FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 1.08.20 0.00.00 93.86 93.86
2 Taanila Vesa IkNV 1.11.46 0.03.26 89.07 89.07
3 Grishman Denis RasKu 1.11.47 0.03.27 88.74 88.74
4 Mäkinen Vesa AngA 1.13.56 0.05.36 85.87 85.87
5 Sulkula Ilari S-JKL 1.14.08 0.05.48 85.34 85.34
6 Detkov Sergei Hiisi 1.14.54 0.06.34 84.18 84.18
7 Ahonen Jere KangSK 1.15.18 0.06.58 83.44 83.44
8 Liuha Jarkko VeVe 1.15.24 0.07.04 83.04 83.04
9 Knuuttila Mikko IkNV 1.15.49 0.07.29 82.29 82.29
10 Mattila Tomi AngA 1.16.49 0.08.29 80.94 80.94
11 Efimov Roman Hiisi 1.17.03 0.08.43 80.41 80.41
12 Sidorov Alexey AngA 1.17.28 0.09.08 79.69 79.69
13 Parkkinen Jarno RR 1.17.29 0.09.09 79.39 79.39
14 Kettunen Heikki VaajTe 1.17.57 0.09.37 78.64 78.64
15 Laitinen Petteri KangSK 1.18.02 0.09.42 78.27 78.27
16 Hytönen Juho-Veikko IkNV 1.18.08 0.09.48 77.89 77.89
17 Sainio Santeri KangSK 1.19.07 0.10.47 76.65 76.65
18 Parkkinen Ville IkNV 1.19.50 0.11.30 75.69 75.69
19 Kiema Pasi OrPo 1.21.00 0.12.40 74.33 74.33
20 Tiainen Topias Koovee 1.21.30 0.13.10 73.60 73.60
21 Linnainmaa Lauri Koovee 1.21.56 0.13.36 72.95 72.95
22 Taanila Henri IkNV 1.22.51 0.14.31 71.88 71.88
23 Närvä Tomi HiKi 1.22.54 0.14.34 71.57 71.57
24 Ikävalko Petri IkNV 1.23.15 0.14.55 71.00 71.00
25 Kari Tuomas AngA 1.24.16 0.15.56 69.89 69.89
26 Sivén Ville LapVi 1.24.22 0.16.02 69.55 69.55
27 Sipilä Mikko KangSK 1.24.27 0.16.07 69.22 69.22
28 Kotamäki Iivo IkNV 1.24.45 0.16.25 68.72 68.72
29 Kannus Kristian KangSK 1.24.47 0.16.27 68.43 68.43
30 Alonen Matti S-JKL 1.27.13 0.18.53 66.27 66.27
31 Sulkula Anton S-JKL 1.30.00 0.21.40 63.98 63.98
32 Lemmetty Teemu OrPo 1.31.06 0.22.46 62.97 62.97
33 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.31.38 0.23.18 62.36 62.36
34 Saavalainen Olli SiiRa 1.32.08 0.23.48 61.79 61.79
35 Huusari Timo LS-37 1.33.02 0.24.42 60.95 60.95
36 Uitto Ville RasKu 1.33.18 0.24.58 60.54 60.54
37 Mauriala Jarmo Koovee 1.36.01 0.27.41 58.60 58.60
38 Samposalo Kai KangSK 1.38.05 0.29.45 57.15 57.15
39 Viitamäki Mikko YKV 1.39.12 0.30.52 56.28 56.28
40 Heittola Tero KyRa 1.50.42 0.42.22 50.24 50.24
41 Jokela Juha PäLuLu 2.06.33 0.58.13 43.77 43.77
Alppi Antti IkNV KES -
Brändli Simon TP KES -
Parisod Heikki AngA KES -
Tuovinen Aleksi KuoSu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jussi VaHa 1.16.15 0.00.00 53.77 53.77
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.17.41 0.01.26 51.79 51.79
3 Hämäläinen Asko KanKi 1.18.54 0.02.39 50.01 50.01
4 Setälä Mikko RaN 1.19.18 0.03.03 48.79 48.79
5 Tuomi Pertti AskU 1.21.46 0.05.31 46.38 46.38
6 Keskitalo Juhani LLuja 1.26.23 0.10.08 43.01 43.01
