FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kankaanpää-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 40.37 0.00.00 54.59 54.40
2 Kaskinen Kare UlvUra 45.53 0.05.16 46.51 46.35
3 Hämäläinen Asko KanKi 47.09 0.06.32 43.50 43.35
4 Wiik Peter NOK 1.06.01 0.25.24 29.81 29.71
5 Collander Tomi RasKa 1.11.42 0.31.05 26.28 26.20

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Matti L-LL 27.05 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 36.50 0.00.00 45.16 45.16
2 Asikainen Timo Hiisi 42.51 0.06.01 35.91 35.91
3 Keskimäki Sami NaWi 55.03 0.18.13 25.68 25.68

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöysti Tapio RasKa 35.51 0.00.00 50.97 51.76
2 Kallioniemi Janne RaLu 36.43 0.00.52 48.52 49.27
3 Ojala Marko UlvUra 37.51 0.02.00 45.86 46.57
4 Kyllästinen Jyri RaLu 39.46 0.03.55 42.50 43.16
5 Haikonen Jyrki UlvUra 41.21 0.05.30 39.77 40.39
6 Jonkka Jari RasKa 42.06 0.06.15 37.98 38.57
7 Luoma Mikko UlvUra 45.54 0.10.03 33.84 34.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 33.37 0.00.00 57.25 57.25
2 Nurmela Timo RasKu 36.19 0.02.42 52.11 52.11
3 Oksanen Jukka RasKa 43.33 0.09.56 42.72 42.72
4 Holmberg Jari UlvUra 43.57 0.10.20 41.60 41.60
5 Kujansuu Eero MSParma 44.32 0.10.55 40.34 40.34
6 Ruuska Vesa KangSK 45.43 0.12.06 38.59 38.59
7 Uusi-Pietilä Janne RaLu 46.09 0.12.32 37.53 37.53
8 Ketola Juha Koovee 48.26 0.14.49 35.10 35.10
9 Kuusholma Ari Hiisi 54.24 0.20.47 30.66 30.66
10 Lahdenmäki Pertti UlvUra 1.28.06 0.54.29 18.57 18.57

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 26.16 0.00.00 52.98 52.98
2 Koskela Heikki RaJu 30.06 0.03.50 43.92 43.92
3 Koivisto Ari-Pekka HS 37.20 0.11.04 33.55 33.55
4 Patana Pekka LaihLu 42.25 0.16.09 27.89 27.89

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Tuomo SuSe 33.23 0.00.00 38.45 38.45
2 Rustari Mauri ViRuS 35.36 0.02.13 34.70 34.70
3 Palomäki Eero Femman 40.26 0.07.03 29.36 29.36
4 Koski Harri TarpSu 40.58 0.07.35 27.81 27.81
5 Mykrälaakso Pentti PunKu 43.02 0.09.39 25.35 25.35

