FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Ahvenanmaan 2-päiväiset - Åland 2-dagars
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Antti-Pekka Lynx 30.48 0.00.00 89.28 88.40
1 Rönnols Jens Järla 30.48 0.00.00 89.28 88.40
3 Leskinen Aleksi Lynx 31.58 0.01.10 85.44 84.60
4 Huhtinen Mikko PR 32.10 0.01.22 84.63 83.80
5 Heiska Samu VeVe 32.22 0.01.34 83.82 83.00
6 Tranchand Frederic PR 33.05 0.02.17 81.73 80.93
7 Vaher Sander RR 33.53 0.03.05 79.53 78.75
8 Weckman Janne VeVe 34.03 0.03.15 78.87 78.10
9 Silvennoinen Santeri KR 34.06 0.03.18 78.49 77.71
10 Niemi Vili PR 34.15 0.03.27 77.87 77.11
11 Dahlen Mats PR 34.37 0.03.49 76.79 76.03
12 Istolahti Tuomo KangSK 35.14 0.04.26 75.18 74.44
13 Kujala Rainer Lynx 35.15 0.04.27 74.89 74.15
14 Berzell Erik Järla 35.54 0.05.06 73.27 72.55
15 Väisänen Henrik MSParma 35.56 0.05.08 72.95 72.23
16 Repo Ville VeVe 36.17 0.05.29 71.99 71.29
17 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 36.29 0.05.41 71.35 70.65
18 Sainio Santeri KangSK 37.02 0.06.14 70.04 69.35
19 Meriläinen Ari HlS 37.03 0.06.15 69.76 69.08
20 Mustonen Pyry TP 38.33 0.07.45 66.81 66.15
21 Saramäki Niklas Lynx 38.47 0.07.59 66.17 65.52
22 Ovaska Janne VeVe 39.27 0.08.39 64.82 64.18
23 Sõnajalg Ats LapVi 39.54 0.09.06 63.86 63.23
24 Rajaniemi Juho TuS 40.09 0.09.21 63.24 62.61
25 Rahko Sampo Pohjant 40.17 0.09.29 62.80 62.18
26 Helander Iisak Pohjant 40.47 0.09.59 61.80 61.20
27 Lassila Mikko HS 40.50 0.10.02 61.50 60.90
28 Boström Mårten SWE 40.53 0.10.05 61.20 60.60
29 Ilmonen Aleksi JRV 41.06 0.10.18 60.66 60.06
30 Gabitov Rinat EsSu 41.11 0.10.23 60.31 59.72
31 Laaksonen Markku Rasti88 41.37 0.10.49 59.46 58.88
32 Järvinen Ossi TP 41.51 0.11.03 58.91 58.34
33 Vesanto Anssi EsSu 42.05 0.11.17 58.37 57.80
34 Haarlaa Tapio HS 42.27 0.11.39 57.65 57.08
35 Mattsson Erik Järla 42.43 0.11.55 57.08 56.51
36 Vehmas Miika EsSu 42.52 0.12.04 56.66 56.10
37 Pitkänen Jonne TP 43.12 0.12.24 56.01 55.46
38 Inkeri Eero VeVe 44.50 0.14.02 53.77 53.24
39 Laine Jarkko TP 46.08 0.15.20 52.05 51.54
40 Kivikko Antti HlS 46.09 0.15.21 51.84 51.33
41 Mavchun George EsSu 46.40 0.15.52 51.07 50.56
42 Pakkanen Ville EsAk 47.37 0.16.49 49.85 49.36
43 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 50.56 0.20.08 46.43 45.97
44 Kuoppamäki Juho RaVa 59.27 0.28.39 39.62 39.23
Hartvik Toni PR KES -
Rantala Antti KangSK HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Karoliina Lynx 31.27 0.00.00 90.73 88.23
2 Istolahti Tiia MSParma 31.34 0.00.07 90.03 87.54
3 Hornik Aleksandra PR 31.46 0.00.19 89.10 86.64
4 Westerlund Ina PR 33.05 0.01.38 85.20 82.85
