FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rakas-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 36.12 0.00.00
2 Pellinen Veeti JoKu 57.47 0.21.35
Inkeri Eero VeVe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Vesa LuuRa 39.03 0.00.00
2 Huhtiniemi Pauli LuuRa 40.03 0.01.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 29.49 0.00.00 49.14 48.60
2 Lahtinen Miika SKVuoksi 36.42 0.06.53 37.93 37.51
3 Pokela Jukka LuuRa 38.54 0.09.05 33.90 33.53
4 Ovaska Panu LuuRa 54.02 0.24.13 23.05 22.80
Hietanen Aki SKVuoksi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Husu Heikki SKVuoksi 33.46 0.00.00 50.36 48.24
2 Tonder Mika SKVuoksi 37.59 0.04.13 43.65 41.81
3 Korhonen Kai SKVuoksi 39.13 0.05.27 41.20 39.46
4 Asikainen Aarre LappRi 43.48 0.10.02 35.92 34.40
5 Miikki Jussi SKVuoksi 44.22 0.10.36 34.50 33.04
6 Salo Jukka KuUS 50.33 0.16.47 29.44 28.19
7 Pulli Veli-Matti LappRi 56.44 0.22.58 25.48 24.40
Kaplas Jarkko JoKu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Janne LuuRa 26.59 0.00.00 50.34 49.52
2 Ryyppö Jarkko RaVa 28.49 0.01.50 43.60 42.89
3 Poikonen Pasi JoKu 29.05 0.02.06 39.70 39.05

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 25.50 0.00.00 49.44 48.39
2 Hintsanen Harri IHR 28.21 0.02.31 43.93 42.99
3 Ojalainen Kari SKVuoksi 32.31 0.06.41 37.32 36.52
4 Kokkonen Anssi KR 33.46 0.07.56 34.99 34.25
5 Pellinen Antti JoKu 34.29 0.08.39 33.34 32.63
6 Hakuli Kari SKUusi 39.22 0.13.32 28.39 27.79
7 Henriksson Matti HS 43.44 0.17.54 24.83 24.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 32.17 0.00.00
2 Kinnari Kari SKVuoksi 37.05 0.04.48
Peltonen Timo SonPa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 27.27 0.00.00 40.82 39.93
2 Maajärvi Esa LappRi 32.03 0.04.36 34.21 33.47
3 Töyrylä Teuvo VeVe 32.39 0.05.12 32.85 32.13
4 Vainikka Jari Pihkan 36.42 0.09.15 28.57 27.95
5 Lavonen Hannu MiehVi 37.26 0.09.59 27.37 26.77
6 Turkka Esko KS 43.10 0.15.43 23.18 22.67
7 Kyckling Aki LappRi 46.53 0.19.26 20.83 20.37
8 Währn Hannu KyS 56.03 0.28.36 16.99 16.62

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 29.58 0.00.00 40.51 40.30
2 Pulli Martti LappRi 31.36 0.01.38 37.46 37.27
3 Hirvikallio Lassi LuuRa 33.30 0.03.32 34.43 34.25
4 Peippo Tapio JoKu 36.04 0.06.06 31.14 30.98
5 Pammo Kalervo VaHa 42.23 0.12.25 25.78 25.65
6 Pajamäki Kalevi SäynSa 44.10 0.14.12 24.05 23.93
Martikainen Sakari KuUS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyyrönen Heikki KS 37.26 0.00.00 23.92 23.83
2 Kykkänen Herkko KaaRa 42.50 0.05.24 19.34 19.26
3 Rautio Pekka JoKu 51.11 0.13.45 14.87 14.81
Valtonen Pekka JoKu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 41.57 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 38.16 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautio Juho JoKu 49.26 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paloheimo Lenni ORa 23.24 0.00.00 45.07 44.12
2 Hirvilahti Niklas VeVe 24.09 0.00.45 42.58 41.68
3 Juntunen Henrik KR 24.54 0.01.30 40.24 39.39
4 Takanen Eetu VeVe 25.32 0.02.08 38.21 37.40
5 Kaipia Sampo LappRi 27.58 0.04.34 33.94 33.22
6 Ojalainen Matias SKVuoksi 30.56 0.07.32 29.84 29.20
7 Turunen Juho LappRi 39.05 0.15.41 22.94 22.45

