FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Stadin tuplasprintti, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 14.59 0.00.00 88.88 94.45
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.24 0.00.25 86.18 91.58
3 Lahtinen Tuomo LS-37 15.53 0.00.54 83.26 88.48
4 Linnainmaa Lauri Koovee 16.49 0.01.50 78.36 83.28
5 Jurvakainen Tuukka VaajTe 17.00 0.02.01 77.25 82.09
6 Viitasaari Toni-Antti KoS 17.08 0.02.09 76.37 81.16
7 Mitchell Ben RR 17.09 0.02.10 76.03 80.79
8 Hällström af Fabian OK77 17.15 0.02.16 75.32 80.04
9 Critchley Will VaajTe 17.17 0.02.18 74.90 79.60
10 Pöyhönen Petja RasKa 17.29 0.02.30 73.78 78.41
11 Rantala Valtteri LS-37 17.31 0.02.32 73.38 77.98
12 Manninen Heikki AnttU 17.32 0.02.33 73.04 77.62
13 Jern Tobias OK77 17.40 0.02.41 72.23 76.75
14 Järvenpää Antti OK77 17.46 0.02.47 71.56 76.04
15 Niemi Topias HS 18.18 0.03.19 69.22 73.56
16 Ylitalo Aki HauSi 18.22 0.03.23 68.72 73.02
17 Leirimaa Tatu RaVa 18.30 0.03.31 67.97 72.23
18 Liukkala Jaakko HauSi 18.40 0.03.41 67.11 71.32
19 Aaltio Aapo KuoSu 18.41 0.03.42 66.81 70.99
20 Mutka Manu TuMe 18.42 0.03.43 66.50 70.66
21 Vierimaa Ville EsAk 19.09 0.04.10 64.69 68.75
22 Solonen Joni LS-37 19.16 0.04.17 64.06 68.07
23 Snellman Tomas RaLu 19.53 0.04.54 61.84 65.71
24 Mikander Christopher Trian 20.01 0.05.02 61.19 65.03
25 Blomster Daniel Trian 20.09 0.05.10 60.56 64.35
26 Sankelo Hermanni IkNV 20.14 0.05.15 60.08 63.85
27 Seppänen Kari-Pekka RasKa 20.17 0.05.18 59.70 63.44
28 Tervala Miska RaVa 20.24 0.05.25 59.13 62.84
29 Kuutti Veli-Pekka EsAk 20.42 0.05.43 58.05 61.69
30 Ylis-Junttila Vesa HlS 21.22 0.06.23 56.02 59.54
31 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 21.31 0.06.32 55.42 58.89
32 Taivainen Juho-Matti PelPo 21.34 0.06.35 55.07 58.53
33 Helander Iisak Pohjant 21.38 0.06.39 54.69 58.12
34 Kokkinen Kari LaTa 22.31 0.07.32 52.34 55.62
35 Pakkanen Ville EsAk 22.35 0.07.36 51.98 55.23
36 Lamminsalo Marko KuoSu 23.36 0.08.37 49.54 52.65
37 Tolvanen Leo Pihkan 23.47 0.08.48 48.96 52.03
38 Melin Christoffer Falken 24.07 0.09.08 48.09 51.11
39 Karvonen Ville SomEsa 25.08 0.10.09 45.96 48.84
40 Lintula Tapani KärsKa 25.37 0.10.38 44.92 47.73
41 Erämaja Antti HlT 28.18 0.13.19 40.49 43.03
Heikkilä Niklas TuMe HYL -
Hämäläinen Sami MSParma HYL -
Niemi Vili PR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aaltonen Vesa Brahe 17.49 0.00.00 75.33 79.37
2 Matilainen Juha EsSu 18.33 0.00.44 71.14 74.96
3 Huttunen Matti LappRi 19.44 0.01.55 65.74 69.27
4 Välikorpi Jari RasKu 20.01 0.02.12 63.70 67.11
5 Lindberg Lauri HauSi 23.03 0.05.14 54.34 57.26
6 Stoor Matti KoS 24.35 0.06.46 50.04 52.73
7 Simanov Alexandr RUS 26.57 0.09.08 44.82 47.22
8 Husu Hannu HiKi 27.22 0.09.33 43.32 45.64
9 Rosenblad Kalle HiKi 28.55 0.11.06 40.22 42.38
Rautanen Mika TuuSe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketolainen Juha-Ville HS 15.34 0.00.00 75.08 77.27
2 Tala Tuomas HS 16.20 0.00.46 71.10 73.18
3 Loukkalahti Marko HiKi 16.40 0.01.06 69.24 71.27
4 Pulli Antero RR 16.58 0.01.24 67.59 69.57
