FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM pitkä matka Uusimaa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 1.16.51 0.00.00 95.00 94.85
2 Niemi Vili RR 1.19.24 0.02.33 91.49 91.35
3 Suna Jussi TuMe 1.19.27 0.02.36 90.98 90.83
4 Patana Mikko HiKi 1.19.39 0.02.48 90.29 90.14
5 Muukkonen Petteri VeVe 1.20.26 0.03.35 88.96 88.81
6 Vähänen Sami RR 1.21.10 0.04.19 87.70 87.56
7 Hall Andreas HiKi 1.22.46 0.05.55 85.57 85.43
8 Vilska Kimmo RR 1.22.49 0.05.58 85.07 84.94
9 Mähönen Timo HS 1.26.57 0.10.06 80.61 80.48
10 Keskisaari Ville VaajTe 1.29.10 0.12.19 78.20 78.07
11 Liukkonen Matti RR 1.32.03 0.15.12 75.35 75.23
12 Aaltio Aapo RR 1.33.40 0.16.49 73.66 73.54
13 Luoma Ville HiKi 1.34.45 0.17.54 72.43 72.32
14 Laine Tuomo HiKi 1.34.46 0.17.55 72.04 71.92
15 Saarinen Jarkko HiKi 1.34.56 0.18.05 71.52 71.41
16 Ojapalo Joona RR 1.35.06 0.18.15 71.02 70.90
17 Vesanto Anssi EsSu 1.36.45 0.19.54 69.43 69.31
18 Scalet Tommaso HS 1.37.32 0.20.41 68.49 68.38
19 Summanen Eetu RR 1.43.06 0.26.15 64.44 64.34
20 Lassila Mikko HS 1.44.16 0.27.25 63.37 63.27
21 Kokkila Ville EsSu 1.45.21 0.28.30 62.37 62.27
22 Kauppinen Aki EsSu 1.45.34 0.28.43 61.90 61.80
23 Skinnari Juha Pihkan 1.51.49 0.34.58 58.11 58.02
24 Välikorpi Jari RasKu 1.53.57 0.37.06 56.70 56.61
25 Aaltonen Lassi HS 1.56.36 0.39.45 55.10 55.01
26 Lassila Jussi PiTa 2.11.47 0.54.56 48.48 48.40
27 Lahtinen Ismo OJy 2.22.52 1.06.01 44.46 44.39
28 Tolvanen Leo Pihkan 2.55.19 1.38.28 36.02 35.97
Sorsa Lauri HiKi KES -
Laakso Mikko HS KES -
Rantala Jyri Koovee KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Levijoki Sami HiKi 1.12.33 0.00.00 66.12 66.28
2 Åberg Janne HyRa 1.14.11 0.01.38 63.28 63.43
3 Koivula Jeppe HS 1.19.00 0.06.27 58.12 58.26
4 Nurmilaukas Ville EsAk 1.19.33 0.07.00 56.43 56.56
5 Villa Juha KaRa 1.20.29 0.07.56 54.49 54.62
6 Karelo Jussi EsSu 1.29.27 0.16.54 47.88 48.00
7 Johansson Tuomas HS 1.48.10 0.35.37 38.65 38.74
8 Meriheinä Ulf Pihkan 1.58.08 0.45.35 34.52 34.60

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Sampo HyRa 1.04.06 0.00.00 64.93 65.20
2 Kemppi Joni RR 1.04.31 0.00.25 64.11 64.37
3 Huovila Miikka KaRa 1.06.32 0.02.26 61.77 62.03
4 Nikkinen Jari HiKi 1.10.07 0.06.01 58.25 58.49
5 Partanen Tapani HyRa 1.11.58 0.07.52 56.39 56.62
6 Havento Jukka KaRa 1.14.02 0.09.56 54.46 54.69
7 Nylund Kim HS 1.17.49 0.13.43 51.48 51.69
8 Nikkinen Jyrki HyRa 1.19.17 0.15.11 50.20 50.41
9 Pitkänen Jaakko RR 1.20.14 0.16.08 49.28 49.48
10 Mahlamäki Tomi EsSu 1.24.12 0.20.06 46.65 46.84
11 Viero Jussi LaihLu 1.25.25 0.21.19 45.68 45.87
12 Laaksonen Pasi EsSu 1.25.47 0.21.41 45.18 45.37
13 Määttänen Pekka EsSu 1.25.53 0.21.47 44.83 45.01
14 Liljeström Kimmo HS 1.27.25 0.23.19 43.74 43.92
15 Lehto Milko KarjUra 1.27.45 0.23.39 43.28 43.46
16 Metsäranta Arto HiKi 1.29.05 0.24.59 42.34 42.52
17 Virtanen Joni EsSu 1.30.01 0.25.55 41.61 41.78
18 Ovaskainen Mika Jyry 1.30.41 0.26.35 41.02 41.19
19 Hamppu Aleksei HS 1.37.06 0.33.00 38.04 38.20
20 Seppälä Samuli TVV 1.38.40 0.34.34 37.17 37.33
21 Torvela Niko LeSi 1.39.54 0.35.48 36.45 36.60
22 Ahoniemi Sakke HyRa 1.40.18 0.36.12 36.05 36.20
23 Mustonen Ari HS 1.43.55 0.39.49 34.54 34.69
24 Hämäläinen Petri Pihkan 1.47.57 0.43.51 33.01 33.15
25 Forma Pauli HiKi 2.00.23 0.56.17 29.39 29.51

