FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Str8 Kevätkeskari
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirmula Miika KR 33.41 0.00.00 92.41 91.44
2 Sild Timo Koovee 33.44 0.00.03 91.54 90.58
3 Ojanaho Olli HS 33.59 0.00.18 90.14 89.20
4 Karppinen Aleksi IkNV 34.18 0.00.37 88.59 87.67
5 Suna Jussi TuMe 36.19 0.02.38 83.00 82.13
6 Mänkärlä Janne Lynx 36.58 0.03.17 80.87 80.03
7 Leskinen Aleksi Lynx 38.23 0.04.42 77.25 76.44
8 Leskinen Aapo Lynx 38.51 0.05.10 75.69 74.90
9 Lindeqvist Markus PR 38.59 0.05.18 74.80 74.02
10 Pryjma Fryderyk Koovee 39.32 0.05.51 73.14 72.37
11 Huhtinen Mikko PR 40.10 0.06.29 71.37 70.62
12 Summanen Aapo HS 45.32 0.11.51 62.42 61.77
13 Ylinen Juho IkNV 45.38 0.11.57 61.75 61.10
14 Kleemola Lauri Lynx 48.56 0.15.15 57.08 56.48
15 Westerlund Juho Koovee 53.09 0.19.28 52.09 51.54
16 Mänty Sami AngA 57.41 0.24.00 47.57 47.07
17 Wärnman Patrik Brahe 59.39 0.25.58 45.59 45.11
18 Malinen Olli SKUusi 1.01.15 0.27.34 44.00 43.54
19 Hulkkonen Mikko SKUusi 1.07.16 0.33.35 39.70 39.28
20 Jansson Thomas Femman 1.07.48 0.34.07 39.02 38.61
Myllärinen Jani Koovee EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Villiam TuMe 59.11 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 45.45 0.00.00 51.56 49.81
2 Hakkarainen Tuomas EsAk 48.04 0.02.19 47.85 46.22
3 Kaunismäki Jyrki RaLu 52.31 0.06.46 42.67 41.22
4 Mäkelä Jussi PIF 52.41 0.06.56 41.42 40.01
5 Joopi Juha UlvUra 1.00.32 0.14.47 35.07 33.88
6 Ojala Tero KS 1.08.45 0.23.00 30.02 29.00
7 Reeni Esko RiSu 1.24.06 0.38.21 23.84 23.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kääriäinen Sami TuMe 41.47 0.00.00 45.26 43.65
2 Maronen Mikke Lynx 47.30 0.05.43 38.96 37.58
3 Nurmiainen Jouko Raseborg 48.37 0.06.50 37.23 35.91
4 Kivelä Tuomas Raus 59.30 0.17.43 29.74 28.68
5 Passinen Jaakko EsSu 1.10.08 0.28.21 24.66 23.78
6 Henriksson Pasi MSParma 1.26.51 0.45.04 19.44 18.75
Rönnlöf Petter PIF EIL -
Hyvärilä Jussi HyRa KES -
Ojala Jari PirHi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helin Timo VaRa 27.03 0.00.00 53.57 53.25
2 Yliluikki Matti SuSi 30.13 0.03.10 47.23 46.96
3 Nieminen Jyrki LHR 30.41 0.03.38 45.81 45.54
4 Autio Rauno KaRa 32.25 0.05.22 42.69 42.44
5 Ståhlström Janne UNO 35.36 0.08.33 38.26 38.04
6 Virtanen Kimmo AngA 36.40 0.09.37 36.55 36.34
7 Savilahti Petri Lynx 37.24 0.10.21 35.25 35.05
8 Karling Harri Pihkan 39.40 0.12.37 32.69 32.50
9 Jalava Kari VaRa 51.23 0.24.20 24.81 24.67
10 Lind Raimo HyRa 58.29 0.31.26 21.43 21.31
11 Koivisto Timo KoKV 1.16.08 0.49.05 16.18 16.08
Laaksonen Petri UNO EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saatsi Asko RasPi 36.34 0.00.00 45.63 44.94
2 Kuusinen Mikko Lynx 36.47 0.00.13 41.96 41.32
3 Teittinen Matti KoKV 39.16 0.02.42 36.12 35.57
Laine Kimmo KyS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arki Hannu TuMe 26.59 0.00.00 44.32 43.94
2 Laakso Antero SuosmSa 28.38 0.01.39 40.72 40.38
3 Laine Esa TP 34.20 0.07.21 33.09 32.81
4 Lanne Vesa Hiisi 40.07 0.13.08 27.57 27.34
5 Lindroos Mårten KSF 41.46 0.14.47 25.77 25.55
6 Koski Harri TarpSu 42.04 0.15.05 24.87 24.66
