FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-rastit iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ihme Vili PR 36.22 0.00.00 66.71 67.76
2 Kivelä Matti HiKi 36.28 0.00.06 65.42 66.45
3 Similä Severi Pohjant 40.12 0.03.50 58.34 59.25
4 Nissinen Niko RaJu 40.13 0.03.51 57.31 58.21
5 Hiltunen Juho EsSu 40.28 0.04.06 55.96 56.83
6 Latvakoski Juho PudU 42.20 0.05.58 52.53 53.36
7 Inget Juha-Matti PudU 49.07 0.12.45 44.46 45.15
8 Gretschel Eino KEV 53.37 0.17.15 39.97 40.60
9 Mäkinen Olli SalRe 1.15.28 0.39.06 27.86 28.30
Mikkonen Jaakko KoskRi HYL -
Väänänen Vesa-Ville RaLu EIL -
Sormunen Roope JRV EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkarinen Jouni Pohjant 1.05.09 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne SaKa 36.33 0.00.00 26.90 26.77
2 Perkkiö Tuomas AlatPi 39.40 0.03.07 23.54 23.43
3 Kinnunen Juha Pohjant 41.11 0.04.38 21.48 21.38
4 Pulju Oula Pohjant 1.14.32 0.37.59 11.21 11.16

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Janne AlatPi 43.38 0.00.00 45.99 34.45
2 Palokangas Markus AlatPi 48.20 0.04.42 39.44 29.54
3 Kemppainen Jarno S-2000 1.07.07 0.23.29 26.91 20.16
4 Järvelin Marko PeRa 1.11.07 0.27.29 23.98 17.97
Ponkala Risto AlatPi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huusko Hannu PelPo 27.31 0.00.00 42.13 37.78
2 Kauppila Timo SalRe 28.56 0.01.25 38.57 34.59
3 Pihlajaniemi Janne VePo 29.32 0.02.01 36.31 32.56
4 Haverinen Jari KaSu 31.21 0.03.50 32.82 29.43
5 Kela Marko OulRe 35.33 0.08.02 27.72 24.86

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokka Ilkka Rasti88 26.42 0.00.00 45.28 44.14
2 Konttajärvi Seppo VePo 28.50 0.02.08 40.36 39.34
3 Järvenpää Esa S-JKL 29.08 0.02.26 38.38 37.42
4 Luodonpää Risto AlatPi 42.19 0.15.37 25.35 24.72
5 Mäkinen Tapani OSVA 50.41 0.23.59 20.27 19.76

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tepsa Antti LapVe 26.50 0.00.00 24.53 18.30
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 27.44 0.00.54 22.55 16.82
3 Piispanen Reima OuHu 29.09 0.02.19 20.32 15.16
4 Karppinen Jouko VaKa 37.54 0.11.04 14.76 11.01

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 27.13 0.00.00 38.92 40.66
2 Grekelä Antti HaHe 28.13 0.01.00 36.84 38.48
3 Vilminko Pauli SiSe 29.17 0.02.04 34.82 36.37
4 Karvonen Paavo IisVi 31.26 0.04.13 31.80 33.22
5 Haajanen Juha Pohjant 33.58 0.06.45 28.85 30.13
6 Ruokamo Eero OuTa 34.46 0.07.33 27.61 28.84
7 Airaksinen Risto OuTa 36.03 0.08.50 26.08 27.24
8 Suomio Pekka Pohjant 36.39 0.09.26 25.11 26.23
9 Haapasalo Pertti Pohjant 43.39 0.16.26 20.63 21.55

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarvonen Keijo Kalske 27.16 0.00.00 38.07 37.51
2 Koivukangas Erkki KoS 30.24 0.03.08 33.58 33.09
3 Tuohimaa Esko ONMKY 31.22 0.04.06 31.99 31.52
4 Keltamäki Seppo JoKu 31.25 0.04.09 31.39 30.93
5 Antikainen Raimo KuoSu 32.39 0.05.23 29.68 29.24
6 Puurunen Reijo OuTa 35.49 0.08.33 26.57 26.18
7 Törmälä Samuli YlivKu 39.32 0.12.16 23.63 23.29
8 Pajamäki Kalevi SäynSa 40.36 0.13.20 22.59 22.25
9 Toropainen Pauli ONMKY 47.20 0.20.04 19.01 18.73
Juutinen Hannu Pohjant HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 26.19 0.00.00 35.13 34.51
2 Laitinen Olli PeRa 30.21 0.04.02 29.55 29.03
3 Mäkinen Juhani SalRe 31.10 0.04.51 27.88 27.39
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 37.07 0.10.48 22.67 22.27
5 Pelkonen Alpo OSVA 48.48 0.22.29 16.67 16.38
6 Oja Jorma NiS 56.11 0.29.52 13.99 13.74
Myllymaa Kauko OulRe EIL -
Kukkohovi Reino OSVA EIL -
Hanhela Mauno HaHe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 25.09 0.00.00 27.57 27.74
2 Jokela Vesa NiS 28.11 0.03.02 23.37 23.52
3 Nikula Reino OuTa 28.22 0.03.13 22.00 22.13
4 Veijovaara Jorma Pohjant 36.34 0.11.25 16.12 16.22