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepistö Heikki OrPo 28.26 0.00.00 50.17 50.17
2 Laakso Antero PunKu 30.18 0.01.52 46.53 46.53
3 Nyystilä Jukka LaihLu 32.22 0.03.56 43.05 43.05
4 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 33.32 0.05.06 41.06 41.06
5 Mäkiniemi Esko PunKu 37.35 0.09.09 36.20 36.20
6 Jakobsson Markus RasKa 38.39 0.10.13 34.78 34.78
6 Olli Reijo VaHa 38.39 0.10.13 34.78 34.78
8 Rantamäki Veikko KauKa 38.53 0.10.27 33.72 33.72
9 Lehtovirta Timo RasKa 41.54 0.13.28 30.90 30.90
10 Rasmus Reijo TarpSu 42.07 0.13.41 30.35 30.35
11 Hakanen Kai ValSu 44.20 0.15.54 28.46 28.46
12 Lylynperä Jarmo SuSe 45.26 0.17.00 27.41 27.41
Laine Esa TP HYL -
Kartaslammi Ari KyRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Hannu SuSe 26.26 0.00.00 45.35 45.06
2 Hörkkö Jaakko MSParma 27.17 0.00.51 43.59 43.31
3 Lakkinen Keijo SuSe 29.03 0.02.37 40.61 40.35
4 Euren Pertti RasKa 29.50 0.03.24 39.23 38.98
5 Turpeinen Timo VaajTe 30.06 0.03.40 38.57 38.32
6 Mäkilä Matti RaVi 30.59 0.04.33 37.16 36.92
7 Kares Olli Hiisi 31.11 0.04.45 36.62 36.39
8 Jääskeläinen Esko KoKV 31.29 0.05.03 35.97 35.74
9 Lindstedt Tapio OrPo 32.19 0.05.53 34.75 34.53
10 Ketamo Juhani SuSe 33.24 0.06.58 33.34 33.13
11 Pusa Raimo ViRuS 35.02 0.08.36 31.51 31.31
12 Jalonen Tarmo Hiisi 35.12 0.08.46 31.10 30.90
13 Järvenpää Heikki ParkU 37.17 0.10.51 29.11 28.92
14 Varheensalo Altti RasKa 37.19 0.10.53 28.83 28.64
15 Mäkivaara Olavi RasKa 39.04 0.12.38 27.29 27.12
16 Mattila Kari EE 44.25 0.17.59 23.79 23.64
17 Jokinen Ismo NaWi 45.43 0.19.17 22.91 22.76
18 Koivisto Pentti TP 48.57 0.22.31 21.20 21.07
19 Latvala Timo EE 55.21 0.28.55 18.58 18.46
20 Keskimäki Seppo NaWi 58.04 0.31.38 17.55 17.43

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 22.33 0.00.00 42.19 42.19
2 Pelkonen Toivo YlikNM 25.41 0.03.08 36.64 36.64
3 Yli-Teevahainen Olavi KauKa 27.26 0.04.53 33.93 33.93
4 Westerlund Alf Kristina 27.54 0.05.21 33.00 33.00
5 Rajamäki Matti KyRa 29.33 0.07.00 30.81 30.81
6 Mattila Kalervo RasKa 31.02 0.08.29 29.01 29.01
7 Jonkka Arvo RasKa 31.34 0.09.01 28.20 28.20
8 Elonen Matti RaLu 33.01 0.10.28 26.65 26.65
9 Rintala Pentti Hiisi 33.55 0.11.22 25.64 25.64
10 Kallio-Könnö Aarno KauKa 33.58 0.11.25 25.31 25.31
11 Kuusisto Kalevi HlT 35.32 0.12.59 23.90 23.90
12 Nyman Per RasKa 35.49 0.13.16 23.43 23.43
13 Aronen Osmo RasKa 43.49 0.21.16 18.92 18.92
14 Siitonen Voitto OH 46.26 0.23.53 17.63 17.63
Nurmo Heikki PunKu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Collin Matti ValSu 31.45 0.00.00 39.22 39.24
2 Houni Mikko EE 34.08 0.02.23 36.06 36.08
3 Koppelomäki Mikko EE 37.30 0.05.45 32.44 32.46
4 Rantala Heikki EE 37.55 0.06.10 31.70 31.72
5 Hakala Rauno EE 38.59 0.07.14 30.47 30.49
6 Rosenqvist Onni SuosmSa 39.25 0.07.40 29.77 29.79
7 Riihonen Taisto KauKa 43.16 0.11.31 26.79 26.80
8 Paavola Seppo EE 44.09 0.12.24 25.93 25.94
9 Erkkilä Raimo SuosmSa 46.42 0.14.57 24.20 24.22
9 Siivonen Jukka RasKa 46.42 0.14.57 24.20 24.22
Lammensalo Jaakko Hiisi KES -
Kopra Valto OrPo KES -
Valtonen Teuvo Hiisi HYL -
Vapanen Jukka RasKa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 23.07 0.00.00 38.67 38.69
2 Mård Leo Kristina 24.41 0.01.34 35.72 35.74
3 Mikkonen Arvo TarpSu 25.20 0.02.13 34.32 34.34
4 Ilonen Tauno TY 26.17 0.03.10 32.62 32.64
5 Koskinen Jukka Hiisi 28.51 0.05.44 29.29 29.31
6 Laurila Pertti EsSu 32.40 0.09.33 25.50 25.51
7 Mikola Oiva Hiisi 36.16 0.13.09 22.63 22.64
8 Huhtala Olavi Hiisi 36.33 0.13.26 22.12 22.13
9 Ruusunen Simo EE 37.44 0.14.37 21.10 21.12
10 Paunuvuori Toivo SuSe 53.12 0.30.05 14.74 14.75
Koivuniemi Tapio RaN HYL -
Rintala Ahto RaN KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villgren Väinö UlvUra 38.51 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Mikael RaLu 28.57 0.00.00 31.60 31.60
2 Hietaharju Aku RaJu 33.38 0.04.41 25.16 25.16
3 Vähä-Savo Lauri UlvUra 47.23 0.18.26 16.41 16.41

