FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* eGames 2022 2. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 1.03.14 0.00.00 92.75 96.69
2 Sorsa Aleksi TP 1.05.06 0.01.52 89.64 93.45
3 Heinonen Samuel PR 1.06.37 0.03.23 87.16 90.86
4 Heiska Samu TuMe 1.06.51 0.03.37 86.41 90.09
5 Suna Jussi TuMe 1.07.48 0.04.34 84.77 88.38
6 Joensuu Ari-Pekka PR 1.10.33 0.07.19 81.05 84.50
7 Ray Jonathan OK77 1.11.57 0.08.43 79.07 82.43
8 Hapola Tuomas RaKaS 1.12.06 0.08.52 78.50 81.83
9 Sevelius Emil OK77 1.13.02 0.09.48 77.09 80.37
10 Jern Tobias OK77 1.14.49 0.11.35 74.86 78.04
11 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.14.50 0.11.36 74.45 77.62
12 Tommila Juha Hiisi 1.15.21 0.12.07 73.55 76.68
13 Saramäki Niklas Lynx 1.15.35 0.12.21 72.94 76.04
14 Vaismaa Lassi HS 1.17.01 0.13.47 71.20 74.23
15 Silvennoinen Oskari KR 1.18.40 0.15.26 69.33 72.28
16 Helander Iisak Pohjant 1.20.45 0.17.31 67.18 70.04
17 Mäkinen Tuukka MSParma 1.21.31 0.18.17 66.19 69.00
18 Hällström af Fabian OK77 1.22.00 0.18.46 65.44 68.23
19 Järvenpää Antti OK77 1.24.15 0.21.01 63.35 66.04
20 Lipponen Olli LeSi 1.25.34 0.22.20 62.03 64.67
21 Kinni Juho TP 1.26.40 0.23.26 60.90 63.49
22 Kerkola Nico AngA 1.26.46 0.23.32 60.50 63.07
23 Holmback Hannes OK77 1.29.13 0.25.59 58.51 60.99
24 Kerkola Teemu AngA 1.36.15 0.33.01 53.93 56.22
25 Lintula Veikka Trian 1.36.26 0.33.12 53.52 55.79
26 Melin Christoffer OK77 1.37.45 0.34.31 52.50 54.73
27 Kettunen Pyry SäynSa 1.38.54 0.35.40 51.59 53.78
Lohtander Aleksi RaLu EIL -
Penttinen Topi MSParma EIL -
Arola Topias PR EIL -
Jern Jonas PR EIL -
Fomin Daniil TuS EIL -
Vuori Justus TuS EIL -
Eerola Mikko TP EIL -
Tala Miika HS KES -
Sorsa Lauri HiKi KES -
Liukkonen Oskari HiKi KES -
blunt francis KuUS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 1.07.06 0.00.00 79.72 78.30
2 Mäkelä Jaakko SuSe 1.10.53 0.03.47 74.44 73.11
3 Lassila Mikko HS 1.11.26 0.04.20 72.85 71.55
4 Kleemola Lauri Lynx 1.13.55 0.06.49 69.41 68.17
5 Mäkelä Ville SuSe 1.14.09 0.07.03 68.21 66.99
6 Rissanen Jaakko LapVe 1.16.42 0.09.36 64.99 63.83
7 Jääskeläinen Henri RaHa 1.16.56 0.09.50 63.85 62.71
8 Mehtälä Erkka HiKi 1.18.04 0.10.58 61.98 60.88
9 Forsström Calle Rasebor 1.20.47 0.13.41 59.00 57.94
10 Ilmakunnas Ilari Pihkan 1.26.25 0.19.19 54.31 53.34
11 Rintanen Marko Mesik 1.42.47 0.35.41 44.95 44.15
12 Parikka Lasse HU-46 1.48.24 0.41.18 41.95 41.20

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari LS-37 1.09.08 0.00.00 59.24 57.42
2 Wester Sebastian Trian 1.10.23 0.01.15 57.40 55.63
3 Matilainen Juha LS-37 1.11.32 0.02.24 55.69 53.98
4 Välikorpi Jari RasKu 1.17.00 0.07.52 51.01 49.45
5 Väänänen Heikki Pihkan 1.17.16 0.08.08 50.12 48.58
6 Forsström Oscar Rasebor 1.24.15 0.15.07 45.30 43.91
7 Sinnelä Harri SuSi 1.24.34 0.15.26 44.47 43.10
8 Sauso Riku HS 1.27.43 0.18.35 42.23 40.94
9 Lassila Jussi PiTa 1.29.35 0.20.27 40.73 39.48
10 Ruokolainen Mikko OK77 1.42.03 0.32.55 35.21 34.13
11 Korin Matias HS 1.51.15 0.42.07 31.79 30.82
Asikainen Saku Hiisi EIL -
Kuparinen Kalle HS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 58.52 0.00.00 67.85 69.14
2 Mutka Manu TuMe 1.02.39 0.03.47 63.25 64.45