5 Virtanen Lassi HS 17.08 0.01.34 66.50 68.45
6 Kyyrönen Samuli RR 17.55 0.02.21 63.19 65.04
7 Sarkkinen Timo LaTa 17.59 0.02.25 62.55 64.38
8 Beitnes Amund OK77 18.06 0.02.32 61.74 63.55
9 Kapiainen Tomi RaKaS 18.36 0.03.02 59.69 61.44
10 Asikainen Saku Hiisi 18.49 0.03.15 58.61 60.33
11 Pulli Veli-Matti RaVa 18.55 0.03.21 57.92 59.61
12 Hytönen Harri KärKV 19.10 0.03.36 56.78 58.44
13 Torrkulla Jan Femman 19.17 0.03.43 56.06 57.70
14 Jansson Sören Falken 19.29 0.03.55 55.11 56.72
15 Lehmusvuori Tomi LS-37 19.56 0.04.22 53.50 55.06
16 Maasilta Tommi RaVa 20.04 0.04.30 52.78 54.32
17 Leppänen Kristian LS-37 20.14 0.04.40 51.98 53.50
18 Gröhn Timo HU-46 21.09 0.05.35 49.39 50.83
19 Kero Mikko OK77 21.37 0.06.03 47.98 49.38
20 Hihnala Tero Koovee 23.12 0.07.38 44.39 45.69
21 Engström Jon PIF 23.29 0.07.55 43.55 44.82
22 Lempinen Jussi HauSi 28.14 0.12.40 35.96 37.01
23 Matilainen Teemu RaHa 30.19 0.14.45 33.25 34.22
24 Kantelinen Teemu HyRa 33.14 0.17.40 30.11 30.99
Johansson Tuomas HS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mamia Tero Koovee 16.12 0.00.00 67.13 71.96
2 Karttila Jussi MSParma 16.54 0.00.42 63.84 68.44
3 Laitamäki Mika HlT 18.22 0.02.10 58.28 62.47
4 Kaario Kimmo S-JKL 18.29 0.02.17 57.44 61.58
5 Laaksonen Pasi EsSu 18.47 0.02.35 56.07 60.10
6 Venäläinen Toni VaHa 18.56 0.02.44 55.17 59.14
7 Laavainen Mikko MSParma 19.03 0.02.51 54.38 58.30
8 Pavilainen Alexei HlS 19.41 0.03.29 52.20 55.95
9 Rajala Marko HS 19.55 0.03.43 51.15 54.84
10 Liljeström Kimmo HS 20.18 0.04.06 49.77 53.35
11 Pohjola Olli-Pekka TP 20.35 0.04.23 48.66 52.17
11 Salonen Kari HS 20.35 0.04.23 48.66 52.17
13 Pihlajaniemi Janne VePo 21.47 0.05.35 45.19 48.45
14 Kämäräinen Sami L-US 22.04 0.05.52 44.23 47.41
15 Viero Jussi LaihLu 22.33 0.06.21 42.90 45.98
16 Salonen Tero HauSi 22.59 0.06.47 41.71 44.72
17 Hämäläinen Petri Pihkan 25.14 0.09.02 37.65 40.36
18 Surakka Petteri HS 25.20 0.09.08 37.17 39.84
19 Seppälä Samuli TVV 26.45 0.10.33 34.88 37.39
20 Alajoutsi Jukka Koovee 36.41 0.20.29 25.20 27.01

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 15.43 0.00.00 64.79 70.23
2 Heikkinen Jarkko VeVe 16.34 0.00.51 61.15 66.28
3 Huttunen Matti Pihkan 16.59 0.01.16 59.34 64.32
4 Järvenpää Esa S-JKL 17.05 0.01.22 58.68 63.61
5 Virtanen Antti HlS 17.07 0.01.24 58.26 63.15
6 Östergård Patric Trian 17.19 0.01.36 57.28 62.09
7 Ojanen Tuomas HS 17.38 0.01.55 55.95 60.65
8 Veijola Seppo IinYr 17.58 0.02.15 54.62 59.21
9 Mättölä Ali EsSu 18.05 0.02.22 53.98 58.51
10 Ray Tomas OK77 18.33 0.02.50 52.34 56.73
11 Nygård Marko KuoSu 18.51 0.03.08 51.23 55.52
12 Klinga Ville LS-37 19.05 0.03.22 50.32 54.55
13 Nietosjärvi Tommi Pihkan 19.10 0.03.27 49.83 54.01
13 Ojalainen Jorma SKVuoksi 19.10 0.03.27 49.83 54.01
15 Jaatinen Tapio SKVuoksi 20.07 0.04.24 46.95 50.89
16 Gynther Kimmo IHR 20.34 0.04.51 45.67 49.50
17 Hakulinen Pekka EsSu 20.50 0.05.07 44.83 48.59
18 Viljamaa Janne Navi 21.02 0.05.19 44.16 47.86
19 Syrjäläinen Janne AnttU 21.35 0.05.52 42.79 46.38
20 Numminen Hannu EsAk 22.29 0.06.46 40.84 44.27
