FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM yö Uusimaa ja Varsinais-Suomi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aapo Lynx 55.22 0.00.00 87.30 88.16
2 Mäkinen Tapani MU 56.35 0.01.13 84.57 85.40
3 Leskinen Antti-Pekka Lynx 59.07 0.03.45 80.13 80.92
4 Mänkärlä Janne Lynx 1.00.12 0.04.50 77.88 78.65
5 Saramäki Niklas Lynx 1.01.12 0.05.50 75.82 76.57
6 Haarlaa Tapio HS 1.02.58 0.07.36 72.92 73.65
7 Valtonen Luukas HS 1.03.33 0.08.11 71.49 72.20
8 Toivio Heikki AngA 1.04.05 0.08.43 70.15 70.84
9 Jern Jens Femman 1.06.12 0.10.50 67.17 67.84
10 Mattila Tomi AngA 1.08.09 0.12.47 64.54 65.18
11 Nummi Ilari AngA 1.08.16 0.12.54 63.72 64.35
12 Rantala Kalle HS 1.08.54 0.13.32 62.44 63.05
13 Väänänen Heikki Pihkan 1.20.34 0.25.12 52.79 53.32
14 Mattila Aleksi Lynx 1.27.02 0.31.40 48.32 48.79
15 Tiainen Juha JoKu 1.31.37 0.36.15 45.37 45.82
Hyvönen Pekka AngA KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 52.42 0.00.00 60.53 60.63
2 Koivula Jeppe HS 59.41 0.06.59 52.56 52.64
3 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.05.56 0.13.14 46.77 46.84
4 Åberg Janne HyRa 1.14.34 0.21.52 40.64 40.71
5 Hellsten Juha MSParma 1.17.51 0.25.09 38.24 38.30
6 Salmi Antti HS 1.20.05 0.27.23 36.51 36.57
7 Forsström Benny Raseborg 1.24.26 0.31.44 34.00 34.06
8 Tytykoski Martti LoJa 1.26.33 0.33.51 32.56 32.61
9 Suominen Petteri MSParma 1.41.53 0.49.11 27.13 27.18
10 Terävä Antti Pihkan 1.42.03 0.49.21 26.57 26.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantela Jaani VeVe 48.56 0.00.00 70.90 70.97
2 Lapila Pekka MSParma 52.10 0.03.14 66.01 66.08
3 Kivilaakso Janne Lynx 53.17 0.04.21 64.14 64.20
4 Sillanpää Sampo HyRa 54.37 0.05.41 62.09 62.16
5 Lahtinen Terho EsSu 55.19 0.06.23 60.84 60.90
6 Huovila Miikka KaRa 56.50 0.07.54 58.76 58.82
7 Riissanen Jani EsAk 58.46 0.09.50 56.38 56.44
8 Määttänen Pekka EsSu 1.02.41 0.13.45 52.44 52.50
9 Suominen Juha-Matti LaJy 1.02.43 0.13.47 52.00 52.05
10 Viero Jussi LaihLu 1.03.37 0.14.41 50.86 50.91
11 Haapala Toni RR 1.05.59 0.17.03 48.64 48.69
12 Skinnari Juha Pihkan 1.07.59 0.19.03 46.82 46.87
13 Laaksonen Pasi EsSu 1.13.02 0.24.06 43.23 43.27
14 Ilomäki Mika Koovee 1.14.51 0.25.55 41.83 41.88
15 Arola Pertti Rasti88 1.16.39 0.27.43 40.51 40.55
16 Moisio Orvo TuS 1.17.25 0.28.29 39.77 39.81
17 Virtanen Joni EsSu 1.21.06 0.32.10 37.65 37.68
18 Havento Jukka KaRa 1.22.59 0.34.03 36.48 36.52
19 Ojala Timo Rasti88 1.41.34 0.52.38 29.55 29.58
Raitola Mika Lynx KES -
Fiskars Stefan Raseborg KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Mika PR 48.35 0.00.00 63.62 63.66