7 Siivonen Jere S-JKL 1.37.17 0.21.02 37.40 37.40
8 Tuomi Jarkko AskU 1.38.45 0.22.30 36.07 36.07
9 Pekkola Jani RastiE4 1.58.43 0.42.28 29.35 29.35

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Ville SuSe 1.29.06 0.00.00
2 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.34.54 0.05.48

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkamo Severi Koovee 1.13.53 0.00.00 49.95 49.95
2 Nurminen Jani VaHa 1.26.13 0.12.20 41.74 41.74
3 Sulkula Paulus S-JKL 1.29.04 0.15.11 39.37 39.37
4 Ylinen Juho JRV 1.35.23 0.21.30 35.79 35.79
5 Suonurmi Vesa KyRa 1.44.51 0.30.58 31.68 31.68
6 Vähä-Savo Lauri UlvUra 1.56.41 0.42.48 27.68 27.68
Penttilä Eero HlS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkila Saku TuS 1.03.56 0.00.00 45.90 45.90
2 Piironen Konsta MSParma 1.05.34 0.01.38 43.79 43.79
3 Vesterinen Arttu TP 1.06.27 0.02.31 42.27 42.27
4 Laakso Ville Keihäs 1.10.26 0.06.30 38.98 38.98
5 Niemi Oskari LappRi 1.18.31 0.14.35 34.17 34.17
6 Hakola Matti KangSK 1.33.41 0.29.45 27.97 27.97
Saarnijoki Miska TP HYL -
Malmlund Arttu Koovee KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väinä Tuomas KyRa 1.22.30 0.00.00 59.02 59.02
2 Vainio Mikko Koovee 1.23.03 0.00.33 57.53 57.53
3 Nurminen Joonas JRV 1.24.18 0.01.48 55.59 55.59
4 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.24.24 0.01.54 54.45 54.45
5 Pitkänen Vesa PirHi 1.48.10 0.25.40 41.64 41.64
6 Pohjola Jukka HauSi 2.00.51 0.38.21 36.51 36.51
7 Vallittu Juha JRV 2.09.42 0.47.12 33.32 33.32
8 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 2.28.13 1.05.43 28.54 28.54
Haapalehto Tuomas VetU KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 1.02.13 0.00.00 62.78 62.78
2 Kuronen Tommi JRV 1.05.49 0.03.36 58.99 58.99
3 Lauronen Petteri Lynx 1.07.21 0.05.08 57.30 57.30
4 Jokela Jari RaN 1.08.08 0.05.55 56.29 56.29
5 Pimiä Juuso Koovee 1.09.13 0.07.00 55.07 55.07
6 Nurminen Ilkka HS 1.09.30 0.07.17 54.51 54.51
7 Niemelä Ville Hiilto 1.11.56 0.09.43 52.34 52.34
8 Kuusisto Roope SuSe 1.13.17 0.11.04 51.06 51.06
9 Riikonen Jarno KangSK 1.13.57 0.11.44 50.28 50.28
10 Savolainen Tomi RasKe 1.14.12 0.11.59 49.80 49.80
11 Ojala Jari PirHi 1.16.43 0.14.30 47.86 47.86
12 Jonkka Jari RasKa 1.17.29 0.15.16 47.08 47.08
13 Suuriniemi Timo HauSi 1.19.20 0.17.07 45.69 45.69
14 Viljanen Tero HlS 1.20.10 0.17.57 44.92 44.92
15 Liljeström Kimmo HS 1.20.43 0.18.30 44.32 44.32
16 Konttila Janne Koovee 1.22.00 0.19.47 43.34 43.34
17 Kleemola Jari PertPe 1.22.10 0.19.57 42.97 42.97
18 Kämäräinen Sami L-US 1.30.44 0.28.31 38.66 38.66
