FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* eGames 2022 1. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 35.12 0.00.00 91.74 94.77
2 Heiska Samu TuMe 35.29 0.00.17 90.65 93.64
3 Vuori Justus TuS 36.16 0.01.04 88.34 91.26
4 Eerola Mikko TP 38.19 0.03.07 83.28 86.03
5 Hapola Tuomas RaKaS 38.42 0.03.30 82.13 84.84
6 Pihl Peeter MSParma 39.06 0.03.54 80.96 83.63
7 Sirén Mikko AngA 39.20 0.04.08 80.16 82.80
8 Leskinen Aleksi Lynx 39.21 0.04.09 79.80 82.43
9 Saramäki Niklas Lynx 39.33 0.04.21 79.07 81.68
10 Vaismaa Lassi HS 39.59 0.04.47 77.90 80.47
11 Leskinen Aapo Lynx 40.17 0.05.05 77.00 79.54
12 Mattila Tuomas VeVe 40.50 0.05.38 75.65 78.15
13 Tommila Juha Hiisi 40.56 0.05.44 75.16 77.64
14 Joensuu Ari-Pekka PR 41.55 0.06.43 73.09 75.50
15 Töyrylä Rasmus KyS 41.58 0.06.46 72.70 75.10
16 Aaltio Aapo OK77 42.16 0.07.04 71.88 74.25
16 Kinni Juho TP 42.16 0.07.04 71.88 74.25
18 Kerkola Nico AngA 43.07 0.07.55 69.87 72.18
19 Elo Markku AngA 43.55 0.08.43 68.31 70.56
20 Helander Iisak Pohjant 44.18 0.09.06 67.43 69.65
21 Leskinen Antti-Pekka Lynx 44.32 0.09.20 66.79 68.99
22 Sorsa Antti EsSu 45.18 0.10.06 65.38 67.54
23 Aaltonen Tatu Lynx 45.22 0.10.10 65.00 67.15
24 Järvenpää Antti OK77 45.57 0.10.45 63.90 66.01
25 Linnainmaa Lauri HiKi 46.10 0.10.58 63.32 65.41
26 Metsälä Juuso Lynx 46.11 0.10.59 63.02 65.10
27 Turkki Eero HS 46.49 0.11.37 61.90 63.94
28 Liukkonen Oskari HiKi 47.14 0.12.02 61.08 63.10
29 Puranen Konsta JRV 49.03 0.13.51 58.56 60.49
30 Lintula Veikka Trian 54.04 0.18.52 52.89 54.64
31 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 54.24 0.19.12 52.33 54.06
32 Ylis-Junttila Vesa HlS 56.27 0.21.15 50.21 51.86
33 Kerkola Teemu AngA 56.38 0.21.26 49.82 51.46
34 Vierimaa Ville EsAk 57.48 0.22.36 48.59 50.20
35 Mänty Sami AngA 1.00.36 0.25.24 46.14 47.66
36 Laukkanen Antero RaHa 1.03.48 0.28.36 43.62 45.06
Jern Tobias OK77 KES -
Fomin Daniil TuS EIL -
Holmback Hannes OK77 HYL -
Salo Kristian Trian KES -
Mäkinen Tuukka MSParma EIL -
Lohtander Aleksi RaLu EIL -
Melin Christoffer OK77 EIL -
Mänkärlä Janne Lynx EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 32.39 0.00.00 82.07 80.16
2 Rissanen Jaakko LapVe 34.09 0.01.30 77.49 75.68
3 Mäkelä Ville SuSe 34.24 0.01.45 75.95 74.18
4 Forsström Calle Rasebor 34.45 0.02.06 74.22 72.49
5 Lassila Mikko HS 35.25 0.02.46 71.88 70.20
6 Leinonen Jaakko RR 35.30 0.02.51 70.77 69.12
7 Mehtälä Erkka HiKi 37.16 0.04.37 66.51 64.96
8 Annila Petri Koovee 37.23 0.04.44 65.41 63.89
9 Mäkelä Jaakko SuSe 37.33 0.04.54 64.23 62.73
10 Kleemola Lauri Lynx 37.41 0.05.02 63.11 61.64
11 Rintanen Marko Mesik 43.29 0.10.50 53.92 52.67
12 Hujala Tuomas HS 49.57 0.17.18 46.27 45.19
Juutilainen Ilkka SKUusi EIL -
Ruokamo Ville-Petteri HS KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tapio HS 34.07 0.00.00 65.85 65.20
2 Wester Sebastian Trian 36.25 0.02.18 61.03 60.43
3 Kapiainen Tomi RaKaS 36.36 0.02.29 60.07 59.48
4 Kainu Markus VetU 36.53 0.02.46 58.96 58.37
5 Hämäläinen Ari LS-37 37.17 0.03.10 57.68 57.11
6 Matilainen Juha LS-37 37.41 0.03.34 56.43 55.87
7 Väänänen Heikki Pihkan 37.42 0.03.35 55.76 55.21
8 Välikorpi Jari RasKu 38.29 0.04.22 54.00 53.47
9 Sinnelä Harri SuSi 43.38 0.09.31 47.08 46.61
10 Forsström Oscar Rasebor 44.28 0.10.21 45.65 45.20
11 Hakkarainen Tuomas EsAk 45.25 0.11.18 44.17 43.73
11 Ruokolainen Mikko OK77 45.25 0.11.18 44.17 43.73
13 Forsström Benny Rasebor 48.23 0.14.16 40.47 40.07