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 59.41 0.00.00 67.01 67.31
2 Jylhä Jouko EsSu 1.07.57 0.08.16 58.47 58.74
3 Kälviäinen Sami HS 1.10.07 0.10.26 56.29 56.55
4 Tähtinen Timo HS 1.10.16 0.10.35 55.80 56.05
5 Ojanen Tuomas HS 1.11.07 0.11.26 54.77 55.02
6 Loukkalahti Mika EsSu 1.12.19 0.12.38 53.50 53.74
7 Matilainen Kari HS 1.15.27 0.15.46 50.93 51.16
8 Palmen Henrik EsSu 1.17.01 0.17.20 49.56 49.78
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.17.24 0.17.43 48.97 49.19
10 Toivanen Samuli HiKi 1.17.59 0.18.18 48.27 48.49
11 Lauri Pekka KeU 1.18.24 0.18.43 47.68 47.90
12 Kulmala Mika RR 1.22.20 0.22.39 45.09 45.29
13 Kahiala Jari Pihkan 1.24.17 0.24.36 43.74 43.93
14 Autio Rauno KaRa 1.25.42 0.26.01 42.71 42.90
15 Borgenström Jussi HyRa 1.28.29 0.28.48 41.07 41.26
16 Jaatinen Tapio EsSu 1.30.24 0.30.43 39.91 40.09
17 Selin Tommy EsAk 1.31.18 0.31.37 39.23 39.41
18 Pyykönen Jouni EsAk 1.31.53 0.32.12 38.70 38.87
19 Heikkinen Jussi EsSu 1.35.22 0.35.41 37.01 37.18
20 Ritvanen Paavo Pihkan 1.38.37 0.38.56 35.53 35.69
21 Pietikäinen Timo Pihkan 1.42.45 0.43.04 33.85 34.00
22 Launis Kasperi Raus 2.03.19 1.03.38 27.99 28.12
23 Jakobsson Harri EsSu 2.04.35 1.04.54 27.50 27.62
Kyhäräinen Jukka HS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti KeU 58.42 0.00.00 65.70 65.41
2 Partanen Juha RasHy 1.00.55 0.02.13 62.97 62.69
3 Kuusinen Mikko HS 1.06.50 0.08.08 57.09 56.83
4 Lamberg Seppo VaajTe 1.07.10 0.08.28 56.50 56.24
5 Enroth Ari RR 1.09.34 0.10.52 54.25 54.01
6 Hakulinen Pekka EsSu 1.11.20 0.12.38 52.62 52.38
7 Pekkala Pekka KeU 1.13.33 0.14.51 50.75 50.52
8 Niinimäki Risto Pihkan 1.13.39 0.14.57 50.40 50.17
9 Parviainen Ari KeU 1.15.03 0.16.21 49.19 48.96
10 Karling Harri Pihkan 1.17.22 0.18.40 47.45 47.23
11 Sorri Esko RaHa 1.17.59 0.19.17 46.81 46.59
12 Ahvonen Jyrki HS 1.18.34 0.19.52 46.20 45.99
13 Väisänen Juha MU 1.22.00 0.23.18 44.01 43.81
14 Heikkilä Matti MU 1.23.25 0.24.43 43.01 42.82
15 Kaasalainen Matti HS 1.23.43 0.25.01 42.61 42.42
16 Nummela Arto MU 1.24.09 0.25.27 42.15 41.96
17 Lampinen Raino HS 1.24.30 0.25.48 41.73 41.54
18 Heikkinen Sakari RasHy 1.24.35 0.25.53 41.44 41.26
19 Valtonen Jari HS 1.25.16 0.26.34 40.87 40.68
20 Sorri Pertti RaHa 1.28.50 0.30.08 39.00 38.82
21 Norrbacka Mikko HyRa 1.29.24 0.30.42 38.52 38.34
22 Numminen Hannu EsAk 1.29.30 0.30.48 38.24 38.07
23 Rantala Antti Pihkan 1.29.36 0.30.54 37.97 37.80
24 Ikäheimo Seppo EsSu 1.30.20 0.31.38 37.43 37.26
25 Karppinen Juha Raus 1.34.12 0.35.30 35.68 35.52
26 Rutz Peter SUI 1.39.02 0.40.20 33.73 33.58
27 Kiviniitty Jyrki HS 1.42.22 0.43.40 32.43 32.28
28 Antikainen Jarmo MU 1.43.16 0.44.34 31.95 31.80
Karjalainen Harri EsSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarmo HS 52.43 0.00.00 61.47 61.47
2 Pajuoja Heikki HS 53.24 0.00.41 60.23 60.23
3 Niemi Arto RR 55.00 0.02.17 58.04 58.03
4 Markki Tapio EsSu 55.22 0.02.39 57.21 57.21
5 Kauppinen Tuomo HyRa 55.37 0.02.54 56.52 56.51
6 Autio Ossi HyRa 56.35 0.03.52 55.12 55.12
7 Parnetti Roy HyRa 57.31 0.04.48 53.81 53.80
8 Ojapalo Ilkka RR 1.03.18 0.10.35 48.51 48.50
9 Viinikainen Mikko EsSu 1.03.26 0.10.43 48.02 48.02
10 Malinen Jouko HS 1.03.43 0.11.00 47.43 47.42
11 Mannila Tapio RasKa 1.04.48 0.12.05 46.26 46.25
12 Parkkinen Kauko RR 1.07.33 0.14.50 44.02 44.01
13 Liukkonen Juha HiKi 1.08.01 0.15.18 43.36 43.35
14 Puustinen Tuomo Pihkan 1.08.53 0.16.10 42.46 42.45
15 Toikkanen Jukka PorvU 1.10.52 0.18.09 40.93 40.92
16 Pigg Seppo MU 1.11.23 0.18.40 40.29 40.29
17 Vänttinen Klaus HiKi 1.14.10 0.21.27 38.45 38.45
18 Vainikka Jari Raus 1.15.30 0.22.47 37.45 37.45
19 Koistinen Kari HiKi 1.18.34 0.25.51 35.68 35.68
20 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.23.46 0.31.03 33.17 33.17
21 Kokkila Jussi EsSu 1.45.33 0.52.50 26.10 26.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 46.32 0.00.00 57.79 57.79
2 Lehto Esa HS 48.04 0.01.32 55.51 55.51
3 Pulkkinen Heimo HS 48.58 0.02.26 54.06 54.06
4 Tervo Vesa RR 50.40 0.04.08 51.82 51.82
5 Valkonen Timo RR 52.48 0.06.16 49.33 49.33
6 Helkkula Simo PiTa 54.09 0.07.37 47.70 47.70
7 Väätäinen Seppo EsSu 56.03 0.09.31 45.71 45.71
8 Valonen Tapani KaRa 59.21 0.12.49 42.81 42.81
9 Parkkonen Reima Pihkan 59.59 0.13.27 42.00 42.00
10 Saukonoja Jouni PorvU 1.00.10 0.13.38 41.52 41.52
11 Harju Matti JäPa 1.09.27 0.22.55 35.67 35.67
12 Nykänen Pentti Jyry 1.10.43 0.24.11 34.73 34.73
13 Niemi Ilkka EsSu 1.11.17 0.24.45 34.15 34.15
14 Terävä Seppo XYZ 1.12.37 0.26.05 33.23 33.23
15 Tarvainen Juhani PiTa 1.13.16 0.26.44 32.65 32.65
16 Ahlqvist Hannu Raus 1.15.10 0.28.38 31.54 31.54
17 Jumppanen Heimo Pihkan 1.15.42 0.29.10 31.04 31.04
18 Paikkala Jarmo Jyry 1.36.15 0.49.43 24.19 24.19
