FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Stadin tuplasprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 18.07 0.00.00 86.93 91.13
2 Hämäläinen Sami MSParma 18.22 0.00.15 85.50 89.63
3 Syrjäläinen Topi HS 18.29 0.00.22 84.72 88.81
4 Lahtinen Tuomo LS-37 18.32 0.00.25 84.25 88.32
5 Jurvakainen Tuukka VaajTe 18.37 0.00.30 83.63 87.68
6 Suominen Eemeli HiKi 18.42 0.00.35 83.02 87.03
7 Penttinen Topi Trian 19.15 0.01.08 80.42 84.31
8 Niemi Topias HS 19.17 0.01.10 80.05 83.92
8 Palmen Alvar EsSu 19.17 0.01.10 80.05 83.92
10 Scalet Tommaso HS 19.36 0.01.29 78.30 82.08
10 Linnainmaa Lauri Koovee 19.36 0.01.29 78.30 82.08
12 Viitasaari Toni-Antti KoS 19.38 0.01.31 77.71 81.47
13 Heikkilä Niklas TuMe 19.48 0.01.41 76.83 80.55
14 Sundelin Peter Femman 20.03 0.01.56 75.65 79.31
15 Blomster Daniel Trian 20.04 0.01.57 75.37 79.01
16 Pernu Lari EsSu 20.12 0.02.05 74.65 78.26
17 Helander Iisak Pohjant 20.13 0.02.06 74.37 77.96
17 Jern Tobias OK77 20.13 0.02.06 74.37 77.96
19 Mitchell Ben RR 20.23 0.02.16 73.32 76.87
20 Manninen Heikki AnttU 20.32 0.02.25 72.57 76.08
21 Rantala Valtteri LS-37 20.37 0.02.30 72.06 75.54
21 Taivainen Juho-Matti PelPo 20.37 0.02.30 72.06 75.54
23 Pöyhönen Petja RasKa 20.39 0.02.32 71.51 74.97
24 Tervala Miska RaVa 20.50 0.02.43 70.67 74.09
25 Critchley Will VaajTe 20.52 0.02.45 70.34 73.74
26 Leirimaa Tatu RaVa 21.12 0.03.05 69.03 72.36
27 Sankelo Hermanni IkNV 21.21 0.03.14 68.33 71.64
28 Berg Kimmo EsAk 21.28 0.03.21 67.75 71.03
29 Sankari Matias LS-37 21.32 0.03.25 67.34 70.59
30 Seppänen Kari-Pekka RasKa 21.35 0.03.28 66.98 70.21
31 Snellman Tomas RaLu 21.48 0.03.41 66.11 69.30
32 Järvenpää Antti OK77 21.56 0.03.49 65.50 68.67
33 Aaltio Aapo KuoSu 22.08 0.04.01 64.71 67.83
34 Rahkola Mikko Pohjant 22.10 0.04.03 64.41 67.52
35 Vierimaa Ville EsAk 22.16 0.04.09 63.92 67.01
36 Mutka Manu TuMe 22.43 0.04.36 62.46 65.48
37 Hällström af Fabian OK77 22.56 0.04.49 61.67 64.65
38 Pakkanen Ville EsAk 23.07 0.05.00 60.99 63.94
39 Ylis-Junttila Vesa HlS 23.10 0.05.03 60.67 63.60
40 Mikander Christopher Trian 23.34 0.05.27 59.45 62.32
41 Ylitalo Aki HauSi 23.50 0.05.43 58.60 61.43
42 Kuutti Veli-Pekka EsAk 23.55 0.05.48 58.21 61.02
43 Vuorinen Lauri VeVe 24.00 0.05.53 57.82 60.61
44 Kokkinen Kari LaTa 26.48 0.08.41 51.61 54.10
45 Liukkala Jaakko HauSi 27.35 0.09.28 49.98 52.40
46 Melin Christoffer Falken 28.14 0.10.07 48.67 51.03
47 Tolvanen Leo Pihkan 28.26 0.10.19 48.18 50.50
48 Lamminsalo Marko KuoSu 28.40 0.10.33 47.63 49.93
49 Erämaja Antti HlT 30.00 0.11.53 45.36 47.55
50 Molnár Dániel RaVa 32.32 0.14.25 41.69 43.71
Kari Tuomas AngA KES -
Karvonen Ville SomEsa HYL -
Solonen Joni LS-37 HYL -
Suhonen Antto-Iiro KuoSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha EsSu 19.32 0.00.00 71.92 75.78
2 Rautanen Mika TuuSe 20.20 0.00.48 67.93 71.58
3 Aaltonen Vesa Brahe 20.34 0.01.02 66.03 69.57
4 Välikorpi Jari RasKu 20.46 0.01.14 64.26 67.71
5 Huttunen Matti LappRi 21.22 0.01.50 61.36 64.66
6 Stoor Matti KoS 21.54 0.02.22 58.80 61.95
7 Husu Hannu HiKi 23.52 0.04.20 52.97 55.82
8 Lindberg Lauri HauSi 24.53 0.05.21 49.87 52.54
9 Rosenblad Kalle HiKi 28.41 0.09.09 42.44 44.72
Simanov Alexandr RUS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 18.17 0.00.00 74.96 76.56
2 Ketolainen Juha-Ville HS 18.21 0.00.04 74.36 75.96
3 Pulli Antero RR 18.40 0.00.23 72.79 74.35
4 Loukkalahti Marko HiKi 19.19 0.01.02 70.04 71.53
5 Tala Tuomas HS 19.37 0.01.20 68.66 70.13
6 Hytönen Harri KärKV 19.39 0.01.22 68.25 69.71
7 Riissanen Jani EsAk 19.43 0.01.26 67.72 69.17
