FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 13.35 0.00.00 82.72 87.07
2 Kemppi Topias EsSu 14.24 0.00.49 77.38 81.45
3 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.30 0.00.55 76.20 80.21
4 Lahtinen Tuomo LS-37 14.44 0.01.09 74.35 78.27
5 Koivuniemi Sakari Koovee 14.49 0.01.14 73.30 77.16
6 Berg Kimmo EsAk 14.51 0.01.16 72.51 76.33
7 Hiltunen Juho EsSu 15.03 0.01.28 70.92 74.66
8 Seppänen Kari-Pekka EsSu 15.12 0.01.37 69.61 73.27
9 Vilska Kimmo RR 15.23 0.01.48 68.17 71.76
10 Stenbacka Wilhelm OK77 15.25 0.01.50 67.41 70.96
11 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.28 0.01.53 66.59 70.10
12 Haltia Ilari HS 15.47 0.02.12 64.66 68.07
13 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.15 0.02.40 62.23 65.50
14 Vierimaa Ville EsAk 16.21 0.02.46 61.28 64.50
15 Rokka Matias LHR 17.23 0.03.48 57.09 60.10
16 Tikkanen Elias EsSu 17.45 0.04.10 55.39 58.30
17 Mänty Sami AngA 18.42 0.05.07 52.07 54.81
18 Partanen Lauri HyRa 18.57 0.05.22 50.89 53.57
19 Mänty Eero EsAk 21.08 0.07.33 45.19 47.57

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiainen Olli EsSu 18.30 0.00.00 38.48 42.34
2 Vuorela Joona EsSu 22.09 0.03.39 29.73 32.71
3 Perälä Eemeli PäijRa 23.09 0.04.39 26.14 28.76

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salomäki Jaakko SKUusi 12.37 0.00.00 57.38 60.88
2 Skyttä Ilari HS 12.51 0.00.14 55.29 58.65
3 Koivisto Mikael SKUusi 13.25 0.00.48 51.94 55.10
4 Ruusu Rasmus EsSu 14.14 0.01.37 48.01 50.93
5 Korento Benjamin OK77 14.19 0.01.42 46.78 49.63
6 Meuronen Joonas HS 14.50 0.02.13 44.23 46.93
7 Kyckling Veikka RaHa 18.04 0.05.27 35.57 37.73
8 Kallioinen Niko PäijRa 18.12 0.05.35 34.56 36.66
9 Hyvärinen Luukas EsSu 19.46 0.07.09 31.13 33.03

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leinonen Jaakko RR 12.14 0.00.00 61.39 64.99
2 Lassila Mikko HS 13.11 0.00.57 55.26 58.50
3 Jääskeläinen Henri RaHa 14.36 0.02.22 48.35 51.19
3 Mouhu Timo RaHa 14.36 0.02.22 48.35 51.19
5 Tompuri Tanu HS 15.31 0.03.17 42.59 45.09
6 Tompuri Seppo RaHa 15.55 0.03.41 40.10 42.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väänänen Heikki Pihkan 12.38 0.00.00 57.18 63.06
2 Sinnelä Harri SuSi 13.26 0.00.48 52.97 58.42
3 Pietilänaho Juho HiKi 14.09 0.01.31 49.52 54.61
4 Kärkkäinen Kimmo HS 14.11 0.01.33 48.64 53.64
5 Salomäki Janne HyRa 14.14 0.01.36 47.71 52.61
6 Sevon Tuomo EsSu 14.19 0.01.41 46.67 51.47
7 Nurmela Heikki Pihkan 14.35 0.01.57 45.07 49.71
8 Lassila Jussi PiTa 14.40 0.02.02 44.08 48.62
9 Tervonen Harri LS-37 15.00 0.02.22 42.38 46.74
10 Eskelinen Joona RaVi 15.25 0.02.47 40.53 44.70
