FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vårtävling/Kevätkisat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 75
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 39.06 0.00.00 93.83 93.83
2 Tervo Tuomas RR 39.12 0.00.06 93.40 93.40
3 Muukkonen Petteri VeVe 39.17 0.00.11 93.01 93.01
4 Parkkinen Jarno RR 40.08 0.01.02 90.86 90.86
5 Leskinen Aapo Lynx 40.51 0.01.45 89.08 89.08
6 Henriksson Tobias PIF 41.13 0.02.07 88.11 88.11
7 Salmenoja Samuli MSParma 41.25 0.02.19 87.50 87.50
8 Saramäki Niklas Lynx 41.36 0.02.30 86.94 86.94
9 Leskinen Aleksi Lynx 41.44 0.02.38 86.48 86.48
9 Wickholm Jörgen RR 41.44 0.02.38 86.48 86.48
11 Niemi Vili RR 41.52 0.02.46 85.85 85.85
12 Mänkärlä Janne Lynx 42.32 0.03.26 84.33 84.33
13 Bäckman Johan SWE 42.35 0.03.29 84.06 84.06
14 Heinaro Einari HS 42.37 0.03.31 83.82 83.82
15 Pihl Peeter MSParma 42.45 0.03.39 83.38 83.38
16 Weckman Janne VeVe 42.50 0.03.44 83.05 83.05
17 Sund Otto Femman 43.00 0.03.54 82.55 82.55
18 Oikarinen Lauri PelPo 43.07 0.04.01 82.15 82.15
19 Fabritius Mikael Orient 43.34 0.04.28 81.14 81.14
20 Vähänen Sami RR 43.43 0.04.37 80.69 80.69
21 Hall Andreas HiKi 43.52 0.04.46 80.24 80.24
22 Rantala Kalle HS 43.54 0.04.48 80.01 80.01
23 Mertanen Simo Koovee 44.18 0.05.12 79.12 79.12
24 Suominen Miika RR 44.26 0.05.20 78.72 78.72
25 Saarinen Jarkko HiKi 44.42 0.05.36 78.08 78.08
26 Hernelahti Miika KR 45.22 0.06.16 76.77 76.77
27 Nieminen Janne PR 45.33 0.06.27 76.30 76.30
28 Valkama Sami PR 45.34 0.06.28 76.11 76.11
29 Keskisaari Ville VaajTe 46.04 0.06.58 75.12 75.12
30 Kujala Rainer Lynx 46.14 0.07.08 74.69 74.69
31 Väre Teemu PR 46.23 0.07.17 74.28 74.28
32 Kalve Henri PR 46.39 0.07.33 73.70 73.70
33 Liukkonen Matti RR 46.58 0.07.52 73.05 73.05
34 Nurmiainen Aaro LappRi 47.22 0.08.16 72.27 72.27
35 Heikkilä Tero PR 47.34 0.08.28 71.81 71.81
36 Luoma Ville HiKi 47.35 0.08.29 71.63 71.63
37 Mansner Victor SV 47.41 0.08.35 71.32 71.32
38 Ritasalo Teemu EsAk 48.03 0.08.57 70.62 70.62
39 Leskinen Antti-Pekka Lynx 48.09 0.09.03 70.32 70.32
40 Inkeri Eero VeVe 48.31 0.09.25 69.64 69.64
41 Mutka Manu TuMe 48.34 0.09.28 69.41 69.41
42 Mattila Aleksi Lynx 48.52 0.09.46 68.84 68.84
43 Loukkalahti Marko HiKi 49.20 0.10.14 68.03 68.03
44 Kuusinen Petri HlS 49.24 0.10.18 67.79 67.79
45 Brunell Filip Brahe 49.33 0.10.27 67.44 67.44
45 Kleemola Lauri Lynx 49.33 0.10.27 67.44 67.44
47 Kokkila Ville EsSu 49.47 0.10.41 66.82 66.82
48 Donner Mikael OK77 49.49 0.10.43 66.63 66.63
49 Mattila Olli MSParma 50.22 0.11.16 65.75 65.75
50 Hasu Topi Orient 50.49 0.11.43 65.02 65.02
50 Nurminen Joonas JRV 50.49 0.11.43 65.02 65.02
52 Niemi Tero HyRa 51.09 0.12.03 64.31 64.31
53 Partanen Tapani HyRa 51.30 0.12.24 63.73 63.73
54 Dobbs Neil HS 51.58 0.12.52 63.01 63.01
55 Välikorpi Jari RasKu 52.07 0.13.01 62.69 62.69
56 Blomster Daniel SV 52.08 0.13.02 62.53 62.53
57 Lampinen Ville HS 52.12 0.13.06 62.30 62.30
58 Savelainen Timo HS 52.40 0.13.34 61.61 61.61
59 Liitiäinen Pasi Orient 54.32 0.15.26 59.36 59.36
60 Puputti Tuomas HiKi 54.45 0.15.39 58.99 58.99
61 Kuutti Veli-Pekka PertPe 54.59 0.15.53 58.61 58.61
62 Vahala Jani MaMa 55.54 0.16.48 57.51 57.51
63 Paasikoski Antti RR 56.29 0.17.23 56.79 56.79
64 Åberg Janne HyRa 56.58 0.17.52 56.18 56.18
65 Matilainen Juha LS-37 57.43 0.18.37 55.32 55.32
66 Jylhä Jouko EsSu 59.49 0.20.43 53.25 53.25
67 Louhisola Toni TuMe 1.00.51 0.21.45 52.22 52.22
68 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.02.07 0.23.01 51.04 51.04
69 Lassila Jussi PiTa 1.17.02 0.37.56 41.06 41.06
70 Tervo Antti SWE 1.23.52 0.44.46 37.63 37.63
71 Huhtala Juho-Matti YlKi 1.29.59 0.50.53 34.99 34.99
Turunen Markus RR KES -
Loukkalahti Vilho HiKi HYL -
Vesanto Anssi EsSu HYL -
Koistinen Olli-Pekka HiKi HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanhua Heikki PäijRa 27.14 0.00.00 39.61 39.61
2 Falkstedt Jori AngA 32.34 0.05.20 31.88 31.88
3 Kurppa Pauli SalVie 35.02 0.07.48 28.48 28.48
4 Nyberg Henry Orient 36.17 0.09.03 26.39 26.39
5 Wickholm Roger SV 44.58 0.17.44 20.39 20.39

