FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
54. Sisä-Suomen rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jooseppi SWE 30.08 0.00.00 75.65 75.76
2 Taanila Vesa IkNV 30.55 0.00.47 72.94 73.05
2 Pohjola Lauri S-JKL 30.55 0.00.47 72.94 73.05
4 Iivari Antti RasKu 31.24 0.01.16 70.27 70.37
5 Hakuli Tommi SKUusi 31.27 0.01.19 69.38 69.48
6 Kautto Lasse VaajTe 32.10 0.02.02 67.07 67.17
7 Saari Petri VaajTe 32.16 0.02.08 66.11 66.20
8 Hämäläinen Ari LS-37 33.05 0.02.57 63.74 63.83
9 Hölsö Mikko VaajTe 33.47 0.03.39 61.69 61.78
10 Karjalainen Teemu VaajTe 35.51 0.05.43 57.46 57.54
11 Hietala Esa PudU 37.30 0.07.22 54.28 54.36
12 Pitkänen Jonne TP 41.23 0.11.15 48.59 48.66
13 Tölli Marko S-JKL 44.36 0.14.28 44.54 44.61
14 Rantala Tommi S-JKL 50.00 0.19.52 39.24 39.30
15 Kässi Pellervo UurU 52.03 0.21.55 37.23 37.28

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttinen Jaakko VaajTe 35.45 0.00.00 39.26 37.17
2 Pesola Pasi KPV 38.28 0.02.43 35.58 33.68
3 Lyytinen Sami SuoVa 41.38 0.05.53 32.03 30.32
4 Ketola Tarmo KeuKi 44.30 0.08.45 29.18 27.62
5 Jussinmäki Ari HalTo 46.02 0.10.17 27.44 25.98
6 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.00.01 0.24.16 20.46 19.38
Takanen Jari KuortKu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari S-JKL 31.08 0.00.00 60.18 59.34
2 Löfbacka Sami KPV 33.17 0.02.09 55.45 54.67
3 Kettunen Heikki ViPa 36.26 0.05.18 49.88 49.18
4 Vesisenaho Mikko ViPa 39.16 0.08.08 45.57 44.93
5 Savolainen Tomi RasKe 39.41 0.08.33 44.38 43.76
6 Varis Ari RastiE4 42.01 0.10.53 41.25 40.67
7 Komonen Atte S-JKL 42.14 0.11.06 40.37 39.80
8 Kämäräinen Marko S-JKL 42.54 0.11.46 39.09 38.54
9 Backlund Jan-Anders Femman 43.39 0.12.31 37.77 37.24
10 Rahkila Pyry VaajTe 45.37 0.14.29 35.53 35.03
11 Rahkila Panu VaajTe 58.57 0.27.49 27.02 26.64

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 27.22 0.00.00 54.02 52.89
2 Heikkilä Ossi S-JKL 28.39 0.01.17 50.06 49.01
3 Puttonen Jarmo S-JKL 29.26 0.02.04 47.22 46.23
4 Mönttinen Sami RastiE4 30.58 0.03.36 43.45 42.54
5 Järvenpää Esa S-JKL 32.56 0.05.34 39.51 38.68
6 Suvanto Mikael RaJu 37.46 0.10.24 33.28 32.58