11 Lahtinen Ismo Jyry 15.45 0.03.07 38.98 43.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Sanna KeuKi 15.02 0.00.00 68.11 70.11
2 Åkerman Anu HiKi 15.15 0.00.13 66.47 68.43
3 Joensivu Inka RasKa 15.19 0.00.17 65.52 67.44
4 Mäkinen Sanni EsSu 15.32 0.00.30 63.94 65.82
5 Nokelainen Liisa EsSu 15.36 0.00.34 63.01 64.86
6 Vierimaa Salla EsAk 16.10 0.01.08 60.17 61.94
7 Ajalin Riikka TuS 16.24 0.01.22 58.69 60.41
8 Hietanen Pinja HS 16.25 0.01.23 58.01 59.71
9 Liukkonen Sonja HiKi 16.28 0.01.26 57.21 58.89
10 Hanhijärvi Marjukka EsAk 16.30 0.01.28 56.47 58.13
11 Rauhala Elina EsAk 17.54 0.02.52 51.48 53.00
12 Rantala Eerika HS 17.56 0.02.54 50.82 52.31
13 Suntioinen Elli EsSu 19.58 0.04.56 45.13 46.45
14 Wallikivi Maria EsAk 20.46 0.05.44 42.90 44.16
15 Verronen Senja LHR 21.00 0.05.58 41.93 43.16
16 Sandberg Katarina HS 23.47 0.08.45 36.60 37.67

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hellstedt Oliver Lynx 12.07 0.00.00 55.26 55.01
2 Kuusinen Karri Lynx 12.22 0.00.15 53.67 53.42
3 Carlsson Oliver EsAk 12.59 0.00.52 50.66 50.43
4 Toivonen Nuutti RR 13.06 0.00.59 49.76 49.53
5 Isoherranen Antti Lynx 13.13 0.01.06 48.87 48.65
6 Mourujärvi Jonne RR 13.23 0.01.16 47.82 47.60
7 Friman Eemeli HyRa 13.46 0.01.39 46.06 45.85
8 Vaje Jaakko SKUusi 13.48 0.01.41 45.52 45.31
9 Liljeström Matias HS 14.06 0.01.59 44.14 43.93
10 Lammi Tuomo HS 14.09 0.02.02 43.56 43.36
11 Leskinen Eemeli Lynx 15.08 0.03.01 40.34 40.15
12 Emaldynov Artur AngA 15.41 0.03.34 38.55 38.37
13 Hahto Vili Pihkan 17.33 0.05.26 34.11 33.96
14 Kantelinen Leevi HyRa 18.12 0.06.05 32.57 32.42
15 Haapala Elias RR 18.35 0.06.28 31.58 31.43
16 Järvinen D RaHa 20.42 0.08.35 28.07 27.94
17 TalviOja Otso RaHa 28.15 0.16.08 20.36 20.26
Kallela Lenni HS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvenpää Juha HS 13.14 0.00.00 54.55 60.41
2 Vaherlehto Tuomas EsAk 13.53 0.00.39 51.44 56.96
3 Kemppi Joni EsSu 14.12 0.00.58 49.75 55.09
4 Korhonen Tomi HyRa 14.41 0.01.27 47.58 52.69
5 Siivola Jarno HS 14.50 0.01.36 46.58 51.58
6 Hyvärinen Pietari EsSu 14.57 0.01.43 45.70 50.61
7 Mäki Harri OH 16.01 0.02.47 42.17 46.70
8 Kirves Saku SKUusi 16.39 0.03.25 40.11 44.41
9 Vuori Kim EsAk 16.45 0.03.31 39.40 43.63
10 Hämäläinen Petri Pihkan 16.49 0.03.35 38.79 42.95
11 Matilainen Teemu RaHa 17.44 0.04.30 36.35 40.25
12 Rekonen Janne Jyry 18.08 0.04.54 35.12 38.89
13 Hopearuoho Jan KaRa 18.14 0.05.00 34.50 38.21
Leinikka Harri Rasebor HYL -
Nyman Tomi Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 12.20 0.00.00 57.12 56.79
2 Östergård Patric Trian 12.41 0.00.21 55.11 54.79
3 Gynther Kimmo IHR 13.00 0.00.40 53.34 53.03
4 Oksanen Teijo HS 13.05 0.00.45 52.57 52.27