14 Lassila Jussi PiTa 50.19 0.16.12 38.43 38.05
Forsström Ville Rasebor HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 28.31 0.00.00 68.46 68.95
2 Kankaanpää Vesa OK77 29.50 0.01.19 65.00 65.46
3 Mutka Manu TuMe 30.26 0.01.55 63.28 63.73
4 Nurminen Ilkka HS 31.42 0.03.11 60.33 60.76
5 Åkerman Anders HiKi 32.12 0.03.41 58.98 59.40
6 Sillanpää Sampo Lynx 32.20 0.03.49 58.32 58.74
7 Packalen Totte Lynx 33.10 0.04.39 56.46 56.86
8 Rantala Tommy KaRa 35.13 0.06.42 52.79 53.17
9 Ritasalo Teemu EsAk 36.12 0.07.41 50.99 51.36
10 Nikkinen Jari HiKi 37.15 0.08.44 49.20 49.55
11 Björk Tony OK77 37.43 0.09.12 48.23 48.58
12 Heikkonen Rami SuSi 38.00 0.09.29 47.52 47.86
13 Frey Alexander OK77 39.07 0.10.36 45.83 46.16
14 Koivula Jeppe HS 39.20 0.10.49 45.24 45.56
15 Farkas David HS 42.42 0.14.11 41.36 41.65
16 Tamminen Miika Jyry 42.51 0.14.20 40.90 41.20
17 Nylund André Rasebor 43.02 0.14.31 40.42 40.71
18 Hyvärilä Jussi HyRa 47.27 0.18.56 36.38 36.64
19 Väisänen Juuso Jyry 49.33 0.21.02 34.57 34.81
20 Gustafsson Henrik SV 52.03 0.23.32 32.65 32.88
21 Hiltunen Matti HlT 52.09 0.23.38 32.33 32.56
22 Viero Jussi LaihLu 1.00.26 0.31.55 27.68 27.88
23 Nyman Tomi Pihkan 1.00.47 0.32.16 27.30 27.50
Peltola Juha MSParma EIL -
Laine Kari HiKi EIL -
Määttä Mikko MSParma EIL -
Hongisto Osmo LoJa EIL -
Honkakari Jussi RaVi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Johanna HS 34.19 0.00.00 86.87 85.20
2 Asklöf Aino Lynx 35.18 0.00.59 83.85 82.24
3 Nurminen Kaarina TP 35.37 0.01.18 82.51 80.92
4 Elo Sanni AngA 35.45 0.01.26 81.60 80.03
5 Hämäläinen Roosa HiKi 36.22 0.02.03 79.64 78.10
6 Salmia Tessa MSParma 36.33 0.02.14 78.65 77.14
7 Saarimäki Heini AngA 36.37 0.02.18 77.93 76.43
8 Hakala Maija HlS 37.16 0.02.57 76.00 74.54
9 Haajanen Sofia Pohjant 37.25 0.03.06 75.12 73.68
10 Simonsén Suvi RasKa 38.01 0.03.42 73.38 71.97
11 Penzina Kseniia RR 38.03 0.03.44 72.75 71.35
12 Leskinen Anne-Mari Lynx 38.37 0.04.18 71.14 69.77
13 Eerola Lotta TP 39.08 0.04.49 69.65 68.31
14 Donner Isabel OK77 39.37 0.05.18 68.26 66.95
15 Mänkärlä Aino Lynx 39.51 0.05.32 67.33 66.03
16 Kanko Natalia KangSK 39.57 0.05.38 66.63 65.35
17 Annala Vilma KangSK 40.28 0.06.09 65.25 64.00
18 Juva Jonna AngA 42.01 0.07.42 62.34 61.14
19 Paunonen Tuuli Koovee 43.15 0.08.56 60.07 58.91
20 Karlsson Lina OK77 54.22 0.20.03 47.39 46.48
21 Aaltio Evelina OK77 56.52 0.22.33 44.94 44.07
22 Lindfors Sonja Jyry 1.10.52 0.36.33 35.76 35.07
Kirvesmies Tytti LS-37 EIL -
Wallikivi Maria EsAk EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Jyrki KanSu 38.35 0.00.00
2 Soisalo Tuomas HS 47.54 0.09.19
Valkonen Henri IHR EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 29.17 0.00.00 69.83 67.75
2 Virtanen Antti HlS 31.47 0.02.30 64.01 62.10
3 Tala Tuomas HS 32.08 0.02.51 62.98 61.10
4 Piiparinen Panu HiKi 32.12 0.02.55 62.52 60.65
5 Havento Jukka KaRa 35.20 0.06.03 56.68 54.99
6 Liljeström Kimmo HS 35.36 0.06.19 55.96 54.29
7 Suominen Manne HiKi 35.46 0.06.29 55.40 53.75
8 Loukkalahti Mika RR 36.26 0.07.09 54.09 52.48
9 Mårtenson Rasmus OK77 36.41 0.07.24 53.44 51.84
10 Taskila Sakari LeSi 37.09 0.07.52 52.48 50.92
11 Kerkola Mika SuSi 38.15 0.08.58 50.70 49.18
12 Pulli Antero RR 39.06 0.09.49 49.32 47.85
13 Anttonen Mikael KaRa 40.22 0.11.05 47.51 46.10
14 Kuusinen Petri TP 41.15 0.11.58 46.24 44.86
15 Harju Reima OCPuist 42.06 0.12.49 45.05 43.71
16 Naakka Tuomas Jyry 43.22 0.14.05 43.49 42.20
17 Paajanen Jarkko Jyry 44.49 0.15.32 41.85 40.60
