FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jämi Pyöräsuunnistus pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 1.50.32 0.00.00 96.28
2 Laurila Jussi JalJa 1.50.53 0.00.21 95.07
3 Saarela Samuli KoS 1.53.46 0.03.14 91.79
4 Laakkonen Leo TP 1.56.18 0.05.46 88.93
5 Saarinen Juho MU 1.56.51 0.06.19 87.66
6 Oikarinen Jukka SuomRa 2.05.18 0.14.46 80.95
7 Kaskinen Kare UlvUra 2.05.41 0.15.09 79.91
8 Vänni Veli-Pekka L-LL 2.09.55 0.19.23 76.54
9 Kahelin Jouni VaajTe 2.15.34 0.25.02 72.61
10 Pyykönen Pasi KanSu 2.17.57 0.27.25 70.63
11 Pensas Mika Malax 2.18.38 0.28.06 69.57
12 Nousiainen Antti LS-37 2.23.45 0.33.13 66.40
13 Sihvola Juho TP 2.32.55 0.42.23 61.76
14 Kleemola Joona Eks 2.33.38 0.43.06 60.83
Rantala Mika RaJu HYL -
Haga André Botnia HYL -
Nurminen Ilkka Hiilto KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paavola Kai KoS 1.38.51 0.00.00 73.13
2 Nurminen Janne Hiilto 1.51.32 0.12.41 61.57
3 Takamaa Mikko JalJa 1.57.35 0.18.44 55.33
4 Ikola Juhani SuJu 2.04.45 0.25.54 49.25

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Zdeblovskii Aleksei 1.30.41 0.00.00 65.88
2 Häkkinen Mika Hiilto 1.35.20 0.04.39 60.32
3 Lehtinen Juhani SuJu 1.39.12 0.08.31 55.71
4 Voutilainen Arto JRV 1.45.10 0.14.29 50.42
5 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 2.16.07 0.45.26 37.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 1.26.27 0.00.00 73.46
2 Forsblom Vesa RR 1.28.41 0.02.14 70.42
3 Kyyrönen Samuli RR 1.33.17 0.06.50 65.81
4 Zhurkin Maxim 1.34.46 0.08.19 63.66
5 Klemettinen Vesa S-JKL 1.38.44 0.12.17 60.03
6 Myllykoski Pekka S-JKL 1.46.06 0.19.39 54.87
7 Hakala Arto HlT 1.46.36 0.20.09 53.62
8 Kamila Kai SuJu 1.46.39 0.20.12 52.60
9 Jokinen Heikki LS-37 1.54.52 0.28.25 47.92
10 Hirvonen Petri EE 2.20.01 0.53.34 38.55

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 1.28.07 0.00.00 67.82
2 Gynther Kimmo IHR 1.33.49 0.05.42 62.64
3 Raudus Timo Eks 1.34.04 0.05.57 61.41
4 Launonen Jarmo KeU 1.38.06 0.09.59 57.87
5 Kleemola Jouko Eks 1.40.50 0.12.43 55.32
6 Marttinen Tuomo IPR 1.44.16 0.16.09 52.54
7 Höstman Stefan Malax 1.44.51 0.16.44 51.30
8 Kinnari Jukka SuJu 1.46.04 0.17.57 49.77
9 Laine Kari VaHa 1.56.00 0.27.53 44.65
Niittylahti Ari EE HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 1.35.55 0.00.00 60.81
2 Fogelholm Mikael KeU 1.43.14 0.07.19 55.09
3 Enroth Ari RR 1.44.03 0.08.08 53.26
4 Ovaska Pertti EE 1.45.45 0.09.50 51.02
5 Ojala Hannu TarpSu 1.46.59 0.11.04 49.07
6 Mannila Tapio EE 1.48.55 0.13.00 46.86
7 Ruotsalainen Hannu EsSu 2.28.22 0.52.27 33.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Esa KanSu 1.24.46 0.00.00 54.41
2 Tyrväinen Heikki JäPa 1.32.49 0.08.03 48.63
3 Peltonen Heikki IPR 1.36.05 0.11.19 45.95
4 Laurila Timo JalJa 1.47.52 0.23.06 40.01
5 Aalto Timo TurSa 1.56.50 0.32.04 36.10
6 Väätäinen Hannu IPR 2.07.23 0.42.37 32.33
7 Sjöblom Jarmo HinnYr 2.13.35 0.48.49 30.09
Nuoranne Jussi LHR KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 1.22.02 0.00.00 51.43
2 Potinkara Jouko RaJu 1.37.43 0.15.41 42.52
3 Pihlaja Antti Kristina 1.46.20 0.24.18 38.48
4 Hirsimäki Raimo JäPa 1.46.35 0.24.33 37.80
5 Hahtola Aulis RasKu 1.46.47 0.24.45 37.14
6 Virtanen Jorma Hiisi 2.03.07 0.41.05 31.70
7 Saari Tauno SuSe 2.05.02 0.43.00 30.70
Ollikainen Seppo IPR HYL -
Majasaari Kari SuJu KES -
Lehtimäki Jorma LHR KES -
Köykkä Jussi RasKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 1.00.26 0.00.00 48.84
2 Kesti Tapani KuortKu 1.03.31 0.03.05 45.07
3 Torvikoski Jouko JäPa 1.08.10 0.07.44 40.70
4 Nurminen Heikki IPR 1.08.46 0.08.20 39.05
5 Åkerblom Måns GIF 1.13.55 0.13.29 35.14
6 Peltola Lasse SuJu 1.29.51 0.29.25 27.92