21 Hyyryläinen Pasi EsAk 22.44 0.07.01 40.16 43.53
22 Backman Kari IinYr 22.59 0.07.16 39.49 42.81
23 Pellinen Antti JoKu 23.01 0.07.18 39.21 42.50
24 Sundqvist Jari LS-37 23.20 0.07.37 38.45 41.68
25 Pietikäinen Timo Pihkan 24.21 0.08.38 36.63 39.70
26 Lohikainen Timo RaVa 24.27 0.08.44 36.26 39.30
27 Söderström Martin HS 25.13 0.09.30 34.95 37.88
28 Varmavuo Seppo RR 26.22 0.10.39 33.23 36.01
29 Kyöstilä Ari RaVa 39.08 0.23.25 22.25 24.12
30 Petäjistö Petri RaVi 46.56 0.31.13 18.44 19.99

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taskinen Ari AnttU 18.22 0.00.00 52.00 57.91
2 Kiviniitty Jyrki HS 18.47 0.00.25 50.48 56.22
3 Molnar Geza RaVa 19.55 0.01.33 47.27 52.64
4 Mänty Markku MaMa 20.08 0.01.46 46.42 51.70
5 Laine Markku MU 20.45 0.02.23 44.71 49.79
6 Hakulinen Jukka VeVe 21.31 0.03.09 42.80 47.67
7 Lahtinen Jari IHR 21.37 0.03.15 42.29 47.09
8 Frilander Heikki Trian 21.39 0.03.17 41.91 46.67
9 Ritakallio Timo Lynx 21.51 0.03.29 41.21 45.90
10 Vuorinen Hannu KyS 22.12 0.03.50 40.26 44.83
11 Koskivirta Eero KaaRa 22.44 0.04.22 39.01 43.44
12 Järvinen Jari HlT 22.52 0.04.30 38.49 42.86
13 Kaasalainen Matti HS 22.59 0.04.37 37.99 42.31
14 Nummela Arto MU 23.34 0.05.12 36.76 40.94
15 Antikainen Jarmo MU 23.56 0.05.34 35.92 40.00
16 Uuttu Risto S-JKL 24.09 0.05.47 35.31 39.32
17 Liukkonen Jari IHR 24.29 0.06.07 34.55 38.48
18 Laukkarinen Kari TVV 24.42 0.06.20 33.97 37.83
19 Borachenko Alexandr RUS 24.43 0.06.21 33.67 37.50
20 Lampinen Raino HS 25.33 0.07.11 32.31 35.98
21 Piispanen Reima HaapavU 26.46 0.08.24 30.58 34.06
22 Paananen Jarmo SalRe 34.51 0.16.29 23.29 25.94

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 17.10 0.00.00 56.58 58.31
2 Ojapalo Ilkka RR 20.53 0.03.43 46.05 47.45
3 Kiuru Esko HyRa 21.30 0.04.20 44.28 45.62
4 Kurkela Reino OH 22.22 0.05.12 42.13 43.41
4 Hautala Matti ONMKY 22.22 0.05.12 42.13 43.41
6 Leppälä Martti HlS 22.25 0.05.15 41.17 42.42
7 Svärd Rune Trian 24.29 0.07.19 37.29 38.43
8 Nylund Sven-Olof Botnia 24.50 0.07.40 36.38 37.49
9 Hattar Allan Falken 25.02 0.07.52 35.70 36.79
10 Lind Sune Falken 25.58 0.08.48 34.04 35.08
11 Laaksonen Lasse SuSi 27.11 0.10.01 32.16 33.14
12 Lähteenmäki Hannu HlT 28.29 0.11.19 30.35 31.28
13 Puustinen Tuomo Pihkan 30.08 0.12.58 28.37 29.23
14 Viitasalo Harri RiSu 32.28 0.15.18 26.03 26.82
Malinen Jouko RR HYL -
Hyppänen Timo EKSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valkonen Timo RR 18.23 0.00.00 51.14 50.65
2 Forsström Ove Raseborg 19.08 0.00.45 48.83 48.36
3 Sani Mikko HU-46 19.21 0.00.58 47.98 47.52
4 Helkkula Simo PiTa 20.01 0.01.38 46.09 45.65
5 Kerkola Pekka HlT 20.36 0.02.13 44.50 44.07
6 Liukkala Pekka HauSi 20.46 0.02.23 43.86 43.44
7 Koskinen Kaj VaHa 21.16 0.02.53 42.55 42.14
8 Päivänranta Pertti JoKu 21.34 0.03.11 41.69 41.29
9 Ilmakunnas Pekka Pihkan 21.43 0.03.20 41.13 40.73
10 Pusa Raimo OrPo 22.26 0.04.03 39.55 39.17
11 Terävä Seppo XYZ 23.18 0.04.55 37.83 37.47
12 Toppari Pekka PuolRy 23.31 0.05.08 37.23 36.87
13 Moisander Jouni RaVi 23.37 0.05.14 36.82 36.47
14 Väätäinen Seppo EsSu 23.40 0.05.17 36.50 36.15