19 Kuusisto Seppo Koovee 1.42.00 0.39.47 34.16 34.16
20 Kivelä Tuomas Raus 1.43.51 0.41.38 33.32 33.32
21 Välkki Antti Koovee 1.44.59 0.42.46 32.74 32.74
22 Venäläinen Toni VaHa 1.45.37 0.43.24 32.32 32.32
23 Rinne Tomi PunKu 1.46.02 0.43.49 31.97 31.97
24 Kontio Pasi MaMa 2.12.13 1.10.00 25.46 25.46
25 Syrjälä Juha UrjU 2.24.11 1.21.58 23.19 23.19
Kujanpää Marko AlajA KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko RasKu 1.02.01 0.00.00 63.61 63.61
2 Numminen Mika UrjU 1.09.34 0.07.33 56.00 56.00
3 Ruuska Vesa KangSK 1.13.25 0.11.24 52.39 52.39
4 Aho Jarmo PäLuLu 1.15.30 0.13.29 50.29 50.29
5 Asikainen Timo Hiisi 1.15.37 0.13.36 49.56 49.56
6 Hämäläinen Jari KangSK 1.19.24 0.17.23 46.58 46.58
7 Heikkilä Ossi S-JKL 1.22.04 0.20.03 44.47 44.47
8 Mäkelä Markku ViRuS 1.22.13 0.20.12 43.79 43.79
9 Malmlund Heikki Koovee 1.27.07 0.25.06 40.76 40.76
10 Taubert Tero Koovee 1.33.35 0.31.34 37.41 37.41
11 Ahola Tuomo KangSK 1.46.07 0.44.06 32.53 32.53
12 Kanko Jari Koovee 1.57.32 0.55.31 28.95 28.95
13 Sikkinen Kari KangSK 1.59.23 0.57.22 28.09 28.09

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Markku LamSä 1.02.26 0.00.00 50.59 50.59
2 Jylhä Seppo KäTa 1.03.00 0.00.34 49.38 49.38
3 Ala-Sankila Jari Eräp 1.06.18 0.03.52 46.21 46.21
4 Vesala Pekka PirHi 1.08.42 0.06.16 43.91 43.91
5 Karjalainen Heikki Raus 1.14.54 0.12.28 39.64 39.64
6 Ala-Mäyry Pekka Koovee 1.15.34 0.13.08 38.66 38.66
7 Erkkilä Harri SuosmSa 1.23.44 0.21.18 34.33 34.33
8 Vesanen Asko KangSK 1.33.21 0.30.55 30.28 30.28
9 Syrjänen Jukka Koovee 1.41.30 0.39.04 27.38 27.38
10 Mäkilä Reijo KanSu 1.54.33 0.52.07 23.85 23.85
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 47.41 0.00.00 60.36 60.36
2 Nissilä Jorma KoS 51.53 0.04.12 55.08 55.08
3 Niemi Kari-Veli LappRi 52.52 0.05.11 53.67 53.67
4 Helle Markku SaPu 58.06 0.10.25 48.48 48.48
5 Pulkkinen Pekka JoKu 1.01.48 0.14.07 45.24 45.24
6 Väätäinen Antti ÄhtU 1.03.29 0.15.48 43.72 43.72
7 Tikkanen Matti LamSä 1.04.57 0.17.16 42.42 42.42
8 Keskitalo Jukka LLuja 1.05.26 0.17.45 41.79 41.79
9 Syrjälä Veli EE 1.07.01 0.19.20 40.50 40.50
10 Kosonen Hannu ORa 1.07.03 0.19.22 40.17 40.17
11 Turunen Juha ViPa 1.07.27 0.19.46 39.63 39.63
12 Kittilä Pekka HlS 1.08.31 0.20.50 38.71 38.71
13 Nuuttila Kari KauKa 1.12.43 0.25.02 36.19 36.19
14 Rustari Mauri ViRuS 1.15.12 0.27.31 34.72 34.72
15 Jylhä Kauko KäTa 1.24.03 0.36.22 30.82 30.82
16 Helenius Jyrki RaN 1.24.16 0.36.35 30.50 30.50
17 Numminen Mikko EE 1.35.26 0.47.45 26.71 26.71
18 Papinsaari Kari KangSK 1.52.34 1.04.53 22.47 22.47
19 Lähteenmäki Hannu HlT 1.57.51 1.10.10 21.28 21.28
Vehmaa Hannu Koovee HYL -
