FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-keskimatka R1 ja 19. Veikko Hakulisen hiihtorastit, keskimatka ja Hämeen AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas KyS 43.50 0.00.00 102.53
2 Tuomala Misa S-JKL 44.44 0.00.54 100.10
2 Taivainen Olli-Markus PelPo 44.44 0.00.54 100.10
4 Viippola Aapo SonPa 45.00 0.01.10 98.77
5 Toivonen Eevert PirHi 45.21 0.01.31 97.65
6 Linnainmaa Tero KyRa 45.34 0.01.44 96.82
7 Pukema Hannu-Pekka RaVa 47.57 0.04.07 91.67
8 Kiiskinen Petri LS-37 47.58 0.04.08 91.29
9 Tervala Miska RaVa 49.52 0.06.02 87.49
10 Aikio Santeri KEV 49.54 0.06.04 87.10
11 Pesu Raino LHR 50.01 0.06.11 86.57
12 Virtanen Antti TarpSu 50.17 0.06.27 85.78
13 Huila Joona Hiisi 50.45 0.06.55 84.67
14 Linnainmaa Lauri KyRa 51.46 0.07.56 82.69
15 Laurila Jussi JalJa 51.51 0.08.01 82.24
16 Schroderus Santeri Pohjant 51.55 0.08.05 81.81
17 Häkkinen Kalle S-JKL 52.02 0.08.12 81.31
18 Kahelin Jouni S-JKL 53.01 0.09.11 79.50
19 Nykänen Tomi LS-37 53.36 0.09.46 78.32
20 Mäkinen Seppo S-2000 53.40 0.09.50 77.92
21 Salo Mikael Trian 53.51 0.10.01 77.35
22 Huikko Petteri IPR 54.25 0.10.35 76.24
23 Tauriainen Teemu KEV 54.27 0.10.37 75.89
24 Viippola Ilpo S-2000 55.33 0.11.43 74.10
25 Asklöf Henrik KS 56.16 0.12.26 72.86
26 Leinonen Lauri Pohjant 56.35 0.12.45 72.16
27 Kettunen Pyry SäynSa 57.14 0.13.24 71.05
28 Itävuo Pekka Koovee 57.17 0.13.27 70.70
29 Paavola Kai KoS 58.39 0.14.49 68.78
30 Nurminen Ilkka Hiilto 59.16 0.15.26 67.78
31 Talja Eljas OK77 59.17 0.15.27 67.49
32 Ruuhiala Roope Hiisi 1.00.42 0.16.52 65.64
33 Kurkela Mikko Koovee 1.04.37 0.20.47 61.41
34 Huomolin Ville LappRi 1.10.32 0.26.42 56.02
35 Pyykönen Pasi KanSu 1.11.20 0.27.30 55.17
36 Oripelto Viljo Keihäs 1.13.45 0.29.55 53.13
37 Mårtenson Valter OK77 1.17.34 0.33.44 50.31
38 Kauppila Tomi MiehVi 1.19.24 0.35.34 48.94
39 Uusihonko Jussi HSU 1.22.32 0.38.42 46.88
Schroderus Samuli Pohjant EIL -
Häkkinen Janne S-JKL KES -
Rissanen Roni-Ville SonPa KES -
Linna Matti S-JKL HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Maajärvi Matti LappRi 47.24 0.00.00 38.57
2 Rauhalammi Juhani Eräp 49.49 0.02.25 35.33
3 Viitanen Jukka EE 55.09 0.07.45 30.67
4 Jokela Juha PäLuLu 1.04.51 0.17.27 25.02
5 Raitoharju Matti PäLuLu 1.11.18 0.23.54 21.80

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekonoja Antti PelPo 39.54 0.00.00 72.70
2 Haapalehto Tuomas VetU 39.59 0.00.05 71.87
3 Peltonen Heikki IPR 41.26 0.01.32 68.70
4 Myllymäki Tero VetU 41.54 0.02.00 67.28
5 Liuha Jarkko KangSK 43.19 0.03.25 64.45
6 Koski Jussi YKV 43.48 0.03.54 63.12
7 Weckman Janne VeVe 44.08 0.04.14 62.03
8 Lassila Juha VetU 44.34 0.04.40 60.82
9 Asikainen Saku Hiisi 45.57 0.06.03 58.39
