FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hiihtosuunnistuksen SM-pitkä, viralliset tulokset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Eevert PirHi 1.29.25 0.00.00
2 Viippola Aapo SonPa 1.30.18 0.00.53
3 Saarela Ville-Petteri PosPy 1.32.47 0.03.22
4 Tervala Miska RaVa 1.34.18 0.04.53
5 Häkkinen Kalle S-JKL 1.39.22 0.09.57
6 Pukema Hannu-Pekka RaVa 1.40.54 0.11.29
7 Kahelin Jouni S-JKL 1.43.26 0.14.01
8 Nykänen Tomi LS-37 1.45.17 0.15.52
9 Häkämies Antti PosPy 1.50.14 0.20.49
10 Taulavuori Arttu AlatPi 1.59.43 0.30.18
11 Talja Eljas OK77 2.03.47 0.34.22
12 Inget Juha-Matti KEV 2.05.23 0.35.58
Outinen Tuomas KyS KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 1.13.39 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda MSParma 1.15.20 0.01.41
3 Kärnä Nina SonPa 1.18.07 0.04.28
4 Pesu Mervi RR 1.18.25 0.04.46
5 Tuomisto Satu VaaSu 1.19.45 0.06.06
6 Mörsky Sonja KeuKi 1.20.41 0.07.02
7 Holopainen Oili S-2000 1.21.32 0.07.53
8 Pesu Vilma RR 1.24.37 0.10.58
9 Niittymäki Johanna Koovee 1.25.51 0.12.12
10 Peltonen Liisa S-JKL 1.26.13 0.12.34
11 Viippola Venla S-2000 1.26.14 0.12.35
12 Taulavuori Venla AlatPi 1.43.18 0.29.39
13 Lotvonen Essi LaiVe 1.47.30 0.33.51
14 Viitasaari Liina KoS 1.48.01 0.34.22

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 1.04.34 0.00.00
2 Liukkala Jaakko HauSi 1.05.39 0.01.05
3 Lassila Ari-Pekka VetU 1.08.31 0.03.57
4 Suomalainen Samuel LeSi 1.08.46 0.04.12
5 Annila Petri Hiilto 1.13.22 0.08.48
6 Moisio Petri SaPu 1.13.47 0.09.13

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hemminki Antti RasKu 57.13 0.00.00
2 Ekonoja Antti PelPo 57.49 0.00.36
3 Lassila Juha VetU 59.16 0.02.03
4 Paavola Kai KoS 1.02.41 0.05.28
5 Räsänen Aleksi Pohjant 1.06.47 0.09.34
6 Koski Jussi YKV 1.08.00 0.10.47
7 Hämäläinen Esa KanSu 1.08.21 0.11.08
8 Jokela Juha PäLuLu 1.16.53 0.19.40

