FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hennarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Topi Koovee 33.40 0.00.00 81.28 79.43
2 Huttunen Esa TuMe 37.30 0.03.50 72.32 70.68
3 Tommila Juha Hiisi 37.58 0.04.18 70.80 69.19
4 Kuningas Janne LappRi 38.06 0.04.26 69.92 68.33
5 Hapola Tuomas RaKaS 38.53 0.05.13 67.89 66.35
6 Tikhonov Gleb TuMe 40.32 0.06.52 64.53 63.06
7 Sorsa Lauri HiKi 41.40 0.08.00 62.19 60.78
8 Sorsa Perttu HiKi 43.54 0.10.14 58.48 57.15
9 Luoma Ville HiKi 43.55 0.10.15 57.91 56.59
10 Kujala Rainer Lynx 45.02 0.11.22 55.94 54.67
11 Mäkinen Perttu KärKV 45.56 0.12.16 54.31 53.08
12 Spektors Fricis TuMe 46.04 0.12.24 53.63 52.42
13 Huovila Miikka KaRa 48.02 0.14.22 50.93 49.78
14 Saikkonen Otto RR 48.40 0.15.00 49.78 48.65
15 Kansonen Jari JoKu 51.52 0.18.12 46.24 45.19
16 Salminen Joonas VaHa 1.04.23 0.30.43 36.87 36.04
17 Mänty Sami AngA 1.09.36 0.35.56 33.76 33.00
18 Jokisalo Olli KuUS 1.27.04 0.53.24 26.71 26.11