3 Peltola Juha MSParma 1.03.05 0.04.13 62.32 63.50
4 Ritasalo Teemu EsAk 1.04.25 0.05.33 60.54 61.69
5 Packalen Totte Lynx 1.09.58 0.11.06 55.28 56.34
6 Sillanpää Sampo Lynx 1.10.06 0.11.14 54.73 55.77
7 Koivula Jeppe HS 1.14.10 0.15.18 51.30 52.28
8 Vaherlehto Tuomas EsAk 1.20.01 0.21.09 47.16 48.06
9 Frey Alexander OK77 1.20.09 0.21.17 46.69 47.57
10 Åkerman Anders HiKi 1.21.46 0.22.54 45.38 46.24
11 Honkakari Jussi RaVi 1.22.05 0.23.13 44.82 45.67
12 Korhonen Tomi HyRa 1.31.14 0.32.22 39.98 40.74
13 Heikkonen Rami SuSi 1.41.14 0.42.22 35.72 36.40
14 Malmi Ilkka HS 1.49.44 0.50.52 32.66 33.28
15 Farkas David HS 1.50.39 0.51.47 32.11 32.72
16 Gustafsson Henrik SV 1.51.26 0.52.34 31.60 32.20
17 Matilainen Teemu RaHa 1.53.47 0.54.55 30.67 31.25
18 Viero Jussi LaihLu 2.03.46 1.04.54 27.94 28.47
19 Hiltunen Matti HlT 2.17.24 1.18.32 24.94 25.41
Laaksonen Markku Rasti88 EIL -
Laine Kari HiKi EIL -
Määttä Mikko MSParma EIL -
Hongisto Osmo LoJa EIL -
Kankaanpää Vesa OK77 HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Juho EsSu 1.08.49 0.00.00 63.27 57.38
2 Heikkinen Aaro HS 1.12.45 0.03.56 58.85 53.37
3 Koivula Emil HS 1.14.48 0.05.59 56.27 51.03
4 Kivikoski Pyry RaHa 1.17.37 0.08.48 53.29 48.33
5 Ruusu Rasmus EsSu 1.18.53 0.10.04 51.51 46.72
6 Korento Benjamin OK77 1.22.23 0.13.34 48.44 43.93
7 Länsiluoto Juho HS 1.47.13 0.38.24 36.55 33.14
8 Haara Eino HS 1.50.34 0.41.45 34.78 31.55
9 Gustafsson Daniel Trian 1.52.02 0.43.13 33.68 30.55
10 Hyvärinen Luukas EsSu 1.58.13 0.49.24 31.30 28.39

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 57.54 0.00.00 65.29 63.53
2 Loukkalahti Marko HiKi 58.51 0.00.57 63.60 61.88
3 Tala Tuomas HS 1.01.54 0.04.00 59.85 58.24
4 Piiparinen Panu HiKi 1.04.42 0.06.48 56.68 55.15
5 Rintanen Riku HiKi 1.04.58 0.07.04 55.86 54.35
6 Anttonen Mikael KaRa 1.09.01 0.11.07 52.04 50.63
7 Kerkola Mika SuSi 1.11.04 0.13.10 50.00 48.65
8 Liljeström Kimmo HS 1.12.28 0.14.34 48.52 47.21
9 Taskila Sakari LeSi 1.19.07 0.21.13 43.96 42.77
10 Havento Jukka KaRa 1.23.52 0.25.58 41.02 39.91
11 Tähtinen Timo HS 1.30.47 0.32.53 37.48 36.47
12 Putkinen Kimmo RaVi 1.41.40 0.43.46 33.10 32.20
13 Nurmiainen Jouko Rasebor 1.42.44 0.44.50 32.38 31.51
14 Kivelä Tuomas Raus 1.48.53 0.50.59 30.21 29.39
15 Paajanen Jarkko Jyry 1.54.07 0.56.13 28.49 27.72
16 Laaksonheimo Jyrki HyRa 3.09.18 2.11.24 16.98 16.52
Ritvanen Paavo Pihkan EIL -
Donner Mikael OK77 EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Jere PR 58.54 0.00.00 54.83 58.21
2 Mikkola Jyrki KanSu 1.16.22 0.17.28 39.12 41.53
3 Soisalo Tuomas HS 1.21.54 0.23.00 33.52 35.58
Valkonen Henri IHR EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 57.35 0.00.00 83.18 81.94
2 Schoultz von Katja PIF 1.00.36 0.03.01 77.86 76.69
3 Hakala Maija HlS 1.00.58 0.03.23 76.21 75.07
4 Saarimäki Heini AngA 1.01.23 0.03.48 74.52 73.40
5 Simonsén Suvi RasKa 1.02.12 0.04.37 72.39 71.30
6 Haajanen Sofia Pohjant 1.06.21 0.08.46 66.78 65.78
7 Julkunen Sonja MSParma 1.16.39 0.19.04 56.87 56.01
8 Penzina Kseniia RR 1.19.16 0.21.41 54.08 53.27
9 Kanko Natalia KangSK 1.19.56 0.22.21 52.73 51.94
10 Donner Isabel OK77 1.20.01 0.22.26 51.78 51.00