5 Parttimaa Timo AngA 13.30 0.01.10 50.54 50.24
6 Hyväri Mikko HS 14.47 0.02.27 45.78 45.51
7 Kuuluvainen Juha EsSu 14.51 0.02.31 45.20 44.93
8 Lahtinen Jari RaVi 15.34 0.03.14 42.76 42.51
9 Pyykkö Juhani KaRa 15.49 0.03.29 41.73 41.49
10 Niinimäki Risto Pihkan 16.11 0.03.51 40.44 40.20
11 Nietosjärvi Tommi Pihkan 16.21 0.04.01 39.69 39.46
12 Lahtinen Jari IHR 16.55 0.04.35 38.03 37.81
13 Soininvaara Mikko RaHa 17.15 0.04.55 36.97 36.76
14 Launis Kasperi Raus 17.42 0.05.22 35.72 35.51
15 Rantala Antti Pihkan 17.54 0.05.34 35.01 34.80
16 Tiainen Risto EsSu 17.55 0.05.35 34.67 34.46
17 Pietikäinen Timo Pihkan 17.57 0.05.37 34.29 34.09
18 Ijas Markku HyRa 17.58 0.05.38 33.95 33.75
19 Kahiala Jari Pihkan 18.02 0.05.42 33.52 33.32
20 Heikkinen Sakari RaVi 18.38 0.06.18 32.14 31.95

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Romppainen Pasi HyRa 11.32 0.00.00 66.84 70.54
2 Virtanen Lassi RaLu 11.57 0.00.25 64.11 67.65
3 Kyyrönen Samuli RR 12.09 0.00.37 62.66 66.12
4 Harjamäki Petri HiKi 12.36 0.01.04 60.04 63.35
5 Loukkalahti Marko HiKi 12.40 0.01.08 59.34 62.62
6 Hytönen Harri LS-37 12.59 0.01.27 57.52 60.70
7 Tuominen Hans Pihkan 13.08 0.01.36 56.50 59.62
8 Tala Tuomas HS 13.14 0.01.42 55.71 58.78
9 Paajanen Jarkko Jyry 13.15 0.01.43 55.27 58.33
10 Anttonen Mikael KaRa 13.22 0.01.50 54.43 57.44
11 Metsäranta Arto HiKi 13.32 0.02.00 53.40 56.35
12 Suominen Manne HiKi 13.38 0.02.06 52.66 55.57
13 Liljeström Kimmo HS 14.05 0.02.33 50.63 53.43
14 Meronen Juha OCPuist 14.16 0.02.44 49.64 52.39
15 Tähtinen Timo HS 14.36 0.03.04 48.18 50.84
16 Emaldinov Yuri AngA 14.45 0.03.13 47.36 49.98
17 Aunesluoma Antero RaHa 14.50 0.03.18 46.77 49.36
18 Nikkinen Jyrki EsAk 14.58 0.03.26 46.04 48.58
19 Naakka Tuomas Jyry 15.07 0.03.35 45.26 47.76
20 Tervakangas Tommi EsSu 15.22 0.03.50 44.21 46.65
21 Nurmiainen Jouko Rasebor 15.25 0.03.53 43.75 46.17
22 Sundström Sami RiSu 15.56 0.04.24 42.03 44.36
23 Isoherranen Matti OCPuist 16.53 0.05.21 39.38 41.56
24 Kyckling Kai RaHa 17.20 0.05.48 38.08 40.19
25 Fey Carl EsSu 19.32 0.08.00 33.55 35.40

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kytäjä Nea VaHa 17.50 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Outi RiSu 19.59 0.00.00 6.59 0.00
2 Ehonen Sanna RaHa 22.09 0.02.10 5.65 0.00
3 Tuomenoksa Paula RaHa 22.11 0.02.12 5.34 0.00
4 Riikonen Jonna RaHa 28.58 0.08.59 3.87 0.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wickholm Saga Trian 12.51 0.00.00 52.49 53.08
2 Mänty Elisa RR 13.10 0.00.19 50.27 50.84
3 Hanhijärvi Maijukka EsAk 13.30 0.00.39 48.09 48.63
4 Haapamäki Kerttu HyRa 14.32 0.01.41 43.80 44.30