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Markku Rasti88 34.28 0.00.00 62.27 62.27
2 Vainio Mikko Koovee 42.23 0.07.55 49.12 49.12
3 Hakkarainen Tuomas EsAk 42.34 0.08.06 47.39 47.39
4 Isoniemi Vesa AOK 45.49 0.11.21 42.63 42.63
5 Rosenblad Kalle HiKi 59.55 0.25.27 31.52 31.52
Mäkelä Jussi PIF HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Jari Lynx 33.15 0.00.00 66.62 66.62
2 Lapila Pekka MSParma 33.43 0.00.28 65.35 65.35
3 Laitamäki Jari HiKi 34.18 0.01.03 63.91 63.91
4 Salonen Mikko HS 34.34 0.01.19 63.08 63.08
5 Riissanen Jani EsAk 34.54 0.01.39 62.15 62.15
6 Salonen Kari HS 36.56 0.03.41 58.42 58.42
7 Ryyppö Jarkko RaVa 37.05 0.03.50 57.88 57.88
8 Pulli Veli-Matti RaVa 40.20 0.07.05 52.93 52.93
9 Isoherranen Sami Lynx 40.23 0.07.08 52.58 52.58
10 Karttila Jussi MSParma 40.28 0.07.13 52.19 52.19
11 Hiiri Ari HauSi 40.30 0.07.15 51.86 51.86
12 Laavainen Mikko MSParma 40.39 0.07.24 51.39 51.39
13 Liljeström Kimmo HS 40.55 0.07.40 50.77 50.77
14 Heikkonen Rami SuSi 41.10 0.07.55 50.19 50.19
15 Salonen Tero HauSi 41.40 0.08.25 49.31 49.31
16 Kuusivaara Janne EsAk 43.06 0.09.51 47.40 47.40
17 Maronen Mikke Lynx 43.07 0.09.52 47.12 47.12
18 Metsäranta Arto HiKi 43.49 0.10.34 46.11 46.11
19 Määttänen Pekka EsSu 44.13 0.10.58 45.43 45.43
20 Mårtenson Rasmus OK77 46.55 0.13.40 42.57 42.57
21 Tuomola Jarkko SomEsa 49.17 0.16.02 40.29 40.29
22 Tanhua Jukka TP 50.53 0.17.38 38.80 38.80
23 Forma Pauli HiKi 52.57 0.19.42 37.07 37.07
24 Aalto Sami MSParma 54.07 0.20.52 36.06 36.06
25 Reeni Esko RiSu 55.21 0.22.06 35.05 35.05
26 Hamppu Aleksei HS 56.23 0.23.08 34.20 34.20
27 Turkkila Kalle EsSu 57.50 0.24.35 33.15 33.15
28 Lassila Mika FU-47 58.19 0.25.04 32.68 32.68
29 Saastamoinen Pasi AngA 1.02.37 0.29.22 30.25 30.25
30 Raitola Mika Lynx 1.15.22 0.42.07 24.98 24.98