10 Laine Jarkko TP 46.12 0.06.18 57.49
11 Jordas Björn Trian 49.01 0.09.07 53.63
12 Lund Henrik Trian 49.24 0.09.30 52.66
13 Kiiski Mikko KyS 51.12 0.11.18 50.28
14 Jordas Robert Trian 57.49 0.17.55 44.06
15 Karhumäki Tuomas Pihkan 1.01.10 0.21.16 41.20
16 Moisander Jussi TP 1.09.56 0.30.02 35.65
Virkki Janne Hiilto HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varis Pekka PelPo 33.28 0.00.00 64.19
2 Sarkkinen Timo LaTa 39.51 0.06.23 53.24
3 Kirves Saku KeU 41.52 0.08.24 50.03
4 Lepistö Mikko HauSi 42.20 0.08.52 48.85
5 Pirilä Mikko HlS 44.04 0.10.36 46.31
5 Hytönen Harri RaVa 44.04 0.10.36 46.31
7 Partanen Jussi Hiilto 44.38 0.11.10 44.52
8 Toimela Niko LS-37 49.12 0.15.44 39.84
9 Liponkoski Sami TP 50.03 0.16.35 38.63
10 Lehtinen Juhani SuJu 51.35 0.18.07 36.96
11 Juutila Juha EsSu 52.13 0.18.45 36.00
12 Lehtonen Eero UlvUra 58.31 0.25.03 31.67
13 Ahoniemi Sakke HyRa 1.07.22 0.33.54 27.11

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 31.41 0.00.00 65.08
2 Klemettinen Vesa S-JKL 32.33 0.00.52 62.85
3 Sorjonen Pekka LieRa 33.18 0.01.37 60.95
4 Toivanen Samuli LuuRa 33.50 0.02.09 59.51
5 Asklöf Tom LHR 33.55 0.02.14 58.88
6 Kamila Kai SuJu 35.44 0.04.03 55.43
7 Gynther Kimmo IHR 36.40 0.04.59 53.58
8 Ojala Kai S-2000 36.44 0.05.03 53.03
9 Prittinen Juha HlS 38.40 0.06.59 49.96
10 Heinilä Hannu RaVa 39.05 0.07.24 49.01
11 Hiiri Ari HauSi 40.04 0.08.23 47.40
12 Tuokko Jyrki RaVa 40.28 0.08.47 46.53
13 Larmala Juha-Pekka EsSu 40.55 0.09.14 45.62
14 Ruuska Vesa KangSK 46.38 0.14.57 39.68
15 Ravonmaa Kalle EsAk 50.39 0.18.58 36.21
16 Fey Carl EsSu 52.54 0.21.13 34.36
17 Mattila Heikki PäLuLu 54.17 0.22.36 33.19
18 Hirvonen Petri EE 55.01 0.23.20 32.45
19 Pulkkinen Tatu JäPa 58.48 0.27.07 30.09
20 Pyykönen Jouni EsAk 1.09.01 0.37.20 25.40
Soikkeli Lauri EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Juha KuortKu 25.38 0.00.00 62.61
2 Kotro Petri KaaRa 26.11 0.00.33 60.75
3 Maunuksela Jari TarpSu 28.26 0.02.48 55.45
4 Tuomala Jyrki S-JKL 29.17 0.03.39 53.35
5 Heinola Ari KaaRa 29.29 0.03.51 52.51
6 Kiljunen Juha LS-37 29.43 0.04.05 51.62
7 Sippola Asko KuortKu 30.21 0.04.43 50.08
8 Korhonen Jussi HlS 30.31 0.04.53 49.34
9 Nyholm Thomas Trian 30.53 0.05.15 48.30
10 Oksanen Teijo HS 31.04 0.05.26 47.56
11 Laasanen Juha KauWi 32.07 0.06.29 45.56
12 Launonen Jarmo KeU 32.14 0.06.36 44.96
13 Immonen Jari NaTe 32.49 0.07.11 43.73
14 Lassila Antti KuortKu 34.24 0.08.46 41.30
15 Kleemola Jouko Eks 37.33 0.11.55 37.46
16 Salmia Teppo TarpSu 43.48 0.18.10 31.79
17 Köyvönen Kimmo MaMa 48.14 0.22.36 28.58
Lindahl Anders Trian HYL -
Itkonen Arto TP EIL -
Frilander Heikki Trian EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi KeuKi 26.15 0.00.00 53.65