Pellonperä Sofia TP HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 52.40 0.00.00 59.19 58.11
2 Oksanen Teijo HS 55.45 0.03.05 55.50 54.48
3 Heinilä Hannu RaVa 59.52 0.07.12 51.29 50.35
4 Parttimaa Timo AngA 1.02.49 0.10.09 48.51 47.62
5 Ojanen Tuomas HS 1.02.57 0.10.17 48.04 47.15
6 Kahiala Jari Pihkan 1.03.42 0.11.02 47.11 46.24
7 Niinimäki Risto Pihkan 1.06.38 0.13.58 44.68 43.86
8 Huotari Reijo Pihkan 1.10.58 0.18.18 41.62 40.86
9 Virta Marko TuS 1.11.37 0.18.57 40.92 40.17
10 Kyhäräinen Jukka HS 1.11.48 0.19.08 40.49 39.74
11 Ojalainen Jorma SKVuoks 1.13.51 0.21.11 39.05 38.33
12 Ekström Thomas MSParma 1.16.07 0.23.27 37.58 36.89
13 Torvinen Pekka SiiRa 1.22.17 0.29.37 34.48 33.84
14 Pietikäinen Timo Pihkan 1.27.02 0.34.22 32.33 31.73
15 Lönnfeldt Erik OK77 1.31.10 0.38.30 30.61 30.04
16 Mikkola Sakari HS 1.31.30 0.38.50 30.24 29.68
17 Huhtanen Ossi TP 1.33.51 0.41.11 29.23 28.69
18 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.49.04 0.56.24 24.94 24.48
19 Ilomäki Mikko LS-37 2.20.08 1.27.28 19.24 18.89
Jaatinen Tapio SKVuoks EIL -
Pesola Sakari RasKe EIL -
Westerholm Jouni Trian KES -
Matilainen Kari HS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Jussi KR 55.34 0.00.00 58.09 57.34
2 Vestola Heikki NaTe 59.02 0.03.28 54.09 53.39
3 Mannila Jussi KangSK 1.04.21 0.08.47 49.09 48.45
4 Paganus Ari AngA 1.06.04 0.10.30 47.29 46.67
5 Vuorinen Pekka Trian 1.07.40 0.12.06 45.66 45.07
6 Reinikka Kenneth HyRa 1.08.37 0.13.03 44.52 43.95
7 Frilander Heikki Trian 1.09.42 0.14.08 43.33 42.77
8 Uusikartano Simo TuMe 1.13.41 0.18.07 40.52 40.00
9 Kiviniitty Jyrki EsAk 1.16.16 0.20.42 38.70 38.19
10 Kivikoski Jouni RaHa 1.33.34 0.38.00 31.17 30.77
Joensuu Raimo SKUusi KES -
Asikainen Timo Hiisi KES -
Virtanen Markku LamSä KES -
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -
Vornanen Pekka SuoVa HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Silja OH 54.16 0.00.00 75.75 70.87
2 Heikkinen Ida VeVe 59.04 0.04.48 64.37 60.23
3 Taulavuori Anni AlatPi 1.12.15 0.17.59 48.36 45.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 54.37 0.00.00 50.72 51.79
2 Vennelä Simo-Pekka NaTe 55.11 0.00.34 49.97 51.02
3 Malinen Jouko RR 55.42 0.01.05 49.27 50.31
4 Lehtinen Timo RaTU 55.48 0.01.11 48.95 49.98
5 Toivonen Esa TarpSu 57.14 0.02.37 47.50 48.50
6 Saarimäki Ilkka AngA 57.43 0.03.06 46.87 47.86
7 Heikka Jarmo HiKi 57.51 0.03.14 46.54 47.52
8 Karamo Jouko HS 58.03 0.03.26 46.16 47.13
9 Kekoni Lauri HS 58.12 0.03.35 45.82 46.78
10 Valtanen Simo HinnYr 58.33 0.03.56 45.32 46.28
11 Niemi Arto RR 1.00.25 0.05.48 43.71 44.63
12 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.00.26 0.05.49 43.48 44.40
13 Pelkonen Heikki NaTe 1.01.58 0.07.21 42.19 43.08
14 Ojapalo Ilkka RR 1.02.47 0.08.10 41.44 42.31
15 Hyppänen Timo EKSu 1.02.50 0.08.13 41.20 42.07
16 Kaura-aho Pertti Jyry 1.02.56 0.08.19 40.93 41.79
17 Tervo Arhi ONMKY 1.03.50 0.09.13 40.15 40.99
18 Halme Tapio AngA 1.05.08 0.10.31 39.14 39.97
19 Saramäki Jukka Lynx 1.10.48 0.16.11 35.83 36.58
20 Kuivala Hannu TuS 1.11.18 0.16.41 35.39 36.14
21 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.12.13 0.17.36 34.77 35.50
22 Nurminen Jouko TP 1.14.18 0.19.41 33.62 34.32