Moisander Jouni RaVi HYL -
Heinonen Veli-Matti RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 41.12 0.00.00 52.85 52.85
2 Turku Vesa HS 42.24 0.01.12 51.21 51.21
3 Inkinen Paavo Jyry 42.33 0.01.21 50.87 50.87
4 Wessman Risto HiKi 44.16 0.03.04 48.76 48.76
5 Leino Tapio HS 45.38 0.04.26 47.16 47.16
6 Tolvanen Mauri LeSi 46.10 0.04.58 46.47 46.47
7 Lassila Heikki PiTa 46.37 0.05.25 45.89 45.89
8 Koivula Jouko HS 48.30 0.07.18 43.97 43.97
9 Kurvinen Veijo HiKi 49.25 0.08.13 43.03 43.03
10 Rönkkö Paavo EsSu 49.36 0.08.24 42.74 42.74
11 Huovila Timo KaRa 49.47 0.08.35 42.45 42.45
12 Mäkilä Ilmari EsSu 49.49 0.08.37 42.30 42.30
13 Hyvönen Eero PorvU 50.10 0.08.58 41.87 41.87
14 Aunula Jukka Jyry 50.29 0.09.17 41.48 41.48
15 Nieminen Pertti RR 50.34 0.09.22 41.29 41.29
16 Ruotsalainen Reino KeU 50.48 0.09.36 40.97 40.97
17 Leppäkorpi Eero LeSi 51.56 0.10.44 39.96 39.96
18 Laine Juhani KaRa 52.20 0.11.08 39.53 39.53
19 Valldén Kari LeSi 52.26 0.11.14 39.33 39.33
20 Erkiö Hannu HS 52.29 0.11.17 39.17 39.17
21 Penttinen Juha Mesik 52.38 0.11.26 38.94 38.94
22 Korpinen Seppo RR 52.55 0.11.43 38.61 38.61
23 Tolvanen Harri Pihkan 52.57 0.11.45 38.46 38.46
24 Jokela Erkki LeSi 53.15 0.12.03 38.13 38.13
25 Saviaho Aarno HyRa 53.36 0.12.24 37.76 37.76
26 Sane Kari HS 53.53 0.12.41 37.44 37.44
27 Kuhmonen Kalle HS 54.41 0.13.29 36.78 36.78
28 Yliuntinen Hannu KarjUra 55.09 0.13.57 36.35 36.35
29 Mustranta Antti HS 55.20 0.14.08 36.11 36.11
30 Tanttu Unto KeU 56.27 0.15.15 35.28 35.28
31 Mäkilä Matti RaVi 57.11 0.15.59 34.72 34.72
32 Saarinen Olli HiKi 58.33 0.17.21 33.80 33.80
33 Virtanen Markku EsAk 59.28 0.18.16 33.17 33.17
33 Peltonen Pekka MU 59.28 0.18.16 33.17 33.17
35 Holappa Paavo TVV 59.50 0.18.38 32.75 32.75
36 Nenonen Mauri EsSu 1.00.21 0.19.09 32.37 32.37
37 Hotti Reino HS 1.01.22 0.20.10 31.73 31.73
38 Kytöjoki Juhani Jyry 1.01.30 0.20.18 31.55 31.55
39 Heiskanen Risto EsSu 1.02.05 0.20.53 31.15 31.15
40 Reinikainen Pentti Jyry 1.03.49 0.22.37 30.21 30.21
41 Nordqvist Raimo EsAk 1.06.31 0.25.19 28.89 28.89
42 Reijula Tapio Mesik 1.08.36 0.27.24 27.91 27.91
43 Helin Jorma Jyry 1.10.10 0.28.58 27.20 27.20
44 Laine Jaakko HS 1.10.58 0.29.46 26.80 26.80
45 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.12.22 0.31.10 26.20 26.20
46 Partanen Risto HyRa 1.14.05 0.32.53 25.50 25.50
47 Rajamäki Jussi HS 1.14.55 0.33.43 25.13 25.13
Löyttyjärvi Kari Jyry KES -
Vähänen Jukka HyRa KES -
Juvonen Jorma EsSu HYL -
Kuokkanen Seppo Pihkan HYL -
Uljas Risto Jyry HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Veli HS 1.05.50 0.00.00 80.03 79.58
2 Tuomaala Eero SKUusi 1.17.03 0.11.13 64.96 64.60
3 Sainio Antti SKUusi 1.35.00 0.29.10 49.91 49.64
Lampinen Ville HS KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 58.29 0.00.00 71.56 69.08
2 Suominen Eemeli HiKi 1.02.10 0.03.41 66.84 64.52
3 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.03.42 0.05.13 64.76 62.51
4 Tulonen Benjamin HiKi 1.05.22 0.06.53 62.65 60.48
5 Sorsa Aleksi EsSu 1.06.15 0.07.46 61.36 59.24
6 Jumppanen Oskari HyRa 1.11.41 0.13.12 56.29 54.34
7 Salmenkylä Anton HS 1.13.58 0.15.29 54.15 52.28
8 Saukkonen Samuli SKUusi 1.15.02 0.16.33 52.98 51.15
9 Rauhala Juha EsSu 1.15.39 0.17.10 52.16 50.35
10 Larmala Niko EsSu 1.15.46 0.17.17 51.68 49.89
11 Kulagin Artur HS 1.16.06 0.17.37 51.06 49.29
12 Niemi Kasperi HS 1.16.52 0.18.23 50.16 48.43
13 Vehmas Miika EsSu 1.16.54 0.18.25 49.75 48.03
14 Ikäheimo Ilmari EsSu 1.17.58 0.19.29 48.69 47.00
15 Niskanen Tuomo MU 1.19.30 0.21.01 47.38 45.73
16 Louhi Johannes HS 1.25.06 0.26.37 43.91 42.39
17 Björklöf Tomas KarjUra 1.30.03 0.31.34 41.16 39.74
18 Puolakanaho Sakari HyRa 1.39.22 0.40.53 37.00 35.72
19 Koskenmäki Erno PorvU 1.45.37 0.47.08 34.53 33.33
20 Kivinen Vinsci HyRa 1.51.24 0.52.55 32.47 31.34
Hulkkonen Mikko SKUusi HYL -
Pietikäinen Aleksi SKUusi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 40.29 0.00.00 63.69 62.76
2 Lahtinen Vesa HiKi 41.42 0.01.13 60.81 59.91
3 Hakuli Tommi SKUusi 42.38 0.02.09 58.47 57.60
4 Lehtoranta Teemu SKUusi 45.07 0.04.38 54.30 53.49
5 Tiljander Ville HyRa 45.45 0.05.16 52.60 51.83
6 Kettunen Teo SKUusi 51.30 0.11.01 45.90 45.22
7 Mäki-Petäys Matias EsAk 55.15 0.14.46 42.00 41.38
8 Laajaniemi Lauri RR 57.17 0.16.48 39.76 39.18
9 Mustonen Teemu HS 59.25 0.18.56 37.61 37.06
Palmen Alvar EsSu HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Lauri EsSu 41.22 0.00.00 52.82 51.35
2 Niemi Topias HS 41.23 0.00.01 51.22 49.79
3 Lehikoinen Elias EsSu 44.16 0.02.54 46.40 45.11
4 Seppälä Pyry RR 52.13 0.10.51 38.08 37.02
5 Munck Sakari EsSu 1.05.05 0.23.43 29.54 28.72
6 Rönkkö Jaan SKUusi 1.07.32 0.26.10 27.50 26.74

