkki Eero ORa 15.03 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 15.11 0.00.08
3 Asklöf Henrik Lynx 16.09 0.01.06
4 Arola Topias PR 16.30 0.01.27
5 Lindqvist Arttu KS 17.06 0.02.03
6 Heinonen Paavo HS 17.31 0.02.28
7 Mårtenson Valter OK77 17.38 0.02.35
8 Kaario Arttu S-JKL 18.22 0.03.19
9 Kallio Matti SKUusi 18.30 0.03.27
10 Koskinen Joni RR 19.06 0.04.03
11 Autio Wertti HyRa 19.11 0.04.08
12 Rosenblad Kristian SKUusi 19.23 0.04.20
13 Tervakangas Mikko EsSu 19.26 0.04.23
14 Haanpää Klaus PR 19.39 0.04.36
15 Kokkonen Eemeli KaSu 20.12 0.05.09
16 Söderholm Tobias Raseborg 20.26 0.05.23
17 Väisänen Leevi HS 20.28 0.05.25
18 Lamberg Benjamin SKUusi 20.40 0.05.37
19 Arén Oscar PIF 20.41 0.05.38
20 Rautio Mikael EsSu 20.42 0.05.39
21 Viinikainen Vilppu EsSu 20.46 0.05.43
22 Ikola Atte HS 21.37 0.06.34
23 Fingerroos Sebastian PR 22.30 0.07.27
24 Sinervä Onni TuS 23.24 0.08.21
25 Halonen Severi VaHa 23.49 0.08.46
26 Laitinen Vertti Koovee 23.56 0.08.53
27 Hirvonen Tommi SKUusi 24.03 0.09.00
28 Donner Jonny OK77 24.23 0.09.20
29 Kinnala Kalle TuS 25.00 0.09.57
30 Schüle Joel Koovee 26.36 0.11.33
31 Hursti Toivo EsSu 27.24 0.12.21
32 Aho Ilmari VaHa 29.35 0.14.32
33 Pöyry Roope Pohjant 31.51 0.16.48
34 Raipola Tuomas EsSu 33.34 0.18.31
35 Puupponen Lauri EsSu 33.42 0.18.39
36 Tikkanen Elias EsSu 36.30 0.21.27
37 Varkoi Juho Kalske 40.28 0.25.25
38 Kukkonen Henri VeVe 41.09 0.26.06
39 Suominen Paavo LaJy 52.49 0.37.46
40 Thomander Oscar KSF 55.52 0.40.49
Jern Linus OK77 EIL -
Mähönen Vili TP EIL -
Sopo Elias KuoSu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 25.00 0.00.00 67.35 67.35
2 Kolkkala Reeta MSParma 25.11 0.00.11 66.44 66.44
3 Koskivaara Eija MSParma 27.10 0.02.10 61.20 61.20
4 Saarijärvi Sari TP 28.48 0.03.48 57.36 57.36
5 Havia-Kinnala Helena AngA 31.36 0.06.36 51.95 51.95
6 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 32.05 0.07.05 50.84 50.84
7 Torp-Donner Heidi OK77 32.26 0.07.26 49.97 49.97
8 Guseff Virpi HirvHe 33.29 0.08.29 48.08 48.08
9 Kukonlehto Marja KangSK 34.06 0.09.06 46.91 46.91
10 Haverinen Tuula KaSu 34.32 0.09.32 46.01 46.01
11 Latvala Annukka RaJu 35.04 0.10.04 45.01 45.01
12 Strandberg Annika Femman 35.48 0.10.48 43.80 43.80
13 Mellin Ulla SuSi 36.12 0.11.12 43.02 43.02
14 Hagman Terése AOK 38.31 0.13.31 40.16 40.16
15 Vesisenaho Anu SaPu 38.35 0.13.35 39.82 39.82
16 Leppävuori Päivi KuoSu 39.02 0.14.02 39.09 39.09
17 Koistinen Marjo EsSu 39.47 0.14.47 38.09 38.09
18 Jern Tove OK77 41.43 0.16.43 36.07 36.07
19 Kahelin Anne S-JKL 42.22 0.17.22 35.27 35.27
20 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 43.13 0.18.13 34.33 34.33
21 Nygård Minna KuoSu 44.35 0.19.35 33.04 33.04
22 Snickars Virpi Solf 44.54 0.19.54 32.58 32.58
23 Danielsson Malin Raseborg 46.09 0.21.09 31.47 31.47