2 Vuorenpää Asmo LaJy 49.15 0.00.40 62.41 62.45
3 Kerkola Mika SuSi 49.48 0.01.13 61.38 61.41
4 Mattila Olli MSParma 51.36 0.03.01 58.90 58.94
5 Virta Marko TuS 52.00 0.03.25 58.12 58.15
6 Jaakkola Jari MaMa 52.22 0.03.47 57.38 57.42
7 Yliluikki Matti SuSi 52.36 0.04.01 56.80 56.84
8 Sorjonen Pekka EsSu 52.48 0.04.13 56.26 56.29
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 52.56 0.04.21 55.80 55.83
10 Matilainen Kari HS 54.12 0.05.37 54.18 54.21
11 Kivilaakso Sami Lynx 56.25 0.07.50 51.74 51.77
12 Taskila Sakari LeSi 57.15 0.08.40 50.69 50.72
13 Palo Ari TuMe 58.43 0.10.08 49.13 49.16
14 Talvitie Mikko KeU 1.00.53 0.12.18 47.10 47.13
15 Nyman Jörgen Raseborg 1.00.57 0.12.22 46.77 46.79
16 Ritvanen Paavo Pihkan 1.01.03 0.12.28 46.41 46.44
17 Pietikäinen Timo Pihkan 1.03.11 0.14.36 44.57 44.60
18 Ekström Thomas MSParma 1.04.39 0.16.04 43.29 43.32
19 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.07.03 0.18.28 41.49 41.51
20 Savilahti Petri Lynx 1.11.26 0.22.51 38.70 38.72
21 Laakso Jarmo RR 1.13.36 0.25.01 37.33 37.35
22 Hakuli Kari KeU 1.16.19 0.27.44 35.78 35.80
23 Juva Mika MuurVi 1.21.35 0.33.00 33.26 33.27
24 Heikkinen Jussi EsSu 1.24.10 0.35.35 32.03 32.05
25 Autio Rauno KaRa 1.31.30 0.42.55 29.28 29.29
26 Launis Kasperi Raus 1.40.20 0.51.45 26.53 26.54
Havia Ari MaMa HYL -
Tervakangas Tommi EsSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Tapio TuMe 47.47 0.00.00 61.49 60.94
2 Haajanen Leif Raseborg 50.09 0.02.22 58.07 57.55
3 Kuusinen Mikko HS 52.52 0.05.05 54.60 54.11
4 Enroth Ari RR 54.09 0.06.22 52.83 52.35
5 Molnar Geza LS-37 55.05 0.07.18 51.46 51.00
6 Lindroos Jarmo EsSu 58.55 0.11.08 47.67 47.24
7 Niinimäki Risto Pihkan 59.21 0.11.34 46.89 46.46
8 Frilander Heikki SV 1.00.11 0.12.24 45.81 45.39
9 Köyvönen Kimmo MaMa 1.01.21 0.13.34 44.51 44.11
10 Pajuoja Pekka Lynx 1.01.31 0.13.44 43.97 43.57
11 Kiviniitty Jyrki HS 1.07.54 0.20.07 39.46 39.10
12 Valtonen Jari HS 1.09.41 0.21.54 38.07 37.73
13 Hänninen Jukka HiKi 1.11.00 0.23.13 37.00 36.67
14 Sorri Pertti RaHa 1.15.08 0.27.21 34.62 34.31
15 Lampinen Raino HS 1.17.30 0.29.43 33.23 32.93
16 Gustafsson Risto R-P 1.17.32 0.29.45 32.88 32.58
17 Huhtala Ismo YlKi 1.49.55 1.02.08 22.96 22.75
Haanpää Kari PR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Ossi HyRa 45.00 0.00.00 59.81 59.79
2 Arki Hannu TuMe 46.14 0.01.14 57.67 57.65
3 Malinen Jouko HS 52.45 0.07.45 50.06 50.05
4 Heikkinen Jarmo HS 54.07 0.09.07 48.33 48.32
5 Karamo Jouko HS 55.44 0.10.44 46.48 46.47
6 Toikkanen Jukka PorvU 55.49 0.10.49 45.96 45.94
7 Laine Markku MU 59.57 0.14.57 42.37 42.36