23 Kuivala Juha TuS 1.15.59 0.21.22 32.70 33.39
24 Pulkkinen Erkki RaLu 1.16.09 0.21.32 32.46 33.14
24 Liikkanen Reima LaTa 1.16.09 0.21.32 32.46 33.14
26 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.19.57 0.25.20 30.59 31.24
27 Jokinen Matti TuVi 1.21.03 0.26.26 30.02 30.65
28 Kumpulainen Olli JäPa 1.25.26 0.30.49 28.32 28.92
29 Ahlqvist Hannu RiSu 1.35.20 0.40.43 25.25 25.78
Hautala Matti ONMKY EIL -
Rantala Jari Koovee EIL -
Antell Kai KeU KES -
Toikkanen Jukka PorvU KES -
Herranen Timo Jyry HYL -
Heinonen Veli-Matti RR HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 49.16 0.00.00 63.63 63.18
2 Vuorela Hanna EsAk 1.05.11 0.15.55 47.54 47.20
3 Wolff Charlotta Rasebor 1.09.53 0.20.37 43.82 43.51
4 Mashina Anna LS-37 1.10.24 0.21.08 42.99 42.68
5 Forssten Ann-Sofie Pihkan 1.10.53 0.21.37 42.18 41.88
6 Rajamäki Riikka HS 1.14.54 0.25.38 39.44 39.16
7 Sidensnöre Tiina Jyry 1.19.15 0.29.59 36.82 36.56
8 Sillanpää Hanna Lynx 1.19.29 0.30.13 36.25 36.00
9 Kirves Hetti SKUusi 1.20.33 0.31.17 35.33 35.07
10 Valkonen Anu HS 1.21.00 0.31.44 34.68 34.44
11 Palo Unna-Sisko HS 1.24.23 0.35.07 32.86 32.63
12 Suikkanen Tiina KaRa 1.25.05 0.35.49 32.17 31.94
13 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.36.56 0.47.40 27.86 27.66
Kiiski Johanna HS EIL -
Laapas Kaisa RR EIL -
Luurila Mervi Jyry EIL -
Malmi Päivi HS KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Roosa VeVe 55.24 0.00.00 60.93 57.66
2 Poijärvi Aino Koovee 1.13.33 0.18.09 42.45 40.18
3 Rehberger Nadja HS 1.18.54 0.23.30 36.36 34.42
Mänty Elisa RR EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orkola Saana HiKi 1.09.54 0.00.00
Turkka Saara KS EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HiKi 53.30 0.00.00 66.04 63.45
2 Lindholm Sara Rasebor 58.04 0.04.34 59.33 57.00
3 Toivonen Sirra KangSK 58.42 0.05.12 57.18 54.94
4 Tervo Johanna Pihkan 1.02.24 0.08.54 52.38 50.32
5 Weckman Sanna VeVe 1.07.46 0.14.16 46.92 45.08
6 Vaara Inga-Maria KaRa 1.10.40 0.17.10 43.75 42.03
Vaaralahti Kirsi HyRa EIL -
Havu Paula EsAk EIL -
Kostamoinen Ulrika HS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 55.33 0.00.00 61.58 57.27
2 Laurila Anneli Trian 1.11.49 0.16.16 46.92 43.64
3 Torp-Donner Heidi OK77 1.13.16 0.17.43 45.29 42.12
4 Lamppu Tiina MSParma 1.16.51 0.21.18 42.51 39.54
5 Rajamäki Sohvi HS 1.17.08 0.21.35 41.69 38.77
6 Huhtala Heli HS 1.17.39 0.22.06 40.75 37.90
7 Åberg Inga-Lill Trian 1.17.41 0.22.08 40.07 37.27
8 Heikkinen Anniina VeVe 1.17.44 0.22.11 39.39 36.63
9 Vaho Hilleriikka HS 1.21.53 0.26.20 36.76 34.19
10 Suorsa Mervi Pihkan 1.30.24 0.34.51 32.73 30.44
11 Vikström Liisa Pihkan 1.47.14 0.51.41 27.11 25.22

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Roosa HiKi 46.32 0.00.00 66.44 62.69
2 Iso-Markku Paula Lynx 53.15 0.06.43 56.60 53.41
3 Annala Vilma KangSK 56.46 0.10.14 51.74 48.82
4 Kanko Ruut KangSK 1.06.44 0.20.12 42.85 40.43
5 Sandberg Katarina HS 1.27.18 0.40.46 31.87 30.07
6 Antell Saara KeU 1.42.27 0.55.55 26.40 24.91
7 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 1.53.44 1.07.12 23.10 21.80

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Anton EsSu 41.53 0.00.00 54.86 50.82
2 Haara Väinö HS 47.03 0.05.10 47.61 44.10
