FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Satakunnan AM-Sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pohjala Johannes Hiisi 13.12 0.00.00 85.61 84.41
2 Detkov Sergei Hiisi 13.41 0.00.29 82.07 80.92
3 Elo Markku AngA 13.50 0.00.38 80.67 79.54
4 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 13.52 0.00.40 79.97 78.85
5 Loukkalahti Vilho HiKi 13.58 0.00.46 78.89 77.78
6 Kannus Kristian KangSK 14.06 0.00.54 77.64 76.55
7 Juura Elmeri KanSu 14.09 0.00.57 76.87 75.79
8 Mieskoski Kimmo RaLu 14.15 0.01.03 75.83 74.77
9 Vuorinen Lauri VeVe 14.27 0.01.15 74.29 73.25
10 Sychev Maxim Hiisi 14.39 0.01.27 72.80 71.78
10 Koskinen Roope Hiisi 14.39 0.01.27 72.80 71.78
12 Pöyhönen Petja RasKa 14.47 0.01.35 71.19 70.19
13 Asikainen Saku Hiisi 14.53 0.01.41 70.23 69.25
14 Koivumäki Jarkko RasKa 14.59 0.01.47 69.29 68.32
15 Salo Markus PunKu 15.28 0.02.16 66.67 65.74
16 Huila Joona Hiisi 15.31 0.02.19 66.00 65.08
17 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 15.41 0.02.29 64.85 63.94
18 Holmberg Eetu RasKa 16.08 0.02.56 62.60 61.73
18 Haapakoski Heikki RasKa 16.08 0.02.56 62.60 61.73
20 Juhala Riku Hiisi 16.22 0.03.10 60.85 59.99
21 Rintala Veli-Matti MSParma 17.01 0.03.49 58.11 57.29
22 Smorodinov Maxim Hiisi 18.29 0.05.17 53.11 52.37
23 Koivusalo Riku RasKa 18.51 0.05.39 51.71 50.98
24 Helkkula Rauli TuMe 19.47 0.06.35 48.91 48.23
25 Collander Tomi RasKa 20.02 0.06.50 47.95 47.28

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parttimaa Timo AngA 15.32 0.00.00 51.17 70.05
2 Jonkka Jari RasKa 16.55 0.01.23 46.10 63.11
3 Uusi-Pietilä Janne RaLu 17.17 0.01.45 44.26 60.59
4 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 20.26 0.04.54 36.71 50.25
5 Jutila Veli-Matti RasKa 20.31 0.04.59 35.83 49.06
6 Silander Mika RaLu 20.39 0.05.07 34.88 47.75
7 Haunia Heikki HSU 27.52 0.12.20 25.31 34.65
Kuusholma Ari Hiisi HYL -
Kamila Kai SuJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Vesa Hiisi 14.25 0.00.00 54.91 53.78
2 Vuorinen Petteri Hiisi 15.21 0.00.56 50.80 49.75
3 Nurmi Veli-Pekka AngA 15.25 0.01.00 49.81 48.78
4 Ruuhiala Mika Hiisi 15.59 0.01.34 47.30 46.33
5 Elo Jussi LaJy 16.37 0.02.12 44.78 43.86
6 Teittinen Matti KoKV 18.23 0.03.58 39.83 39.01
7 Järvinen Petri Hiisi 18.37 0.04.12 38.70 37.90
8 Raitanen Rauno KanSu 21.15 0.06.50 33.34 32.66
9 Valtanen Simo HinnYr 22.16 0.07.51 31.29 30.64
Kössi Jouko RaiKu HYL -
Kuusela Pentti PunKu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 15.12 0.00.00 53.48 55.57
2 Jokinen Pentti KanSu 16.36 0.01.24 48.70 50.60
3 Rusko Heikki VaajTe 16.55 0.01.43 47.52 49.38
4 Sane Kari HS 17.19 0.02.07 46.16 47.97
5 Vainiomäki Kauko SuSe 17.33 0.02.21 45.29 47.06
6 Virtanen Kalle RaLu 17.34 0.02.22 44.99 46.75
7 Hiirijoki Pentti SuSe 17.42 0.02.30 44.39 46.13
8 Ovaska Ari EE 17.47 0.02.35 43.93 45.65
9 Nurminen Markku SuosmSa 18.35 0.03.23 41.80 43.43
10 Rapakko Timo SuSi 18.48 0.03.36 41.08 42.68
11 Koistinen Leo VaRa 19.10 0.03.58 40.06 41.62
12 Kares Olli Hiisi 19.15 0.04.03 39.65 41.20
13 Saari Tauno SuSe 19.29 0.04.17 38.94 40.46
14 Ketamo Juhani SuSe 21.15 0.06.03 35.49 36.88
15 Virtanen Jorma Hiisi 22.15 0.07.03 33.69 35.01