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 48.20 0.00.00
2 Rantala Teemu Femman 48.37 0.00.17
3 Myllymäki Tero VetU 50.40 0.02.20
4 Virkki Janne Hiilto 51.36 0.03.16
5 Köngäs Teemu SoJy 52.41 0.04.21
6 Rajala Jarkko RaJu 54.23 0.06.03
7 Kotaniemi Janne AlatPi 55.52 0.07.32
8 Hyyppä Tuomas KoS 56.29 0.08.09
9 Lehtinen Juhani SuJu 59.52 0.11.32
10 Calden Niclas Minken 1.04.26 0.16.06
11 Toivo Marko MusNe 1.39.44 0.51.24
Haapalehto Tuomas VetU HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Jani EsAk 49.59 0.00.00
2 Nurminen Ilkka Hiilto 51.31 0.01.32
3 Klemettinen Vesa S-JKL 52.06 0.02.07
4 Kyyrönen Samuli RR 53.23 0.03.24
5 Kirves Saku SKUusi 56.04 0.06.05
6 Hiltula Hannu PudU 58.08 0.08.09
7 Köngäs Lasse PalSkiO 59.54 0.09.55
8 Kuokka Kari IisVi 1.02.09 0.12.10
9 Taulavuori Tero AlatPi 1.03.59 0.14.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 48.29 0.00.00
2 Tielinen Vesa LuuRa 49.50 0.01.21
3 Tervala Mika LHR 51.20 0.02.51
4 Toivanen Samuli LuuRa 52.41 0.04.12
5 Asklöf Tom LHR 53.42 0.05.13
6 Toivonen Jussi TVV 54.20 0.05.51
7 Aulamo Mikko LappRi 54.38 0.06.09
8 Vehkamäki Tero KanSu 56.13 0.07.44
9 Kiljunen Juha LS-37 57.08 0.08.39
10 Heinilä Hannu RaVa 58.40 0.10.11
11 Hiltula Kari PudU 1.00.20 0.11.51
12 Viitasaari Tommi KoS 1.01.27 0.12.58
13 Marttinen Tuomo IPR 1.01.46 0.13.17
14 Linnainmaa Pekka VaHa 1.02.34 0.14.05
15 Karjalainen Anssi SoJy 1.02.39 0.14.10
16 Latvala Juha JSRasti 1.06.20 0.17.51
17 Heiskanen Jari SonPa 1.07.16 0.18.47
18 Tuokko Jyrki RaVa 1.08.29 0.20.00
19 Ekström Thomas MSParma 1.08.54 0.20.25
20 Nivala Jarmo YlivKu 1.09.09 0.20.40
21 Granqvist Jari Hiisi 1.13.22 0.24.53
22 Arrakoski Jori OK77 1.18.18 0.29.49
23 Ruuska Vesa KangSK 1.19.38 0.31.09
Hoskari Timo RasKe KES -
Reijonen Jaakko Pohjant KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 47.13 0.00.00
2 Koskinen Juha KuortKu 48.10 0.00.57
3 Sippola Asko KuortKu 49.14 0.02.01
4 Määttä Kimmo OH 50.19 0.03.06
5 Heiskanen Hannu SonPa 54.30 0.07.17
6 Lassila Antti KuortKu 56.50 0.09.37
7 Bäck Mikael Femman 1.03.11 0.15.58
8 Pyhtinen Jarmo PosPy 1.10.40 0.23.27
9 Piispanen Reima OuHu 1.11.55 0.24.42
Haavisto Marko KuoSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 45.28 0.00.00
2 Martikainen Pasi KeuKi 45.29 0.00.01
3 Oinaskallio Erkki RR 47.35 0.02.07
4 Paukku Ismo IPR 47.39 0.02.11
5 Helander Rolf OuHu 47.59 0.02.31
6 Hämäläinen Markku RaVa 48.32 0.03.04
7 Varkila Jorma SaSu 49.28 0.04.00
8 Martikainen Ari KeuKi 49.55 0.04.27
9 Kotala Markku OH 50.01 0.04.33
10 Torniainen Ari LappRi 51.35 0.06.07
11 Tolonen Juha IPR 51.53 0.06.25
12 Liikkanen Reima LaTa 52.03 0.06.35
13 Heimala Juha LappRi 52.08 0.06.40
14 Laine Markku MU 52.11 0.06.43
15 Tikkanen Tapio SaSu 52.16 0.06.48
16 Kivipelto Kalevi JSRasti 53.00 0.07.32
17 Karppinen Jouko VaKa 57.56 0.12.28
18 Ena Henrik Falken 58.22 0.12.54
19 Turunen Esko SonPa 1.02.09 0.16.41
20 Halla-Aho Timo JSRasti 1.11.19 0.25.51

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Keijo LuuRa 38.27 0.00.00
2 Vartiainen Aarne RAPSU 40.52 0.02.25
3 Hyyryläinen Raimo JuvU 42.32 0.04.05
4 Udd Esko SOC 43.09 0.04.42
5 Karvonen Paavo IisVi 43.14 0.04.47
6 Ollikainen Seppo JuvU 43.31 0.05.04
7 Vainio Jarmo HlS 43.32 0.05.05
8 Köngäs Martti PalSkiO 45.05 0.06.38
9 Pihlajamaa Martti VetU 49.00 0.10.33
10 Pokela Erkki LuuRa 50.13 0.11.46
11 Keltamäki Seppo JoKu 51.42 0.13.15
12 Tarvainen Juhani PiTa 53.08 0.14.41
13 Leinonen Markku HS 55.49 0.17.22
14 Nurminen Ari VaHa 57.15 0.18.48
15 Sundelin Rolf-Erik GIF 58.20 0.19.53
16 Karhunen Juha KuoSu 1.02.25 0.23.58
17 Haapalehto Raimo VetU 1.03.44 0.25.17
18 Lappalainen Martti Navi 1.06.33 0.28.06
Mourujärvi Kauno KannUra HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 36.07 0.00.00
2 Lehtinen Teuvo SOC 36.14 0.00.07
3 Inkinen Paavo Jyry 39.20 0.03.13
4 Jokinen Leo KoS 41.44 0.05.37
5 Hanhela Mauno HaHe 42.23 0.06.16
6 Tolvanen Mauri LeSi 42.40 0.06.33
7 Virkkula Unto NivU 42.53 0.06.46
8 Hahtola Aulis RasKu 43.26 0.07.19
9 Määttä Seppo KemijU 47.17 0.11.10
10 Lakkala Ossi KuoSu 48.53 0.12.46
11 Kattilakoski Eero KPV 57.09 0.21.02

