FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti TP 1.15.42 0.00.00 84.25 87.52
2 Suominen Miika HS 1.17.32 0.01.50 81.13 84.29
3 Huostila Anssi TP 1.19.11 0.03.29 78.34 81.39
4 Kashin Daniil TuMe 1.19.55 0.04.13 76.54 79.51
5 Hytönen Juho-Veikko IkNV 1.25.34 0.09.52 70.47 73.21
6 Fjällström Tuomas KangSK 1.27.36 0.11.54 67.84 70.48
7 Gröhn Riku TP 1.30.49 0.15.07 64.48 66.99
8 Leppäsalmi Topi VaajTe 1.31.40 0.15.58 62.93 65.38
9 Sainio Santeri KangSK 1.34.43 0.19.01 59.99 62.32
10 Lehtola Tomi KR 1.39.25 0.23.43 56.28 58.47
11 Tukiainen Otso Koovee 2.19.16 1.03.34 39.55 41.09
Huila Joona Hiisi HYL -
Viitasaari Toni-Antti LapVi EIL -
Kymäläinen Severi TP EIL -
Järvinen Ossi TP EIL -
Huovila Jarkko KR EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Henri IkNV 54.31 0.00.00 36.52 38.90
2 Jokela Ville SuSe 1.15.05 0.20.34 24.53 26.13
3 Järvinen Jouko TP 1.19.11 0.24.40 21.37 22.77

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.21.59 0.00.00
2 Saarinen Samuli RaN 1.32.06 0.10.07

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari S-JKL 1.04.21 0.00.00 48.08 50.56
2 Vainiomäki Samuel SuSe 1.09.57 0.05.36 42.57 44.77
3 Riikonen Jarno TP 1.21.36 0.17.15 35.07 36.88
4 Tavast Timo TP 1.23.09 0.18.48 33.02 34.73
5 Gröhn Timo TP 1.26.42 0.22.21 30.33 31.90