8 Leppänen Kristian LS-37 20.00 0.01.43 66.47 67.89
9 Torrkulla Jan Femman 20.17 0.02.00 65.25 66.65
10 Hämäläinen Ari LS-37 20.18 0.02.01 64.91 66.30
11 Jansson Sören Falken 20.56 0.02.39 62.66 64.00
12 Beitnes Amund OK77 21.12 0.02.55 61.60 62.92
13 Lehmusvuori Tomi LS-37 21.26 0.03.09 60.65 61.95
14 Johansson Tuomas HS 21.27 0.03.10 60.33 61.62
15 Palmen Henrik EsSu 21.58 0.03.41 58.65 59.90
16 Gröhn Timo HU-46 22.20 0.04.03 57.42 58.65
17 Engström Jon PIF 22.29 0.04.12 56.78 57.99
18 Sarkkinen Timo LaTa 22.58 0.04.41 55.32 56.51
19 Partanen Tapani HyRa 23.02 0.04.45 54.91 56.08
20 Hyvärinen Pietari EsSu 23.42 0.05.25 53.12 54.25
21 Pulli Veli-Matti RaVa 23.45 0.05.28 52.76 53.89
22 Hellstedt Tony Lynx 24.44 0.06.27 50.42 51.50
23 Kero Mikko OK77 24.53 0.06.36 49.88 50.95
24 Hihnala Tero Koovee 25.03 0.06.46 49.32 50.37
25 Kantelinen Teemu HyRa 27.31 0.09.14 44.68 45.64
26 Matilainen Teemu RaHa 27.33 0.09.16 44.42 45.37
27 Lempinen Jussi HauSi 29.16 0.10.59 41.61 42.50
28 Launis Kasperi Raus 47.29 0.29.12 25.52 26.07
Virtanen Lassi HS HYL -
Salo Mikael Trian HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Kyyrönen Samuli RR HYL -
Kapiainen Tomi RaKaS HYL -
Hämäläinen Jani LS-37 HYL -
Asikainen Saku Hiisi HYL -
Ikäheimonen Jari Lynx KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mamia Tero Koovee 18.50 0.00.00 62.91 68.08
2 Laitamäki Mika HlT 19.14 0.00.24 61.18 66.21
3 Karttila Jussi MSParma 19.17 0.00.27 60.60 65.58
4 Venäläinen Toni VaHa 19.21 0.00.31 59.98 64.90
5 Kaario Kimmo S-JKL 19.47 0.00.57 58.26 63.04
6 Laaksonen Pasi EsSu 20.16 0.01.26 56.47 61.10
7 Pavilainen Alexei HlS 20.31 0.01.41 55.39 59.93
8 Laavainen Mikko MSParma 20.47 0.01.57 54.29 58.74
9 Salonen Kari HS 21.12 0.02.22 52.84 57.18
10 Viero Jussi LaihLu 21.20 0.02.30 52.13 56.41
11 Hämäläinen Petri Pihkan 22.00 0.03.10 50.18 54.30
12 Kleemola Jari PertPe 22.41 0.03.51 48.31 52.28
13 Surakka Petteri HS 23.12 0.04.22 46.89 50.74
14 Pohjola Olli-Pekka TP 23.54 0.05.04 45.18 48.89
15 Pihlajaniemi Janne VePo 24.23 0.05.33 43.95 47.56
16 Salonen Tero HauSi 24.28 0.05.38 43.47 47.04
17 Laine Arttu EsSu 25.13 0.06.23 41.86 45.30
18 Rajala Marko HS 25.36 0.06.46 40.92 44.28
19 Seppälä Samuli TVV 25.43 0.06.53 40.42 43.74
20 Alajoutsi Jukka Koovee 32.13 0.13.23 32.01 34.64
Uusitalo Tero EsAk HYL -
Liljeström Kimmo HS HYL -
Kämäräinen Sami L-US HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 17.10 0.00.00 62.88 68.16
2 Heikkinen Jarkko VeVe 17.19 0.00.09 62.01 67.22
3 Nygård Marko KuoSu 17.52 0.00.42 59.79 64.81
4 Östergård Patric Trian 17.55 0.00.45 59.31 64.29
5 Järvenpää Esa S-JKL 18.13 0.01.03 58.03 62.90
6 Huttunen Matti Pihkan 18.15 0.01.05 57.62 62.45
7 Veijola Seppo IinYr 18.59 0.01.49 55.10 59.72
8 Gynther Kimmo IHR 19.18 0.02.08 53.91 58.43
9 Mättölä Ali EsSu 19.19 0.02.09 53.57 58.07
10 Klinga Ville LS-37 19.21 0.02.11 53.19 57.65
11 Ojalainen Jorma SKVuoksi 20.20 0.03.10 50.34 54.57
12 Syrjäläinen Janne AnttU 20.30 0.03.20 49.66 53.83
13 Söderström Martin HS 20.47 0.03.37 48.72 52.80
14 Hyyryläinen Pasi EsAk 21.12 0.04.02 47.49 51.48
15 Backman Kari IinYr 21.31 0.04.21 46.54 50.44
16 Sundqvist Jari LS-37 21.33 0.04.23 46.21 50.08
17 Numminen Hannu EsAk 21.39 0.04.29 45.73 49.57
18 Jaatinen Tapio SKVuoksi 21.45 0.04.35 45.27 49.07
19 Lohikainen Timo RaVa 21.56 0.04.46 44.63 48.38
20 Hakulinen Pekka EsSu 22.03 0.04.53 44.14 47.85
21 Viljamaa Janne Navi 22.06 0.04.56 43.79 47.47
22 Nietosjärvi Tommi Pihkan 23.37 0.06.27 40.74 44.16
23 Pietikäinen Timo Pihkan 23.59 0.06.49 39.89 43.23