3 Kemppainen Aarne EsSu 51.53 0.10.00 42.07 38.97
4 Mjösund Linus EsSu 54.59 0.13.06 38.65 35.81
5 Länsiluoto Väinö HS 1.21.37 0.39.44 25.34 23.47
6 Hahto Vili Pihkan 1.23.15 0.41.22 24.15 22.37
Kuronen Aleksi Jyry EIL -
Donner Jeremy OK77 EIL -
Holmberg Valter EsSu EIL -
Kirves Antti SKUusi EIL -
Saranen Mikael Pihkan EIL -
Sandberg Oskar EsSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Simo PiTa 49.17 0.00.00 45.07 46.63
2 Kerkola Pekka HlT 50.36 0.01.19 43.69 45.20
3 Hintukainen Keijo TuS 50.59 0.01.42 43.16 44.65
4 Rautanen Pauli JäPa 51.46 0.02.29 42.30 43.77
5 Turunen Erkki SuSe 53.46 0.04.29 40.54 41.94
6 Nippala Juhani Jyry 55.46 0.06.29 38.90 40.24
7 Laine Harri KauKa 56.11 0.06.54 38.42 39.75
8 Peltola Oke TuS 56.12 0.06.55 38.22 39.55
9 Salmenoja Pertti HirvHe 56.15 0.06.58 38.01 39.32
10 Helkkula Rauli TuMe 56.38 0.07.21 37.56 38.87
11 Parkkonen Reima Pihkan 56.49 0.07.32 37.26 38.55
12 Jauhiainen Pentti Trian 57.06 0.07.49 36.89 38.17
13 Peippo Tapio JoKu 57.22 0.08.05 36.54 37.81
14 Tamminen Pentti PertPe 59.10 0.09.53 35.25 36.47
15 Tervo Vesa RR 1.00.05 0.10.48 34.54 35.74
16 Rasmus Reijo TarpSu 1.01.06 0.11.49 33.80 34.97
17 Turku Vesa HS 1.01.47 0.12.30 33.25 34.41
18 Tolvanen Mauri LeSi 1.04.57 0.15.40 31.47 32.56
19 Lassila Heikki PiTa 1.05.15 0.15.58 31.17 32.25
20 Vuorinen Lasse AngA 1.05.46 0.16.29 30.76 31.83
21 Tarvainen Juhani PiTa 1.06.18 0.17.01 30.36 31.41
22 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.06.20 0.17.03 30.19 31.23
23 Miettinen Kauko SuoVa 1.07.54 0.18.37 29.34 30.35
24 Kurvinen Veijo HiKi 1.09.46 0.20.29 28.40 29.39
25 Laine Jaakko HS 1.14.12 0.24.55 26.57 27.49
26 Kallio Lasse SuSi 1.15.35 0.26.18 25.94 26.84
27 Kataja Lasse SuSi 1.27.35 0.38.18 22.27 23.04
28 Nykänen Pentti Jyry 1.32.57 0.43.40 20.87 21.59
29 Kangasaho Simo HiKi 1.34.51 0.45.34 20.34 21.05
30 Hotti Reino HS 1.37.48 0.48.31 19.62 20.30
Nieminen Pertti RR EIL -
Lindberg Pekka LeSi EIL -
Leino Tapio HS EIL -
Hillo Heikki VaHa EIL -
Terävä Seppo Pihkan HYL -
Laukka Ville Raus HYL -
Koivula Jouko HS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 50.18 0.00.00 58.54 57.19
2 Kerkola Tiina SuSi 50.28 0.00.10 57.80 56.47
3 Kekäläinen Kaija HS 53.50 0.03.32 53.67 52.44
4 Juote Taina Pihkan 57.31 0.07.13 49.76 48.61
5 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 57.52 0.07.34 48.98 47.85
6 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 59.15 0.08.57 47.37 46.28
7 Sipponen Eija PR 1.01.02 0.10.44 45.53 44.48
8 Huhtanen Meri TP 1.01.20 0.11.02 44.86 43.83
9 Matilainen Mirja HS 1.02.00 0.11.42 43.93 42.92
10 Kukkola Sinikka KuoSu 1.02.27 0.12.09 43.17 42.18
11 Havia-Kinnala Helena AngA 1.06.12 0.15.54 40.31 39.38
12 Seppälä Anu EE 1.07.43 0.17.25 39.00 38.10
13 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.10.20 0.20.02 37.16 36.30
14 Filipsson-Korento Lena OK77 1.15.28 0.25.10 34.26 33.47
15 Punta Eeva KR 1.17.22 0.27.04 33.06 32.30
16 Törmänen Eeva EsAk 1.21.56 0.31.38 30.89 30.17
17 Franssila Hanna AngA 1.24.54 0.34.36 29.48 28.80

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 55.21 0.00.00 56.55 55.68
2 Lallo Tuula Trian 1.01.30 0.06.09 49.80 49.04