24 Pyökäri Susanna RaPi 47.18 0.22.18 30.48 30.48
25 Österberg Monika OK77 49.15 0.24.15 29.06 29.06
Räsänen Marja NilsNu EIL -
Ala-Kasari Outi RasKu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Emilia RaVa 26.33 0.00.00 71.66 71.66
2 von Frenckell Johanna Raseborg 26.40 0.00.07 70.58 70.58
3 Haavisto Emmi TuS 27.41 0.01.08 67.25 67.25
4 Valkonen Viivi Kalske 28.56 0.02.23 63.64 63.64
5 Hietanen Pinja KS 29.15 0.02.42 62.25 62.25
6 Nurmi Ella VaaSu 29.35 0.03.02 60.86 60.86
7 Laakkio Emma AngA 30.41 0.04.08 58.02 58.02
8 Rautasalo Essi KR 31.00 0.04.27 56.77 56.77
9 Kanko Ruut Koovee 31.23 0.04.50 55.42 55.42
10 Hanhijärvi Marjukka EsAk 31.37 0.05.04 54.37 54.37
11 Hirvonen Milla RaVa 31.59 0.05.26 53.11 53.11
12 Valkonen Oona Kalske 33.22 0.06.49 50.30 50.30
13 Toivanen Pinja RaN 33.25 0.06.52 49.61 49.61
14 Toivanen Minttu RaN 35.26 0.08.53 46.21 46.21
15 Ruusuvuori Reea VaRa 53.15 0.26.42 30.37 30.37

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raijas Elina KR 23.31 0.00.00 64.94 64.94
2 Oikarinen Sirkka TP 27.34 0.04.03 55.04 55.04
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 29.13 0.05.42 51.59 51.59
4 Savolainen Paula SiiRa 30.04 0.06.33 49.80 49.80
5 Nurmi Anne AngA 30.56 0.07.25 48.08 48.08
6 Lammila Tarja LaJy 33.44 0.10.13 43.80 43.80
7 Rantala Maj-Lis KPV 34.30 0.10.59 42.54 42.54
8 Eisanen Tea MaMa 34.44 0.11.13 41.96 41.96
9 Vestola Arja NaTe 35.15 0.11.44 41.06 41.06
10 Hokajärvi Raili Pohjant 35.53 0.12.22 40.06 40.06
11 Jurvakainen Tuija RasHy 36.44 0.13.13 38.86 38.86
12 Suhonen Sirpa KuoSu 37.02 0.13.31 38.28 38.28
13 Jokikokko Tarja OuTa 38.02 0.14.31 37.01 37.01
14 von Frenckell Catarina Raseborg 38.47 0.15.16 36.04 36.04
15 Laurila Saija KangSK 40.54 0.17.23 33.93 33.93
16 Markki Outi EsSu 42.31 0.19.00 32.41 32.41
17 Jetsonen Sari KuoSu 43.17 0.19.46 31.60 31.60
18 Ahonen Liisa PR 43.28 0.19.57 31.24 31.24
19 Rautasalo Anneli KR 43.42 0.20.11 30.85 30.85
20 Sulavuori Eija TuMe 44.34 0.21.03 30.02 30.02
21 Kosamo Maire PudU 46.54 0.23.23 28.32 28.32
22 Hyytiäinen Tarja RaPi 47.28 0.23.57 27.77 27.77
23 Väänänen Mervi OuTa 51.13 0.27.42 25.54 25.54
Miettinen Päivi VaRa HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyrynen Noora KS 22.50 0.00.00 70.41 70.41
2 Fingerroos Camilla PR 25.00 0.02.10 63.78 63.78
3 Puikkonen Janika S-JKL 25.05 0.02.15 63.03 63.03
4 Reponen Niina PR 27.29 0.04.39 57.04 57.04
5 Rehn Nelli Lynx 28.29 0.05.39 54.57 54.57
6 Näsi Juliaana Pohjant 28.31 0.05.41 54.03 54.03
7 Ukskoski Karoliina PerhKi 28.57 0.06.07 52.76 52.76
8 Näsi Aurora Pohjant 29.31 0.06.41 51.29 51.29
9 Yliluikki Henna SuSi 29.39 0.06.49 50.61 50.61
10 Nygård Marikki KuoSu 29.52 0.07.02 49.79 49.79
11 Malinen Anni SKUusi 30.17 0.07.27 48.67 48.67
12 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 30.38 0.07.48 47.67 47.67
