FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Knock-Out sprintti, Suunnistusliiga 5/8, välierä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja NVE1
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Sara Lynx 6.23 0.00.00 74.69 75.55
2 Tuomisto Anu NOR 6.25 0.00.02 72.08 72.90
3 Kaartinen Selja AngA 6.32 0.00.09 68.60 69.38
4 Pelkonen Roosa TP 6.33 0.00.10 66.24 67.00
5 Ylikylä Sanna AngA 6.34 0.00.11 63.90 64.63
6 Nygård Mette S-JKL 7.41 0.01.18 52.75 53.35

Sarja NVE2
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Anna Pohjant 6.12 0.00.00 84.76 83.99
2 Ukskoski Karoliina LS-37 6.13 0.00.01 82.00 81.25
3 Oksanen Maiju KangSK 6.14 0.00.02 79.25 78.53
4 Kauppila Sanna AngA 6.16 0.00.04 76.31 75.61
5 Jussila Ida TP 6.58 0.00.46 66.38 65.77
Uotila Ulrika KangSK HYL -

Sarja NVE3
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Merja JRV 6.14 0.00.00 91.08 93.15
1 Mänkärlä Aino Lynx 6.14 0.00.00 91.08 93.15
3 Hilo Hanne EsSu 6.15 0.00.01 85.39 87.33
4 Närhi Anna LS-37 6.16 0.00.02 82.45 84.31
4 Rantala Jasmiina Lynx 6.16 0.00.02 82.45 84.31
6 Simonsén Suvi RasKa 6.27 0.00.13 74.82 76.52

Sarja MVE1
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinonen Eero MSParma 5.56 0.00.00 84.66 85.33
1 Simosas Otto TP 5.56 0.00.00 84.66 85.33
3 Julkunen Aaro MSParma 6.18 0.00.22 74.95 75.54
4 Alajoutsi Oliver Koovee 6.19 0.00.23 72.37 72.93
5 Lindqvist Arttu KS 6.35 0.00.39 67.15 67.67
Michiels Yannick TuMe HYL -

Sarja MVE2
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 6.07 0.00.00 82.96 88.60
2 Oksanen Teemu IkNV 6.08 0.00.01 80.25 85.71
3 Østerbø Øystein Kvaal NOR 6.09 0.00.02 77.56 82.83
4 Kaario Otto HS 6.12 0.00.05 74.48 79.54
5 Mäkinen Tuukka MSParma 6.17 0.00.10 71.07 75.90
6 Vaismaa Lassi JRV 6.33 0.00.26 65.85 70.33

Sarja MVE3
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylinen Juho IkNV 6.01 0.00.00 86.47 88.75
2 Hirvikallio Joni Koovee 6.03 0.00.02 83.41 85.61
3 Koivisto Antton SKUusi 6.04 0.00.03 80.61 82.73
4 Eerola Mikko TP 6.21 0.00.20 74.56 76.52
5 Nokka Atte LappRi 6.22 0.00.21 71.91 73.80
6 Tikhonov Gleb TuMe 6.32 0.00.31 67.69 69.47