5 Norrgrann Saara PR 33.08 0.01.41 84.73 82.39
6 Uotila Ulrika Koovee 33.12 0.01.45 84.21 81.88
7 Karvonen Sara Lynx 33.17 0.01.50 83.65 81.34
8 Dambe Inga PR 33.29 0.02.02 82.80 80.52
9 Boström Matleena SWE 34.07 0.02.40 80.93 78.69
10 Ikäheimonen Taru Lynx 35.12 0.03.45 78.11 75.95
11 Silvennoinen Emma PR 35.16 0.03.49 77.63 75.49
12 Väänänen Mari KR 35.44 0.04.17 76.30 74.19
13 Uotila Erika Koovee 36.21 0.04.54 74.68 72.62
14 Lohikainen Milla RaVa 36.29 0.05.02 74.09 72.05
15 Väätäjä Milja PR 36.36 0.05.09 73.54 71.51
16 Laitinen Salla PR 39.10 0.07.43 68.43 66.54
17 Hyyrynen Noora KS 39.16 0.07.49 67.96 66.08
18 Haavisto Emmi TuS 39.22 0.07.55 67.49 65.63
19 Jussila Jutta SWE 39.31 0.08.04 66.94 65.09
20 Saarinen Minna KangSK 40.31 0.09.04 65.00 63.21
21 Vainikka Kaisa KS 40.37 0.09.10 64.56 62.78
22 Manderbacka Hanne TuS 41.10 0.09.43 63.42 61.66
23 Julkunen Sonja TuS 41.24 0.09.57 62.78 61.04
24 Haarlaa Tiina HS 43.13 0.11.46 59.87 58.22
25 Kivilaakso Anni EsSu 44.01 0.12.34 58.52 56.90
26 Miettinen Minna MSParma 46.24 0.14.57 55.27 53.74
27 Laine Maria TP 46.32 0.15.05 54.86 53.34
28 Jerkku Laura TuS 47.34 0.16.07 53.42 51.95
29 Kangasaho Essi HiKi 50.41 0.19.14 49.91 48.53
30 Kalenius Regina KarjUra 51.48 0.20.21 48.61 47.27
31 Leriche Clotilde TP 52.05 0.20.38 48.12 46.80
32 Ajalin Riikka TuS 52.16 0.20.49 47.73 46.42
33 Toivanen Pinja RaN 53.27 0.22.00 46.46 45.18
34 Mattsson Ellen Åland 1.04.05 0.32.38 38.57 37.51
35 Rauhala Elina EsAk 1.10.15 0.38.48 35.02 34.05
36 Toivanen Hilla RaN 1.23.00 0.51.33 29.50 28.69
37 Pemmari Toini TP 1.25.43 0.54.16 28.43 27.65
Heikkonen Anni MSParma HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnala Ville TuS 29.08 0.00.00 74.60 72.84
2 Hakuli Tommi SKUusi 30.11 0.01.03 71.11 69.42
3 Nummelin Oskari TuS 30.38 0.01.30 69.18 67.54
4 Lilja Juha TP 30.42 0.01.34 68.14 66.53
5 Nokka Atte Rasti88 32.32 0.03.24 63.47 61.96
6 Puranen Konsta TP 32.51 0.03.43 62.03 60.56
7 Pitkänen Konsta TP 33.04 0.03.56 60.80 59.36
8 Takanen Samu VeVe 33.42 0.04.34 58.85 57.46
9 Pousi Juho VeVe 35.34 0.06.26 55.00 53.70
10 Suutari Matti VeVe 37.14 0.08.06 51.81 50.58
11 Joutsensaari Jeremias KangSK 39.50 0.10.42 47.74 46.61
12 Kivikko Ilkka HlS 43.35 0.14.27 43.01 41.99
13 Koivisto Antton SKUusi 43.54 0.14.46 42.08 41.09

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Mikko TP 21.47 0.00.00 76.68 74.58
2 Keronen Leevi TP 25.10 0.03.23 65.93 64.13
3 Koivuniemi Sakari TP 25.20 0.03.33 65.07 63.29
4 Tervakangas Mikko EsSu 25.30 0.03.43 64.22 62.46
5 Jalonen Jussi HlS 26.33 0.04.46 61.27 59.59
6 Haanpää Klaus PR 26.50 0.05.03 60.22 58.57