5 Vanhala Heidi SKUusi 14.39 0.01.48 42.59 43.07
6 Rehberger Nadja HS 14.46 0.01.55 41.39 41.86
7 Romppainen Piia HyRa 15.02 0.02.11 39.82 40.27
8 Joensuu Lumi HS 15.09 0.02.18 38.68 39.12
9 Aulanko Aino EsAk 15.57 0.03.06 35.94 36.35

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru EsSu 11.56 0.00.00 66.31 64.93
2 Forssten Ann-Sofie Pihkan 12.10 0.00.14 64.29 62.95
3 Muukkonen Eveliina KangSK 12.53 0.00.57 60.01 58.76
4 Ryyppö Minna HS 13.09 0.01.13 58.09 56.89
5 Vuorela Hanna EsAk 13.33 0.01.37 55.71 54.55
6 Wartiainen Piritta EsSu 13.42 0.01.46 54.43 53.30
7 Porkka Paula HiKi 13.51 0.01.55 53.18 52.07
8 Mänty Anne RR 14.29 0.02.33 50.22 49.18
9 Kirves Hetti SKUusi 14.57 0.03.01 48.05 47.05
10 Luurila Mervi Jyry 15.28 0.03.32 45.85 44.90
11 Leiniö Sari HS 16.16 0.04.20 43.03 42.14
12 Carlsson Sanna EsAk 17.23 0.05.27 39.74 38.92
13 Sidensnöre Tiina Jyry 18.08 0.06.12 37.60 36.81
Valkonen Anu HS HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Autio Päivi Hiisi 12.56 0.00.00 68.49 77.06
2 Heikkilä Maija EsAk 13.13 0.00.17 66.35 74.65
3 Väre Tiina SomEsa 13.26 0.00.30 64.62 72.70
4 Laurila Kirsti Pihkan 13.53 0.00.57 61.89 69.63
5 Eskola Missu TP 14.18 0.01.22 59.46 66.90
6 Tervo Johanna Pihkan 14.27 0.01.31 58.23 65.52
7 Vilska Tiina RR 14.33 0.01.37 57.23 64.38
8 Backman Henrika OK77 16.12 0.03.16 50.85 57.21
9 Salo Katri HS 16.25 0.03.29 49.64 55.85
10 Aumo Satu Pihkan 16.38 0.03.42 48.46 54.52
11 Wiklund Anna RaHa 17.56 0.05.00 44.45 50.01
12 Ryynänen Laura Pihkan 18.09 0.05.13 43.43 48.87
13 Laakso Sanna Hiisi 18.10 0.05.14 42.91 48.27
14 Mustonen Minttu NOK 19.02 0.06.06 40.49 45.55
15 Pietilänaho Anu HiKi 19.10 0.06.14 39.74 44.72
Oinonen Lotta Pihkan HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väistökoski Meri TP 11.41 0.00.00 49.32 53.36
2 Elovaara Emma AngA 11.45 0.00.04 48.43 52.40
3 Viskari Saana Lynx 11.51 0.00.10 47.41 51.30
4 Emaldynova Alisa AngA 12.57 0.01.16 42.83 46.34
5 Vepsäläinen Liina HS 13.40 0.01.59 40.06 43.34
6 Kankainen Essi EsSu 14.27 0.02.46 37.39 40.45
7 Ryynänen Ella Pihkan 14.29 0.02.48 36.80 39.82
8 Mbembela Kia Lynx 14.46 0.03.05 35.61 38.53
9 Siivola Iida HS 14.48 0.03.07 35.04 37.91
10 Anttila Krista SKUusi 15.14 0.03.33 33.57 36.32
11 Tuurinkoski Sara HU-46 15.46 0.04.05 31.98 34.60
12 Backman Alexandra OK77 15.53 0.04.12 31.29 33.85
13 Jokinen Sivi HU-46 16.59 0.05.18 28.84 31.20

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vierikko Annamari HS 13.13 0.00.00 54.04 58.45
2 Rantala Eija EsSu 13.34 0.00.21 51.99 56.23
3 Hakulinen Paula EsSu 14.10 0.00.57 49.16 53.16
4 Matilainen Mirja HS 14.11 0.00.58 48.47 52.42