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 1.00.43 0.00.00 98.02 97.50
2 Haajanen Sofia Pohjant 1.02.29 0.01.46 94.40 93.91
3 Liikanen Marjo RR 1.03.31 0.02.48 92.04 91.56
4 Patana Jenny HiKi 1.04.24 0.03.41 89.96 89.49
5 Iso-Markku Paula KR 1.14.16 0.13.33 77.30 76.90
6 Liukkonen Sonja HiKi 1.16.57 0.16.14 73.93 73.54
7 Parjanne Laura HiKi 1.17.54 0.17.11 72.35 71.97
8 Suomalainen Sari LeSi 1.20.24 0.19.41 69.45 69.08
9 Helle Annukka EsAk 1.28.25 0.27.42 62.56 62.23
10 Laitinen Salla EsAk 1.32.38 0.31.55 59.14 58.83
11 Meriheinä Sabrina SKUusi 1.32.41 0.31.58 58.54 58.24
12 Meriläinen Eija HS 1.32.54 0.32.11 57.84 57.54
13 Juga Laura KeU 1.36.17 0.35.34 55.26 54.97
14 Mattila Milla HS 1.38.33 0.37.50 53.46 53.18
15 Hietaoja Nelli HS 1.44.46 0.44.03 49.79 49.53
16 Liukkonen Sara RR 1.59.06 0.58.23 43.35 43.13
17 Jakobsson Laura EsSu 2.18.04 1.17.21 37.02 36.82
Rinta-Kiikka Suvi Jyry KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 57.48 0.00.00 79.34 79.09
2 Porkka Paula HiKi 1.00.36 0.02.48 74.87 74.63
3 Laakso Niina HiKi 1.00.37 0.02.49 74.04 73.80
4 Kyckling Katja HyRa 1.01.03 0.03.15 72.70 72.47
5 Kiiski Johanna HS 1.03.07 0.05.19 69.55 69.32
6 Kemppi Johanna RR 1.04.03 0.06.15 67.77 67.55
7 Sane Mari HS 1.05.58 0.08.10 65.05 64.84
8 Isoniemi Tiina Jyry 1.09.20 0.11.32 61.18 60.99
9 Vaara Inga-Maria RaVi 1.09.24 0.11.36 60.42 60.23
10 Aumo Satu Pihkan 1.11.11 0.13.23 58.21 58.03
11 Partanen Paula HyRa 1.18.00 0.20.12 52.50 52.33
12 Castrén Jenni Jyry 1.22.02 0.24.14 49.32 49.16
13 Sillanpää Hanna HyRa 1.24.05 0.26.17 47.53 47.38
14 Laine Matilda RaVi 1.42.16 0.44.28 38.60 38.48
Ronkainen Mira KaRa HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 47.07 0.00.00 71.72 71.72
2 Tervakangas Sanna EsSu 52.01 0.04.54 64.54 64.54
3 Rantamäki Pernilla EsSu 54.18 0.07.11 61.42 61.42
4 Wartiainen Piritta EsSu 54.57 0.07.50 60.29 60.29
5 Francke Astra EsSu 55.43 0.08.36 59.06 59.06
6 Erola Larissa HS 56.02 0.08.55 58.34 58.34
7 Marttila Outi EsSu 56.22 0.09.15 57.60 57.60
8 Viskari Tanja HiKi 58.51 0.11.44 54.80 54.80
9 Sumanen Laura HyRa 59.24 0.12.17 53.92 53.92
10 Uusi-Simola Heli MU 1.00.28 0.13.21 52.60 52.60
11 Rantamäki Karin HS 1.02.14 0.15.07 50.76 50.76
12 Mahlamäki Saara EsSu 1.03.38 0.16.31 49.29 49.29
13 Latvala Terhi TVV 1.05.51 0.18.44 47.30 47.30
14 Kahanpää Hanna EsSu 1.09.31 0.22.24 44.49 44.49
15 Nyholm Tanja KaRa 1.09.33 0.22.26 44.15 44.15
16 Pirinen Katri KeU 1.10.21 0.23.14 43.33 43.33
17 Sten Kajsa Pihkan 1.12.20 0.25.13 41.84 41.84
18 Turakainen Irene HS 1.12.22 0.25.15 41.52 41.52
19 Tupitsa Nina HS 1.17.00 0.29.53 38.73 38.73
20 Oja Iina Pihkan 1.17.56 0.30.49 37.99 37.99
21 Vaho Hilleriikka HS 1.18.26 0.31.19 37.46 37.46
22 Leiniö Sari Pihkan 1.21.28 0.34.21 35.80 35.80
23 Rimminen Nelli EsSu 1.23.44 0.36.37 34.56 34.56
Ketola Mervi EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 46.16 0.00.00 59.31 59.23
2 Kekäläinen Kaija HS 47.25 0.01.09 57.08 57.01
3 Matilainen Mirja HS 51.16 0.05.00 52.07 52.00
4 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 53.56 0.07.40 48.80 48.73
5 Myllys Leena HS 54.47 0.08.31 47.36 47.29
6 Rönkkö Eva KeU 59.59 0.13.43 42.63 42.57
7 Mäki-Petäys Eeva EsAk 1.02.21 0.16.05 40.41 40.36
8 Pääkkönen Tarja KarjUra 1.06.56 0.20.40 37.09 37.03
9 Tervo Tiina HS 1.08.08 0.21.52 35.88 35.83
10 Paalanen Anne RR 1.22.24 0.36.08 29.22 29.18
11 Norrbacka Aino HyRa 1.47.15 1.00.59 22.10 22.07
12 Senn Marianne SUI 2.13.45 1.27.29 17.44 17.42

