FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 1.päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Lauri HiKi 30.43 0.00.00 91.16 91.16
2 Adamski Philippe KR 31.14 0.00.31 89.25 89.25
3 Leskinen Aapo Lynx 31.38 0.00.55 87.71 87.71
4 Fagerudd Kim PR 31.43 0.01.00 87.08 87.08
5 Kodeda Stepan MSParma 31.51 0.01.08 86.32 86.32
6 Parjanne Antti Lynx 31.58 0.01.15 85.61 85.61
7 Anttolainen Aleksi LS-37 32.03 0.01.20 84.99 84.99
8 Liukkonen Oskari HiKi 32.41 0.01.58 82.95 82.95
9 Kuukka Elias TP 32.44 0.02.01 82.43 82.43
10 Leskinen Aleksi Lynx 32.55 0.02.12 81.59 81.59
11 Salmenoja Samuli MSParma 32.58 0.02.15 81.08 81.08
12 Peltola Juha MSParma 32.59 0.02.16 80.65 80.65
13 Kivelä Matti HiKi 33.38 0.02.55 78.71 78.71
14 Mjösund Asgeir MSParma 33.40 0.02.57 78.26 78.26
15 Helgerud Øyvind NOR 34.24 0.03.41 76.22 76.22
16 Keskisaari Ville VaajTe 34.27 0.03.44 75.74 75.74
17 Koivisto Matti MSParma 34.33 0.03.50 75.15 75.15
18 Sorsa Perttu HiKi 34.49 0.04.06 74.21 74.21
19 Valkama Sami PR 35.03 0.04.20 73.35 73.35
20 Sorsa Lauri HiKi 35.07 0.04.24 72.85 72.85
21 Viholainen Joona S-JKL 35.17 0.04.34 72.15 72.15
22 Fabritius Mikael Orient 35.35 0.04.52 71.18 71.18
23 Leskinen Antti-Pekka Lynx 35.57 0.05.14 70.10 70.10
24 Donner Mikael OK77 36.01 0.05.18 69.62 69.62
25 Heinonen Mikko KR 37.30 0.06.47 66.53 66.53
26 Kleemola Lauri Lynx 37.31 0.06.48 66.16 66.16
27 Summanen Eetu RR 38.25 0.07.42 64.28 64.28
28 Sipponen Jere PR 38.37 0.07.54 63.61 63.61
29 Nazarov Roman PR 39.07 0.08.24 62.47 62.47
30 Ritasalo Timo MSParma 41.24 0.10.41 58.72 58.72
31 Von Arx Philipp LS-37 42.59 0.12.16 56.26 56.26
32 Kemp Eric Team Can 43.08 0.12.25 55.77 55.77
33 Louhisola Toni TuMe 55.15 0.24.32 43.31 43.31
Honkonen Atte HyRa KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikanen Marjo RR 26.55 0.00.00 88.29 88.29
2 Dambe Inga PR 27.41 0.00.46 85.17 85.17
3 Patana Jenny HiKi 27.47 0.00.52 84.19 84.19
4 Saarimäki Heini AngA 28.18 0.01.23 81.99 81.99
5 Åkerman Anu HiKi 28.23 0.01.28 81.09 81.09
6 Engström Josefine Alfta Ös 28.37 0.01.42 79.77 79.77
7 Gunell Yvonne PIF 28.50 0.01.55 78.52 78.52
8 Fagerudd Salla PR 30.00 0.03.05 74.84 74.84
9 Arniece Liga EsSu 30.24 0.03.29 73.24 73.24
10 Westerlund Ina OK77 31.04 0.04.09 71.06 71.06
11 Tervo Susanna MSParma 31.44 0.04.49 68.98 68.98
12 Simonsén Suvi RasKa 32.29 0.05.34 66.81 66.81
13 Rihma Annika HiKi 33.22 0.06.27 64.48 64.48
14 Temjakova Nina PR 33.26 0.06.31 63.79 63.79
15 König-Salmi Vroni PR 33.36 0.06.41 62.91 62.91
16 Johanson Liis MSParma 35.20 0.08.25 59.29 59.29
17 Suomalainen Sari LeSi 35.48 0.08.53 58.00 58.00
18 Lindholm Vivian OK77 37.22 0.10.27 55.06 55.06
19 Hirvonen Eveliina PR 39.47 0.12.52 51.25 51.25
20 Luoma Katja KS 39.49 0.12.54 50.73 50.73

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 66
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 29.28 0.00.00 83.99 83.99
2 Liukkonen Matti RR 30.30 0.01.02 80.96 80.96
3 Närvä Marko Lynx 31.07 0.01.39 79.17 79.17
4 Ketolainen Juha-Ville VeVe 31.17 0.01.49 78.57 78.57
5 Saarinen Jarkko HiKi 31.43 0.02.15 77.31 77.31
6 Laiho Aapo VeVe 31.51 0.02.23 76.81 76.81
7 Inkeri Eero VeVe 31.54 0.02.26 76.51 76.51
8 Töyrylä Matti VeVe 31.55 0.02.27 76.29 76.29
9 Gabitov Rinat EsSu 32.10 0.02.42 75.52 75.52
10 Liukkonen Kalle HiKi 32.12 0.02.44 75.26 75.26
10 Airila Markus KeU 32.12 0.02.44 75.26 75.26
12 Nurmiainen Aaro LappRi 32.26 0.02.58 74.37 74.37
13 Ahvenainen Timo LS-37 32.27 0.02.59 74.16 74.16
14 Kalve Henri PR 33.17 0.03.49 72.13 72.13
15 Luoma Ville HiKi 33.50 0.04.22 70.79 70.79
16 Järvinen Seppo LS-37 33.51 0.04.23 70.58 70.58
17 Ikäheimonen Jari Lynx 34.06 0.04.38 69.90 69.90
18 Saikko Ville LappRi 34.13 0.04.45 69.49 69.49
19 Hartvik Toni PR 34.22 0.04.54 69.02 69.02
20 Taussi Jussi VeVe 34.32 0.05.04 68.53 68.53
21 Valkonen Lauri LS-37 34.38 0.05.10 68.16 68.16
22 Kujala Rainer Lynx 34.39 0.05.11 67.97 67.97
23 Myllärinen Aki JoKu 34.44 0.05.16 67.64 67.64
24 Lahtinen Terho EsSu 35.09 0.05.41 66.67 66.67
25 Töyrylä Ville VeVe 35.11 0.05.43 66.45 66.45
26 Huovila Miikka KaRa 35.13 0.05.45 66.22 66.22
27 Mikkola Timo Hiisi 35.17 0.05.49 65.94 65.94
28 Väätäinen Turo EsSu 35.32 0.06.04 65.31 65.31
29 Niskanen Teemu LS-37 35.39 0.06.11 64.94 64.94
30 Kapiainen Tomi RaKaS 36.00 0.06.32 64.15 64.15
31 Kokkila Ville EsSu 36.10 0.06.42 63.69 63.69
32 Metsälä Tuomas Lynx 36.20 0.06.52 63.24 63.24
33 Alanissi Jarkko VeVe 36.50 0.07.22 62.23 62.23
34 Jäppinen Eero AnttU 37.05 0.07.37 61.66 61.66
34 Ritasalo Teemu EsAk 37.05 0.07.37 61.66 61.66
36 Kujanpää Juuso Lynx 37.08 0.07.40 61.27 61.27
37 Järvinen Miika Koovee 37.42 0.08.14 60.19 60.19
38 Kettunen Pyry SäynSa 38.22 0.08.54 59.00 59.00
39 Ylijoki Saku EsSu 38.27 0.08.59 58.72 58.72
40 Sankari Matias LS-37 38.41 0.09.13 58.22 58.22
41 Sorjonen Pekka EsSu 38.48 0.09.20 57.90 57.90
42 Taussi Ville VeVe 39.14 0.09.46 57.11 57.11
43 Mäkelä Atte HlS 39.15 0.09.47 56.94 56.94
44 Kemppainen Teemu KeU 39.31 0.10.03 56.42 56.42
45 Kaukonen Markus EsSu 39.49 0.10.21 55.85 55.85
46 Rantala Jyri Koovee 40.00 0.10.32 55.45 55.45
47 Hirvonen Juha LS-37 40.07 0.10.39 55.14 55.14
48 Perä Tapio RasKu 40.31 0.11.03 54.46 54.46
49 Kuusinen Petri HlS 40.39 0.11.11 54.14 54.14
50 Sainio Santtu KangSK 40.41 0.11.13 53.96 53.96
51 Kallatsa Mikko LapVe 40.55 0.11.27 53.51 53.51
52 Vahala Jani MaMa 41.01 0.11.33 53.24 53.24
53 Lehtinen Niko LS-37 41.33 0.12.05 52.42 52.42
54 Wickholm Roy Raseborg 41.37 0.12.09 52.20 52.20
55 Haajanen Erik Raseborg 41.44 0.12.16 51.91 51.91
56 Mikander Christopher Orient 42.12 0.12.44 51.20 51.20
57 Korpi Eero AlahKi 42.53 0.13.25 50.25 50.25
58 Kemppainen Tommi KeU 43.28 0.14.00 49.45 49.45
59 Tervo Jaakko PelPo 43.32 0.14.04 49.24 49.24
60 Leinonen Jaakko YlikNM 43.46 0.14.18 48.85 48.85
61 Koskinen Jussi KR 44.10 0.14.42 48.28 48.28
62 Hirvonen Kimmo LS-37 45.41 0.16.13 46.55 46.55
63 Ylijoki Markus RaLu 47.43 0.18.15 44.45 44.45
64 Kuutti Veli-Pekka PertPe 49.59 0.20.31 42.32 42.32
65 Lahtinen Ismo OJy 57.03 0.27.35 36.97 36.97
66 Kuivalainen Jukka JäPa 1.02.49 0.33.21 33.49 33.49

