FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-rastit aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti HiKi 29.50 0.00.00 68.34 69.41
2 Ihme Vili PR 31.19 0.01.29 64.21 65.22
3 Similä Severi Pohjant 33.17 0.03.27 59.58 60.52
4 Hiltunen Juho EsSu 34.03 0.04.13 57.42 58.33
5 Taulavuori Arttu AlatPi 34.18 0.04.28 56.20 57.08
6 Nissinen Niko RaJu 35.15 0.05.25 53.89 54.74
7 Gretschel Eino KEV 38.17 0.08.27 48.90 49.66
8 Inget Juha-Matti PudU 38.18 0.08.28 48.15 48.90
9 Latvakoski Juho PudU 40.27 0.10.37 44.90 45.61
10 Mikkonen Jaakko KoskRi 40.38 0.10.48 44.02 44.71
11 Väänänen Vesa-Ville RaLu 50.15 0.20.25 35.04 35.59
12 Mäkinen Olli SalRe 51.44 0.21.54 33.50 34.02
Sormunen Roope JRV EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkarinen Jouni Pohjant 54.52 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne SaKa 31.50 0.00.00 26.32 26.20
2 Perkkiö Tuomas AlatPi 33.08 0.01.18 24.03 23.91
3 Kinnunen Juha Pohjant 35.27 0.03.37 21.27 21.17
4 Pulju Oula Pohjant 46.18 0.14.28 15.38 15.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Janne AlatPi 34.20 0.00.00 44.28 35.46
2 Ponkala Risto AlatPi 40.32 0.06.12 36.10 28.91
3 Palokangas Markus AlatPi 41.47 0.07.27 33.66 26.95
4 Järvelin Marko PeRa 48.49 0.14.29 27.64 22.14
5 Kemppainen Jarno S-2000 55.15 0.20.55 23.39 18.73

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huusko Hannu PelPo 27.28 0.00.00 42.24 37.87
2 Kauppila Timo SalRe 29.16 0.01.48 38.15 34.21
3 Pihlajaniemi Janne VePo 29.18 0.01.50 36.62 32.84
4 Haverinen Jari KaSu 32.06 0.04.38 32.07 28.76
5 Kela Marko OulRe 38.56 0.11.28 25.33 22.71

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokka Ilkka Rasti88 26.34 0.00.00 43.76 42.66
2 Järvenpää Esa S-JKL 27.43 0.01.09 40.37 39.36
3 Konttajärvi Seppo VePo 31.30 0.04.56 34.14 33.28
4 Luodonpää Risto AlatPi 41.47 0.15.13 24.69 24.07
Mäkinen Tapani OSVA HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 29.14 0.00.00 24.64 18.38
2 Tepsa Antti LapVe 30.28 0.01.14 22.46 16.75
3 Piispanen Reima OuHu 30.59 0.01.45 20.92 15.61
4 Karppinen Jouko VaKa 37.10 0.07.56 16.47 12.29

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 28.37 0.00.00 38.03 39.73
2 Heikka Markku ONMKY 29.13 0.00.36 36.63 38.27
3 Grekelä Antti HaHe 29.14 0.00.37 35.99 37.60
4 Airaksinen Risto OuTa 32.41 0.04.04 31.64 33.05
5 Haajanen Juha Pohjant 34.03 0.05.26 29.83 31.16
6 Karvonen Paavo IisVi 37.08 0.08.31 26.87 28.07
7 Välikangas Antti Iisu 40.37 0.12.00 24.12 25.19
8 Haapasalo Pertti Pohjant 42.07 0.13.30 22.83 23.85
9 Suomio Pekka Pohjant 42.44 0.14.07 22.07 23.06
Ruokamo Eero OuTa KES -
Suorsa Matti PudU EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 26.39 0.00.00 39.24 38.54
2 Koivukangas Erkki KoS 30.08 0.03.29 34.05 33.45
3 Tuohimaa Esko ONMKY 30.13 0.03.34 33.31 32.72
4 Tarvonen Keijo Kalske 31.56 0.05.17 30.91 30.36
5 Juutinen Hannu Pohjant 32.02 0.05.23 30.20 29.66
6 Pajamäki Kalevi SäynSa 33.34 0.06.55 28.23 27.73
7 Puurunen Reijo OuTa 34.29 0.07.50 26.92 26.44
8 Antikainen Raimo KuoSu 34.52 0.08.13 26.06 25.59
9 Toropainen Pauli ONMKY 45.27 0.18.48 19.56 19.21