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 31.23 0.00.00 68.05 68.05
2 Virtanen Antti HlS 32.17 0.00.54 65.90 65.90
3 Suominen Manne HiKi 32.26 0.01.03 65.34 65.34
4 Yliluikki Matti SuSi 34.37 0.03.14 60.98 60.98
5 Loukkalahti Mika EsSu 35.21 0.03.58 59.49 59.49
6 Laaksonen Petri SWE 35.43 0.04.20 58.65 58.65
7 Larmala Juha-Pekka EsSu 35.58 0.04.35 58.01 58.01
8 Taskila Sakari LeSi 36.38 0.05.15 56.73 56.73
9 Erkkilä Jukka EsSu 37.33 0.06.10 55.13 55.13
10 Heinilä Hannu RaVa 37.40 0.06.17 54.74 54.74
11 Björkqvist Niklas HlS 37.41 0.06.18 54.50 54.50
12 Östergård Patric SV 38.14 0.06.51 53.50 53.50
13 Vuorenpää Asmo LaJy 39.05 0.07.42 52.12 52.12
14 Ray Tomas OK77 39.13 0.07.50 51.74 51.74
15 Holappa Arto YlikNM 39.27 0.08.04 51.22 51.22
16 Kähäri Petteri TP 40.35 0.09.12 49.59 49.59
17 Palmen Henrik EsSu 42.05 0.10.42 47.63 47.63
18 Ruohola Risto MSParma 42.20 0.10.57 47.15 47.15
19 Pulli Tuomo LappRi 42.23 0.11.00 46.90 46.90
20 Autio Rauno KaRa 43.07 0.11.44 45.91 45.91
21 Hakuli Kari KeU 44.17 0.12.54 44.52 44.52
22 Anttila Jouni SuSi 46.18 0.14.55 42.40 42.40
23 Juva Mika MuurVi 46.47 0.15.24 41.79 41.79
24 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 47.31 0.16.08 40.97 40.97
25 Rantamäki Reko HS 47.45 0.16.22 40.60 40.60
26 Karjalainen Jussi KangSK 48.35 0.17.12 39.73 39.73
27 Mamia Kari HiKi 48.48 0.17.25 39.39 39.39
27 Heiskanen Pasi HS 48.48 0.17.25 39.39 39.39
29 Nietosjärvi Tommi Pihkan 48.59 0.17.36 38.91 38.91
30 Pietikäinen Timo Pihkan 50.34 0.19.11 37.52 37.52
31 Lindahl Anders AOK 52.19 0.20.56 36.11 36.11
32 Ritvanen Paavo Pihkan 52.20 0.20.57 35.94 35.94
33 Laaksonen Arto AngA 52.31 0.21.08 35.66 35.66
34 Simovaara Jyrki EsAk 53.23 0.22.00 34.93 34.93
35 Kauhanen Ari OK77 54.24 0.23.01 34.13 34.13
36 Weiss Robert OK77 58.08 0.26.45 31.79 31.79
37 Reiman Markku JäPa 1.07.12 0.35.49 27.38 27.38
38 Launis Kasperi Raus 1.12.45 0.41.22 25.18 25.18
39 Julkunen Tero LHR 1.12.58 0.41.35 24.99 24.99
Huttunen Matti Pihkan KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Orient 43.51 0.00.00 60.38 60.38
2 Mättölä Ali EsSu 44.46 0.00.55 58.84 58.84
3 Kuusinen Mikko HS 45.16 0.01.25 57.89 57.89
4 Laiho Hannu RaVa 46.17 0.02.26 56.32 56.32
5 Lamberg Seppo VaajTe 47.09 0.03.18 54.99 54.99
6 Oikarinen Jarmo TP 47.30 0.03.39 54.30 54.30
7 Väänänen Urpo KR 48.43 0.04.52 52.66 52.66
8 Paganus Ari AngA 49.16 0.05.25 51.80 51.80
9 Parviainen Ari KeU 49.19 0.05.28 51.47 51.47
10 Stenbäck Peter AOK 49.27 0.05.36 51.05 51.05
11 Lammila Jyrki LaJy 50.18 0.06.27 49.91 49.91
12 Niinimäki Risto Pihkan 50.39 0.06.48 49.30 49.30
13 Aaltonen Tommi MSParma 51.43 0.07.52 48.02 48.02
14 Ijas Markku Raus 52.14 0.08.23 47.28 47.28
14 Hoffman Linus PIF 52.14 0.08.23 47.28 47.28
16 Frilander Heikki SV 53.29 0.09.38 45.66 45.66
16 Vänttinen Harri EsSu 53.29 0.09.38 45.66 45.66
18 Molnar Geza LS-37 53.46 0.09.55 44.91 44.91
19 Numminen Hannu EsAk 54.11 0.10.20 44.32 44.32
20 Lampinen Raino HS 55.13 0.11.22 43.24 43.24
21 Karjalainen Heikki Raus 57.26 0.13.35 41.33 41.33
22 Saranen Aki HS 58.07 0.14.16 40.61 40.61
23 Karling Harri Pihkan 58.20 0.14.29 40.22 40.22
24 Kaasalainen Matti HS 1.01.02 0.17.11 38.22 38.22
25 Mikkola Sakari HS 1.02.02 0.18.11 37.38 37.38
26 Norrbacka Mikko HyRa 1.03.23 0.19.32 36.37 36.37
27 Hietaoja Jarkko HS 1.06.10 0.22.19 34.63 34.63
28 Kiviniitty Jyrki HS 1.06.34 0.22.43 34.22 34.22
29 Huhtala Ismo YlKi 1.16.29 0.32.38 29.60 29.60
Kulagin Andrei HS KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 42.00 0.00.00 57.09 57.09
2 Jetsonen Juhani KuoSu 42.21 0.00.21 56.28 56.28
3 Markki Tapio EsSu 42.54 0.00.54 55.23 55.23
4 Saarimäki Ilkka AngA 44.41 0.02.41 52.70 52.70
5 Hämäläinen Markku RaVa 46.53 0.04.53 49.92 49.92
6 Lehto Esa HS 48.56 0.06.56 47.53 47.53
7 Meriheinä Ulf Pihkan 51.11 0.09.11 45.16 45.16
8 Heikkinen Jarmo HS 51.57 0.09.57 44.22 44.22
9 Lindeman Jorma R-P 53.18 0.11.18 42.83 42.83
10 Parnetti Roy HyRa 53.25 0.11.25 42.47 42.47
11 Malinen Jouko HS 53.57 0.11.57 41.78 41.78
12 Ojapalo Ilkka RR 55.48 0.13.48 40.14 40.14
13 Kurkela Reino OH 59.09 0.17.09 37.62 37.62
14 Yli-Ikkelä Antero AOK 59.59 0.17.59 36.86 36.86
15 Öhrnberg Mikael PIF 1.01.04 0.19.04 35.97 35.97
16 Lång Jan MSParma 1.01.51 0.19.51 35.28 35.28
17 Talja Keijo OK77 1.03.47 0.21.47 33.99 33.99
18 Vainikka Jari Raus 1.09.34 0.27.34 30.95 30.95
19 Viitasalo Harri RiSu 1.13.20 0.31.20 29.17 29.17
20 Kottonen Hannu Lynx 1.14.03 0.32.03 28.69 28.69
21 Selenius Carl Pihkan 1.15.59 0.33.59 27.77 27.77
22 Herranen Timo Jyry 1.16.24 0.34.24 27.43 27.43
23 Kuivala Juha TuS 1.18.27 0.36.27 26.53 26.53
24 Wickholm Martin SV 1.20.41 0.38.41 25.62 25.62
Ahlroth Timo TurSa HYL -
Niinistö Harri AngA KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Veli-Matti RR 41.39 0.00.00 54.31 54.31
2 Halme Tapio AngA 42.38 0.00.59 52.79 52.79
3 Saramäki Jukka Lynx 42.42 0.01.03 52.44 52.44
4 Vartiainen Börje KR 42.48 0.01.09 52.06 52.06
5 Helkkula Rauli TuMe 43.58 0.02.19 50.42 50.42
6 Heikka Jarmo HiKi 44.20 0.02.41 49.75 49.75
7 Pakarinen Heino TuMe 44.41 0.03.02 49.10 49.10
8 Tervo Vesa RR 46.17 0.04.38 47.16 47.16
9 Hintukainen Keijo TuS 47.26 0.05.47 45.78 45.78
10 Aherto Jorma LS-37 48.17 0.06.38 44.74 44.74
11 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 49.03 0.07.24 43.81 43.81
12 Väre Jouni SomEsa 49.34 0.07.55 43.12 43.12
13 Turunen Erkki SuSe 49.49 0.08.10 42.68 42.68
14 Salmi Veijo RR 49.55 0.08.16 42.37 42.37
15 Mannonen Mikko TuS 50.57 0.09.18 41.29 41.29
16 Stanislav Lesnikov Azimut 51.28 0.09.49 40.65 40.65
17 Kallio Lasse SuSi 51.30 0.09.51 40.41 40.41
18 Leinonen Markku KuoSu 51.31 0.09.52 40.17 40.17
19 Väätäinen Seppo EsSu 52.29 0.10.50 39.22 39.22
20 Lindroos Mårten KSF 56.39 0.15.00 36.14 36.14
21 Tolvanen Markku SalVie 56.52 0.15.13 35.80 35.80
22 Nieminen Taisto PR 57.37 0.15.58 35.14 35.14
23 Valonen Tapani KaRa 1.01.34 0.19.55 32.70 32.70
24 Nykänen Pentti Jyry 1.04.30 0.22.51 31.04 31.04
25 Ahlqvist Hannu Raus 1.05.37 0.23.58 30.34 30.34
26 Alilonttinen Martti MSParma 1.07.28 0.25.49 29.34 29.34
27 Tarvainen Juhani PiTa 1.09.03 0.27.24 28.50 28.50
28 Kuivala Hannu TuS 1.10.17 0.28.38 27.84 27.84
29 Paikkala Jarmo Jyry 1.11.03 0.29.24 27.38 27.38
30 Nieminen Hannu NaTe 1.14.33 0.32.54 25.94 25.94
31 Sjöberg Rolf HiKi 1.34.39 0.53.00 20.31 20.31