7 Nokka Vesa Rasti88 27.10 0.05.23 59.08 57.46
8 Mustajoki Tiitus TP 27.11 0.05.24 58.64 57.03
9 Vaenerberg Niko MU 27.21 0.05.34 57.88 56.30
10 Takanen Aaro VeVe 27.38 0.05.51 56.90 55.34
11 Schüle Joel Koovee 27.58 0.06.11 55.83 54.30
12 Silvennoinen Oskari KR 28.01 0.06.14 55.34 53.82
13 Kinnala Kalle TuS 28.06 0.06.19 54.79 53.29
14 Viilo Lasse TP 28.23 0.06.36 53.86 52.38
15 Turkki Eero ORa 28.44 0.06.57 52.82 51.38
16 Rautio Mikael EsSu 30.29 0.08.42 49.43 48.08
17 Simonen Markus KR 31.07 0.09.20 48.08 46.76
18 Sinervä Onni TuS 33.01 0.11.14 44.98 43.75
19 Mustonen Ossi TP 33.11 0.11.24 44.43 43.21
20 Tikkanen Elias EsSu 33.37 0.11.50 43.53 42.34
21 Raitola Sami EsSu 38.27 0.16.40 37.77 36.74
22 Hirvonen Tommi SKUusi 44.00 0.22.13 32.76 31.86
Puupponen Lauri EsSu HYL -
Kukkonen Henri VeVe KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 18.06 0.00.00 64.03 62.95
2 Lautamäki Matias HlS 21.02 0.02.56 54.87 53.95
3 Mustajoki Olli TP 23.13 0.05.07 49.50 48.67
4 Kemppi Topias EsSu 23.17 0.05.11 49.16 48.33
5 Ronkainen Aarni JRV 23.42 0.05.36 48.09 47.28
6 Laaksonen Emil EsSu 24.07 0.06.01 47.06 46.26
7 Syrjälä Niilo LHR 24.58 0.06.52 45.26 44.50
8 Tiainen Olli EsSu 25.10 0.07.04 44.71 43.96
9 Karttila Aleksi MSParma 25.16 0.07.10 44.34 43.59
10 Määttälä Mikko EsSu 25.20 0.07.14 44.03 43.29
11 Rousku Samuli MSParma 25.22 0.07.16 43.79 43.05
12 Konttila Akseli TP 25.44 0.07.38 42.97 42.25
13 Raasakka Jussi EsSu 26.03 0.07.57 42.27 41.55
14 Pajuoja Otso EsSu 26.40 0.08.34 41.11 40.41
15 Alajoutsi Oliver Koovee 26.56 0.08.50 40.52 39.84
16 Mäenpää Matias TP 27.15 0.09.09 39.87 39.20
17 Alajoutsi Jasper Koovee 27.33 0.09.27 39.26 38.60
17 Maasilta Aapo RaVa 27.33 0.09.27 39.26 38.60
19 Sorsa Antti EsSu 27.51 0.09.45 38.49 37.85
20 Välimaa Aleksi Rasti88 28.20 0.10.14 37.67 37.03
21 Nieminen Juho TP 28.22 0.10.16 37.45 36.82
22 Penttinen Oskari EsSu 28.26 0.10.20 37.20 36.57
23 Balck Otto SWE 28.47 0.10.41 36.58 35.96
24 Tuomasjukka Voima PR 30.08 0.12.02 34.78 34.19
25 Vuorela Joona EsSu 30.24 0.12.18 34.31 33.73
26 Tukiainen Otso TP 30.26 0.12.20 34.12 33.54
27 Raitanen Konsta TP 31.53 0.13.47 32.41 31.87
28 Schüle Oliver Koovee 32.05 0.13.59 32.06 31.52
29 Pikkarainen Pyry LS-37 34.36 0.16.30 29.59 29.09
30 Pelkonen Oula RaVa 35.18 0.17.12 28.87 28.38
31 Kupiainen Tuukka TP 36.20 0.18.14 27.91 27.44
32 Ylimaa Juho AngA 37.04 0.18.58 27.23 26.77
33 Ahonen Jani AngA 37.34 0.19.28 26.74 26.29
34 Kalvas Tuomo SKUusi 38.23 0.20.17 26.04 25.60
35 Tukiainen Jyry TP 45.11 0.27.05 22.02 21.65
36 Laine Aarni TP 55.56 0.37.50 17.70 17.40