8 Sandström Heikki HyRa 1.00.46 0.15.46 41.38 41.37
9 Honkimaa Ari EsSu 1.02.47 0.17.47 39.65 39.64
10 Puustinen Tuomo Pihkan 1.04.53 0.19.53 37.98 37.97
11 Vainikka Jari Raus 1.06.54 0.21.54 36.46 36.45
12 Björklöf Peter KarjUra 1.08.08 0.23.08 35.43 35.42
13 Lång Jan MSParma 1.08.27 0.23.27 34.90 34.89
14 Lindeman Jorma R-P 1.24.24 0.39.24 28.00 27.99
15 Lahtinen Jouko HS 1.25.08 0.40.08 27.46 27.46
16 Glad Timo Jyry 1.27.07 0.42.07 26.55 26.54
Virtala Arto LaJy KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venho Kari MaMa 42.50 0.00.00 55.88 55.88
2 Halme Tapio AngA 43.50 0.01.00 54.28 54.28
3 Lehto Esa HS 44.57 0.02.07 52.61 52.61
4 Saarinen Heikki MU 45.55 0.03.05 51.19 51.19
5 Helkkula Rauli TuMe 46.04 0.03.14 50.71 50.71
6 Saramäki Jukka Lynx 46.15 0.03.25 50.20 50.20
7 Väätäinen Seppo EsSu 51.03 0.08.13 45.20 45.20
8 Viirto Matti HiKi 51.09 0.08.19 44.83 44.83
9 Ritanotko Markku TuMe 52.54 0.10.04 43.08 43.08
10 Sipponen Markku PR 53.22 0.10.32 42.43 42.43
11 Peltola Oke TuS 57.53 0.15.03 38.87 38.87
12 Helkkula Simo PiTa 58.38 0.15.48 38.13 38.13
13 Mäkeläinen Tarmo MSParma 58.43 0.15.53 37.83 37.83
14 Hongisto Keijo LoJa 1.00.58 0.18.08 36.20 36.20
15 Tamminen Pentti PertPe 1.01.05 0.18.15 35.89 35.89
16 Nykänen Pentti Jyry 1.03.31 0.20.41 34.29 34.29
17 Ahlqvist Hannu Raus 1.04.03 0.21.13 33.78 33.78
18 Pettersson Staffan Lynx 1.04.37 0.21.47 33.27 33.27
19 Leinonen Markku KuoSu 1.07.05 0.24.15 31.83 31.83
20 Parkkonen Reima Pihkan 1.07.35 0.24.45 31.38 31.38
21 Mäkisara Kai Pihkan 1.12.55 0.30.05 28.89 28.89
22 Moisander Jouni RaVi 1.14.23 0.31.33 28.13 28.13
23 Niemi Ilkka EsSu 1.41.13 0.58.23 20.53 20.53
Vesalainen Markku AngA HYL -
Vaittinen Pentti HS KES -
Huhtala Timo PorvU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 41.09 0.00.00 52.38 52.38
2 Hongisto Heimo LoJa 41.41 0.00.32 51.48 51.48
3 Lassila Heikki PiTa 42.19 0.01.10 50.49 50.49
4 Tanttu Unto KeU 45.28 0.04.19 46.78 46.78
5 Kuokkanen Seppo Pihkan 45.39 0.04.30 46.39 46.39
6 Peltola Timo MSParma 47.50 0.06.41 44.07 44.07
7 Loukonen Veikko PiKe 47.58 0.06.49 43.75 43.75
8 Leino Tapio HS 49.52 0.08.43 41.89 41.89
9 Moisio Kalevi TuS 50.14 0.09.05 41.40 41.40
10 Tammisaari Pentti HirvHe 51.50 0.10.41 39.93 39.93
11 Sten Börje Orient 51.56 0.10.47 39.67 39.67
12 Salmenoja Pertti HirvHe 52.08 0.10.59 39.34 39.34
13 Wessman Risto HiKi 52.37 0.11.28 38.80 38.80
14 Erkiö Hannu HS 52.39 0.11.30 38.59 38.59
15 Hyvönen Eero PorvU 53.12 0.12.03 38.01 38.01
16 Inkinen Paavo Jyry 53.21 0.12.12 37.73 37.73
17 Kuosa Harri LoJa 54.51 0.13.42 36.52 36.52