2 Varkila Jorma SaSu 28.05 0.01.50 49.57
3 Hämäläinen Markku RaVa 29.49 0.03.34 46.14
4 Ovaska Pertti EE 30.28 0.04.13 44.63
5 Liikkanen Reima LaTa 31.01 0.04.46 43.31
6 Martikainen Ari KeuKi 32.08 0.05.53 41.30
7 Paukku Ismo IPR 32.26 0.06.11 40.42
8 Laine Markku MU 32.47 0.06.32 39.49
9 Enroth Ari RR 35.27 0.09.12 36.06
10 Hänninen Jukka RaN 36.15 0.10.00 34.82
11 Jussila Esko PäijRa 41.05 0.14.50 30.33
12 Juura Esa KanSu 41.31 0.15.16 29.62
13 Puustinen Tuomo Pihkan 55.38 0.29.23 21.81
Oinaskallio Erkki RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 23.58 0.00.00 51.13
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 25.01 0.01.03 48.61
3 Kattelus Keijo LuuRa 27.28 0.03.30 43.94
4 Nieminen Aki RaN 27.43 0.03.45 43.21
5 Valkonen Timo RR 27.45 0.03.47 42.83
6 Lehto Jarmo VeVe 27.57 0.03.59 42.20
7 Ahlroth Timo TurSa 28.28 0.04.30 41.11
8 Vainio Jarmo HlS 29.21 0.05.23 39.56
9 Jokinen Arto HlS 29.57 0.05.59 38.46
10 Liukkala Pekka HauSi 30.31 0.06.33 37.44
11 Leppälä Martti RaVi 32.05 0.08.07 35.33
12 Väätäinen Hannu IPR 33.21 0.09.23 33.71
13 Hanttu Ari RaN 34.56 0.10.58 31.92
14 Leinonen Markku Pihkan 35.52 0.11.54 30.83
15 Aalto Timo TurSa 38.48 0.14.50 28.26
16 Pulkkinen Erkki RaLu 41.05 0.17.07 26.47
17 Kinkki Seppo HyRa 41.13 0.17.15 26.16
18 Ridanpää Antti RasKu 45.11 0.21.13 23.66
Joensuu Esa KangSK HYL -
Tiilikainen Teuvo HlS KES -
Mourujärvi Kauno KuoSu KES -
Pihlajamaa Martti VetU EIL -
Nyberg Henry Trian EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 24.26 0.00.00 45.75
2 Saarinen Heikki SOC 24.40 0.00.14 44.96
3 Lakkala Ossi KuoSu 25.06 0.00.40 43.83
4 Hahtola Aulis RasKu 28.09 0.03.43 38.77
5 Lakkinen Keijo SuSe 28.59 0.04.33 37.35
6 Tolvanen Mauri LeSi 29.07 0.04.41 36.88
7 Lindstedt Tapio EE 30.08 0.05.42 35.34
8 Myllymäki Ari KPV 30.29 0.06.03 34.65
9 Kyckling Veli-Matti HS 30.30 0.06.04 34.34
10 Köykkä Jussi RasKu 32.22 0.07.56 32.08
11 Kerkola Pekka HlT 32.34 0.08.08 31.62
12 Nippala Juhani Jyry 34.09 0.09.43 29.89
13 Pihlaja Antti Kristina 35.29 0.11.03 28.52
14 Tarvainen Juhani PiTa 37.16 0.12.50 26.92
15 Lappalainen Martti Navi 37.59 0.13.33 26.18
16 Mäkilä Ilmari EsSu 38.32 0.14.06 25.58
17 Nikkari Paavo LS-37 38.58 0.14.32 25.06
18 Hemminki Martti PoRa 43.18 0.18.52 22.35
19 Tonteri Eero S-JKL 44.38 0.20.12 21.49
Turpeinen Timo JuvU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koivunen Ossi EsAk 22.54 0.00.00 39.52
2 Inkinen Paavo Jyry 23.24 0.00.30 38.31
3 Valtee Pertti HS 24.49 0.01.55 35.78
4 Kettunen Kimmo SäynSa 24.57 0.02.03 35.25
5 Rönkkö Paavo EsSu 25.55 0.03.01 33.61
6 Torvikoski Jouko JäPa 26.06 0.03.12 33.05
7 Mäkipää Olli MSParma 30.16 0.07.22 28.22
8 Tukiainen Tapio HyRa 30.23 0.07.29 27.83