7 Ahlqvist Hannu Raus 44.28 0.17.29 22.86 22.67
Nyberg Henry Trian EIL -
Pensas Esko LaihLu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 25.03 0.00.00 47.12 46.34
2 Nurminen Jouko TP 29.48 0.04.45 38.95 38.31
3 Ovaska Ari EE 31.24 0.06.21 36.34 35.74
4 Hongisto Keijo LoJa 32.35 0.07.32 34.41 33.85
5 Sjöholm Peter Raseborg 33.21 0.08.18 33.03 32.49
6 Tamminen Pentti PertPe 37.22 0.12.19 28.96 28.48
7 Kaukiainen Raimo HU-46 38.20 0.13.17 27.71 27.25
8 Hirvelä Reijo SuosmSa 41.29 0.16.26 25.13 24.72
9 Karvonen Jorma TarpSu 53.46 0.28.43 19.03 18.71
Nyystilä Jukka LaihLu EIL -
Aarnio Seppo RaPi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 23.11 0.00.00 44.61 44.69
2 Koistinen Leo VaRa 25.22 0.02.11 40.26 40.33
3 Hörkkö Jaakko MSParma 25.26 0.02.15 39.65 39.72
4 Engström Berndt PIF 26.55 0.03.44 36.98 37.05
5 Hongisto Heimo LoJa 28.01 0.04.50 35.07 35.13
6 Vannas Hannu MSParma 31.09 0.07.58 31.13 31.18
7 Lainema Ilkka MSParma 32.46 0.09.35 29.20 29.25
8 Verha Koitto VaRa 32.50 0.09.39 28.74 28.79
9 Kuosa Harri LoJa 34.21 0.11.10 27.10 27.15
10 Viljanen Keijo LoJa 35.37 0.12.26 25.77 25.82
11 Koskinen Timo VaHa 37.03 0.13.52 24.43 24.47
12 Laakso Raimo HaHa 40.28 0.17.17 22.04 22.08
13 Hirvonen Pentti TuMe 40.57 0.17.46 21.47 21.51
Rantakangas Erkki AlajA EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grönroos Timo MSParma 23.41 0.00.00 40.59 40.10
2 Holmström Bengt KSF 25.32 0.01.51 34.82 34.40
3 Jokinen Juhani MaMa 26.20 0.02.39 31.03 30.65
Punkero Toivo LS-37 EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joonas Risto MaMa 23.00 0.00.00
Laavainen Matti MSParma HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Aaro MSParma 30.35 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohtander Aleksi RaLu 25.24 0.00.00 52.38 51.79
2 Haanpää Klaus PR 27.49 0.02.25 45.44 44.93
3 Pirhonen Nuutti AngA 29.54 0.04.30 40.05 39.60
4 Joopi Ville UlvUra 31.22 0.05.58 36.06 35.65
Kumara Eemeli LaihLu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Aaro KS 19.28 0.00.00 55.15 52.37
2 Reiman Antti AngA 20.15 0.00.47 51.88 49.27
3 Koskinen Eemil RaN 21.53 0.02.25 46.95 44.59
4 Haapala Tuomo PR 25.10 0.05.42 39.91 37.91
5 Maronen Matias Lynx 26.24 0.06.56 37.18 35.31
6 Nolvi Joona RasKa 34.25 0.14.57 27.85 26.45
7 Olkkonen Vili KangSK 55.09 0.35.41 16.96 16.11
Mustajoki Olli TP EIL -
Brysch Erik MSParma EIL -
Kumara Heikki LaihLu EIL -
Tuomasjukka Voima PR HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paananen Joonas TuS 15.54 0.00.00
2 Holmroos Sakari TuS 16.18 0.00.24
3 Ankelo Jussi MSParma 18.09 0.02.15
4 Axelin Eelis PR 18.40 0.02.46
5 Haanpää Leo PR 19.19 0.03.25
6 Ojala Urho KS 23.27 0.07.33
7 Simola Jere Koovee 24.33 0.08.39
8 Kuusisto Vilho TuS 25.00 0.09.06
Vaho Pyry TuS EIL -
Tenkanen Rasmus Raseborg HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 15.06 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 15.38 0.00.32
3 Maronen Markus Lynx 16.09 0.01.03
4 Leskinen Eemeli Lynx 18.11 0.03.05
5 Ruohonen Felix TuS 19.25 0.04.19
6 Haapala Juuso PR 19.45 0.04.39
7 Hyvärilä Touko HyRa 20.54 0.05.48
8 Heinonen Janne MSParma 23.13 0.08.07