13 Pöyhönen Saina RasKa 30.41 0.07.51 47.16 47.16
14 Julkunen Sonja TP 30.59 0.08.09 46.27 46.27
15 Saarijärvi Salla TP 31.17 0.08.27 45.40 45.40
16 Toivanen Hilla RaN 36.34 0.13.44 38.47 38.47
17 Aho Varpu VaHa 38.53 0.16.03 35.84 35.84
18 Korpela Laura Rasti88 40.27 0.17.37 34.12 34.12
19 Hyvärinen Roosa RaVa 43.08 0.20.18 31.68 31.68
Metsola Roosa KyS EIL -
Lahtinen Krista HS EIL -
Kaartinen Selja AngA EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 27.25 0.00.00 62.54 62.54
2 Kihlström Kirsi Hanka 28.32 0.01.07 59.49 59.49
3 Montonen Outi IHR 30.39 0.03.14 54.82 54.82
4 Räikkönen Anneli RaVa 31.44 0.04.19 52.41 52.41
5 Laasonen Kirsi TP 32.53 0.05.28 50.05 50.05
6 Leskinen Tiina Lynx 33.50 0.06.25 48.14 48.14
7 Lång Gun-Viol MSParma 34.53 0.07.28 46.20 46.20
8 Lukander Hilkka RaPi 37.17 0.09.52 42.77 42.77
9 Moilanen Kirsti MaMa 38.03 0.10.38 41.46 41.46
10 Kangasaho Sirpa HiKi 39.53 0.12.28 39.12 39.12
11 Meriheinä Maire Pihkan 42.04 0.14.39 36.68 36.68
12 Yli-Ikkelä Marika AOK 42.47 0.15.22 35.67 35.67
13 Töyrylä Marja KyS 43.24 0.15.59 34.77 34.77
14 Ojapalo Anneli RR 48.08 0.20.43 30.99 30.99
15 Toivanen Tuula RaN 48.41 0.21.16 30.29 30.29
16 Laaksonen Anita TarpSu 51.18 0.23.53 28.41 28.41
Lusa Sirpa TP EIL -
Korpio Aulikki VaHa EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 20.30 0.00.00 63.43 63.43
2 Norrbacka Sanni HyRa 21.14 0.00.44 61.04 61.04
3 Donner Janina OK77 22.43 0.02.13 56.87 56.87
4 Rantanen Essi MSParma 22.47 0.02.17 56.51 56.51
5 Haapasaari Ilona TuS 24.40 0.04.10 52.03 52.03
6 Juva Jonna AngA 24.43 0.04.13 51.75 51.75
7 Rantala Jasmiina RaLu 25.04 0.04.34 50.86 50.86
8 Himilä Julia RR 25.43 0.05.13 49.41 49.41
9 Haapasalo Henriikka Pohjant 26.35 0.06.05 47.64 47.64
10 Haavisto Alli TuS 26.45 0.06.15 47.18 47.18
11 Plit Heidi Lynx 26.47 0.06.17 46.97 46.97
12 Koskinen Pinja RR 26.48 0.06.18 46.78 46.78
13 Pajula Annika KangSK 27.30 0.07.00 45.43 45.43
14 Piippo Eveliina KangSK 27.37 0.07.07 45.09 45.09
14 Heikkilä Tuuli Lynx 27.37 0.07.07 45.09 45.09
16 Saalo Hanna-Mari SKUusi 28.00 0.07.30 44.17 44.17
17 Kyrö Anni RaVa 28.08 0.07.38 43.81 43.81
17 Kuusinen Sanni HlS 28.08 0.07.38 43.81 43.81
19 Westerback Liva OK77 28.15 0.07.45 43.33 43.33
20 Nurminen Jutta VaHa 28.50 0.08.20 42.30 42.30
21 Friman Ronja HyRa 29.01 0.08.31 41.89 41.89
22 Haverinen Riikka KaSu 29.18 0.08.48 41.34 41.34
23 Niva Sara LaiVe 30.26 0.09.56 39.66 39.66
24 Hyvärinen Ella RaVa 30.38 0.10.08 39.26 39.26
25 Sopo Annika KuoSu 30.52 0.10.22 38.83 38.83
26 Simola Reea PirHi 31.37 0.11.07 37.77 37.77
27 Oksanen Emmi SiiRa 32.10 0.11.40 37.00 37.00
28 Avelin Melina HlS 32.44 0.12.14 36.23 36.23
29 Hasu Iina Orient 33.16 0.12.46 35.52 35.52
30 Kivikko Jenni HlS 33.50 0.13.20 34.80 34.80