9 Partanen Paavo HyRa 30.28 0.07.34 27.48
10 Taipalus Esko RasKe 30.43 0.07.49 26.98
11 Niittymäki Antti Eräp 31.17 0.08.23 26.22
12 Tammela Seppo TikSu 33.55 0.11.01 23.93
13 Teppo Jaakko GIF 38.47 0.15.53 20.71
14 Niemi Pentti HauSi 56.10 0.33.16 14.15
Reinikainen Pentti Jyry HYL -
Nurminen Heikki IPR HYL -
Kanerva Unto Jyry HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka PäijRa 25.05 0.00.00 31.57
2 Erkkilä Olavi HlS 30.35 0.05.30 25.12
3 Paavilainen Arvo IPR 31.30 0.06.25 23.63
4 Salo Markku PäijRa 31.31 0.06.26 22.87
5 Repo Voitto RaKaS 51.40 0.26.35 13.49
Åberg Karl-Erik EsSu HYL -
Österberg Reino LeSi EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Niklas MSParma 34.30 0.00.00 89.04
2 Maijala Matias LapVe 36.16 0.01.46 84.07
3 Outinen Tuomas KyS 37.13 0.02.43 81.31
4 Stregl Matyas S-JKL 40.53 0.06.23 73.45
5 Laitamäki Wille MSParma 42.14 0.07.44 70.56
6 Lemberg Roope RaJu 43.45 0.09.15 67.59
7 Aumo Oskari VaHa 43.55 0.09.25 66.80
8 Donner Jonny OK77 44.46 0.10.16 65.02
9 Haltia Ilari RR 45.25 0.10.55 63.58
10 Virtala Alex PIF 45.46 0.11.16 62.59
11 Korhonen Konsta KaSu 46.01 0.11.31 61.75
12 Rissanen Erno-Kalle SonPa 46.20 0.11.50 60.83
13 Rantala Valtteri VaHa 48.32 0.14.02 57.60
14 Schüle Joel Koovee 53.34 0.19.04 51.76
15 Virtanen Ilari JRV 57.14 0.22.44 48.04
16 Aikio Valtteri KEV 57.38 0.23.08 47.31
17 Rokka Tuomas LHR 1.02.56 0.28.26 42.96
18 Schüle Oliver Koovee 1.07.53 0.33.23 39.48
19 Tukiainen Otso TP 1.08.50 0.34.20 38.61
Vaherlehto Eemi EsAk HYL -
Riissanen Miska EsAk HYL -
Koskinen Eemil RaN EIL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 31.26 0.00.00 73.56
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 35.00 0.03.34 65.57
3 Vepsäläinen Onni KyS 35.54 0.04.28 63.44
4 Tolkkinen Tuukka SoJy 36.43 0.05.17 61.56
5 Peltonen Lasse KS 36.50 0.05.24 60.90
6 Muotka Miika OH 40.34 0.09.08 54.86
7 Gretschel Eino KEV 43.45 0.12.19 50.48
8 Donner Jesper OK77 43.59 0.12.33 49.81
9 Taura Kalle VaHa 44.17 0.12.51 49.08
10 Aaltonen Tatu Lynx 44.26 0.13.00 48.53
11 Karhunen Juho YKV 45.23 0.13.57 47.13
12 Simola Jere PirHi 46.34 0.15.08 45.56
13 Sivonen Miro TP 50.11 0.18.45 41.93
14 Holmroos Sakari TuS 50.19 0.18.53 41.48
15 Ahoniemi Santeri HS 51.00 0.19.34 40.58
16 Niemelä Julius RaN 52.06 0.20.40 39.39
17 Aalto Lauri MSParma 56.50 0.25.24 35.80
18 Mukkala Jonne KEV 1.00.59 0.29.33 33.08
19 Leinamo Tuomas TP 1.04.50 0.33.24 30.85
Lemberg Ville RaJu HYL -
Lehtonen Elias MSParma HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli PirHi 33.15 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 33.23 0.00.08
3 Kiiski Olavi KyS 35.11 0.01.56
4 Töyrylä Rasmus KyS 35.20 0.02.05
5 Koskinen Eemil PirHi 35.25 0.02.10