16 Mäki Pentti RasKa 22.18 0.07.06 33.41 34.72
17 Kärkkäinen Antero RaLu 22.29 0.07.17 32.94 34.23
18 Hirvelä Reijo PunKu 22.30 0.07.18 32.72 34.00
19 Laine Jaakko HS 23.53 0.08.41 30.63 31.83
20 Hakanen Kai ValSu 25.10 0.09.58 28.89 30.02
21 Aarnio Seppo RaPi 25.20 0.10.08 28.52 29.64
22 Jakobsson Markus RasKa 28.37 0.13.25 25.09 26.07
23 Nevalainen Pentti RasKa 30.40 0.15.28 23.27 24.18
Torpo Tapani KanSu HYL -
Nurminen Hannu Hiisi HYL -
Laakso Antero PunKu HYL -
Kallio Erkki LoJa HYL -
Siuko Hannu SuSe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heerman Stig RaLu 13.19 0.00.00 39.24 21.26
2 Jonkka Arvo RasKa 15.00 0.01.41 34.25 18.56
3 Rintala Paavo Palo-88 15.27 0.02.08 32.69 17.72
4 Siitonen Voitto OH 19.05 0.05.46 26.01 14.10
Nurmo Heikki PunKu HYL -
Aronen Osmo RasKa KES -
Tiitola Tero RasKa HYL -
Mattila Kalervo RasKa KES -
Hieta Lauri KanSu HYL -
Nurmi Pekka RaLu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valtonen Teuvo Hiisi 14.39 0.00.00
2 Rosenqvist Onni SuosmSa 18.22 0.03.43
Mattila Pertti RasKa HYL -
Vapanen Jukka RasKa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Asko TP 14.04 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Pekka RasKa 18.56 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Annila Veikka RaLu 13.07 0.00.00 46.59 46.87
2 Tuominen Juho KanSu 13.16 0.00.09 44.68 44.95
3 Ruuhiala Roope Hiisi 13.30 0.00.23 42.55 42.80
4 Kaihtela Juuso RaLu 14.40 0.01.33 37.92 38.14
5 Haikonen Aaro UlvUra 15.05 0.01.58 35.66 35.86
6 Vähtäri Niilo RasKa 17.09 0.04.02 30.29 30.47

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Aleksi RaLu 12.44 0.00.00
2 Kesti Erik RasKa 13.54 0.01.10
3 Lehtimäki Janne Hiisi 14.21 0.01.37
4 Lehtimäki Juho RaLu 14.34 0.01.50
5 Jutila Pietu RasKa 14.38 0.01.54
6 Niemensivu Timi RaLu 16.34 0.03.50
7 Willman Pyry RasKa 17.03 0.04.19
8 Imberg Viljami RasKa 18.02 0.05.18
9 Seppälä Frans LLuja 18.52 0.06.08
10 Järvinen Ville Hiisi 22.53 0.10.09

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Valtteri RasKa 8.59 0.00.00
2 Willman Iivari RasKa 9.00 0.00.01
3 Salo Kasperi PunKu 9.15 0.00.16
4 Seppälä Alvar LLuja 9.52 0.00.53
5 Lehtimäki Eerik RaLu 10.10 0.01.11
6 Lehtonen Elias UlvUra 12.13 0.03.14
7 Haikonen Ilmo UlvUra 12.20 0.03.21
8 Willman Kasperi RasKa 16.16 0.07.17
9 Murto Aleksi RasKa 17.47 0.08.48
10 Koivu Juho UlvUra 20.07 0.11.08
11 Lahti Paavo RasKa 20.50 0.11.51
12 Havu Eero RasKa 24.04 0.15.05
Tiirikainen Ville UlvUra HYL -
Nolvi Joona RasKa HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 14.14 0.00.00 80.45 86.11
2 Jokela Emmi SuSe 14.23 0.00.09 78.41 83.94
3 Koskinen Noora Hiisi 14.41 0.00.27 75.64 80.97
4 Autio Päivi Hiisi 15.38 0.01.24 69.95 74.87
5 Kuusela Tuija RasKa 16.57 0.02.43 63.50 67.97
6 Haapakoski Tiina RasKa 17.07 0.02.53 61.88 66.24
7 Koivusalo Sanna RasKa 21.05 0.06.51 49.42 52.90
8 Laine Anu RasKa 21.11 0.06.57 48.38 51.78
9 Salo Mervi PunKu 23.22 0.09.08 43.12 46.16
10 Tiusanen Maria RaLu 24.31 0.10.17 40.40 43.24
Hovirinta Marjo TuMe HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 16.00 0.00.00 55.66 34.23
2 Yli-Sipilä Kati LLuja 17.30 0.01.30 49.62 30.52