18 Tähtinen Timo HS 45.13 0.15.56 41.25 40.02
19 Mehtälä Markku Pihkan 45.48 0.16.31 40.49 39.28
20 Ritvanen Paavo Pihkan 45.56 0.16.39 40.14 38.95
21 Friman Sami HyRa 47.07 0.17.50 38.91 37.75
22 Heikura Mika RR 52.40 0.23.23 34.61 33.58
23 Menna Juha RR 53.00 0.23.43 34.19 33.17
24 Kivelä Tuomas Raus 55.05 0.25.48 32.71 31.73
25 Putkinen Kimmo RaVi 56.05 0.26.48 31.94 30.98
26 Viljamaa Janne LS-37 57.13 0.27.56 31.12 30.19
27 Nurmiainen Jouko Rasebor 58.08 0.28.51 30.45 29.54
28 Forma Pauli HiKi 1.02.38 0.33.21 28.09 27.25
29 Laaksonheimo Jyrki HyRa 1.18.41 0.49.24 22.22 21.56
Donner Mikael OK77 EIL -
Salo Mikael Trian HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierimaa Salla EsAk 46.15 0.00.00
2 Orkola Saana HiKi 47.20 0.01.05
Rinta-Kiikka Suvi Jyry EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HiKi 35.45 0.00.00 66.67 61.14
2 Sundberg Karoliina Lynx 37.22 0.01.37 62.83 57.62
3 Vaara Inga-Maria KaRa 41.41 0.05.56 55.47 50.86
4 Toivonen Sirra KangSK 42.17 0.06.32 53.84 49.37
5 Weckman Sanna VeVe 43.41 0.07.56 51.29 47.03
6 Vaaralahti Kirsi HyRa 46.52 0.11.07 47.04 43.14
7 Havu Paula EsAk 47.33 0.11.48 45.62 41.83
8 Korhonen Kati S-JKL 48.07 0.12.22 44.34 40.66
9 Oinonen Lotta Pihkan 48.40 0.12.55 43.10 39.52
10 Kostamoinen Ulrika HS 1.00.32 0.24.47 34.06 31.23
Tervo Johanna Pihkan HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusu Rasmus EsSu 30.41 0.00.00 59.62 52.35
2 Koivula Emil HS 34.15 0.03.34 52.41 46.02
3 Noponen Juho EsSu 35.40 0.04.59 49.36 43.35
4 Heikkinen Aaro HS 37.10 0.06.29 46.45 40.79
5 Kivikoski Pyry RaHa 38.57 0.08.16 43.44 38.15
6 Korento Benjamin OK77 39.41 0.09.00 41.77 36.68
7 Korjamo Santtu EsSu 40.18 0.09.37 40.28 35.37
8 Hyvärinen Luukas EsSu 53.24 0.22.43 29.76 26.13
9 Gustafsson Daniel Trian 53.37 0.22.56 29.00 25.46

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Silja OH 33.17 0.00.00
2 Kolehmainen Kaisu KuoSu 55.04 0.21.47

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 37.16 0.00.00 64.32 66.83
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 39.38 0.02.22 59.95 62.29
3 Palomäki Sanna RasKu 41.37 0.04.21 56.58 58.79
4 von Schoultz Åsa PIF 41.53 0.04.37 55.72 57.89
5 Packalen Auli Lynx 42.18 0.05.02 54.67 56.80
6 Kiiski Johanna HS 42.59 0.05.43 53.31 55.39
7 Aumo Jeannette SWE 45.06 0.07.50 50.33 52.30
8 Kangasaho Hanna Lynx 45.37 0.08.21 49.30 51.23
9 Vuorela Hanna EsAk 50.03 0.12.47 44.51 46.25
10 Rajamäki Riikka HS 52.37 0.15.21 41.94 43.58
11 Sillanpää Hanna Lynx 52.44 0.15.28 41.44 43.06
12 Sidensnöre Tiina Jyry 52.58 0.15.42 40.86 42.46
13 Wolff Charlotta Rasebor 53.53 0.16.37 39.77 41.33
14 Suikkanen Tiina KaRa 56.42 0.19.26 37.43 38.89
15 Mashina Anna LS-37 56.46 0.19.30 37.01 38.46
16 Laakso Kati Hiisi 1.11.44 0.34.28 28.99 30.13
17 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.16.02 0.38.46 27.07 28.13
Laapas Kaisa RR EIL -
Luurila Mervi Jyry EIL -
Palo Unna-Sisko HS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 30.12 0.00.00 58.17 56.01
2 Ojanen Tuomas HS 32.31 0.02.19 53.73 51.74
3 Noponen Pekka S-JKL 32.56 0.02.44 52.77 50.81
4 Parttimaa Timo AngA 33.51 0.03.39 51.06 49.16
5 Oksanen Teijo HS 33.54 0.03.42 50.71 48.82
6 Kahiala Jari Pihkan 35.55 0.05.43 47.60 45.83
7 Ojalainen Jorma SKVuoks 38.01 0.07.49 44.72 43.06
8 Huotari Reijo Pihkan 38.15 0.08.03 44.20 42.56
9 Ranta Olli PäLuLu 39.10 0.08.58 42.93 41.33
10 Heinilä Hannu RaVa 39.11 0.08.59 42.67 41.08