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankinen Pauliina HS 53.10 0.00.00 57.86 57.81
2 Salmenkylä Tuulikki HS 53.14 0.00.04 56.92 56.87
3 Linko Rita EsSu 56.17 0.03.07 53.02 52.97
4 Juga Liisa KeU 57.24 0.04.14 51.18 51.14
5 Sarkki Sirkka KeU 59.17 0.06.07 48.78 48.73
6 Mäkelä Anja RiSu 1.03.27 0.10.17 44.85 44.81
7 Kallio Ulla KeU 1.05.56 0.12.46 42.46 42.42
8 Markki Outi EsSu 1.12.38 0.19.28 37.90 37.87
9 Häyhä Taina KeU 1.25.08 0.31.58 31.80 31.77
10 Kallio Arja KeU 1.27.27 0.34.17 30.43 30.40
11 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 1.43.33 0.50.23 25.25 25.23

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 45.21 0.00.00 56.37 56.37
2 Kokkila Marita EsSu 47.44 0.02.23 52.75 52.75
3 Liimatainen Raili RiSu 48.54 0.03.33 50.71 50.71
4 Jumppanen Helena Pihkan 50.04 0.04.43 48.76 48.76
5 Meriheinä Maire Pihkan 51.43 0.06.22 46.46 46.46
6 Kangasaho Sirpa HiKi 56.06 0.10.45 42.15 42.15
7 Hakomäki Kirsi HS 58.58 0.13.37 39.45 39.45
8 Salmenkylä-Mattila Leena HS 59.53 0.14.32 38.20 38.20
9 Mäki-Simola Elina EsSu 1.04.30 0.19.09 34.87 34.87
10 Saarikoski Päivi Pihkan 1.05.38 0.20.17 33.69 33.69
11 Ojapalo Anneli RR 1.12.07 0.26.46 30.13 30.13

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Salla EsSu 1.05.45 0.00.00 67.00 66.71
2 Heikkilä Venla HS 1.06.49 0.01.04 62.63 62.36
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.18.11 0.12.26 50.71 50.49
4 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.39.40 0.33.55 37.57 37.41

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Krista HS 54.54 0.00.00 69.90 69.90
2 Ståhlberg Emilia EsSu 57.23 0.02.29 65.76 65.76
3 Kuronen Anna HS 58.42 0.03.48 63.19 63.19
4 Matilainen Helena HS 1.01.50 0.06.56 58.96 58.96
5 Haltia Riikka RR 1.14.18 0.19.24 48.20 48.20
6 Varmavuo Iida RR 1.24.56 0.30.02 41.42 41.42
7 Pöllänen Elsi HS 1.25.01 0.30.07 40.62 40.62
8 Summanen Aino HS 1.25.39 0.30.45 39.58 39.58
9 Heiskanen Iida HS 1.29.03 0.34.09 37.35 37.35
Raasakka Maija EsSu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mahlamäki Ella EsSu 35.22 0.00.00 62.87 63.04
2 Nummela Liinu MU 37.08 0.01.46 58.76 58.92
3 Norrbacka Sanni HyRa 38.41 0.03.19 55.33 55.48
4 Mäkinen Riikka MU 40.47 0.05.25 51.45 51.59
5 Roininen Essi HS 45.00 0.09.38 45.71 45.83
6 Friman Ronja HyRa 47.13 0.11.51 42.68 42.79
7 Ridanpää Iina EsSu 52.21 0.16.59 37.70 37.80
8 Korhonen Saara SKUusi 57.52 0.22.30 33.38 33.47
9 Kulmala Eveliina RR 1.26.07 0.50.45 21.95 22.01