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Tuukka Hiisi 25.27 0.00.00 52.20 50.84
2 Tuominen Juho KanSu 27.13 0.01.46 47.76 46.52
3 Laurila Sami RaLu 30.57 0.05.30 41.08 40.01
4 Kaihtela Juuso RaLu 34.03 0.08.36 36.51 35.56
5 Kohonen Eevert RaLu 37.22 0.11.55 32.50 31.66
6 Ruusunen Pyry RaLu 39.11 0.13.44 30.27 29.48
Hakala Petteri RaN HYL -
Haikonen Aaro UlvUra HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Janne Hiisi 39.14 0.00.00
2 Hietaharju Ossi RaJu 1.22.03 0.42.49

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Aleksi RaLu 19.45 0.00.00
2 Niemensivu Timi RaLu 19.57 0.00.12
3 Lehtimäki Juho RaLu 20.40 0.00.55
4 Vehkalahti Kalle L-LL 21.52 0.02.07
5 Seppälä Frans LLuja 21.55 0.02.10
6 Kyllästinen Iiro RaLu 27.33 0.07.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Alvar LLuja 14.47 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdenmäki Veeti UlvUra 40.07 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 14.37 0.00.00
2 Husari Hermanni KanSu 17.44 0.03.07
3 Bergström Kasper Kristina 18.00 0.03.23
4 Haikonen Ilmo UlvUra 21.46 0.07.09
5 Bergström Filip Kristina 22.39 0.08.02

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 36.08 0.00.00 82.70 82.70
2 Simonsén Suvi RasKa 40.37 0.04.29 70.81 70.81
3 Kuusela Tuija RasKa 42.45 0.06.37 64.66 64.66
4 Savolainen Iida KangSK 45.32 0.09.24 58.24 58.24
5 Blomgren Pernilla NOK 52.10 0.16.02 48.69 48.69

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 38.38 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Pia Kristina 48.34 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Anu EE 35.09 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 25.53 0.00.00 59.60 59.23
2 Linko Rita EsSu 31.25 0.05.32 48.28 47.99
3 Koskela Sari RaJu 33.04 0.07.11 45.10 44.82
4 Kuusholma Tiina Hiisi 34.58 0.09.05 41.91 41.65
5 Laurila Saija KangSK 35.22 0.09.29 40.71 40.46
6 Annila Päivi TP 35.34 0.09.41 39.76 39.51
7 Mäkelä Tiina RaTU 38.40 0.12.47 35.91 35.69
8 Jalanto Terttu KangSK 40.56 0.15.03 33.29 33.09
9 Nummikoski Maarit UlvUra 45.53 0.20.00 29.14 28.96
Koivuniemi Leena RaN HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 25.46 0.00.00 36.48 36.48
2 Rantamäki Anita KauKa 34.23 0.08.37 25.29 25.29
3 Toivanen Tuula RaN 48.36 0.22.50 16.44 16.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Anja SuSe 30.47 0.00.00 37.50 37.50
2 Lahtinen Marjatta Koovee 36.40 0.05.53 30.30 30.30
3 Olli Tuija TarpSu 38.30 0.07.43 27.73 27.73
4 Tuomisto Heta L-LL 48.49 0.18.02 20.99 20.99
5 Ahonkivi Irma RasKa 1.03.35 0.32.48 15.43 15.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 32.27 0.00.00 46.87 46.87
2 Piiparinen Seija RasKa 39.21 0.06.54 35.75 35.75
3 Törrö Maria-Leena VaHa 48.34 0.16.07 26.62 26.62