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 25.39 0.00.00 36.66 33.78
2 Mäkinen Juhani SalRe 27.17 0.01.38 33.60 30.97
3 Laitinen Olli PeRa 29.26 0.03.47 30.35 27.97
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 29.52 0.04.13 29.12 26.84
5 Hanhela Mauno HaHe 30.10 0.04.31 28.05 25.85
6 Pelkonen Alpo OSVA 36.58 0.11.19 22.26 20.51
7 Oja Jorma NiS 41.20 0.15.41 19.34 17.82
Myllymaa Kauko OulRe EIL -
Kukkohovi Reino OSVA EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Vesa NiS 20.47 0.00.00 26.55 26.72
2 Mikkilä Mauno NiS 21.40 0.00.53 24.20 24.35
3 Veijovaara Jorma Pohjant 28.14 0.07.27 17.59 17.70
Nikula Reino OuTa HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Elias VaaSu 21.37 0.00.00 35.29 33.10
2 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 23.49 0.02.12 29.62 27.79
3 Palokangas Tatu AlatPi 24.29 0.02.52 26.48 24.84
Ervasti Hannes KEV EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seväkivi Heikki Pohjant 25.22 0.00.00
2 Kauppila Roope Koovee 37.34 0.12.12

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Ilpo Pohjant 16.36 0.00.00
2 Manninen Eelis Pohjant 1.03.51 0.47.15

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Urho KEV 14.12 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seväkivi Eero LaiVe 7.51 0.00.00
2 Korpi Joona LänRa 9.06 0.01.15
3 Kemppainen Juho S-2000 15.21 0.07.30
Väisänen Viljami LaiVe EIL -
Kangas Emil Pohjant KES -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Hermanni KEV 13.28 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarvonen Silja KR 35.43 0.00.00 62.24 49.86
2 Laitinen Maria YlikNM 36.25 0.00.42 59.90 47.99
3 Korpi Anna LänRa 40.16 0.04.33 53.14 42.57
4 Palokangas Mette AlatPi 42.09 0.06.26 49.77 39.88
5 Holopainen Oili S-2000 43.11 0.07.28 47.62 38.15
6 Jaatinen Ilona Pohjant 47.51 0.12.08 42.10 33.73
7 Mäkinen Sanni SalRe 52.06 0.16.23 37.87 30.34
8 Lotvonen Essi LaiVe 52.35 0.16.52 36.73 29.42
Päkkilä Suvi HaHe HYL -
Salmela Anni S-2000 EIL -
Rahko Saana-Maria Pohjant EIL -
Lahtinen Katja HS EIL -
Jaakola Emma-Noora PudU EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskeli Johanna PeRa 54.07 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lithovius Anna-Riikka Pohjant 34.57 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KR 29.57 0.00.00 45.98 48.80
2 Karppinen Satu YlikNM 30.38 0.00.41 42.70 45.33
3 Komu Heidi S-2000 33.40 0.03.43 36.81 39.07
Kela Merja OulRe HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 24.02 0.00.00
2 Mattila Riitta RasTiimi 24.34 0.00.32

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 23.57 0.00.00 30.45 28.35
2 Kanerva Kerttu LapVe 29.21 0.05.24 22.99 21.40
3 Mäkinen Päivi OSVA 29.56 0.05.59 20.71 19.28

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 24.38 0.00.00 31.93 22.56
2 Väänänen Mervi OuTa 35.41 0.11.03 20.39 14.41
3 Piispanen Eija OuHu 38.02 0.13.24 17.58 12.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Lea VetU 30.37 0.00.00 30.18 24.81
2 Karjalainen Seija LaiVe 32.00 0.01.23 27.79 22.85
3 Kattilakoski Kirsti KoS 32.39 0.02.02 26.18 21.52
4 Karvonen Pirjo IisVi 44.08 0.13.31 18.58 15.28
Hiltunen Maija SäynSa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 21.53 0.00.00 38.34 32.48
2 Stoor Anne KoS 27.44 0.05.51 29.60 25.08
3 Kanste Helena PeRa 27.47 0.05.54 28.90 24.49
4 Kinnula Irma Pohjant 28.26 0.06.33 27.61 23.39
5 Kela Mirja OulRe 29.11 0.07.18 26.28 22.27
6 Pelkonen Maija OSVA 29.55 0.08.02 25.04 21.21
7 Ketola Pirjo SalRe 30.50 0.08.57 23.71 20.09
8 Parhi Ulla Pohjant 35.02 0.13.09 20.36 17.25

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 35.04 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 32.12 0.00.00 25.63 25.63
2 Anttila Minea Pohjant 36.34 0.04.22 20.87 20.87
3 Pitkänen Anni KEV 43.38 0.11.26 16.08 16.08

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Siiri Pohjant 31.21 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Inga Pohjant 19.19 0.00.00
2 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 22.41 0.03.22
3 Jeskanen Anni Pohjant 26.14 0.06.55
4 Kauppila Kaisla Koovee 26.31 0.07.12
5 Nevanperä Sanja KEV 30.54 0.11.35

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Tilta KEV 11.27 0.00.00
2 Frant Elise S-2000 14.37 0.03.10

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Aamu Pohjant 8.36 0.00.00
2 Kangas Saga Pohjant 8.39 0.00.03
3 Pitkänen Enni Pohjant 9.02 0.00.26
4 Eskeli Emilia PeRa 15.53 0.07.17

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lotvonen Venla LaiVe EIL -