6 Sorsa Eero SoJy 40.01 0.06.46
7 Kallio Santeri KoS 40.12 0.06.57
8 Pylvänäinen Jere KS 47.20 0.14.05
9 Toivonen Nuutti RR 47.36 0.14.21
10 Takanen Eetu VeVe 50.56 0.17.41
11 Jussinmäki Iisakki HalTo 57.44 0.24.29
12 Vaje Jaakko KeU 58.25 0.25.10
13 Mourujärvi Jonne RR 1.09.25 0.36.10
14 Lehtovirta Eetu TP 1.15.55 0.42.40
15 Liuha Veeti RaN 1.35.38 1.02.23

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 14.32 0.00.00
2 Kirves Antti KeU 15.44 0.01.12
3 Koski Juuso YKV 17.55 0.03.23
4 Muotka Konsta OH 20.57 0.06.25
5 Juures Oskari RaVa 21.15 0.06.43
6 Mukkala Jonni KEV 23.24 0.08.52
7 Räihä Konsta Navi 25.43 0.11.11
8 Wirman Vilho RaVa 27.24 0.12.52
Fey Erik EsSu HYL -
Viippola Veeti S-2000 EIL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 14.57 0.00.00
2 Fey Mark EsSu 18.12 0.03.15
3 Itävuo Roope TP 18.40 0.03.43
4 Ekström Lassi MSParma 19.45 0.04.48
5 Räihä Vinski Navi 23.10 0.08.13
6 Kiljunen Eikka LS-37 46.55 0.31.58
Kiiskinen Elmo LS-37 HYL -
Ekonoja Kasper PelPo HYL -
Liuha Eino KangSK EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 38.10 0.00.00 104.98
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 39.26 0.01.16 101.00
3 Turunen Marjut SKVuoksi 39.57 0.01.47 99.09
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 40.31 0.02.21 97.11
5 Pesu Mervi RR 40.33 0.02.23 96.44
6 Mörsky Sonja KeuKi 41.28 0.03.18 93.73
7 Tuomisto Satu VaaSu 42.11 0.04.01 91.57
8 Hara Marika Koovee 43.13 0.05.03 88.82
9 Suutari Tuuli KS 43.52 0.05.42 86.96
10 Suutari Mirka KS 44.22 0.06.12 85.43
11 Niittymäki Johanna Koovee 44.30 0.06.20 84.64
12 Taulavuori Venla AlatPi 46.26 0.08.16 80.60
13 Iso-Markku Paula Lynx 50.22 0.12.12 73.82
14 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 51.03 0.12.53 72.37
15 Lylynperä Kaisa AngA 51.39 0.13.29 71.06
16 Saalo Saara KeU 53.40 0.15.30 67.94
17 Keskinen Nella VaaSu 54.24 0.16.14 66.58
18 Kokkoniemi Anna EsAk 1.02.18 0.24.08 57.75
19 Virjula Laura Navi 1.03.22 0.25.12 56.40
20 Virtala Jenny PIF 1.05.05 0.26.55 54.55
21 Peltonen Riikka KS 1.07.59 0.29.49 51.87
22 Saarinen Henna Koovee 1.13.51 0.35.41 47.42
23 Närhi Minna JYPS 1.16.07 0.37.57 45.69
24 Rauttola Tiia-Maria EsSu 1.25.53 0.47.43 40.22
Vääränen Sari KS HYL -
Suutari Säde KS HYL -
Reponen Milka KeuKi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rauhalammi Marja EE 44.53 0.00.00 34.71
2 Liuha Elina RaN 59.04 0.14.11 25.06
3 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 1.04.40 0.19.47 21.68
4 Suntioinen Riina AngA 1.10.51 0.25.58 18.69

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuokko Mari LamSä 38.32 0.00.00 53.85
2 Schutskoff Mari KangSK 39.04 0.00.32 52.32
3 Töyrylä Salla KyS 39.54 0.01.22 50.45
