FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Str8-keskimatka finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti TP 42.33 0.00.00 87.33 89.77
2 Anttolainen Aleksi LS-37 46.40 0.04.07 78.92 81.13
3 Heikkilä Ollipekka HS 47.49 0.05.16 76.34 78.47
4 Angeli Ilian LS-37 48.41 0.06.08 74.31 76.38
5 Nurmiainen Aaro LappRi 48.47 0.06.14 73.48 75.53
6 Simosas Otto TP 49.06 0.06.33 72.34 74.36
7 Linnainmaa Lauri HiKi 50.13 0.07.40 70.08 72.04
8 Lohtander Aleksi RaLu 50.56 0.08.23 68.45 70.36
9 Kokkila Ville EsSu 52.42 0.10.09 65.53 67.36
10 Saikko Ville LappRi 53.55 0.11.22 63.45 65.22
11 Mbembela Karim HS 55.23 0.12.50 61.17 62.88
12 Seppänen Kari-Pekka EsSu 57.29 0.14.56 58.37 60.00
13 Huovila Miikka KaRa 57.55 0.15.22 57.37 58.97
14 Ruusu Rasmus EsSu 1.00.56 0.18.23 53.99 55.49
15 Niskanen Teemu LS-37 1.04.07 0.21.34 50.80 52.21
16 Lintula Veikka Trian 1.04.38 0.22.05 49.88 51.27
17 Tronche-Masso Baptiste EsSu 1.05.08 0.22.35 49.00 50.36
Mäkelä Tuomo AngA EIL -
Liukkonen Oskari HiKi EIL -
Sorsa Lauri HiKi HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokelainen Liisa EsSu 45.29 0.00.00 72.50 65.44
2 Åkerman Anu HiKi 46.48 0.01.19 69.14 62.41
3 Mäkinen Sanni EsSu 47.01 0.01.32 67.50 60.93
4 Parjanne Laura HiKi 50.18 0.04.49 61.87 55.84
5 Latva-Kiskola Piia RR 52.40 0.07.11 57.91 52.28
6 Kanko Natalia KangSK 53.33 0.08.04 55.80 50.37
7 Kymäläinen Sanni TP 56.35 0.11.06 51.72 46.68
8 Sipilä Eve EsSu 1.28.31 0.43.02 32.36 29.21
Haajanen Sofia Pohjant EIL -
Mäkelä Joosefiina AngA EIL -
Rantala Eerika HS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 37.35 0.00.00 64.32 60.78
2 Lassila Juha VetU 37.47 0.00.12 61.58 58.19
3 Välikorpi Jari RasKu 43.22 0.05.47 51.56 48.72
4 Sevon Tuomo EsSu 44.24 0.06.49 48.32 45.66
5 Asikainen Saku Hiisi 44.45 0.07.10 45.92 43.39

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivikoski Pyry RaHa 45.47 0.00.00
Frilander Emil Trian HYL -
Koivula Emil HS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkonen Rami SuSi 39.50 0.00.00
2 Nyman Tomi Pihkan 1.15.05 0.35.15
Koivula Jeppe HS EIL -
Teriö Tatu TuS EIL -
Peltola Juha MSParma EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koponen Rasmus Lynx 34.05 0.00.00 56.85 52.18
2 Kuusinen Karri Lynx 34.07 0.00.02 55.84 51.26
3 Friman Eemeli HyRa 36.25 0.02.20 51.43 47.21
4 Saranen Mikael Pihkan 36.39 0.02.34 50.22 46.10
5 Kuusinen Tuomas Lynx 38.36 0.04.31 46.85 43.00
6 Kirves Antti SKUusi 39.33 0.05.28 44.91 41.22
7 Nyman Elias Lynx 45.23 0.11.18 38.42 35.27
8 Leskinen Eemeli Lynx 45.50 0.11.45 37.34 34.28
9 Laisev Vjatseslav Pihkan 47.17 0.13.12 35.51 32.60
10 Kantelinen Leevi HyRa 1.21.51 0.47.46 20.12 18.47
Mjösund Linus EsSu EIL -
Fritzen Florian Lynx EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lax Sara VetU 52.33 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkki Ellen OK77 1.29.11 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Inga-Maria KaRa 46.01 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vepsäläinen Liina HS 50.41 0.00.00
2 Åberg Ninni HyRa 54.37 0.03.56

