FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeenkyrön kevät-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juura Elmeri KanSu 14.25 0.00.00 61.95 61.95
2 Virtanen Antti HlS 15.33 0.01.08 56.21 56.21
3 Nurminen Ilkka HS 15.52 0.01.27 53.88 53.88
4 Kaskinen Kare UlvUra 16.37 0.02.12 50.30 50.30
5 Hämäläinen Asko KanKi 16.58 0.02.33 48.13 48.13
6 Norkio Antti KanSu 18.09 0.03.44 43.94 43.94
7 Kaataja Mikko RasKe 20.46 0.06.21 37.48 37.48
Lukichev Alexander Koovee HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Vesa Koovee 17.53 0.00.00
2 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 22.05 0.04.12
Salo Teemu TP HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 14.59 0.00.00 54.08 54.08
2 Konttila Janne Koovee 16.34 0.01.35 47.45 47.45
3 Jonkka Jari RasKa 18.17 0.03.18 41.66 41.66
3 Niemelä Ville Hiilto 18.17 0.03.18 41.66 41.66
Kontio Pasi MaMa HYL -
Venäläinen Toni VaHa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Timo Koovee 15.34 0.00.00 39.02 39.02
2 Hirvonen Petri EE 18.24 0.02.50 31.36 31.36
3 Savela Pauli RR 22.52 0.07.18 23.91 23.91
Vehkalahti Harri IkNV HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savikko Olli TarpSu 9.24 0.00.00 44.77 44.77
2 Isokallio Pasi RaN 10.12 0.00.48 38.17 38.17
3 Toivonen Jari EE 12.37 0.03.13 28.35 28.35

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aasla Hannu Koovee 10.08 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vainiomäki Kauko SuSe 10.16 0.00.00 50.47 50.47
2 Kiiskinen Arto TP 11.02 0.00.46 45.55 45.55
3 Lind Sune Falken 11.05 0.00.49 43.94 43.94
4 Ylikoski Erkki KanSu 11.06 0.00.50 42.48 42.48
5 Lehtiniemi Pekka SaSu 12.17 0.02.01 37.12 37.12
Nyystilä Jukka LaihLu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 9.43 0.00.00 45.29 45.29
2 Pusa Raimo ViRuS 10.42 0.00.59 40.10 40.10
3 Virtanen Kalle RaLu 11.07 0.01.24 37.61 37.61
4 Huhta Tapani KangSK 11.49 0.02.06 34.45 34.45
5 Heino Kalle EE 11.51 0.02.08 33.43 33.43
6 Kallio Erkki LoJa 12.44 0.03.01 30.24 30.24
Varjonen Antero RR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jonkka Arvo RasKa 11.36 0.00.00
2 Korpela Kalevi TP 13.45 0.02.09

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 9.53 0.00.00 35.42 35.42
2 Paavola Seppo EE 11.31 0.01.38 28.12 28.12
3 Hakala Rauno EE 12.34 0.02.41 23.68 23.68

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Mauri RaN 14.05 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lilja Juha TP 16.10 0.00.00
Mattila Atte KyRa HYL -
Vesterinen Arttu TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kimmo KangSK 8.45 0.00.00
Koivuniemi Sakari RaN HYL -
Nurminen Eerik KangSK HYL -
Oksanen Teemu IkNV HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 9.46 0.00.00
2 Pulkkinen Samuli KyRa 9.58 0.00.12
3 Rissanen Antti TP 10.08 0.00.22
4 Naskali Lauri KyRa 12.11 0.02.25

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Akseli Koovee 8.14 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 9.05 0.00.51
3 Isokallio Lauri RaN 9.24 0.01.10
4 Niinimäki Kasimir KyRa 10.20 0.02.06
5 Heinimaa Valtteri KangSK 11.03 0.02.49
6 Vehkalahti Anton IkNV 11.34 0.03.20
7 Lehtiniemi Eino RaN 12.31 0.04.17
Majamäki Joakim KyRa HYL -
Liuksiala Waltteri KyRa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivanen Nico KyRa 8.43 0.00.00
2 Sarvijärvi Onni KyRa 9.22 0.00.39
3 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 9.47 0.01.04
4 Töppärä Osmo PunKu 13.42 0.04.59

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 15.12 0.00.00 69.81 69.81
2 Kuusela Tuija RasKa 16.19 0.01.07 63.64 63.64
3 Koski Hanna-Maija Koovee 16.31 0.01.19 61.49 61.49
4 Ahonen Laura KangSK 19.06 0.03.54 51.99 51.99
5 Lehtiniemi Iisa SaSu 22.58 0.07.46 42.24 42.24
6 Tiusanen Maria RaLu 23.29 0.08.17 40.35 40.35
Österman Vera TuS HYL -
Ritanotko Johanna TuMe HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkivaara Jonna RasKa 17.19 0.00.00
Hepokorpi Annika RasKa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki-Laurila Anne PunKu 24.22 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Kristiina IkNV 13.01 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Annila Päivi TP 17.03 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Marjo Hiisi 13.25 0.00.00 50.66 50.66
2 Korpio Aulikki VaHa 13.41 0.00.16 48.19 48.19
3 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 14.10 0.00.45 45.10 45.10
4 Kiiskinen Gunnevi TP 14.37 0.01.12 42.32 42.32
5 Saari Marita SuSe 14.38 0.01.13 40.88 40.88
Borgenström Outi IkNV HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Tuire TP 11.14 0.00.00 31.51 31.51
2 Lahtinen Marjatta Koovee 13.00 0.01.46 25.19 25.19
3 Määttä Lotta KS 18.56 0.07.42 15.89 15.89

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Törrö Maria-Leena VaHa 10.39 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 11.36 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpio Liisa VaHa 25.14 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Isokallio Kiia RaN 10.18 0.00.00
Hakomäki Emmi TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Anni LoJa 9.42 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 10.07 0.00.25
3 Toivanen Netta KyRa 12.03 0.02.21
4 Mattila Elisa KyRa 13.30 0.03.48
Haavisto Veera KyRa HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järventausta Ennimaria KyRa 11.28 0.00.00
2 Koskensalo Maria IkNV 12.06 0.00.38
3 Niemelä Hilla Koovee 14.22 0.02.54
4 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 16.10 0.04.42
5 Hirvonen Julia EE 20.57 0.09.29
Asell Aleksiina IkNV HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 7.32 0.00.00
2 Pohjalainen Emmi LoJa 8.38 0.01.06
3 Yli-Hietanen Silja TP 8.43 0.01.11
4 Häkkinen Pihla Koovee 9.39 0.02.07
5 Kontio Katri KangSK 9.42 0.02.10
6 Aaltonen Milla IkNV 10.04 0.02.32
7 Kuoppala Elli TarpSu 10.31 0.02.59
8 Koskensalo Susanna IkNV 11.27 0.03.55
9 Virtanen Reeta HlS 11.29 0.03.57
10 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 16.39 0.09.07
Lehto Silja KangSK HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 7.58 0.00.00
2 Olkkonen Veera KangSK 8.11 0.00.13
3 Kontio Kirsi KangSK 9.57 0.01.59
4 Heinimaa Venla KangSK 15.55 0.07.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Liisa TP 9.21 0.00.00
2 Koski Hanni Koovee 11.58 0.02.37