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 41.26 0.00.00 53.67 53.67
2 Turku Vesa HS 41.45 0.00.19 53.08 53.08
3 Loukonen Veikko PiKe 42.07 0.00.41 52.45 52.45
4 Liljeström Åge HS 44.15 0.02.49 49.75 49.75
5 Wessman Risto HiKi 45.20 0.03.54 48.40 48.40
6 Tolvanen Mauri LeSi 45.59 0.04.33 47.55 47.55
7 Kurvinen Veijo HiKi 46.37 0.05.11 46.75 46.75
8 Nippala Juhani Jyry 46.41 0.05.15 46.52 46.52
9 Kataja Lasse SuSi 47.00 0.05.34 46.05 46.05
10 Inkinen Paavo Jyry 47.07 0.05.41 45.78 45.78
11 Salmenoja Pertti HirvHe 47.43 0.06.17 45.05 45.05
12 Peltola Tuomo MSParma 48.00 0.06.34 44.63 44.63
13 Rapakko Timo SuSi 48.23 0.06.57 44.12 44.12
14 Pajala Tauno EsSu 48.45 0.07.19 43.64 43.64
15 Lassila Heikki PiTa 48.47 0.07.21 43.46 43.46
16 Vannas Hannu MSParma 49.05 0.07.39 43.04 43.04
17 Huovila Timo KaRa 49.14 0.07.48 42.76 42.76
18 Hyyryläinen Jorma Navi 49.17 0.07.51 42.56 42.56
19 Leino Tapio HS 49.49 0.08.23 41.96 41.96
20 Kallio Kari SuSi 50.39 0.09.13 41.12 41.12
21 Jarva Risto OrPo 50.44 0.09.18 40.91 40.91
22 Alexandersson Yngve NOK 51.05 0.09.39 40.48 40.48
23 Korpinen Seppo RR 51.16 0.09.50 40.19 40.19
24 Yliuntinen Hannu KarjUra 51.28 0.10.02 39.89 39.89
25 Rönkkö Paavo EsSu 51.34 0.10.08 39.67 39.67
26 Liitiäinen Reijo AOK 51.49 0.10.23 39.34 39.34
27 Mattila Hannu EsAk 52.32 0.11.06 38.66 38.66
28 Kyckling Veli-Matti HS 52.59 0.11.33 38.19 38.19
29 Mäkinen Jaakko AngA 53.39 0.12.13 37.58 37.58
30 Ryynänen Jorma Pihkan 54.12 0.12.46 37.06 37.06
31 Mustranta Antti HS 55.19 0.13.53 36.18 36.18
32 Halkosaari Severi NiS 55.29 0.14.03 35.94 35.94
33 Laine Juhani KaRa 55.31 0.14.05 35.78 35.78
34 Andelin Jouko LaTa 56.45 0.15.19 34.87 34.87
35 Valta Matti JRV 59.23 0.17.57 33.20 33.20
36 Kihlman Klaus PiTa 59.42 0.18.16 32.90 32.90
37 Uljas Risto Jyry 1.00.07 0.18.41 32.55 32.55
38 Engström Berndt PIF 1.00.44 0.19.18 32.10 32.10
39 Ahlqvist Pekka TuMe 1.02.29 0.21.03 31.08 31.08
40 Kangasaho Simo HiKi 1.03.13 0.21.47 30.60 30.60
41 Laine Jaakko HS 1.04.46 0.23.20 29.76 29.76
42 Partanen Risto HyRa 1.09.39 0.28.13 27.56 27.56
43 Ekholm Hans AOK 1.11.41 0.30.15 26.68 26.68
44 Helin Jorma Jyry 1.21.32 0.40.06 23.36 23.36
45 Toivonen Klaus OH 1.52.34 1.11.08 16.86 16.86
Sten Börje Orient KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 35.14 0.00.00 47.73 47.73
2 Karvonen Raimo SuSi 36.32 0.01.18 45.76 45.76
3 Rusko Heikki VaajTe 38.19 0.03.05 43.36 43.36
4 Tolonen Kalle Mesik 38.51 0.03.37 42.51 42.51
5 Laine Eero RaVi 38.59 0.03.45 42.10 42.10
6 Hovikorpi Aarno HlS 41.21 0.06.07 39.45 39.45
7 Koivula Keijo HyRa 41.53 0.06.39 38.71 38.71
8 Partanen Paavo HyRa 42.12 0.06.58 38.18 38.18
9 Verha Koitto VaRa 42.20 0.07.06 37.82 37.82
10 Kivistö Erkki Pihkan 44.19 0.09.05 35.90 35.90
11 Kettunen Seppo Jyry 44.28 0.09.14 35.55 35.55
12 Elomaa Pekka EsSu 44.58 0.09.44 34.93 34.93
13 Tiura Tapio HS 45.10 0.09.56 34.55 34.55
14 Mäkinen Matti Mesik 45.54 0.10.40 33.78 33.78
15 Vänttinen Seppo EsSu 46.21 0.11.07 33.24 33.24
16 Helminen Pentti JRV 47.06 0.11.52 32.49 32.49
17 Tiira Pentti Lynx 47.12 0.11.58 32.21 32.21
18 Holmström Bengt KSF 47.26 0.12.12 31.84 31.84
19 Kämäräinen Pentti HiKi 47.48 0.12.34 31.38 31.38
20 Karjalainen Jouko HS 48.38 0.13.24 30.64 30.64
21 Åberg Karl-Erik EsSu 49.19 0.14.05 30.01 30.01
22 Seitajoki Reijo Jyry 54.54 0.19.40 26.77 26.77
23 Kärkkäinen Eero EKP 56.39 0.21.25 25.77 25.77
24 Punkero Toivo LS-37 58.31 0.23.17 24.77 24.77
25 Lindeman Osmo HS 1.01.27 0.26.13 23.43 23.43
26 Jylhä Keijo JRV 1.02.43 0.27.29 22.79 22.79

