FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rasti-Nokian XXIII Junnukisat, Hämeen Kompassi-cup 3. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 29.50 0.00.00 53.64 52.04
2 Lampinen Siina TP 30.51 0.01.01 51.35 49.82
3 Nieminen Reetta VaHa 31.08 0.01.18 50.37 48.87
4 Mäki Aino HlS 32.58 0.03.08 47.09 45.68
5 Sipilä Mia KangSK 34.31 0.04.41 44.51 43.18
6 Raimovaara Emma HlS 35.01 0.05.11 43.42 42.12
7 Kulju Eevi HlS 35.24 0.05.34 42.49 41.22
8 Lampinen Pihla TP 35.38 0.05.48 41.77 40.52
9 Kajander Alli TP 41.23 0.11.33 35.58 34.51
10 Ala-Jaskara Veera KyRa 45.29 0.15.39 32.02 31.06
11 Häkkinen Kaisla TP 45.36 0.15.46 31.58 30.64
12 Hänninen Sanni TP 47.50 0.18.00 29.78 28.88
13 Kontio Kirsi KangSK 49.03 0.19.13 28.71 27.85
14 Varjola Mette Koovee 55.37 0.25.47 25.03 24.28
15 Heinilä Lumi TP 57.39 0.27.49 23.87 23.16
Davidsson Linnéa TP KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enroth Emma TarpSu 21.09 0.00.00
2 Mäkelä Ilona Koovee 22.06 0.00.57
3 Mustonen Vilma KangSK 23.12 0.02.03
4 Niemenmaa Meeri IkNV 24.28 0.03.19
5 Mariani Sandra Koovee 25.01 0.03.52
6 Raukola Venla KanSu 26.32 0.05.23
7 Järvenpää Seela TP 28.44 0.07.35
8 Vallittu Tuuli KangSK 30.02 0.08.53
9 Ahlfors Erika TP 32.41 0.11.32
10 Liuha Vilma KangSK 34.38 0.13.29
10 Ahti Ronja TP 34.38 0.13.29
12 Martikainen Ronja Eräp 37.50 0.16.41
Mustikkamaa Salla RaN HYL -
Enroth Jenna TarpSu EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 17.05 0.00.00
2 Määttänen Stella RasKa 22.40 0.05.35
3 Jormanainen Tuuli KangSK 23.27 0.06.22
4 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 23.50 0.06.45
5 Honkala Emmi TP 27.34 0.10.29
6 Laamanen Karoliina TarpSu 28.36 0.11.31
7 Salmia Kaisla TarpSu 29.01 0.11.56
8 Turunen Helmi TP 30.03 0.12.58
9 Suomi Tiuku LHR 30.19 0.13.14
10 Mäkelä Ella TuS 34.18 0.17.13
11 Lehtovirta Saana TP 38.41 0.21.36
12 Tohka Jenna PäLuLu 46.23 0.29.18
Suojoki Milla PäLuLu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 15.44 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 16.13 0.00.29
3 Turpeinen Selma TP 18.10 0.02.26
4 Kulju Silva HlS 19.11 0.03.27
5 Malm Saara TP 21.23 0.05.39
6 Lauronen Anni TP 23.26 0.07.42
7 Talonen Elsa IkNV 24.10 0.08.26
8 Saarinen Taimi TP 25.16 0.09.32
9 Karjalainen Sonja TP 28.06 0.12.22
10 Pyhtilä Vilma KyRa 28.40 0.12.56
11 Isomäki Miira Koovee 30.07 0.14.23
12 Myllymäki Elsa IkNV 31.36 0.15.52
13 Myllylä Lumi TP 32.10 0.16.26
14 Kuikko Saini KangSK 33.22 0.17.38
15 Suojoki Hanna PäLuLu 35.34 0.19.50
16 Blomberg Aino HlS 40.05 0.24.21
17 Vallittu Sini KangSK 43.09 0.27.25
18 Pakarinen Mette RaN 43.54 0.28.10
19 Salomaa Aino KanSu 51.00 0.35.16
Pakarinen Moona RaN HYL -
Laine Enni TP EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiits Maria TP 15.12 0.00.00
2 Neilimo Eevi KangSK 15.54 0.00.42
3 Tamminen Anna KyRa 18.43 0.03.31
4 Tuominen Joanna HlS 21.49 0.06.37
5 Kyckling Kerttu Eräp 24.37 0.09.25
6 Tomula Inka RasKa 25.38 0.10.26
7 Lindgren Kerttu RaN 27.50 0.12.38
8 Riikonen Silva TP 44.33 0.29.21

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 11.59 0.00.00
2 Siivonen Anni Koovee 13.01 0.01.02
3 Kauppila Kaisla Koovee 15.34 0.03.35
4 Göransson Alisa HlS 15.39 0.03.40
Tarri Emma KyRa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Aino HauSi 12.56 0.00.00
2 Karjalainen Milla TP 13.02 0.00.06
2 Kölhi Eevi HlS 13.02 0.00.06
4 Blomberg Elsa HlS 13.20 0.00.24
5 Vartiala Vanessa RaN 14.15 0.01.19
6 Niemenmaa Reetta IkNV 15.15 0.02.19
7 Ahti Salla TP 15.19 0.02.23
8 Haapasalo Laura PäLuLu 15.26 0.02.30
9 Vuorenmaa Saana Koovee 15.30 0.02.34
10 Myllylä Pilvi TP 15.38 0.02.42
11 Manninen Elna Koovee 15.45 0.02.49
12 Pusa Olga PäLuLu 16.38 0.03.42
13 Saarinen Siiri RaN 18.32 0.05.36
14 Mäki Alina KyRa 18.57 0.06.01