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Marcus KauWi 30.38 0.00.00
2 Luukko Jukka PäijRa 31.31 0.00.53
3 Veijovaara Jorma Pohjant 38.09 0.07.31
4 Tunturi Markku VaHa 38.51 0.08.13
5 Suorajärvi Mauri Pohjant 1.06.41 0.36.03
6 Repo Voitto RaKaS 2.41.23 2.10.45

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 20.21 0.00.00
2 Erkkilä Olavi HlS 30.33 0.10.12

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nifakina Julia TaivKu 54.53 0.00.00
2 Juga Emma SKUusi 57.43 0.02.50
3 Soudunsaari Sanna PosPy 58.52 0.03.59
4 Hemminki Heini RasKu 1.05.40 0.10.47
5 Räsänen Tuula Pohjant 1.13.40 0.18.47
6 Lindfors Lina Falken 1.19.44 0.24.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuokko Mari LamSä 54.05 0.00.00
2 Ekonoja Linda PelPo 1.01.16 0.07.11
3 Jaako Niina LänRa 1.06.04 0.11.59
4 Lahti Eve S-JKL 1.08.28 0.14.23
5 Tolsa Sanna KyS 1.10.22 0.16.17
6 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.26.44 0.32.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vaara Annika LapVe 45.01 0.00.00
2 Laitinen Kaisa YlikNM 48.03 0.03.02
3 Hemminki Hanna PoRa 54.06 0.09.05
4 Caldén Mikaela Minken 56.26 0.11.25
5 Vallin Kaisa EE 59.36 0.14.35
6 Korhonen Carita IisVi 1.09.21 0.24.20
7 Mukkala Kati KEV 1.19.21 0.34.20

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Sipilä Kati LLuja 58.14 0.00.00
2 Kirves Hetti SKUusi 58.44 0.00.30
3 Gretschel Anu KEV 59.26 0.01.12
4 Naskali Liisa KyRa 1.03.36 0.05.22
5 Virtanen Anne S-JKL 1.08.35 0.10.21
6 Yrjölä Ulla MuuRa 1.17.52 0.19.38
Palomäki Sanna PoRa KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna EE 44.13 0.00.00
2 Oikkonen Mirka OH 45.11 0.00.58
3 Palmen Virpi EsSu 47.01 0.02.48
4 Oikarinen Maarit OH 50.25 0.06.12
5 Blomqvist Eija Femman 52.32 0.08.19
6 Westberg-Arrakoski Annika OK77 53.25 0.09.12
7 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.05.05 0.20.52
8 Viilo Annika TP 1.08.14 0.24.01

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 44.17 0.00.00
2 Rasimus Tuula MuuRa 48.12 0.03.55
3 Kankaanpää Tarja KauWi 50.18 0.06.01
4 Sipponen Eija PR 54.40 0.10.23
5 Väärälä Marita OH 54.52 0.10.35
6 Lotvonen Arja LaiVe 56.19 0.12.02
7 Juga Liisa SKUusi 58.25 0.14.08
8 Laurila Saija EE 1.00.25 0.16.08

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 41.35 0.00.00
2 Pelto-Huikko Anne EE 43.48 0.02.13
3 Soinila Helena TeuRi 48.05 0.06.30

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 50.36 0.00.00
2 Raiko Erja HyRa 51.56 0.01.20
3 Juura Maarit KanSu 53.40 0.03.04
4 Köngäs Kaarina PalSkiO 56.53 0.06.17
5 Karvonen Pirjo IisVi 1.23.31 0.32.55
6 Kukkonen Marja RaKaS 1.52.25 1.01.49
Nurminen Arja VaHa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 25.46 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 28.19 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Eemil SoJy 1.12.06 0.00.00
2 Muotka Miika OH 1.16.00 0.03.54
3 Toivonen Nuutti RR 1.18.46 0.06.40
4 Hirvilahti Joona VeVe 1.18.50 0.06.44
5 Vepsäläinen Onni KyS 1.20.50 0.08.44
6 Peltonen Lasse KS 1.22.51 0.10.45
7 Gretschel Eino KEV 1.26.43 0.14.37
8 Lemberg Ville RaJu 1.27.17 0.15.11
9 Mukkala Jonne KEV 1.36.08 0.24.02