31 Varkoi Aino Kalske 34.23 0.13.53 34.12 34.12
32 Päivähonka Salla RaVa 34.42 0.14.12 33.68 33.68
33 Pelkonen Roosa RaVa 35.00 0.14.30 33.27 33.27
34 Smeds Matilda Femman 35.23 0.14.53 32.79 32.79
35 Haikola Maaria KaSu 35.24 0.14.54 32.66 32.66
36 Korhonen Saara SKUusi 36.02 0.15.32 31.97 31.97
37 Happonen Krista LS-37 36.34 0.16.04 31.39 31.39
38 Leppävuori Hanna KuoSu 38.57 0.18.27 29.36 29.36
39 Lönnfeldt Julia OK77 39.22 0.18.52 28.94 28.94
40 Rautasalo Iina KR 41.08 0.20.38 27.59 27.59
41 Leipijärvi Jenna HlS 42.43 0.22.13 26.47 26.47
42 Hakala Jonna Femman 43.18 0.22.48 26.02 26.02
43 Liinamaa Ella Pohjant 43.34 0.23.04 25.76 25.76
44 Uusi-Pietilä Säde RaLu 44.10 0.23.40 25.31 25.31
45 Kukkonen Tuulia VeVe 48.58 0.28.28 22.74 22.74
46 Halonen Anniina VaHa 50.33 0.30.03 21.95 21.95
Roine Veera HiKi HYL -
Torrkulla Julia Femman EIL -
Weiss Michaela OK77 EIL -
Räsänen Johanna KuoSu EIL -
Pihala Jemina RaLu EIL -
Määttänen Maria EsSu EIL -
Koskinen Inka HiKi EIL -
Korhonen Emmi SKUusi EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 29.16 0.00.00 33.19 33.19
2 Lainema Maija MSParma 33.29 0.04.13 27.56 27.56
3 Kolkkala Riitta RaLu 36.00 0.06.44 24.28 24.28
4 Mattila Riitta RasKa 50.59 0.21.43 16.19 16.19

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 16.11 0.00.00
2 Haanpää Kaisa TP 17.23 0.01.12
3 Saalo Siiri SKUusi 17.38 0.01.27
4 Virtala Jenny PIF 18.08 0.01.57
5 Välimaa Eveliina VaaSu 19.36 0.03.25
6 Väätäjä Milja RaPi 20.07 0.03.56
7 Goman Anna VePo 20.40 0.04.29
8 Roos Renja AngA 20.43 0.04.32
9 Kangas Taika Pohjant 21.49 0.05.38
10 Haikonen Sanni UlvUra 22.08 0.05.57
11 Nygård Mette KuoSu 22.50 0.06.39
12 Metsälä Essi HlS 23.04 0.06.53
13 Saalo Saara SKUusi 23.06 0.06.55
14 Isoniemi Sandra AOK 23.14 0.07.03
15 Virtanen Heta HlS 23.21 0.07.10
16 Vesterinen Viivi HyRa 23.46 0.07.35
17 Sankelo Lotta Pohjant 24.16 0.08.05
18 Snickars Fia Solf 24.32 0.08.21
19 Kiljunen Elisa RaVa 24.39 0.08.28
20 Espo Elina KS 25.41 0.09.30
21 Suntioinen Elli KaRa 25.43 0.09.32
22 Torrkulla Matilda Femman 25.50 0.09.39
23 Kuosmanen Oona KaSu 25.59 0.09.48
24 Lindahl Jannica AOK 26.17 0.10.06
25 Hästö Julia Femman 28.47 0.12.36
26 Simola Rosa PirHi 29.21 0.13.10
27 Ekholm Amanda Orient 29.23 0.13.12
28 Kärkkäinen Milla SKUusi 30.30 0.14.19
29 Plit Henriette Lynx 30.55 0.14.44
30 Niva Heini LaiVe 32.19 0.16.08
31 Rönkkö Salla KR 33.59 0.17.48
32 Haverinen Marika KaSu 34.42 0.18.31
33 Ojala Anna KS 35.42 0.19.31
34 Näpänkangas Aino S-JKL 39.42 0.23.31
35 Tikkanen Tia-Maria KaSu 47.20 0.31.09
36 Hirvonen Senni VaRa 51.27 0.35.16
37 Seppänen Joanna EsSu 57.27 0.41.16
Munck Nana EsSu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Falkstedt Jori AngA 28.30 0.00.00 32.68 32.68
2 Saario Pasi TuS 29.38 0.01.08 30.76 30.76
3 Niva Pasi LaiVe 30.10 0.01.40 29.55 29.55