24 Varmavuo Seppo RR 27.26 0.10.16 34.67 37.58
25 Kyöstilä Ari RaVa 32.01 0.14.51 29.53 32.01
26 Petäjistö Petri RaVi 42.10 0.25.00 22.29 24.16
Ray Tomas OK77 HYL -
Pellinen Antti JoKu HYL -
Kyhäräinen Jukka HS HYL -
Heikkilä Ossi S-JKL HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taskinen Ari AnttU 18.04 0.00.00 54.62 59.66
2 Mänty Markku MaMa 18.29 0.00.25 53.05 57.93
3 Kiviniitty Jyrki HS 20.03 0.01.59 48.58 53.06
4 Laukkarinen Kari TVV 20.26 0.02.22 47.35 51.72
5 Bäck Mikael Femman 21.13 0.03.09 45.30 49.48
6 Frilander Heikki Trian 21.33 0.03.29 44.30 48.39
7 Liukkonen Jari IHR 22.13 0.04.09 42.68 46.62
8 Kaasalainen Matti HS 22.28 0.04.24 41.92 45.79
9 Ritakallio Timo Lynx 22.48 0.04.44 41.03 44.81
10 Hakulinen Jukka VeVe 22.52 0.04.48 40.63 44.37
11 Järvinen Jari HlT 23.01 0.04.57 40.08 43.78
12 Vuorinen Hannu KyS 23.22 0.05.18 39.20 42.82
13 Laine Markku MU 24.33 0.06.29 37.05 40.47
14 Antikainen Jarmo MU 24.44 0.06.40 36.52 39.88
15 Paananen Jarmo SalRe 24.45 0.06.41 36.23 39.57
16 Uuttu Risto S-JKL 24.57 0.06.53 35.69 38.97
16 Lahtinen Jari IHR 24.57 0.06.53 35.69 38.97
18 Lampinen Raino HS 25.02 0.06.58 35.05 38.28
19 Nummela Arto MU 26.21 0.08.17 33.06 36.10
20 Piispanen Reima HaapavU 28.10 0.10.06 30.70 33.53
21 Liukkonen Juha HiKi 28.18 0.10.14 30.32 33.12
22 Borachenko Alexandr RUS 28.35 0.10.31 29.80 32.54
Molnar Geza RaVa HYL -
Koskivirta Eero KaaRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 17.36 0.00.00 62.44 60.29
2 Niemi Kari-Veli HauSi 19.13 0.01.37 56.73 54.79
3 Rantio Jukka-Pekka HauSi 19.26 0.01.50 55.65 53.74
4 Hyppänen Timo EKSu 20.31 0.02.55 52.29 50.50
5 Markki Tapio EsSu 21.46 0.04.10 48.89 47.21
6 Hautala Matti ONMKY 21.58 0.04.22 48.05 46.40
7 Ojapalo Ilkka RR 22.10 0.04.34 47.22 45.60
8 Salmi Veijo RR 22.24 0.04.48 46.35 44.76
9 Lind Sune Falken 22.42 0.05.06 45.35 43.80
10 Leppälä Martti HlS 23.46 0.06.10 42.95 41.48
11 Kurkela Reino OH 24.01 0.06.25 42.14 40.70
12 Kiuru Esko HyRa 25.18 0.07.42 39.66 38.30
13 Svärd Rune Trian 25.51 0.08.15 38.48 37.16
14 Laaksonen Lasse SuSi 27.20 0.09.44 36.08 34.84
15 Lähteenmäki Hannu HlT 28.17 0.10.41 34.56 33.37
16 Puustinen Tuomo Pihkan 29.30 0.11.54 32.84 31.71
17 Viitasalo Harri RiSu 36.06 0.18.30 26.59 25.68
Nylund Sven-Olof Botnia HYL -
Malinen Jouko RR HYL -
Hattar Allan Falken HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 17.28 0.00.00 53.50 53.08
2 Forsström Ove Raseborg 19.40 0.02.12 47.23 46.86
3 Valkonen Timo RR 20.10 0.02.42 45.78 45.42
4 Turku Vesa HS 20.11 0.02.43 45.47 45.11
5 Helkkula Simo PiTa 20.41 0.03.13 44.10 43.75
6 Liukkala Pekka HauSi 20.49 0.03.21 43.55 43.20
7 Koskinen Kaj VaHa 20.50 0.03.22 43.24 42.90
8 Kataja Lasse SuSi 20.51 0.03.23 42.94 42.60
9 Ilmakunnas Pekka Pihkan 20.56 0.03.28 42.50 42.17
10 Toppari Pekka PuolRy 23.30 0.06.02 37.62 37.32
11 Pietilä Pekka KangSK 23.33 0.06.05 37.30 37.01
12 Saksman Kai EST 23.57 0.06.29 36.44 36.16
13 Päivänranta Pertti JoKu 24.26 0.06.58 35.49 35.22
14 Salminen Esko TurSa 24.28 0.07.00 35.22 34.94
15 Kerkola Pekka HlT 24.33 0.07.05 34.87 34.59
16 Tolvanen Harri Pihkan 25.48 0.08.20 32.96 32.70
17 Väätäinen Seppo EsSu 26.34 0.09.06 31.80 31.55
18 Hotti Reino HS 26.40 0.09.12 31.47 31.22
19 Terävä Seppo XYZ 26.46 0.09.18 31.14 30.90
20 Parviainen Martti XYZ 26.57 0.09.29 30.72 30.48
21 Sane Kari HS 28.23 0.10.55 28.97 28.75
22 Moisander Jouni RaVi 30.02 0.12.34 27.20 26.98
23 Laukka Ville Raus 31.51 0.14.23 25.47 25.27
24 Pusa Raimo OrPo 31.57 0.14.29 25.21 25.02
Niemi Ilkka EsSu HYL -
