FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2017 iltapäiväsprintti (ilmoittautuminen aamusprintin kautta)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 15.44 0.00.00 78.34 73.24
2 Uotila Ulrika Koovee 16.59 0.01.15 71.66 67.00
3 Autio Päivi Hiisi 17.34 0.01.50 68.41 63.96
4 Saarijärvi Salla SuSe 18.18 0.02.34 64.82 60.61
5 Leskinen Anne-Mari Lynx 18.32 0.02.48 63.18 59.07
6 Sopanen Nelly MaMa 19.00 0.03.16 60.81 56.86
7 Salmi Anna MaMa 20.38 0.04.54 55.25 51.66
8 Harju Suvi TP 21.44 0.06.00 51.75 48.38
9 Isokallio Pauliina L-LL 21.51 0.06.07 50.77 47.46
10 Etu-Huitti Tanja MaMa 21.54 0.06.10 49.95 46.70
11 Hyyryläinen Sini Navi 23.24 0.07.40 46.09 43.09
12 Korpela Janna SuJu 24.51 0.09.07 42.78 39.99
13 Lehtiniemi Iisa SaSu 27.58 0.12.14 37.46 35.02
Kaskinen Mira RasKa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oinonen Lotta Pihkan 16.58 0.00.00
2 Kuuri-Riutta Eeva KS 22.05 0.05.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matinheikki Sanna TP 17.43 0.00.00 42.70 26.63
2 Mannila Minna RasKa 21.39 0.03.56 33.19 20.71
3 Karru Tuulikki VaRa 22.01 0.04.18 30.92 19.29
4 Nokka Katja Rasti88 23.00 0.05.17 27.96 17.44
Lehtinen Anne KauKa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 16.08 0.00.00
2 Liikonen Sari KärKV 21.50 0.05.42

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 14.54 0.00.00 47.96 48.47
2 Nurmi Anne AngA 15.01 0.00.07 46.39 46.89
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 15.45 0.00.51 43.10 43.56
4 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 16.41 0.01.47 39.62 40.04
5 Franssila Hanna AngA 17.45 0.02.51 36.23 36.62
6 Kuusholma Tiina Hiisi 20.07 0.05.13 31.08 31.41
7 Annila Heli Koovee 22.09 0.07.15 27.42 27.72

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 16.51 0.00.00
2 Nyman Marianne Trian 18.50 0.01.59

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Tuula RaN 18.44 0.00.00 43.64 46.84
2 Kattilakoski Kirsti KoS 19.33 0.00.49 39.72 42.64
3 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 20.34 0.01.50 35.77 38.40
4 Laukkanen Kirsti HlT 27.13 0.08.29 25.53 27.41

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 15.23 0.00.00 40.96 39.55
2 Björklund Gunilla Falken 15.29 0.00.06 39.47 38.11
3 Korpinen Paula RaLu 16.07 0.00.44 36.75 35.48
4 Karvonen Pirjo SuSi 17.02 0.01.39 33.66 32.50
5 Soikkeli Orvokki KanSu 17.38 0.02.15 31.45 30.36
6 Kumpulainen Sirkka Liisa XYZ 27.45 0.12.22 19.30 18.64

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Emmi SiiRa 18.13 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sjövall Cecilia VaaSu 16.19 0.00.00 43.05 33.43
2 Saarinen Anu Rasti88 16.43 0.00.24 39.92 31.00
3 Koivunen Nea RasKa 19.51 0.03.32 31.85 24.73
4 Tenho Sanni L-LL 24.24 0.08.05 24.47 19.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haunia Heta RasKa 13.47 0.00.00 50.16 51.66
2 Luoma Oona UlvUra 13.49 0.00.02 49.10 50.57
3 Haikonen Sanni UlvUra 14.22 0.00.35 46.31 47.70
4 Jutila Pinja RasKa 14.27 0.00.40 45.15 46.51
5 Jutila Iisa RasKa 14.54 0.01.07 42.92 44.20
6 Koivula Lotta UlvUra 15.24 0.01.37 40.68 41.90
7 Kuusisto Idaliina Koovee 15.40 0.01.53 39.16 40.34
8 Isokallio Helmi L-LL 16.37 0.02.50 36.14 37.23
9 Järventausta Ennimaria KyRa 17.04 0.03.17 34.43 35.46
Huhtanen Sara UlvUra EIL -
Mäkinen Tuuli UlvUra EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Ilona MSParma 11.34 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 12.37 0.01.03
3 Tikkakoski Ilona TP 12.54 0.01.20
4 Matinheikki Liisa TP 13.23 0.01.49
5 Luoma Elli UlvUra 14.51 0.03.17
6 Koivunen Jutta RasKa 15.12 0.03.38
7 Björklund Sandra Falken 20.25 0.08.51
8 Björklund Cecilia Falken 22.51 0.11.17