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Raimo S-JKL 32.34 0.00.00 50.28 49.77
2 Kärkkäinen Panu JRV 33.17 0.00.43 48.38 47.89
3 Thitz Eero SaSu 33.59 0.01.25 46.58 46.11
4 Ilmonen Matti JRV 37.30 0.04.56 41.49 41.06
5 Tiainen Hannu NiS 38.27 0.05.53 39.75 39.35
6 Mutka Jouni S-JKL 39.52 0.07.18 37.65 37.27
7 Hämynen Petri ÄäSa 45.33 0.12.59 32.36 32.03
8 Katajamäki Reima SuJu 50.23 0.17.49 28.71 28.42
9 Kalliokoski Arto PerhKi 1.13.55 0.41.21 19.20 19.00
Saarivaara Jyrki VaajTe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallbacka Heikki KortJV 24.15 0.00.00 50.37 49.81
2 Särkkä Seppo VaajTe 24.48 0.00.33 48.52 47.98
3 Taanila Mauno NiS 27.06 0.02.51 43.72 43.24
4 Helander Rolf OuHu 29.07 0.04.52 40.07 39.62
5 Parkkinen Pekka Pohjant 29.19 0.05.04 39.17 38.73
6 Rantala Timo KPV 30.54 0.06.39 36.57 36.16
7 Tiusanen Hannu SaSu 33.09 0.08.54 33.53 33.16
8 Toikkanen Ilpo SuJu 33.11 0.08.56 32.95 32.58
9 Turunen Juha ViPa 34.21 0.10.06 31.29 30.95
10 Toppari Reijo KauWi 34.56 0.10.41 30.25 29.91
11 Forss Jari HaukivKi 40.17 0.16.02 25.78 25.49

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 21.47 0.00.00 50.22 50.17
2 Leppäsalmi Juhani KeuKi 24.51 0.03.04 43.64 43.59
3 Tolonen Juha ViPa 25.01 0.03.14 42.96 42.91
4 Rantala Aulis KoS 30.22 0.08.35 35.07 35.04
5 Nyystilä Jukka LaihLu 30.59 0.09.12 34.07 34.03
6 Vilminko Pauli SiSe 31.18 0.09.31 33.41 33.38
7 Rantapuska Seppo PetPe 31.25 0.09.38 32.98 32.94
8 Nopanen Ismo VeVe 33.04 0.11.17 31.04 31.01
8 Hakomäki Juhani LapVi 33.04 0.11.17 31.04 31.01
10 Hämynen Timo ÄäSa 35.50 0.14.03 28.11 28.08
11 Valkonen Pekka Kalske 36.14 0.14.27 27.53 27.50
12 Joki Sauli VetU 37.45 0.15.58 26.17 26.14
13 Rautavuoma Tapani ViPa 37.54 0.16.07 25.81 25.78
14 Raatikainen Pekka RastiE4 39.01 0.17.14 24.82 24.80
15 Kaihlavirta Heikki TikSu 41.30 0.19.43 23.11 23.08
16 Väätäinen Hannu ViPa 49.07 0.27.20 19.33 19.31
Rajaniemi Vesa S-JKL HYL -
Pihlajamaa Martti VetU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 22.58 0.00.00 38.54 38.01
2 Lahtonen Tapio TP 25.03 0.02.05 34.81 34.33
3 Virtanen Matti ViPa 26.14 0.03.16 32.73 32.28
4 Kuusranta Vesa RastiE4 26.18 0.03.20 32.14 31.70
5 Myllymäki Ari KPV 26.55 0.03.57 30.91 30.49
6 Miettinen Kauko SuoVa 29.59 0.07.01 27.31 26.93
7 Joensuu Heimo JSRasti 35.17 0.12.19 22.83 22.52
8 Jussinmäki Mauri HalTo 38.39 0.15.41 20.50 20.22
9 Sompi Eero OrPo 45.32 0.22.34 17.11 16.87
Pakarinen Jouko RastiE4 HYL -
Liukkonen Leo PiVe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Toivo YlikNM 36.16 0.00.00 27.67 27.40
2 Saarinen Mikko KeuKi 36.30 0.00.14 26.80 26.55
3 Paavola Vesa EE 38.19 0.02.03 24.88 24.64
4 Tammela Seppo TikSu 40.21 0.04.05 23.00 22.78
5 Kaivosaari Viljo RastiE4 44.58 0.08.42 20.08 19.89
6 Linna Mikko S-JKL 51.15 0.14.59 17.13 16.97
7 Rantakangas Erkki JSRasti 56.03 0.19.47 15.22 15.07