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aumo Jeannette SWE 37.20 0.00.00 48.46 51.68
2 Porkka Paula HiKi 38.38 0.01.18 45.95 49.01
3 Sten Kajsa Pihkan 41.17 0.03.57 42.18 44.98
4 Friman Kaisa HyRa 41.42 0.04.22 40.95 43.67
5 Laurinen Mari HyRa 44.07 0.06.47 37.94 40.45
6 Kirves Hetti SKUusi 46.37 0.09.17 35.17 37.51
7 Palo Unna-Sisko HS 48.40 0.11.20 32.99 35.19
8 Kleemola Katri PertPe 1.09.50 0.32.30 22.51 24.00
Latva Katariina AR EIL -
Sane Mari HS EIL -
Suikkanen Tiina KaRa EIL -
Määttälä Johanna EsSu EIL -
Juhola Piia RaLu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Lassi RaLu 31.40 0.00.00 65.69 59.88
2 Gusev Ilya LappRi 33.14 0.01.34 61.74 56.28
3 Loukkalahti Marko HiKi 36.43 0.05.03 55.11 50.24
4 Harjamäki Petri HiKi 36.53 0.05.13 54.10 49.31
5 Palmen Henrik EsSu 40.09 0.08.29 48.99 44.65
6 Aumo Jussi SWE 41.19 0.09.39 46.92 42.77
7 Kleemola Jari PertPe 43.21 0.11.41 44.06 40.17
8 Kerkola Mika SuSi 43.53 0.12.13 42.88 39.09
9 Tähtinen Timo HS 43.54 0.12.14 42.22 38.48
10 Surakka Petteri HS 47.34 0.15.54 38.37 34.97
11 Anttonen Mikael KaRa 49.34 0.17.54 36.25 33.04
12 Viljamaa Janne LS-37 1.22.54 0.51.14 21.33 19.44
Ritvanen Paavo Pihkan EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyymäki Leo EsSu 33.52 0.00.00 56.36 52.19
2 Ranta Olli PäLuLu 39.24 0.05.32 46.99 43.51
3 Ray Tomas OK77 40.04 0.06.12 44.78 41.46
4 Gynther Kimmo IHR 41.11 0.07.19 42.17 39.05
5 Lönnfeldt Erik OK77 44.11 0.10.19 38.01 35.20
6 Nietosjärvi Tommi Pihkan 59.21 0.25.29 27.33 25.31

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Markku LamSä 31.27 0.00.00 46.52 46.26
2 Nikulainen Pekka HS 33.10 0.01.43 40.80 40.58
3 Frilander Heikki Trian 42.49 0.11.22 29.05 28.88
Paganus Ari AngA EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 29.58 0.00.00 46.78 47.51
2 Ranta-Puska Kari EsAk 31.14 0.01.16 43.76 44.44
3 Kaario Reino HS 43.16 0.13.18 30.78 31.26
4 Nyberg Henry Trian 44.32 0.14.34 29.12 29.57
5 Ojapalo Ilkka RR 47.46 0.17.48 26.41 26.82
6 Ahlqvist Hannu RiSu 1.04.15 0.34.17 19.09 19.39
Juutilainen Anssi SKVuoks KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Virpi EsSu 36.28 0.00.00 52.07 47.98
2 Lintula Kirsi Trian 43.51 0.07.23 42.00 38.71
3 Ray Carola OK77 48.36 0.12.08 36.72 33.84
4 Huhtala Heli HS 52.14 0.15.46 33.08 30.48
5 Pellikka Katja HiKi 54.55 0.18.27 30.43 28.04
6 Koistinen Marjo EsSu 1.01.16 0.24.48 26.34 24.28
Autio Tanja KaRa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väätäinen Seppo EsSu 36.18 0.00.00 34.28 35.34
2 Leinonen Markku Pihkan 36.45 0.00.27 33.02 34.03
3 Nippala Juhani Jyry 38.02 0.01.44 31.09 32.04
4 Laine Jaakko HS 40.01 0.03.43 28.77 29.65
5 Mattila Hannu EsAk 43.40 0.07.22 25.65 26.44
6 Hotti Reino HS 52.44 0.16.26 20.65 21.28
Kangasaho Simo HiKi HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Eija EsSu 30.22 0.00.00 52.32 48.38
2 Schoultz von Annika OK77 31.14 0.00.52 49.34 45.63
3 Seppälä Anu EE 35.10 0.04.48 42.47 39.27
4 Molnar Pia LS-37 35.41 0.05.19 40.52 37.47
5 Kerkola Tiina SuSi 36.55 0.06.33 37.87 35.02
6 Filipsson-Korento Lena OK77 50.11 0.19.49 26.91 24.88