3 Toivonen Sirra EE 39.54 0.01.22 50.45
5 Autio Päivi YlKi 40.22 0.01.50 48.32
6 Taini Mia JRV 43.59 0.05.27 43.64
7 Hemminki Hanna PoRa 44.18 0.05.46 42.63
8 Liuha Riina KangSK 46.51 0.08.19 39.64
9 Tiits Laura TP 56.37 0.18.05 32.26
10 Kalari Tanja TP 57.17 0.18.45 31.34
11 Kujala Terhi PoRa 1.04.14 0.25.42 27.46
Fey Natalia EsSu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sell Raisa OK77 35.07 0.00.00 50.91
2 Konttila Minna TP 38.11 0.03.04 46.04
3 Naskali Liisa KyRa 40.22 0.05.15 42.81
4 Takala Piia YKV 42.42 0.07.35 39.77
5 Kirves Hetti KeU 42.55 0.07.48 38.88
6 Nurminen Henna HS 42.59 0.07.52 38.12
7 Lehtinen Anne KauKa 46.02 0.10.55 34.95
8 Paalanen Satu IPR 46.56 0.11.49 33.65
9 Nokka Katja Rasti88 48.45 0.13.38 31.78
10 Lehtonen Miia TVV 1.15.04 0.39.57 20.24
Fränti Kati RaJu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paronen Anniina HlS 36.22 0.00.00 30.80
2 Hirvonen Leena AR 39.11 0.02.49 27.97
3 Rönkkö Eva KeU 42.13 0.05.51 25.39
4 Kotro Pia VeVe 49.35 0.13.13 21.14
5 Rokka Susanna LHR 50.13 0.13.51 20.39
6 Torp-Donner Heidi EsSu 59.13 0.22.51 16.89
7 Hovinen Mari KeU 1.04.04 0.27.42 15.24
Karhunen Katri YKV HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vierikko Annamari HS 29.32 0.00.00 61.88
2 Lassila Päivi RasTiimi 29.40 0.00.08 60.45
3 Katajamäki Tuija KauWi 33.11 0.03.39 53.01
4 Jokinen Irma TurSa 35.49 0.06.17 48.15
5 Lankinen Pauliina HS 36.43 0.07.11 46.04
6 Kaukokari Laura HlS 39.09 0.09.37 42.30
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 41.20 0.11.48 39.24
8 Paalanen Anne RR 47.24 0.17.52 33.50
9 Molnar Pia LS-37 54.02 0.24.30 28.75

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelto-Huikko Anne EE 26.25 0.00.00 53.90
2 Kankaanpää Tarja KauWi 28.56 0.02.31 48.15
3 Raatikainen Päivi RastiE4 29.06 0.02.41 46.83
4 Kihlström Kirsi RastiE4 29.45 0.03.20 44.78
5 Laurila Saija EE 31.03 0.04.38 41.92
6 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 34.08 0.07.43 37.24
7 Vehomäki Pirkko ORa 35.02 0.08.37 35.41
8 Rajamäki Terhi KangSK 39.38 0.13.13 30.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 21.34 0.00.00 47.92
2 Pajunen Arja OrPo 24.22 0.02.48 41.14
3 Juura Maarit KanSu 25.08 0.03.34 38.65
4 Raiko Erja HyRa 27.10 0.05.36 34.61
5 Niemi Tuire TP 28.09 0.06.35 32.30
Liimatainen Raili HyRa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 37.41 0.00.00 22.82
2 Lankia Hilkka TP 38.24 0.00.43 21.28
3 Laitinen Hellevi EsAk 39.12 0.01.31 19.75
4 Kukkonen Marja RaKaS 52.36 0.14.55 13.90

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 32.12 0.00.00 17.18
2 Salmela Juulia RiSu 41.26 0.09.14 12.35
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 43.54 0.11.42 10.71

