FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Savo-Karjalan am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Kalle IlU 45.50 0.00.00 36.48 38.62
2 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 46.20 0.00.30 34.28 36.30
3 Simonen Markus KR 51.53 0.06.03 29.00 30.71
Bruguière André RaN HYL -
Honkanen Eppu LieRa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uuksulainen Lasse KeKaRa 37.40 0.00.00 39.60 39.60
2 Hyttinen Ossi SonPa 46.48 0.09.08 30.68 30.68
3 Vainio Lauri TuMe 47.02 0.09.22 29.34 29.34
4 Kolmonen Ville KR 51.03 0.13.23 25.93 25.93
5 Paavilainen Tuure KR 51.49 0.14.09 24.47 24.47

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Ari Kalevan 42.49 0.00.00 0.00 0.00
2 Huikuri Mikko KR 45.22 0.02.33 0.00 0.00
3 Hämäläinen Marko KeKaRa 45.48 0.02.59 0.00 0.00
Aalto Erno LipTa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 35.03 0.00.00 28.97 30.40
2 Tiirikainen Samuli JoS 38.43 0.03.40 25.44 26.69
3 Pietarinen Timo KR 41.42 0.06.39 22.89 24.02
4 Lisitsin Kai KR 46.24 0.11.21 19.91 20.90
5 Mononen Pekka KR 57.03 0.22.00 15.66 16.43
6 Tahvanainen Mika JoS 1.28.09 0.53.06 9.79 10.27

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainio Petri KR 30.31 0.00.00 47.12 43.24
2 Rönnemaa Antti SiiRa 30.52 0.00.21 45.59 41.83
3 Koivusalo Juha IlU 31.44 0.01.13 43.37 39.80
4 Vornanen Juha KeKaRa 32.22 0.01.51 41.57 38.15
5 Ruokolainen Jouni NurmSe 33.22 0.02.51 39.40 36.16
6 Hartikainen Antti KR 35.31 0.05.00 36.15 33.17
7 Karjalainen Risto LipTa 36.50 0.06.19 34.02 31.22
8 Hankaniemi Tomi LieRa 38.54 0.08.23 31.42 28.83

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 30.58 0.00.00 47.04 44.77
2 Thitz Eero SaSu 32.47 0.01.49 43.60 41.49
3 Forsberg Matti SäynSa 33.49 0.02.51 41.46 39.46
4 Joutsensaari Jorma KuoSu 34.28 0.03.30 39.89 37.96
5 Lintunen Petteri SiiRa 35.42 0.04.44 37.75 35.92
6 Torvinen Pekka SiiRa 37.03 0.06.05 35.63 33.91
7 Mustonen Tapani KR 39.09 0.08.11 33.03 31.43
8 Korhonen Pertti Kontiol 39.23 0.08.25 32.14 30.58
Eskelinen Jussi RaKaS EIL -
Haavisto Marko KuoSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 29.36 0.00.00 47.25 47.69
2 Tikkanen Tapio SaSu 30.06 0.00.30 45.59 46.02
3 Vornanen Pekka SuoVa 34.11 0.04.35 39.38 39.75
4 Muhonen Arto KR 35.52 0.06.16 36.80 37.14
5 Forss Jari SaSu 36.31 0.06.55 35.43 35.76
6 Heikura Jukka TuuSe 37.14 0.07.38 34.04 34.36
7 Puustinen Tuomo Pihkan 38.55 0.09.19 31.89 32.19
8 Salminen Arto KeKaRa 43.34 0.13.58 27.89 28.15
9 Vainio Kari TuMe 48.36 0.19.00 24.46 24.69

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Tapani KR 31.23 0.00.00 40.54 39.70
2 Sivén Osmo ÄhtU 31.30 0.00.07 38.87 38.07
3 Turpeinen Seppo KontU 32.36 0.01.13 36.10 35.35
4 Karvonen Paavo IisVi 33.26 0.02.03 33.77 33.08
5 Huttunen Kalle KuoSu 58.58 0.27.35 18.34 17.96
Piironen Markku KR EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sihvonen Hannu SaSu 34.10 0.00.00 37.65 37.27
2 Butilkin Niilo SäynSa 34.15 0.00.05 36.93 36.56
3 Halonen Pauli SäynSa 37.19 0.03.09 33.32 32.99
4 Antikainen Raimo KuoSu 41.07 0.06.57 29.72 29.42
5 Lakkala Ossi KuoSu 41.40 0.07.30 28.81 28.52
6 Miettinen Kauko SuoVa 44.15 0.10.05 26.65 26.38
7 Launonen Eino KuoSu 44.40 0.10.30 25.92 25.66
8 Pajamäki Kalevi SäynSa 46.42 0.12.32 24.33 24.09
9 Voutilainen Ilkka SuoVa 55.20 0.21.10 20.15 19.94
10 Perälä Matti KeKaRa 1.04.41 0.30.31 16.90 16.73
Temisevä Mauri KR EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Kyösti TuuSe 30.17 0.00.00 21.69 21.40
2 Mikkonen Lauri KontU 30.33 0.00.16 21.10 20.82
3 Karjalainen Seppo KuoSu 31.55 0.01.38 19.81 19.55
4 Kyyrönen Heikki KS 32.03 0.01.46 19.35 19.09
5 Haarala Vesa LipTa 37.01 0.06.44 16.42 16.20
6 Nousiainen Pekka KR 37.12 0.06.55 16.00 15.79
7 Kettunen Erkki SäynSa 37.51 0.07.34 15.40 15.20
8 Kettunen Kimmo SäynSa 42.21 0.12.04 13.48 13.30
9 Multala Antti KR 53.15 0.22.58 10.49 10.35