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 35.18 0.00.00 60.39 58.71
2 Välikorpi Jari RasKu 35.24 0.00.06 57.21 55.62
3 Tervonen Harri LS-37 44.02 0.08.44 43.57 42.36
4 Karjalainen Joonas NaTe 47.14 0.11.56 38.36 37.30
Kervinen Lasse JäPa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Petri LS-37 33.07 0.00.00 60.90 58.22
2 Fabritius Erik Trian 36.28 0.03.21 54.67 52.26
3 Väisänen Paavo HS 37.19 0.04.12 52.80 50.48
4 Hirvonen Juha LS-37 38.11 0.05.04 50.99 48.75
5 Soini Jussi KS 40.10 0.07.03 47.89 45.79
6 Hämäläinen Ari LS-37 40.14 0.07.07 47.24 45.16
7 Hakkarainen Tuomas EsAk 43.08 0.10.01 43.52 41.61
8 Väänänen Heikki Pihkan 45.34 0.12.27 40.69 38.90
9 Wirman Tuomo RaVa 47.13 0.14.06 38.77 37.07
10 Lassila Jussi PiTa 49.16 0.16.09 36.69 35.07
11 Lepistö Lasse HauSi 51.37 0.18.30 34.56 33.05
12 Kotola Mikko LS-37 52.39 0.19.32 33.44 31.97
Alanko Heikki Jyry HYL -
Kärkkäinen Kimmo HS KES -
Asikainen Saku Hiisi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 34.53 0.00.00 57.45 55.45
2 Jääskeläinen Iiro VeVe 35.48 0.00.55 55.42 53.49
3 Perä Tapio RR 36.31 0.01.38 53.78 51.91
4 Lepistö Mikko HauSi 37.49 0.02.56 51.40 49.62
5 Lehtonen Pasi HauSi 38.47 0.03.54 49.61 47.88
6 Reitti Mikko Trian 39.57 0.05.04 47.66 46.00
7 Vickholm Hannes Trian 39.59 0.05.06 47.12 45.48
8 Kiintola Jarno KS 41.22 0.06.29 45.06 43.49
9 Saarinen Sauli MU 41.53 0.07.00 44.02 42.49
10 Leppänen Kristian LS-37 44.42 0.09.49 40.80 39.38
11 Rekonen Janne Jyry 53.33 0.18.40 33.68 32.51
12 Hämäläinen Petri Pihkan 58.11 0.23.18 30.66 29.59
13 Saarijärvi Erkki SiiRa 58.27 0.23.34 30.17 29.12
14 Salo Jukka KuUS 1.03.56 0.29.03 27.27 26.32
15 Isoniemi Vesa Trian 1.06.08 0.31.15 26.06 25.15
Ahoniemi Sakke HyRa KES -
Mjösund Asgeir EsSu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arrakoski Jori OK77 32.12 0.00.00 55.23 53.68
2 Kurhinen Tomi NaTe 32.13 0.00.01 54.65 53.11
3 Liljeström Kimmo HS 32.31 0.00.19 53.59 52.09
4 Kahiala Jari Pihkan 33.04 0.00.52 52.17 50.70
5 Kärkkäinen Mikko LamSä 34.48 0.02.36 49.06 47.68
6 Laiho Juha-Matti KärKV 34.51 0.02.39 48.48 47.12
7 Oksanen Tuomo Navi 35.46 0.03.34 46.74 45.42
8 Anttonen Mikael KaRa 36.24 0.04.12 45.43 44.16
9 Tuominen Hans Pihkan 36.54 0.04.42 44.34 43.09
10 Mäntylä Pekka HS 40.17 0.08.05 40.17 39.04
11 Kuosmanen Tuomo Pihkan 42.03 0.09.51 38.06 36.99
12 Väkeväinen Mika LS-37 42.10 0.09.58 37.53 36.48
13 Heikura Mika RR 48.09 0.15.57 32.50 31.59
14 Ritvanen Paavo Pihkan 50.18 0.18.06 30.76 29.89
15 Piirainen Jyrki JäPa 57.05 0.24.53 26.79 26.04
Harjamäki Petri HiKi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 26.38 0.00.00 52.72 50.83
2 Donner Jan OK77 26.55 0.00.17 51.39 49.54
3 Ojanen Tuomas HS 29.54 0.03.16 45.55 43.92
4 Pesola Sakari RasKe 32.58 0.06.20 40.68 39.22
5 Nummela Arto MU 36.45 0.10.07 35.92 34.63
6 Väisänen Juha MU 40.34 0.13.56 32.02 30.87
7 Pietikäinen Timo Pihkan 41.02 0.14.24 31.14 30.03
8 Lahtinen Jari IHR 42.46 0.16.08 29.39 28.33
9 Tuomi Pertti AskU 46.50 0.20.12 26.39 25.44
10 Pyykkö Juhani KaRa 47.44 0.21.06 25.45 24.53
Westerholm Jouni Trian HYL -
Kotilainen Jukka IHR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Trian 25.20 0.00.00 55.55 55.25
2 Anjala Ari LS-37 25.23 0.00.03 54.85 54.55
3 Karamo Jouko HS 26.15 0.00.55 52.47 52.18
4 Kauppinen Tuomo HyRa 26.36 0.01.16 51.21 50.93
5 Routsi Jyrki Hiisi 27.09 0.01.49 49.62 49.34