Valkolehto Tommi TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rautio Daniel EsSu 18.01 0.00.00
2 Ikola Aapo HS 18.45 0.00.44
3 Ronkainen Elias JRV 19.08 0.01.07
4 Aaltonen Tatu Lynx 20.11 0.02.10
5 Axelin Eelis PR 20.25 0.02.24
6 Paananen Joonas TuS 20.45 0.02.44
7 Konttila Milo TP 21.25 0.03.24
8 Koskinen Aaro TP 21.26 0.03.25
9 Liponkoski Aapo TP 21.38 0.03.37
10 Packalén Anton Lynx 21.47 0.03.46
11 Muukkonen Topias SKUusi 22.03 0.04.02
12 Noponen Juho EsSu 22.38 0.04.37
13 Kärkkäinen Andreas EsSu 23.16 0.05.15
14 Pelkonen Elias RaVa 24.03 0.06.02
15 Aalto Lauri MSParma 24.49 0.06.48
16 Virkajärvi Juho JRV 24.55 0.06.54
17 Kivilaakso Juho Lynx 26.32 0.08.31
18 Jalonen Aapo MSParma 27.05 0.09.04
19 Haanpää Leo PR 28.33 0.10.32
20 Vaho Pyry TuS 29.21 0.11.20
21 Salonen Niklas Rasti88 29.42 0.11.41
22 Haara Eino HS 30.17 0.12.16
23 Balck Axel SWE 31.42 0.13.41
24 Toivonen Niko EsSu 32.03 0.14.02
25 Miettinen Vili Lynx 32.08 0.14.07
26 Karelo Luukas EsSu 33.06 0.15.05
27 Välkki Totte TP 36.07 0.18.06
28 Virtanen Aapo PR 36.34 0.18.33
29 Malmberg Vilho HS 40.02 0.22.01
30 Hyvärinen Luukas EsSu 40.33 0.22.32
31 Seppä Elias AngA 50.36 0.32.35
Määttänen Markus EsSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Anton EsSu 15.47 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 17.00 0.01.13
3 Tiainen Antti EsSu 17.24 0.01.37
4 Leskinen Eemeli Lynx 20.23 0.04.36
5 Haara Väinö HS 20.49 0.05.02
6 Hakala Oskari AngA 21.10 0.05.23
7 Kallela Lenni HS 22.14 0.06.27
8 Ruohonen Felix TuS 23.32 0.07.45
9 Virkajärvi Aapo JRV 24.38 0.08.51
10 Kukkonen Aaro VeVe 26.47 0.11.00
11 Lehvonen Arvo MSParma 27.58 0.12.11
12 Isoherranen Antti Lynx 28.22 0.12.35
13 Kemppainen Aarne EsSu 28.35 0.12.48
14 Tuominen Kaapo EsSu 47.02 0.31.15
Rousu Topias EsSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 34.08 0.00.00 56.82 53.82
2 Matilainen Juha EsSu 35.08 0.01.00 53.83 50.98
3 Rantala Jyri Koovee 35.28 0.01.20 51.95 49.21
4 Wärnman Patrik Brahe 37.09 0.03.01 48.29 45.74
5 Jääoja Jussi PR 42.53 0.08.45 40.71 38.56
6 Kemppainen Antti EsSu 53.58 0.19.50 31.45 29.79
7 Rosenblad Kalle HiKi 1.02.29 0.28.21 26.38 24.99

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 24.49 0.00.00 59.55 57.47
2 Ikäheimonen Jari Lynx 25.55 0.01.06 55.95 54.00
3 Karelo Jussi EsSu 27.45 0.02.56 51.26 49.47
4 Karttila Jussi MSParma 27.54 0.03.05 49.99 48.24
5 Jalonen Rauli MSParma 36.10 0.11.21 37.80 36.48
6 Liponkoski Sami TP 38.45 0.13.56 34.56 33.35
7 Hellstedt Tony Lynx 38.53 0.14.04 33.73 32.55
8 Hyvärinen Pietari EsSu 53.24 0.28.35 24.04 23.20
Ojala Tero KS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Juha EsSu 26.00 0.00.00 59.38 55.05
