FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti, 2.osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 11.36 0.00.00 59.68 57.34
2 Kallio Santeri KoS 12.30 0.00.54 54.20 52.07
3 Ruuttula Juho SievSi 12.52 0.01.16 51.50 49.48
4 Alasuvanto Joni KaJu 13.34 0.01.58 47.75 45.88
5 Korkeakangas Antti RaJu 14.04 0.02.28 45.00 43.23
5 Hyyppä Jarmo Pohjant 14.04 0.02.28 45.00 43.23
7 Rantala Peetu KoS 14.47 0.03.11 40.81 39.21
8 Känsäkoski Jori KPV 15.41 0.04.05 37.52 36.05

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 14.19 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvelin Marko PeRa 15.56 0.00.00
2 Myllymäki Jyri VetU 17.32 0.01.36
Similä Jouni Pohjant HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Pihlajaniemi Janne VePo HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 10.43 0.00.00 48.00 43.42
2 Alahäivälä Tapani PudU 12.35 0.01.52 38.83 35.13
3 Kinnari Jukka SuJu 13.06 0.02.23 35.34 31.97
4 Laasanen Juha KauWi 14.36 0.03.53 29.95 27.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Polso Jukka KoS 13.13 0.00.00 45.21 40.70
2 Partanen Timo RasHy 13.14 0.00.01 43.46 39.13
3 Toppari Reijo KauWi 13.22 0.00.09 41.35 37.23
4 Junkala Eero KannUra 13.44 0.00.31 38.62 34.77
5 Piispanen Reima OuHu 14.24 0.01.11 35.27 31.76

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 13.24 0.00.00 45.48 48.16
2 Vilminko Pauli SiSe 13.49 0.00.25 43.51 46.07
3 Vartiainen Aarne RAPSU 13.57 0.00.33 42.49 45.00
4 Lind Sune Falken 14.09 0.00.45 41.31 43.74
5 Nurisalo Seppo KoS 14.30 0.01.06 39.74 42.08
6 Tuomaala Juhani KoS 15.11 0.01.47 37.40 39.60
7 Laaksonen Lasse SuSi 15.16 0.01.52 36.65 38.81
8 Kronholm Peter Brahe 15.22 0.01.58 35.87 37.98
9 Hakomäki Juhani LapVi 15.29 0.02.05 35.07 37.13
Pihlajamaa Martti VetU HYL -
Korpijärvi Asko KannUra HYL -
Hattar Allan Falken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Myllymäki Ari KPV 10.22 0.00.00 39.87 42.94
2 Toppari Pekka PuolRy 10.37 0.00.15 37.76 40.67
3 Laine Harri KauKa 11.35 0.01.13 33.54 36.13
4 Lindstedt Tapio OrPo 12.05 0.01.43 31.13 33.53
5 Pusa Raimo OrPo 12.12 0.01.50 29.81 32.11
6 Heiskanen Risto EsSu 14.49 0.04.27 23.71 25.54

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 10.44 0.00.00 36.91 32.48
2 Toskala Paavo KoS 12.20 0.01.36 31.43 27.66
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 12.50 0.02.06 29.55 26.00
4 Mäkinen Juhani SalRe 12.59 0.02.15 28.55 25.13
5 Backman Sven-Olof Falken 13.32 0.02.48 26.76 23.55
6 Torrkulla Roy Minken 13.36 0.02.52 26.01 22.89
7 Pelkonen Alpo OSVA 14.58 0.04.14 23.07 20.30
8 Oja Jorma NiS 15.43 0.04.59 21.43 18.86

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 12.47 0.00.00
2 Pelkonen Toivo YlikNM 21.07 0.08.20

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Jimmy Falken 15.36 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Atte KuoSu 11.46 0.00.00
2 Forsström Anton Botnia 14.18 0.02.32

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muhonen Aatu RaJu 13.18 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muhonen Eetu RaJu 12.13 0.00.00
2 Rannila Aatu VetU 15.54 0.03.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Pauli PudU 12.29 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Ella VaaSu 16.11 0.00.00 54.04 40.10
2 Laitala Piia KaJu 16.16 0.00.05 51.75 38.40
3 Pitkänen Kati Pohjant 16.51 0.00.40 48.01 35.63
Känsäkoski Veera KPV HYL -
Nurmi Kirsi Pohjant HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 13.47 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 11.24 0.00.00 48.56 39.43
2 Peltoniemi Tuula KoS 13.52 0.02.28 36.93 29.98
3 Forsström Heidi Botnia 15.12 0.03.48 30.96 25.14

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 11.34 0.00.00
2 Holopainen Lone-Maria S-2000 16.57 0.05.23

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 12.29 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 12.00 0.00.00 42.70 47.05
2 Kankaanpää Tarja KauWi 12.30 0.00.30 39.76 43.81
3 Käkelä Maija PuolRy 12.42 0.00.42 37.93 41.79
4 Leppä Eija SuJu 13.01 0.01.01 35.82 39.47
5 Jurvakainen Tuija RasHy 14.22 0.02.22 31.39 34.58
6 Piispanen Eija OuHu 14.54 0.02.54 29.23 32.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 11.52 0.00.00
2 Lumiaho Raija KoS 14.41 0.02.49

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 11.11 0.00.00 33.84 34.55
2 Stoor Anne KoS 11.24 0.00.13 31.54 32.20
3 Ketola Pirjo SalRe 11.59 0.00.48 28.43 29.02
4 Pelkonen Maija OSVA 13.25 0.02.14 23.98 24.48

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Reija-Elina HalTo 11.50 0.00.00 44.28 48.44
2 Lakanen Inka PerhKi 12.04 0.00.14 40.16 43.94
3 Mattila Helmi RasTiimi 14.23 0.02.33 30.96 33.88

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pihlajaniemi Aini Pohjant 15.12 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 9.56 0.00.00
2 Heikkinen Aada Pohjant 10.18 0.00.22
3 Alahäivälä Silja PudU 11.01 0.01.05

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerlund Jessica Falken 9.55 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesola Ella KPV 9.56 0.00.00
2 Muhonen Oona RaJu 10.57 0.01.01
3 Mikkola Telma KoS 11.32 0.01.36
4 Blanco Sequeiros Annika KoS 13.56 0.04.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Enni Pohjant 6.37 0.00.00
2 Pesola Aada KPV 9.35 0.02.58
3 Forsström Elin Botnia 11.17 0.04.40