6 Paganus Ari AngA 29.14 0.03.54 45.56 45.31
7 Liikkanen Reima LaTa 30.17 0.04.57 43.49 43.25
8 Reinikka Kenneth HyRa 31.06 0.05.46 41.86 41.63
9 Joensuu Raimo TVV 31.32 0.06.12 40.81 40.58
10 Vestola Heikki NaTe 32.14 0.06.54 39.45 39.24
11 Lampinen Raino HS 37.04 0.11.44 33.90 33.72
12 Parnetti Roy KeU 37.22 0.12.02 33.22 33.04
13 Svärd Rune Trian 38.09 0.12.49 32.15 31.97
14 Lehtinen Jukka AR 41.52 0.16.32 28.93 28.78
15 Paukkola Jari RiSu 1.01.32 0.36.12 19.44 19.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 25.11 0.00.00 47.43 44.16
2 Pelkonen Heikki NaTe 27.48 0.02.37 42.38 39.46
3 Virtanen Timo IitPy 29.43 0.04.32 39.10 36.40
4 Sani Mikko HU-46 29.57 0.04.46 38.25 35.61
5 Herranen Timo Jyry 32.16 0.07.05 35.00 32.59
6 Kinkki Seppo HyRa 36.13 0.11.02 30.73 28.61
7 Hakola Martti RiSu 37.08 0.11.57 29.54 27.50
8 Harju Matti PorvU 43.48 0.18.37 24.67 22.97
9 Aherto Jorma LS-37 44.13 0.19.02 24.07 22.41
10 Ahlqvist Hannu RiSu 47.57 0.22.46 21.85 20.35
11 Laukka Ville Raus 48.55 0.23.44 21.09 19.63
12 Viitasalo Harri RiSu 50.07 0.24.56 20.26 18.86
Ranta-Puska Kari EsAk EIL -
Helkkula Rauli TuMe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 25.33 0.00.00 47.64 47.26
2 Kokkonen Hannu AR 25.49 0.00.16 46.91 46.53
3 Martikainen Sakari KuUS 28.41 0.03.08 42.00 41.67
4 Mäkelä Martti SOC 28.43 0.03.10 41.73 41.40
5 Käyhkö Kari LS-37 29.03 0.03.30 41.03 40.71
6 Tani Ossi KS 29.19 0.03.46 40.45 40.13
7 Väätäinen Seppo EsSu 29.22 0.03.49 40.16 39.85
8 Rautanen Pauli JäPa 30.23 0.04.50 38.61 38.31
9 Lassila Heikki PiTa 30.29 0.04.56 38.28 37.98
10 Slant Teuvo IPR 30.38 0.05.05 37.89 37.59
11 Töyrylä Hannu KS 30.45 0.05.12 37.54 37.24
12 Pitkänen Reijo HU-46 32.28 0.06.55 35.36 35.08
13 Mustranta Antti HS 32.30 0.06.57 35.13 34.85
14 Uljas Risto Jyry 32.43 0.07.10 34.70 34.43
15 Tanttu Unto KeU 33.12 0.07.39 34.01 33.74
16 Kurvinen Veijo HiKi 33.13 0.07.40 33.80 33.54
17 Herttuainen Vesa RaKaS 34.14 0.08.41 32.61 32.36
18 Turku Vesa HS 35.52 0.10.19 30.95 30.71
19 Saukonoja Jouni PorvU 36.02 0.10.29 30.64 30.39
20 Ryynänen Jorma Pihkan 36.53 0.11.20 29.76 29.52
21 Tarvainen Juhani PiTa 40.12 0.14.39 27.15 26.93
22 Pammo Kalervo VaHa 44.34 0.19.01 24.35 24.15
23 Hotti Reino HS 44.58 0.19.25 23.99 23.80
24 Liljeström Åge HS 45.10 0.19.37 23.74 23.56
25 Romula Tuomo Mesik 52.45 0.27.12 20.21 20.05
26 Välimäki Pertti LS-37 54.49 0.29.16 19.33 19.18
27 Terävä Seppo Pihkan 1.05.49 0.40.16 16.01 15.88
Ollikainen Seppo JuvU HYL -
Kaukiainen Raimo HU-46 HYL -
Karhumäki Reino RiSu HYL -
Hyvönen Eero PorvU EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 21.56 0.00.00 44.18 44.19
2 Peltola Timo MSParma 22.23 0.00.27 42.89 42.89
3 Valtee Pertti HS 23.19 0.01.23 40.78 40.79
4 Kivistö Erkki Pihkan 23.52 0.01.56 39.46 39.47
5 Wessman Risto HiKi 25.23 0.03.27 36.75 36.75
6 Leppäkorpi Eero IHR 26.05 0.04.09 35.41 35.41
7 Railo Matti LS-37 27.28 0.05.32 33.30 33.30
8 Laitinen Matti Mesik 29.36 0.07.40 30.59 30.59
9 Liitiäinen Reijo Trian 29.37 0.07.41 30.27 30.27
10 Tukiainen Tapio HyRa 32.50 0.10.54 27.03 27.03
11 Hakala Pekka KS 32.53 0.10.57 26.71 26.71
12 Ekholm Hans AOK 34.38 0.12.42 25.10 25.10
13 Anjala Risto LS-37 34.57 0.13.01 24.61 24.61
14 Hartikainen Pertti S. RiSu 36.00 0.14.04 23.64 23.64
15 Peitsala Osmo HS 38.35 0.16.39 21.82 21.82
16 Niemi Pentti HauSi 41.38 0.19.42 20.00 20.00
17 Rusko Heikki VaajTe 43.26 0.21.30 18.97 18.97