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 27.36 0.00.00 59.30 59.30
2 Glad Ville KemKi 28.43 0.01.07 55.93 55.93
3 Simola Mikko Pohjant 31.50 0.04.14 49.49 49.49
4 Laasanen Lauri LaihLu 32.00 0.04.24 48.27 48.27
5 Lassila Jussi PiTa 37.25 0.09.49 40.46 40.46
6 Lindahl Anders AOK 39.19 0.11.43 37.73 37.73
7 Meriheinä Ulf Pihkan 40.09 0.12.33 36.18 36.18
8 Kerkola Riku SuSi 42.19 0.14.43 33.60 33.60
9 Muukkonen Jyrki KeU 42.25 0.14.49 32.80 32.80

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorensola Pietari Lynx 1.02.49 0.00.00
2 Oses Ander Basque C 1.32.01 0.29.12

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 35.58 0.00.00 53.68 53.68
2 Leppävuori Ilkka TP 36.12 0.00.14 52.67 52.67
3 Muikku Anssi AnttU 37.56 0.01.58 49.63 49.63
4 Lehtola Juha Lynx 38.04 0.02.06 48.82 48.82
5 Lyytikäinen Mika PR 38.26 0.02.28 47.72 47.72
6 Packalen Totte Lynx 38.32 0.02.34 46.97 46.97
7 Valonen Samuli VaHa 40.45 0.04.47 43.83 43.83
8 Kipinoinen Markku Lynx 41.48 0.05.50 42.15 42.15
9 Pohjola Mikko Lynx 44.14 0.08.16 39.28 39.28
10 Ketola Mikko SaPu 49.22 0.13.24 34.71 34.71
11 Ristiniitty Teemu RaVi 55.44 0.19.46 30.31 30.31
12 Rosenblad Kalle HiKi 58.15 0.22.17 28.59 28.59
Lehto Mikko MaMa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anders HiKi 29.56 0.00.00 68.97 68.97
2 Nymalm Sören PIF 30.32 0.00.36 67.35 67.35
3 Pavilainen Alexei HlS 31.01 0.01.05 66.03 66.03
4 Sillanpää Sampo HyRa 31.39 0.01.43 64.44 64.44
5 Boström Mikael Lynx 32.06 0.02.10 63.28 63.28
6 Kivilaakso Janne Lynx 32.22 0.02.26 62.50 62.50
7 Aumo Jussi MSParma 32.49 0.02.53 61.38 61.38
8 Morozov Alexey Yaroslav 33.46 0.03.50 59.41 59.41
9 Laine Kari HiKi 33.58 0.04.02 58.81 58.81
10 Ryyppö Jarkko RaVa 34.18 0.04.22 58.00 58.00
11 Aumo Janne Lynx 35.18 0.05.22 56.12 56.12
12 Laitamäki Jari HiKi 35.20 0.05.24 55.83 55.83
13 Laavainen Mikko MSParma 35.25 0.05.29 55.46 55.46
14 Länsiluoto Jaakko EsSu 35.26 0.05.30 55.20 55.20
15 Havento Jukka KaRa 35.45 0.05.49 54.47 54.47
16 Lehto Milko KarjUra 35.58 0.06.02 53.91 53.91
17 Reinivuo Tuomo PR 36.02 0.06.06 53.58 53.58
18 Turkki Antti ORa 36.57 0.07.01 52.03 52.03
19 Rooba Kuno EST 37.23 0.07.27 51.20 51.20
20 Wigelius Miikka MaMa 37.50 0.07.54 50.37 50.37
21 Angelov Alexandr Yaroslav 37.55 0.07.59 50.04 50.04
22 Isoherranen Sami Lynx 38.09 0.08.13 49.51 49.51
23 Määttänen Pekka EsSu 40.06 0.10.10 46.90 46.90
24 Heikkonen Rami SuSi 40.11 0.10.15 46.59 46.59
25 Tuomola Jarkko SomEsa 41.13 0.11.17 45.22 45.22
26 Kudryavtsev Kirill Yaroslav 43.12 0.13.16 42.95 42.95
27 Viero Jussi LaihLu 44.47 0.14.51 41.24 41.24
28 Mårtenson Rasmus OK77 44.57 0.15.01 40.90 40.90
29 Reeni Esko RiSu 48.17 0.18.21 37.91 37.91
30 Putkinen Kimmo Lynx 48.37 0.18.41 37.47 37.47
31 Leinikka Harri Raseborg 51.51 0.21.55 34.98 34.98
32 Forma Pauli HiKi 52.59 0.23.03 34.07 34.07
33 Varonen Teemu LeSi 53.05 0.23.09 33.85 33.85
34 Myllymäki Jyri VetU 55.15 0.25.19 32.37 32.37
35 Tiukkanen Jarmo Jyry 58.59 0.29.03 30.18 30.18
36 Tamminen Miika KS 1.01.06 0.31.10 29.00 29.00
37 Raitola Mika Lynx 1.06.12 0.36.16 26.64 26.64
Kero Mikko OK77 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 27.19 0.00.00 68.55 68.55
2 Niskanen Petteri RasHy 28.33 0.01.14 65.33 65.33
3 Ahola Mika Navi 28.37 0.01.18 64.92 64.92
4 Haanpää Tuomo TP 28.53 0.01.34 64.06 64.06
5 Yliluikki Matti SuSi 29.31 0.02.12 62.44 62.44
6 Suominen Manne HiKi 29.44 0.02.25 61.74 61.74
7 Ray Tomas OK77 30.46 0.03.27 59.42 59.42
8 Jäppinen Jyrki OK77 31.22 0.04.03 58.05 58.05
9 Asklöf Tom Lynx 31.25 0.04.06 57.72 57.72
10 Nyman Jörgen Raseborg 31.34 0.04.15 57.21 57.21
11 Loukkalahti Mika EsSu 31.36 0.04.17 56.92 56.92
12 Kivilaakso Sami Lynx 32.16 0.04.57 55.51 55.51
13 Heinilä Hannu RaVa 33.20 0.06.01 53.52 53.52
14 Lauri Pekka KeU 33.23 0.06.04 53.21 53.21
15 Kerkola Mika SuSi 33.33 0.06.14 52.73 52.73
16 Tilli Juha Lynx 33.49 0.06.30 52.10 52.10
17 Rytkönen Veli-Matti EsSu 35.27 0.08.08 49.49 49.49
18 Taskila Sakari LeSi 35.47 0.08.28 48.82 48.82
19 Laasanen Juha LaihLu 36.46 0.09.27 47.31 47.31
20 Savilahti Petri Lynx 37.33 0.10.14 46.13 46.13
21 Ekström Thomas MSParma 38.08 0.10.49 45.23 45.23
22 Kahiala Jari Pihkan 38.20 0.11.01 44.80 44.80
23 Nietosjärvi Tommi Pihkan 38.59 0.11.40 43.86 43.86
24 Pulli Tuomo LappRi 39.06 0.11.47 43.54 43.54
25 Jaatinen Tapio EsSu 39.08 0.11.49 43.32 43.32
26 Karjala Jarmo RaVi 39.18 0.11.59 42.95 42.95
27 Talvitie Mikko KeU 39.30 0.12.11 42.54 42.54
28 Autio Rauno KaRa 42.39 0.15.20 39.23 39.23
29 Heikkinen Jussi EsSu 42.45 0.15.26 38.96 38.96
30 Ritvanen Paavo Pihkan 44.01 0.16.42 37.67 37.67
31 Laakso Jarmo RR 44.14 0.16.55 37.32 37.32
32 Koistinen Pasi NaTe 46.26 0.19.07 35.39 35.39
33 Huttunen Matti Pihkan 47.36 0.20.17 34.37 34.37
34 Pietikäinen Timo Pihkan 47.43 0.20.24 34.13 34.13
35 Hakuli Kari KeU 48.39 0.21.20 33.32 33.32
36 Savela Pauli RR 52.24 0.25.05 30.80 30.80
37 Weiss Robert OK77 55.44 0.28.25 28.82 28.82
38 Hällström af Anders OK77 58.03 0.30.44 27.55 27.55
39 Pajuoja Vesa EsSu 1.15.13 0.47.54 21.16 21.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindroos Jarmo EsSu 25.20 0.00.00 64.13 64.13
2 Peltola Ilkka IHR 26.38 0.01.18 60.70 60.70
3 Haajanen Leif Raseborg 26.54 0.01.34 59.81 59.81
4 Hirvensalo Kari PR 28.59 0.03.39 55.24 55.24
5 Enroth Ari RR 29.30 0.04.10 54.00 54.00
6 Lamberg Seppo VaajTe 29.54 0.04.34 53.02 53.02
7 Vuorinen Pekka Orient 29.56 0.04.36 52.70 52.70
8 Mättölä Ali EsSu 30.23 0.05.03 51.66 51.66
9 Väänänen Urpo KR 31.40 0.06.20 49.32 49.32
10 Sorri Esko RaHa 32.53 0.07.33 47.25 47.25
11 Pekkala Pekka KeU 33.00 0.07.40 46.85 46.85
12 Teittinen Matti KoKV 33.10 0.07.50 46.37 46.37
13 Frilander Heikki SV 33.23 0.08.03 45.84 45.84
14 Paganus Ari AngA 33.41 0.08.21 45.20 45.20
15 Huhtanen Ossi TP 34.45 0.09.25 43.58 43.58
16 Rantala Timo KPV 35.20 0.10.00 42.64 42.64
17 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 35.22 0.10.02 42.38 42.38
18 Ritakallio Timo Lynx 35.57 0.10.37 41.47 41.47
19 Pajuoja Pekka Lynx 36.02 0.10.42 41.16 41.16
20 Turban Ants EST 37.11 0.11.51 39.67 39.67
21 Stenbäck Peter AOK 37.19 0.11.59 39.32 39.32
22 Nummela Arto MU 37.24 0.12.04 39.02 39.02
23 von Frenckell Otto Raseborg 37.50 0.12.30 38.37 38.37
24 Ahti Antti EsSu 39.01 0.13.41 37.00 37.00
25 Vänttinen Harri EsSu 39.43 0.14.23 36.15 36.15
26 Rantala Antti Pihkan 40.53 0.15.33 34.93 34.93
27 Lahtinen Jari IHR 41.04 0.15.44 34.58 34.58
28 Sarparanta Lasse RaLu 46.27 0.21.07 30.40 30.40
29 Lahtinen Jari Lynx 47.20 0.22.00 29.67 29.67
30 Österberg Kim OK77 53.21 0.28.01 26.18 26.18
31 Laev Urmas SK Mercu 59.38 0.34.18 23.29 23.29
32 Nissinen Matti Navi 59.58 0.34.38 23.03 23.03

