FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Knock-Out sprintti, Suunnistusliiga 5/8, alkuerä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja NAE1
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomisto Anu NOR 8.07 0.00.00 71.59 51.12
1 Karvonen Sara Lynx 8.07 0.00.00 71.59 51.12
3 Kaartinen Selja AngA 8.09 0.00.02 65.95 47.09
4 Koskinen Noora MSParma 8.16 0.00.09 62.38 44.54
5 Miettinen Minna MSParma 9.21 0.01.14 52.82 37.72

Sarja NAE2
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikylä Sanna AngA 8.03 0.00.00 71.59 76.66
2 Pelkonen Roosa TP 8.05 0.00.02 68.62 73.49
3 Nygård Mette S-JKL 8.38 0.00.35 61.75 66.12
4 Rintanen Heini TuS 8.47 0.00.44 58.23 62.36
5 Virtanen Heta RasKa 9.20 0.01.17 52.48 56.20

Sarja NAE3
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina LS-37 8.02 0.00.00 80.16 80.11
1 Kauppila Sanna AngA 8.02 0.00.00 80.16 80.11
3 Uotila Ulrika KangSK 8.05 0.00.03 73.69 73.64
4 Turakainen Veera Lynx 8.38 0.00.36 66.20 66.15
5 Julkunen Sonja TuS 8.48 0.00.46 62.20 62.16

Sarja NAE4
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Anna Pohjant 8.01 0.00.00 65.08 70.87
2 Oksanen Maiju KangSK 8.09 0.00.08 61.62 67.10
3 Jussila Ida TP 8.31 0.00.30 56.67 61.71
4 Kinnala Venla TuS 9.09 0.01.08 50.61 55.11
5 Markula Maria LoJa 12.03 0.04.02 36.80 40.08

Sarja NAE5
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 7.35 0.00.00 85.46 87.19
2 Simonsén Suvi RasKa 7.37 0.00.02 81.89 83.56
3 Hilo Hanne EsSu 7.42 0.00.07 77.85 79.43
4 Turakainen Venla HS 7.45 0.00.10 74.21 75.72
5 Moilanen Anna KR 7.46 0.00.11 70.93 72.37

Sarja NAE6
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Merja JRV 7.22 0.00.00 88.90 88.53
2 Rantala Jasmiina Lynx 7.28 0.00.06 84.42 84.07
3 Närhi Anna LS-37 7.34 0.00.12 80.05 79.73
4 Kinni Saila TP 7.39 0.00.17 75.97 75.66
5 Pellonperä Sofia EsSu 8.36 0.01.14 64.72 64.46

Sarja MAE1
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Michiels Yannick TuMe 7.31 0.00.00 83.62 83.95
2 Simosas Otto TP 7.35 0.00.04 80.40 80.72
3 Lindqvist Arttu KS 7.46 0.00.15 76.08 76.37
4 Alajoutsi Jasper Koovee 7.56 0.00.25 72.10 72.38
Järvenpää Antti OK77 HYL -
Lima Tomás MSParma HYL -

Sarja MAE2
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinonen Eero MSParma 7.30 0.00.00 81.74 82.26
1 Alajoutsi Oliver Koovee 7.30 0.00.00 81.74 82.26
3 Julkunen Aaro MSParma 7.31 0.00.01 76.67 77.15
4 Viitasaari Toni-Antti LapVi 7.41 0.00.11 72.61 73.07
5 Heiska Samu TuMe 7.44 0.00.14 69.76 70.20
6 Barnett Andrew IkNV 8.05 0.00.35 64.47 64.87

Sarja MAE3
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Otto HS 7.35 0.00.00 79.55 84.57
2 Oksanen Teemu IkNV 7.38 0.00.03 76.66 81.50
3 Mäkinen Tuukka MSParma 7.39 0.00.04 74.13 78.81
4 Sankelo Antton LapVi 8.00 0.00.25 68.62 72.95
Kinnunen Valtteri LS-37 HYL -
Minar Marek TuMe HYL -

Sarja MAE4
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 7.38 0.00.00 84.87 82.63
1 Vaismaa Lassi JRV 7.38 0.00.00 84.87 82.63
1 Patana Mikko HiKi 7.38 0.00.00 84.87 82.63
1 Østerbø Øystein Kvaal NOR 7.38 0.00.00 84.87 82.63
5 Suna Jussi TuMe 7.41 0.00.03 74.20 72.24
6 Kallio Matti SKUusi 8.41 0.01.03 63.42 61.74

Sarja MAE5
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 7.43 0.00.00 86.99 88.57
2 Koivisto Antton SKUusi 7.56 0.00.13 82.08 83.57
3 Eerola Mikko TP 7.57 0.00.14 79.37 80.81
4 Vanhanen Konsta IkNV 7.59 0.00.16 76.52 77.91
5 Huila Joona Hiisi 8.00 0.00.17 73.84 75.18
6 Ruohola Aaro MSParma 8.14 0.00.31 69.30 70.56

Sarja MAE6
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylinen Juho IkNV 7.31 0.00.00 81.96 85.46
2 Nokka Atte LappRi 7.42 0.00.11 77.61 80.93
3 Tikhonov Gleb TuMe 7.43 0.00.12 75.04 78.25
4 Peltola Samuli JRV 7.44 0.00.13 72.49 75.59
5 Kashin Daniil TuMe 8.09 0.00.38 66.52 69.36
6 Sevelius Emil OK77 8.14 0.00.43 63.60 66.32