Leinonen Markku Pihkan HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Timo MSParma 20.41 0.00.00 48.05 47.90
2 Pajala Tauno EsSu 20.46 0.00.05 47.30 47.16
3 Wessman Risto HiKi 22.24 0.01.43 43.34 43.21
4 Kivistö Erkki Pihkan 24.06 0.03.25 39.81 39.68
5 Rönkkö Paavo EsSu 24.08 0.03.27 39.28 39.16
6 Laine Jaakko HS 24.26 0.03.45 38.33 38.21
7 Rajamäki Jussi HS 25.13 0.04.32 36.68 36.57
8 Liitiäinen Reijo Trian 25.40 0.04.59 35.59 35.48
9 Ryynänen Jorma Pihkan 26.10 0.05.29 34.47 34.37
10 Hartikainen Pertti S. RiSu 26.29 0.05.48 33.63 33.52
11 Teppo Jaakko GIF 34.40 0.13.59 25.36 25.28
Lehtinen Teuvo RaVa HYL -
Laine Eero RaVi HYL -
Karvonen Raimo SuSi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 25.08 0.00.00 37.43 38.38
2 Koivula Keijo HyRa 25.33 0.00.25 36.36 37.29
3 Martikainen Arvo LS-37 30.45 0.05.37 29.83 30.59
4 Peitsala Osmo HS 30.57 0.05.49 29.26 30.00
5 Kuusisto Kalevi HlT 37.42 0.12.34 23.71 24.31
6 Haaramo Matti EsSu 43.04 0.17.56 20.48 21.00
7 Lindeman Osmo HS 48.50 0.23.42 17.82 18.27
Åberg Karl-Erik EsSu HYL -
Saario Pentti LoJa HYL -
Luoma Simo Pihkan HYL -
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Jylhä Keijo JRV HYL -
Anjala Risto LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 57.09 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sevelius Emil Trian 19.07 0.00.00 76.32 78.17
2 Klemola Saul Koovee 19.29 0.00.22 74.18 75.98
3 Vuori Justus TuS 20.11 0.01.04 70.93 72.65
4 Johansson Väinö Koovee 20.48 0.01.41 68.17 69.83
5 Hakuli Tommi SKUusi 20.50 0.01.43 67.41 69.04
6 Hiidenhovi Aleks MSParma 21.20 0.02.13 65.19 66.77
7 Väyrynen Antti KyS 21.25 0.02.18 64.29 65.85
8 Kinnala Ville TuS 21.27 0.02.20 63.56 65.10
9 Nurmi Miika VaaSu 22.08 0.03.01 60.98 62.45
10 Westerlund Otso Koovee 22.24 0.03.17 59.64 61.08
11 Lindén Mikael KS 23.18 0.04.11 56.75 58.12
12 Niemi Oskari LappRi 24.14 0.05.07 54.00 55.31
13 Nurmela Joose KoS 25.16 0.06.09 51.25 52.49
14 Koivisto Antton SKUusi 25.18 0.06.11 50.64 51.87
14 Pitkänen Konsta TP 25.18 0.06.11 50.64 51.87
16 Heikkinen Valtteri VeVe 32.33 0.13.26 38.52 39.45
Inkilä Reetu KeuKi HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viskari Juuso Lynx 16.39 0.00.00 71.75 72.06
2 Donner Jonny OK77 17.08 0.00.29 69.42 69.72
3 Tervakangas Mikko EsSu 17.18 0.00.39 68.45 68.74
4 Kinnunen Valtteri MU 17.56 0.01.17 65.74 66.02
5 Salo Kristian Trian 18.04 0.01.25 64.96 65.24
6 Rautio Mikael EsSu 18.09 0.01.30 64.37 64.65
7 Niemensivu Timi RaLu 18.26 0.01.47 63.10 63.37
8 Mannonen Ville HS 18.39 0.02.00 62.08 62.35
9 Gröhn Riku HU-46 19.06 0.02.27 60.34 60.60
10 Hirvikallio Aatu LuuRa 19.15 0.02.36 59.60 59.85
10 Virtala Alex PIF 19.15 0.02.36 59.60 59.85
12 Tala Miika HS 19.17 0.02.38 58.95 59.20
13 Laaksonen Emil EsSu 19.37 0.02.58 57.68 57.93
14 Gripenberg Otto Brahe 19.48 0.03.09 56.88 57.12
14 Lamberg Benjamin EsSu 19.48 0.03.09 56.88 57.12
16 Koivuniemi Sakari TP 20.00 0.03.21 55.78 56.02
17 Uusitalo Topias EsSu 20.18 0.03.39 54.70 54.93
18 Virtanen Aaro LS-37 20.33 0.03.54 53.78 54.01
19 Hamppu Anton HS 21.00 0.04.21 52.37 52.60
20 Määttälä Mikko EsSu 21.40 0.05.01 50.52 50.73
21 Sorsa Antti EsSu 21.51 0.05.12 49.85 50.07
22 Kaario Arttu S-JKL 21.57 0.05.18 49.39 49.60
23 Schüle Joel Koovee 22.06 0.05.27 48.81 49.02
24 Arvela Oskari LS-37 22.33 0.05.54 47.60 47.81
25 Puupponen Lauri EsSu 23.37 0.06.58 45.23 45.42
26 Väkeväinen Vili LS-37 25.45 0.09.06 41.28 41.46
27 Maasilta Aapo RaVa 26.16 0.09.37 40.27 40.44
28 Vaenerberg Niko MU 27.11 0.10.32 38.72 38.88