5 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 14.27 0.01.14 46.96 50.78
6 Franssila Hanna AngA 14.39 0.01.26 45.71 49.43
7 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 15.05 0.01.52 43.80 47.37
8 Filipsson-Korento Lena OK77 15.10 0.01.57 42.97 46.47
9 Salmi Kirsti RR 16.55 0.03.42 38.00 41.10
10 Jyvälahti Annariina HS 16.58 0.03.45 37.36 40.41
11 Juote Taina Pihkan 18.35 0.05.22 33.63 36.37
12 Launis Teija Raus 20.54 0.07.41 29.47 31.88
Pajarinen Pirjo HS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Riikka EsAk 13.09 0.00.00 56.60 60.22
2 Salonen Heidi HS 13.23 0.00.14 54.86 58.36
3 Talvioja Hanna RaHa 14.25 0.01.16 50.22 53.43
4 Laurila Anneli Trian 14.55 0.01.46 47.86 50.91
5 Francke Astra EsSu 15.17 0.02.08 46.05 48.99
6 Liikonen Sari LS-37 17.24 0.04.15 39.86 42.41
7 Oja Iina Pihkan 18.01 0.04.52 37.93 40.36
8 Marjoniemi Jaana RaVi 18.05 0.04.56 37.23 39.61
9 Gustafsson Maisa Jyry 18.31 0.05.22 35.81 38.10
10 Tervo Tiina HS 20.06 0.06.57 32.49 34.56
Vikström Liisa Pihkan HYL -
Åberg Inga-Lill Trian HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 8.45 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 9.19 0.00.34
3 Hilo Kasper EsSu 9.41 0.00.56
4 Leinonen Otso RR 9.48 0.01.03
5 Joensuu Aapo HS 10.24 0.01.39
6 Närvä Kaapo Lynx 11.15 0.02.30
7 Ryyppö Topias HS 11.56 0.03.11
8 Juvaste Samuel EsSu 12.51 0.04.06
9 Varvikko Aaro EsAk 13.06 0.04.21
10 Wirman Vilho RaVa 13.36 0.04.51
11 Väänänen Lauri Pihkan 13.59 0.05.14
12 Hanhijärvi Matteus EsAk 14.56 0.06.11
13 Matilainen Tuomas EsSu 16.20 0.07.35
14 Forsman Aaron Lynx 16.43 0.07.58
15 Åström Valter Lynx 18.59 0.10.14

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.32 0.00.00 47.40 48.65
2 Rautanen Pauli JäPa 13.35 0.01.03 43.33 44.47
3 Helkkula Simo PiTa 14.40 0.02.08 39.75 40.80
4 Alexandersson Yngve PIF 15.05 0.02.33 38.28 39.29
5 Väätäinen Seppo EsSu 15.30 0.02.58 36.89 37.87
6 Laine Jaakko HS 15.41 0.03.09 36.10 37.06
7 Railimo Matti SOC 17.19 0.04.47 32.38 33.23
8 Tolvanen Mauri LeSi 17.31 0.04.59 31.69 32.53
9 Turku Vesa HS 17.43 0.05.11 31.02 31.84
10 Heiskanen Risto EsSu 18.05 0.05.33 30.08 30.88
11 Moisander Jouni RaVi 18.57 0.06.25 28.41 29.16
12 Terävä Seppo Pihkan 20.14 0.07.42 26.33 27.03
13 Nykänen Pentti Jyry 21.04 0.08.32 25.03 25.69
14 Kangasaho Simo HiKi 22.05 0.09.33 23.62 24.25
Lindberg Pekka LeSi HYL -
Leino Tapio HS HYL -
Leinonen Markku Pihkan HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paganus Ari AngA 11.58 0.00.00 49.22 53.28
2 Kiviniitty Jyrki EsAk 12.01 0.00.03 48.60 52.62
3 Molnar Geza LS-37 13.07 0.01.09 44.15 47.80