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Sampo PR 16.47 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 22.58 0.06.11

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari AnttU 36.00 0.00.00 91.83 90.94
2 Haajanen Sofia Pohjant 36.57 0.00.57 88.86 87.99
3 Joensuu Marttiina Pohjant 36.58 0.00.58 88.21 87.35
4 Niittynen Miia Koovee 37.20 0.01.20 86.74 85.89
5 Dambe Inga PR 37.22 0.01.22 86.06 85.22
6 Kaasiku Evely KangSK 37.46 0.01.46 84.55 83.73
7 Kivelä Sanni AngA 38.19 0.02.19 82.75 81.94
8 Peltomäki Elli RasKa 38.46 0.02.46 81.21 80.42
9 Kauppila Sanna AngA 39.12 0.03.12 79.74 78.96
10 Norrgrann Saara PR 39.16 0.03.16 79.03 78.26
11 Saarimäki Heini AngA 39.18 0.03.18 78.39 77.62
12 Hakala Essi MSParma 39.47 0.03.47 76.87 76.12
13 Fincke Anni-Maija TP 39.51 0.03.51 76.17 75.43
14 Uotila Ulrika Koovee 41.05 0.05.05 73.34 72.62
15 Taanila Marjo Koovee 42.26 0.06.26 70.47 69.79
16 Leskinen Anne-Mari Lynx 42.49 0.06.49 69.32 68.64
17 Yliluikki Henna AngA 43.06 0.07.06 68.34 67.67
18 Paukkunen Sanna MSParma 43.22 0.07.22 67.40 66.74
19 Valtonen Anni MSParma 43.35 0.07.35 66.54 65.90
20 Pajunen Jenna AnttU 45.57 0.09.57 62.63 62.02
21 Hyyryläinen Laura AnttU 46.17 0.10.17 61.69 61.09
22 Hornik Aleksandra PR 47.47 0.11.47 59.28 58.70
23 Voutilainen Anna EsAk 50.08 0.14.08 56.05 55.50
Haikonen Henna-Riikka AnttU EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaarto Hanna Rasti88 1.10.18 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Minna Rasti88 54.14 0.00.00 46.91 44.56
2 Nyholm Tanja KaRa 1.03.15 0.09.01 38.71 36.78
3 Tammilehto Erika KS 1.08.42 0.14.28 34.25 32.54
4 Wolff Charlotta Raseborg 1.13.11 0.18.57 30.85 29.31
Klapuri Tintti PR KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saue Elo Koovee 34.42 0.00.00 53.12 50.50
2 Tiitola Annamari Lynx 45.36 0.10.54 38.91 36.99
3 Dahl Citha Raseborg 47.57 0.13.15 35.56 33.81
4 Westerberg Pia Raseborg 1.01.10 0.26.28 26.75 25.43
Koistinen Marjo EsSu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena Lynx 31.00 0.00.00 51.13 50.01
2 Kollanen Teresa Lynx 31.10 0.00.10 48.32 47.26
3 Havia-Kinnala Helena AngA 33.31 0.02.31 42.57 41.63
4 Leppävuori Päivi KuoSu 42.34 0.11.34 31.65 30.96