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Heikki RaVa 26.16 0.00.00 58.42 58.42
2 Saarimäki Ilkka AngA 27.48 0.01.32 54.98 54.98
3 Markki Tapio EsSu 28.19 0.02.03 53.75 53.75
4 Hämäläinen Markku RaVa 28.37 0.02.21 52.97 52.97
5 Virtala Arto LaJy 29.50 0.03.34 50.60 50.60
6 Saari Kari HPV 30.07 0.03.51 49.92 49.92
7 Liikkanen Reima RaVa 30.21 0.04.05 49.33 49.33
8 Ojapalo Ilkka RR 30.45 0.04.29 48.49 48.49
9 Autio Ossi HyRa 30.46 0.04.30 48.26 48.26
10 Pellinen Jari AngA 31.12 0.04.56 47.39 47.39
11 Parkkinen Kauko RR 32.04 0.05.48 45.91 45.91
12 Hjelm Jouni RaPi 32.43 0.06.27 44.81 44.81
13 Honkimaa Ari EsSu 32.52 0.06.36 44.42 44.42
14 Ahlroth Timo TurSa 33.04 0.06.48 43.96 43.96
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 33.12 0.06.56 43.60 43.60
16 Rajaniemi Vesa S-JKL 33.48 0.07.32 42.64 42.64
17 Wickholm Björn-Erik Raseborg 34.07 0.07.51 42.06 42.06
18 Herranen Timo Jyry 35.09 0.08.53 40.65 40.65
19 Levichev Alexandr RUS 35.17 0.09.01 40.32 40.32
20 Kuivala Juha TuS 35.41 0.09.25 39.69 39.69
21 Lång Jan MSParma 35.55 0.09.39 39.26 39.26
22 Parnetti Roy HyRa 36.21 0.10.05 38.62 38.62
23 Svärd Rune AOK 36.56 0.10.40 37.84 37.84
24 Pensas Esko LaihLu 37.27 0.11.11 37.15 37.15
25 Koistinen Kari HiKi 38.37 0.12.21 35.87 35.87
26 Vainikka Jari Raus 39.27 0.13.11 34.96 34.96
27 Vaara Jari KanSu 39.46 0.13.30 34.52 34.52
28 Jokinen Arto HlS 40.05 0.13.49 34.09 34.09
29 Turunen Ismo RR 41.48 0.15.32 32.54 32.54
30 Viitasalo Harri RiSu 42.46 0.16.30 31.66 31.66
31 Malinen Pentti KaSu 43.59 0.17.43 30.65 30.65
32 Väre Timo HyRa 44.19 0.18.03 30.27 30.27
33 Kottonen Hannu Lynx 46.06 0.19.50 28.97 28.97
34 Laaksonen Lasse SuSi 50.11 0.23.55 26.49 26.49
35 Kangasmaa Kari KeU 56.38 0.30.22 23.36 23.36
36 Varkila Kari KS 1.01.13 0.34.57 21.51 21.51
Rantala Jari Koovee HYL -
Antell Kai KeU KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piironen Markku KR 24.59 0.00.00 59.46 59.46
2 Heinonen Veli-Matti RR 26.43 0.01.44 55.38 55.38
3 Halme Tapio AngA 27.47 0.02.48 53.05 53.05
4 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 30.15 0.05.16 48.53 48.53
5 Salmi Veijo RR 30.32 0.05.33 47.88 47.88
6 Lempinen Heikki Raseborg 30.46 0.05.47 47.33 47.33
7 Tervo Vesa RR 30.51 0.05.52 47.01 47.01
8 Aherto Jorma LS-37 31.52 0.06.53 45.33 45.33
9 Saramäki Jukka Lynx 31.53 0.06.54 45.12 45.12
10 Sani Mikko HU-46 32.08 0.07.09 44.59 44.59
11 Heikka Jarmo HiKi 33.05 0.08.06 43.13 43.13
12 Helkkula Simo PiTa 33.22 0.08.23 42.59 42.59
13 Valkonen Timo RR 33.38 0.08.39 42.08 42.08
14 Väätäinen Seppo EsSu 33.39 0.08.40 41.88 41.88
15 Hongisto Keijo LoJa 34.09 0.09.10 41.10 41.10
16 Kuivala Hannu TuS 34.15 0.09.16 40.80 40.80
17 Vainio Jarmo HlS 35.55 0.10.56 38.75 38.75
18 Kallio Lasse SuSi 36.01 0.11.02 38.48 38.48
19 Forsström Ove Raseborg 36.10 0.11.11 38.16 38.16
20 Ruohoniemi Aimo EsAk 36.37 0.11.38 37.53 37.53
21 Kurki Timo EsSu 38.08 0.13.09 35.88 35.88
22 Tamminen Pentti PertPe 38.42 0.13.43 35.20 35.20
23 Pettersson Staffan Lynx 39.04 0.14.05 34.72 34.72
24 Tuomola Touko Rasti88 39.46 0.14.47 33.96 33.96
25 Olli Reijo VaHa 40.55 0.15.56 32.87 32.87
26 Tolvanen Markku SalVie 41.04 0.16.05 32.60 32.60
27 Niemi Ilkka EsSu 41.23 0.16.24 32.21 32.21
28 Nykänen Pentti Jyry 41.46 0.16.47 31.78 31.78
29 Koskialho Jouko RaLu 45.27 0.20.28 29.07 29.07
30 Pammo Kalervo VaHa 46.03 0.21.04 28.57 28.57
31 Tarvainen Juhani PiTa 46.14 0.21.15 28.33 28.33
32 Laukka Ville Raus 48.12 0.23.13 27.05 27.05
33 Vuorinen Ossi HlT 48.32 0.23.33 26.74 26.74
34 Syrjänen Hannu RaVi 52.22 0.27.23 24.67 24.67
35 Nieminen Hannu NaTe 54.13 0.29.14 23.72 23.72
36 Ruokamo Eero ONMKY 55.18 0.30.19 23.15 23.15
37 Hyvönen Markku RasPi 59.47 0.34.48 21.32 21.32
38 Terävä Seppo XYZ 1.01.14 0.36.15 20.72 20.72
Paikkala Jarmo Jyry HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 59
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 26.44 0.00.00 54.58 54.58
2 Karvonen Jorma SOC 27.24 0.00.40 53.11 53.11
3 Inkinen Paavo Jyry 27.54 0.01.10 52.03 52.03
4 Peltola Timo MSParma 29.02 0.02.18 49.87 49.87
5 Kanste Pekka Raseborg 29.07 0.02.23 49.59 49.59
6 Liitiäinen Reijo AOK 30.55 0.04.11 46.58 46.58
7 Kurvinen Veijo HiKi 31.12 0.04.28 46.04 46.04
8 Mouhu Reijo RaKaS 31.59 0.05.15 44.79 44.79
9 Loukonen Veikko PiKe 32.13 0.05.29 44.35 44.35
10 Wessman Risto HiKi 32.34 0.05.50 43.76 43.76
11 Huovila Timo KaRa 32.50 0.06.06 43.29 43.29
12 Mäkinen Jaakko AngA 33.08 0.06.24 42.78 42.78
13 Ahtiainen Pertti KR 34.14 0.07.30 41.30 41.30
