FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
PySu Suomen Cup Lempäälä, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 43.13 0.00.00 97.38
2 Lilja Juha TP 44.37 0.01.24 93.32
3 Laurila Jussi JalJa 45.10 0.01.57 91.18
4 Nykänen Tomi LS-37 45.30 0.02.17 89.52
5 Juura Elmeri PR 46.13 0.03.00 87.16
6 Kaskinen Kare UlvUra 46.57 0.03.44 84.84
7 Hanhijärvi Petrus EsAk 47.07 0.03.54 83.58
8 Pourre Jérémi TP 48.13 0.05.00 80.74
9 Kleemola Joona LS-37 48.34 0.05.21 79.23
10 Pökälä Samuel AR 48.44 0.05.31 78.03
11 Kahelin Jouni LS-37 49.15 0.06.02 76.30
12 Pyykönen Pasi KanSu 53.08 0.09.55 69.87
13 Ikola Atte LeSi 1.00.52 0.17.39 60.25
14 Saarela Samuli KoS 1.11.16 0.28.03 50.83
Rissanen Antti TP HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Blomback Mikael SuJu 35.56 0.00.00 84.85
2 Liukkala Jaakko HauSi 37.50 0.01.54 74.55
3 Kinnari Ville SuJu 38.05 0.02.09 68.05

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Aavajärvi Heikki HauSi 39.38 0.00.00 65.81
2 Lindberg Lauri HauSi 39.42 0.00.04 63.24
3 Mikkola Ilkka EsSu 40.10 0.00.32 60.07
4 Kaataja Mikko RasKe 44.51 0.05.13 51.62
5 Raitoharju Matti PäLuLu 45.25 0.05.47 48.82

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karjalainen Teemu S-JKL 35.35 0.00.00 58.64
2 Lehtinen Juhani SuJu 36.19 0.00.44 55.74
3 Mikkola Marko Hiisi 45.36 0.10.01 43.02
4 Voutilainen Arto JYPS 46.33 0.10.58 40.79
5 Kallio Kari S-JKL 47.28 0.11.53 38.69
6 Ikola Timo LeSi 54.01 0.18.26 32.84
Pasonen Kai RaN EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Friman Sami HyRa 28.35 0.00.00 70.15
2 Myllykoski Pekka S-JKL 29.21 0.00.46 67.53
3 Tervala Mika RaVa 32.17 0.03.42 60.68
4 Kyyrönen Samuli RR 32.38 0.04.03 59.32
5 Jokinen Heikki LS-37 32.53 0.04.18 58.16
6 Yli-Ilkka Harri RaJu 34.12 0.05.37 55.25
7 Klemettinen Vesa S-JKL 35.34 0.06.59 52.47
8 Jaatinen Marko MuurVi 37.47 0.09.12 48.78
9 Lång Pekka KuoSu 39.26 0.10.51 46.16
10 Rissanen Markku TP 41.56 0.13.21 42.85
11 Hiiri Ari HauSi 43.43 0.15.08 40.57
12 Hirvonen Petri EE 47.07 0.18.32 37.16
13 Fey Carl EsSu 51.40 0.23.05 33.44
Kamila Kai SuJu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo FreeAd 31.54 0.00.00 63.65
2 Gynther Kimmo IHR 35.18 0.03.24 56.74
3 Launonen Jarmo KeU 35.54 0.04.00 55.02
4 Raudus Timo Eks 35.55 0.04.01 54.22
5 Hakala Rauno AngA 36.26 0.04.32 52.69
6 Marttinen Tuomo IPR 37.30 0.05.36 50.45
7 Östergård Patric Trian 38.38 0.06.44 48.26
8 Paasi Jaakko TP 40.49 0.08.55 45.00
9 Valtonen Teppo HlT 44.16 0.12.22 40.87
10 Kleemola Jouko Eks 45.59 0.14.05 38.74
Lindfors Max Trian KES -
Saari Ismo IPR HYL -
Pulkkinen Tatu JäPa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 28.49 0.00.00 58.43
2 Nyholm Thomas TP 33.32 0.04.43 46.44
3 Ovaska Pertti EE 33.34 0.04.45 42.63
Martikainen Pasi IPR EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varkila Jorma LamSä 34.13 0.00.00 48.23
2 Peltonen Heikki IPR 35.03 0.00.50 46.30
3 Kattelus Keijo VeVe 36.35 0.02.22 43.61
4 Juura Esa KanSu 41.13 0.07.00 38.04
5 Nuoranne Jussi OC-DUBHE 43.41 0.09.28 35.26
6 Honkanen Reijo TurSa 44.04 0.09.51 34.33
7 Kaataja Jorma RasKe 45.34 0.11.21 32.59
8 Laurila Timo JalJa 46.52 0.12.39 31.10
9 Naakka Tapio RaVi 48.13 0.14.00 29.66
10 Väätäinen Hannu IPR 56.19 0.22.06 24.91

