FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ateno Sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinaro Einari HS 13.40 0.00.00 81.56 82.60
2 Patana Mikko RaJu 13.50 0.00.10 79.47 80.50
3 Sankelo Sampo LapVi 14.38 0.00.58 74.09 75.04
4 Koivumäki Olli LapVi 14.54 0.01.14 71.75 72.67
5 Nissinen Niko RaJu 15.19 0.01.39 68.80 69.69
6 Hakala Antti RaJu 15.35 0.01.55 66.65 67.50
7 Seppänen Kari-Pekka EsSu 15.46 0.02.06 64.91 65.74
8 Forsell Mickel Botnia 15.58 0.02.18 63.14 63.96
9 Sankelo Hermanni IkNV 16.29 0.02.49 60.24 61.02
10 Nikkola Hannu RaJu 17.47 0.04.07 54.98 55.69
11 Hakala Heikki KortJV 19.51 0.06.11 48.49 49.12
12 Koskela Sakari RaJu 21.04 0.07.24 44.97 45.55

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruberg Lauri Falken 14.13 0.00.00 33.48 28.16
2 Paavola Lasse KPV 15.26 0.01.13 29.30 24.64
3 Ylihärsilä Ari AlahKi 18.11 0.03.58 23.56 19.81
4 Autio Janne KortJV 22.15 0.08.02 18.18 15.29

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 13.26 0.00.00 48.86 52.88
2 Pesola Pasi KPV 14.36 0.01.10 43.83 47.43
3 Gripenberg Mattias Brahe 15.19 0.01.53 40.71 44.06
4 Takanen Jari KuortKu 15.59 0.02.33 37.98 41.11
5 Nikunen Karri Terjärv 16.57 0.03.31 34.85 37.72
5 Lindgren Markus Botnia 16.57 0.03.31 34.85 37.72
7 Niininen Heikki VetU 19.44 0.06.18 28.27 30.60

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ala-Honkola Esa KuortKu 17.20 0.00.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppäniemi Esa VetU 17.57 0.00.00 22.41 22.41
2 Björklund Tommy Brahe 20.22 0.02.25 18.27 18.27
3 Hansen Joakim Botnia 27.37 0.09.40 12.38 12.38
Korhonen Marko YlämPy EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Antti KuortKu 14.57 0.00.00 49.94 49.37
2 Peltoniemi Vesa KPV 15.50 0.00.53 43.62 43.12
3 Koskela Heikki RaJu 18.39 0.03.42 34.03 33.64
Laasanen Juha KauWi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Polso Jukka KoS 15.27 0.00.00 44.68 42.24
2 Sippola Asko KuortKu 15.36 0.00.09 43.14 40.79
3 Viitasaari Sauli LapVi 15.45 0.00.18 41.64 39.36
4 Bäck Mikael Femman 16.50 0.01.23 37.93 35.86
5 Toppari Reijo KauWi 17.31 0.02.04 35.47 33.53
6 Mattila Timo KPV 17.40 0.02.13 34.19 32.32
7 Virnala Jukka JalJa 21.41 0.06.14 27.06 25.58
Lerssi Juha KPV EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 11.56 0.00.00 46.45 48.96
2 Lind Sune Falken 13.13 0.01.17 41.15 43.37
3 Kronholm Peter Brahe 13.40 0.01.44 39.04 41.14
4 Nurisalo Seppo KoS 14.46 0.02.50 35.42 37.34
5 Nyystilä Jukka LaihLu 16.22 0.04.26 31.33 33.02
6 Pihlajamaa Martti VetU 20.13 0.08.17 24.85 26.19
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Hattar Allan Falken KES -
Ena Henrik Falken KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sivén Osmo ÄhtU 12.01 0.00.00 42.61 40.67
2 Myllymäki Ari KPV 12.16 0.00.15 41.22 39.34
3 Lindstedt Tapio OrPo 12.32 0.00.31 39.83 38.02
4 Pusa Raimo OrPo 13.10 0.01.09 37.43 35.72
5 Nynäs Henning Brahe 13.20 0.01.19 36.48 34.82
6 Koivukangas Erkki KoS 13.52 0.01.51 34.62 33.04
7 Kujanpää Heikki JSRasti 14.54 0.02.53 31.79 30.34
8 Joensuu Heimo JSRasti 17.37 0.05.36 26.52 25.31
9 Kalliomaa Lasse LaihLu 22.32 0.10.31 20.45 19.52
10 Nylund Henrik Falken 23.51 0.11.50 19.05 18.19
11 Finnilä Mauri VetU 24.19 0.12.18 18.42 17.59
12 Kortesalmi Unto JSRasti 29.42 0.17.41 14.87 14.19
Rauhamäki Kimmo JRV HYL -
Humalamäki Hannu ÄhtU EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 15.10 0.00.00 30.20 31.16
2 Torrkulla Roy Minken 18.39 0.03.29 23.33 24.07
3 Jylhä Keijo JRV 20.34 0.05.24 20.05 20.68
4 Rantakangas Erkki JSRasti 23.12 0.08.02 16.78 17.31