15 Tolvanen Harri Pihkan 25.20 0.06.57 33.87 33.54
16 Niemi Ilkka EsSu 26.05 0.07.42 32.67 32.35
17 Salminen Esko TurSa 26.12 0.07.49 32.30 31.99
18 Hotti Reino HS 26.23 0.08.00 31.85 31.54
19 Leinonen Markku Pihkan 26.48 0.08.25 31.14 30.84
20 Sane Kari HS 27.24 0.09.01 30.24 29.95
21 Parviainen Martti XYZ 27.35 0.09.12 29.82 29.54
22 Saksman Kai EST 32.54 0.14.31 24.83 24.59
23 Laukka Ville Raus 33.17 0.14.54 24.36 24.13
Pietilä Pekka KangSK HYL -
Kataja Lasse SuSi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Timo MSParma 15.42 0.00.00 49.54 49.34
2 Wessman Risto HiKi 16.03 0.00.21 47.90 47.71
3 Liljeström Åge HS 18.02 0.02.20 42.13 41.96
4 Pajala Tauno EsSu 19.25 0.03.43 38.67 38.51
5 Lehtinen Teuvo RaVa 20.29 0.04.47 36.22 36.07
6 Liitiäinen Reijo Trian 21.05 0.05.23 34.76 34.62
7 Kivistö Erkki Pihkan 22.32 0.06.50 32.12 32.00
8 Karvonen Raimo SuSi 22.44 0.07.02 31.45 31.32
9 Hartikainen Pertti S. RiSu 24.50 0.09.08 28.43 28.31
10 Laine Eero RaVi 26.08 0.10.26 26.67 26.56
11 Rönkkö Paavo EsSu 27.13 0.11.31 25.28 25.18
12 Teppo Jaakko GIF 31.48 0.16.06 21.35 21.27
13 Rajamäki Jussi HS 41.14 0.25.32 16.25 16.18
Laine Jaakko HS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 19.55 0.00.00 37.43 38.38
2 Koivula Keijo HyRa 21.58 0.02.03 33.48 34.33
3 Peitsala Osmo HS 26.13 0.06.18 27.66 28.36
4 Jylhä Keijo JRV 27.58 0.08.03 25.57 26.22
5 Martikainen Arvo LS-37 36.12 0.16.17 19.47 19.97
6 Kuusisto Kalevi HlT 36.58 0.17.03 18.79 19.27
7 Lindeman Osmo HS 41.28 0.21.33 16.51 16.93
Åberg Karl-Erik EsSu HYL -
Saario Pentti LoJa HYL -
Luoma Simo Pihkan HYL -
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Anjala Risto LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 43.49 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sevelius Emil Trian 16.34 0.00.00 77.13 79.16
2 Klemola Saul Koovee 17.08 0.00.34 73.72 75.65
3 Vuori Justus TuS 17.44 0.01.10 70.39 72.24
4 Hakuli Tommi SKUusi 18.25 0.01.51 66.98 68.74
5 Johansson Väinö Koovee 18.34 0.02.00 65.64 67.37
6 Nurmi Miika VaaSu 19.09 0.02.35 62.87 64.53
7 Westerlund Otso Koovee 19.11 0.02.37 62.00 63.63
8 Koivisto Antton SKUusi 19.12 0.02.38 61.17 62.78
9 Väyrynen Antti KyS 19.25 0.02.51 59.73 61.30
10 Lindén Mikael KS 19.26 0.02.52 58.92 60.47
11 Kinnala Ville TuS 20.06 0.03.32 56.23 57.71
12 Niemi Oskari LappRi 22.21 0.05.47 49.91 51.23
13 Inkilä Reetu KeuKi 23.19 0.06.45 47.21 48.45
14 Heikkinen Valtteri VeVe 27.35 0.11.01 39.37 40.41

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Jonny OK77 16.09 0.00.00 70.50 71.12
2 Niemensivu Timi RaLu 17.10 0.01.01 65.91 66.49
3 Rautio Mikael EsSu 17.33 0.01.24 64.07 64.63
4 Virtala Alex PIF 17.54 0.01.45 62.42 62.96
5 Laaksonen Emil EsSu 17.57 0.01.48 61.85 62.39
6 Gröhn Riku HU-46 18.25 0.02.16 59.89 60.42
7 Gripenberg Otto Brahe 18.36 0.02.27 58.92 59.44
8 Vaenerberg Niko MU 18.49 0.02.40 57.86 58.37
9 Koivuniemi Sakari TP 18.54 0.02.45 57.23 57.73
10 Virtanen Aaro LS-37 19.04 0.02.55 56.36 56.85
11 Kinnunen Valtteri MU 19.11 0.03.02 55.64 56.13
12 Sorsa Antti EsSu 19.45 0.03.36 53.69 54.16