18 Löyttyjärvi Kari Jyry 55.00 0.13.51 36.25 36.25
19 Leppäkorpi Eero LeSi 55.36 0.14.27 35.69 35.69
20 Vuorio Olavi JäPa 55.43 0.14.34 35.44 35.44
21 Romula Tuomo Mesik 55.45 0.14.36 35.25 35.25
22 Liitiäinen Reijo AOK 56.08 0.14.59 34.84 34.84
23 Holappa Paavo TVV 56.09 0.15.00 34.66 34.66
24 Kallio Kari SuSi 57.47 0.16.38 33.52 33.52
25 Pajala Tauno EsSu 58.03 0.16.54 33.20 33.20
26 Tolvanen Mauri LeSi 58.54 0.17.45 32.56 32.56
27 Saaristo Veikko RaHa 59.09 0.18.00 32.26 32.26
28 Mattila Hannu EsAk 1.00.27 0.19.18 31.41 31.41
29 Saarinen Olli HiKi 1.02.21 0.21.12 30.30 30.30
30 Vuorinen Lasse AngA 1.06.32 0.25.23 28.25 28.25
31 Viljanen Keijo LoJa 1.07.53 0.26.44 27.55 27.55
32 Kämpe Leif Raseborg 1.07.54 0.26.45 27.40 27.40
33 Helin Jorma Jyry 1.08.51 0.27.42 26.89 26.89
34 Peltola Tuomo MSParma 1.10.49 0.29.40 26.01 26.01
35 Varonen Arto LeSi 1.12.33 0.31.24 25.25 25.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 36.38 0.00.00 50.58 50.58
2 Valtee Pertti HS 41.47 0.05.09 44.09 44.09
3 Partanen Paavo HyRa 41.49 0.05.11 43.80 43.80
4 Koivula Keijo HyRa 44.59 0.08.21 40.48 40.48
5 Havia Pertti MaMa 45.16 0.08.38 39.99 39.99
6 Laine Erkki AngA 47.02 0.10.24 38.26 38.26
7 Jokinen Juhani MaMa 47.14 0.10.36 37.87 37.87
8 Kettunen Seppo Jyry 47.34 0.10.56 37.38 37.38
9 Sirola Risto KeU 48.06 0.11.28 36.74 36.74
10 Tolonen Kalle Mesik 48.24 0.11.46 36.30 36.30
11 Mäkinen Matti Mesik 48.32 0.11.54 35.98 35.98
12 Torvikoski Jouko JäPa 49.49 0.13.11 34.83 34.83
13 Niinimäki Jukka HyRa 49.52 0.13.14 34.59 34.59
14 Hämäläinen Reijo Pihkan 50.43 0.14.05 33.79 33.79
15 Elomaa Pekka EsSu 54.01 0.17.23 31.53 31.53
16 Palomäki Mikko HyRa 55.51 0.19.13 30.31 30.31
17 Latvasto Erkki HS 58.52 0.22.14 28.57 28.57
18 Åberg Karl-Erik EsSu 59.38 0.23.00 28.02 28.02
19 Hakio Risto HS 1.02.13 0.25.35 26.69 26.69
20 Saario Pentti LoJa 1.03.12 0.26.34 26.10 26.10
21 Lindroos Fjalar Raseborg 1.04.33 0.27.55 25.39 25.39
22 Kivistö Erkki Pihkan 1.08.22 0.31.44 23.82 23.82
23 Syväterä Pekka RiSu 1.10.48 0.34.10 22.85 22.85
24 Verha Koitto VaRa 1.16.41 0.40.03 20.96 20.96
25 Paasonen Seppo Pihkan 1.27.07 0.50.29 18.32 18.32
Salmela Markku RiSu KES -
Junttila Olavi HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Mikko MaMa 50.56 0.00.00 36.68 36.85
2 Joonas Risto MaMa 52.26 0.01.30 34.96 35.12
3 Ruokonen Keijo HS 52.58 0.02.02 33.95 34.10
4 Setälä Toivo JäPa 54.04 0.03.08 32.61 32.76
5 Pajuoja Reino EsSu 55.48 0.04.52 30.97 31.11
6 Viiri Jyrki HirvHe 1.01.13 0.10.17 27.66 27.78
7 Danielsson Stig Raseborg 1.01.34 0.10.38 26.93 27.05