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 32.25 0.00.00 56.43 56.31
2 Koskinen Pinja RR 36.53 0.04.28 48.67 48.56
3 Tulonen Jenna HiKi 37.01 0.04.36 47.56 47.46
4 Himilä Julia RR 42.15 0.09.50 40.86 40.77
5 Heikkinen Sanni HS 42.46 0.10.21 39.57 39.48
6 Lampinen Aino SKUusi 44.56 0.12.31 36.89 36.82
7 Uusi-Simola Laura MU 54.54 0.22.29 29.57 29.51
8 Mustonen Heidi HS 57.49 0.25.24 27.49 27.43
Roine Veera HiKi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 38.38 0.00.00 49.53 49.30
2 Sirola Risto KeU 42.55 0.04.17 44.35 44.14
3 Laine Eero RaVi 43.44 0.05.06 43.28 43.08
4 Tolonen Kalle Mesik 44.09 0.05.31 42.64 42.44
5 Leino Reijo HiKi 46.32 0.07.54 40.24 40.05
6 Hämäläinen Reijo Pihkan 46.51 0.08.13 39.75 39.56
7 Hartman Matti HiKi 48.09 0.09.31 38.46 38.28
8 Koivula Keijo HyRa 48.15 0.09.37 38.17 37.99
9 Kettunen Seppo Jyry 48.32 0.09.54 37.74 37.56
10 Elomaa Pekka EsSu 48.49 0.10.11 37.31 37.13
11 Kinnari Seppo Pihkan 50.13 0.11.35 36.06 35.89
12 Torvikoski Jouko JäPa 51.18 0.12.40 35.10 34.94
13 Isoherranen Seppo HS 52.01 0.13.23 34.42 34.26
14 Kivistö Erkki Pihkan 52.13 0.13.35 34.09 33.93
15 Paasonen Seppo Pihkan 52.34 0.13.56 33.67 33.51
15 Kanerva Unto Jyry 52.34 0.13.56 33.67 33.51
17 Kämäräinen Pentti HiKi 53.13 0.14.35 32.87 32.72
18 Latvasto Erkki HS 54.04 0.15.26 32.17 32.02
19 Mäkinen Matti Mesik 56.21 0.17.43 30.68 30.54
20 Palomäki Mikko HyRa 56.24 0.17.46 30.47 30.33
21 Perkinen Osmo Pihkan 57.20 0.18.42 29.80 29.66
22 Åberg Karl-Erik EsSu 58.16 0.19.38 29.15 29.01
23 Vilenius Markku Jyry 59.34 0.20.56 28.34 28.20
24 Mäkinen Atso Mesik 1.07.40 0.29.02 24.79 24.68
25 Lindeman Osmo HS 1.08.27 0.29.49 24.36 24.25
26 Seitajoki Reijo Jyry 1.13.45 0.35.07 22.47 22.37
27 Etholen Börje HS 1.23.24 0.44.46 19.75 19.66
28 Ollikainen Eero HS 1.32.15 0.53.37 17.74 17.66
Kemppainen Eero HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wastimo Reijo Pihkan 42.42 0.00.00 41.95 41.95
2 Setälä Toivo JäPa 45.38 0.02.56 38.84 38.84
3 Jokinen Eino HyRa 47.39 0.04.57 36.79 36.79
4 Aittamäki Pentti Pihkan 51.46 0.09.04 33.49 33.49
5 Ruokonen Keijo HS 52.50 0.10.08 32.45 32.45
6 Lainema Matti MSParma 55.32 0.12.50 30.53 30.53
7 Hurme Heikki HPV 56.56 0.14.14 29.44 29.44
8 Leino Olavi HiKi 1.01.33 0.18.51 26.92 26.92
9 Koskinen Lennart EsSu 1.05.10 0.22.28 25.13 25.13
10 Suonpää Pentti EsAk 1.05.48 0.23.06 24.60 24.60
11 Hirvikorpi Raimo HiKi 1.09.28 0.26.46 23.02 23.02
12 Vartiainen Kalevi EsSu 1.13.54 0.31.12 21.38 21.38
13 Laakso Mikko MU 1.24.36 0.41.54 18.45 18.45
14 Väyrynen Heikki EsSu 1.32.32 0.49.50 16.66 16.66
Aarela Kari EsAk KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 38.57 0.00.00 34.87 34.87
2 Aho Mauri HPV 44.16 0.05.19 30.22 30.22
3 Lahti Heikki LeSi 44.59 0.06.02 29.29 29.29
4 Laurila Pertti EsSu 47.44 0.08.47 27.17 27.17
5 Jakoaho Taisto HyRa 52.27 0.13.30 24.34 24.34
6 Ijas Johannes KeU 54.43 0.15.46 22.96 22.96
7 Vanhala Toivo Pihkan 1.01.34 0.22.37 20.07 20.07
8 Kesti Vilho HPV 1.03.34 0.24.37 19.12 19.12
9 Luonteri Tapani XYZ 1.04.24 0.25.27 18.56 18.56
10 Koivisto Johan TapTa 1.19.26 0.40.29 14.79 14.79
11 Partanen Antero RaVi 1.43.50 1.04.53 11.12 11.12

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mannonen Ville HS 26.07 0.00.00
2 Asklöf Henrik Lynx 29.44 0.03.37
3 Rautio Mikael EsSu 31.46 0.05.39
4 Roine Leevi HiKi 32.45 0.06.38
5 Vaenerberg Niko MU 33.10 0.07.03
6 Kinnunen Valtteri MU 33.32 0.07.25
7 Lamberg Benjamin SKUusi 36.09 0.10.02
8 Koskinen Joni RR 36.55 0.10.48
9 Viinikainen Vilppu EsSu 39.16 0.13.09
10 Väisänen Leevi HS 39.33 0.13.26
11 Tervakangas Mikko EsSu 39.43 0.13.36
12 Äikäs Matias HiKi 44.18 0.18.11
13 Salo Juho-Pekka Lynx 48.37 0.22.30
14 Hirvonen Tommi SKUusi 1.09.19 0.43.12