11 Itkonen Raimo S-JKL 39.38 0.09.26 41.95 40.39
12 Ekström Thomas MSParma 40.23 0.10.11 40.93 39.41
13 Niinimäki Risto Pihkan 40.56 0.10.44 40.15 38.66
14 Laasanen Juha KauWi 41.37 0.11.25 39.27 37.81
15 Matilainen Kari HS 42.31 0.12.19 38.22 36.80
16 Ray Tomas OK77 43.29 0.13.17 37.15 35.77
17 Haavisto Marko KuoSu 44.30 0.14.18 36.09 34.75
18 Torvinen Pekka SiiRa 45.37 0.15.25 35.00 33.70
19 Lönnfeldt Erik OK77 46.20 0.16.08 34.26 32.98
20 Huhtanen Ossi TP 48.18 0.18.06 32.67 31.45
21 Hyyryläinen Pasi EsAk 50.57 0.20.45 30.78 29.64
22 Jaatinen Tapio SKVuoks 51.54 0.21.42 30.04 28.92
23 Pietikäinen Timo Pihkan 52.14 0.22.02 29.67 28.56
24 Launis Kasperi Raus 53.31 0.23.19 28.78 27.71
25 Mikkola Sakari HS 57.26 0.27.14 26.65 25.66
26 Hakuli Kari SKUusi 1.01.19 0.31.07 24.81 23.89
27 Henriksson Matti HS 1.03.21 0.33.09 23.87 22.98
28 Ilomäki Mikko LS-37 1.08.46 0.38.34 21.85 21.04
Westerholm Jouni Trian HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Markku LamSä 28.19 0.00.00 57.40 56.51
2 Silvennoinen Jussi KR 29.53 0.01.34 53.85 53.01
3 Kuusinen Mikko Lynx 30.07 0.01.48 52.89 52.07
4 Vuorinen Pekka Trian 31.02 0.02.43 50.80 50.02
5 Hämäläinen Markku RaVa 33.10 0.04.51 47.04 46.32
6 Asikainen Timo Hiisi 33.29 0.05.10 46.11 45.40
7 Paganus Ari AngA 33.45 0.05.26 45.27 44.57
8 Vornanen Pekka SuoVa 33.56 0.05.37 44.54 43.86
9 Joensuu Raimo SKUusi 35.06 0.06.47 42.60 41.94
10 Uusikartano Simo TuMe 35.15 0.06.56 41.96 41.31
11 Kiviniitty Jyrki EsAk 35.30 0.07.11 41.21 40.57
12 Frilander Heikki Trian 37.19 0.09.00 38.76 38.16
13 Toppari Mauri HiKi 38.04 0.09.45 37.57 36.99
14 Autio Ossi HyRa 41.02 0.12.43 34.46 33.93
15 Puustinen Tuomo Pihkan 41.11 0.12.52 33.94 33.42
16 Molnar Geza LS-37 43.08 0.14.49 32.03 31.53

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rehberger Nadja HS 37.27 0.00.00 48.52 46.20
2 Nikkinen Saana HiKi 38.08 0.00.41 45.27 43.11
3 Nyman Ida Lynx 47.03 0.09.36 34.76 33.10
4 Backman Wilhelmina OK77 58.10 0.20.43 26.55 25.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 31.04 0.00.00 55.39 51.63
2 Huhtala Heli HS 46.04 0.15.00 36.42 33.95
3 Lamppu Tiina MSParma 46.19 0.15.15 35.29 32.90
4 Åberg Inga-Lill Trian 47.07 0.16.03 33.78 31.49
5 Pakkala Pigga S-JKL 50.09 0.19.05 30.88 28.78
6 Lousio Sanna Trian 59.10 0.28.06 25.45 23.72
7 Vikström Liisa Pihkan 1.01.10 0.30.06 23.91 22.29
Laurila Anneli Trian EIL -
Rajamäki Sohvi HS EIL -
Tupitsa Nina HS EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Friman Eemeli HyRa 22.30 0.00.00 56.83 50.24
2 Kuusinen Karri Lynx 23.24 0.00.54 53.62 47.40
3 Mjösund Linus EsSu 23.42 0.01.12 51.93 45.90
4 Hyvärilä Touko RR 24.51 0.02.21 48.56 42.93
5 Leskinen Eemeli Lynx 27.27 0.04.57 43.09 38.09
6 Liljeström Matias HS 30.47 0.08.17 37.64 33.28
7 Holmberg Valter EsSu 32.56 0.10.26 34.46 30.46
8 Hahto Vili Pihkan 33.34 0.11.04 33.09 29.25
9 Kuusinen Tuomas Lynx 34.20 0.11.50 31.66 27.98
Kuronen Aleksi Jyry EIL -
Donner Jeremy OK77 EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sauso Aada HS 31.56 0.00.00 53.58 49.46
2 Ryynänen Ella Pihkan 35.16 0.03.20 46.70 43.10
3 Farkas Villö EsSu 43.27 0.11.31 36.42 33.62
4 Backman Alexandra OK77 46.04 0.14.08 32.96 30.43
5 Sundberg Viliina Lynx 1.02.06 0.30.10 23.42 21.62
Noponen Terhi EsSu EIL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanko Ruut KangSK 32.47 0.00.00 45.07 44.00
2 Reitmaa Sohvi HiKi 36.13 0.03.26 39.26 38.34
3 Sandberg Katarina HS 42.27 0.09.40 32.19 31.43