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Elias VaaSu 21.36 0.00.00 36.08 33.84
2 Palokangas Tatu AlatPi 24.49 0.03.13 29.05 27.24
3 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 30.23 0.08.47 21.80 20.45
Ervasti Hannes KEV EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seväkivi Heikki Pohjant 19.55 0.00.00
2 Kauppila Roope Koovee 26.27 0.06.32

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Ilpo Pohjant 18.49 0.00.00
2 Manninen Eelis Pohjant 24.46 0.05.57

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Urho KEV 16.59 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Joona LänRa 8.54 0.00.00
2 Seväkivi Eero LaiVe 9.01 0.00.07
3 Kangas Emil Pohjant 10.46 0.01.52
4 Kemppainen Juho S-2000 16.30 0.07.36
Väisänen Viljami LaiVe EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Hermanni KEV 13.14 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 41.30 0.00.00 63.29 50.70
2 Holopainen Oili S-2000 44.55 0.03.25 57.38 45.97
3 Korpi Anna LänRa 46.28 0.04.58 54.41 43.59
4 Tarvonen Silja KR 49.15 0.07.45 50.33 40.32
5 Palokangas Mette AlatPi 51.23 0.09.53 47.28 37.88
6 Jaatinen Ilona Pohjant 54.52 0.13.22 43.38 34.76
7 Mäkinen Sanni SalRe 58.26 0.16.56 39.89 31.96
8 Lotvonen Essi LaiVe 1.04.01 0.22.31 35.64 28.56
9 Päkkilä Suvi HaHe 1.08.01 0.26.31 32.82 26.30
Salmela Anni S-2000 EIL -
Rahko Saana-Maria Pohjant EIL -
Lahtinen Katja HS EIL -
Jaakola Emma-Noora PudU EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lithovius Anna-Riikka Pohjant 39.33 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KR 27.53 0.00.00 48.77 51.77
2 Karppinen Satu YlikNM 31.57 0.04.04 40.44 42.92
3 Komu Heidi S-2000 33.21 0.05.28 36.70 38.96
4 Kela Merja OulRe 41.04 0.13.11 28.15 29.88

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 24.08 0.00.00
2 Mattila Riitta RasTiimi 25.22 0.01.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 27.14 0.00.00 29.69 27.63
2 Mäkinen Päivi OSVA 31.10 0.03.56 23.99 22.34
3 Kanerva Kerttu LapVe 37.48 0.10.34 18.18 16.92

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 28.22 0.00.00 30.45 21.52
2 Väänänen Mervi OuTa 31.09 0.02.47 25.65 18.13
3 Piispanen Eija OuHu 32.54 0.04.32 22.32 15.77

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 26.37 0.00.00 31.08 25.55
2 Pöyhönen Lea VetU 28.10 0.01.33 28.27 23.24
3 Karjalainen Seija LaiVe 29.18 0.02.41 26.11 21.47
4 Karvonen Pirjo IisVi 30.54 0.04.17 23.76 19.53
5 Hiltunen Maija SäynSa 39.07 0.12.30 17.97 14.78

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 23.04 0.00.00 39.44 32.17
2 Parhi Ulla Pohjant 26.05 0.03.01 34.00 27.74
3 Kela Mirja OulRe 26.25 0.03.21 32.71 26.69
4 Stoor Anne KoS 28.14 0.05.10 29.80 24.31
5 Pelkonen Maija OSVA 29.39 0.06.35 27.61 22.53
6 Ketola Pirjo SalRe 29.48 0.06.44 26.71 21.79
Kinnula Irma Pohjant KES -
Kanste Helena PeRa EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 29.19 0.00.00 25.40 25.40
2 Anttila Minea Pohjant 32.44 0.03.25 21.04 21.04
3 Pitkänen Anni KEV 40.57 0.11.38 15.46 15.46

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Siiri Pohjant 28.14 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Inga Pohjant 19.57 0.00.00
2 Jeskanen Anni Pohjant 23.03 0.03.06
3 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 23.13 0.03.16
4 Kauppila Kaisla Koovee 24.56 0.04.59
5 Nevanperä Sanja KEV 36.51 0.16.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Tilta KEV 15.37 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Saga Pohjant 8.50 0.00.00
2 Heikkinen Aamu Pohjant 8.56 0.00.06
3 Pitkänen Enni Pohjant 9.17 0.00.27
4 Mustakangas Nelli YlivKu 13.57 0.05.07

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lotvonen Venla LaiVe EIL -