13 Uusitalo Topias EsSu 20.45 0.04.36 50.76 51.20
14 Hamppu Anton HS 21.38 0.05.29 48.36 48.78
14 Schüle Joel Koovee 21.38 0.05.29 48.36 48.78
14 Hirvikallio Aatu LuuRa 21.38 0.05.29 48.36 48.78
17 Hihnala Henrik Koovee 22.10 0.06.01 46.23 46.63
18 Tala Miika HS 22.43 0.06.34 44.80 45.19
19 Väkeväinen Vili LS-37 24.12 0.08.03 41.76 42.12
20 Puupponen Lauri EsSu 24.17 0.08.08 41.32 41.68
21 Kaario Arttu S-JKL 25.25 0.09.16 39.20 39.54
22 Väisänen Lenni HS 26.26 0.10.17 37.42 37.75
23 Maasilta Aapo RaVa 27.15 0.11.06 36.04 36.35
24 Ketonen Juuso RaVa 34.06 0.17.57 28.59 28.84
Ikola Atte HS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jansson Emil Falken 18.17 0.00.00 54.86 57.99
2 Konttila Akseli TP 18.30 0.00.13 53.79 56.86
3 Alajoutsi Jasper Koovee 18.34 0.00.17 53.17 56.21
4 Sankelo Sampo LapVi 18.43 0.00.26 52.32 55.31
5 Tiainen Olli EsSu 18.58 0.00.41 51.22 54.14
6 Alajoutsi Oliver Koovee 19.10 0.00.53 50.27 53.14
7 Määttälä Mikko EsSu 19.34 0.01.17 48.84 51.62
8 Rousku Samuli MSParma 20.21 0.02.04 46.57 49.22
9 Mbembela Karim Lynx 20.41 0.02.24 45.43 48.03
10 Lemström Karl Emil Raseborg 21.42 0.03.25 42.94 45.39
11 Penttinen Oskari EsSu 22.15 0.03.58 41.52 43.89
12 Raasakka Jussi EsSu 23.41 0.05.24 38.68 40.88
13 Vuorela Joona EsSu 23.49 0.05.32 38.13 40.30
14 Schüle Oliver Koovee 25.13 0.06.56 35.70 37.73
15 Kallela Luca HS 25.25 0.07.08 35.10 37.11
16 Pelkonen Oula RaVa 27.13 0.08.56 32.49 34.34
17 Säyriö Jyri KS 29.42 0.11.25 29.51 31.19
18 Yliaho Joona Koovee 31.53 0.13.36 27.24 28.79
19 Laatu Antti HS 34.26 0.16.09 24.99 26.42
Aumo Oskari Keihäs HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Donner Jesper OK77 16.36 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 17.08 0.00.32
3 Koponen Rasmus Lynx 18.56 0.02.20
4 Fritzen Florian Lynx 19.58 0.03.22
5 Packalén Anton Lynx 20.18 0.03.42
6 Konttila Milo TP 20.55 0.04.19
7 Leinamo Tuomas Keihäs 21.30 0.04.54
7 Engström Simon PIF 21.30 0.04.54
9 Muukkonen Topias SKUusi 22.33 0.05.57
10 Malinen Vinski Navi 24.09 0.07.33
11 Lönnström Elias Trian 24.16 0.07.40
12 Aaltonen Tatu Lynx 24.56 0.08.20
13 Meuronen Joonas HS 25.28 0.08.52
14 Passila Veeti HU-46 26.19 0.09.43
15 Ikola Aapo HS 28.41 0.12.05
16 Himilä Atte RR 28.52 0.12.16
17 Lindroos Elias PIF 29.17 0.12.41
18 Simanov Konstantin RUS 29.48 0.13.12
19 Ketolainen Aaron HS 33.03 0.16.27
20 Husu Aleksi HiKi 1.25.42 1.09.06
Vuorensola Joonatan Lynx HYL -
Laatu Jaakko HS KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 15.19 0.00.00 98.09 99.49
2 Närhi Anna SWE 15.47 0.00.28 94.81 96.16
3 Nurmi Kirsi SWE 16.41 0.01.22 89.34 90.62
4 Järveläinen Julia Femman 17.13 0.01.54 86.23 87.46
5 Westerlund Ina PR 17.28 0.02.09 84.66 85.86
6 Istolahti Tiia MSParma 18.04 0.02.45 81.52 82.68
7 Ylikylä Suvi RasKa 18.05 0.02.46 81.11 82.27
8 Gustafsson Jannina MSParma 18.16 0.02.57 79.97 81.11
9 Rantala Jasmiina RaLu 18.18 0.02.59 79.50 80.64
10 Silvennoinen Emma PR 18.21 0.03.02 78.96 80.09
11 Ylikylä Sanna RasKa 18.39 0.03.20 77.38 78.48
11 Viberg Tuulia MSParma 18.39 0.03.20 77.38 78.48