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markku LS-37 28.49 0.00.00 20.61 20.02
2 Kuokkanen Kari Pihkan 48.43 0.19.54 11.58 11.25
3 Kasi Servo KeU 54.11 0.25.22 9.86 9.58
4 Perkinen Osmo Pihkan 1.00.33 0.31.44 8.34 8.10

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 33.29 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Mikael SKUusi 28.21 0.00.00 53.09 48.41
2 Väkeväinen Vili LS-37 33.51 0.05.30 42.79 39.03
3 Pikkarainen Pyry LS-37 37.14 0.08.53 37.39 34.10
4 Kytömäki Aapo SKUusi 45.17 0.16.56 29.50 26.90
Ahonen Niilo LS-37 HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahoniemi Santeri HS 36.45 0.00.00 38.50 36.40
2 Wirman Teemu RaVa 43.14 0.06.29 31.09 29.39
3 Mjösund Linus EsSu 49.14 0.12.29 25.86 24.45
Tuovinen Viljami OK77 EIL -
Kallioinen Niko PäijRa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Friman Eemeli HyRa 39.57 0.00.00
2 Laisev Vjatseslav Pihkan 43.22 0.03.25
3 Koivuniemi Timo LS-37 44.41 0.04.44
4 Saranen Mikael Pihkan 46.40 0.06.43
5 Vickholm Einar Trian 48.40 0.08.43
6 Vuorela Samu EsSu 59.50 0.19.53
Haapala Elias RR HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juures Oskari RaVa 36.11 0.00.00
2 Wirman Vilho RaVa 39.39 0.03.28
3 Pellikka Väinö HiKi 39.51 0.03.40
4 Mutikainen Veeti HU-46 48.25 0.12.14
5 Kiintola Eemil KS 49.37 0.13.26
6 Kärkkäinen Miika HS 51.56 0.15.45

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latva Leino AR 15.16 0.00.00
2 Packalen Jonas Lynx 18.37 0.03.21
3 Keskinarkaus Nilla LS-37 19.58 0.04.42
4 Lehtonen Eemeli HauSi 20.33 0.05.17
5 Fabritius Emil Trian 25.31 0.10.15

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 10.57 0.00.00
2 Reiman Niklas Trian 12.45 0.01.48
3 Nurmela Eevert LS-37 13.36 0.02.39
4 Koskinen Linus Trian 13.39 0.02.42
5 Ryyppö Topias HS 13.55 0.02.58
6 Kullberg Lauri Trian 15.05 0.04.08
7 Marttinen Aatu HU-46 15.10 0.04.13
8 Yrjölä Aaro LS-37 15.57 0.05.00
9 Hannula Riku LS-37 16.55 0.05.58
10 Koivisto Luukas SKUusi 18.41 0.07.44
11 Anana John Pihkan 20.28 0.09.31
Mjösund Rasmus EsSu EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiskinen Elmo LS-37 11.05 0.00.00
2 Gaasenbeek Cedric LS-37 12.48 0.01.43
3 Avelin Väinö RaVa 16.03 0.04.58
4 Pirkkalaniemi Eero MU 16.19 0.05.14
5 Rohtla Eemi HU-46 17.48 0.06.43