29 Ketonen Juuso RaVa 28.00 0.11.21 37.40 37.56
Väisänen Lenni HS HYL -
Torkkel Juho KärKV HYL -
Partanen Lauri HyRa HYL -
Ikola Atte HS HYL -
Hihnala Henrik Koovee HYL -
Syrjäläinen Lauri HS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiainen Olli EsSu 17.45 0.00.00 56.05 58.15
2 Jansson Emil Falken 17.50 0.00.05 55.36 57.44
3 Sankelo Sampo LapVi 18.30 0.00.45 52.97 54.95
4 Mbembela Karim Lynx 18.53 0.01.08 51.50 53.43
5 Alajoutsi Jasper Koovee 19.20 0.01.35 49.91 51.78
6 Rousku Samuli MSParma 19.42 0.01.57 48.60 50.43
7 Lemström Karl Emil Raseborg 19.43 0.01.58 48.18 49.99
8 Yliaho Joona Koovee 20.07 0.02.22 46.86 48.61
9 Vuorela Joona EsSu 21.07 0.03.22 44.28 45.95
10 Karttila Aleksi MSParma 21.29 0.03.44 43.18 44.80
11 Aumo Oskari Keihäs 22.05 0.04.20 41.67 43.23
12 Penttinen Oskari EsSu 22.20 0.04.35 40.87 42.40
13 Kallela Luca HS 22.51 0.05.06 39.62 41.10
14 Alajoutsi Oliver Koovee 23.17 0.05.32 38.56 40.01
15 Säyriö Jyri KS 23.47 0.06.02 37.44 38.84
16 Pelkonen Oula RaVa 24.05 0.06.20 36.66 38.04
17 Leiniö Juho HS 24.24 0.06.39 35.88 37.22
18 Schüle Oliver Koovee 30.02 0.12.17 28.90 29.98
19 Laatu Antti HS 33.31 0.15.46 25.67 26.64
Raasakka Jussi EsSu HYL -
Konttila Akseli TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 16.51 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 17.08 0.00.17
3 Donner Jesper OK77 17.10 0.00.19
4 Fritzen Florian Lynx 18.37 0.01.46
5 Engström Simon PIF 18.46 0.01.55
6 Aaltonen Tatu Lynx 19.01 0.02.10
7 Himilä Atte RR 20.03 0.03.12
8 Carlsson Oliver EsAk 20.28 0.03.37
9 Ikola Aapo HS 20.37 0.03.46
10 Toivonen Niko EsSu 21.29 0.04.38
11 Muukkonen Topias SKUusi 21.46 0.04.55
12 Malinen Vinski Navi 21.50 0.04.59
13 Konttila Milo TP 22.24 0.05.33
14 Leinamo Tuomas Keihäs 22.59 0.06.08
15 Koponen Rasmus Lynx 23.40 0.06.49
16 Riissanen Pyry EsAk 24.02 0.07.11
17 Vuorensola Joonatan Lynx 24.38 0.07.47
18 Meuronen Joonas HS 24.46 0.07.55
19 Lindroos Elias PIF 25.01 0.08.10
20 Simanov Konstantin RUS 25.14 0.08.23
21 Lönnström Elias Trian 25.51 0.09.00
22 Hellstedt Oliver Lynx 27.34 0.10.43
23 Rintamäki Elias Pihkan 29.16 0.12.25
24 Hyvärinen Luukas EsSu 32.35 0.15.44
25 Ketolainen Aaron HS 33.05 0.16.14
26 Pekkala Tuukka EsSu 34.28 0.17.37
27 Laatu Jaakko HS 47.51 0.31.00
Passila Veeti HU-46 HYL -
Husu Aleksi HiKi HYL -
Laavainen Alvan MSParma KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna SWE 16.16 0.00.00 93.97 94.72
2 Nurmi Kirsi SWE 16.19 0.00.03 93.42 94.16
3 Anttonen Sari KeuKi 16.37 0.00.21 91.46 92.19
3 Järveläinen Julia Femman 16.37 0.00.21 91.46 92.19
5 Sianoja Maija MSParma 16.54 0.00.38 89.41 90.12
6 Westerlund Ina PR 17.21 0.01.05 86.84 87.53
7 Nurminen Inka JRV 17.43 0.01.27 84.79 85.46
8 Silvennoinen Emma PR 17.50 0.01.34 83.99 84.66
9 Istolahti Tiia MSParma 17.58 0.01.42 83.12 83.78
10 Otsamo Pihla HS 18.00 0.01.44 82.72 83.38
11 Gustafsson Jannina MSParma 18.01 0.01.45 82.40 83.05
12 Viberg Tuulia MSParma 18.04 0.01.48 81.93 82.58
13 Sundberg Karoliina Lynx 18.08 0.01.52 81.38 82.03
14 Rantala Jasmiina RaLu 18.25 0.02.09 79.89 80.53
15 Ylikylä Suvi RasKa 18.43 0.02.27 78.37 79.00
16 Lohikainen Milla RaVa 18.48 0.02.32 77.79 78.41
17 Lammi Elina HS 18.50 0.02.34 77.42 78.04
18 Matilainen Annika HS 18.57 0.02.41 76.71 77.32
19 Carter-Davies Megan RR 19.02 0.02.46 76.14 76.75
19 Schoultz von Katja Trian 19.02 0.02.46 76.14 76.75
19 Raitanen Hanna RR 19.02 0.02.46 76.14 76.75
22 Autio Päivi Hiisi 19.18 0.03.02 74.41 75.00
23 Mattila Milla HS 19.28 0.03.12 73.54 74.13
24 Latva-Kiskola Piia RR 19.48 0.03.32 72.08 72.66