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 41.19 0.00.00 37.29 37.29
2 Lainema Matti MSParma 42.05 0.00.46 36.19 36.19
3 Haarlaa Rihko HS 43.27 0.02.08 34.64 34.64
4 Nordell Rolf KSF 44.16 0.02.57 33.60 33.60
5 Suonpää Pentti EsAk 45.07 0.03.48 32.57 32.57
6 Kuutti Jorma PertPe 45.24 0.04.05 31.98 31.98
7 Saario Seppo MSParma 46.02 0.04.43 31.15 31.15
8 Pajuoja Reino EsSu 46.11 0.04.52 30.67 30.67
9 Tuominen Niilo R-P 48.54 0.07.35 28.60 28.60
10 Hannukainen Teuvo MSParma 53.13 0.11.54 25.95 25.95
11 Kuokkanen Kari Pihkan 54.37 0.13.18 24.95 24.95
12 Ruokonen Keijo HS 58.52 0.17.33 22.85 22.85
13 Huuhtanen Jorma RaVi 1.04.50 0.23.31 20.47 20.47
14 Rikkinen Kalevi SaPu 1.14.49 0.33.30 17.50 17.50

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 39.37 0.00.00 28.76 28.76
2 Pyökäri Antero RaPi 41.00 0.01.23 26.40 26.40
3 Liski Eero LHR 42.40 0.03.03 24.04 24.04
4 Leikas Matti TuomU 1.02.26 0.22.49 15.51 15.51

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnroth Aapo SuSi 38.09 0.00.00 56.04 56.04
2 Roininen Lauri HS 38.31 0.00.22 53.43 53.43
3 Väänänen Vili SV 48.17 0.10.08 40.96 40.96
4 Vilen Christoffer SV 48.38 0.10.29 39.01 39.01
5 Juva Joni AngA 58.18 0.20.09 31.17 31.17

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Aaro MSParma 29.04 0.00.00 62.69 62.69
2 Heinonen Eero MSParma 29.38 0.00.34 61.21 61.21
3 Ruohola Akseli MSParma 29.45 0.00.41 60.69 60.69
4 Hyppölä Sampo PelPo 29.50 0.00.46 60.25 60.25
5 Pernu Lari EsSu 30.26 0.01.22 58.79 58.79
6 Heikkilä Ollipekka Lynx 30.43 0.01.39 57.97 57.97
7 Hanhijärvi Petrus EsAk 33.30 0.04.26 52.91 52.91
8 Skog Jaakko Koovee 33.58 0.04.54 51.94 51.94
9 Suominen Eemeli HiKi 34.12 0.05.08 51.34 51.34
10 Jumppanen Oskari HyRa 35.05 0.06.01 49.81 49.81
11 Hakuli Tommi SKUusi 35.32 0.06.28 48.95 48.95
12 Puolakanaho Sakari HyRa 35.42 0.06.38 48.49 48.49
13 Ray Jonathan OK77 35.43 0.06.39 48.24 48.24
14 Hällström af Fabian OK77 36.02 0.06.58 47.58 47.58
15 Sarparanta Niklas Lynx 36.05 0.07.01 47.29 47.29
16 Jalli Eero MSParma 36.09 0.07.05 46.97 46.97
17 Tulonen Benjamin HiKi 36.15 0.07.11 46.61 46.61
18 Kulagin Artur HS 37.49 0.08.45 44.46 44.46
19 Larmala Niko EsSu 37.52 0.08.48 44.18 44.18
20 Pietikäinen Aleksi SKUusi 37.54 0.08.50 43.93 43.93
20 Rauhala Juha EsSu 37.54 0.08.50 43.93 43.93
22 Saukkonen Samuli SKUusi 37.59 0.08.55 43.39 43.39
23 Lapila Eero MSParma 38.08 0.09.04 43.01 43.01
24 Kommio Jere HlS 39.11 0.10.07 41.64 41.64
25 Jern Tobias OK77 39.43 0.10.39 40.87 40.87
26 Thomander Victor KSF 40.04 0.11.00 40.31 40.31
27 Björklöf Tomas KarjUra 41.44 0.12.40 38.50 38.50
28 Vehmas Miika EsSu 43.22 0.14.18 36.86 36.86
29 Louhi Johannes HS 44.58 0.15.54 35.37 35.37
30 Ursin Antti Lynx 46.01 0.16.57 34.38 34.38
31 Kivinen Vinsci HyRa 50.47 0.21.43 30.99 30.99
32 Parjanen Joona MSParma 54.22 0.25.18 28.79 28.79
33 Molnár Dániel MU 1.10.13 0.41.09 22.18 22.18
Ruohola Aaro MSParma HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Alvar EsSu 25.45 0.00.00 54.29 54.29
2 Tiljander Ville HyRa 27.05 0.01.20 50.97 50.97
3 Hiidenhovi Aleks MSParma 27.51 0.02.06 48.94 48.94
4 Lampinen Aaro SKUusi 28.45 0.03.00 46.80 46.80
5 Westerlund Linus Raseborg 29.01 0.03.16 45.77 45.77
5 Salonen Matias HS 29.01 0.03.16 45.77 45.77
7 Mäki-Petäys Matias EsAk 29.05 0.03.20 44.46 44.46
8 Asklöf Henrik Lynx 29.54 0.04.09 42.66 42.66
9 Rehn Ville Lynx 30.03 0.04.18 41.87 41.87
10 Ekström Rasmus MSParma 30.45 0.05.00 40.35 40.35
11 Visuri Ilari OK77 31.20 0.05.35 39.04 39.04
12 Roine Leevi HiKi 32.24 0.06.39 37.21 37.21
13 Piironen Konsta MSParma 32.40 0.06.55 36.38 36.38

