FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kuopion keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teini Marika KR 36.46 0.00.00 95.66 92.53
2 Kemppi Silva EsSu 36.52 0.00.06 94.38 91.29
3 Niittynen Miia KR 37.40 0.00.54 91.37 88.38
4 Haapala Ida EsSu 37.50 0.01.04 89.97 87.03
5 Nymalm Amy PIF 39.23 0.02.37 85.47 82.68
6 Haataja Anna Pohjant 39.54 0.03.08 83.42 80.69
7 Hilo Hanne EsSu 41.50 0.05.04 78.67 76.09
8 Pellikka Virna HiKi 43.32 0.06.46 74.73 72.28
9 Isoherranen Salla Lynx 43.47 0.07.01 73.44 71.04
10 Lehtonen Venla MSParma 43.56 0.07.10 72.33 69.97
11 Jalava Enni MSParma 45.34 0.08.48 68.91 66.66
12 Janosikova Tereza S-JKL 45.59 0.09.13 67.47 65.26
13 Kuokka Iida-Liisa IisVi 59.28 0.22.42 51.54 49.85
14 Punto Elli EsSu 59.31 0.22.45 50.86 49.20
15 Lång Emma KuoSu 1.13.24 0.36.38 40.73 39.40
Nurminen Inka JRV EIL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 37.39 0.00.00 98.51 92.70
2 Kirmula Miika KR 38.46 0.01.07 94.72 89.13
3 Zernis Rudolfs KR 42.45 0.05.06 85.02 80.01
4 Kirjavainen Santeri KuoSu 42.51 0.05.12 83.96 79.01
5 Perrin Mathieu FRA 44.53 0.07.14 79.33 74.65
6 Kaario Otto HS 44.59 0.07.20 78.33 73.71
7 Sankelo Sampo LapVi 46.43 0.09.04 74.63 70.23
8 Kuukka Anton TP 46.55 0.09.16 73.52 69.19
9 Ronkainen Aarni JRV 49.23 0.11.44 69.10 65.02
10 Zernis Emils LAT 49.26 0.11.47 68.28 64.25
11 Hämäläinen Kasperi KuoSu 51.05 0.13.26 65.34 61.49
12 Sipilä Jari 1.00.40 0.23.01 54.41 51.20
13 Koivusalo Kalle IlU 1.04.28 0.26.49 50.63 47.64
Syrjäläinen Arttu HS HYL -
Paricio Jorge KuoSu HYL -
Rauturier Maxime KR KES -
Mattila Aleksi HS EIL -
Heinonen Samuel PR EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hernelahti Lotta KR 18.59 0.00.00
2 Tompuri Saaga-Riina KuoSu 20.55 0.01.56

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Enni Pohjant 12.10 0.00.00
2 Tompuri Salla KuoSu 12.43 0.00.33

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytinen Inka SuoVa 32.05 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Hämäläinen Siiri KuoSu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Liinu KuoSu 28.38 0.00.00
2 Turunen Elina KuoSu 30.39 0.02.01
3 Karjalainen Reetta KuoSu 41.06 0.12.28
4 Suvinen Liina SaSu 52.08 0.23.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Saara S-JKL 39.47 0.00.00 41.26 33.95
2 Kuokka Katri IisVi 40.19 0.00.32 39.19 32.25
3 Kinnunen Isla PiVe 51.59 0.12.12 29.21 24.04
4 Malinen Ella KuoSu 54.20 0.14.33 26.81 22.06
5 Karppinen Vilma KuoSu 1.00.05 0.20.18 23.22 19.11

Sarja D17-20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Agureeva Antonina Navi 54.33 0.00.00
2 Kinnunen Saana PiVe 1.00.13 0.05.40
Mattila Helmi RasTiimi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanka Satu IisVi 1.07.16 0.00.00 27.40 27.40
2 Moilanen Minna-Kaisa IisVi 1.09.16 0.02.00 24.61 24.61
3 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 1.14.51 0.07.35 20.93 20.93