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinonen Paavo HS 22.04 0.00.00
2 Viskari Juuso HiKi 23.19 0.01.15
3 Haltia Ilari RR 24.36 0.02.32
4 Syrjäläinen Lauri HS 26.15 0.04.11
5 Kallio Matti SKUusi 26.43 0.04.39
6 Ikola Atte HS 27.58 0.05.54
7 Raitola Sami Lynx 29.24 0.07.20
8 Autio Wertti HyRa 30.12 0.08.08
9 Aaltonen Lauri HyRa 30.44 0.08.40
10 Seppälä Santeri SKUusi 31.49 0.09.45
11 Hiiro Artturi RR 34.54 0.12.50
12 Häkli Pauli Lynx 36.20 0.14.16
13 Lahtinen Saku HiKi 39.58 0.17.54
14 Puupponen Lauri EsSu 40.33 0.18.29
15 Virrankoski Iiro EsSu 42.01 0.19.57
16 Partanen Lauri HyRa 43.13 0.21.09
17 Koskenmäki Ilari PorvU 45.07 0.23.03
18 Tikkanen Elias EsSu 48.43 0.26.39
19 Puusaari Aleksi SKUusi 58.51 0.36.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitamäki Wille HiKi 17.39 0.00.00
2 Toivanen Rasmus HiKi 18.34 0.00.55
3 Kemppi Topias RR 19.48 0.02.09
4 Hamppu Anton HS 19.49 0.02.10
5 Laaksonen Emil EsSu 20.27 0.02.48
6 Laatu Antti HS 20.52 0.03.13
7 Maronen Matias Lynx 21.18 0.03.39
8 Seppälä Sakari SKUusi 21.27 0.03.48
9 Boström Kristian Lynx 21.46 0.04.07
10 Haapala Oskar RR 21.56 0.04.17
11 Jacobsson Oskari SKUusi 22.17 0.04.38
12 Koskinen Olli HiKi 22.47 0.05.08
13 Pajuoja Otso EsSu 23.18 0.05.39
14 Sorsa Antti EsSu 23.38 0.05.59
15 Laakso Ilari RR 24.42 0.07.03
16 Koponen Matias Lynx 24.53 0.07.14
16 Hanhijärvi Paulus EsAk 24.53 0.07.14
18 Väisänen Lenni HS 25.51 0.08.12
19 Paavola Eetu SKUusi 27.25 0.09.46
20 Määttälä Mikko EsSu 28.23 0.10.44
21 Hiiro Aleksanteri RR 29.33 0.11.54
22 Uusi-Simola Eemeli MU 30.03 0.12.24
23 Sojakka Markus HS 30.09 0.12.30
24 Virtanen Matias SKUusi 31.39 0.14.00
25 Raasakka Jussi EsSu 31.41 0.14.02
26 Leiniö Juho SKUusi 32.19 0.14.40
27 Roininen Aapo HS 35.29 0.17.50
28 Väkeväinen Heikki Lynx 1.00.40 0.43.01
Forma Olli HiKi KES -

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Karim Lynx 18.53 0.00.00
2 Tervo Lassi HS 21.04 0.02.11
3 Nikkanen Valtteri HiKi 21.27 0.02.34
4 Koho Miika RR 25.21 0.06.28
5 Ahoniemi Rasmus HyRa 42.00 0.23.07

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 11.19 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 12.55 0.01.36
3 Ikola Aapo HS 13.17 0.01.58
4 Muukkonen Topias SKUusi 14.08 0.02.49
5 Asklöf Viktor Lynx 15.11 0.03.52
6 Packalén Anton Lynx 15.19 0.04.00
7 Fritzen Florian KarjUra 15.23 0.04.04
8 Sorsa Karl Lynx 15.47 0.04.28
9 Määttänen Markus EsSu 16.12 0.04.53
10 Jacobsson Emil SKUusi 16.14 0.04.55
11 Kemppi Anton RR 16.58 0.05.39
12 Kivilaakso Juho Lynx 17.20 0.06.01
13 Oksanen Sauli RaVi 17.44 0.06.25
14 Pitkänen Nikanor RR 17.48 0.06.29
15 Hiisilä Hannes EsSu 18.16 0.06.57
16 Maronen Markus Lynx 18.31 0.07.12
17 Leiniö Iikka SKUusi 18.48 0.07.29
18 Karelo Luukas EsSu 19.28 0.08.09
19 Lehtola Matias Lynx 19.57 0.08.38
20 Isoherranen Antti Lynx 20.06 0.08.47
21 Aaltonen Tatu Lynx 20.20 0.09.01
22 Koivula Emil HS 20.26 0.09.07
23 Ekwik Niclas Lynx 20.34 0.09.15
24 Vuorensola Joonatan Lynx 20.38 0.09.19
25 Koponen Rasmus Lynx 21.48 0.10.29
26 Himilä Atte KaRa 22.30 0.11.11
27 Roimela Setti RR 22.40 0.11.21
28 Roine Veeti HiKi 23.43 0.12.24
29 Kankaanpää Miika Lynx 24.34 0.13.15
30 Sten Alvar Pihkan 25.22 0.14.03
31 Väkeväinen Antti Lynx 25.37 0.14.18
32 Packalen Kasper Lynx 26.49 0.15.30
33 Nylund Hugo Lynx 30.19 0.19.00
34 Vuorensola Tuomas Lynx 31.04 0.19.45
35 Hyvärinen Luukas EsSu 32.52 0.21.33
36 Laatu Jaakko HS 35.44 0.24.25
37 Vihavainen Vilppu 40.40 0.29.21
38 Kantelinen Leevi HyRa 46.47 0.35.28

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haatio Pirkko HS 47.45 0.00.00 52.66 52.65
2 Turku Kaija HS 51.04 0.03.19 48.51 48.50
3 Valonen Eila KaRa 51.06 0.03.21 47.74 47.73
4 Laine Irmeli KaRa 51.12 0.03.27 46.91 46.90
5 Patronen Lea EsAk 51.40 0.03.55 45.75 45.74
6 Ahlqvist Kristiina Raus 52.06 0.04.21 44.65 44.64
7 Hämäläinen Anneli HS 52.50 0.05.05 43.31 43.30
8 Kurvinen Ulla HiKi 53.29 0.05.44 42.08 42.07
9 Savelainen Marketta HS 55.19 0.07.34 40.01 40.00
10 Bergström Anneli EsSu 1.08.24 0.20.39 31.80 31.80
11 Vähänen Pia HyRa 1.12.29 0.24.44 29.49 29.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Etholen Rose-Marie HS 53.01 0.00.00 47.83 47.83
2 Laitinen Hellevi EsAk 54.00 0.00.59 46.31 46.31
3 Suomalainen Marja LeSi 54.17 0.01.16 45.44 45.44
4 Koivula Åsa HS 57.36 0.04.35 42.22 42.22
5 Salmela Juulia RiSu 58.08 0.05.07 41.24 41.24
6 Torp Tytti HS 1.02.26 0.09.25 37.84 37.84
7 Beilmann Mare LeSi 1.07.08 0.14.07 34.68 34.68
8 Honkavaara Paula RaVi 1.08.20 0.15.19 33.56 33.56
9 Kämäräinen Paula HiKi 1.10.40 0.17.39 31.97 31.97
10 Ohramaa Tuula Jyry 1.10.52 0.17.51 31.39 31.39
11 Mikkonen Ritva EsSu 1.11.37 0.18.36 30.58 30.58
12 Reinikainen Pirjo Jyry 1.17.34 0.24.33 27.79 27.79