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mannonen Ville HS 22.36 0.00.00
2 Viskari Juuso HiKi 23.41 0.01.05
3 Äikäs Matias HiKi 27.00 0.04.24
4 Talja Eljas OK77 27.28 0.04.52
5 Julkunen Akseli LHR 27.29 0.04.53
6 Söderholm Tobias Raseborg 27.34 0.04.58
7 Lamberg Benjamin SKUusi 27.51 0.05.15
8 Heinonen Paavo HS 28.55 0.06.19
9 Raitola Sami Lynx 29.21 0.06.45
10 Donner Jonny OK77 29.47 0.07.11
11 Saastamoinen Atte AngA 31.34 0.08.58
12 Vaenerberg Niko MU 31.59 0.09.23
13 Fingerroos Sebastian PR 32.20 0.09.44
14 Ikola Atte HS 33.05 0.10.29
15 Häkli Pauli Lynx 48.24 0.25.48
16 Erkkilä Eelis EsSu 51.49 0.29.13

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitamäki Wille HiKi 20.46 0.00.00
2 Sorsa Antti EsSu 20.50 0.00.04
3 Karttila Aleksi MSParma 21.09 0.00.23
4 Maronen Matias Lynx 21.21 0.00.35
5 Lautamäki Matias HlS 22.31 0.01.45
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 29.29 0.08.43
Riiheläinen Juuso OK77 HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roininen Aapo HS 22.11 0.00.00
2 Donner Jesper OK77 22.12 0.00.01
3 Laavainen Aamos MSParma 24.06 0.01.55
4 Kuusivaara Joonas EsAk 33.07 0.10.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 14.45 0.00.00
2 Muukkonen Topias SKUusi 17.01 0.02.16
3 Fritzen Florian KarjUra 17.34 0.02.49
4 Forma Akseli HiKi 18.10 0.03.25
5 Leinamo Tuomas Keihäs 18.53 0.04.08
6 Maronen Markus Lynx 19.40 0.04.55
7 Saastamoinen Eetu AngA 19.54 0.05.09
8 Bussman Johan Raseborg 21.01 0.06.16
9 Aalto Lauri MSParma 21.02 0.06.17
10 Pekkala Miikka EsSu 23.57 0.09.12
11 Ekwik Niclas Lynx 23.59 0.09.14
12 Määttänen Markus EsSu 24.01 0.09.16
13 Liljeström Matias HS 28.02 0.13.17
14 Forma Kustaa HiKi 28.18 0.13.33

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Engström Josefine SWE 36.54 0.00.00 85.00 85.00
2 Virta Elli SV 37.58 0.01.04 82.31 82.31
3 Saarimäki Heini AngA 38.17 0.01.23 81.33 81.33
4 Mänkärlä Aino Lynx 38.42 0.01.48 80.15 80.15
5 Iso-Markku Paula KR 40.08 0.03.14 77.01 77.01
6 Väänänen Mari KR 40.48 0.03.54 75.47 75.47
7 Boström Matleena SWE 40.54 0.04.00 75.00 75.00
8 Nurmela Sari VeVe 41.10 0.04.16 74.24 74.24
9 Norrgrann Saara PR 41.19 0.04.25 73.69 73.69
10 Andelin Sanna LaTa 41.43 0.04.49 72.71 72.71
11 Silvennoinen Emma PR 41.52 0.04.58 72.17 72.17
12 Reponen Milka KeuKi 42.28 0.05.34 70.88 70.88
13 Juga Emma SV 42.38 0.05.44 70.34 70.34
14 Portin Laura PR 42.54 0.06.00 69.63 69.63
15 Otsamo Pihla HS 43.12 0.06.18 68.88 68.88
16 Westerlund Ina OK77 43.45 0.06.51 67.75 67.75
17 Järveläinen Julia Femman 44.28 0.07.34 66.40 66.40
18 Hietaoja Essi HS 44.48 0.07.54 65.65 65.65
19 Luoma Katja KS 45.04 0.08.10 65.01 65.01
20 Väre Tiina SomEsa 45.23 0.08.29 64.31 64.31
21 Alexandersson Dina PIF 45.27 0.08.33 63.96 63.96
22 Höstman Victoria Femman 45.34 0.08.40 63.54 63.54
23 Tunis Pernilla Femman 46.07 0.09.13 62.54 62.54
24 Parjanne Laura HiKi 46.09 0.09.15 62.24 62.24
25 Eklund Ida-Marie Kronan 46.28 0.09.34 61.57 61.57
26 Skog Henna Koovee 46.29 0.09.35 61.30 61.30
27 Tervo Johanna RR 47.31 0.10.37 59.73 59.73
28 Saarimäki Milla PR 48.04 0.11.10 58.81 58.81
29 Anjala Anna-Kaisa KR 48.40 0.11.46 57.84 57.84
30 Uhotoinen Anu HiKi 48.41 0.11.47 57.59 57.59
31 Vaano Kristiina OK77 51.27 0.14.33 54.27 54.27
32 Hietaoja Nelli HS 55.40 0.18.46 49.95 49.95
33 Honkanen Johanna MSParma 57.49 0.20.55 47.90 47.90
34 Haarlaa Ilona HS 59.51 0.22.57 46.08 46.08
35 Grahn Elina NOK 1.01.44 0.24.50 44.49 44.49
36 Kangasaho Essi HiKi 1.02.42 0.25.48 43.62 43.62
37 Kalenius Regina KarjUra 1.03.11 0.26.17 43.10 43.10
38 Liukkonen Sara RR 1.05.31 0.28.37 41.39 41.39
39 Pietilänaho Anu HiKi 1.06.16 0.29.22 40.75 40.75
40 Latva-Kiskola Piia RasKu 1.07.58 0.31.04 39.56 39.56
41 Nyholm Tanja KaRa 1.11.08 0.34.14 37.64 37.64
Hirvonen Eveliina PR HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Micaela SV 51.52 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 33.46 0.00.00 40.61 40.61
2 Vaara Inga-Maria RaVi 38.18 0.04.32 33.12 33.12
3 Ekwik Micaela Lynx 39.50 0.06.04 29.26 29.26