2 Salmi Janne TuS 26.29 0.00.29 57.62 53.43
3 Pitkänen Marko JRV 27.40 0.01.40 54.51 50.54
4 Liitiäinen Pasi Trian 29.09 0.03.09 51.13 47.41
5 Ryyppö Jarkko RaVa 29.15 0.03.15 50.35 46.68
6 Kivilaakso Janne Lynx 29.23 0.03.23 49.51 45.90
7 Maasilta Tommi RaVa 31.04 0.05.04 46.25 42.89
8 Määttänen Pekka EsSu 31.10 0.05.10 45.53 42.22
9 Isoherranen Sami Lynx 31.40 0.05.40 44.25 41.03
10 Turkki Antti ORa 32.19 0.06.19 42.81 39.69
11 Surakka Petteri HS 34.40 0.08.40 39.40 36.53
12 Kivelä Tuomas Raus 34.52 0.08.52 38.66 35.84
13 Välkki Antti TP 35.38 0.09.38 37.33 34.61
14 Alajoutsi Jukka Koovee 43.49 0.17.49 29.95 27.77

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Rauno AngA 25.36 0.00.00 57.64 55.46
2 Reiman Jarmo AngA 26.46 0.01.10 54.30 52.25
3 Jussila Kari TP 27.29 0.01.53 52.08 50.11
4 Ilmonen Matti JRV 28.57 0.03.21 48.67 46.84
5 Nokka Ilkka Rasti88 29.16 0.03.40 47.39 45.60
6 Virtanen Kimmo AngA 31.21 0.05.45 43.54 41.89
7 Pirtilä Timo KyS 31.29 0.05.53 42.65 41.04
8 Kuusinen Petri HlS 32.11 0.06.35 41.03 39.48
9 Sinkkonen Juha Rasti88 37.34 0.11.58 34.56 33.26
10 Lindahl Anders Trian 38.31 0.12.55 33.14 31.89
11 Balck Johan SWE 42.55 0.17.19 29.22 28.12

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 24.05 0.00.00
2 Maijala Kari EE 36.58 0.12.53

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Göran Åland 18.54 0.00.00 29.38 28.85
2 Valkonen Pekka Kalske 18.55 0.00.01 27.15 26.66
3 Rantala Jari Koovee 28.23 0.09.29 16.63 16.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomola Touko Rasti88 24.53 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Blomster Bjarne Åland HYL -
Liljeström Åge HS HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni Lynx 26.24 0.00.00 73.36 72.81
2 Plit Heidi EsSu 27.09 0.00.45 70.51 69.98
3 Rintanen Heini TP 27.27 0.01.03 68.92 68.41
4 Heikkilä Tuuli Lynx 27.28 0.01.04 68.07 67.56
5 Haavisto Alli TuS 27.42 0.01.18 66.69 66.19
6 Lainio Ilona TuS 29.36 0.03.12 61.65 61.19
7 Pelkonen Roosa RaVa 30.31 0.04.07 59.07 58.63
8 Annala Vilma KangSK 32.37 0.06.13 54.58 54.17
9 Avelin Melina TP 32.54 0.06.30 53.43 53.03
10 Kivikko Jenni HlS 33.12 0.06.48 52.27 51.89
11 Kaukonen Ella EsSu 36.03 0.09.39 47.52 47.17
12 Kukkonen Tuulia VeVe 40.51 0.14.27 41.39 41.08
13 Leipijärvi Jenna HlS 41.07 0.14.43 40.58 40.28
14 Lappi Jenni EsSu 44.48 0.18.24 36.74 36.47

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 24.53 0.00.00 63.79 61.85
2 Ovaska Jenni VeVe 31.18 0.06.25 49.45 47.94
3 Jussila Ida TP 31.39 0.06.46 47.65 46.19
4 Lohikainen Eveliina RaVa 33.52 0.08.59 43.36 42.03
