FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keski- ja Pohjois-Pohjanmaan am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 35.30 0.00.00 43.99 43.84
2 Heikka Markku ONMKY 41.04 0.05.34 37.40 37.27
3 Airaksinen Risto OuTa 41.37 0.06.07 36.28 36.15
4 Rantala Aulis KoS 47.11 0.11.41 31.44 31.34
5 Grekelä Antti HaHe 47.13 0.11.43 30.87 30.77
6 Nurisalo Seppo KoS 51.19 0.15.49 27.90 27.80
7 Joki Sauli VetU 52.45 0.17.15 26.65 26.56
8 Vesisenaho Markku SievSi 59.42 0.24.12 23.11 23.03
Seppänen Ilpo VaKa KES -
Högnäs Tore Brahe EIL -
Ahlholm Kari NiS HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Tero IkNV 52.11 0.00.00 73.09 66.96
2 Hyvönen Pekka AngA 52.22 0.00.11 72.32 66.25
3 Niemelä Paavo Pohjant 54.16 0.02.05 69.28 63.47
4 Hyyppä Jarmo Pohjant 56.30 0.04.19 66.06 60.52
5 Alasuvanto Joni KaJu 1.02.29 0.10.18 59.30 54.32
6 Isokoski Teppo KoS 1.03.05 0.10.54 58.30 53.41
7 Mäkelä Santeri HimU 1.04.26 0.12.15 56.66 51.90
8 Pörsti Yrjö Pohjant 1.06.26 0.14.15 54.54 49.96
9 Nissi Markus 1.06.28 0.14.17 54.11 49.56
10 Vapa Marko FreeAd 1.07.10 0.14.59 53.14 48.68
11 Harjuhaahto Antti SalRe 1.08.54 0.16.43 51.40 47.09
12 Venetjoki Väinö KoS 1.09.21 0.17.10 50.68 46.42
13 Hongell Timo KoS 1.10.38 0.18.27 49.37 45.23
14 Koirikivi Anssi Navi 1.13.56 0.21.45 46.80 42.87
15 Rantala Peetu KoS 1.16.38 0.24.27 44.79 41.03
16 Härkönen Lasse YlivKu 1.18.43 0.26.32 43.26 39.63
17 Hyyppä Tuomas KoS 1.19.05 0.26.54 42.72 39.13
18 Hyvönen Panu Pohjant 1.21.21 0.29.10 41.19 37.73
19 Kesälä Mikko Pohjant 1.29.27 0.37.16 37.16 34.04
Luukkonen Jani FreeAd EIL -
Huhtala Juho FreeAd KES -
Heino Veikka Pohjant HYL -
Koirikivi Riku Pohjant HYL -
Vähäsöyrinki Erkki NiS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 52.50 0.00.00 58.56 49.53
2 Hangasmaa Hanna YlivKu 1.01.11 0.08.21 49.30 41.70
3 Tiitto Johanna RasTiimi 1.02.57 0.10.07 46.69 39.49
4 Sankelo Lotta Pohjant 1.12.50 0.20.00 39.29 33.23
5 Tiitto Katariina RasTiimi 1.13.25 0.20.35 37.93 32.08
6 Jussinniemi Jannaliina SiSe 1.24.13 0.31.23 32.15 27.19
Lotvonen Essi LaiVe KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 43.55 0.00.00 33.00 33.00
2 Peisa Panu SalRe 49.23 0.05.28 28.72 28.72
3 Annunen Petteri Pohjant 56.22 0.12.27 24.61 24.61
4 Niskanen Tapani YlivKu 56.27 0.12.32 24.02 24.02
5 Hietalahti Heikki HalTo 1.05.13 0.21.18 20.32 20.32
6 Vapa Mikko FreeAd 1.08.31 0.24.36 18.89 18.89
7 Leppäniemi Jani VetU 1.17.53 0.33.58 16.22 16.22
Similä Jouni Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihlajaniemi Janne VePo 43.37 0.00.00 39.37 36.01
2 Savolainen Jouni Pohjant 49.04 0.05.27 34.12 31.21
3 Lammi Harri SalRe 53.05 0.09.28 30.73 28.11
4 Sillanpää Tommi Pohjant 55.42 0.12.05 28.51 26.08
5 Biskop Kim KoS 57.50 0.14.13 26.72 24.44
6 Koirikivi Vesa RasTiimi 59.59 0.16.22 25.05 22.91
7 Kupsala Esko KannUra 1.01.16 0.17.39 23.82 21.79
Väänänen Ari HaapavU EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 43.39 0.00.00 21.45 21.45
2 Lempinen Hannu FreeAd 50.31 0.06.52 17.98 17.98
3 Reijonen Jaakko Pohjant 57.39 0.14.00 15.27 15.27
4 Vainio Aimo PudU 1.04.28 0.20.49 13.22 13.22
5 Herva Tuomas Pohjant 1.06.53 0.23.14 12.32 12.32
6 Mäkinen Tapani OSVA 1.26.42 0.43.03 9.18 9.18