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 32.12 0.00.00 74.86 74.86
2 Asklöf Johanna Lynx 32.43 0.00.31 73.06 73.06
3 Mattsson Ingela PIF 34.50 0.02.38 68.05 68.05
4 Pekkala Sini EsSu 35.12 0.03.00 66.77 66.77
5 Pulli Tessa RaVa 35.59 0.03.47 64.76 64.76
6 Francke Astra EsSu 36.54 0.04.42 62.60 62.60
7 Rantamäki Pernilla EsSu 37.16 0.05.04 61.45 61.45
8 Palmen Virpi EsSu 38.42 0.06.30 58.65 58.65
9 Viskari Tanja HiKi 38.50 0.06.38 57.93 57.93
10 Savolainen Sanna HiKi 40.55 0.08.43 54.49 54.49
11 Reitmaa Outi HiKi 42.17 0.10.05 52.26 52.26
12 Tiira Hannele Lynx 42.34 0.10.22 51.44 51.44
13 Erola Petra HS 43.39 0.11.27 49.70 49.70
14 Rantamäki Karin HS 44.22 0.12.10 48.44 48.44
15 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 45.24 0.13.12 46.90 46.90
16 Plit Henna Lynx 46.19 0.14.07 45.54 45.54
17 Kahanpää Hanna EsSu 51.12 0.19.00 40.80 40.80
18 Jylhä Sirpa EsSu 58.44 0.26.32 35.23 35.23
19 Turakainen Irene HS 59.04 0.26.52 34.69 34.69

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena HS 34.39 0.00.00 55.71 55.71
2 Hagman Terése AOK 35.07 0.00.28 54.38 54.38
3 Matilainen Mirja HS 35.25 0.00.46 53.34 53.34
4 Yli-Kauppila Marika Hiisi 35.41 0.01.02 52.36 52.36
5 Viitanen Kirsi OH 36.17 0.01.38 50.92 50.92
6 Westberg-Arrakoski Annika OK77 36.26 0.01.47 50.15 50.15
7 Torp-Donner Heidi OK77 38.10 0.03.31 47.33 47.33
8 Mäki-Petäys Eeva EsAk 40.32 0.05.53 44.05 44.05
9 Mellin Ulla SuSi 41.49 0.07.10 42.21 42.21
10 Jern Tove OK77 45.42 0.11.03 38.17 38.17
11 Koistinen Marjo EsSu 46.15 0.11.36 37.27 37.27
12 Pyökäri Susanna RaPi 48.26 0.13.47 35.16 35.16
13 Launis Teija Raus 54.41 0.20.02 30.76 30.76
14 Norrbacka Aino HyRa 55.45 0.21.06 29.80 29.80
15 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.13.10 0.38.31 22.43 22.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 37.39 0.00.00 61.56 61.56
2 Hovikorpi Auli HlS 39.03 0.01.24 58.72 58.72
3 Lankinen Pauliina HS 41.33 0.03.54 54.59 54.59
4 Oikarinen Sirkka TP 41.41 0.04.02 53.82 53.82
5 Schoultz von Annika OK77 42.10 0.04.31 52.61 52.61
6 Lammila Tarja LaJy 43.00 0.05.21 51.02 51.02
7 Jetsonen Sari KuoSu 47.11 0.09.32 45.97 45.97
8 Salmi Kirsti RR 48.42 0.11.03 44.03 44.03
9 Mäkelä Anja RiSu 50.32 0.12.53 41.94 41.94
10 Tikkala Irene HiKi 52.47 0.15.08 39.68 39.68
11 Martikainen Lea SV 57.35 0.19.56 35.94 35.94
12 Markki Outi EsSu 1.05.19 0.27.40 31.30 31.30
13 Rauttola Marja HiKi 1.06.08 0.28.29 30.54 30.54
14 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 1.07.41 0.30.02 29.48 29.48
Mannonen Anu AngA KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Ann OK77 40.50 0.00.00 57.88 57.88
2 Kottonen Annariitta Lynx 43.17 0.02.27 54.02 54.02
3 Lång Gun-Viol MSParma 45.19 0.04.29 51.03 51.03
4 Liimatainen Raili RiSu 45.34 0.04.44 50.20 50.20
5 Leskinen Tiina Lynx 45.46 0.04.56 49.43 49.43
6 Meriheinä Maire Pihkan 47.05 0.06.15 47.51 47.51
7 Jumppanen Helena Pihkan 47.49 0.06.59 46.25 46.25
8 Nordberg Liisa HS 48.07 0.07.17 45.43 45.43
9 Henriksson Ann-Catherine PIF 49.39 0.08.49 43.52 43.52
10 Kokkila Marita EsSu 49.45 0.08.55 42.92 42.92
11 Kangasaho Sirpa HiKi 56.09 0.15.19 37.58 37.58
12 Yli-Ikkelä Marika AOK 57.06 0.16.16 36.51 36.51
13 Hovirinta Marjo TuMe 1.04.13 0.23.23 32.07 32.07
14 Ojapalo Anneli RR 1.07.16 0.26.26 30.24 30.24
15 Gavrilova Olga Azimut 1.51.15 1.10.25 18.06 18.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 43.45 0.00.00 54.41 54.41
2 Valonen Eila KaRa 44.14 0.00.29 53.24 53.24
3 Peltola Liisa MSParma 44.56 0.01.11 51.84 51.84
4 Laine Irmeli KaRa 45.33 0.01.48 50.58 50.58
5 Salmenoja Hely HirvHe 46.10 0.02.25 49.35 49.35
6 Kurvinen Ulla HiKi 46.15 0.02.30 48.71 48.71
7 Laitinen Hellevi EsAk 46.24 0.02.39 48.01 48.01
8 Andelin Tarja LaTa 46.53 0.03.08 46.97 46.97
9 Savelainen Marketta HS 47.57 0.04.12 45.39 45.39
10 Strang Heidi HyRa 49.35 0.05.50 43.38 43.38
11 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 57.57 0.14.12 36.68 36.68
12 Ahlqvist Kristiina Raus 58.23 0.14.38 35.97 35.97
13 Karvonen Pirjo SuSi 1.04.04 0.20.19 32.38 32.38
14 Lipasti Hilkka EsSu 1.18.45 0.35.00 26.02 26.02
Turku Kaija HS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 40.08 0.00.00 47.42 47.42
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 41.57 0.01.49 44.84 44.84
3 Kämäräinen Paula HiKi 43.44 0.03.36 42.51 42.51
4 Rahkasuo Kaarina Rasti88 43.55 0.03.47 41.83 41.83
5 Eskola Pirkko Rasti88 44.58 0.04.50 40.37 40.37
6 Malmsten Beatrice Lynx 45.01 0.04.53 39.84 39.84
7 Lankia Hilkka TP 46.14 0.06.06 38.31 38.31
8 Torp Tytti HS 52.09 0.12.01 33.54 33.54
9 Ohramaa Tuula Jyry 53.47 0.13.39 32.12 32.12
10 Kuutti Kirsti PertPe 54.26 0.14.18 31.33 31.33
11 Sundberg Liisa Lynx 55.52 0.15.44 30.13 30.13
12 Lindsten Ulla Jyry 1.15.43 0.35.35 21.94 21.94
Liljeström Irma HS KES -
Honkavaara Paula RaVi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 32.50 0.00.00 47.37 47.37
2 Tanska Eeva EsSu 34.16 0.01.26 44.25 44.25
3 Reeni Eva RiSu 38.16 0.05.26 38.61 38.61
4 Paatero Leena EsSu 39.13 0.06.23 36.69 36.69
5 Mylly Aira OH 42.00 0.09.10 33.33 33.33
6 Tiira Anja Lynx 48.23 0.15.33 28.13 28.13
7 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 50.37 0.17.47 26.12 26.12