8 Mäkinen Lasse RaHa 1.08.38 0.17.42 23.65 23.76
9 Väyrynen Heikki EsSu 1.28.36 0.37.40 17.92 18.01

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 49.39 0.00.00 30.23 30.52
2 Ali-Rantala Arvo LoJa 54.52 0.05.13 26.67 26.93
3 Helin Raimo MaMa 59.42 0.10.03 23.88 24.11
4 Asikainen Ville XYZ 1.05.59 0.16.20 21.04 21.24
5 Koivisto Johan TapTa 1.17.45 0.28.06 17.37 17.54
6 Suominen Heikki LaJy 1.32.27 0.42.48 14.20 14.34
7 Tarvainen Kalevi HS 1.35.10 0.45.31 13.40 13.53

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi EsSu 45.04 0.00.00 64.53 63.10
2 Hanhijärvi Petrus EsAk 46.30 0.01.26 61.82 60.45
3 Rauhala Juha EsSu 46.38 0.01.34 60.92 59.58
4 Larmala Niko EsSu 47.55 0.02.51 58.59 57.30
5 Pernu Lari EsSu 48.43 0.03.39 56.94 55.68
6 Kerkola Nico SuSi 48.56 0.03.52 56.00 54.76
7 Ruohola Aaro MSParma 50.59 0.05.55 53.09 51.92
8 Puolakanaho Sakari HyRa 52.55 0.07.51 50.52 49.40
9 Jumppanen Oskari HyRa 57.17 0.12.13 46.08 45.06
10 Kivinen Vinsci HyRa 1.01.19 0.16.15 42.50 41.56
11 Vehmas Miika EsSu 1.06.34 0.21.30 38.64 37.79
12 Koskenmäki Erno PorvU 1.12.12 0.27.08 35.16 34.39
13 Ruusuvuori Roope VaRa 1.54.06 1.09.02 21.96 21.47
Molnár Dániel MU KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakuli Tommi SKUusi 41.18 0.00.00 62.23 61.27
2 Lapila Eero MSParma 41.53 0.00.35 60.53 59.59
3 Ekström Rasmus MSParma 45.19 0.04.01 55.17 54.32
4 Tiljander Ville HyRa 45.30 0.04.12 54.18 53.34
5 Rehn Ville Lynx 47.55 0.06.37 50.71 49.93
6 Lahtinen Vesa HiKi 47.59 0.06.41 49.91 49.14
7 Piironen Konsta MSParma 48.39 0.07.21 48.51 47.76
8 Ruohola Akseli MSParma 50.49 0.09.31 45.75 45.04
9 Reijonen Kasperi PorvU 53.05 0.11.47 43.14 42.47
10 Seppälä Pyry RR 55.53 0.14.35 40.35 39.72
11 Mäki-Petäys Matias EsAk 1.00.11 0.18.53 36.88 36.31
Laaksonen Arttu AngA KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Klaus PR 21.32 0.00.00
2 Nokka Vesa Rasti88 22.07 0.00.35
3 Viskari Juuso HiKi 22.47 0.01.15
4 Kallio Matti SKUusi 22.57 0.01.25
5 Arola Topias PR 24.13 0.02.41
6 Lindberg Mikkel TuS 25.44 0.04.12
7 Reijonen Oskari PorvU 26.45 0.05.13
8 Rautio Mikael EsSu 27.34 0.06.02
9 Haltia Ilari RR 27.49 0.06.17
10 Fingerroos Sebastian PR 29.08 0.07.36
11 Ekström Niklas MSParma 29.26 0.07.54
12 Raitola Sami Lynx 30.40 0.09.08
13 Ojala Jesse Rasti88 30.41 0.09.09
14 Autio Wertti HyRa 30.44 0.09.12
15 Tervakangas Mikko EsSu 30.51 0.09.19
16 Kinnala Kalle TuS 34.02 0.12.30
17 Laaksonen Emil EsSu 36.10 0.14.38
18 Koskenmäki Ilari PorvU 43.23 0.21.51
19 Reiman Antti AngA 54.35 0.33.03

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 51.56 0.00.00 84.15 83.68