4 Kaasalainen Matti HS 13.24 0.01.26 42.85 46.39
5 Frilander Heikki Trian 13.39 0.01.41 41.71 45.15
6 Vänttinen Harri EsSu 13.45 0.01.47 41.05 44.44
7 Vuorinen Hannu KyS 14.06 0.02.08 39.68 42.96
8 Pietarinen Juha SiiRa 14.13 0.02.15 39.01 42.23
9 Liukkonen Juha HiKi 14.38 0.02.40 37.56 40.67
9 Puustinen Tuomo Pihkan 14.38 0.02.40 37.56 40.67
11 Lepola Antti RaVa 15.06 0.03.08 35.75 38.71
12 Lampinen Raino HS 15.31 0.03.33 34.48 37.32
13 Laine Markku MU 15.33 0.03.35 34.09 36.90
14 Laukkarinen Kari SKUusi 16.03 0.04.05 32.72 35.42
15 Leskinen Juha HS 17.06 0.05.08 30.42 32.94
Tiittanen Eino Pihkan HYL -
Jussila Esko PäijRa HYL -
Fogelholm Mikael KeU HYL -
Autio Ossi HyRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 12.02 0.00.00 46.39 49.43
2 Vartiainen Aarne RAPSU 13.32 0.01.30 40.81 43.48
3 Virtanen Timo IitPy 13.34 0.01.32 40.27 42.91
4 Tervo Arhi ONMKY 14.14 0.02.12 37.96 40.45
5 Svärd Rune Trian 15.15 0.03.13 35.04 37.33
6 Kuivala Hannu TuS 15.18 0.03.16 34.53 36.80
7 Vainio Jarmo HlS 15.20 0.03.18 34.07 36.30
8 Hakola Martti RiSu 15.31 0.03.29 33.28 35.46
9 Ojapalo Ilkka RR 15.34 0.03.32 32.79 34.94
10 Kuivala Juha TuS 15.36 0.03.34 32.34 34.45
11 Salmi Veijo RR 16.06 0.04.04 30.96 32.99
12 Viitasalo Harri RiSu 18.54 0.06.52 26.06 27.76
13 Glad Timo Jyry 19.01 0.06.59 25.58 27.26
14 Kinkki Seppo HyRa 21.20 0.09.18 22.52 24.00
15 Eskola Mikko Koovee 21.42 0.09.40 21.87 23.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 12.55 0.00.00 47.45 48.56
2 Raiko Erja HyRa 13.54 0.00.59 43.26 44.28
3 Wickholm Rita Trian 17.10 0.04.15 34.36 35.17
4 Virtanen Marita EsSu 17.13 0.04.18 33.59 34.39
5 Ojapalo Anneli RR 18.13 0.05.18 31.12 31.85
6 Kangasaho Sirpa HiKi 18.44 0.05.49 29.65 30.35
7 Sepponen Raija JäPa 25.04 0.12.09 21.70 22.21
8 Savolainen Pirkko SOC 25.52 0.12.57 20.58 21.07
Liimatainen Raili HyRa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Timo MSParma 10.25 0.00.00 44.96 45.73
2 Inkinen Paavo Jyry 11.28 0.01.03 40.58 41.28
3 Sane Kari HS 11.41 0.01.16 39.58 40.26
4 Orpana Risto SOC 11.50 0.01.25 38.83 39.50
5 Rapakko Timo SuSi 11.59 0.01.34 38.10 38.76
6 Kivistö Erkki Pihkan 12.01 0.01.36 37.75 38.40
7 Pajala Tauno EsSu 12.03 0.01.38 37.40 38.05
8 Liljeström Åge HS 12.18 0.01.53 36.41 37.03
9 Kuokkanen Seppo Pihkan 13.10 0.02.45 33.79 34.37
10 Partanen Paavo HyRa 13.36 0.03.11 32.50 33.06
11 Luoma Simo Pihkan 13.59 0.03.34 31.40 31.94
12 Saaristo Veikko RaHa 14.07 0.03.42 30.89 31.42
13 Laine Eero RaVi 14.33 0.04.08 29.77 30.28
14 Koivula Keijo HyRa 14.35 0.04.10 29.50 30.01
15 Reinikainen Pentti Jyry 15.06 0.04.41 28.30 28.79
16 Peitsala Osmo HS 15.27 0.05.02 27.47 27.94