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 10.54 0.00.00
2 Punto Elli RaN 10.57 0.00.03
3 Sikkilä Peppi LapVi 11.06 0.00.12
4 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 11.56 0.01.02
5 Hietala Sini LapVi 12.39 0.01.45
6 Lehtimäki Liisa RaLu 13.12 0.02.18
7 Mäntylä Irinja RaN 16.17 0.05.23
Koivunen Netta RasKa EIL -
Lehtonen Venla UlvUra EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Sanni LaihLu 19.48 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leskinen Aleksi Lynx 14.56 0.00.00 75.57 74.41
2 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.11 0.00.15 73.58 72.45
3 Loukkalahti Vilho HiKi 15.20 0.00.24 72.13 71.02
4 Koivuniemi Sakari TP 15.31 0.00.35 70.55 69.46
5 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 16.02 0.01.06 67.57 66.53
6 Hällström af Fabian OK77 16.09 0.01.13 66.38 65.36
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 16.29 0.01.33 64.35 63.37
8 Pitkänen Konsta TP 16.31 0.01.35 63.54 62.57
9 Vuorinen Lauri VeVe 16.49 0.01.53 61.74 60.79
10 Vainiomäki Samuel PelPo 17.00 0.02.04 60.41 59.48
11 Sankelo Antton LapVi 17.09 0.02.13 59.22 58.31
12 Annila Petri Koovee 17.25 0.02.29 57.67 56.78
13 Korpinen Taneli TuMe 17.35 0.02.39 56.48 55.61
14 Lauronen Jarkko LaihLu 17.41 0.02.45 55.52 54.67
15 Ansio Jimi Koovee 19.31 0.04.35 49.73 48.96
16 Tolvanen Leo Pihkan 20.15 0.05.19 47.37 46.64
Niemi Topias HS EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ådjers Henrik Kristina 16.55 0.00.00 32.75 43.72
2 Tikkakoski Janne TP 17.49 0.00.54 28.76 38.40
3 Lahtinen Ismo OJy 18.22 0.01.27 25.64 34.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauronen Petteri Lynx 16.41 0.00.00 45.69 53.36
2 Toivio Matti RaPi 16.48 0.00.07 44.01 51.40
3 Mäntylä Mika RaN 18.09 0.01.28 39.47 46.11
4 Nummela Ville OrPo 20.16 0.03.35 34.22 39.97
5 Hihnala Tero Koovee 20.28 0.03.47 32.77 38.28
6 Alajoutsi Jukka Koovee 21.34 0.04.53 30.04 35.09
Lehtinen Juhani KauKa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 14.08 0.00.00 60.57 65.82
2 Ojala Marko UlvUra 15.13 0.01.05 55.32 60.12
3 Venäläinen Toni VaHa 15.24 0.01.16 53.73 58.39
4 Kamila Kai SuJu 15.58 0.01.50 50.93 55.35
5 Maasilta Tommi RaVa 16.05 0.01.57 49.67 53.99
6 Kuusisto Seppo Koovee 16.18 0.02.10 48.14 52.32
7 Haikonen Jyrki UlvUra 16.28 0.02.20 46.79 50.85
8 Luoma Mikko UlvUra 16.34 0.02.26 45.64 49.60
9 Isoherranen Sami Lynx 16.42 0.02.34 44.42 48.28
10 Karru Antti VaRa 19.16 0.05.08 37.76 41.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parttimaa Timo AngA 14.22 0.00.00 53.03 49.15
2 Nurmela Timo RasKu 14.44 0.00.22 50.42 46.73
3 Nokka Ilkka Rasti88 15.28 0.01.06 46.80 43.37
4 Ruohola Risto MSParma 15.46 0.01.24 44.70 41.43
5 Kinnari Jukka SuJu 16.00 0.01.38 42.86 39.72
6 Kuusholma Ari Hiisi 16.17 0.01.55 40.94 37.94
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 18.35 0.04.13 34.85 32.30
Haunia Heikki HSU EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 12.34 0.00.00 55.53 51.64
2 Harju Juha-Pekka TP 13.44 0.01.10 49.86 46.37
3 Patana Pekka LaihLu 14.03 0.01.29 47.80 44.45
4 Helander Rolf OuHu 14.05 0.01.31 46.76 43.49
5 Virtanen Kari MSParma 14.38 0.02.04 44.11 41.02
6 Laukkarinen Kari TVV 14.40 0.02.06 43.12 40.10
7 Ahto Pekka Palo-88 17.39 0.05.05 35.09 32.63
8 Vuorinen Hannu KyS 18.03 0.05.29 33.58 31.23
9 Eklund Ari RasKa 20.30 0.07.56 28.93 26.91