4 Antell Saara KeU 42.31 0.09.44 30.84 30.11
5 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 1.01.02 0.28.15 20.58 20.09

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 26.10 0.00.00 62.44 61.44
2 Silvennoinen Tarja KR 28.11 0.02.01 57.53 56.62
3 Savolainen Paula PR 29.27 0.03.17 54.64 53.77
4 Kekäläinen Kaija HS 30.53 0.04.43 51.71 50.89
5 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 31.23 0.05.13 50.50 49.69
6 Molnar Pia LS-37 31.46 0.05.36 49.50 48.71
7 Juote Taina Pihkan 34.12 0.08.02 45.62 44.90
8 Sipponen Eija PR 34.21 0.08.11 45.07 44.35
9 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 34.59 0.08.49 43.90 43.20
10 Havia-Kinnala Helena AngA 35.34 0.09.24 42.83 42.15
11 Myllys Leena Lynx 35.37 0.09.27 42.43 41.76
12 Kerkola Tiina SuSi 35.48 0.09.38 41.87 41.21
13 Huhtanen Meri TP 38.14 0.12.04 38.89 38.27
14 Seppälä Anu EE 38.30 0.12.20 38.30 37.69
15 Matilainen Mirja HS 39.17 0.13.07 37.22 36.63
16 Punta Eeva KR 42.08 0.15.58 34.41 33.87
17 Filipsson-Korento Lena OK77 43.32 0.17.22 33.03 32.50
18 Kukkola Sinikka KuoSu 43.39 0.17.29 32.66 32.14
19 Törmänen Eeva EsAk 45.14 0.19.04 31.24 30.75
20 Jyvälahti Annariina HS 50.34 0.24.24 27.71 27.26
21 Franssila Hanna AngA 50.36 0.24.26 27.44 27.01

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 28.20 0.00.00 52.30 52.78
2 Niemi Arto RR 30.34 0.02.14 48.25 48.69
3 Saarimäki Ilkka AngA 30.55 0.02.35 47.47 47.90
4 Kaura-aho Pertti Jyry 31.26 0.03.06 46.46 46.88
5 Ranta-Puska Kari EsAk 31.28 0.03.08 46.18 46.60
6 Heinonen Veli-Matti RR 31.42 0.03.22 45.62 46.03
7 Tervo Arhi ONMKY 32.19 0.03.59 44.53 44.93
8 Töyrylä Teuvo VeVe 32.34 0.04.14 43.96 44.36
9 Hyppänen Timo EKSu 32.54 0.04.34 43.30 43.69
10 Liikkanen Reima LaTa 33.22 0.05.02 42.48 42.86
11 Toivonen Esa TarpSu 33.35 0.05.15 41.99 42.37
12 Halme Tapio AngA 33.42 0.05.22 41.63 42.01
13 Saramäki Jukka Lynx 34.44 0.06.24 40.19 40.55
14 Ojapalo Ilkka RR 34.56 0.06.36 39.75 40.11
15 Heikka Jarmo HiKi 35.15 0.06.55 39.19 39.55
16 Kuivala Juha TuS 35.48 0.07.28 38.39 38.74
17 Wickholm Björn-Erik Rasebor 36.13 0.07.53 37.75 38.09
18 Kuivala Hannu TuS 38.29 0.10.09 35.34 35.66
19 Pulkkinen Erkki RaLu 39.11 0.10.51 34.53 34.84
20 Kumpulainen Olli JäPa 40.35 0.12.15 33.16 33.46
21 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 40.39 0.12.19 32.93 33.23
22 Nyberg Henry Trian 41.06 0.12.46 32.39 32.69
23 Koistinen Kari HiKi 41.11 0.12.51 32.15 32.45
24 Paunonen Hannu Koovee 42.17 0.13.57 31.15 31.43
25 Jokinen Matti TuVi 48.01 0.19.41 27.28 27.53
26 Viitasalo Harri RiSu 50.00 0.21.40 26.05 26.29
27 Antell Kai KeU 50.22 0.22.02 25.72 25.95
28 Rantala Jari Koovee 51.14 0.22.54 25.15 25.37
29 Koski Harri TarpSu 54.01 0.25.41 23.72 23.93
30 Ahlqvist Hannu RiSu 54.33 0.26.13 23.35 23.57
Hautala Matti ONMKY EIL -
Ahlroth Timo TurSa EIL -
Malinen Jouko RR KES -
Toikkanen Jukka PorvU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hintukainen Keijo TuS 28.46 0.00.00 47.66 48.66
2 Kerkola Pekka HlT 29.33 0.00.47 46.22 47.19
3 Helkkula Simo PiTa 31.05 0.02.19 43.77 44.69
4 Käyhkö Kari LS-37 31.13 0.02.27 43.41 44.32
5 Jauhiainen Pentti Trian 31.15 0.02.29 43.20 44.10
6 Tervo Vesa RR 31.18 0.02.32 42.96 43.86
7 Laine Harri KauKa 32.46 0.04.00 40.88 41.73
8 Harju Hannu JäPa 33.14 0.04.28 40.15 40.98
9 Peltola Oke TuS 33.26 0.04.40 39.75 40.58
10 Lassila Heikki PiTa 35.07 0.06.21 37.69 38.48
11 Salmenoja Pertti HirvHe 35.39 0.06.53 36.98 37.75