14 Alexandersson Yngve NOK 34.19 0.07.35 41.09 41.09
15 Nippala Juhani Jyry 34.22 0.07.38 40.92 40.92
16 Korhonen Seppo OH 34.23 0.07.39 40.79 40.79
17 Mattila Hannu EsAk 35.24 0.08.40 39.51 39.51
18 Korpinen Seppo RR 35.52 0.09.08 38.89 38.89
19 Laine Juhani KaRa 36.21 0.09.37 38.27 38.27
20 Rautarae Veikko HirvHe 36.44 0.10.00 37.77 37.77
21 Visa Jouko SuSi 37.38 0.10.54 36.77 36.77
22 Valldén Kari LeSi 38.01 0.11.17 36.30 36.30
23 Kallio Kari SuSi 38.12 0.11.28 36.02 36.02
24 Paldanius Jorma TuS 38.20 0.11.36 35.80 35.80
25 Vuorinen Lasse AngA 38.27 0.11.43 35.59 35.59
26 Heinonen Heikki LHR 38.34 0.11.50 35.39 35.39
27 Parviainen Martti XYZ 38.56 0.12.12 34.96 34.96
28 Uljas Risto Jyry 39.09 0.12.25 34.67 34.67
29 Parjanne Mikko EsSu 39.35 0.12.51 34.19 34.19
30 Romula Tuomo Mesik 39.38 0.12.54 34.05 34.05
31 Pajala Tauno EsSu 40.03 0.13.19 33.60 33.60
32 Nenonen Mauri EsSu 40.29 0.13.45 33.15 33.15
33 Kangasaho Simo HiKi 40.41 0.13.57 32.90 32.90
34 Kervinen Unto JäPa 42.06 0.15.22 31.70 31.70
35 Kämpe Leif Raseborg 42.22 0.15.38 31.41 31.41
36 Holappa Paavo TVV 42.32 0.15.48 31.20 31.20
37 Orrensalo Reijo TuVi 42.40 0.15.56 31.01 31.01
38 Äikäs Esko TikSu 42.48 0.16.04 30.83 30.83
39 Kätkä Vesa Reima 42.56 0.16.12 30.64 30.64
40 Partanen Risto HyRa 43.16 0.16.32 30.32 30.32
41 Juvonen Jorma EsSu 44.07 0.17.23 29.65 29.65
42 Rönkkö Paavo EsSu 44.17 0.17.33 29.46 29.46
43 Virtanen Juhani LHR 44.31 0.17.47 29.22 29.22
44 Helin Jorma Jyry 45.00 0.18.16 28.82 28.82
45 Jarva Risto OrPo 46.35 0.19.51 27.76 27.76
46 Kuosa Harri LoJa 46.55 0.20.11 27.48 27.48
47 Kataja Lasse SuSi 48.02 0.21.18 26.76 26.76
48 Vuorio Olavi JäPa 48.47 0.22.03 26.27 26.27
49 Kytöjoki Juhani Jyry 50.22 0.23.38 25.37 25.37
50 Tolvanen Mauri LeSi 51.05 0.24.21 24.94 24.94
51 Virtanen Markku EsAk 52.29 0.25.45 24.21 24.21
52 Ekholm Hans AOK 53.08 0.26.24 23.84 23.84
53 Nordqvist Raimo EsAk 53.59 0.27.15 23.39 23.39
54 Hartikainen Pertti S. RiSu 56.55 0.30.11 22.12 22.12
55 Kihlman Klaus PiTa 1.06.42 0.39.58 18.82 18.82
Harju Hannu EsSu KES -
Kankaanpää Jussi RaJu KES -
Kesti Tapani KuortKu HYL -
Vannas Hannu MSParma HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 27.07 0.00.00 45.78 45.78
2 Tiira Pentti Lynx 27.58 0.00.51 44.14 44.14
3 Rapakko Timo SuSi 28.14 0.01.07 43.48 43.48
4 Laine Erkki AngA 29.35 0.02.28 41.26 41.26
5 Smedslund Torsten OK77 30.07 0.03.00 40.30 40.30
6 Kivistö Erkki Pihkan 31.32 0.04.25 38.27 38.27
7 Kemppi Jorma Navi 32.07 0.05.00 37.36 37.36
8 Anjala Risto LS-37 33.02 0.05.55 36.12 36.12
9 Elomaa Pekka EsSu 33.22 0.06.15 35.55 35.55
10 Hämäläinen Reijo Pihkan 33.55 0.06.48 34.77 34.77
11 Mäkinen Matti Mesik 34.31 0.07.24 33.96 33.96
12 Leino Reijo HiKi 34.32 0.07.25 33.75 33.75
13 Visa Rauno SuSi 34.36 0.07.29 33.48 33.48
14 Punkero Toivo LS-37 34.37 0.07.30 33.27 33.27
15 Rönn Ralf AOK 35.15 0.08.08 32.48 32.48
16 Palomäki Mikko HyRa 35.26 0.08.19 32.11 32.11
17 Kiiski Osmo SomEsa 36.18 0.09.11 31.16 31.16
18 Karppinen Pentti RaVa 36.28 0.09.21 30.82 30.82
19 Åberg Karl-Erik EsSu 37.02 0.09.55 30.17 30.17
20 Kämäräinen Pentti HiKi 37.11 0.10.04 29.86 29.86
21 Pöyhiä Jorma RaKaS 37.26 0.10.19 29.48 29.48
22 Tolonen Kalle Mesik 39.35 0.12.28 27.70 27.70
23 Salminen Kari MikVa 41.11 0.14.04 26.46 26.46
24 Kärkkäinen Eero EKP 43.15 0.16.08 25.03 25.03
25 Paasonen Seppo Pihkan 48.59 0.21.52 21.96 21.96
26 Karila Veijo Pihkan 52.20 0.25.13 20.42 20.42
27 Perkinen Osmo Pihkan 53.24 0.26.17 19.89 19.89
Österberg Reino LeSi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viiri Jyrki HirvHe 23.29 0.00.00 40.13 40.13
2 Juhonsalo Matti LHR 23.58 0.00.29 39.01 39.01
3 Jokinen Eino HyRa 25.06 0.01.37 36.95 36.95
4 Setälä Toivo JäPa 26.07 0.02.38 35.23 35.23
5 Lainema Matti MSParma 26.36 0.03.07 34.31 34.31
6 Suonpää Pentti EsAk 26.41 0.03.12 33.93 33.93
7 Kuutti Jorma PertPe 27.24 0.03.55 32.77 32.77
8 Aittamäki Pentti Pihkan 28.22 0.04.53 31.39 31.39
9 Pasonen Armo OK77 28.50 0.05.21 30.62 30.62
10 Klinga Esa LS-37 29.09 0.05.40 30.03 30.03
11 Virtanen Ilari HlS 31.03 0.07.34 27.96 27.96
12 Pajuoja Reino EsSu 31.05 0.07.36 27.69 27.69
13 Salmi Tarmo JoKu 31.55 0.08.26 26.73 26.73
14 Danielsson Stig Raseborg 32.00 0.08.31 26.43 26.43
15 Koskinen Lennart EsSu 32.26 0.08.57 25.85 25.85
16 Heikkilä Mikko MaMa 32.34 0.09.05 25.51 25.51
17 Sukki Martti LHR 35.46 0.12.17 23.02 23.02
18 Halonen Valto KuoSu 36.19 0.12.50 22.47 22.47
19 Kangasmaa Asko KeU 43.05 0.19.36 18.77 18.77
20 Saarinen Ossi A Mesik 1.05.50 0.42.21 12.17 12.17