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto HiKi 34.48 0.00.00
2 Kivistö Erkki Pihkan 37.35 0.02.47
Peltola Timo MSParma EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkila Marita EsSu 39.03 0.00.00 46.03 41.81
2 Kallio Arja RiSu 46.04 0.07.01 36.09 32.78
3 Markki Outi EsSu 48.25 0.09.22 31.56 28.66

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seitajoki Reijo Jyry 47.26 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Marita EsSu 38.57 0.00.00 34.25 30.53
2 Ahlqvist Kristiina RiSu 39.06 0.00.09 32.42 28.89
3 Ojapalo Anneli RR 49.01 0.10.04 24.50 21.83
4 Laaksonen Anita TarpSu 49.17 0.10.20 23.01 20.51
Kangasaho Sirpa HiKi EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 47.19 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 54.52 0.00.00
2 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.14.32 0.19.40

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pellikka Väinö HiKi 19.07 0.00.00
2 Närvä Kaapo Lynx 20.25 0.01.18
3 Reiman Niklas Trian 21.50 0.02.43
4 Kantelinen Vili HyRa 22.02 0.02.55
5 Joensuu Aapo HS 22.16 0.03.09
6 Mjösund Rasmus EsSu 25.44 0.06.37
7 Åström Valter Lynx 50.33 0.31.26
Roschier Eemil HS EIL -
Latva Leino AR EIL -
Forsman Aaron Lynx EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sillanpää Alisa Lynx 25.14 0.00.00
2 Miettinen Tuuli Lynx 28.33 0.03.19
3 Harjamäki Manja HS 28.43 0.03.29
4 Koskinen Frida Trian 28.56 0.03.42
5 Heikkinen Matilda Lynx 47.43 0.22.29
Haapasaari Sofia Lynx KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemenlehto Valter Lynx 18.10 0.00.00
2 Toivonen Pyry Jyry 18.28 0.00.18
3 Norrman Birger Lynx 28.05 0.09.55

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vilhunen Otso Lynx 15.10 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 15.36 0.00.26
3 Leskinen Eino Lynx 16.21 0.01.11
4 Salomäki Oskari HyRa 18.13 0.03.03
5 Makki Daniel EsAk 19.06 0.03.56
6 Heinonen Lauri Lynx 22.04 0.06.54
7 Packalen Jonas Lynx 24.03 0.08.53
8 Aumo Felix SWE 26.10 0.11.00
Tuominen Pietari Lynx EIL -
Saranen Samuel Pihkan HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reiman Sonja Trian 16.05 0.00.00
2 Kirves Kaisa SKUusi 16.11 0.00.06
3 Närvä Niira Lynx 16.19 0.00.14
4 Ihrcke Emma Lynx 17.23 0.01.18
5 Hakkarainen Ella LS-37 17.26 0.01.21
6 Kantelinen Mona HyRa 20.42 0.04.37
7 Damskägg Hilda HyRa 22.08 0.06.03
8 Vepsäläinen Soila HS 23.12 0.07.07
Breilin Linda AR EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vilhunen Sisu Lynx 10.28 0.00.00
2 Hakkarainen Okko LS-37 11.10 0.00.42
3 Damskägg Oiva HyRa 12.35 0.02.07
4 Beltrami Leo Lynx 13.13 0.02.45
5 Åström Filip Lynx 14.23 0.03.55
6 Vilhunen Ahto Lynx 15.14 0.04.46
7 Koskinen Ruben Trian 15.39 0.05.11
Breilin Daniel AR EIL -
Koivula Elias HS EIL -
Mäkelä Kauko AngA EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leskinen Elsa Lynx 12.10 0.00.00
2 Toivonen Lumi Jyry 14.04 0.01.54
3 Ojapalo Olivia Lynx 14.19 0.02.09
4 Norrman Meeri Lynx 14.32 0.02.22
5 Ojapalo Odessia Lynx 16.23 0.04.13
6 Heikkinen Helmi Lynx 20.27 0.08.17