FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keski-Suomen am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jere KR 58.16 0.00.00
2 Oikarinen Lauri S-JKL 1.01.24 0.03.08
3 Lindqvist Arttu KS 1.05.38 0.07.22
4 Hakuli Tommi SKUusi 1.07.12 0.08.56
5 Leppäsalmi Topi VaajTe 1.08.30 0.10.14
6 Pitkänen Jonne S-JKL 1.16.05 0.17.49
7 Sulkula Paulus S-JKL 1.24.21 0.26.05
Kashin Daniil TuMe EIL -
Kautto Lasse VaajTe EIL -
Koivisto Antton SKUusi EIL -
Mattila Aleksi HS EIL -
Parkkinen Jarno Koovee EIL -
Peltola Samuli JRV EIL -
Föhr Tero VeVe KES -
Pohjola Lauri S-JKL HYL -
Tölli Marko S-JKL HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leino Eero S-JKL 1.06.19 0.00.00
2 Rossi Juho S-JKL 1.17.08 0.10.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttinen Jaakko VaajTe 1.08.12 0.00.00
2 Ketola Mikko SaPu 1.17.08 0.08.56
Kässi Pellervo UurU EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Janne Navi 43.21 0.00.00
2 Kallio Kari S-JKL 43.29 0.00.08
3 Hietala Jussi S-JKL 48.47 0.05.26
4 Heino Samuli S-JKL 53.33 0.10.12
5 Sorri Pietari VaajTe 1.04.51 0.21.30
6 Karjalainen Antti JRV 1.09.05 0.25.44
7 Rahkila Pyry VaajTe 1.10.53 0.27.32
Varis Ari RastiE4 EIL -
Mäkäräinen Jouni Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki VaajTe 45.43 0.00.00
2 Puttonen Jarmo S-JKL 46.53 0.01.10
3 Klemettinen Vesa S-JKL 48.39 0.02.56
4 Rönnemaa Antti SiiRa 51.05 0.05.22
5 Oksanen Tuomo Navi 53.02 0.07.19
6 Näpänkangas Mika S-JKL 54.58 0.09.15
7 Sivill Keijo UurU 1.03.32 0.17.49
8 Hakamäki Matti S-JKL 1.11.21 0.25.38
Pohjola Olli-Pekka S-JKL EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 43.25 0.00.00
2 Koskinen Juha VaajTe 45.39 0.02.14
3 Itkonen Raimo S-JKL 51.24 0.07.59
4 Ilmonen Matti JRV 56.41 0.13.16
5 Marttinen Tuomo IPR 1.01.22 0.17.57
6 Lintunen Petteri SiiRa 1.07.00 0.23.35
7 Mutka Jouni S-JKL 1.08.22 0.24.57

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 49.39 0.00.00
2 Kukkola Pauli SiiRa 51.26 0.01.47
3 Martikainen Ari KeuKi 53.48 0.04.09
4 Forss Jari SaSu 1.03.52 0.14.13
5 Jurvakainen Jari S-JKL 1.04.40 0.15.01
6 Salonen Hannu KonnU 1.19.46 0.30.07
7 Särkkä Seppo VaajTe 1.21.55 0.32.16

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 53.32 0.00.00
2 Aasla Hannu RaN 53.40 0.00.08
3 Nieminen Tapio JRV 1.00.01 0.06.29
4 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.20.16 0.26.44
Häkkinen Kari VaajTe EIL -
Raatikainen Seppo SaPu EIL -
Suhonen Kauko LS-37 EIL -
eräjärvi jarmo S-JKL KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Osmo ÄhtU 37.19 0.00.00
2 Rantapuska Seppo PetPe 45.28 0.08.09
3 Rauhamäki Kimmo JRV 51.45 0.14.26
4 Äikäs Esko TikSu 53.11 0.15.52
5 Ovaska Ari EE 54.31 0.17.12
6 Raatikainen Pekka RastiE4 1.01.23 0.24.04
7 Sihvonen Hannu SaSu 1.03.21 0.26.02
8 Turpeinen Timo VaajTe 1.09.20 0.32.01
9 Oksanen Risto SaPu 1.09.30 0.32.11
Hyyryläinen Raimo JuvU EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 33.23 0.00.00
2 Kyyrönen Heikki KS 40.03 0.06.40
3 Tammela Seppo TikSu 48.48 0.15.25
4 Ottelin Pekka JRV 49.12 0.15.49