2 Iso-Markku Paula KR 56.22 0.04.26 75.87 75.45
3 Lindholm Sara Raseborg 57.21 0.05.25 72.94 72.53
4 Väre Tiina SomEsa 58.19 0.06.23 70.13 69.73
5 Pensas Johanna LappRi 1.00.06 0.08.10 66.49 66.11
6 Helle Annukka EsAk 1.13.48 0.21.52 52.87 52.58
7 Lahtinen Katja HS 1.21.56 0.30.00 46.48 46.22
8 Kalenius Regina KarjUra 1.41.48 0.49.52 36.49 36.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 54.53 0.00.00 44.19 44.19
2 Koistinen Sanna MSParma 59.55 0.05.02 37.44 37.44
3 Laurinen Mari HyRa 1.01.32 0.06.39 33.50 33.50

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wartiainen Piritta EsSu 44.25 0.00.00 65.33 65.33
2 Pekkala Sini EsSu 47.04 0.02.39 59.81 59.81
3 Francke Astra EsSu 47.29 0.03.04 57.45 57.45
4 Lehto Salla Lynx 49.24 0.04.59 53.46 53.46
5 Nyholm Tanja KaRa 58.23 0.13.58 43.74 43.74
6 Tala Satu HS 1.01.03 0.16.38 40.40 40.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 48.10 0.00.00 59.64 58.94
2 Koskivaara Eija MSParma 48.40 0.00.30 58.22 57.54
3 Kekäläinen Kaija HS 51.25 0.03.15 54.35 53.71
4 Myllys Leena HS 51.39 0.03.29 53.34 52.72
5 Hagman Terése AOK 52.37 0.04.27 51.62 51.01
6 Lankinen Hanna HS 57.56 0.09.46 46.21 45.66
7 Pääkkönen Tarja KarjUra 58.40 0.10.30 44.96 44.43
8 Havia-Kinnala Helena AngA 58.46 0.10.36 44.22 43.70
9 Rantala Eija HS 1.01.26 0.13.16 41.66 41.17
10 Reiman Anu AngA 1.09.56 0.21.46 36.04 35.61
11 Danielsson Malin Raseborg 1.39.15 0.51.05 25.00 24.70
Lehmussaari-Rehn Heli Lynx KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Eija PR 40.00 0.00.00 63.09 63.09
2 Juga Liisa KeU 40.54 0.00.54 60.38 60.38
3 Lankinen Pauliina HS 43.32 0.03.32 55.48 55.48
4 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 47.21 0.07.21 49.87 49.87
5 von Frenckell Catarina Raseborg 52.05 0.12.05 44.30 44.30
6 Sulavuori Eija TuMe 52.25 0.12.25 42.98 42.98
7 Sarkki Sirkka KeU 56.32 0.16.32 38.90 38.90
8 Mäkelä Anja RiSu 1.15.40 0.35.40 28.35 28.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liimatainen Raili RiSu 48.04 0.00.00 51.61 51.37
2 Eisanen Tea MaMa 51.43 0.03.39 46.17 45.95
3 Leskinen Tiina Lynx 1.08.45 0.20.41 33.37 33.22
Hovirinta Marjo TuMe KES -
Lähteenmäki Pirjo PR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 35.37 0.00.00 54.88 54.88
2 Kalliola Pirkko MaMa 38.56 0.03.19 49.37 49.37
3 Salmenoja Hely HirvHe 41.45 0.06.08 45.26 45.26
4 Suna Eija MSParma 51.40 0.16.03 35.94 35.94
5 Windahl Leni Raseborg 52.35 0.16.58 34.70 34.70
6 Kanste Helena Raseborg 54.58 0.19.21 32.60 32.60
7 Ahonen Päivi KaRa 1.00.33 0.24.56 29.06 29.06
8 Karvonen Pirjo SuSi 1.04.53 0.29.16 26.61 26.61