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Breilin Daniel AR 11.39 0.00.00
2 Hirvonen Eerikki LS-37 15.01 0.03.22
3 Hannonen Eetu LS-37 15.10 0.03.31
4 Saranen Samuel Pihkan 15.15 0.03.36
5 Routsi Rafael Jyry 16.25 0.04.46
6 Simola Erik RaVa 19.48 0.08.09
7 Koskinen Ruben Trian 23.09 0.11.30
8 Moisander Iivo HyRa 23.50 0.12.11
9 Viljanen Väinö HU-46 24.25 0.12.46
10 Loikkanen Vilho HU-46 36.20 0.24.41

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa LS-37 35.34 0.00.00 71.15 69.60
2 Seppänen Mari OK77 47.07 0.11.33 53.04 51.88
3 Pekkala Sini EsSu 48.17 0.12.43 51.10 49.99
4 Nevalainen Elina IHR 48.22 0.12.48 50.36 49.26
5 Sipilä Kirsi HU-46 48.29 0.12.55 49.59 48.50
6 Juga Emma SKUusi 51.57 0.16.23 45.67 44.67
7 Julku Päivi Trian 52.18 0.16.44 44.76 43.78
8 Mäntylä Anni HS 52.42 0.17.08 43.82 42.86
9 Linjama Leena EsSu 52.52 0.17.18 43.08 42.14
10 Donner Isabel OK77 53.05 0.17.31 42.31 41.39
11 Mäntylä Kaisa HS 55.49 0.20.15 39.67 38.81
12 Tuomi Johanna AskU 1.57.58 1.22.24 18.50 18.10
Rauhamäki Eevamari LS-37 HYL -
Westerlund Ina PR EIL -
Wennman Heini Pohjant EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iivonen Katja AR 1.14.48 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Inga-Maria KaRa 33.57 0.00.00 60.08 55.74
2 Männikkö Niina RR 34.30 0.00.33 58.44 54.22
3 Kiiskinen Kirsi LS-37 36.47 0.02.50 54.18 50.26
4 Routsi Anastasia Jyry 39.06 0.05.09 50.36 46.73
5 Mashina Anna LS-37 39.48 0.05.51 48.89 45.36
6 Keskinarkaus Leena LS-37 40.49 0.06.52 47.09 43.69
7 Salo Katri HS 42.18 0.08.21 44.88 41.64
8 Kytömäki Katri KeU 42.42 0.08.45 43.91 40.74
9 Oinonen Lotta Pihkan 43.29 0.09.32 42.58 39.50
10 Lehtonen Kirsi HauSi 43.39 0.09.42 41.88 38.85
11 Ryynänen Laura Pihkan 46.23 0.12.26 38.90 36.09
12 Jarolf Tanja PorvU 1.03.31 0.29.34 28.04 26.01
13 Kärkkäinen Anne HS 1.11.18 0.37.21 24.65 22.87
14 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.14.49 0.40.52 23.17 21.50
Nieminen Outi RR EIL -
Kosenius Anna-Kaisa HyRa EIL -
Breilin Anniina AR EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 28.54 0.00.00 67.86 65.97
2 Ryyppö Minna HS 31.37 0.02.43 61.37 59.66
3 Mjösund Katja EsSu 32.43 0.03.49 58.66 57.03
4 Tahvanainen Anu LS-37 33.02 0.04.08 57.46 55.86
5 Koivuniemi Kirsi LS-37 33.18 0.04.24 56.37 54.80
6 Nurmela Anu LS-37 33.21 0.04.27 55.66 54.11
7 Tervakangas Sanna EsSu 33.51 0.04.57 54.21 52.71
8 Ruutiainen Maria LS-37 37.43 0.08.49 48.10 46.76
9 Vuorela Hanna EsAk 39.07 0.10.13 45.84 44.56
10 Nurminen Henna HS 42.20 0.13.26 41.86 40.70
11 Kriktilä Leena-Maija VeVe 42.41 0.13.47 41.03 39.88
12 Valkonen Anu HS 43.05 0.14.11 40.16 39.04
13 Palo Unna-Sisko HS 47.36 0.18.42 35.90 34.91
14 Kiintola Susanna KS 1.15.26 0.46.32 22.38 21.76
15 Salminen Jonna KuUS 1.31.33 1.02.39 18.21 17.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfgren Jaana RR 36.10 0.00.00 48.73 42.37
2 Asikainen Nina KeU 38.33 0.02.23 44.74 38.90
3 Laurila Anneli Trian 41.20 0.05.10 40.81 35.49
4 Åberg Inga-Lill Trian 53.21 0.17.11 30.91 26.88
5 Koivikko Ursula OK77 54.26 0.18.16 29.60 25.74
6 Oja Iina Pihkan 55.23 0.19.13 28.41 24.70
7 Tupitsa Nina HS 58.20 0.22.10 26.33 22.89
8 Aaltonen Kati LS-37 1.04.50 0.28.40 23.11 20.09
Koistinen Marjo EsSu EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 28.56 0.00.00 54.97 54.21
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 30.43 0.01.47 50.81 50.10
3 Kekäläinen Kaija HS 31.40 0.02.44 48.34 47.67
4 Westberg-Arrakoski Annika OK77 33.57 0.05.01 44.21 43.60
5 Rantalainen Anna-Lea LS-37 35.12 0.06.16 41.80 41.22
6 Lankinen Pauliina HS 36.46 0.07.50 39.20 38.66
7 Varpula Marjut EsSu 39.13 0.10.17 35.99 35.50
8 Einonen Päivi LS-37 40.47 0.11.51 33.88 33.41
9 Hulmi Sini OK77 50.13 0.21.17 26.92 26.55