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 54.11 0.00.00 58.63 58.37
2 Sivill Keijo UurU 54.26 0.00.15 57.39 57.13
3 Sivill Timo VaajTe 54.41 0.00.30 56.15 55.91
4 Numminen Mika UrjU 56.12 0.02.01 53.70 53.46
5 Vainionpää Matti RasKu 56.49 0.02.38 52.18 51.95
6 Pietiläinen Juha RastiE4 58.08 0.03.57 50.09 49.87
7 Ruuska Vesa KangSK 1.04.48 0.10.37 44.12 43.93
8 Nieminen Jyrki LHR 1.09.10 0.14.59 40.57 40.39
9 Venäläinen Toni VaHa 1.10.56 0.16.45 38.81 38.64
Kärkkäinen Mikko LamSä HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Tuomo TP 58.04 0.00.00 54.93 53.25
2 Heikkilä Ossi S-JKL 1.02.03 0.03.59 50.63 49.08
3 Laasonen Mauri TP 1.05.48 0.07.44 47.02 45.58
4 Koskinen Juha VaajTe 1.05.51 0.07.47 46.25 44.84
5 Itkonen Arto TP 1.10.53 0.12.49 42.30 41.00
6 Oksanen Jukka RasKa 1.11.38 0.13.34 41.18 39.93
7 Hiltula Kari PudU 1.30.50 0.32.46 31.95 30.98
8 Järvinen Seppo SaPu 1.42.57 0.44.53 27.73 26.88
9 Launis Kasperi Raus 1.54.13 0.56.09 24.57 23.82
Jokinen Pekka PäLuLu HYL -
Haavisto Marko KuoSu KES -
Yliluikki Matti SuSi EIL -
Yli-Kauppila Mikko PunKu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Juha-Pekka TP 1.00.33 0.00.00 47.65 46.05
2 Mannila Olli RaN 1.04.34 0.04.01 44.01 42.54
3 Martikainen Ari KeuKi 1.06.21 0.05.48 42.18 40.76
4 Granholm Tommi EE 1.06.52 0.06.19 41.20 39.82
5 Oikarinen Jarmo TP 1.07.50 0.07.17 39.98 38.64
6 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.10.26 0.09.53 37.89 36.62
7 Syrjälä Veli EE 1.12.57 0.12.24 35.99 34.78
8 Turunen Juha ViPa 1.16.04 0.15.31 33.94 32.81
9 Toivonen Jari EE 1.17.38 0.17.05 32.70 31.61
10 Maijala Kari EE 1.19.34 0.19.01 31.36 30.31
Jalanto Esko KangSK KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 1.08.58 0.00.00 40.95 42.68
2 Nieminen Tapio JRV 1.10.43 0.01.45 39.50 41.18
3 Vehmaa Hannu EE 1.12.24 0.03.26 38.17 39.79
4 Laine Esa KauPo 1.17.19 0.08.21 35.35 36.85
5 Helle Markku SaPu 1.18.52 0.09.54 34.27 35.73
6 Moilanen Teemu TP 1.19.54 0.10.56 33.45 34.87
7 Alhoke Timo TuMe 1.23.51 0.14.53 31.51 32.85
8 Hirvelä Reijo SuosmSa 1.25.54 0.16.56 30.41 31.70
9 Kinkki Seppo HyRa 1.27.48 0.18.50 29.41 30.65
10 Paunonen Hannu Koovee 1.29.27 0.20.29 28.53 29.74
11 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.31.25 0.22.27 27.58 28.75
12 Ritanotko Markku TuMe 1.40.38 0.31.40 24.75 25.81
13 Koskialho Jouko EuVe 2.19.08 1.10.10 17.69 18.44
Högnäs Tore Brahe HYL -
Koskinen Tuomo SuSe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 51.38 0.00.00 45.46 47.47
2 Harju Hannu JAPa 53.50 0.02.12 43.31 45.22
3 Lakanen Ensio VaajTe 55.11 0.03.33 41.96 43.81
4 Hongisto Keijo LoJa 56.06 0.04.28 40.99 42.79
5 Rantapuska Seppo PetPe 56.23 0.04.45 40.50 42.28
6 Lavikainen Jussi KangSK 59.47 0.08.09 37.93 39.60
7 Lakkinen Keijo SuSe 1.01.17 0.09.39 36.74 38.36
8 Pitkänen Reijo HU-46 1.02.15 0.10.37 35.91 37.49
9 Sivén Osmo ÄhtU 1.02.42 0.11.04 35.40 36.96
10 Nurminen Markku SuosmSa 1.05.42 0.14.04 33.54 35.01
11 Haarajoki Matti TP 1.07.52 0.16.14 32.23 33.65
12 Vainiomäki Kauko SuSe 1.07.54 0.16.16 31.98 33.39
13 Ritala Ola EE 1.12.42 0.21.04 29.65 30.95
14 Ahola Pentti PäLuLu 1.13.58 0.22.20 28.92 30.20
15 Äikäs Esko TikSu 1.16.11 0.24.33 27.87 29.10
16 Mäkipää Veikko SuSe 1.18.04 0.26.26 26.99 28.18
17 Koskinen Kaj VaHa 1.22.39 0.31.01 25.30 26.42
18 Keränen Kauko UrjU 1.25.37 0.33.59 24.24 25.31
19 Mäkelä Harri SuSe 1.27.43 0.36.05 23.48 24.51
20 Koskinen Timo VaHa 1.35.51 0.44.13 21.32 22.26
21 Suominen Risto SuSi 1.40.51 0.49.13 20.10 20.99
Humalamäki Hannu ÄhtU KES -
Huikkola Markku KangSK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Heimo LoJa 48.38 0.00.00 32.53 30.89
2 Ansamaa Reino RaN 51.16 0.02.38 30.35 28.81
3 Lahti Hannu PäijRa 57.52 0.09.14 26.43 25.09
4 Moisio Kalevi TuS 1.06.07 0.17.29 22.73 21.58
5 Tammela Seppo TikSu 1.24.21 0.35.43 17.51 16.62
6 Viljanen Keijo LoJa 1.25.19 0.36.41 17.00 16.14
7 Ottelin Pekka JRV 1.29.38 0.41.00 15.89 15.08
8 Valta Matti JRV 1.34.55 0.46.17 14.72 13.98
9 Jylhä Keijo JRV 1.54.31 1.05.53 11.97 11.37
Kotikoski Juhani TP KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlT 48.32 0.00.00 31.72 32.55
2 Erkkilä Olavi HlS 48.50 0.00.18 30.74 31.54
3 Reini Jaakko TikSu 50.48 0.02.16 28.79 29.55
4 Sulander Heikki EE 54.27 0.05.55 26.15 26.84
5 Saario Pentti LoJa 56.19 0.07.47 24.60 25.25
6 Paavola Seppo EE 58.40 0.10.08 22.96 23.56
7 Aronen Osmo RasKa 1.14.02 0.25.30 17.68 18.14