13 Lohikainen Milla RaVa 18.46 0.03.27 76.26 77.35
14 Parjanne Laura HiKi 18.53 0.03.34 75.48 76.55
15 Donner Isabel OK77 19.17 0.03.58 73.60 74.65
16 Laitinen Salla PR 19.27 0.04.08 72.67 73.71
17 Mattila Milla HS 19.44 0.04.25 71.32 72.34
18 Strandvall Amanda Minken 20.16 0.04.57 69.16 70.14
19 Rahko Saana-Maria Pohjant 20.38 0.05.19 67.64 68.60
20 Donner Janina OK77 20.59 0.05.40 66.23 67.17
21 Hasu Outi Trian 21.33 0.06.14 64.21 65.13
22 Väyrynen Aino KyS 21.55 0.06.36 62.87 63.76
23 Autio Päivi Hiisi 22.07 0.06.48 62.03 62.91
24 Carter-Davies Megan RR 22.56 0.07.37 59.56 60.41
25 Lindholm Vivian OK77 23.11 0.07.52 58.66 59.50
26 Kangasaho Essi HiKi 23.24 0.08.05 57.87 58.69
27 Saarenpää Iiris KangSK 23.30 0.08.11 57.37 58.19
28 Myrskog Linnea Kronan 23.37 0.08.18 56.83 57.65
29 Andelin Sanna LaTa 25.01 0.09.42 53.42 54.18
30 Kontkanen Ronja KangSK 25.04 0.09.45 53.07 53.83
31 Varmavuo Iida RR 25.13 0.09.54 52.52 53.27
32 Lerssi Maria EsAk 25.55 0.10.36 50.88 51.60
33 Ylipelkola Essi KortJV 27.57 0.12.38 46.96 47.63
34 Rantala Eerika HS 30.09 0.14.50 43.34 43.96
35 Oksanen Emmi SiiRa 34.15 0.18.56 37.98 38.52
36 Rauttola Tiia-Maria EsSu 37.05 0.21.46 34.92 35.41
Schoultz von Katja Trian HYL -
Nygård Marikki KuoSu HYL -
Rautanen Eeva TuuSe KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 17.29 0.00.00 73.97 78.43
2 Hartonen Anne RR 19.55 0.02.26 63.31 67.12
3 Karvonen Tiina SomEsa 22.05 0.04.36 55.63 58.99
4 Korhonen Kati S-JKL 22.46 0.05.17 52.54 55.71
5 Launistola Heidi EsAk 24.09 0.06.40 48.19 51.10
6 Asmundela Saara RiSu 28.41 0.11.12 39.45 41.83
7 Kuuri-Riutta Eeva KS 34.56 0.17.27 31.47 33.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 17.47 0.00.00 73.29 73.07
2 Kiiski Johanna HS 18.56 0.01.09 68.23 68.03
3 Salonen Heidi HS 19.18 0.01.31 66.34 66.14
4 Remahl Virpi LS-37 19.24 0.01.37 65.41 65.21
5 Tahvanainen Anu LS-37 19.31 0.01.44 64.43 64.23
6 Pulli Tessa RaVa 20.06 0.02.19 61.98 61.80
7 Rantalainen Anna-Lea LS-37 22.34 0.04.47 54.70 54.53
8 Oinonen Lotta Pihkan 22.42 0.04.55 53.87 53.71
9 Laurinen Mari HyRa 23.02 0.05.15 52.59 52.43
10 Kaario Katja S-JKL 23.11 0.05.24 51.76 51.60
11 Pelkonen Suvi VeVe 24.06 0.06.19 49.31 49.16
12 Pekkala Sini EsSu 25.15 0.07.28 46.61 46.47
13 Rajamäki Riikka HS 25.23 0.07.36 45.91 45.77
14 Laine Matilda RaVi 26.39 0.08.52 43.30 43.17
15 Palo Unna-Sisko Navi 27.49 0.10.02 41.07 40.94
16 Matinheikki Sanna TP 27.54 0.10.07 40.53 40.41
17 Rantanen Sinikka KyS 30.37 0.12.50 36.56 36.45
Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 18.18 0.00.00 56.88 56.26
2 Wartiainen Piritta EsSu 18.51 0.00.33 54.53 53.94
3 Nybakken Line EsSu 19.00 0.00.42 53.42 52.84
4 Turakainen Irene HS 19.47 0.01.29 50.65 50.09
5 Heikkinen Anniina VeVe 20.55 0.02.37 47.28 46.76
6 Vallema Tanja VeVe 21.59 0.03.41 44.39 43.91
7 Vuorela Hanna EsAk 22.08 0.03.50 43.51 43.03
8 Oja Iina Pihkan 23.58 0.05.40 39.63 39.20
9 Simanova Tatiana RUS 25.47 0.07.29 36.34 35.94
10 Sundqvist Sari LS-37 28.51 0.10.33 32.02 31.67