5 Mustonen Salla TP 34.32 0.09.39 41.37 40.11
6 Pakkanen Raita VeVe 36.27 0.11.34 38.11 36.94
7 Lindahl Jannica Trian 40.24 0.15.31 33.40 32.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 22.20 0.00.00 62.43 60.64
2 Ankelo Elsa MSParma 23.54 0.01.34 58.12 56.45
3 Heikkilä Suvi Lynx 24.45 0.02.25 55.90 54.30
4 Hölsö Essi PR 24.50 0.02.30 55.50 53.91
5 Asklöf Aino Lynx 25.21 0.03.01 54.16 52.60
6 Salmia Tessa MSParma 26.11 0.03.51 52.23 50.73
7 Vallema Henrika VeVe 26.17 0.03.57 51.83 50.34
8 Raasakka Liisa EsSu 26.38 0.04.18 50.94 49.48
9 Yli-Hietanen Silja TP 27.31 0.05.11 49.11 47.71
10 Ruohola Ilona MSParma 28.18 0.05.58 47.56 46.20
11 Markki Emmi EsSu 28.34 0.06.14 46.93 45.59
12 Hilo Hanne EsSu 28.48 0.06.28 46.37 45.04
13 Katajamäki Emma MSParma 29.02 0.06.42 45.81 44.50
14 Heikkinen Ida VeVe 29.06 0.06.46 45.52 44.21
15 Häkkinen Pihla TP 30.00 0.07.40 43.97 42.71
16 Kytäjä Nea Lynx 30.29 0.08.09 43.10 41.87
17 Kerkkonen Aada JRV 30.41 0.08.21 42.65 41.42
18 Laine Anni TP 31.01 0.08.41 42.01 40.81
19 Rantala Henna TuS 31.11 0.08.51 41.62 40.43
20 Konstari Elena JRV 31.21 0.09.01 41.23 40.04
21 Tikkakoski Ilona TP 32.27 0.10.07 39.66 38.53
22 Soikkeli Sofia EsSu 32.33 0.10.13 39.38 38.25
23 Savisaari Outi TP 32.36 0.10.16 39.15 38.03
24 Latvala Matilda SKUusi 33.02 0.10.42 38.48 37.37
25 Mustajoki Villa TP 34.08 0.11.48 37.08 36.02
26 Tuomisto Saara MSParma 34.33 0.12.13 36.48 35.43
27 Turakainen Veera HS 34.43 0.12.23 36.15 35.11
28 Valtonen Essi MSParma 35.27 0.13.07 35.25 34.24
28 Lounela Alina TuS 35.27 0.13.07 35.25 34.24
30 Kuusinen Saana HlS 37.01 0.14.41 33.47 32.51
31 Pitkänen Helmi JRV 37.03 0.14.43 33.29 32.34
32 Aho Anni MSParma 38.27 0.16.07 31.94 31.02
33 Neuvonen Noora MSParma 39.43 0.17.23 30.79 29.90
34 Wahlsten Vilma PR 40.05 0.17.45 30.37 29.50
35 Peura Kerttu EsSu 42.08 0.19.48 28.77 27.94
36 Lappi Essi EsSu 42.33 0.20.13 28.36 27.55
37 Keurulainen Siiri JRV 44.53 0.22.33 26.76 26.00
38 Vilpo Essi PR 45.21 0.23.01 26.37 25.61
39 Melender Emilia RaJu 45.46 0.23.26 26.01 25.27
40 Koskinen Jenna AngA 1.14.23 0.52.03 15.93 15.48

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 21.50 0.00.00
2 Määttälä Fanni EsSu 23.13 0.01.23
3 Julkunen Siiri LHR 26.34 0.04.44
4 Paavola Titta KyS 28.13 0.06.23
5 Lehtonen Iida SKUusi 28.27 0.06.37
6 Jussila Emma TP 28.32 0.06.42
7 Rautio Ulrika EsSu 29.01 0.07.11
8 Turkkila Liisa EsSu 29.13 0.07.23
9 Kytäjä Nora Lynx 29.15 0.07.25
10 Matinheikki Liisa TP 30.03 0.08.13
11 Pirilä Elisa MSParma 30.04 0.08.14
12 Karttila Inkeri MSParma 30.18 0.08.28
13 Rintanen Anni TP 30.40 0.08.50