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 37.56 0.00.00 44.68 44.63
2 Reeni Eva RiSu 41.41 0.03.45 39.64 39.60
3 Paatero Leena EsSu 42.18 0.04.22 38.06 38.02
4 Isoherranen Kaarina HS 45.08 0.07.12 34.73 34.70
5 Latvasto Pirkko HS 53.29 0.15.33 28.52 28.49
6 Lindeman Gunnel HS 1.02.04 0.24.08 23.89 23.87
7 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.05.31 0.27.35 21.99 21.96

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 1.01.53 0.00.00 42.28 42.28
2 Holopainen Kaarina KeU 1.12.55 0.11.02 34.80 34.80
3 Ollikainen Helvi HS 1.26.55 0.25.02 28.29 28.29
4 Vehmanen Marjatta KeU 1.33.24 0.31.31 25.49 25.49
5 Raunemaa PIrkko HS 1.39.10 0.37.17 23.22 23.22
Pekkarinen Eila KeU HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 1.07.21 0.00.00 26.47 26.47
2 Markki Raakel EsSu 1.10.30 0.03.09 23.39 23.39
3 Ikkala Leena HS 1.11.34 0.04.13 21.18 21.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Venla HS 34.47 0.00.00
2 Heinaro Ellen HS 36.10 0.01.23
3 Ståhlberg Elisa EsSu 38.07 0.03.20
4 Pirinen Inkalilja SKUusi 40.10 0.05.23
5 Palmen Aino EsSu 47.02 0.12.15
6 Jokinen Helmi HiKi 54.02 0.19.15
7 Calderara Pia Lynx 58.13 0.23.26

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Maria EsSu 25.58 0.00.00
2 Salomäki Eerika SKUusi 27.10 0.01.12
3 Haapala Ida RR 27.44 0.01.46
4 Lahdenperä Melina RR 27.59 0.02.01
5 Senn Siana EsSu 29.20 0.03.22
6 Paloheimo Oona EsSu 32.47 0.06.49
7 Hakuli Hanna SKUusi 37.40 0.11.42
8 Kärkkäinen Milla SKUusi 40.31 0.14.33
9 Nurmi Seela RR 40.57 0.14.59
10 Portimojärvi Saana OH 42.46 0.16.48
11 Heiskanen Eevi HS 48.25 0.22.27
12 Heinaro Taru EsSu 55.35 0.29.37
13 Munck Nana EsSu 1.02.20 0.36.22
Malinen Hanna SKUusi KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raasakka Liisa EsSu 20.22 0.00.00
2 Kangasaho Aino HS 21.48 0.01.26
3 Asklöf Aino Lynx 24.53 0.04.31
4 Latvala Matilda SKUusi 25.54 0.05.32
5 Tiljander Venla HyRa 27.56 0.07.34
6 Seppälä Kaisla RR 28.20 0.07.58
7 Mustonen Oona HS 28.37 0.08.15
8 Norrbacka Salla HyRa 28.48 0.08.26
9 Varmavuo Emma RR 28.50 0.08.28
10 Munck Saana EsSu 30.38 0.10.16
11 Calderara Anna Lynx 30.46 0.10.24
12 Heikkilä Suvi Lynx 31.03 0.10.41
13 Portimojärvi Emma-Leena OH 36.17 0.15.55
14 Korhonen Minea MU 50.29 0.30.07
15 Markki Emmi EsSu 1.23.19 1.02.57
Lukkari Aino RR KES -

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kosunen Armi HS 27.43 0.00.00
2 Lindroth Siiri KaRa 30.33 0.02.50
3 Määttälä Fanni EsSu 31.10 0.03.27
4 Pirinen Hilla SKUusi 32.17 0.04.34
5 Pitkänen Ida RR 50.45 0.23.02

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 13.59 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 15.44 0.01.45
3 Viskari Siiri HiKi 16.16 0.02.17
4 Aaltonen Nelli Lynx 16.33 0.02.34
5 Ahtola Suvi EsAk 17.10 0.03.11
6 Ahtola Kaisa EsAk 17.25 0.03.26
7 Hanhijärvi Maijukka EsAk 18.10 0.04.11
8 Åberg Ninni HyRa 18.22 0.04.23
9 Kemppi Silva RR 18.23 0.04.24
10 Syrjäläinen Venla HS 19.36 0.05.37
11 Heinonen Kaisla HS 19.52 0.05.53
12 Viskari Saana HiKi 20.03 0.06.04
12 Väisänen Doris HS 20.03 0.06.04
14 Isoherranen Salla Lynx 20.04 0.06.05
15 Rantakokko Merianna HS 20.26 0.06.27
16 Senn Minna SUI 21.36 0.07.37
17 Åberg Nea HyRa 21.57 0.07.58
18 Tupitsa Milla HS 22.05 0.08.06
19 Fagerström Erin KarjUra 22.21 0.08.22
20 Roschier Siiri HS 22.25 0.08.26
21 Roine Meeri HiKi 23.23 0.09.24
22 Karelo Olivia EsSu 23.44 0.09.45
23 Packalén Lotta Lynx 24.07 0.10.08
24 Hilo Jenny Lynx 25.06 0.11.07
25 Lukkari Outi RR 25.08 0.11.09
26 Mbembela Kia Lynx 25.21 0.11.22
27 Hosio Iris KarjUra 28.44 0.14.45
28 Varmavuo Maija RR 28.51 0.14.52
29 Nikkanen Helmi HiKi 30.15 0.16.16
30 Hamppu Elina HS 32.14 0.18.15
31 Pitkänen Rebekka RR 32.43 0.18.44
32 Rautio Ulrika EsSu 32.52 0.18.53
33 Portimojärvi Venla OH 33.01 0.19.02