4 Nyberg Henry Orient 30.19 0.01.49 28.75 28.75
5 Kantanen Olli OK77 30.35 0.02.05 27.85 27.85
6 Valkonen Janne SaPu 32.17 0.03.47 25.76 25.76
7 Saarikko Samuli TP 43.53 0.15.23 18.50 18.50
8 Grahn Eskil NOK 55.59 0.27.29 14.14 14.14

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Ida Solf 20.39 0.00.00 31.16 31.16
2 Myllys Leena HS 22.15 0.01.36 27.48 27.48
3 Niva Anu LaiVe 36.32 0.15.53 15.85 15.85
Vainiomäki Marjut SuSe KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 10.50 0.00.00
2 Syrjälä Niilo LHR 12.34 0.01.44
3 Ojala Aaro KS 12.53 0.02.03
4 Laaksonen Emil EsSu 13.42 0.02.52
5 Virtala Alex PIF 13.43 0.02.53
6 Höglund Josef Falken 13.47 0.02.57
7 Salonen Seeti VaHa 14.11 0.03.21
8 Sorsa Antti EsSu 14.28 0.03.38
9 Hanhijärvi Paulus EsAk 14.40 0.03.50
10 Karttila Aleksi MSParma 15.07 0.04.17
11 Pajuoja Otso EsSu 15.50 0.05.00
12 Koponen Matias Lynx 17.42 0.06.52
13 Haapala Tuomo PR 17.48 0.06.58
14 Lautamäki Matias HlS 19.02 0.08.12
15 Arén Cevin PIF 22.25 0.11.35
16 Väisänen Lenni HS 24.10 0.13.20
17 Hursti Otso EsSu 24.40 0.13.50
18 Pihala Jonne RaLu 28.50 0.18.00
19 Mbembela Karim Lynx 30.21 0.19.31
20 Määttälä Mikko EsSu 39.02 0.28.12
Tiainen Olli EsSu HYL -
Raasakka Jussi EsSu HYL -
Peltola Arttu Lynx HYL -
Leppämäki Anton ViiSu HYL -
Puupponen Simo EsSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 15.12 0.00.00
2 Valtonen Essi MSParma 15.27 0.00.15
2 Heikkilä Suvi Lynx 15.27 0.00.15
4 Kangasaho Aino HS 16.08 0.00.56
5 Raasakka Liisa EsSu 16.22 0.01.10
6 Mårtenson Lydia OK77 16.43 0.01.31
7 Ojanaho Ansa-Lotta OH 17.00 0.01.48
8 Näpänkangas Elsa S-JKL 18.20 0.03.08
9 Haapasalo Wilma Pohjant 18.36 0.03.24
10 Munck Saana EsSu 18.46 0.03.34
11 Joensivu Inka VaHa 19.02 0.03.50
12 Sankelo Emma Pohjant 19.38 0.04.26
13 Laurén Jill PIF 19.57 0.04.45
14 Simola Rita PirHi 21.24 0.06.12
15 Pöytäkivi Kia VaHa 21.40 0.06.28
16 Vataa Aada RaPi 22.05 0.06.53
17 Tiljander Venla HyRa 22.17 0.07.05
18 Kuusinen Saana HlS 23.21 0.08.09
19 Salonen Venla HS 23.24 0.08.12
20 Virtanen Reeta HlS 23.42 0.08.30
21 Kiljunen Emmi RaVa 24.45 0.09.33
22 Neuvonen Noora TuS 25.23 0.10.11
23 Leppämäki Elsa ViiSu 26.20 0.11.08
24 Filppula Ella VaHa 28.22 0.13.10
25 Lappi Essi EsSu 28.27 0.13.15
26 Kiuru Milja VaHa 28.44 0.13.32
27 Haapasalo Heidi Pohjant 38.11 0.22.59
Ojala Aino UlvUra EIL -
Markki Emmi EsSu EIL -
Laurén Sara PIF EIL -
Asklöf Aino Lynx EIL -
Ankelo Elsa VaRa EIL -
Aho Anni TuS EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Urho KS 12.51 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 12.52 0.00.01
3 Syrjälä Elmeri LHR 16.44 0.03.53
4 Koskinen Aaro TP 17.33 0.04.42
5 Donner Jesper OK77 19.06 0.06.15
6 Engström Simon PIF 19.24 0.06.33
7 Liponkoski Aapo TP 20.07 0.07.16
8 Mähönen Veeti TP 20.22 0.07.31