12 Peippo Tapio JoKu 35.41 0.06.55 36.80 37.57
13 Nippala Juhani Jyry 35.46 0.07.00 36.56 37.33
14 Kallio Lasse SuSi 36.21 0.07.35 35.83 36.58
15 Tolvanen Mauri LeSi 36.33 0.07.47 35.49 36.23
16 Miettinen Kauko SuoVa 36.36 0.07.50 35.30 36.04
17 Turunen Erkki SuSe 37.21 0.08.35 34.45 35.17
18 Rasmus Reijo TarpSu 37.29 0.08.43 34.19 34.90
19 Helkkula Rauli TuMe 37.50 0.09.04 33.73 34.44
20 Tamminen Pentti PertPe 38.06 0.09.20 33.36 34.05
21 Kurvinen Veijo HiKi 38.43 0.09.57 32.69 33.37
22 Sani Mikko HU-46 38.52 0.10.06 32.43 33.10
23 Lahtonen Tapio TP 39.07 0.10.21 32.09 32.76
24 Vuorinen Lasse AngA 39.24 0.10.38 31.72 32.38
25 Ilmakunnas Pekka Pihkan 39.58 0.11.12 31.14 31.79
26 Koskinen Kaj VaHa 40.08 0.11.22 30.88 31.52
27 Rautanen Pauli JäPa 41.15 0.12.29 29.91 30.54
28 Leinonen Markku Pihkan 43.31 0.14.45 28.24 28.83
29 Tarvainen Juhani PiTa 44.07 0.15.21 27.73 28.31
30 Hillo Heikki VaHa 45.08 0.16.22 26.99 27.55
31 Laine Jaakko HS 47.56 0.19.10 25.30 25.83
32 Kataja Lasse SuSi 48.22 0.19.36 24.97 25.49
33 Ryynänen Jorma Pihkan 50.01 0.21.15 24.04 24.54
34 Hotti Reino HS 50.22 0.21.36 23.77 24.26
35 Pammo Kalervo VaHa 51.13 0.22.27 23.27 23.76
36 Nykänen Pentti Jyry 54.28 0.25.42 21.78 22.24
37 Kangasaho Simo HiKi 54.40 0.25.54 21.61 22.06
38 Holappa Paavo JäPa 58.35 0.29.49 20.07 20.49
39 Koivula Jouko HS 59.04 0.30.18 19.82 20.23
Leino Tapio HS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 28.30 0.00.00 58.35 56.57
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 30.54 0.02.24 53.01 51.39
3 Sani Tuula HU-46 31.21 0.02.51 51.45 49.88
4 Miettinen Jaana TuS 31.33 0.03.03 50.34 48.80
5 Ilmakunnas Seija Pihkan 32.03 0.03.33 48.77 47.28
6 Lallo Tuula Trian 32.46 0.04.16 46.95 45.51
7 Eisanen Tea MaMa 35.29 0.06.59 42.65 41.34
8 Töyrylä Marja KyS 36.34 0.08.04 40.70 39.46
9 Airaksinen Merja KuoSu 42.03 0.13.33 34.80 33.74
10 Kallio Arja RiSu 48.53 0.20.23 29.43 28.53
Lusa Sirpa TP EIL -
Kirvesmies Vuokko LS-37 EIL -
Kerkola Maija HlT HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 29.58 0.00.00 55.41 54.65
2 Forsström Rita Rasebor 34.10 0.04.12 48.19 47.53
3 Liimatainen Raili HyRa 34.37 0.04.39 47.17 46.52
4 Kalliola Pirkko MaMa 34.38 0.04.40 46.75 46.10
5 Pulkkinen Arja JoKu 34.51 0.04.53 46.06 45.42
6 Leskinen Tiina Lynx 38.09 0.08.11 41.71 41.14
7 Valonen Eila KaRa 40.22 0.10.24 39.08 38.54
8 Laaksonen Anita TarpSu 41.14 0.11.16 37.92 37.40
9 Wickholm Rita Trian 42.21 0.12.23 36.59 36.09
10 Kangasaho Sirpa HiKi 42.34 0.12.36 36.08 35.59
11 Raiko Erja HyRa 43.13 0.13.15 35.22 34.74
12 Karjalainen Päivi PiVe 46.52 0.16.54 32.18 31.74
13 Ahlqvist Kristiina RiSu 47.02 0.17.04 31.77 31.34
14 Paunonen Silva Koovee 55.41 0.25.43 26.59 26.22
15 Ojapalo Anneli RR 1.13.19 0.43.21 20.01 19.73
16 Hintukainen Terttu TuS 1.16.14 0.46.16 19.06 18.80
Korpio Aulikki VaHa EIL -
Lehto Ulla KyS HYL -
Turunen Päivi-Kaarina SuSe HYL -
Juura Maarit KanSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 22.16 0.00.00 45.15 43.88
2 Valtee Pertti HS 23.51 0.01.35 41.95 40.78
3 Inkinen Paavo Jyry 24.03 0.01.47 41.41 40.25
4 Rautarae Veikko HirvHe 25.10 0.02.54 39.38 38.28
5 Peltola Timo MSParma 25.20 0.03.04 38.94 37.85
6 Rusko Heikki VaajTe 25.48 0.03.32 38.05 36.99
7 Kuusi Klaus Mesik 26.18 0.04.02 37.15 36.11
8 Haaja Reijo VaHa 26.51 0.04.35 36.21 35.20
9 Wessman Risto HiKi 27.18 0.05.02 35.44 34.45
10 Tiitola Tero RasKa 27.33 0.05.17 34.95 33.97