25 Rahko Saana-Maria Pohjant 19.49 0.03.33 71.80 72.37
26 Donner Janina OK77 19.57 0.03.41 71.10 71.66
27 Parjanne Laura HiKi 19.58 0.03.42 70.82 71.38
28 Andelin Sanna LaTa 19.59 0.03.43 70.54 71.10
29 Suhonen Anniina HS 20.04 0.03.48 70.03 70.58
30 Ylikylä Sanna RasKa 20.19 0.04.03 68.95 69.49
31 Hasu Outi Trian 20.44 0.04.28 67.35 67.88
32 Skogvik Ida-Marie OK77 20.47 0.04.31 66.97 67.51
33 Koivunen Mari LS-37 20.48 0.04.32 66.71 67.24
34 Väyrynen Aino KyS 20.50 0.04.34 66.39 66.92
35 Laitinen Salla PR 20.52 0.04.36 66.07 66.60
36 Kontkanen Ronja KangSK 20.56 0.04.40 65.65 66.17
37 Donner Isabel OK77 20.57 0.04.41 65.39 65.91
38 Strandvall Amanda Minken 21.02 0.04.46 64.92 65.44
39 Nygård Marikki KuoSu 21.54 0.05.38 62.15 62.64
40 Näsi Juliaana KuoSu 22.14 0.05.58 61.02 61.50
41 Kangasaho Essi HiKi 22.19 0.06.03 60.59 61.08
42 Wallikivi Maria EsAk 22.51 0.06.35 58.99 59.46
43 Lindholm Vivian OK77 22.56 0.06.40 58.58 59.05
44 Ylipelkola Essi KortJV 23.14 0.06.58 57.63 58.09
45 Lahtinen Sonja HS 23.59 0.07.43 55.65 56.09
46 Rauttola Tiia-Maria EsSu 24.42 0.08.26 53.85 54.28
47 Saarenpää Iiris KangSK 25.01 0.08.45 53.00 53.42
48 Myrskog Linnea Kronan 25.45 0.09.29 51.32 51.72
49 Varmavuo Iida RR 25.48 0.09.32 51.05 51.45
50 Oksanen Emmi SiiRa 26.07 0.09.51 50.26 50.66
51 Rantala Eerika HS 28.20 0.12.04 46.17 46.54
52 Rautanen Eeva TuuSe 29.40 0.13.24 43.95 44.30
53 Ray Jenny OK77 29.58 0.13.42 43.36 43.70

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 17.51 0.00.00 73.97 78.43
2 Hartonen Anne RR 21.28 0.03.37 59.97 63.58
3 Launistola Heidi EsAk 22.53 0.05.02 54.81 58.12
4 Korhonen Kati S-JKL 24.08 0.06.17 50.61 53.66
5 Asmundela Saara RiSu 24.38 0.06.47 48.24 51.15
6 Karvonen Tiina SomEsa 25.11 0.07.20 45.87 48.64
Kuuri-Riutta Eeva KS HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuskonen Taija JRV 17.24 0.00.00 75.43 74.20
2 Rintamäki Riina Pihkan 17.56 0.00.32 72.78 71.59
3 Ikäheimonen Taru Lynx 18.04 0.00.40 71.84 70.67
4 Remahl Virpi LS-37 18.29 0.01.05 69.83 68.69
5 Heikkilä Maija EsAk 18.30 0.01.06 69.37 68.24
6 Oinonen Lotta Pihkan 18.31 0.01.07 68.91 67.79
7 Salonen Heidi HS 18.58 0.01.34 66.89 65.80
8 Tahvanainen Anu LS-37 19.06 0.01.42 66.04 64.97
9 Kyckling Katja Lynx 19.39 0.02.15 63.82 62.78
10 Kiiski Johanna HS 19.52 0.02.28 62.76 61.74
11 Tervakangas Sanna EsSu 20.03 0.02.39 61.82 60.81
12 Rantalainen Anna-Lea LS-37 20.13 0.02.49 60.95 59.96
13 Pulli Tessa RaVa 20.27 0.03.03 59.90 58.92
14 Palmen Virpi EsSu 21.33 0.04.09 56.51 55.58
15 Kleemola Katri PertPe 21.49 0.04.25 55.48 54.58
16 Pekkala Sini EsSu 22.38 0.05.14 53.16 52.29
17 Kaario Katja S-JKL 22.45 0.05.21 52.56 51.71
18 Rajamäki Riikka HS 23.05 0.05.41 51.49 50.65
19 Palo Unna-Sisko Navi 23.14 0.05.50 50.84 50.01
20 Laurinen Mari HyRa 23.18 0.05.54 50.38 49.56
21 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 25.30 0.08.06 45.75 45.00
22 Laine Matilda RaVi 25.41 0.08.17 45.14 44.40
23 Pelkonen Suvi VeVe 25.59 0.08.35 44.34 43.62
24 Rantanen Sinikka KyS 26.05 0.08.41 43.89 43.17
25 Carlsson Sanna EsAk 26.30 0.09.06 42.92 42.22
26 Matinheikki Sanna TP 27.10 0.09.46 41.60 40.92
27 Salo Aija EsAk 29.21 0.11.57 38.26 37.63
Launis Teija Raus HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 17.11 0.00.00 60.94 60.49
2 Wartiainen Piritta EsSu 18.16 0.01.05 56.71 56.29
3 Vallema Tanja VeVe 18.57 0.01.46 54.07 53.67
4 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 19.40 0.02.29 51.53 51.15
5 Turakainen Irene HS 20.51 0.03.40 48.07 47.71
6 Vuorela Hanna EsAk 21.17 0.04.06 46.56 46.22