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 24.21 0.00.00 31.30 31.30
2 Lahti Heikki LeSi 28.40 0.04.19 26.02 26.02
3 Asikainen Ville XYZ 29.12 0.04.51 24.98 24.98
4 Aho Mauri HPV 31.48 0.07.27 22.43 22.43
5 Vanhala Toivo Pihkan 37.26 0.13.05 18.61 18.61
6 Kärki Viljo EsSu 43.57 0.19.36 15.48 15.48
7 Koivisto Johan TapTa 1.00.37 0.36.16 10.96 10.96
Jakoaho Taisto HyRa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 30.15 0.00.00
2 Lätti Erkki LHR 41.30 0.11.15

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Jeremias Navi 33.40 0.00.00 56.84 56.84
2 Itkonen Otto TuS 34.34 0.00.54 53.28 53.28
3 Lehto Elias KarjUra 35.40 0.02.00 49.63 49.63
4 Ihalainen Jesse Navi 35.45 0.02.05 47.51 47.51
5 Salomaa Antti-Ville Navi 36.26 0.02.46 44.64 44.64

Sarja H18E-1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnström Emil Orient 27.40 0.00.00 65.09 65.09
2 Ahola Joonas Navi 28.05 0.00.25 63.81 63.81
3 Pernu Lari EsSu 29.15 0.01.35 60.97 60.97
4 Ray Jonathan OK77 29.21 0.01.41 60.47 60.47
5 Lammi Aleksi LapVi 29.30 0.01.50 59.86 59.86
6 Linnaila Casper Orient 30.00 0.02.20 58.58 58.58
7 Mustonen Vili TP 30.12 0.02.32 57.90 57.90
8 Salmenkylä Anton HS 30.43 0.03.03 56.64 56.64
9 Hällström af Fabian OK77 30.52 0.03.12 56.08 56.08
10 Mustonen Pyry TP 31.04 0.03.24 55.44 55.44
11 Saukkonen Samuli SKUusi 31.47 0.04.07 53.92 53.92
12 Kuukka Anton TP 31.53 0.04.13 53.48 53.48
13 Tynys Joona KS 31.59 0.04.19 53.04 53.04
14 Lindahl Jesper SV 32.22 0.04.42 52.14 52.14
15 Sankelo Hermanni LapVi 33.30 0.05.50 50.11 50.11
16 Kulagin Artur HS 34.32 0.06.52 48.36 48.36
17 Jern Tobias OK77 34.43 0.07.03 47.86 47.86
18 Hanhijärvi Petrus EsAk 35.53 0.08.13 46.06 46.06
19 Kerkola Nico SuSi 36.17 0.08.37 45.31 45.31
20 Snickars Caj Solf 36.21 0.08.41 44.99 44.99
21 Elovaara Juho HlS 37.14 0.09.34 43.69 43.69
21 Pietikäinen Aleksi SKUusi 37.14 0.09.34 43.69 43.69
23 Sihvonen Anton Navi 37.31 0.09.51 42.89 42.89
24 Sarparanta Niklas Lynx 39.42 0.12.02 40.31 40.31
25 Niemi Kasperi HS 41.59 0.14.19 37.91 37.91
26 Koskenmäki Erno PorvU 43.45 0.16.05 36.18 36.18
27 Järvinen Maximilian SV 45.15 0.17.35 34.79 34.79
28 Rantala Tommi S-JKL 47.42 0.20.02 32.82 32.82
29 Ursin Antti Lynx 50.06 0.22.26 31.07 31.07
30 Rööm Rimmo SKVuoksi 55.46 0.28.06 27.76 27.76
Lehto Linus KarjUra HYL -
Heinonen Eero MSParma KES -

Sarja H16E-1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevelius Emil Orient 24.43 0.00.00 61.74 61.74
2 Heikkilä Tuomas HS 25.23 0.00.40 59.81 59.81
3 Puranen Konsta TP 26.28 0.01.45 57.07 57.07
4 Lahtinen Vesa HiKi 26.44 0.02.01 56.20 56.20
5 Lehtoranta Teemu SKUusi 27.19 0.02.36 54.71 54.71
6 Takanen Samu VeVe 27.55 0.03.12 53.25 53.25
7 Huhtanen Kiri TP 28.44 0.04.01 51.46 51.46
8 Mustajoki Taavi TP 29.08 0.04.25 50.49 50.49
9 Visuri Ilari OK77 29.34 0.04.51 49.48 49.48
10 Asklöf Henrik Lynx 29.51 0.05.08 48.75 48.75
11 Mannonen Ville HS 29.55 0.05.12 48.37 48.37
12 Pais Märten VeVe 30.10 0.05.27 47.71 47.71
13 Kütt Oliver Ok Ilves 30.49 0.06.06 46.45 46.45
14 Kettunen Teo SKUusi 30.54 0.06.11 46.07 46.07
15 Seppälä Pyry RR 32.02 0.07.19 44.19 44.19
16 Ruuhiala Roope Hiisi 32.20 0.07.37 43.54 43.54
17 Rööm Andres SKVuoksi 33.35 0.08.52 41.68 41.68
18 Reijonen Kasperi PorvU 33.39 0.08.56 41.36 41.36
19 Vesilind Kaarel HS 34.37 0.09.54 39.98 39.98
20 Niemi Topias HS 35.16 0.10.33 39.02 39.02
21 Niskanen Janne VeVe 35.19 0.10.36 38.74 38.74
22 Hiidenhovi Aleks MSParma 35.41 0.10.58 38.12 38.12
23 Korhonen Miikka TP 36.12 0.11.29 37.36 37.36
24 Kuva Lassi RaVa 36.44 0.12.01 36.60 36.60
25 Otsamo Veeti HS 39.37 0.14.54 33.74 33.74
26 Rehn Ville Lynx 40.06 0.15.23 33.14 33.14
27 Raitola Sami Lynx 48.21 0.23.38 27.32 27.32
28 Mesiäinen Jaakko Navi 1.02.53 0.38.10 20.88 20.88
Tala Miika HS KES -
Eerola Teemu TP KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul RaKaS 21.09 0.00.00 35.87 35.87
2 Lönnström Eric Orient 27.11 0.06.02 25.82 25.82
3 Savolainen Esa Pihkan 30.00 0.08.51 21.50 21.50

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turkki Eero ORa 24.15 0.00.00
2 Vaenerberg Niko MU 25.46 0.01.31
3 Kerkola Teemu SuSi 29.50 0.05.35
4 Sevelius Ville Orient 31.46 0.07.31
5 Pais Markus VeVe 34.38 0.10.23
6 Reinivuo Aleksi PR 55.05 0.30.50
7 Saranen Daniel HS 55.39 0.31.24
8 Rajamäki Miki YKV 1.02.17 0.38.02
Salmenkylä Emil HS KES -
Raipola Tuomas EsSu KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinonen Paavo HS 16.11 0.00.00
2 Viskari Juuso HiKi 16.28 0.00.17
3 Donner Jonny OK77 20.00 0.03.49
4 Ikola Atte HS 21.26 0.05.15
5 Söderholm Tobias Raseborg 21.48 0.05.37
6 Syrjäläinen Lauri HS 22.05 0.05.54
7 Ekström Niklas MSParma 22.18 0.06.07
8 Laasanen Matti LaihLu 23.46 0.07.35
9 Reijonen Oskari PorvU 25.27 0.09.16
10 Angerpuro Iivo HS 26.10 0.09.59
11 Annala Teemu HS 29.48 0.13.37
12 Turban Siim EST 32.44 0.16.33
Häkli Pauli Lynx HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Arttu Lynx 16.14 0.00.00
2 Koskenvuo Aku EsSu 17.09 0.00.55
3 Kemppi Topias RR 17.18 0.01.04
4 Rooba Ragnar EST 17.30 0.01.16
5 Laitamäki Wille HiKi 19.12 0.02.58
6 Kuusisto Mikko AngA 19.34 0.03.20
7 Mbembela Karim Lynx 21.39 0.05.25
8 Maronen Matias Lynx 22.56 0.06.42
9 Myllärinen Vertti LappRi 23.03 0.06.49
10 Boström Kristian Lynx 23.13 0.06.59
11 Koponen Matias Lynx 23.22 0.07.08
12 Rantala Valtteri Keihäs 24.56 0.08.42
13 Laavainen Aamos MSParma 25.13 0.08.59
14 Sorsa Antti EsSu 27.41 0.11.27
15 Sojakka Markus HS 27.43 0.11.29
16 Hamppu Anton HS 30.43 0.14.29
17 Mäkinen Daniel Lynx 41.23 0.25.09