3 Kerkola Maija HlT 1.06.46 0.11.25 44.87 44.18
4 Eisanen Tea MaMa 1.06.58 0.11.37 43.73 43.06
5 Pelto-Huikko Anne Hiisi 1.07.45 0.12.24 42.24 41.59
6 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.22.40 0.27.19 33.80 33.28
7 Kallio Arja RiSu 1.51.51 0.56.30 24.39 24.01
Airaksinen Merja KuoSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päärni Iina MSParma 52.38 0.00.00 47.77 40.79
2 Sauso Aada HS 54.46 0.02.08 43.62 37.24
3 Kankainen Essi EsSu 59.38 0.07.00 37.95 32.40
4 Backman Alexandra OK77 1.11.52 0.19.14 29.74 25.39
Noponen Terhi EsSu EIL -
Farkas Villö EsSu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 42.28 0.00.00 45.85 45.05
2 Kuusi Klaus Mesik 44.22 0.01.54 43.68 42.92
3 Inkinen Paavo Jyry 46.04 0.03.36 41.87 41.14
4 Tammisaari Pentti HirvHe 47.27 0.04.59 40.46 39.75
5 Peltola Timo MSParma 48.09 0.05.41 39.68 38.99
6 Liljeström Åge HS 49.30 0.07.02 38.41 37.75
7 Rautarae Veikko HirvHe 50.59 0.08.31 37.12 36.47
8 Laine Erkki AngA 59.09 0.16.41 31.84 31.28
9 Korhonen Seppo OH 1.00.34 0.18.06 30.94 30.40
10 Mustranta Antti HS 1.00.41 0.18.13 30.73 30.20
11 Valtee Pertti HS 1.00.45 0.18.17 30.55 30.02
12 Reinikainen Pentti Jyry 1.01.32 0.19.04 30.01 29.49
13 Tiitola Tero RasKa 1.02.18 0.19.50 29.49 28.98
14 Laine Juhani KaRa 1.04.55 0.22.27 28.16 27.68
15 Kallio Kari SuSi 1.06.40 0.24.12 27.29 26.82
16 Virtanen Markku EsAk 1.09.02 0.26.34 26.22 25.77
17 Kivistö Erkki Pihkan 1.09.37 0.27.09 25.87 25.42
18 Orrensalo Reijo TuVi 1.09.42 0.27.14 25.71 25.26
19 Wessman Risto HiKi 1.10.27 0.27.59 25.31 24.87
20 Erkiö Hannu HS 1.12.23 0.29.55 24.50 24.08
21 Mäkinen Jaakko AngA 1.15.22 0.32.54 23.41 23.01
22 Kokkonen Seppo KeU 1.15.43 0.33.15 23.18 22.78
23 Tiura Tapio HS 1.16.13 0.33.45 22.91 22.51
24 Latvasto Erkki HS 1.20.41 0.38.13 21.53 21.16
25 Aho Olavi HS 1.21.02 0.38.34 21.32 20.95
26 Koivula Keijo HyRa 1.21.21 0.38.53 21.13 20.76
27 Jokela Erkki LeSi 1.22.17 0.39.49 20.78 20.42
28 Laine Eero RaVi 1.22.20 0.39.52 20.66 20.30
29 Kytöjoki Juhani Jyry 1.34.47 0.52.19 17.85 17.54
30 Helin Jorma Jyry 1.39.01 0.56.33 16.99 16.70
Hartikainen Pertti S. RiSu EIL -
Haaja Reijo VaHa EIL -
Rantakangas Erkki JSRasti EIL -
Sane Kari HS KES -
Hyvönen Eero PorvU KES -
Grönroos Timo MSParma KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 54.48 0.00.00 54.34 52.02
2 Hakomäki Kirsi HS 59.55 0.05.07 49.08 46.98
3 Kalliola Pirkko MaMa 1.00.58 0.06.10 47.62 45.59
4 Liimatainen Raili HyRa 1.02.58 0.08.10 45.52 43.57
5 Pulkkinen Arja JoKu 1.11.48 0.17.00 39.40 37.72
6 Laaksonen Anita TarpSu 1.21.47 0.26.59 34.13 32.68
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.22.17 0.27.29 33.48 32.04
8 Kangasaho Sirpa HiKi 1.23.37 0.28.49 32.50 31.11
9 Karjalainen Päivi PiVe 1.32.53 0.38.05 28.85 27.62
10 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.38.33 0.43.45 26.82 25.67
11 Suna Eija MSParma 1.55.48 1.01.00 22.50 21.54
12 Ojapalo Anneli RR 2.22.26 1.27.38 18.03 17.26
Raiko Erja HyRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 38.03 0.00.00 36.05 36.64
2 Karjalainen Jouko HS 52.03 0.14.00 25.86 26.28
3 Palomäki Mikko HyRa 53.45 0.15.42 24.56 24.96
4 Erkkilä Erkki JäPa 54.40 0.16.37 23.68 24.07