9 Ahlqvist Kristiina Raus 1.08.22 0.32.45 24.78 24.78
Strang Heidi HyRa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 48.19 0.00.00 46.46 46.46
2 Mannervesi Helena PR 48.55 0.00.36 45.12 45.13
3 Verha Maija VaRa 52.00 0.03.41 41.73 41.73
4 Åsten Salme Raseborg 52.16 0.03.57 40.80 40.80
5 Sundberg Liisa Lynx 57.25 0.09.06 36.49 36.49
6 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.01.04 0.12.45 33.69 33.70
7 Havia Tuula MaMa 1.02.22 0.14.03 32.39 32.40
8 Ohramaa Tuula Jyry 1.06.18 0.17.59 29.90 29.91
9 Mikkonen Ritva EsSu 1.09.25 0.21.06 28.02 28.03
10 Salmela Juulia RiSu 1.13.25 0.25.06 25.99 25.99

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 37.42 0.00.00 46.19 46.15
2 Reeni Eva RiSu 39.13 0.01.31 43.29 43.25
3 Paatero Leena EsSu 40.18 0.02.36 41.05 41.01
4 Tanska Eeva EsSu 46.39 0.08.57 34.53 34.50
5 Tulokas Tuula SuSi 47.15 0.09.33 33.17 33.14
6 Syväterä Hillevi RiSu 51.11 0.13.29 29.77 29.74
7 Latvasto Pirkko HS 55.35 0.17.53 26.63 26.60

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.06.03 0.00.00
Vehmanen Marjatta KeU KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Emilia MSParma 52.00 0.00.00 63.76 59.19
2 von Frenckell Johanna Raseborg 55.44 0.03.44 56.52 52.46
3 Reiman Anni AngA 1.19.33 0.27.33 37.51 34.82
4 Ruusuvuori Reea VaRa 1.46.15 0.54.15 26.53 24.62

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka RR 42.33 0.00.00 66.26 66.26
2 Matilainen Helena HS 44.47 0.02.14 61.38 61.38
3 Lahtinen Krista HS 45.34 0.03.01 58.78 58.78
4 Rehn Nelli Lynx 46.51 0.04.18 55.66 55.66
5 Ekström Hanne-Line MSParma 49.39 0.07.06 51.11 51.11
6 Reponen Niina PR 52.28 0.09.55 47.02 47.02
7 Fingerroos Camilla PR 57.13 0.14.40 41.88 41.88

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 24.16 0.00.00 64.60 64.16
2 Mahlamäki Ella EsSu 25.08 0.00.52 61.44 61.02
3 Juva Jonna AngA 26.25 0.02.09 57.56 57.17
4 Roininen Essi HS 26.44 0.02.28 56.00 55.62
5 Rantanen Essi MSParma 26.49 0.02.33 54.95 54.57
6 Matilainen Annika HS 28.21 0.04.05 51.15 50.80
7 Norrbacka Sanni HyRa 28.32 0.04.16 49.99 49.65
8 Friman Ronja HyRa 29.02 0.04.46 48.32 47.99
9 Koskinen Pinja RR 31.11 0.06.55 44.24 43.94
10 Kaukonen Ella EsSu 33.33 0.09.17 40.42 40.14
11 Reiman Aino AngA 48.46 0.24.30 27.32 27.14

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Szuromi Hanga TuS 24.02 0.00.00
2 Määttänen Maria EsSu 25.13 0.01.11
3 Turakainen Venla HS 27.10 0.03.08
4 Hakuli Hanna SKUusi 27.22 0.03.20
5 Haapala Ida RR 29.09 0.05.07
6 Kangasaho Aino HS 30.59 0.06.57
7 Roos Renja AngA 33.37 0.09.35
8 Heinonen Elina MSParma 37.26 0.13.24