11 Mustranta Antti HS 28.02 0.05.46 34.18 33.22
12 Laine Erkki AngA 28.07 0.05.51 33.91 32.96
13 Sane Kari HS 29.40 0.07.24 31.98 31.09
14 Railo Matti LS-37 30.54 0.08.38 30.55 29.70
15 Kivistö Erkki Pihkan 31.54 0.09.38 29.45 28.62
16 Aho Olavi HS 32.08 0.09.52 29.08 28.27
17 Koivula Keijo HyRa 32.23 0.10.07 28.71 27.91
18 Kallio Kari SuSi 32.46 0.10.30 28.24 27.45
19 Korhonen Seppo OH 33.24 0.11.08 27.56 26.79
20 Niinimäki Jukka HyRa 33.30 0.11.14 27.34 26.57
21 Orrensalo Reijo TuVi 34.32 0.12.16 26.38 25.64
22 Rantakangas Erkki JSRasti 35.06 0.12.50 25.82 25.10
23 Tiura Tapio HS 35.25 0.13.09 25.46 24.75
24 Laine Eero RaVi 35.29 0.13.13 25.28 24.57
25 Grönroos Timo MSParma 35.43 0.13.27 24.98 24.28
26 Hyvönen Eero PorvU 36.14 0.13.58 24.49 23.81
27 Mattila Pertti HS 36.31 0.14.15 24.17 23.50
28 Hartikainen Pertti S. RiSu 37.26 0.15.10 23.46 22.80
29 Ekholm Hans AOK 38.50 0.16.34 22.49 21.86
30 Kytöjoki Juhani Jyry 40.36 0.18.20 21.39 20.80
31 Latvasto Erkki HS 41.12 0.18.56 20.97 20.38
32 Helin Jorma Jyry 44.30 0.22.14 19.31 18.77
Mäkinen Jaakko AngA HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 27.47 0.00.00 37.65 37.66
2 Junttila Olavi HS 28.10 0.00.23 36.81 36.82
3 Palomäki Mikko HyRa 28.40 0.00.53 35.85 35.86
4 Kuokkanen Kari Pihkan 31.17 0.03.30 32.56 32.57
5 Kiiski Osmo SomEsa 32.06 0.04.19 31.44 31.45
6 Erkkilä Erkki JäPa 32.51 0.05.04 30.44 30.45
7 Karjalainen Jouko HS 33.43 0.05.56 29.38 29.39
8 Salmela Kosti PihtTu 33.45 0.05.58 29.08 29.09
9 Österberg Reino LeSi 34.30 0.06.43 28.18 28.19
10 Jansson Nils KSF 35.46 0.07.59 26.93 26.93
11 Kuutti Jorma PertPe 37.08 0.09.21 25.69 25.69
12 Rönn Ralf AOK 37.21 0.09.34 25.29 25.30
13 Heikinheimo Matti HS 37.56 0.10.09 24.66 24.67
14 Kuusisto Kalevi HlT 39.14 0.11.27 23.61 23.61
15 Seitajoki Reijo Jyry 39.15 0.11.28 23.36 23.37
16 Kanerva Unto Jyry 42.33 0.14.46 21.33 21.34
17 Perkinen Osmo Pihkan 43.41 0.15.54 20.57 20.57
18 Nuotio Olli SomEsa 51.36 0.23.49 17.23 17.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 26.14 0.00.00 45.16 43.47
2 Salmenoja Hely HirvHe 26.48 0.00.34 43.65 42.01
3 Haatio Pirkko HS 28.38 0.02.24 40.34 38.83
4 Mononen Ritva HlS 30.14 0.04.00 37.72 36.30
5 Kajava Ritva HlS 30.22 0.04.08 37.06 35.67
6 Windahl Leni Trian 35.44 0.09.30 31.08 29.92
7 Kurvinen Ulla HiKi 38.35 0.12.21 28.40 27.34
8 Laitinen Hellevi EsAk 40.19 0.14.05 26.82 25.81
9 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 54.08 0.27.54 19.70 18.96
10 Laine Kaija KauKa 1.09.12 0.42.58 15.19 14.62
Törrö Maria-Leena VaHa KES -
Patronen Lea EsAk KES -
Kämäräinen Paula HiKi HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 32.57 0.00.00 41.29 40.03
2 Salmela Juulia RiSu 33.49 0.00.52 39.37 38.17
3 Ahonen Ulla HlS 35.55 0.02.58 36.26 35.15
4 Kuutti Kirsti PertPe 42.33 0.09.36 29.92 29.01
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 42.59 0.10.02 28.94 28.06
6 Ohramaa Tuula Jyry 44.20 0.11.23 27.40 26.56
7 Lindsten Ulla Jyry 1.08.10 0.35.13 17.39 16.86
Rahkasuo Kaarina Rasti88 HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 32.29 0.00.00
2 Hurme Heikki HPV 36.27 0.03.58
Jokinen Eino HyRa HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 31.07 0.00.00
2 Tahvanainen Pirkko HU-46 46.56 0.15.49
Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry EIL -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.17.48 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saranen Samuel Pihkan 17.10 0.00.00