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 21.02 0.00.00 32.83 32.70
2 Nieminen Mauno ViiSu 21.16 0.00.14 31.93 31.80
3 Mikkilä Mauno NiS 22.57 0.01.55 29.08 28.97
4 Salmela Kosti PihtTu 24.23 0.03.21 26.90 26.80
5 Keskinen Matti TikSu 25.53 0.04.51 24.90 24.80
6 Reini Jaakko TikSu 28.54 0.07.52 21.90 21.82
7 Puttonen Kalevi IPR 31.03 0.10.01 20.01 19.94
Paavola Seppo EE KES -
Paavilainen Arvo IPR KES -
Hietalahti Aapo HalTo KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 52.59 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varga Gergö HUN 41.19 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jutila Aleksi S-JKL 24.19 0.00.00 23.69 23.10
2 Ala-Honkola Akseli KuortKu 30.19 0.06.00 17.58 17.14
3 Kahelin Janne S-JKL 34.21 0.10.02 14.25 13.90

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri HS 17.51 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 18.59 0.01.08
3 Sivill Tommi S-JKL 22.04 0.04.13
4 Karjalainen Samuli JRV 23.09 0.05.18
5 Kallio Aleksi S-JKL 25.07 0.07.16
6 Kovanen Sauli S-JKL 32.18 0.14.27
7 Rannila Aatu VetU 37.31 0.19.40
Kämäräinen Aaro S-JKL HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Reima S-JKL 11.46 0.00.00
2 Ekonoja Kasper PelPo 12.24 0.00.38
3 Penttinen Eemil S-JKL 14.27 0.02.41
4 Hokajärvi Miska ViiSu 17.20 0.05.34
5 Ketola Juho KeuKi 20.05 0.08.19
6 Varis Peetu S-JKL 21.31 0.09.45
7 Ala-Honkola Iivari KuortKu 23.16 0.11.30

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Matias S-JKL 10.55 0.00.00
2 Mäkelä Ohto SaPu 12.10 0.01.15
3 Lyytinen Topias SuoVa 12.57 0.02.02
4 Kämäräinen Elias S-JKL 13.45 0.02.50
5 Turpeinen Topi ViPa 13.46 0.02.51
6 Kalilainen Jussi PiVe 16.08 0.05.13

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 6.02 0.00.00
2 Tiisanoja Elias KeuKi 7.28 0.01.26
3 Lehtonen Eino SKUusi 8.22 0.02.20
4 Peltonen Jaakko JRV 8.27 0.02.25
5 Varis Veeti S-JKL 8.29 0.02.27
6 Rosti Konsta SaPu 11.19 0.05.17
7 Karjalainen Ohto S-JKL 12.32 0.06.30
8 Fränti Iivo LapVi 12.34 0.06.32
9 Kinnunen Paulus PiVe 13.31 0.07.29
10 Kallio Topias S-JKL 15.23 0.09.21
11 Näpänkangas Eero S-JKL 16.34 0.10.32
12 Roimela Akseli S-JKL 17.48 0.11.46

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 31.45 0.00.00 80.26 77.79
2 Saarimäki Heini AngA 32.33 0.00.48 77.22 74.84
3 Heittola Satu S-JKL 34.08 0.02.23 72.62 70.38
4 Pitkänen Salla TP 34.50 0.03.05 70.16 68.00
5 Taanila Marjo S-JKL 36.03 0.04.18 66.83 64.77
6 Kriikkula Johanna RasKu 36.56 0.05.11 64.29 62.31
7 Rinkineva Elina RaJu 40.16 0.08.31 58.10 56.32
8 Valkonen Oona Kalske 41.27 0.09.42 55.61 53.90
9 Tunis Pernilla Femman 42.50 0.11.05 53.00 51.37
10 Fränti Eeva-Maria LapVi 43.37 0.11.52 51.25 49.67
11 Kanko Ruut S-JKL 45.59 0.14.14 47.86 46.39
12 Perä Anniina S-JKL 56.14 0.24.29 38.52 37.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 32.09 0.00.00 60.03 59.52
2 Ekonoja Linda PelPo 36.34 0.04.25 50.14 49.72
3 Mashina Anna LS-37 45.23 0.13.14 38.27 37.95
4 Korhonen Hanna KaSu 46.44 0.14.35 35.10 34.81