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Tapani KuoSu 57.34 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Mauno LipTa 45.58 0.00.00
2 Pelkonen Pentti KeKaRa 49.15 0.03.17

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Jaakko KR 29.17 0.00.00
2 Makkonen Jonne KR 50.16 0.20.59

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Ilmari KR 24.34 0.00.00 44.13 43.13
2 Juntunen Henrik KR 25.08 0.00.34 39.90 39.00
3 Konttinen Otto SaSu 32.20 0.07.46 28.50 27.86

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalasti Paavo KR 17.40 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 19.11 0.01.31
3 Mukkala Jonni KR 25.45 0.08.05
4 Koponen Otso KuoSu 27.12 0.09.32
5 Saalasti Toivo KR 30.53 0.13.13
Lisitsin Eemil KR KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zuikov Kirill KR 16.27 0.00.00
2 Opari Okko KR 17.06 0.00.39
3 Launonen Lauri KuoSu 18.23 0.01.56
4 Rieppo Lenni KR 20.18 0.03.51
5 Lisitsin Aleksi KR 27.45 0.11.18
6 Zuikov Andrei KR 31.35 0.15.08

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Tiina OrPo 49.45 0.00.00 31.05 31.05
2 Hyttinen Inkeri RastiE4 49.52 0.00.07 29.81 29.81
3 Tusa Nina SiiRa 54.50 0.05.05 26.05 26.05
4 Rantanen Emilia KR 1.03.01 0.13.16 21.75 21.75
5 Pisto Henna NurmSe 1.04.33 0.14.48 20.34 20.34

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 41.17 0.00.00 27.90 27.90
2 Kolmonen Katri KR 44.03 0.02.46 24.84 24.84
3 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 54.11 0.12.54 19.14 19.14
4 Rautiainen Heidi KR 57.50 0.16.33 16.93 16.93

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 38.09 0.00.00 9.86 10.12
2 Niskanen Maarit Kalevan 39.52 0.01.43 8.96 9.20
3 Malinen Marita KuoSu 41.16 0.03.07 8.20 8.42
4 Tusa Maija KuoSu 55.03 0.16.54 5.81 5.96

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torvela Tiina KuoSu 31.25 0.00.00 51.19 31.23
2 Savikkomaa Sanna SiiRa 34.49 0.03.24 42.73 26.07
3 Väätäinen Hanna KuoSu 38.50 0.07.25 35.20 21.48

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 31.13 0.00.00 59.71 48.31
2 Kainulainen Satu Keski-K 33.04 0.01.51 54.96 44.47
3 Matikainen Tuula KeKaRa 36.37 0.05.24 48.36 39.13
4 Hirvonen Nina KR 37.14 0.06.01 46.31 37.47
5 Lintunen Sirpa SiiRa 39.24 0.08.11 42.58 34.45
6 Holm Riikka SiiRa 40.55 0.09.42 39.86 32.25
7 Pennanen Eija Kalevan 44.08 0.12.55 35.90 29.05

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Heli KR 30.15 0.00.00 32.70 31.45
2 Laitinen Tiina KuoSu 38.00 0.07.45 25.25 24.29
2 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 38.00 0.07.45 25.25 24.29
4 Sundvall Tiina KuoSu 39.21 0.09.06 22.88 22.00
5 Punta Eeva KR 40.04 0.09.49 21.73 20.90
Leppävuori Päivi KuoSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntynen Anne KR 25.13 0.00.00
2 Lipsanen Maija LipTa 29.00 0.03.47

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 31.31 0.00.00 31.32 32.04
2 Kuusela Vappu VaKa 33.04 0.01.33 28.73 29.39
3 Karvonen Pirjo IisVi 35.21 0.03.50 25.83 26.42
4 Mämmi Eija Nurmeks 43.44 0.12.13 20.03 20.49
5 Hiltunen Maija SäynSa 51.16 0.19.45 16.36 16.74

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 45.49 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarala Hellevi LipTa 40.34 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 37.11 0.00.00
2 Hyttinen Maija KeKaRa 41.19 0.04.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Hertta KR 31.33 0.00.00
2 Multala Emmi KuoSu 34.42 0.03.09

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Salla KR 29.16 0.00.00 22.49 22.11
2 Pirinen Oona KeKaRa 32.22 0.03.06 18.81 18.49
3 Makkonen Iisa Maria KR 54.37 0.25.21 10.24 10.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niskanen Suvi KR 23.30 0.00.00
2 Mononen Linda KR 27.26 0.03.56
3 Pennanen Ella-Lilja KR 37.54 0.14.24
Kolmonen Aino KR EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 18.12 0.00.00
2 Mukkala Janna KR 20.14 0.02.02
3 Hämäläinen Siiri KuoSu 22.15 0.04.03
4 Koponen Hilla KuoSu 34.50 0.16.38