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Aapo RaKaS 19.09 0.00.00
2 Simola Viljo LuuRa 48.49 0.29.40

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Veikka SKVuoksi 12.38 0.00.00
2 Jauho Eelis LappRi 16.38 0.04.00
3 Ryyppö Topias HS 18.26 0.05.48
4 Kivelä Veikko RaKaS 20.12 0.07.34

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pulkkinen Elmo RaKaS 15.18 0.00.00
2 Asikainen Viljami JoKu 16.47 0.01.29
3 Lintunen Elmo RaKaS 19.46 0.04.28
4 Sopanen Matias LappRi 24.16 0.08.58

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jauho Topias LappRi 17.11 0.00.00
2 Ovaska Vilho LuuRa 24.19 0.07.08

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Tatu LuuRa 14.08 0.00.00
2 Näivä Eeli LuuRa 16.55 0.02.47
3 Salmi Eevert RaKaS 21.03 0.06.55

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nykänen Arttu SKVuoksi 14.43 0.00.00
2 Pokela Veeti LuuRa 17.35 0.02.52
3 Ovaska Touko LuuRa 18.47 0.04.04
Turkka Theo KS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera KR 31.31 0.00.00 78.97 77.40
2 Schoultz von Katja PIF 33.22 0.01.51 72.73 71.28
3 Rajamäki Netta KR 34.25 0.02.54 68.70 67.34
4 Turkka Saara KS 37.56 0.06.25 60.69 59.49
5 Ovaska Jenni KR 42.05 0.10.34 53.23 52.17
6 Ruoti Roosa VeVe 45.53 0.14.22 47.46 46.52
7 Ruoti Miina VeVe 48.24 0.16.53 43.71 42.84

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 38.24 0.00.00 28.77 30.32
2 Lipponen Katriina OK77 42.51 0.04.27 24.49 25.81
3 Rautanen Eeva TuuSe 43.26 0.05.02 22.89 24.13
4 Rahkonen Eeva LuuRa 47.42 0.09.18 19.68 20.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Minna HS 35.31 0.00.00
Tonder Marja SKVuoksi EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa LappRi 32.53 0.00.00 28.08 27.31
2 Tonder Mari SKVuoksi 36.26 0.03.33 23.45 22.80
3 Salminen Jonna KuUS 1.07.16 0.34.23 11.67 11.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Heli KR 42.54 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lallo Tuula Trian 32.53 0.00.00 45.44 43.70
2 Vehomäki Pirkko ORa 34.38 0.01.45 39.91 38.38
3 Töyrylä Marja KyS 48.29 0.15.36 26.20 25.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 33.51 0.00.00
2 Kattelus Helena KS 38.35 0.04.44
Antila Suvi PäLuLu EIL -
Hiltunen Maija SäynSa KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 42.25 0.00.00
2 Särkkä Liisa Navi 1.19.51 0.37.26

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitimo Maija JoKu 41.27 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Hertta KR 23.37 0.00.00
2 Hirvikallio Saara LuuRa 28.43 0.05.06
Kaplas Kerttu JoKu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainikka Sara Navi 30.15 0.00.00
Kaplas Martta JoKu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 27.09 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 15.47 0.00.00
2 Heikkinen Emmi RaKaS 20.46 0.04.59
3 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 23.10 0.07.23
Kaplas Elsa JoKu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asikainen Milja JoKu 17.46 0.00.00
2 Kortelainen Tara RaKaS 27.59 0.10.13
Hakkarainen Ella LS-37 HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miikki Senni SKVuoksi 20.01 0.00.00
2 Salmi Riia RaKaS 20.22 0.00.21

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Essi RaKaS 16.04 0.00.00

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Titi VeVe 18.54 0.00.00
2 Miikki Eevi SKVuoksi 23.17 0.04.23
3 Puustinen Salla RaKaS 25.32 0.06.38
4 Asikainen Matilda JoKu 26.58 0.08.04
5 Ovaska Neea LuuRa 29.29 0.10.35