7 Nybakken Line EsSu 21.21 0.04.10 45.89 45.55
8 Heikkinen Anniina VeVe 21.27 0.04.16 45.16 44.82
9 Oja Iina Pihkan 23.17 0.06.06 41.12 40.81
10 Sundqvist Sari LS-37 23.47 0.06.36 39.78 39.49
11 Leiniö Sari HS 23.50 0.06.39 39.23 38.94
12 Kunitskaya Natalya RUS 26.12 0.09.01 35.26 34.99
13 Liikonen Sari KärKV 28.07 0.10.56 32.45 32.21
14 Varis Teija HS 28.15 0.11.04 31.90 31.67
Simanova Tatiana RUS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Eija HS 18.10 0.00.00 57.48 64.22
2 Varpula Marjut EsSu 19.00 0.00.50 54.37 60.74
3 Jern Tove OK77 19.01 0.00.51 53.73 60.03
4 Autti Marja-Liisa EsSu 19.08 0.00.58 52.82 59.01
5 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 19.30 0.01.20 51.26 57.26
6 Otsamo Riikka HS 20.01 0.01.51 49.37 55.16
7 Ray Carola OK77 20.08 0.01.58 48.53 54.22
8 Harjula Oili KS 21.20 0.03.10 45.28 50.58
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 21.20 0.03.10 45.28 50.58
10 Torp-Donner Heidi OK77 22.25 0.04.15 42.09 47.02
11 Viitanen Kirsi OH 24.58 0.06.48 37.34 41.72
12 Tervo-Rantakokko Tiina HS 26.35 0.08.25 34.65 38.71
13 Paalanen Anne RR 29.10 0.11.00 31.20 34.86
14 Laurila Anneli Trian 29.14 0.11.04 30.75 34.35
Franssila Hanna AngA HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 20.44 0.00.00 53.28 57.61
2 Harju Leena LS-37 23.06 0.02.22 46.93 50.74
3 Sani Tuula HU-46 23.09 0.02.25 45.93 49.66
4 Salmi Kirsti RR 23.19 0.02.35 44.71 48.34
5 Kallio Arja RiSu 24.24 0.03.40 41.88 45.28
6 Piispanen Eija HaapavU 25.10 0.04.26 39.78 43.01
7 Lallo Tuula Trian 25.29 0.04.45 38.47 41.60
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 29.06 0.08.22 32.98 35.66
9 Lahtinen Terttu IHR 30.38 0.09.54 30.65 33.14

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindholm Ann OK77 21.23 0.00.00 51.12 55.24
2 Puromies Merja EsSu 22.24 0.01.01 47.88 51.75
3 Forsström Rita Raseborg 23.10 0.01.47 45.42 49.08
4 Montonen Outi IHR 23.12 0.01.49 44.47 48.05
5 Kattilakoski Kirsti KoS 27.37 0.06.14 36.61 39.57
6 Toivanen Tuula RaN 29.12 0.07.49 33.93 36.66
7 Käkelä Maija PuolRy 29.32 0.08.09 32.85 35.50
8 Piirto Kaisu JRV 31.19 0.09.56 30.32 32.77
Ojapalo Anneli RR HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 20.35 0.00.00 50.88 53.39
2 Turku Kaija HS 24.26 0.03.51 42.27 44.36
3 Stoor Anne KoS 28.43 0.08.08 35.47 37.22
4 Salonen Marja-Liisa HauSi 29.28 0.08.53 34.08 35.77
5 Venäläinen Kaija VaHa 31.03 0.10.28 31.89 33.46
6 Karvonen Pirjo SuSi 32.51 0.12.16 29.70 31.17
7 Petäys Helvi Pihkan 33.29 0.12.54 28.72 30.13
8 Ryynänen Eliisa Pihkan 33.54 0.13.19 27.94 29.32
9 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 43.13 0.22.38 21.59 22.65
Toivonen Vellamo OK77 HYL -
Nurminen Arja VaHa HYL -
Malmsten Beatrice Lynx HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Helena Pihkan 25.20 0.00.00
2 Rajamäki Vuokko HS 41.16 0.15.56
Karvinen Tuulikki HS HYL -
Kastemaa Tuuli HirvHe HYL -
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 33.58 0.00.00
2 Tanska Eeva EsSu 38.15 0.04.17

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 30.31 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelkonen Roosa RaVa 22.18 0.00.00 56.29 61.65
2 Himilä Julia RR 22.39 0.00.21 52.65 57.66
3 Kantola Claudia LS-37 23.44 0.01.26 47.60 52.13
4 Kyllönen Saini KuPe 26.30 0.04.12 40.26 44.09

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hilo Hanne EsSu 16.54 0.00.00 63.68 65.80
2 Turakainen Venla HS 16.55 0.00.01 63.28 65.38
3 Laurén Jill PIF 17.45 0.00.51 59.99 61.98
4 Pakkanen Raita VeVe 17.54 0.01.00 59.16 61.13