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokala Johanna HalTo 40.21 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta HS 25.25 0.00.00 63.77 62.31
2 Rannila Tanja VetU 27.21 0.01.56 58.15 56.82
3 Palomäki Sanna RasKu 27.35 0.02.10 56.55 55.27
4 Sivill Saana S-JKL 27.57 0.02.32 54.72 53.48
5 Polso Anne VetU 28.42 0.03.17 52.24 51.05
6 Lyytinen Tiina SuoVa 30.49 0.05.24 47.66 46.58
7 Virtanen Anne S-JKL 44.11 0.18.46 32.55 31.81
8 Lehtonen Miia TVV 1.11.16 0.45.51 19.76 19.31
Löfbacka Sanna KPV HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahelin Anne S-JKL 30.25 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 33.19 0.00.00
2 Kankaanranta Marja RastiE4 34.04 0.00.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 26.37 0.00.00 47.24 44.80
2 Kankaanpää Tarja KauWi 27.03 0.00.26 45.71 43.35
3 Annila Päivi TP 28.25 0.01.48 42.77 40.56
4 Mutka Leena S-JKL 30.08 0.03.31 39.64 37.59
5 Raatikainen Päivi RastiE4 32.24 0.05.47 36.22 34.35
6 Leppä Eija SuJu 34.27 0.07.50 33.46 31.73
7 Rantala Maj-Lis KPV 35.50 0.09.13 31.58 29.95
8 Anttonen Päivi ViPa 37.44 0.11.07 29.44 27.92
9 Kärkkäinen Tarja JRV 45.58 0.19.21 23.71 22.48
10 Taanila Sisko NiS 51.16 0.24.39 20.85 19.77

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 34.46 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 40.26 0.05.40

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 24.46 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 34.06 0.00.00
2 Nieminen Noora S-JKL 1.03.52 0.29.46

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 35.22 0.00.00 49.40 46.79
2 Melender Emilia RaJu 41.27 0.06.05 40.04 37.92
3 Kinnunen Saana PiVe 51.11 0.15.49 30.72 29.10
4 Tiainen Liinu NiS 56.32 0.21.10 26.27 24.88

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Lotta LapVi 28.07 0.00.00 45.95 41.56
2 Näsi Minea RaJu 30.17 0.02.10 41.86 37.86
2 Rokala Erica HalTo 30.17 0.02.10 41.86 37.86
4 Koivisto Aida LapVi 31.23 0.03.16 38.85 35.14
5 Saari Venla PoRa 33.46 0.05.39 35.39 32.01
6 Korkonen Emilia KuortKu 33.53 0.05.46 34.55 31.25
7 Lakanen Inka PerhKi 35.47 0.07.40 32.04 28.98
8 Nyholm Veera JRV 45.03 0.16.56 24.91 22.53
Kinnunen Isla PiVe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Riikka JRV 28.09 0.00.00
2 Lehtonen Lilja SKUusi 29.33 0.01.24
3 Backlund Thelma Femman 37.38 0.09.29
4 Nyholm Ella JRV 46.28 0.18.19
Kautto Taru RastiE4 KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesola Ella KPV 17.04 0.00.00
2 Hietala Liina-Maija KPV 17.22 0.00.18
3 Heikkinen Elli S-JKL 18.00 0.00.56

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rossi Aino S-JKL 13.15 0.00.00
2 Rautiainen Petra SaPu 13.27 0.00.12
3 Roimela Ella S-JKL 16.29 0.03.14
4 Puttonen Ansa S-JKL 19.26 0.06.11

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Ella SaPu 12.02 0.00.00
2 Ekonoja Emilia PelPo 13.25 0.01.23
3 Virtanen Fanni S-JKL 13.52 0.01.50
4 Lakanen Lilja HS 14.50 0.02.48
5 Heikkinen Maija S-JKL 15.55 0.03.53
6 Kässi Elli UurU 19.59 0.07.57