11 Kunitskaya Natalya RUS 28.55 0.10.37 31.50 31.16
12 Liikonen Sari KärKV 37.54 0.19.36 23.69 23.43
13 Varis Teija HS 42.50 0.24.32 20.66 20.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 16.29 0.00.00 58.98 63.99
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 18.24 0.01.55 52.23 56.67
3 Ray Carola OK77 18.54 0.02.25 50.25 54.52
4 Torp-Donner Heidi OK77 19.56 0.03.27 47.08 51.09
5 Rantala Eija HS 20.08 0.03.39 46.06 49.97
6 Franssila Hanna AngA 22.21 0.05.52 40.99 44.47
7 Harjula Oili KS 23.05 0.06.36 39.20 42.53
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 23.48 0.07.19 37.55 40.74
9 Viitanen Kirsi OH 25.32 0.09.03 34.56 37.50
10 Jern Tove OK77 25.42 0.09.13 33.90 36.78
11 Paalanen Anne RR 26.13 0.09.44 32.80 35.59
12 Laurila Anneli Trian 26.31 0.10.02 32.01 34.73
13 Kantanen Leena RaKaS 28.41 0.12.12 29.20 31.68
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 16.17 0.00.00 54.84 58.69
2 Sani Tuula HU-46 19.02 0.02.45 45.91 49.14
3 Harju Leena LS-37 20.13 0.03.56 42.28 45.25
4 Kallio Arja RiSu 21.28 0.05.11 38.93 41.66
5 Piispanen Eija HaapavU 23.28 0.07.11 34.79 37.24
6 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 23.40 0.07.23 33.69 36.06
7 Lahtinen Terttu IHR 30.53 0.14.36 25.20 26.97
Lallo Tuula Trian KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puromies Merja EsSu 20.28 0.00.00 53.35 57.66
2 Forsström Rita Raseborg 21.22 0.00.54 50.15 54.19
3 Kattilakoski Kirsti KoS 23.54 0.03.26 43.97 47.52
4 Montonen Outi IHR 24.47 0.04.19 41.58 44.94
5 Ojapalo Anneli RR 26.10 0.05.42 38.60 41.71
6 Piirto Kaisu JRV 29.59 0.09.31 33.00 35.67
7 Käkelä Maija PuolRy 31.49 0.11.21 30.46 32.92
Lindholm Ann OK77 HYL -
Toivanen Tuula RaN KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 20.11 0.00.00 49.01 50.99
2 Nurminen Arja VaHa 21.37 0.01.26 45.07 46.89
3 Kalliola Pirkko MaMa 23.39 0.03.28 40.57 42.21
4 Stoor Anne KoS 24.12 0.04.01 39.03 40.61
5 Malmsten Beatrice Lynx 25.20 0.05.09 36.70 38.19
6 Salonen Marja-Liisa HauSi 28.21 0.08.10 32.27 33.58
7 Karvonen Pirjo SuSi 28.26 0.08.15 31.66 32.94
8 Venäläinen Kaija VaHa 33.18 0.13.07 26.58 27.66
9 Petäys Helvi Pihkan 33.21 0.13.10 26.10 27.15
10 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 35.18 0.15.07 24.24 25.22
11 Hautala Tuula ONMKY 42.56 0.22.45 19.58 20.37

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 20.45 0.00.00 38.51 42.89
2 Luoma Helena Pihkan 24.23 0.03.38 31.54 35.13
3 Rajamäki Vuokko HS 26.56 0.06.11 27.44 30.56
4 Kastemaa Tuuli HirvHe 1.07.29 0.46.44 10.51 11.70
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tanska Eeva EsSu 19.48 0.00.00
2 Paatero Leena EsSu 24.50 0.05.02

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 39.54 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Himilä Julia RR 24.33 0.00.00
2 Pelkonen Roosa RaVa 25.30 0.00.57
Kantola Claudia LS-37 KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pakkanen Raita VeVe 17.46 0.00.00 64.42 66.59
2 Turakainen Venla HS 18.02 0.00.16 63.05 65.18
3 Virtanen Heta HlS 18.41 0.00.55 60.46 62.50
4 Raasakka Liisa EsSu 18.59 0.01.13 59.11 61.10