3 Yli-Kauppila Marika Hiisi 17.51 0.01.51 47.40 29.15
4 Seppänen Katja Hiisi 18.19 0.02.19 44.97 27.66
5 Savolainen Elina LLuja 32.49 0.16.49 24.42 15.02
Mannila Minna RasKa HYL -
Matintalo Terhi LLuja HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 13.53 0.00.00 59.24 61.90
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 14.01 0.00.08 57.88 60.48
3 Heerman Maria RaLu 17.18 0.03.25 46.25 48.32
4 Mäkelä Tiina RaTU 17.50 0.03.57 44.23 46.22
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 18.19 0.04.26 42.45 44.36
6 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 18.26 0.04.33 41.58 43.45
7 Kuusholma Tiina Hiisi 18.41 0.04.48 40.42 42.24
8 Valtonen Heli RaLu 19.05 0.05.12 38.99 40.74
9 Virtanen Marjo Hiisi 22.22 0.08.29 32.76 34.23
10 Saari Marita SuSe 24.48 0.10.55 29.09 30.40
11 Kujansuu Päivi RasKa 25.32 0.11.39 27.82 29.07
12 Kuusela Pirjo PunKu 26.18 0.12.25 26.58 27.78

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Siuko Anja SuSe 13.27 0.00.00 42.12
2 Suomela Margit RaLu 14.45 0.01.18 37.26
3 Piiparinen Seija RasKa 18.25 0.04.58 28.92
4 Sane Anneli HS 24.53 0.11.26 20.72
5 Nurminen Aila Hiisi 29.16 0.15.49 17.03
Soikkeli Orvokki KanSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 28.44 0.00.00
Mattila Riitta RasKa KES -
Helppolainen Anni EKU HYL -
Nurmi Raija RaLu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pöyhönen Saina RasKa 16.51 0.00.00 52.14 25.08
2 Hiltunen Emmi SiikSi 18.22 0.01.31 45.45 21.86
3 Ruuhiala Sanni Hiisi 20.04 0.03.13 39.41 18.95
Holmberg Laura RasKa HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 12.15 0.00.00 45.94 51.90
2 Aho Susanna Hiisi 13.12 0.00.57 41.57 46.96
3 Lähteenmäki Iida KanSu 15.33 0.03.18 34.38 38.84
4 Tuominen Heli KanSu 17.14 0.04.59 30.21 34.12
5 Mähönen Helka KanSu 17.43 0.05.28 28.59 32.29
6 Uusi-Pietilä Säde RaLu 19.26 0.07.11 25.34 28.62
7 Pihala Jemina RaLu 22.21 0.10.06 21.40 24.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiittanen Maija UlvUra 12.19 0.00.00
2 Haikonen Sanni UlvUra 12.30 0.00.11
3 Luoma Oona UlvUra 13.21 0.01.02
4 Koivunen Nea RasKa 13.56 0.01.37
5 Pohjalainen Anni LoJa 14.07 0.01.48
6 Tuominen Mari KanSu 14.41 0.02.22
7 Tarkkanen Annika UlvUra 14.50 0.02.31
8 Mäkinen Tuuli LLuja 15.34 0.03.15
9 Ahonkivi Veera UlvUra 15.44 0.03.25
10 Isokallio Helmi LLL 16.18 0.03.59
11 Kohonen Kerttu RaLu 16.32 0.04.13
12 Jutila Pinja RasKa 16.45 0.04.26
13 Nylund Laura RasKa 16.47 0.04.28
14 Annila Helmi RaLu 17.15 0.04.56
15 Tenho Sanni LLL 17.43 0.05.24
16 Jutila Iisa RasKa 18.35 0.06.16
17 Silander Iida-Maria RaLu 18.55 0.06.36
18 Murto Anniina RasKa 22.10 0.09.51
Huhtanen Sara UlvUra HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aino UlvUra 8.38 0.00.00
2 Haunia Heta HSU 9.28 0.00.50
3 Pohjalainen Emmi LoJa 9.29 0.00.51
4 Koivunen Jutta RasKa 9.40 0.01.02
5 Luoma Elli UlvUra 10.08 0.01.30
5 Imberg Venla RasKa 10.08 0.01.30
7 Koivula Lotta UlvUra 10.50 0.02.12
8 Salo Kerttu PunKu 12.34 0.03.56
9 Lohtander Ilona RaLu 12.56 0.04.18
10 Filppula Ella VaHa 15.31 0.06.53
11 Koivunen Netta RasKa 20.26 0.11.48
Vuorinen Saana UlvUra HYL -
Tuhkanen Suvi UlvUra HYL -
Lahti Iida RasKa HYL -