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 35.24 0.00.00 90.30
2 Pesu Vilma RR 37.32 0.02.08 84.53
3 Virtanen Heta OH 37.55 0.02.31 83.04
4 Holopainen Oili S-2000 38.20 0.02.56 81.51
5 Nurminen Kaarina Hiilto 38.39 0.03.15 80.22
6 Kärnä Nina SonPa 39.24 0.04.00 78.09
7 Peltonen Liisa KS 40.14 0.04.50 75.88
8 Linnainmaa Katja VaHa 41.35 0.06.11 72.84
9 Rantala Aino OH 43.08 0.07.44 69.66
10 Konstari Elena JRV 45.33 0.10.09 65.44
11 Melender Emilia RaJu 47.37 0.12.13 62.10
12 Gretschel Liisa KEV 50.13 0.14.49 58.40
13 Niskanen Sofia SonPa 53.41 0.18.17 54.19
14 Soikkeli Sofia EsSu 56.03 0.20.39 51.47
15 Kuusinen Saana TP 58.54 0.23.30 48.57
16 Järventausta Ennimaria KyRa 1.04.48 0.29.24 43.78
17 Simola Rita PirHi 1.04.53 0.29.29 43.35
Viippola Venla S-2000 HYL -
Oikarinen Anni S-2000 HYL -
Niemi Tiina RasKe HYL -
Kiljunen Emmi LS-37 HYL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Lotte-Line MSParma 33.02 0.00.00 69.27
2 Yli-Futka Amanda MSParma 38.58 0.05.56 58.10
3 Kiiski Aliisa KyS 41.00 0.07.58 54.62
4 Salmela Anni S-2000 41.47 0.08.45 53.01
5 Virtala Emmi PIF 44.12 0.11.10 49.55
6 Pirilä Elisa MSParma 44.17 0.11.15 48.91
7 Punto Elli RaN 44.44 0.11.42 47.87
8 Salonen Lotta JRV 45.11 0.12.09 46.85
9 Rissanen Venny SonPa 45.32 0.12.30 45.95
10 Lillqvist Isabella TP 46.13 0.13.11 44.74
11 Linnainmaa Annukka VaHa 47.23 0.14.21 43.12
12 Kankaanpää Aino LapVi 53.44 0.20.42 37.57
13 Enlund Julia Femman 57.49 0.24.47 34.49
14 Soikkeli Linnea EsSu 1.02.19 0.29.17 31.61
Mäki Aino HlS KES -
Outinen Katariina KyS EIL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Sanni RasKe 33.52 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 34.14 0.00.22
3 Koski Hanni Koovee 36.40 0.02.48
4 Rantanen Annika Koovee 37.23 0.03.31
5 Lukkari Matilda KeU 46.00 0.12.08
6 Soikkeli Lauriina EsSu 48.03 0.14.11
7 Ekström Saana-Mari MSParma 51.39 0.17.47
8 Taini Elli JRV 51.58 0.18.06
9 Lehtonen Venla MSParma 54.34 0.20.42
10 Lehtonen Lilja TVV 57.22 0.23.30
11 Liljeqvist Emilia Minken 57.43 0.23.51
12 Enlund Isabella Femman 1.13.54 0.40.02
13 Mariani Sandra Koovee 1.14.13 0.40.21
14 Liuha Vilma KangSK 1.44.04 1.10.12
Aaltonen Nelli Lynx EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 16.05 0.00.00
2 Takanen Tiitu VeVe 18.19 0.02.14
3 Koskinen Aino TP 18.36 0.02.31
4 Koskinen Iida RaN 19.04 0.02.59
5 Salmia Kaisla TarpSu 24.21 0.08.16
6 Weckman Venla VeVe 27.47 0.11.42

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 21.57 0.00.00
2 Lehtonen Aurora UlvUra 21.58 0.00.01
3 Tiits Maria TP 26.23 0.04.26
4 Kirves Kaisa KeU 29.19 0.07.22
5 Kalari Inkamari TP 32.26 0.10.29
6 Taini Iida JRV 38.21 0.16.24
7 Enlund Nova Femman 51.41 0.29.44