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Arvo LS-37 1.03.06 0.00.00 38.82
2 Laitinen Raimo SuSi 1.06.44 0.03.38 35.33
3 Häkkinen Tapani IPR 1.09.52 0.06.46 32.43
4 Kuisla Raimo EE 1.10.59 0.07.53 30.63
5 Vistiaho Erkki KoS 1.28.40 0.25.34 23.48

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nieminen Verneri RaVa 1.34.28 0.00.00 81.21
2 Kaksonen Teemu YKV 1.34.47 0.00.19 79.20
3 Puolakanaho Sakari HyRa 1.35.41 0.01.13 76.74
4 Lindahl Jesper Trian 1.39.46 0.05.18 71.95
5 Balev Iurii 1.44.45 0.10.17 66.96
6 Tervala Miska RaVa 1.46.14 0.11.46 64.48
7 Ekholm Tobias Trian 2.02.11 0.27.43 54.71
8 Kleemola Arttu Eks 2.17.05 0.42.37 47.57

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik RaVa 1.26.30 0.00.00 75.12
2 Oksa Antti-Jussi HyRa 1.34.56 0.08.26 66.73
3 Rissanen Antti TP 1.36.41 0.10.11 63.85
4 Venetjoki Väinö KoS 1.40.45 0.14.15 59.66
5 Haltia Ilari RR 1.41.46 0.15.16 57.46
6 Nykänen Tomi LS-37 1.42.11 0.15.41 55.64
7 Aaltonen Lauri HyRa 2.04.53 0.38.23 44.23

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viilo Tommi TP 1.34.59 0.00.00
2 Klemettinen Simo S-JKL 1.35.06 0.00.07
3 Raitanen Konsta TP 1.42.40 0.07.41
4 Saarela Benjamin LHR 1.52.07 0.17.08
5 Arvela Henri LS-37 2.23.58 0.48.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli Hiilto 36.40 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 38.44 0.02.04
3 Kahelin Janne S-JKL 50.35 0.13.55

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga Antonia Botnia 1.45.38 0.00.00 87.32
2 Pesu Mervi RR 1.49.40 0.04.02 82.85
3 Poverina Svetlana 1.50.45 0.05.07 80.79
3 Poverina Svetlana 1.50.45 0.05.07 80.79
4 Laurila Susanna JalJa 1.51.45 0.06.07 78.83
5 Pökälä Mona AR 1.55.51 0.10.13 74.84
6 Hakala Essi MSParma 2.04.02 0.18.24 68.79
7 Zdeblovskaia Viktorii 2.05.27 0.19.49 66.91
8 Penttilä Marja KoS 2.05.41 0.20.03 65.68
9 Jaako Niina LänRa 2.06.40 0.21.02 64.08
Rauttola Tiia-Maria L-US KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaijanen Tytti LänRa 1.32.22 0.00.00 25.68
2 Häkkinen Riikka Hiilto 1.45.20 0.12.58 20.83
3 Jämsén Miia JRV 2.16.50 0.44.28 14.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halttunen Jonna Kalske 1.38.44 0.00.00 39.14
2 Arvela Kirsi LS-37 1.59.55 0.21.11 31.02
3 Oksanen Anu SaPu 2.01.52 0.23.08 29.33
4 Nurminen Henna Hiilto 2.07.20 0.28.36 26.93
5 Kahelin Anne S-JKL 2.24.45 0.46.01 22.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Björkqvist Yvonne Minken 1.30.10 0.00.00 64.84
2 Erkkilä Marja RaJu 1.35.36 0.05.26 59.84
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.36.38 0.06.28 57.90
4 Äijälä Tiina KangSK 1.36.43 0.06.33 56.56
5 Laine Merja VaHa 1.37.33 0.07.23 54.79
6 Oksa Sari TarpSu 1.54.31 0.24.21 45.58
7 Pirttilä Lea OH 2.15.17 0.45.07 37.66
Tirkkonen Liisa RaJu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Tuula S-JKL 1.27.06 0.00.00
Lumme Ritva LHR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 54.46 0.00.00 63.15
2 Sjöblom Hannele HinnYr 1.01.05 0.06.19 54.50
3 Laurila Arja JalJa 1.03.44 0.08.58 50.20
4 Vaara Marjatta KanSu 1.06.56 0.12.10 45.86
5 Saari Marita SuSe 1.08.44 0.13.58 42.77

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 1.07.49 0.00.00
2 Tarkiainen Sirpa SuSe 1.23.09 0.15.20

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 1.39.50 0.00.00
2 Koskinen Pinja RR 1.51.56 0.12.06

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.28.29 0.00.00 65.75
2 Välimaa Eveliina VaaSu 1.31.59 0.03.30 62.39
3 Aksenova Alyona 1.33.04 0.04.35 60.81
4 Voutilainen Viivi JRV 1.33.30 0.05.01 59.68
5 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.34.21 0.05.52 58.30
6 Zhurkina Anastasia 1.41.57 0.13.28 53.18
7 Lindahl Jannica Trian 1.53.20 0.24.51 47.14
8 Halttunen Milja Kalske 2.03.32 0.35.03 42.60
9 Kamila Minerva SuJu 2.05.29 0.37.00 41.31
10 Hirvonen Julia KyRa 2.09.16 0.40.47 39.48
11 Kaksonen Terhi SuJu 2.12.03 0.43.34 38.05
12 Savostina Daria 3.17.06 1.48.37 25.09

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Veera KangSK 1.19.08 0.00.00
2 Voutilainen Lotta JRV 1.20.26 0.01.18
3 Karjanlahti Sofia RasKu 1.45.23 0.26.15

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Serafina RasKu 1.56.04 0.00.00