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 34.11 0.00.00 15.45 15.97
2 Koipijärvi Erkki ErAp 36.16 0.02.05 13.47 13.93
3 Laurila Pertti EsSu 46.16 0.12.05 9.70 10.03

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 1.02.10 0.00.00 85.96 88.75
2 Uotila Ulrika KangSK 1.08.51 0.06.41 76.32 78.80
3 Häkkinen Pihla TP 1.11.43 0.09.33 72.03 74.37
4 Niemi Tiina RasKa 1.13.02 0.10.52 69.51 71.77
5 Autio Päivi Hiisi 1.13.23 0.11.13 67.96 70.17
6 Saarijärvi Salla RasKa 1.27.51 0.25.41 55.76 57.57
7 Paunonen Tuuli Koovee 1.28.02 0.25.52 54.63 56.40
8 Väisänen Essi TP 1.34.50 0.32.40 49.77 51.39
9 Pemmari Toini TP 2.21.50 1.19.40 32.65 33.71
Laine Anni TP KES -
Peltomäki Elli RasKa EIL -
Nurmi Kirsi Pohjant EIL -
Laine Noora TP EIL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kymäläinen Sanni TP 1.08.39 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TP 52.28 0.00.00
2 Taanila Anni RaN 58.05 0.05.37
Lankia Sannamari TP EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallin Kaisa EE 55.58 0.00.00
2 Kela Sanna-Maija TP 1.11.39 0.15.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 49.01 0.00.00
2 Haanpää Kati TP 59.10 0.10.09

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 44.53 0.00.00 49.76 48.24
2 Äijälä Tiina KangSK 58.51 0.13.58 36.81 35.69
3 Mankkinen Minna-Liisa TP 1.02.56 0.18.03 33.36 32.34
4 Hovikorpi Auli Keihäs 1.03.58 0.19.05 31.77 30.80
5 Laurila Saija KangSK 1.17.09 0.32.16 25.47 24.70
6 Launis Teija Raus 1.46.10 1.01.17 17.88 17.34
Kuittinen Soili TP EIL -
Katajamäki Tuija KauWi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasonen Kirsi TP 45.29 0.00.00 55.00 52.77
2 Maijala Sari EE 52.32 0.07.03 46.19 44.31
3 Oikarinen Sirkka TP 55.04 0.09.35 42.70 40.97
4 Rajamäki Terhi KangSK 56.00 0.10.31 40.65 39.00
5 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 57.16 0.11.47 38.44 36.88
6 Jalanto Terttu KangSK 1.03.29 0.18.00 33.49 32.13
Kankaanranta Marja RastiE4 EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 55.22 0.00.00 48.43 46.64
2 Niemi Tuire TP 1.02.08 0.06.46 42.56 40.99
3 Sivén Hannele ÄhtU 1.03.06 0.07.44 41.33 39.81
4 Lähteenmäki Pirjo PR 1.04.45 0.09.23 39.71 38.25
5 Nurminen Aila Hiisi 1.05.26 0.10.04 38.74 37.31
6 Lankia Hilkka TP 1.08.45 0.13.23 36.34 35.00
7 Laukkanen Kirsti HlT 1.11.41 0.16.19 34.34 33.07
8 Lavikainen Pirjo KangSK 1.11.57 0.16.35 33.71 32.46
9 Virtanen Marjo Hiisi 1.13.46 0.18.24 32.38 31.19
10 Antila Suvi PäLuLu 1.19.12 0.23.50 29.70 28.60
11 Toivanen Tuula RaN 1.29.33 0.34.11 25.86 24.90
Koskialho Elisabeth EuVe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 1.02.16 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Marja-Terttu VaHa 32.20 0.00.00
2 Sulander Mirja-Liisa EE 38.24 0.06.04