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 24.27 0.00.00 52.49 50.68
2 Kirvesmies Vuokko LS-37 27.24 0.02.57 46.20 44.60
3 Kokkila Marita EsSu 27.50 0.03.23 44.85 43.30
4 Lallo Tuula Trian 29.43 0.05.16 41.42 39.99
5 Linjama Mirja EsSu 29.46 0.05.19 40.76 39.36
6 Vestola Arja NaTe 30.30 0.06.03 39.21 37.86
7 Sani Tuula HU-46 32.03 0.07.36 36.77 35.50
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 32.17 0.07.50 35.96 34.72
9 Töyrylä Marja KyS 34.30 0.10.03 33.14 32.00
10 Lahtinen Terttu IHR 36.02 0.11.35 31.25 30.17
11 Kallio Arja RiSu 45.52 0.21.25 24.17 23.33
12 Rantalainen Tuija NaTe 1.07.07 0.42.40 16.25 15.69
Puromies Merja EsSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Maria-Leena IHR 34.52 0.00.00 42.08 40.82
2 Windahl Leni Trian 39.42 0.04.50 35.85 34.78
3 Lappeteläinen Raija HyRa 41.28 0.06.36 33.26 32.27
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 53.28 0.18.36 24.97 24.23
5 Sepponen Raija JäPa 53.34 0.18.42 24.10 23.38
Purhonen Kaija HU-46 HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 34.21 0.00.00 38.28 36.82
2 Laitinen Hellevi EsAk 36.16 0.01.55 35.48 34.13
3 Suomalainen Marja LeSi 39.24 0.05.03 31.94 30.73
4 Kukkonen Marja RaKaS 40.19 0.05.58 30.52 29.36
5 Ryynänen Eliisa Pihkan 44.13 0.09.52 27.19 26.15
6 Tukiainen Marja HyRa 49.30 0.15.09 23.72 22.81
7 Rantalainen Arja NaTe 51.17 0.16.56 22.34 21.49
8 Lipasti Hilkka EsSu 55.47 0.21.26 20.04 19.27