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 42.05 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 54.58 0.00.00
2 Markki Raakel EsSu 1.10.49 0.15.51

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Sara Lynx 33.33 0.00.00 71.79 71.79
2 Laakkio Emma AngA 44.10 0.10.37 50.44 50.44
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 45.06 0.11.33 45.39 45.39

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Katja OK77 28.17 0.00.00 69.19 69.19
2 Ståhlberg Emilia EsSu 30.19 0.02.02 63.90 63.90
3 Rehn Nelli Lynx 31.49 0.03.32 60.27 60.27
4 Reponen Niina PR 32.33 0.04.16 58.32 58.32
5 Anttila Tiina SuSi 32.40 0.04.23 57.51 57.51
6 Kuronen Anna HS 32.44 0.04.27 56.79 56.79
7 Martikainen Karoliina SV 32.58 0.04.41 55.80 55.80
8 Matilainen Helena HS 33.21 0.05.04 54.57 54.57
9 Yliluikki Henna SuSi 34.04 0.05.47 52.85 52.85
10 Heiskanen Iida HS 34.31 0.06.14 51.59 51.59
11 Ekström Hanne-Line MSParma 34.54 0.06.37 50.46 50.46
12 Fingerroos Camilla PR 35.35 0.07.18 48.94 48.94
13 Salonen Inka HS 41.34 0.13.17 41.43 41.43
14 Arrakoski Sophia OK77 43.46 0.15.29 38.90 38.90
15 Stenbäck Josefine AOK 52.02 0.23.45 32.34 32.34
Donner Isabel OK77 HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Ella Koovee 24.43 0.00.00 58.80 58.80
2 Hanhijärvi Leenukka EsAk 25.14 0.00.31 57.14 57.14
3 Norrbacka Sanni HyRa 27.10 0.02.27 52.65 52.65
4 Kuusinen Sanni HlS 27.31 0.02.48 51.56 51.56
5 Plit Heidi Lynx 27.33 0.02.50 51.08 51.08
6 Matilainen Annika HS 27.40 0.02.57 50.45 50.45
7 Tulonen Jenna HiKi 27.49 0.03.06 49.77 49.77
8 Donner Janina OK77 28.04 0.03.21 48.92 48.92
9 Määttänen Maria EsSu 28.45 0.04.02 47.36 47.36
10 Liitiäinen Janika Orient 29.32 0.04.49 45.71 45.71
11 Keränen Jenni HlS 29.33 0.04.50 45.30 45.30
12 Heikkilä Tuuli Lynx 30.17 0.05.34 43.82 43.82
13 Roine Veera HiKi 31.24 0.06.41 41.90 41.90
14 Aaltonen Anniina MSParma 31.35 0.06.52 41.29 41.29
15 Hasu Iina Orient 32.33 0.07.50 39.71 39.71
16 Suominen Sohvi HiKi 32.46 0.08.03 39.10 39.10
17 Bussman Pia Raseborg 36.47 0.12.04 34.52 34.52
18 Lindroos Nora Raseborg 38.33 0.13.50 32.64 32.64
19 Westerback Liva OK77 43.25 0.18.42 28.72 28.72
20 Kuusivaara Roosa EsAk 48.49 0.24.06 25.30 25.30

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 27.52 0.00.00
2 Palmen Aino EsSu 31.01 0.03.09
3 Heinaro Ellen HS 31.40 0.03.48
4 Turakainen Venla HS 31.48 0.03.56
5 Bussman Eva Raseborg 33.21 0.05.29
6 Roos Renja AngA 33.55 0.06.03
7 Suntioinen Elli KaRa 34.59 0.07.07
8 Yliluikki Hilda SuSi 35.28 0.07.36
9 Ståhlberg Elisa EsSu 36.43 0.08.51
10 Lindahl Jannica AOK 37.50 0.09.58
11 Arrakoski Wilma OK77 38.57 0.11.05
12 Isoniemi Sandra AOK 41.56 0.14.04
13 Leinamo Reetta Keihäs 44.01 0.16.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mårtenson Lydia OK77 21.39 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 21.48 0.00.09
3 Ruohola Ilona MSParma 22.58 0.01.19
4 Asklöf Aino Lynx 23.30 0.01.51
5 Tala Juulia HS 23.42 0.02.03
6 Leinamo Sonja Keihäs 23.44 0.02.05
7 Valtonen Essi MSParma 24.50 0.03.11
8 Tala Emilia HS 25.28 0.03.49
9 Kuusinen Saana HlS 26.06 0.04.27
10 Norrbacka Salla HyRa 27.42 0.06.03
11 Kytäjä Nea HiKi 28.12 0.06.33
12 Salonen Elli HS 29.49 0.08.10
13 Salonen Venla HS 29.54 0.08.15
14 Virtanen Reeta HlS 37.06 0.15.27

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hellström Matilda OK Raseb 33.41 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 16.46 0.00.00
2 Viskari Siiri HiKi 18.54 0.02.08
3 Sallila Katarina HS 19.22 0.02.36
4 Isoherranen Salla Lynx 20.57 0.04.11
5 Lindroos Siri Raseborg 23.01 0.06.15
6 Hamppu Elina HS 23.25 0.06.39
7 Hanhijärvi Maijukka EsAk 23.57 0.07.11
8 Viskari Saana HiKi 27.52 0.11.06
9 Fingerroos Sofia PR 52.20 0.35.34