5 Kiiski Osmo SomEsa 55.34 0.17.31 22.83 23.21
6 Heikinheimo Matti HS 55.52 0.17.49 22.25 22.61
7 Salmela Kosti PihtTu 58.10 0.20.07 20.93 21.27
8 Österberg Reino LeSi 1.06.11 0.28.08 18.00 18.30
9 Nuotio Olli SomEsa 1.09.14 0.31.11 16.84 17.12
Kuutti Jorma PertPe EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 37.43 0.00.00 45.13 43.44
2 Haatio Pirkko HS 42.09 0.04.26 39.92 38.42
3 Kajava Ritva HlS 46.00 0.08.17 36.15 34.80
4 Mononen Ritva HlS 46.27 0.08.44 35.38 34.05
5 Laitinen Hellevi EsAk 47.59 0.10.16 33.84 32.57
6 Kurvinen Ulla HiKi 53.22 0.15.39 30.06 28.93
7 Kämäräinen Paula HiKi 54.37 0.16.54 29.01 27.92
8 Toivonen Vellamo OK77 55.46 0.18.03 28.06 27.01
9 Patronen Lea EsAk 59.03 0.21.20 26.17 25.19
10 Nurminen Eija TP 1.05.38 0.27.55 23.24 22.37
11 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.08.07 0.30.24 22.11 21.28
12 Törrö Maria-Leena VaHa 1.14.58 0.37.15 19.83 19.08
Turku Kaija HS KES -
Laine Irmeli KaRa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 1.03.03 0.00.00 38.25 36.96
2 Salmela Juulia RiSu 1.05.38 0.02.35 35.83 34.61
3 Ohramaa Tuula Jyry 1.14.50 0.11.47 30.62 29.58
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.22.48 0.19.45 26.94 26.03
5 Torp Tytti HS 1.29.36 0.26.33 24.23 23.40
6 Kuutti Kirsti PertPe 1.32.11 0.29.08 22.89 22.12
7 Ahonen Ulla HlS 1.43.46 0.40.43 19.76 19.09
Rahkasuo Kaarina Rasti88 EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hurme Heikki HPV 52.58 0.00.00 29.45 30.30
2 Ranta Esko LS-37 1.00.25 0.07.27 24.53 25.23
3 Jokinen Eino HyRa 1.09.08 0.16.10 20.31 20.89
4 Ijas Johannes KeU 1.26.07 0.33.09 15.40 15.84

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 57.14 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.33.24 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kauniskangas Lauri EsSu 15.33 0.00.00
2 Saranen Samuel Pihkan 16.25 0.00.52
3 Ahola Miska HyRa 16.54 0.01.21
4 Kinni Otto EsSu 18.36 0.03.03
5 Björk Vincent OK77 19.24 0.03.51
6 Kanchanasthira Otso EsSu 19.53 0.04.20
7 Hahtela Topi EsSu 21.16 0.05.43
8 Tommila Lassi EsSu 21.29 0.05.56
9 Tornivaara Peik EsSu 21.40 0.06.07
10 Kupiainen Sulo EsSu 21.54 0.06.21
11 Koskinen Otso EsSu 25.17 0.09.44
12 Jakobsson Einari Jyry 26.56 0.11.23
13 Waltari Taavi EsSu 27.11 0.11.38
14 Waltari Alvar EsSu 28.38 0.13.05
15 Koskenvuo Veikko EsSu 32.15 0.16.42
16 Hahtela Olli EsSU 34.00 0.18.27
17 Lehtola Noel Lynx 34.02 0.18.29
18 Määttä Paulus MSParma 35.08 0.19.35
19 Maaranen Jimi EsSu 44.00 0.28.27
20 Hirvonen Lenni EsSu 45.33 0.30.00
21 Viero Aapo EsSu 54.04 0.38.31
Hyvämäki Onni RR EIL -
Rintanen Petrus EsSu EIL -
Turkka Teo KS EIL -
Holstila Touko EsSu EIL -
Laaksonen Isak PR EIL -
Kaján Eelis EsSu EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Elias HS 23.05 0.00.00
2 Teuri Linus EsSu 46.36 0.23.31
Jantunen Olli EsSu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekqvist Otto HiKi 23.40 0.00.00
2 Matilainen Sakari EsSu 26.19 0.02.39
3 Eskelinen Kaarlo EsSu 54.08 0.30.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kekarainen Urho EsSu 25.58 0.00.00
2 Leskinen Eino Lynx 28.40 0.02.42
3 Ekström Lassi MSParma 31.11 0.05.13
4 Ahola Miko HyRa 31.37 0.05.39