5 Kurth Sara TP 19.48 0.02.02 56.30 58.19
6 Nygård Mette S-JKL 19.57 0.02.11 55.50 57.37
7 Virtala Jenny PIF 20.02 0.02.16 54.89 56.74
8 Järventausta Ennimaria KyRa 20.49 0.03.03 52.47 54.24
9 Nietula Minja HS 21.30 0.03.44 50.46 52.16
10 Tala Juulia HS 21.40 0.03.54 49.72 51.40
11 Laine Roosa EsSu 22.45 0.04.59 47.03 48.61
12 Ojala Jutta VeVe 23.24 0.05.38 45.40 46.93
13 Taipale Anniina LS-37 23.32 0.05.46 44.83 46.34
14 Pellinen Viivi JoKu 24.07 0.06.21 43.43 44.90
15 Tala Emilia HS 24.56 0.07.10 41.71 43.12
16 Koistinen Milla HyRa 25.07 0.07.21 41.11 42.49
17 Lohikainen Eveliina RaVa 26.23 0.08.37 38.85 40.16
18 Linna Aino-Maria HaapavU 26.32 0.08.46 38.35 39.64
19 Isoniemi Sandra Trian 27.21 0.09.35 36.93 38.18
20 Karttunen Lilia LS-37 29.54 0.12.08 33.53 34.66
21 Torrkulla Matilda Femman 31.21 0.13.35 31.75 32.81
Laurén Jill PIF HYL -
Sundqvist Ida LS-37 KES -
Harjula Tanja KS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asklöf Aino Lynx 16.55 0.00.00 60.38 61.86
2 Mårtenson Lydia OK77 17.03 0.00.08 59.50 60.96
3 Häkkinen Pihla TP 18.43 0.01.48 53.83 55.15
4 Peura Kerttu EsSu 18.50 0.01.55 53.12 54.43
5 Latvala Matilda SKUusi 19.28 0.02.33 51.04 52.29
6 Kytäjä Nea Lynx 19.36 0.02.41 50.33 51.57
7 Ankelo Elsa MSParma 19.59 0.03.04 49.02 50.23
8 Tiljander Venla HyRa 21.28 0.04.33 45.31 46.42
9 Joensivu Inka VaHa 21.34 0.04.39 44.78 45.88
10 Varmavuo Emma RR 21.50 0.04.55 43.91 44.99
11 Nilsson Matilda OK77 22.00 0.05.05 43.26 44.33
12 Torrkulla Henna Femman 22.25 0.05.30 42.15 43.18
13 Heikkinen Ida VeVe 22.36 0.05.41 41.50 42.52
14 Neuvonen Venla LuuRa 23.49 0.06.54 39.08 40.05
15 Salonen Elli HS 24.32 0.07.37 37.66 38.58
16 Leinamo Sonja Keihäs 25.07 0.08.12 36.51 37.40
17 Laitimo Maija JoKu 25.17 0.08.22 35.99 36.88
18 Lappi Essi EsSu 26.07 0.09.12 34.57 35.43
19 Ketolainen Vilja HS 26.36 0.09.41 33.68 34.51
20 Norrbacka Salla HyRa 27.42 0.10.47 32.10 32.89
21 Kero Ada OK77 35.43 0.18.48 24.70 25.30
22 Viitasaari Liina KoS 38.11 0.21.16 22.92 23.48
Kontkanen Ida KangSK HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 16.58 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 17.01 0.00.03
3 Matinheikki Liisa TP 17.36 0.00.38
4 Schmidt Emilia TP 18.18 0.01.20
5 Heikkinen Roosa VeVe 18.22 0.01.24
6 Lönnström Melissa Trian 18.26 0.01.28
7 Aaltonen Nelli Lynx 19.28 0.02.30
8 Rajala Anni HS 20.07 0.03.09
9 Turkkila Liisa EsSu 21.30 0.04.32
10 Nyman Ida Pihkan 21.31 0.04.33
11 Åberg Nea HyRa 22.04 0.05.06
12 Määttälä Fanni EsSu 22.18 0.05.20
13 Miettinen Kiia Pihkan 22.44 0.05.46
14 Rantala Ella HS 23.23 0.06.25
15 Kytäjä Nora Lynx 23.24 0.06.26
16 Rautio Ulrika EsSu 23.57 0.06.59
17 Rantakokko Merianna HS 23.59 0.07.01
18 Linden Amalia KS 24.51 0.07.53
19 Multala Essi RR 24.56 0.07.58
20 Hamppu Elina HS 24.59 0.08.01
21 Viippola Sofia HS 27.04 0.10.06
22 Tupitsa Milla HS 27.24 0.10.26
23 Tamminen Ilona LuuRa 28.31 0.11.33
24 Nikkinen Saana HiKi 28.34 0.11.36
25 Kaario Saara S-JKL 30.21 0.13.23
26 Laitamäki Lotta HlT 32.44 0.15.46
27 Häkkinen Kaisla TP 34.04 0.17.06