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikkanen Valtteri HiKi 16.06 0.00.00
2 Pikkarainen Pyry LS-37 16.52 0.00.46
3 Laine Eetu HiKi 21.13 0.05.07
4 Tabsai Natwud SuSi 21.51 0.05.45
5 Roininen Aapo HS 29.59 0.13.53
6 Mäkelä Elias Lynx 45.40 0.29.34

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 13.15 0.00.00
2 Donner Jesper OK77 14.20 0.01.05
3 Korhonen Eetu HyRa 15.34 0.02.19
4 Leiniö Iikka SKUusi 16.07 0.02.52
Lönnström Elias Orient HYL -
Nuottajärvi Veeti SV HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reijo Jesse RaVi 14.15 0.00.00
1 Asklöf Viktor Lynx 14.15 0.00.00
3 Salomäki Jaakko SKUusi 14.40 0.00.25
4 Hietala Joni EsSu 16.25 0.02.10
5 Lehtola Matias Lynx 17.09 0.02.54
6 Laavainen Alvan MSParma 29.08 0.14.53
7 Paananen Joonas TuS 31.39 0.17.24

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 11.53 0.00.00
2 Rajamäki Atte YKV 15.43 0.03.50
3 Mjösund Linus Lynx 16.30 0.04.37
4 Länsiluoto Juho HS 17.11 0.05.18
5 Maronen Markus Lynx 18.00 0.06.07
6 Koponen Rasmus Lynx 18.12 0.06.19
7 Ruusu Rasmus EsSu 18.34 0.06.41
8 Kemppi Anton RR 18.45 0.06.52
9 Peltola Eemil Lynx 18.58 0.07.05
10 Pekkala Miikka EsSu 19.53 0.08.00
11 Kettunen Tim SV 20.04 0.08.11
12 Fritzen Florian KarjUra 20.44 0.08.51
13 Hirn Mikael HS 22.14 0.10.21
14 Salmi Eero HS 22.25 0.10.32
15 Saranen Mikael HS 24.38 0.12.45
16 Nuottajärvi Elias SV 25.46 0.13.53
17 Kemppainen Aarne EsSu 26.36 0.14.43
18 Hyvärinen Luukas EsSu 26.58 0.15.05
19 Mäkelä Topias Lynx 27.19 0.15.26
20 Sten Alvar Pihkan 28.34 0.16.41
21 Ketolainen Aaron SKUusi 32.20 0.20.27
22 Packalen Kasper Lynx 32.57 0.21.04
23 Vuorensola Tuomas Lynx 33.39 0.21.46

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Laura HiKi 30.58 0.00.00 71.86 71.86
2 Laakso Niina HiKi 31.28 0.00.30 70.21 70.21
3 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 32.22 0.01.24 67.77 67.77
4 Hartvik Heli PR 33.26 0.02.28 65.13 65.13
5 Mikkola Jenni Hiisi 34.55 0.03.57 61.91 61.91
6 Kukkonen Ellu TP 35.00 0.04.02 61.31 61.31
7 Fiskars Mikaela Raseborg 35.33 0.04.35 59.91 59.91
8 Dambe Signe PR 37.39 0.06.41 56.15 56.15
9 Sandell Eva-Lina Kronan 37.42 0.06.44 55.65 55.65
10 Lindeqvist Matleena PR 37.43 0.06.45 55.21 55.21
11 Isoniemi Tiina Jyry 37.49 0.06.51 54.64 54.64
12 Pensas Johanna LappRi 37.52 0.06.54 54.15 54.15
13 Tahvanainen Venla EsSu 38.01 0.07.03 53.52 53.52
14 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 39.45 0.08.47 50.78 50.78
15 Kalenius Regina KarjUra 40.36 0.09.38 49.33 49.33
16 Hasu Eveliina KS 41.33 0.10.35 47.82 47.82
17 Kottonen Annika Lynx 44.40 0.13.42 44.13 44.13
18 Latva-Kiskola Piia RasKu 46.16 0.15.18 42.26 42.26
19 Antell Saara KeU 47.45 0.16.47 40.61 40.61
20 Nyholm Tanja KaRa 48.32 0.17.34 39.63 39.63
21 Väyrynen Tanja SoJy 51.17 0.20.19 37.19 37.19
Juga Laura KeU HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 17.53 0.00.00 75.88 75.88
2 Ojapalo Anna Lynx 18.10 0.00.17 74.03 74.03
3 Juga Emma SV 20.16 0.02.23 65.77 65.77
4 Helgerud Bodil NOR 21.06 0.03.13 62.61 62.61
5 Weckman Sanna VeVe 21.26 0.03.33 61.08 61.08
6 Jauhiainen Lena SV 21.50 0.03.57 59.41 59.41
7 Nuottajärvi Sanna SV 21.56 0.04.03 58.59 58.59
8 Karvonen Tiina SomEsa 22.44 0.04.51 56.00 56.00
9 Salmi Maria LappRi 22.51 0.04.58 55.19 55.19
10 Virekunnas Laura TP 23.19 0.05.26 53.57 53.57
11 Diaz Emmi HlS 24.02 0.06.09 51.48 51.48
12 Karnit Anita SRD 24.44 0.06.51 49.54 49.54
13 Hemmilä Annika KyS 31.06 0.13.13 39.01 39.01
14 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 31.19 0.13.26 38.36 38.36
15 Ray Jenny OK77 32.52 0.14.59 36.19 36.19
16 Hanhikoski Sanna KPV 36.12 0.18.19 32.52 32.52
17 Laine Matilda RaVi 40.09 0.22.16 29.03 29.03
18 Antell Sanna KeU 43.43 0.25.50 26.38 26.38

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 28.23 0.00.00 61.67 61.67
2 Tahvanainen Anu LS-37 31.49 0.03.26 54.38 54.38
3 Aumo Satu Pihkan 33.09 0.04.46 51.58 51.58
4 Ekwik Micaela Lynx 35.11 0.06.48 48.03 48.03
5 Löyttyjärvi Sara Jyry 35.16 0.06.53 47.34 47.34
6 Vaara Inga-Maria RaVi 35.22 0.06.59 46.64 46.64
7 Ryynänen Laura Pihkan 38.06 0.09.43 42.76 42.76
8 Valkonen Anu S-JKL 38.32 0.10.09 41.76 41.76
9 Laakso Sanna Hiisi 39.26 0.11.03 40.29 40.29
10 Mäkelä Mira Lynx 40.46 0.12.23 38.48 38.48
11 Leskinen Noora Jyry 40.52 0.12.29 37.89 37.89
12 Sillanpää Hanna HyRa 46.23 0.18.00 32.95 32.95
13 Luurila Mervi HlT 54.10 0.25.47 27.84 27.84
Maronen Sanna Lynx KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 26.00 0.00.00 74.53 74.53
2 Nymalm Sanna PIF 26.54 0.00.54 71.47 71.47
3 Aumo Jeannette Orient 29.16 0.03.16 65.16 65.16
4 Pekkala Sini EsSu 29.33 0.03.33 64.02 64.02
5 Francke Astra EsSu 30.04 0.04.04 62.41 62.41
6 Ketola Mervi EsSu 32.25 0.06.25 57.42 57.42
7 Reitmaa Outi HiKi 32.55 0.06.55 56.08 56.08
8 Viskari Tanja HiKi 33.05 0.07.05 55.33 55.33
9 Juhola Piia RaLu 36.25 0.10.25 49.85 49.85
10 Nousiainen Sari EsSu 36.30 0.10.30 49.32 49.32
11 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 40.22 0.14.22 44.21 44.21
12 Plit Henna Lynx 42.35 0.16.35 41.55 41.55
13 Sten Kajsa Pihkan 43.13 0.17.13 40.59 40.59
14 Kahanpää Hanna EsSu 43.14 0.17.14 40.22 40.22
15 Sumanen Laura HyRa 44.34 0.18.34 38.67 38.67
16 Oja Iina Pihkan 45.02 0.19.02 37.93 37.93
17 Suominen Kristiina EsSu 47.18 0.21.18 35.79 35.79
18 Escartin-Sorjonen Laila EsSu 50.29 0.24.29 33.23 33.23
19 Lundén Kati MaMa 1.10.40 0.44.40 23.52 23.52
20 Turban Mari EST 1.23.57 0.57.57 19.62 19.62