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 16.56 0.00.00 49.21
2 Leinonen Markku KuoSu 22.57 0.06.01 35.22
3 Saarinen Heikki SOC 23.21 0.06.25 33.55
4 Köykkä Jussi RasKu 24.03 0.07.07 31.53
5 Hirsimäki Raimo JäPa 24.32 0.07.36 29.89
6 Moisander Jouni RaVi 26.18 0.09.22 26.93

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 20.08 0.00.00 44.64
2 Nurminen Heikki IPR 23.41 0.03.33 37.13
3 Karvonen Raimo SuSi 25.21 0.05.13 33.93
4 Torvikoski Jouko JäPa 26.22 0.06.14 31.89
5 Nikkari Paavo LS-37 28.08 0.08.00 29.21
6 Varonen Arto LeSi 28.14 0.08.06 28.42
7 Ilkka Jarmo RaJu 31.01 0.10.53 25.25
8 Taipalus Esko RasKe 32.39 0.12.31 23.40

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Raimo SuSi 23.32 0.00.00
2 Luukko Jukka PäijRa 30.18 0.06.46

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhijärvi Paulus EsAk 38.58 0.00.00 78.68
2 Liponkoski Aapo TP 40.54 0.01.56 69.34
3 Schüle Oliver Koovee 44.07 0.05.09 59.07

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 34.58 0.00.00 57.19
2 Toivonen Nuutti RR 35.52 0.00.54 53.66
3 Koskinen Eemil Hiilto 37.11 0.02.13 49.75
4 Kenttämies Eevert Koovee 39.38 0.04.40 44.78
Pinta Leevi Koovee KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 33.30 0.00.00
2 Lahti Eeti S-JKL 37.06 0.03.36
3 Kallio Aleksi S-JKL 38.52 0.05.22
4 Kantelinen Leevi HyRa 45.23 0.11.53

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 16.11 0.00.00
2 Bonden Sisu Hiilto 19.18 0.03.07
3 Fey Mark EsSu 20.55 0.04.44
4 Hanhijärvi Matteus EsAk 22.27 0.06.16
5 Erkkilä Juho KauWi 32.58 0.16.47

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukkala Sulo HauSi 36.40 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 41.19 0.00.00 91.97
2 Haga Antonia Botnia 44.22 0.03.03 83.82
3 Saarela Ruska KoS 44.56 0.03.37 80.95
4 Pesu Mervi RR 45.11 0.03.52 78.70
5 Yli-Hietanen Saara TP 49.59 0.08.40 69.51
6 Nurminen Jutta VaHa 54.07 0.12.48 62.70
Kamila Minerva SuJu KES -
Kaksonen Terhi RaJu KES -
Välimaa Eveliina VaaSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 41.06 0.00.00 56.60
2 Lahti Eve JYPS 41.50 0.00.44 51.44
3 Blomback Suvi SuJu 1.13.11 0.32.05 27.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 42.29 0.00.00 27.70
2 Schutskoff Mari KangSK 45.46 0.03.17 24.42
3 Fey Natalia EsSu 50.03 0.07.34 21.16
4 Leino Johanna KangSK 53.17 0.10.48 18.77

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Eeva Jonna KangSK 44.26 0.00.00 65.71
2 Lång Maija KuoSu 48.21 0.03.55 55.86
3 Jämsén Miia JYPS 1.04.22 0.19.56 38.56

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nuolioja Arja JYPS 35.30 0.00.00 65.85
2 Hedman Kirsi Navi 38.25 0.02.55 56.29
3 Jaatinen Satu MuurVi 48.16 0.12.46 41.17

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pirttilä Lea OH 22.46 0.00.00 52.84
2 Oikkonen Mirka OH 24.01 0.01.15 47.59
3 Erkkilä Marja KauWi 26.11 0.03.25 41.35
4 Bergman Heidi OH 31.46 0.09.00 32.19
Äijälä Tiina RaN EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyholm Satu RaN 21.14 0.00.00 60.03
2 Jetsonen Sari OC-DUBHE 23.49 0.02.35 50.85
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 25.06 0.03.52 45.71
4 Rasimus Tuula MuuRa 25.08 0.03.54 43.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 24.56 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 40.56 0.00.00
2 Karvonen Pirjo SuSi 49.36 0.08.40

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 45.13 0.00.00 80.43
2 Pesu Vilma Hiilto 45.36 0.00.23 75.76
3 Rasimus Siiri S-JKL 48.09 0.02.56 67.97
Voutilainen Lotta JYPS KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantanen Annika Koovee 36.38 0.00.00 69.28
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 36.50 0.00.12 66.84
3 Lång Emma KuoSu 39.19 0.02.41 60.68
4 Kankaanpää Aino LapVi 47.53 0.11.15 48.23
5 Häkkinen Kaisla Hiilto 49.24 0.12.46 45.21
6 Mustikkamaa Salla Hiilto 56.21 0.19.43 38.28

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino Hiilto 40.33 0.00.00
2 Laamanen Karoliina TarpSu 41.14 0.00.41

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Liida S-JKL 23.54 0.00.00
2 Rantanen Saga PIF 32.13 0.08.19
3 Rantanen Linn PIF 36.44 0.12.50
Lindberg Ella HauSi EIL -