9 Määttänen Markus EsSu 24.33 0.11.42
10 Kankaanpää Miika Lynx 26.10 0.13.19
Haanpää Leo PR HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 14.52 0.00.00
2 Salmi Sini TuS 16.51 0.01.59
Haapala Jaana PR HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 13.37 0.00.00
2 Koho Miika RR 14.47 0.01.10
3 Välimaa Aleksi Rasti88 15.21 0.01.44
4 Huisko Esa MSParma 17.53 0.04.16
5 Lindqvist Topi KS 19.23 0.05.46
6 Karru Sami VaRa 19.50 0.06.13
7 Vesterinen Veeti HyRa 28.02 0.14.25
Koskinen Olli HiKi HYL -
Mäkelä Elias Lynx EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemmi Kia Pohjant 17.08 0.00.00
2 Laurila Elina SalRe 20.54 0.03.46
3 Brink Henrika PIF 21.01 0.03.53
4 Tuomisto Saara MSParma 21.05 0.03.57
5 Sorjonen Siiri EsSu 21.53 0.04.45
Suopajärvi Julia VaRa HYL -
Vuorela Peppi VaRa KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Viktor Lynx 12.55 0.00.00
2 Isoniemi Ville AOK 13.05 0.00.10
3 Axelin Eelis PR 13.59 0.01.04
4 Ankelo Jussi VaRa 14.01 0.01.06
5 Aho Rauli VaHa 14.02 0.01.07
6 Ikola Aapo HS 14.24 0.01.29
7 Peltola Eemil Lynx 14.43 0.01.48
8 Andersson Riku MSParma 14.46 0.01.51
9 Karru Matias VaRa 14.50 0.01.55
10 Koponen Rasmus Lynx 14.51 0.01.56
11 Suominen Niilo LaJy 14.58 0.02.03
12 Saarikko Sami TP 15.21 0.02.26
13 Joensivu Kasper VaHa 16.27 0.03.32
14 Huisko Antti MSParma 16.35 0.03.40
15 Töyrylä Rasmus KyS 16.47 0.03.52
16 Simola Jere PirHi 16.55 0.04.00
17 Enlund Robin PIF 17.54 0.04.59
18 Kahelin Janne S-JKL 17.58 0.05.03
19 Ekholm Linus Orient 18.04 0.05.09
20 Himilä Atte KaRa 18.51 0.05.56
21 Lindroos Elias PIF 19.07 0.06.12
22 Haikonen Ilmo UlvUra 19.52 0.06.57
23 Kukkonen Aaro VeVe 20.24 0.07.29
24 Kivilaakso Juho Lynx 21.16 0.08.21
25 Juntunen Henrik KR 21.57 0.09.02
26 Haapala Juuso PR 23.13 0.10.18
27 Filppula Juho VaHa 23.49 0.10.54
28 Ekwik Niclas Lynx 23.57 0.11.02
29 Peltola Otto Lynx 26.10 0.13.15
30 Näpänkangas Olli S-JKL 30.34 0.17.39
Mäkelä Topias Lynx EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Maijukka EsAk 15.58 0.00.00
2 Tuomisto Kerttu MSParma 16.02 0.00.04
3 Isoherranen Salla Lynx 17.46 0.01.48
4 Koho Milja RR 18.07 0.02.09
5 Karttila Inkeri MSParma 18.17 0.02.19
6 Juntunen Hertta KR 18.19 0.02.21
7 Väisänen Doris HS 18.57 0.02.59
8 Hasu Aino Orient 19.31 0.03.33
9 Arola Selina PR 20.37 0.04.39
10 Snickars Sara Solf 20.42 0.04.44
11 Hemmi Mai Pohjant 21.23 0.05.25
12 Kukkonen Ilona VeVe 21.43 0.05.45
13 Rautio Ulrika EsSu 23.01 0.07.03
14 Kaario Saara S-JKL 24.10 0.08.12
15 Mbembela Kia Lynx 25.41 0.09.43
16 Määttälä Fanni EsSu 25.48 0.09.50
17 Donner Emma PIF 26.41 0.10.43
18 Kaplas Kerttu JoKu 26.49 0.10.51
19 Heinonen Aliisa PIF 31.04 0.15.06
20 Heinonen Amiina PIF 31.22 0.15.24
21 Suntioinen Iida KaRa 33.02 0.17.04
22 Fingerroos Sofia PR 40.04 0.24.06
Virtala Emmi PIF EIL -