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 42.38 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 50.36 0.07.58

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmanen Marjatta KeU 1.23.44 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Emmi LS-37 48.38 0.00.00
2 Isoniemi Sandra Trian 51.26 0.02.48

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Nella LS-37 1.14.47 0.00.00
2 Sipiläinen Aada RaVa 1.20.05 0.05.18

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellikka Virna HiKi 26.20 0.00.00 54.70 51.89
2 Ryynänen Ella Pihkan 32.03 0.05.43 44.50 42.21
3 Tupitsa Milla HS 36.01 0.09.41 39.20 37.18
4 Hyytiäinen Miina KS 39.10 0.12.50 35.68 33.84
5 Rehberger Nadja HS 39.24 0.13.04 35.10 33.29
6 Sipiläinen Aino RaVa 39.57 0.13.37 34.26 32.49
7 Saarinen Hetta HyRa 40.49 0.14.29 33.18 31.47
8 Leppänen Jenni LS-37 41.36 0.15.16 32.20 30.55
9 Haapamäki Kerttu HyRa 42.05 0.15.45 31.49 29.87
10 Kiintola Emilia KS 53.54 0.27.34 24.32 23.07
11 Kärkkäinen Eeva HS 1.02.20 0.36.00 20.80 19.73
12 Vanhala Heidi SKUusi 1.05.01 0.38.41 19.72 18.70
13 Multala Moona RR 1.06.44 0.40.24 19.00 18.02
14 Ketonen Jonna RaVa 1.15.37 0.49.17 16.57 15.72
Piispa Sohvi RaVa HYL -
Loukkalahti Aino RR HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Helmiina LS-37 29.28 0.00.00
2 Tuurinkoski Sara HU-46 35.21 0.05.53
3 Löfgren Wilma RR 41.17 0.11.49
4 Jokinen Sivi HU-46 41.22 0.11.54
5 Gaasenbeek Annlinn LS-37 41.41 0.12.13

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Alexandra RaVa 27.50 0.00.00
2 Harjamäki Manja HS 32.17 0.04.27
3 Avelin Iida RaVa 33.18 0.05.28
4 Honkanen Siiri RaVa 37.19 0.09.29
5 Leppänen Jenna LS-37 49.10 0.21.20
6 Isoniemi Stella Trian 1.06.18 0.38.28
Lepistö Elisa HauSi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vainik Siiri HU-46 16.42 0.00.00
2 Ahonen Alli-Martta LS-37 19.21 0.02.39
3 Hirvonen Saara LS-37 20.07 0.03.25
4 Vickholm Enni Trian 21.31 0.04.49
5 Kyytinen Aili MU 35.56 0.19.14
Simola Linnea RaVa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Frida Trian 15.00 0.00.00
2 Juures Siiri RaVa 22.09 0.07.09
3 Gaasenbeek Celine LS-37 22.39 0.07.39
4 Koivikko Linda OK77 27.33 0.12.33

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Breilin Linda AR 12.20 0.00.00
2 Siikanen Siiri LS-37 12.47 0.00.27
3 Vehmasto Milla Pihkan 13.10 0.00.50
4 Lepistö Aino HauSi 13.30 0.01.10
5 Mattila Daniela HU-46 14.03 0.01.43
6 Lepistö Alina HauSi 14.52 0.02.32
7 Koskinen Kaisla SKUusi 25.56 0.13.36

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomainen Minttu AR 13.52 0.00.00
2 Marttinen Ella HU-46 15.21 0.01.29
3 Wirman Ilona RaVa 15.53 0.02.01
4 Lehtonen Nella HauSi 15.57 0.02.05
5 Mutikainen Viivi HU-46 16.09 0.02.17
6 Siikanen Hertta LS-37 16.13 0.02.21
7 Fabritius Ella Trian 21.01 0.07.09
8 Lehtonen Henni HauSi 33.41 0.19.49