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 28.03 0.00.00 63.80 63.80
2 Kollanen Teresa Lynx 29.21 0.01.18 60.56 60.56
3 Varpula Marjut EsSu 30.15 0.02.12 58.36 58.36
4 Autti Marja-Liisa EsSu 31.10 0.03.07 56.25 56.25
5 Ray Carola OK77 32.17 0.04.14 53.92 53.92
6 Kerkola Tiina SuSi 33.10 0.05.07 52.12 52.12
7 Westberg-Arrakoski Annika OK77 34.33 0.06.30 49.68 49.68
8 Torp-Donner Heidi OK77 34.42 0.06.39 49.11 49.11
9 Hagman Terése AOK 36.07 0.08.04 46.85 46.85
10 Antikainen Marja-Leena MSParma 36.57 0.08.54 45.46 45.46
11 Anttila Mervi RR 37.05 0.09.02 44.97 44.97
12 Mäki-Petäys Eeva EsAk 37.35 0.09.32 44.05 44.05
13 Guseff Virpi HirvHe 41.19 0.13.16 39.77 39.77
14 Jern Tove OK77 42.12 0.14.09 38.65 38.65
15 Österberg Monika OK77 43.03 0.15.00 37.60 37.60
16 Heinaro Mervi EsSu 43.06 0.15.03 37.28 37.28
17 Koistinen Marjo EsSu 45.29 0.17.26 35.06 35.06
18 Paalanen Anne RR 47.43 0.19.40 33.16 33.16
19 Haakana Heli EsSu 50.49 0.22.46 30.90 30.90
20 Kivilaakso Sari Lynx 54.12 0.26.09 28.74 28.74
21 Danielsson Malin Raseborg 58.17 0.30.14 26.52 26.52
22 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 59.40 0.31.37 25.70 25.70
23 Hanhijärvi Leena EsAk 1.02.06 0.34.03 24.50 24.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 37.59 0.00.00 57.07 57.07
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 38.16 0.00.17 56.08 56.08
3 Sipponen Eija PR 38.46 0.00.47 54.80 54.80
4 von Frenckell Catarina Raseborg 40.22 0.02.23 52.09 52.09
5 Huhtanen Meri TP 42.02 0.04.03 49.51 49.51
6 Salmi Kirsti RR 43.08 0.05.09 47.74 47.74
7 Vestola Arja NaTe 44.23 0.06.24 45.91 45.91
8 Laev Riina SK Mercu 47.46 0.09.47 42.20 42.20
9 Käkelä Anne RaVa 49.30 0.11.31 40.29 40.29
10 Markki Outi EsSu 51.09 0.13.10 38.57 38.57
11 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 54.23 0.16.24 35.87 35.87
12 Moilanen Ulla KaSu 54.25 0.16.26 35.45 35.45
13 Lahtinen Terttu IHR 55.23 0.17.24 34.44 34.44
14 Aho Mervi HPV 1.05.35 0.27.36 28.76 28.76
15 Hilska Sanna KaRa 1.18.23 0.40.24 23.78 23.78
Juga Liisa KeU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 24.40 0.00.00 56.60 56.60
2 Jumppanen Helena Pihkan 25.33 0.00.53 54.33 54.33
3 Sani Tuula HU-46 25.47 0.01.07 53.52 53.52
4 Kokkila Marita EsSu 26.31 0.01.51 51.74 51.74
5 Töyrylä Marja KyS 26.38 0.01.58 51.21 51.21
6 Jokinen Irma TurSa 26.47 0.02.07 50.62 50.62
7 Leskinen Tiina Lynx 27.30 0.02.50 49.01 49.01
8 Forsström Rita Raseborg 28.40 0.04.00 46.73 46.73
9 Kangasaho Sirpa HiKi 28.50 0.04.10 46.18 46.18
10 Laaksonen Anita TarpSu 29.11 0.04.31 45.35 45.35
11 Vaara Marjatta KanSu 29.27 0.04.47 44.67 44.67
12 Meriheinä Maire Pihkan 29.30 0.04.50 44.32 44.32
13 Levicheva Nadezda RUS 29.39 0.04.59 43.83 43.83
14 Väisänen Ritva KyS 30.37 0.05.57 42.18 42.18
15 Vapalahti Inkeri SuSi 30.59 0.06.19 41.42 41.42
16 Lång Gun-Viol MSParma 31.52 0.07.12 40.02 40.02
17 Kuisma Tuula SomEsa 32.09 0.07.29 39.42 39.42
18 Saarimäki Helena AngA 32.39 0.07.59 38.56 38.56
19 Malinen Paula KaSu 35.13 0.10.33 35.53 35.53
20 Määttä Anne KEV 39.35 0.14.55 31.40 31.40
21 Ojapalo Anneli RR 40.27 0.15.47 30.53 30.53
22 Leesment Leena SRD 44.00 0.19.20 27.88 27.88
23 Hjelm Inga RaPi 44.25 0.19.45 27.44 27.44
24 Turunen Päivi RR 46.18 0.21.38 26.15 26.15
25 Saari Tarja HPV 52.47 0.28.07 22.79 22.79
Soanjärvi Tuija Lynx HYL -
Kottonen Annariitta Lynx HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 21.17 0.00.00 59.70 59.70
2 Illaru Sinikka PePo 22.59 0.01.42 54.84 54.84
3 Laine Irmeli KaRa 24.13 0.02.56 51.64 51.64
4 Hyvärinen Vappu SaPu 25.03 0.03.46 49.52 49.52
5 Kanste Helena Raseborg 25.41 0.04.24 47.91 47.91
6 Patronen Lea EsAk 28.19 0.07.02 43.10 43.10
7 Kalliola Pirkko MaMa 29.38 0.08.21 40.84 40.84
8 Heinonen Kaija Pihkan 30.09 0.08.52 39.81 39.81
9 Bergström Anneli EsSu 30.10 0.08.53 39.46 39.46
10 Koskialho Elisabeth RaLu 30.45 0.09.28 38.38 38.38
11 Windahl Leni Raseborg 31.24 0.10.07 37.27 37.27
12 Laitinen Hellevi EsAk 31.42 0.10.25 36.60 36.60
13 Olli Tuija TarpSu 31.58 0.10.41 35.98 35.98
14 Kukkonen Marja RaKaS 34.59 0.13.42 32.59 32.59
15 Karnit Niina SRD 36.09 0.14.52 31.26 31.26
16 Hyvönen Eija RasPi 36.11 0.14.54 30.96 30.96
17 Metsämäki Leena TuS 39.12 0.17.55 28.32 28.32
18 Parjanne Marja-Liisa EsSu 41.52 0.20.35 26.27 26.27
19 Lipasti Hilkka EsSu 48.00 0.26.43 22.71 22.71
20 Kämäräinen Helena LS-37 48.54 0.27.37 22.09 22.09

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 22.35 0.00.00 54.48 54.48
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 24.47 0.02.12 49.14 49.14
3 Peltola Kati MSParma 26.02 0.03.27 46.31 46.31
4 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 26.37 0.04.02 44.83 44.83
5 Laaksonen Raili SuSi 26.43 0.04.08 44.21 44.21
6 Kämäräinen Paula HiKi 27.27 0.04.52 42.58 42.58
7 Suomalainen Marja LeSi 27.54 0.05.19 41.45 41.45
8 Toivonen Vellamo OK77 29.12 0.06.37 39.18 39.18
9 Kajava Ritva HlS 30.26 0.07.51 37.19 37.19
10 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 31.51 0.09.16 35.15 35.15
11 Sundberg Liisa Lynx 32.03 0.09.28 34.55 34.55
12 Eskola Pirkko Rasti88 33.34 0.10.59 32.62 32.62
13 Wikström Sonja OK77 33.58 0.11.23 31.87 31.87
14 Honkavaara Paula RaVi 34.06 0.11.31 31.39 31.39
15 Lindsten Ulla Jyry 40.39 0.18.04 26.03 26.03
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 25.16 0.00.00 43.10 43.10
2 Reeni Eva RiSu 26.55 0.01.39 39.45 39.45
3 Väisänen Aune RR 28.22 0.03.06 36.47 36.47
4 Tulokas Tuula SuSi 29.37 0.04.21 34.02 34.02
5 Tiira Anja Lynx 37.25 0.12.09 26.20 26.20
6 Kiiski Eira SomEsa 41.31 0.16.15 22.95 22.95
7 Havukorpi Airi RaVi 58.27 0.33.11 15.84 15.84