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 34.04 0.00.00
2 Reini Jaakko TikSu 36.43 0.02.39
3 Nieminen Mauno ViiSu 42.04 0.08.00
Puttonen Kalevi IPR EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 39.41 0.00.00
2 Leppänen Kalle RastiE4 58.41 0.19.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 42.20 0.00.00
2 Virkajärvi Aapo JRV 43.15 0.00.55
3 Niemelä Julius RaN 45.14 0.02.54
4 Klemettinen Simo S-JKL 45.40 0.03.20
5 Sulkula Sakari S-JKL 46.24 0.04.04
6 Karjanlahti Kosti RaJu 51.25 0.09.05
7 Nikkinen Hannes HiKi 55.21 0.13.01
Jutila Aleksi S-JKL EIL -
Ahoniemi Santeri HS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Altti SoJy 27.44 0.00.00
2 Lakanen Lauri HS 31.39 0.03.55
3 Kovanen Sauli S-JKL 32.20 0.04.36
4 Nurminen Jonne JRV 34.26 0.06.42
5 Gil Aguilar Yeray S-JKL 35.37 0.07.53
6 Karjalainen Samuli JRV 40.25 0.12.41
7 Tonteri Tuomas KS 42.11 0.14.27
Sivill Tommi S-JKL EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Eeti S-JKL 21.22 0.00.00
2 Heino Iivari S-JKL 23.19 0.01.57

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 56.00 0.00.00
2 Närhi Anna LS-37 56.04 0.00.04
3 Donner Janina S-JKL 1.00.30 0.04.30
4 Latvala Matilda Lynx 1.07.55 0.11.55
Klemettinen Kaisa S-JKL EIL -
Peltomäki Elli RasKa EIL -
Peltonen Liisa S-JKL EIL -
Pitkänen Salla TP EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Eve S-JKL 59.09 0.00.00
2 Tuominen Lotta RaJu 1.07.41 0.08.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 41.26 0.00.00
Taini Mia JRV EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 31.46 0.00.00
2 Sivill Saana S-JKL 33.51 0.02.05
3 Kivelä Riikka S-JKL 45.33 0.13.47
4 Salomaa Anne IPR 51.43 0.19.57

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 42.57 0.00.00
2 Lintunen Sirpa SiiRa 1.05.57 0.23.00
3 Aho Tuija Kalske 1.08.19 0.25.22

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 58.14 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 40.06 0.00.00
2 Kärkkäinen Tarja JRV 45.24 0.05.18
3 Raatikainen Päivi RastiE4 57.29 0.17.23
4 Kankaanranta Marja RastiE4 1.20.51 0.40.45

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soanjärvi Tuija KonnU 1.07.01 0.00.00
2 Laukkanen Kirsti HlT 1.10.42 0.03.41

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 31.50 0.00.00
Ketola Sirkka SaPu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 45.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Heta JRV 30.38 0.00.00
2 Karkiainen Helmi KeuKi 36.05 0.05.27
3 Papinaho Alina KeuKi 37.31 0.06.53
4 Linnainmaa Annukka KangSK 39.35 0.08.57
Pohjola Pihla S-JKL EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Kaisla TP 30.01 0.00.00
2 Peltonen Riikka JRV 32.12 0.02.11
3 Taini Elli JRV 33.47 0.03.46
4 Nivukoski Lotta LapVi 34.20 0.04.19
5 Mäkäräinen Selma Pohjant 34.42 0.04.41
6 Raimovaara Emma HlS 36.10 0.06.09
7 Lehtonen Minttu SiiRa 38.09 0.08.08
8 Kiintola Emilia KS 55.11 0.25.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kautto Taru RastiE4 28.08 0.00.00
2 Pohjola Linnea HS 34.58 0.06.50
3 Lahti Liida S-JKL 55.16 0.27.08