2 Björk Vincent OK77 18.17 0.01.07
3 Kauniskangas Lauri EsSu 18.32 0.01.22
4 Kainu Unto HS 20.37 0.03.27
5 Waltari Alvar EsSu 23.49 0.06.39
6 Kupiainen Sulo EsSu 26.22 0.09.12
7 Hyvämäki Onni RR 26.58 0.09.48
8 Mattila Verneri HS 27.26 0.10.16
9 Waltari Taavi EsSu 27.42 0.10.32
10 Holstila Touko EsSu 33.18 0.16.08
11 Saramäki Samuel EsSu 35.36 0.18.26
12 Husu Daniel HiKi 37.21 0.20.11
Hahtela Topi EsSu EIL -
Määttä Paulus MSParma EIL -
Koskenvuo Veikko EsSu EIL -
Tornivaara Peik EsSu EIL -
Maaranen Jimi EsSu EIL -
Holstila Eetu EsSu EIL -
Kaján Eelis EsSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leskinen Elsa Lynx 23.28 0.00.00
2 Hyvämäki Vilja RR 24.34 0.01.06
3 Lehtonen Linnea EsSu 26.02 0.02.34
4 Sundberg Kaisla Lynx 26.37 0.03.09
5 Ruokolainen Halla OK77 27.11 0.03.43
6 Tommila Linda EsSu 30.32 0.07.04
7 Kääriäinen Viivi EsSu 32.07 0.08.39
8 Salamäki Venla EsSu 38.49 0.15.21
9 Ojapalo Odessia Lynx 39.28 0.16.00
10 Mikkola Sara EsSu 39.36 0.16.08
11 Säde Anni OK77 41.56 0.18.28
12 Lehtonen Lydia EsSu 46.27 0.22.59
13 Hartikainen Aino EsSu 1.03.43 0.40.15
Karhu Helmi EsSu EIL -
Talasniemi Saimi EsSu EIL -
Nuuja Elvira EsSu EIL -
Solin Emma EsSu EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Koivula Elias HS EIL -
Jantunen Olli EsSu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojapalo Olivia Lynx 22.41 0.00.00
2 Kupiainen Sylvi EsSu 25.18 0.02.37
3 Jacobson Jenny OK77 32.37 0.09.56

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lassi MSParma 17.27 0.00.00
2 Kekarainen Urho EsSu 23.16 0.05.49
3 Vajavaara Tuomas HS 24.35 0.07.08
4 Ahola Miko HyRa 24.39 0.07.12
5 Koistinen Tuomas EsSu 25.29 0.08.02
6 Backman Sebastian OK77 26.32 0.09.05
7 Holstila Unto EsSu 27.17 0.09.50
8 Farkas Niklas EsSu 27.32 0.10.05
9 Leskinen Eino Lynx 30.48 0.13.21
10 Aumo Felix SWE 32.39 0.15.12
11 Ahti Kyösti EsSu 38.57 0.21.30
Laapas Oliver RR EIL -
Packalen Jonas Lynx EIL -
Marjoniemi Jesse RaVi EIL -
Åkerman Oskar HiKi HYL -
Norrgård Viking EsSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 18.41 0.00.00
2 Nikkinen Lotta HiKi 19.36 0.00.55
3 Hilasvuori Venla EsSu 21.20 0.02.39
4 Kauniskangas Sara EsSu 22.51 0.04.10
5 Niemi Minka EsSu 29.39 0.10.58
6 Piirainen Roosa EsSu 50.23 0.31.42
Hiisilä Emma EsSu EIL -
Sauso Edith HS EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Matilainen Sakari EsSu HYL -
Eskelinen Kaarlo EsSu EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Varvikko Iina EsAk 39.37 0.00.00
Solin Fanny EsSu EIL -
Sainio Emma HS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Kasper EsSu 20.57 0.00.00
2 Mjösund Rasmus EsSu 31.50 0.10.53
3 Björk Cedric OK77 37.01 0.16.04
4 Ahti Unto EsSu 47.42 0.26.45
5 Varvikko Aaro EsAk 52.22 0.31.25
6 Ilomäki Tomi RaVi 58.25 0.37.28
Lunttila Topias EsSu EIL -
Matilainen Tuomas EsSu KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 22.08 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 26.59 0.04.51
3 Karelo Linnea EsSu 38.08 0.16.00
4 Värtinen Vanessa OK77 39.09 0.17.01

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Husu Aleksi HiKi 37.15 0.00.00
2 Lillandt Erik EsSu 38.07 0.00.52
3 Pirilä Petrus EsSu 45.14 0.07.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulikova Maria EsSu 36.02 0.00.00
2 Lamppu Lotta MSParma 38.19 0.02.17
3 Eskola Inka EsSu 45.08 0.09.06
4 Lamppu Laura MSParma 45.34 0.09.32
5 Nurmiainen Elsa Rasebor 1.03.49 0.27.47
Sillanpää Alisa Lynx EIL -
Koivula Ida HS EIL -