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartikainen Elina IisVi 48.18 0.00.00 44.28 39.86
2 Laurila Kirsti Pihkan 51.44 0.03.26 38.24 34.42
3 Korhonen Carita IisVi 1.03.28 0.15.10 28.65 25.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savikkomaa Sanna SiiRa 43.50 0.00.00
2 Lyytinen Tiina SuoVa 45.46 0.01.56

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 33.30 0.00.00
2 Holm Riikka SiiRa 52.19 0.18.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 1.09.31 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Tuija RasHy 47.09 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 1.05.16 0.00.00 26.03 26.64
2 Hiltunen Maija SäynSa 1.16.16 0.11.00 20.60 21.09
3 Karvonen Pirjo IisVi 1.18.16 0.13.00 18.45 18.88

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 56.38 0.00.00

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Eetu KuoSu 16.54 0.00.00
2 Zuikov Andrei KR 20.48 0.03.54
3 Halonen Aleksi IisVi 26.37 0.09.43
Ovaska Luka KuoSu EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Paulus PiVe 14.51 0.00.00
2 Suvinen Nuutti SaSu 16.58 0.02.07
3 Väänänen Hugo IisVi 22.20 0.07.29

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miettinen Elmo KuoSu 32.59 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytinen Topias SuoVa 16.39 0.00.00
2 Zuikov Kirill KR 18.33 0.01.54
3 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 18.53 0.02.14
4 Laitinen Viljami S-JKL 20.26 0.03.47
5 Launonen Lauri KuoSu 21.25 0.04.46
6 Sutinen Luukas KuoSu 23.01 0.06.22
7 Saari Olavi SiiRa 23.27 0.06.48

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 17.15 0.00.00
2 Karjalainen Akseli KuoSu 33.51 0.16.36
Suvinen Sisu SaSu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Sauli S-JKL 42.01 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 51.54 0.00.00 24.79 24.79
2 Tolonen Timo SiiRa 55.19 0.03.25 21.51 21.51
3 Saari Antti SiiRa 59.16 0.07.22 18.45 18.45

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anders HiKi 35.45 0.00.00 57.79 56.59
2 Höysniemi Matti Pihkan 46.59 0.11.14 41.77 40.90
3 NENONEN SAMI SiiRa 53.33 0.17.48 34.72 34.00
Leivo Kimmo SiiRa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Juha KR 44.06 0.00.00 40.53 39.11
2 Koivusalo Juha IlU 45.54 0.01.48 37.77 36.45
3 Ruokolainen Jouni NurmSe 46.42 0.02.36 35.98 34.71
4 Pasanen Jussi RaJu 54.16 0.10.10 29.97 28.92
5 Kauppinen Vesa SonPa 1.13.33 0.29.27 21.39 20.63
Kuokka Kari IisVi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paaso-Rantala Juha IinYr 42.11 0.00.00
Haavisto Marko KuoSu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietarinen Juha SiiRa 33.01 0.00.00 48.13 46.21
2 Partanen Timo RasHy 34.38 0.01.37 44.16 42.40
3 Vornanen Pekka SuoVa 37.43 0.04.42 38.97 37.42
4 Koponen Pekka LohiRa 38.24 0.05.23 36.73 35.26
5 Tiusanen Hannu SaSu 44.04 0.11.03 30.65 29.43
Kylliäinen Seppo LappRi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suhonen Kauko LS-37 34.35 0.00.00
2 Karvonen Paavo IisVi 35.57 0.01.22
Turpeinen Seppo KontU EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Pauli SäynSa 31.16 0.00.00 33.25 34.80
2 Miettinen Kauko SuoVa 31.36 0.00.20 31.25 32.71
3 Butilkin Niilo SäynSa 35.15 0.03.59 26.54 27.78
4 Roivas Matti UrjU 1.05.26 0.34.10 13.50 14.13

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Eino SäynSa 39.42 0.00.00