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 26.10 0.00.00 37.88 38.07
2 Kallio Tuija RaTU 31.22 0.05.12 30.02 30.17
3 Mattila Riitta RasKa 36.44 0.10.34 24.29 24.41
Isosomppi Terttu VaHa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 37.31 0.00.00 14.85 14.85
2 Erkkilä Aino SuosmSa 57.24 0.19.53 8.98 8.98
3 Vienola Raili VaRa 1.11.08 0.33.37 6.66 6.66

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandelin Caroline NOK 26.49 0.00.00 56.28 55.73
2 Kujansuu Ida MSParma 29.26 0.02.37 48.72 48.24
3 Toivanen Minttu RaN 34.44 0.07.55 39.11 38.73
4 Sandroos Lotta RasKa 36.40 0.09.51 34.99 34.65

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siren Saara TP 34.54 0.00.00 40.29 40.29
2 Hiltunen Emmi SiikSi 35.30 0.00.36 36.64 36.64
3 Toivanen Hilla RaN 37.35 0.02.41 31.80 31.80

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 27.13 0.00.00 37.00 36.13
2 Mähönen Helka KanSu 32.51 0.05.38 29.89 29.18
3 Uusi-Pietilä Säde RaLu 33.21 0.06.08 28.68 28.01
4 Hietaharju Suvi RaJu 35.32 0.08.19 26.21 25.60
5 Pihala Jemina RaLu 36.51 0.09.38 24.59 24.01
6 Viitala Nina RaN 39.42 0.12.29 22.19 21.67
7 Tuominen Heli KanSu 47.42 0.20.29 17.94 17.52

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiittanen Maija UlvUra 23.42 0.00.00
2 Loisko Janette UlvUra 30.56 0.07.14
3 Ahonkivi Veera UlvUra 32.22 0.08.40
4 Aho Aliisa KanSu 36.09 0.12.27

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikonen Sanni UlvUra 19.00 0.00.00
2 Koskensalo Maria IkNV 20.33 0.01.33
3 Kurth Suvi TP 21.25 0.02.25
4 Tuominen Mari KanSu 22.17 0.03.17
5 Luoma Oona UlvUra 23.03 0.04.03
6 Mäkinen Tuuli LLuja 23.29 0.04.29
7 Mäenpää Maija Keihäs 24.23 0.05.23
8 Tarkkanen Annika UlvUra 25.35 0.06.35
9 Pohjolainen Iina LLuja 28.05 0.09.05
10 Viitala Sini RaN 40.15 0.21.15

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haunia Heta HSU 12.47 0.00.00
2 Koskensalo Susanna IkNV 15.22 0.02.35
3 Ojala Aino UlvUra 15.57 0.03.10
4 Ketola Reetta Koovee 33.58 0.21.11

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Emma L-LL 23.38 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luoma Elli UlvUra 15.52 0.00.00
2 Kyllästinen Inka RaLu 17.06 0.01.14
3 Yli-Futka Amanda ValSu 17.34 0.01.42
4 Hiltunen Venla SiikSi 23.14 0.07.22
5 Sjöblom Lotta NaWi 23.21 0.07.29
6 Husari Hilda KanSu 27.07 0.11.15