5 Holstila Unto EsSu 32.37 0.06.39
6 Farkas Niklas EsSu 32.38 0.06.40
7 Koistinen Tuomas EsSu 34.34 0.08.36
8 Fey Mark EsSu 36.58 0.11.00
9 Packalen Jonas Lynx 37.53 0.11.55
10 Kinni Aaro EsSu 38.26 0.12.28
11 Backman Sebastian OK77 40.23 0.14.25
12 Sandberg Onni EsSu 43.39 0.17.41
13 Ahti Kyösti EsSu 46.59 0.21.01
Åkerman Oskar HiKi EIL -
Laapas Oliver RR EIL -
Marjoniemi Jesse RaVi EIL -
Norrgård Viking EsSu HYL -

Sarja H14L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Unto EsSu 44.54 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Kasper EsSu 30.00 0.00.00
2 Mjösund Rasmus EsSu 30.18 0.00.18
3 Juvaste Samuel EsSu 31.25 0.01.25
4 Varvikko Aaro EsAk 31.26 0.01.26
5 Lunttila Topias EsSu 42.09 0.12.09
6 Ilomäki Tomi RaVi 43.51 0.13.51
7 Matilainen Tuomas EsSu 50.38 0.20.38
8 Rintanen Kasper EsSu 57.09 0.27.09
Ekqvist Leo HiKi EIL -
Björk Cedric OK77 EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 26.04 0.00.00
2 Lillandt Erik EsSu 34.31 0.08.27
3 Pirilä Petrus EsSu 35.31 0.09.27
Aaltonen Arttu HiKi EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvämäki Vilja RR 18.54 0.00.00
2 Leskinen Elsa Lynx 21.06 0.02.12
3 Solin Emma EsSu 24.28 0.05.34
4 Kääriäinen Viivi EsSu 24.44 0.05.50
5 Tommila Linda EsSu 25.25 0.06.31
6 Lehtonen Linnea EsSu 25.30 0.06.36
7 Lehtonen Lydia EsSu 27.40 0.08.46
8 Ruokolainen Halla OK77 28.07 0.09.13
9 Ojapalo Odessia Lynx 31.52 0.12.58
10 Lassila Sanni HS 32.45 0.13.51
11 Säde Anni OK77 35.06 0.16.12
12 Heikkilä Riina EsSu 35.42 0.16.48
13 Mikkola Sara EsSu 38.32 0.19.38
14 Karhu Helmi EsSu 38.45 0.19.51
15 Salamäki Venla EsSu 39.10 0.20.16
16 Nuuja Elvira EsSu 40.05 0.21.11
17 Kemppainen Hilla EsSu 43.29 0.24.35
18 Keskitalo Aino EsSu 49.16 0.30.22
19 Hartikainen Aino EsSu 57.26 0.38.32
Laine Pinja EsSu EIL -
Malmi Ellen HS EIL -
Talasniemi Saimi EsSu EIL -
Lassila Miisa HS EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jacobson Jenny OK77 27.26 0.00.00
2 Ojapalo Olivia Lynx 28.44 0.01.18
3 Forsström Victoria Lynx 33.27 0.06.01
4 Kupiainen Sylvi EsSu 57.22 0.29.56
Holappa Janni EsSu KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Varvikko Iina EsAk 22.50 0.00.00
2 Hiltunen Helka HlT 24.09 0.01.19
3 Koskinen Kaisla SKUusi 26.55 0.04.05
Solin Fanny EsSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 21.50 0.00.00
2 Niemi Minka EsSu 24.03 0.02.13
3 Kauniskangas Sara EsSu 28.25 0.06.35
4 Piirainen Roosa EsSu 48.02 0.26.12
5 Hiisilä Emma EsSu 52.22 0.30.32
Sauso Edith HS EIL -
Hilasvuori Venla EsSu EIL -
Mottram Belinda EsSu HYL -

Sarja D14L
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Torkko Essi EsSu 1.03.33 0.00.00
Kankainen Heta EsSu EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 18.51 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 31.23 0.12.32
3 Karelo Linnea EsSu 44.42 0.25.51
Länsiluoto Venla HS HYL -
Värtinen Vanessa OK77 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eskola Inka EsSu 35.02 0.00.00
2 Lantela Liina EsSu 37.57 0.02.55
3 Lamppu Lotta MSParma 40.09 0.05.07
4 Lamppu Laura MSParma 42.14 0.07.12
5 Nurmiainen Elsa Rasebor 43.48 0.08.46
6 Kulikova Maria EsSu 1.00.18 0.25.16
7 Koivula Ida HS 1.02.25 0.27.23