5 Raasakka Liisa EsSu 18.12 0.01.18 57.87 59.79
6 Virtanen Heta HlS 18.33 0.01.39 56.47 58.34
7 Torrkulla Matilda Femman 18.35 0.01.41 56.05 57.92
8 Nietula Minja HS 18.50 0.01.56 55.00 56.83
9 Tala Juulia HS 19.12 0.02.18 53.65 55.44
10 Virtala Jenny PIF 19.26 0.02.32 52.71 54.46
11 Taipale Anniina LS-37 19.51 0.02.57 51.32 53.02
12 Sallila Katarina HS 20.12 0.03.18 50.14 51.81
13 Nygård Mette S-JKL 20.41 0.03.47 48.69 50.31
14 Karttunen Lilia LS-37 20.44 0.03.50 48.29 49.90
15 Tala Emilia HS 20.46 0.03.52 47.94 49.53
16 Harjula Tanja KS 21.45 0.04.51 45.51 47.02
17 Turakainen Veera HS 21.55 0.05.01 44.90 46.39
18 Laine Roosa EsSu 22.05 0.05.11 44.30 45.77
19 Järventausta Ennimaria KyRa 22.07 0.05.13 43.97 45.43
20 Lohikainen Eveliina RaVa 22.18 0.05.24 43.35 44.79
21 Pellinen Viivi JoKu 22.52 0.05.58 42.02 43.42
22 Koistinen Milla HyRa 23.15 0.06.21 41.08 42.45
23 Ojala Jutta VeVe 23.24 0.06.30 40.57 41.92
24 Isoniemi Sandra Trian 24.24 0.07.30 38.67 39.96
25 Virolainen Sara KärKV 25.31 0.08.37 36.76 37.98
26 Sundqvist Ida LS-37 25.53 0.08.59 36.01 37.21
27 Lindahl Jannica Trian 26.08 0.09.14 35.45 36.63
Linna Aino-Maria HaapavU HYL -
Kurth Sara TP HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ankelo Elsa MSParma 16.37 0.00.00 61.60 63.12
2 Asklöf Aino Lynx 18.21 0.01.44 55.46 56.83
3 Heikkinen Ida VeVe 18.38 0.02.01 54.30 55.64
4 Mårtenson Lydia OK77 18.43 0.02.06 53.74 55.07
5 Peura Kerttu EsSu 18.52 0.02.15 53.00 54.31
6 Latvala Matilda SKUusi 19.17 0.02.40 51.55 52.82
7 Soikkeli Sofia EsSu 19.35 0.02.58 50.46 51.70
8 Häkkinen Pihla TP 19.54 0.03.17 49.36 50.58
9 Kytäjä Nea Lynx 20.10 0.03.33 48.41 49.61
10 Leinamo Sonja Keihäs 20.23 0.03.46 47.61 48.78
11 Tiljander Venla HyRa 21.16 0.04.39 45.36 46.47
12 Salonen Venla HS 21.37 0.05.00 44.35 45.44
13 Ketolainen Vilja HS 21.46 0.05.09 43.77 44.85
14 Viitasaari Liina KoS 22.10 0.05.33 42.71 43.77
15 Kero Ada OK77 22.17 0.05.40 42.23 43.27
16 Nilsson Matilda OK77 22.18 0.05.41 41.93 42.96
17 Markki Emmi EsSu 22.44 0.06.07 40.87 41.88
18 Neuvonen Venla LuuRa 23.39 0.07.02 39.04 40.00
19 Laitimo Maija JoKu 24.09 0.07.32 37.98 38.92
20 Varmavuo Emma RR 24.13 0.07.36 37.64 38.56
21 Torrkulla Henna Femman 24.24 0.07.47 37.11 38.02
22 Lappi Essi EsSu 24.32 0.07.55 36.67 37.57
23 Joensivu Inka VaHa 24.55 0.08.18 35.87 36.75
24 Salonen Elli HS 25.18 0.08.41 35.09 35.95
25 Kontkanen Ida KangSK 25.21 0.08.44 34.79 35.64
Norrbacka Salla HyRa HYL -
Loukkalahti Saima HiKi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Liisa TP 17.48 0.00.00
2 Kemppi Silva EsSu 18.29 0.00.41
3 Lönnström Melissa Trian 18.33 0.00.45
4 Heikkinen Roosa VeVe 18.44 0.00.56
5 Schmidt Emilia TP 19.16 0.01.28
6 Nyman Ida Pihkan 21.12 0.03.24
7 Tupitsa Milla HS 21.22 0.03.34
8 Aaltonen Nelli Lynx 21.28 0.03.40
9 Miettinen Kiia Pihkan 21.30 0.03.42
10 Rajala Anni HS 22.04 0.04.16
11 Rautio Ulrika EsSu 22.18 0.04.30
12 Multala Essi RR 22.56 0.05.08
13 Rantakokko Merianna HS 23.02 0.05.14
14 Soikkeli Linnea EsSu 23.23 0.05.35
15 Kytäjä Nora Lynx 23.25 0.05.37
16 Linden Amalia KS 23.54 0.06.06
17 Laitamäki Lotta HlT 24.24 0.06.36
18 Tamminen Ilona LuuRa 24.32 0.06.44
19 Hamppu Elina HS 24.39 0.06.51
20 Nikkinen Saana HiKi 25.11 0.07.23
21 Turkkila Liisa EsSu 25.21 0.07.33
22 Soikkeli Lauriina EsSu 25.23 0.07.35
23 Åberg Nea HyRa 25.33 0.07.45
24 Määttälä Fanni EsSu 25.39 0.07.51
25 Häkkinen Kaisla TP 27.17 0.09.29
26 Viippola Sofia HS 27.44 0.09.56
27 Kaario Saara S-JKL 28.12 0.10.24
28 Rantala Ella HS 30.03 0.12.15
Syrjäläinen Venla HS HYL -