17 Hartikainen Pertti S. RiSu 15.44 0.05.19 26.79 27.25
18 Aho Olavi HS 15.51 0.05.26 26.41 26.86
19 Rajamäki Jussi HS 15.56 0.05.31 26.08 26.53
20 Rönkkö Paavo EsSu 17.43 0.07.18 23.29 23.69
21 Ekholm Hans AOK 18.04 0.07.39 22.68 23.07
22 Nenonen Mauri EsSu 23.10 0.12.45 17.56 17.86
Nilsson Ove RaHa HYL -
Hyvönen Eero PorvU HYL -
Wessman Risto HiKi HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 13.23 0.00.00 40.05 41.82
2 Rajamäki Vuokko HS 15.43 0.02.20 33.37 34.85
3 Paatero Leena EsSu 15.51 0.02.28 32.37 33.80
4 Torp Tytti HS 20.09 0.06.46 24.89 25.99
5 Ohramaa Tuula Jyry 20.44 0.07.21 23.64 24.68
6 Kuutti Kirsti PertPe 23.14 0.09.51 20.60 21.51
7 Salmela Juulia RiSu 25.32 0.12.09 18.29 19.10
Tanska Eeva EsSu HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 13.18 0.00.00 42.19 47.10
2 Turku Kaija HS 14.30 0.01.12 37.24 41.59
3 Alexandersson Gia PIF 14.39 0.01.21 35.43 39.56
4 Bergström Anneli EsSu 16.58 0.03.40 29.35 32.77
5 Reinikainen Pirjo Jyry 32.47 0.19.29 14.55 16.24

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juga Liisa SKUusi 12.47 0.00.00 52.13 55.04
2 Sani Tuula HU-46 13.08 0.00.21 49.47 52.24
3 Lallo Tuula Trian 13.38 0.00.51 46.44 49.03
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 13.52 0.01.05 44.46 46.94
5 Kokkila Marita EsSu 14.57 0.02.10 40.12 42.36
6 Kallio Arja RiSu 15.23 0.02.36 37.91 40.02
7 Lahtinen Terttu IHR 18.18 0.05.31 30.95 32.68

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 9.01 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 9.09 0.00.08
3 Jantunen Anni EsSu 9.15 0.00.14
4 Lehtinen Lotta HS 9.38 0.00.37
5 Miettinen Tuuli Lynx 10.45 0.01.44
6 Harjamäki Manja HS 11.03 0.02.02
7 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 11.31 0.02.30
8 Pohjola Linnea HS 12.33 0.03.32
9 Laininen Noora EsSu 13.14 0.04.13
10 Eskola Inka EsSu 13.30 0.04.29
11 Engblom Lydia Trian 13.38 0.04.37
12 Söyrilä Iida AngA 13.52 0.04.51
13 Karelo Linnea EsSu 13.59 0.04.58
14 Anttila Kiira SKUusi 14.24 0.05.23
15 Grönholm Clara Trian 14.42 0.05.41
16 Nurmiainen Elsa Rasebor 15.34 0.06.33
17 Heikkinen Matilda Lynx 18.07 0.09.06
18 Haapasaari Sofia Lynx 20.53 0.11.52
Enqvist Enna RR HYL -
Honkanen Siiri RaVa HYL -
Siivola Alina HS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 13.00 0.00.00 34.36 33.67
2 Kuokkanen Kari Pihkan 13.35 0.00.35 32.44 31.78
3 Anjala Risto LS-37 16.06 0.03.06 26.99 26.44
4 Salo Markku LS-37 16.36 0.03.36 25.81 25.29
5 Kuutti Jorma PertPe 16.44 0.03.44 25.24 24.73
6 Ranta Esko LS-37 16.57 0.03.57 24.56 24.06
7 Saario Seppo MSParma 18.46 0.05.46 21.85 21.41
8 Kvick Aimo IHR 19.58 0.06.58 20.24 19.83