14 Ahonen Jutta AngA 31.27 0.09.37
15 Juva Juulia AngA 31.56 0.10.06
16 Tuomisto Kerttu MSParma 32.25 0.10.35
17 Hilo Jenny EsSu 35.59 0.14.09
18 Virtanen Aino AngA 37.36 0.15.46
19 Kemppainen Laura AngA 38.53 0.17.03
20 Salonen Lotta JRV 42.32 0.20.42
21 Siltanen Senni AngA 44.02 0.22.12
22 Jokela Kiia VeVe 49.10 0.27.20
23 Myllynen Meri VeVe 50.46 0.28.56
24 Virkajärvi Heta JRV 51.20 0.29.30
Soikkeli Linnea EsSu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 16.51 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 18.17 0.01.26
3 Kyläkoski Elli TuS 19.48 0.02.57
4 Sundberg Viliina Lynx 21.01 0.04.10
5 Karelo Olivia EsSu 21.20 0.04.29
6 Keurulainen Helmi JRV 22.40 0.05.49
7 Soikkeli Lauriina EsSu 23.24 0.06.33
8 Huhtala Lotta TuS 24.40 0.07.49
9 Häkkinen Kaisla TP 27.39 0.10.48
10 Packalén Lotta Lynx 28.41 0.11.50
11 Niittymaa Noora EsSu 48.19 0.31.28
12 Määttälä Senni EsSu 52.22 0.35.31

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Marianne TP 29.50 0.00.00 68.98 66.85
2 Weckman Sanna VeVe 31.36 0.01.46 60.24 58.38
3 Kangasaho Hanna Lynx 31.38 0.01.48 55.30 53.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervakangas Sanna EsSu 29.47 0.00.00 57.66 55.81
2 Huhtala Maija TuS 31.00 0.01.13 54.01 52.28
3 Kyckling Katja Lynx 31.55 0.02.08 51.12 49.47
4 Kyläkoski Reetta TuS 34.25 0.04.38 46.15 44.67
5 Ahonen Leila AngA 38.23 0.08.36 40.27 38.97
6 Ryyppö Minna HS 39.16 0.09.29 38.27 37.04
7 Lehvonen Maritta MSParma 1.08.39 0.38.52 21.26 20.58

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Heidi Trian 20.46 0.00.00 62.27 62.48
2 Isoherranen Kirsi Lynx 23.50 0.03.04 53.10 53.27
3 Ilmonen Kirsi JRV 24.02 0.03.16 51.50 51.67
4 Tiitola Annamari Lynx 24.55 0.04.09 48.56 48.72
5 Nybakken Line EsSu 25.07 0.04.21 47.07 47.23
6 Paavola Tiina KyS 25.38 0.04.52 45.04 45.19
7 Francke Astra EsSu 25.58 0.05.12 43.40 43.54
8 Kahanpää Hanna EsSu 27.37 0.06.51 39.80 39.93

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 21.44 0.00.00 48.35 46.94
2 Schüle Katja Koovee 24.18 0.02.34 41.62 40.40
3 Lehvonen Riitta LapVe 25.19 0.03.35 38.39 37.27
4 Hyyrynen Virpi KS 27.38 0.05.54 33.75 32.76
5 Reiman Anu AngA 31.05 0.09.21 28.73 27.89

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 19.07 0.00.00 55.08 51.89
2 Einonen Päivi LS-37 23.18 0.04.11 43.49 40.98
3 Maijala Sari EE 23.31 0.04.24 41.41 39.02
4 Rajamäki Terhi KangSK 31.03 0.11.56 30.09 28.35
5 Westerlund Tiina Koovee 36.16 0.17.09 24.68 23.25

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Tuula RaN 40.28 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Irma HS 40.24 0.00.00