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 33.01 0.00.00 38.11 38.11
2 Virtanen Raija HlS 33.21 0.00.20 35.84 35.84
3 Jakoaho Ritva HyRa 35.24 0.02.23 31.99 31.99
4 Holopainen Kaarina KeU 55.07 0.22.06 19.40 19.40

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 39.03 0.00.00
2 Markki Raakel EsSu 40.59 0.01.56

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suominen Marika RR 37.00 0.00.00 59.68 59.68
2 Suutari Mirka KS 37.14 0.00.14 57.53 57.53
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 40.46 0.03.46 50.92 50.92
4 Autti Salla EsSu 41.25 0.04.25 48.52 48.52
5 Neuvonen Laura TuS 41.31 0.04.31 46.80 46.80
6 Jylänki Pinja HiKi 42.32 0.05.32 44.13 44.13

Sarja D18E-1
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Essi SKVuoksi 28.00 0.00.00 69.81 69.81
2 Ukskoski Karoliina PerhKi 28.22 0.00.22 68.22 68.22
3 Rajamäki Netta KangSK 29.08 0.01.08 65.76 65.76
4 Aho Petra Navi 30.48 0.02.48 61.56 61.56
5 Enlund Alexandra Femman 31.09 0.03.09 60.24 60.24
6 Martikainen Karoliina SV 31.26 0.03.26 59.08 59.08
7 Lahtinen Krista HS 31.38 0.03.38 58.09 58.09
8 Metsola Roosa KyS 32.42 0.04.42 55.59 55.59
9 Marttinen Sanni Navi 33.48 0.05.48 53.21 53.21
10 Ståhlberg Emilia EsSu 34.32 0.06.32 51.51 51.51
11 Pöllänen Elsi HS 35.09 0.07.09 50.05 50.05
12 Rehn Nelli Lynx 35.11 0.07.11 49.45 49.45
13 Yliluikki Henna SuSi 36.55 0.08.55 46.60 46.60
14 Tarvainen Heini Navi 39.22 0.11.22 43.20 43.20
15 Salonen Inka HS 39.52 0.11.52 42.17 42.17
15 Suutari Tuuli KS 39.52 0.11.52 42.17 42.17

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granados Escartin Elva EsSu 29.23 0.00.00 35.05 35.05
2 Donner Isabel OK77 32.37 0.03.14 30.39 30.39
3 Arrakoski Sophia OK77 35.42 0.06.19 26.68 26.68
4 Stenbäck Josefine AOK 38.34 0.09.11 23.70 23.70
5 Rinne Sara KuortKu 42.59 0.13.36 20.37 20.37

Sarja D16E-1
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Amy PIF 23.48 0.00.00 61.94 61.94
2 Nummela Liinu MU 24.06 0.00.18 60.63 60.63
3 Plit Heidi Lynx 24.38 0.00.50 58.79 58.79
4 Räsänen Johanna KuoSu 25.41 0.01.53 55.88 55.88
5 Haanpää Anni TP 26.21 0.02.33 53.98 53.98
6 Kontkanen Ronja KangSK 26.23 0.02.35 53.41 53.41
7 Rooba Kaisa EST 27.42 0.03.54 50.41 50.41
8 Roininen Essi HS 27.52 0.04.04 49.64 49.64
9 Viholainen Elisa S-JKL 28.20 0.04.32 48.36 48.36
10 Kovanen Maiju S-JKL 30.13 0.06.25 44.92 44.92
11 Hanhijärvi Leenukka EsAk 30.35 0.06.47 43.95 43.95
12 Heikkinen Sanni HS 31.48 0.08.00 41.86 41.86
13 Pakkanen Anni SV 32.05 0.08.17 41.09 41.09
14 Suominen Sohvi HiKi 34.25 0.10.37 37.92 37.92
15 Vesilind Liina SRD 34.28 0.10.40 37.49 37.49
16 Nissinen Elina Navi 34.55 0.11.07 36.63 36.63
17 Korhonen Saara SKUusi 39.47 0.15.59 31.83 31.83
18 Turakainen Venla HS 41.43 0.17.55 30.04 30.04

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerback Liva OK77 26.13 0.00.00 22.13 22.13
2 Kulmala Eveliina RR 29.03 0.02.50 18.48 18.48
3 Weiss Michaela OK77 46.07 0.19.54 10.70 10.70

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikinmäki Maija LaihLu 26.17 0.00.00 34.83 34.83
2 Tilli Henriikka Lynx 31.01 0.04.44 27.30 27.30
3 Kaukonen Ella EsSu 40.48 0.14.31 19.07 19.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pernu Saara EsSu 25.38 0.00.00
2 Ståhlberg Elisa EsSu 26.18 0.00.40
3 Kovanen Anu S-JKL 31.50 0.06.12
4 Arrakoski Wilma OK77 35.46 0.10.08
5 Kuusisto Veera AngA 40.59 0.15.21
6 Calderara Pia Lynx 41.56 0.16.18
7 Kopra Anna HlS 45.51 0.20.13
8 Weiss Annica OK77 1.14.17 0.48.39

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapala Ida RR 18.52 0.00.00
2 Määttänen Maria EsSu 20.54 0.02.02
3 Salomäki Eerika SKUusi 21.01 0.02.09
4 Lahdenperä Melina RR 23.31 0.04.39
5 Aumo Isabella Orient 23.32 0.04.40
6 Munck Nana EsSu 25.18 0.06.26
7 Heinaro Taru EsSu 25.41 0.06.49
8 Österberg Anna OK77 29.19 0.10.27

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Emilia HS 17.21 0.00.00
2 Kangasaho Aino HS 17.28 0.00.07
3 Tala Juulia HS 17.45 0.00.24
4 Salonen Elli HS 18.21 0.01.00
5 Aumo Sabina Orient 18.38 0.01.17
6 Salonen Venla HS 19.08 0.01.47
7 Kytäjä Nea HiKi 19.25 0.02.04
8 Mårtenson Lydia OK77 19.31 0.02.10
9 Asklöf Aino Lynx 19.52 0.02.31
10 Lukkari Aino RR 20.57 0.03.36
11 Heikkilä Suvi Lynx 21.17 0.03.56
12 Neuvonen Noora TuS 21.49 0.04.28
13 Aho Anni TuS 22.45 0.05.24
14 Calderara Anna Lynx 24.47 0.07.26
15 Seppälä Kaisla RR 25.14 0.07.53
16 Savilahti Anna HS 26.48 0.09.27
17 Tormilainen Helmi Lynx 34.32 0.17.11
18 Laitamäki Liina HlS 38.22 0.21.01

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketolainen Vilja SKUusi 15.55 0.00.00
2 Nietula Minja HS 15.57 0.00.02
3 Mäkinen Sanni Pihkan 22.18 0.06.23
4 Annala Sonja HS 25.29 0.09.34
5 Kosunen Armi HS 25.51 0.09.56
6 Leesment Sofia SRD 29.18 0.13.23
7 Kero Ada OK77 34.26 0.18.31
8 Kontkanen Ida KangSK 36.39 0.20.44

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 11.57 0.00.00
2 Lönnström Melissa Orient 15.35 0.03.38
3 Laine Ruusu HS 17.01 0.05.04
4 Lindroth Siiri KaRa 19.44 0.07.47
5 Pernu Iiris EsSu 29.43 0.17.46

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sallila Katarina HS 12.25 0.00.00
2 Kytäjä Nora HiKi 14.31 0.02.06
3 Viskari Siiri HiKi 14.51 0.02.26
4 Varonen Tinja EsAk 15.47 0.03.22
5 Turkkila Liisa EsSu 16.29 0.04.04
6 Lukkari Outi RR 18.17 0.05.52
7 Heikinaho Aini RaVi 21.21 0.08.56
8 Hirvensalo Vilhelmiina SKUusi 30.04 0.17.39
9 Rööm Birgit Ok Ilves 41.46 0.29.21

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 13.08 0.00.00
2 Viskari Saana HiKi 17.12 0.04.04
3 Aaltonen Nelli Lynx 18.27 0.05.19
4 Hamppu Elina HS 18.31 0.05.23
5 Vesilind Liis SRD 20.33 0.07.25
6 Laitamäki Lotta HlT 24.04 0.10.56
7 Nikkanen Helmi HiKi 30.02 0.16.54
8 Nieppola Henna HS 30.51 0.17.43
9 Heinonen Kaisla HS 30.52 0.17.44
10 Suntioinen Iida KaRa 31.26 0.18.18
11 Koponen Terhi RasPi 53.21 0.40.13