9 Vanhala Toivo Pihkan 24.32 0.11.32 16.22 15.89
10 Luukko Jukka LS-37 25.51 0.12.51 15.16 14.85
Österberg Reino LeSi HYL -
Åberg Karl-Erik EsSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 6.26 0.00.00
2 Taponen Eemeli Jyry 6.44 0.00.18
3 Laininen Juuso EsSu 6.56 0.00.30
4 Yrjölä Aaro LS-37 6.59 0.00.33
5 Latonummi Hermanni LS-37 7.07 0.00.41
6 Veikkola Viljami EsSu 7.28 0.01.02
7 Fey Mark EsSu 8.02 0.01.36
8 Tuominen Pietari Lynx 8.11 0.01.45
9 Leskinen Eino Lynx 8.43 0.02.17
10 Marjoniemi Jesse RaVi 9.16 0.02.50
10 Harjamäki Sisu HS 9.16 0.02.50
12 Vajavaara Tuomas HS 10.04 0.03.38
13 Vilhunen Otso Lynx 10.10 0.03.44
14 Packalen Jonas Lynx 10.36 0.04.10
15 Knuutila Heikki RaHa 11.15 0.04.49
16 Naakka Väinö Jyry 11.30 0.05.04
17 Matilainen Sakari EsSu 12.44 0.06.18
18 Kekarainen Urho EsSu 13.03 0.06.37
19 Heinonen Lauri Lynx 13.15 0.06.49
20 Niemelä Kaiku RaHa 15.29 0.09.03
21 Väänänen Mikko Pihkan 17.12 0.10.46
22 Virtanen Leo Lynx 22.52 0.16.26
23 Karttunen Juho Lynx 37.23 0.30.57
24 Norrman Birger Lynx 48.21 0.41.55

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Edith HS 8.30 0.00.00
2 Damskägg Hilda HyRa 8.35 0.00.05
3 Kantelinen Mona HyRa 9.18 0.00.48
4 Kirves Kaisa SKUusi 9.27 0.00.57
5 Siikanen Siiri LS-37 9.35 0.01.05
6 von Matt Olga RaHa 10.20 0.01.50
6 Närvä Niira Lynx 10.20 0.01.50
8 Hilasvuori Venla EsSu 10.22 0.01.52
9 Majander Tindra Trian 11.03 0.02.33
10 Järvinen E RaHa 11.31 0.03.01
11 Anttila Mira SKUusi 11.44 0.03.14
12 Niemi Minka EsSu 12.00 0.03.30
13 Breilin Linda AR 12.05 0.03.35
14 Tompuri Vaula RaHa 15.45 0.07.15
15 Lindgren Malou Rasebor 16.28 0.07.58
Wiklund Alma RaHa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Oskari HyRa 6.27 0.00.00
2 Kauppinen Havu RaHa 7.41 0.01.14
3 Vilska Jooa RR 9.00 0.02.33
4 Wiklund Anton RaHa 9.03 0.02.36
5 Jantunen Olli EsSu 9.56 0.03.29
6 Pietilänaho Elias HiKi 10.59 0.04.32
7 Breilin Daniel AR 11.45 0.05.18
8 Beltrami Leo Lynx 12.04 0.05.37
9 Vilhunen Sisu Lynx 12.16 0.05.49
10 Åström Filip Lynx 13.17 0.06.50
11 Seppälä Heikki RaVi 26.45 0.20.18
12 Seppälä Antti RaVi 28.42 0.22.15

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Miina EsSu 7.09 0.00.00
2 Ojapalo Olivia Lynx 8.02 0.00.53
3 Ihrcke Emma Lynx 8.20 0.01.11
4 Forsström Victoria Lynx 8.55 0.01.46
5 Tervo Kiira Pihkan 10.25 0.03.16
6 Siikanen Hertta LS-37 11.48 0.04.39
7 Forsström Antonia Lynx 13.11 0.06.02
8 Taponen Alisa Jyry 20.07 0.12.58
9 Hedberg Josefin Lynx 20.44 0.13.35
10 Ojapalo Odessia Lynx 34.23 0.27.14
11 Norrman Meeri Lynx 38.19 0.31.10
12 Vuorensola Hilla Lynx 38.40 0.31.31
Ollila Veera Pihkan HYL -