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Tapio VetU 26.37 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsell Gustav Botnia 14.21 0.00.00
2 Westerlund Jimmy Falken 16.14 0.01.53

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Oskari LapVi 11.56 0.00.00 62.29 60.59
2 Sankelo Verneri LapVi 13.04 0.01.08 52.62 51.19
3 Jussinmäki Pietari LapVi 13.45 0.01.49 45.95 44.70

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Veeti LapVi 14.43 0.00.00 43.33 45.18
2 Pöytäkangas Elias VaaSu 14.58 0.00.15 41.33 43.09
3 Peltoniemi Sisu KPV 15.28 0.00.45 38.76 40.41
4 Matila Oskari KuortKu 17.31 0.02.48 33.13 34.54
5 Ylihärsilä Manu AlahKi 30.06 0.15.23 18.64 19.44
Pöytäkangas Tuukka VaaSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Sebastian Kronan 15.28 0.00.00
2 Rannila Aatu VetU 16.00 0.00.32
3 Forsell Björn Botnia 18.06 0.02.38
Ala-Honkola Iivari LapVi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikunen Miska Terjärv 19.27 0.00.00
2 Ylihärsilä Mikko AlahKi 33.34 0.14.07
3 Rintala Viljo KauWi 34.35 0.15.08
Lindfors Rasmus Falken EIL -
Peltoluhta Aapo KauWi EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 11.36 0.00.00 79.09 77.33
2 Patana Jenny HiKi 12.54 0.01.18 69.59 68.05
3 Sikkilä Peppi LapVi 13.10 0.01.34 66.69 65.21
4 Hietala Emmi LapVi 13.13 0.01.37 64.95 63.51
5 Näsi Minea RaJu 13.59 0.02.23 59.98 58.65
6 Rinkineva Elina RaJu 14.18 0.02.42 57.28 56.01
7 Nokelainen Liisa EsSu 15.20 0.03.44 52.14 50.98
8 Kivineva Alisa Botnia 18.31 0.06.55 42.11 41.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 13.38 0.00.00
2 Kuoppala Minna KuortKu 19.08 0.05.30
Forsström-Fellman Anette Falken EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sandvik Annika Falken 15.12 0.00.00
2 Lindfors Nancy Falken 27.52 0.12.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 12.19 0.00.00 52.67 52.88
2 Kiljunen Anne ViPa 16.37 0.04.18 37.09 37.24
3 Ena Linda Falken 17.44 0.05.25 32.92 33.06
Polso Anne VetU EIL -
Forsström Heidi Botnia HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 23.02 0.00.00
Stark Kirsi VaaSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämäläinen Marianne KauWi 43.58 0.00.00
Katajamäki Tuija KauWi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppä Eija SuJu 17.05 0.00.00
2 Mattila Airi KPV 21.44 0.04.39
Kankaanpää Tarja KauWi EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Berger Gunhild Falken HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 17.48 0.00.00 33.85 36.68
2 Nylund Marlene Falken 24.21 0.06.33 23.51 25.47
3 Finnilä Katariina VetU 28.43 0.10.55 18.88 20.46
4 Forsman Brita Falken 34.02 0.16.14 15.05 16.31

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suomela Vilma KortJV 18.12 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saranpää Saara RaJu 14.08 0.00.00
2 Westerlund Jessica Falken 18.35 0.04.27
3 Ekoluoma Aino YKV 22.55 0.08.47
4 Peltoluhta Aino KauWi 24.16 0.10.08
5 Paavola Iida KPV 24.57 0.10.49
Uitto Saana KauWi EIL -
Hietala Liina-Maija KPV EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 11.51 0.00.00
2 Koski Sofia YKV 13.52 0.02.01
3 Sandvik Felicia Falken 16.34 0.04.43
4 Pesola Ella KPV 18.25 0.06.34
5 Patana Minttu RaJu 18.46 0.06.55
6 Peltoluhta Susanna KauWi 19.14 0.07.23
7 Ekoluoma Milla YKV 20.16 0.08.25
8 Peltoluhta Aada KauWi 22.22 0.10.31
9 Pesola Aada KPV 23.20 0.11.29
Uitto Sara KauWi EIL -
Sandvik Isabella Falken EIL -