Vierula Aino-Sofia KyRa EIL -
Leppä Elli Eräp EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kenttämies Eevert Koovee 25.31 0.00.00 50.89 46.14
2 Niemelä Julius RaN 28.03 0.02.32 43.98 39.88
3 Lehtovirta Eetu TP 29.14 0.03.43 39.98 36.25
4 Suomi Tyko LHR 37.11 0.11.40 29.68 26.91
Vennelä Nuutti KangSK EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syväterä Sampo TP 21.08 0.00.00
2 Lautamäki Topias HlS 23.06 0.01.58
3 Kuikko Matias KangSK 23.48 0.02.40
4 Lillqvist Erik TP 24.28 0.03.20
5 Pakarinen Jere RaN 27.28 0.06.20
6 Vartiala Oskari RaN 28.31 0.07.23
7 Szanti Elias TP 29.18 0.08.10
8 Hämäläinen Aaro KangSK 29.26 0.08.18
9 Ketola Lauri TP 30.22 0.09.14
10 Kyckling Niilo Eräp 44.09 0.23.01
11 Riikonen Atte TP 49.46 0.28.38

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyytiäinen Topi KangSK 21.28 0.00.00
2 Tolonen Vilho Koovee 24.50 0.03.22
3 Göransson Niklas HlS 27.38 0.06.10
4 Uusitalo Tami KangSK 28.49 0.07.21
5 Mäkelä Konsta Koovee 29.35 0.08.07
6 Lemberg Anton TP 29.41 0.08.13
7 Kinnunen Onni KangSK 31.01 0.09.33
8 Niskala Aaro TP 32.54 0.11.26
9 Ahonen Pyry TP 34.28 0.13.00
10 Mattila Ato KangSK 39.37 0.18.09
11 Ahtola Touko KangSK 40.46 0.19.18
12 Paju Vilho TP 41.45 0.20.17
13 Seppälä Vilho TP 45.15 0.23.47
14 Ala-Jaskara Eero KyRa 46.59 0.25.31
15 Ovaska Aleksi TarpSu 1.03.58 0.42.30
Penttilä Akseli Koovee EIL -
Konttinen Johora TP EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Konsta Koovee 16.03 0.00.00
2 Varjola Veeti Koovee 18.13 0.02.10
3 Riihimäki Aleksi Koovee 19.07 0.03.04
4 Ala-Jaskara Aaro KyRa 20.29 0.04.26
5 Okkonen Aarre Koovee 22.19 0.06.16
Kangassalo Sisu KyRa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 16.48 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 17.38 0.00.50
3 Liuha Eino KangSK 17.39 0.00.51
4 Vigren Valtteri Koovee 18.00 0.01.12
5 Siivonen Eero Koovee 19.58 0.03.10
6 Immonen Topias HlS 20.22 0.03.34
7 Heikkinen Paavo TP 21.07 0.04.19
8 Lepistö Onni HauSi 21.16 0.04.28
9 Repo Saku TP 22.00 0.05.12
10 Vartiala Valtteri RaN 22.09 0.05.21
11 Syrjälä Vilho LHR 22.23 0.05.35
12 Kärkelä Tuure KangSK 22.51 0.06.03
13 Bonden Sisu RaN 23.26 0.06.38
14 Pusa Väinö PäLuLu 24.13 0.07.25
15 Tomula Otso RasKa 24.42 0.07.54
16 Metsäpuro Roope RaN 25.07 0.08.19
17 Martikainen Joonatan KangSK 27.50 0.11.02
18 Väliaho Aarni KyRa 31.02 0.14.14
19 Kaipainen Niklas HlS 34.04 0.17.16
20 Kauppila Roope Koovee 41.53 0.25.05
21 Samposalo Rasmus TP 42.38 0.25.50
22 Nummela Roni-Julius IkNV 54.15 0.37.27
23 Tuunainen Jesse Eräp 57.14 0.40.26
Valkama Ville RaN HYL -
Paju Eelis TP HYL -
Backman Voitto KangSK HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnari Elmeri TP 11.59 0.00.00
2 Kivistö Aleksi TP 13.07 0.01.08
3 Mariani Frank Koovee 13.11 0.01.12
4 Pohjonen Samra IkNV 13.35 0.01.36
5 Tiits Kaarle TP 15.06 0.03.07
6 Kinnunen Veli KangSK 15.07 0.03.08
7 Metsäpuro Rasmus RaN 16.06 0.04.07
8 Laine Aapo TP 17.13 0.05.14
9 Honkala Niilo TP 20.24 0.08.25
Ahlfors Matias TP EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Vilho HlS 10.18 0.00.00
2 Nissinen Akseli TP 11.10 0.00.52
3 Itävuo Roope TP 11.20 0.01.02
4 Pohjola Ilmari HauSi 11.45 0.01.27
5 Honkavaara Eero HlS 12.32 0.02.14
6 Salomaa Paavo KanSu 12.37 0.02.19
7 Nieminen Valtteri VaHa 13.10 0.02.52
8 Koota Niilo KyRa 13.16 0.02.58
9 Kotta Miikka KanSu 13.37 0.03.19
10 Lepistö Antti KyRa 14.23 0.04.05
11 Mäki Timo HlS 14.26 0.04.08
12 Raimovaara Leo HlS 14.48 0.04.30
13 Paju Eemil TP 15.23 0.05.05
14 Nummela Samu-Nikolai IkNV 16.08 0.05.50
15 Myllykoski Matias TP 16.17 0.05.59
15 Bonden Pyry RaN 16.17 0.05.59
17 Neilimo Aaro KangSK 16.41 0.06.23
18 Laurila Anton TP 17.51 0.07.33
19 Ylä-Tuuhonen Tarmo TP 18.47 0.08.29
Plihtari Eero-Elias KyRa EIL -