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Takanen Eetu VeVe 46.30 0.00.00
2 Viippola Veeti S-2000 46.32 0.00.02
3 Hirvilahti Niklas VeVe 47.55 0.01.25
4 Kallio Santeri KoS 51.16 0.04.46
5 Muhonen Eetu RaJu 52.18 0.05.48
6 Kirves Antti SKUusi 52.58 0.06.28
7 Koski Juuso YKV 56.38 0.10.08
8 Räihä Konsta Navi 59.49 0.13.19
9 Ervasti Hannes KEV 1.04.44 0.18.14
10 Mukkala Jonni KEV 1.09.02 0.22.32
11 Lahti Eeti S-JKL 1.14.58 0.28.28
12 Yrjans Johan NOK 1.19.54 0.33.24
13 Kantelinen Leevi HyRa 1.21.31 0.35.01
14 Kokko Mico KyS 1.55.55 1.09.25

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekonoja Kasper PelPo 39.51 0.00.00
2 Sorsa Lauri SoJy 46.22 0.06.31
3 Kiljunen Eikka LS-37 49.53 0.10.02
4 Räihä Vinski Navi 50.32 0.10.41
5 Ekström Lassi MSParma 52.10 0.12.19
6 Kantelinen Vili HyRa 55.15 0.15.24
7 Hemminki Eemeli RasKu 56.06 0.16.15
8 Varvikko Aaro EsAk 58.18 0.18.27
9 Yrjans Pontus NOK 1.17.42 0.37.51
Muotka Konsta OH KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salmela Anni S-2000 1.00.19 0.00.00
2 Kuokka Katri IisVi 1.16.53 0.16.34
3 Linnainmaa Annukka RasKe 1.18.39 0.18.20

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiiskinen Karla SoJy 50.59 0.00.00
2 Heikkinen Hilla SoJy 56.35 0.05.36
3 Koskinen Aino KyRa 57.55 0.06.56
4 Virkkala Venla KaSu 59.18 0.08.19
5 Rautiainen Senni SoJy 59.22 0.08.23
6 Väisänen Martta LaiVe 1.03.36 0.12.37
7 Rajala Maija RaJu 1.04.11 0.13.12
Enlund Isabella Femman HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Takanen Tiitu VeVe 36.11 0.00.00
2 Koskinen Frida Trian 36.18 0.00.07
3 Vepsäläinen Elsa KyS 37.21 0.01.10
4 Riissanen Viivi EsAk 38.36 0.02.25
5 Rajala Kerttu RaJu 40.19 0.04.08
6 Räsänen Reeta Pohjant 41.50 0.05.39
7 Kiiski Ilona KyS 43.04 0.06.53
8 Määttä Malla LänRa 46.18 0.10.07
9 Kangas Inga Pohjant 49.46 0.13.35
10 Tetri Ella TuS 51.07 0.14.56

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Linus Trian 18.49 0.00.00
2 Tunis Evert Femman 24.39 0.05.50
3 Tihinen Elias LaiVe 35.28 0.16.39
4 Väisänen Viljami LaiVe 42.51 0.24.02

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kirves Kaisa SKUusi 22.04 0.00.00
2 Pentikäinen Venla TuS 24.09 0.02.05
3 Mukkala Janna KEV 24.54 0.02.50
4 Enlund Nova Femman 27.14 0.05.10
5 Räsänen Tilda Pohjant 28.53 0.06.49
6 Hemminki Ronja RasKu 29.25 0.07.21
7 Pentinsaari Saana S-2000 30.57 0.08.53
8 Määttä Iitu KEV 56.00 0.33.56
Kangas Saga Pohjant KES -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtonen Teo Pihkan 13.21 0.00.00
2 Koskinen Ruben Trian 15.55 0.02.34
3 Liukkala Sulo HauSi 17.44 0.04.23
4 Tunis Einar Femman 38.03 0.24.42

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekonoja Emilia PelPo 20.01 0.00.00
2 Pitkänen Enni Pohjant 20.05 0.00.04
3 Lahti Hilda S-JKL 27.53 0.07.52
4 Tihinen Emma LaiVe 48.07 0.28.06

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taulavuori Anni AlatPi 44.31 0.00.00