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taimisto Sinikka MSParma 22.10 0.00.00 41.69 40.43
2 Moilanen Kirsti MaMa 22.58 0.00.48 38.23 37.07
3 Ahlqvist Kristiina Raus 26.41 0.04.31 31.17 30.23
4 Tammisalo Netta KangSK 31.53 0.09.43 24.64 23.89

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Eija MSParma 27.10 0.00.00 41.74 41.67
2 Lakanen Sirpa MuuRa 30.14 0.03.04 36.10 36.04
3 Tienari Pauliina KyRa 30.25 0.03.15 34.48 34.43
4 Lipasti Hilkka EsSu 37.38 0.10.28 26.74 26.70
5 Nurminen Eija TP 42.21 0.15.11 22.76 22.72

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 21.42 0.00.00
2 Verha Maija VaRa 25.12 0.03.30

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Pirkko Rasti88 28.36 0.00.00
2 Lainema Maija MSParma 30.08 0.01.32

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juva Jonna AngA 33.11 0.00.00 61.74 60.32
2 Cederberg Ida-Marie PIF 34.40 0.01.29 54.66 53.41
3 Leppävuori Hanna KuoSu 56.38 0.23.27 30.75 30.04

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roos Renja AngA 37.13 0.00.00 48.53 46.29
2 Sainio Linda KangSK 37.55 0.00.42 45.85 43.73
3 Simola Rosa Koovee 37.56 0.00.43 44.04 42.01
4 Asp Alisa Koovee 46.25 0.09.12 34.54 32.94
Saarinen Anu Rasti88 KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Essi PR 20.32 0.00.00 54.31 51.76
2 Haunia Heta RasKa 23.40 0.03.08 46.34 44.16
3 Ruohola Ilona MSParma 24.31 0.03.59 43.97 41.90
4 Wahlsten Vilma PR 25.28 0.04.56 41.60 39.64
5 Neuvonen Noora MSParma 26.38 0.06.06 39.08 37.24
6 Saarinen Sini Rasti88 26.43 0.06.11 38.26 36.46
7 Simola Rita Koovee 29.13 0.08.41 34.35 32.74
8 Rajala Daniela Koovee 33.03 0.12.31 29.81 28.40
9 Ojala Jenny Koovee 36.41 0.16.09 26.35 25.11
10 Laurén Sara PIF 1.12.07 0.51.35 13.14 12.53

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 18.19 0.00.00
2 Huhtala Vilma TuS 22.28 0.04.09
3 Haapala Jaana PR 26.30 0.08.11
4 Westerberg Monique Raseborg 30.04 0.11.45
5 Westerberg Ada Raseborg 33.06 0.14.47
6 Heinonen Sini MSParma 34.21 0.16.02
7 Virtanen Aino AngA 50.05 0.31.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 15.34 0.00.00
2 Lohtander Eerika RaLu 17.32 0.01.58
3 Koski Hanni Koovee 18.11 0.02.37
4 Huhtala Lotta TuS 21.20 0.05.46

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 14.35 0.00.00
2 Saarela Ossi KyS 17.07 0.02.32
3 Kääntönen Arttu MSParma 27.40 0.13.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joopi Lauri UlvUra 15.04 0.00.00
2 Wahlsten Niila PR 20.38 0.05.34

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Heidi Koovee 27.12 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino TP 14.24 0.00.00
2 Koskinen Iida RaN 16.19 0.01.55
3 Mäkelä Ella TuS 19.50 0.05.26
4 Nurmiainen Elsa Raseborg 21.06 0.06.42
5 Hauta-alus Janessa TuS 23.57 0.09.33