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 11.30 0.00.00 53.92 49.20
2 Nissilä Jorma KoS 11.33 0.00.03 51.00 46.54
3 Rantio Jukka-Pekka HauSi 12.29 0.00.59 44.71 40.79
4 Nyystilä Jukka LaihLu 16.48 0.05.18 31.37 28.63

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki VaHa 12.40 0.00.00 46.67 48.47
2 Liukkala Pekka HauSi 13.03 0.00.23 44.90 46.64
3 Ovaska Ari EE 13.35 0.00.55 42.75 44.41
4 Hahtola Aulis RasKu 13.37 0.00.57 42.26 43.90
5 Turunen Erkki SuSe 13.50 0.01.10 41.22 42.82
6 Koskinen Kaj VaHa 14.37 0.01.57 38.66 40.15
7 Björklund Håkan Falken 15.27 0.02.47 36.23 37.64
8 Pusa Raimo OrPo 15.37 0.02.57 35.51 36.89
9 Kallio Erkki LoJa 16.05 0.03.25 34.16 35.48
10 Lehtiniemi Pekka SaSu 16.09 0.03.29 33.70 35.00
11 Törmälä Samuli YlivKu 16.12 0.03.32 33.27 34.56
12 Leino Tapio HS 16.16 0.03.36 32.81 34.08
13 Alexandersson Yngve NOK 16.25 0.03.45 32.19 33.44
14 Norrgrann Karl Gustav NOK 17.38 0.04.58 29.68 30.83
15 Terävä Seppo XYZ 18.29 0.05.49 28.03 29.12
16 Hakanen Kai ValSu 18.54 0.06.14 27.14 28.19
17 Harju Hannu EsSu 19.34 0.06.54 25.95 26.95
18 Paikkala Jarmo Jyry 19.44 0.07.04 25.46 26.45
Nurminen Markku SuosmSa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 11.23 0.00.00 36.60 32.56
2 Koivula Keijo HyRa 12.16 0.00.53 33.24 29.56
3 Elonen Matti RaLu 12.33 0.01.10 31.77 28.26
4 Jylhä Keijo JRV 13.48 0.02.25 28.25 25.13
5 Rintala Paavo Palo-88 14.32 0.03.09 26.21 23.31
6 Hieta Lauri KanSu 14.42 0.03.19 25.30 22.51
7 Teppo Jaakko GIF 16.34 0.05.11 21.91 19.49
8 Torpo Tapani KanSu 16.59 0.05.36 20.85 18.55

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valtonen Teuvo EuVe 14.45 0.00.00
2 Saario Pentti LoJa 15.22 0.00.37

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nokka Vesa Rasti88 14.57 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Willman Pyry RasKa 13.40 0.00.00 50.05 47.28
2 Alajoutsi Jasper Koovee 13.47 0.00.07 48.89 46.18
3 Hihnala Henrik Koovee 14.34 0.00.54 45.55 43.03
4 Jutila Pietu RasKa 14.36 0.00.56 44.75 42.27
5 Lahti Valtteri RasKa 15.02 0.01.22 42.77 40.41
6 Schüle Joel Koovee 15.10 0.01.30 41.72 39.41
7 Lehtimäki Juho RaLu 16.10 0.02.30 38.51 36.38
8 Willman Iivari RasKa 16.17 0.02.37 37.60 35.52
9 Karru Sami MSParma 18.22 0.04.42 32.78 30.96
10 Lehtimäki Eerik RaLu 19.30 0.05.50 30.34 28.67
11 Helen Veeti RasKa 27.55 0.14.15 20.83 19.68
Nolvi Joona RasKa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo LapVi 12.32 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 12.37 0.00.05
3 Alajoutsi Oliver Koovee 12.53 0.00.21
4 Sankelo Verneri LapVi 16.53 0.04.21
5 Haikonen Ilmo UlvUra 18.34 0.06.02
Lehtonen Elias UlvUra EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Aaro RasKa 11.23 0.00.00
2 Lahti Paavo RasKa 11.59 0.00.36
3 Karru Matias MSParma 12.21 0.00.58
4 Kivitie Veeti UlvUra 12.52 0.01.29
5 Kuusisto Olli Koovee 18.30 0.07.07
6 Lahti Santeri RasKa 19.47 0.08.24

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Antti Lynx 11.32 0.00.00
2 Leskinen Eemeli Lynx 12.00 0.00.28
3 Ådjers Elias Kristina 15.29 0.03.57
4 Kujansuu Lauri RasKa 15.39 0.04.07
5 Koivula Lauri UlvUra 23.48 0.12.16