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 40.35 0.00.00 46.37 39.09
2 Leskelä Maarit SievSi 53.28 0.12.53 32.56 27.44
3 Sillanpää Elina Pohjant 1.21.01 0.40.26 19.75 16.64

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 36.07 0.00.00
2 Pelkonen Alpo OSVA 1.22.29 0.46.22
Oja Jorma NiS HYL -
Lukkarinen Olavi Pohjant KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 53.46 0.00.00 29.32 19.58
2 Mikkilä Mauno NiS 1.02.32 0.08.46 23.32 15.57
3 Jokela Vesa NiS 1.04.40 0.10.54 20.72 13.83

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusikko Kiia Pohjant 35.44 0.00.00 48.07 41.53
2 Määttälä Selma KoS 43.50 0.08.06 37.72 32.58
3 Niinimäki Nelli Pohjant 45.47 0.10.03 34.71 29.98
4 Pihlajaniemi Aini Pohjant 53.09 0.17.25 28.69 24.78
5 Kangas Siiri Pohjant 54.58 0.19.14 26.57 22.95

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 40.16 0.00.00 39.60 38.10
2 Tuohimaa Esko ONMKY 46.38 0.06.22 33.46 32.19
3 Myllymäki Ari KPV 50.04 0.09.48 30.48 29.33
4 Nygård Eelis VetU 53.28 0.13.12 27.91 26.85
5 Koivukangas Erkki KoS 54.52 0.14.36 26.57 25.56
Puurunen Reijo OuTa HYL -
Törmälä Samuli YlivKu HYL -
Mourujärvi Kauno KannUra EIL -
Törmä Markku KannUra HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Hyyppä Liina KoS HYL -
Mattila Helmi RasTiimi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Mika Pohjant 1.22.27 0.00.00 39.67 40.00
2 Puurunen Olli OuTa 1.26.05 0.03.38 36.09 36.39
3 Alasuvanto Mikko KaJu 2.03.05 0.40.38 23.91 24.11
4 Lukkarinen Jouni Pohjant 2.05.03 0.42.36 22.23 22.42

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinmäki Ari HalTo 57.58 0.00.00
2 Koljonen Jouni VaKa 1.02.15 0.04.17

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 49.36 0.00.00 18.62 18.98
2 Helander Rolf OuHu 52.07 0.02.31 16.84 17.16
3 Niemelä Urpo Pohjant 1.21.10 0.31.34 10.24 10.44
4 Ruotsalainen Keijo Pohjant 1.35.57 0.46.21 8.18 8.34

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 16.16 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 39.09 0.00.00 43.03 41.98
2 Lassila Päivi RasTiimi 41.41 0.02.32 38.90 37.95
3 Aikio Outi Pohjant 1.04.46 0.25.37 24.06 23.48
4 Jokikokko Tarja OuTa 1.21.39 0.42.30 18.31 17.87
Mäkinen Päivi OSVA HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Piispanen Eija OuHu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 54.23 0.00.00
2 Kuusela Vappu VaKa 1.18.35 0.24.12

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Pirjo SalRe 1.31.55 0.00.00
Stoor Anne KoS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 26.37 0.00.00