Tolonen Juha Hanka HYL -
Kangasmäki Esa SuJu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pienimäki Kari RaJu 58.05 0.00.00 50.55 50.55
2 Venho Kari MaMa 59.13 0.01.08 49.23 49.23
3 Nyberg Henry Orient 1.00.02 0.01.57 48.21 48.21
4 Mäkiniemi Esko PunKu 1.01.29 0.03.24 46.73 46.73
5 Lepistö Heikki OrPo 1.01.54 0.03.49 46.08 46.08
6 Jyväsjärvi Tapio Eräp 1.03.16 0.05.11 44.75 44.75
7 Rantapuska Seppo PetPe 1.03.40 0.05.35 44.14 44.14
8 Palttala Pekka TurSa 1.03.50 0.05.45 43.70 43.70
9 Suominen Risto SuSi 1.06.17 0.08.12 41.77 41.77
10 Nurminen Ari VaHa 1.07.33 0.09.28 40.67 40.67
11 Lavikainen Jussi KangSK 1.07.34 0.09.29 40.35 40.35
12 Koskinen Kaj VaHa 1.09.53 0.11.48 38.71 38.71
13 Rantala Aulis KoS 1.12.04 0.13.59 37.25 37.25
14 Huikkola Markku KangSK 1.12.48 0.14.43 36.59 36.59
15 Jäntti Timo S-JKL 1.17.28 0.19.23 34.11 34.11
16 Ahlqvist Hannu Raus 1.20.07 0.22.02 32.72 32.72
17 Jakobsson Markus RasKa 1.20.29 0.22.24 32.31 32.31
18 Lantta Timo HS 1.21.37 0.23.32 31.61 31.61
19 Turunen Erkki SuSe 1.23.10 0.25.05 30.76 30.76
20 Nurminen Markku SuosmSa 1.24.17 0.26.12 30.11 30.11
21 Karvonen Jorma TarpSu 1.32.25 0.34.20 27.23 27.23
22 Luukka Heikki HirvHe 1.40.43 0.42.38 24.78 24.78

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 46.25 0.00.00 48.09 48.09
2 Ansamaa Reino RaN 48.29 0.02.04 45.72 45.72
3 Sompi Eero JRV 51.03 0.04.38 43.13 43.13
4 Peltola Tuomo MSParma 51.34 0.05.09 42.40 42.40
5 Hämäläinen Seppo KanSu 51.49 0.05.24 41.90 41.90
6 Pusa Raimo ViRuS 52.11 0.05.46 41.31 41.31
7 Mäkelä Harri SuSe 53.46 0.07.21 39.81 39.81
8 Hahto Matti OrPo 54.06 0.07.41 39.29 39.29
9 Aunula Jukka Jyry 55.13 0.08.48 38.22 38.22
10 Lahdenniemi Heikki SahKu 58.28 0.12.03 35.83 35.83
11 Hautala Olavi RaJu 58.57 0.12.32 35.28 35.28
12 Moisio Kalevi TuS 1.01.06 0.14.41 33.79 33.79
13 Halkosaari Severi NiS 1.01.54 0.15.29 33.11 33.11
14 Valta Matti JRV 1.02.33 0.16.08 32.52 32.52
15 Nurminen Sakari TuMe 1.03.22 0.16.57 31.86 31.86
16 Lahdenniemi Pekka SahKu 1.04.35 0.18.10 31.03 31.03
17 Löyttyjärvi Kari Jyry 1.05.34 0.19.09 30.33 30.33
18 Nikkari Paavo LS-37 1.07.49 0.21.24 29.10 29.10
19 Pitkänen Heikki JRV 1.09.11 0.22.46 28.30 28.30
20 Niittymäki Antti Eräp 1.09.25 0.23.00 27.99 27.99
21 Talvitie Heikki RaiKu 1.15.38 0.29.13 25.49 25.49
22 Salonen Kauko ViPa 1.32.24 0.45.59 20.70 20.70
23 Niemi Pentti HauSi 1.36.01 0.49.36 19.76 19.76

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 48.25 0.00.00 41.45 41.45
2 Rajamäki Matti KyRa 52.33 0.04.08 37.71 37.71
3 Tiura Tapio HS 57.39 0.09.14 33.94 33.94
4 Tammela Seppo TikSu 58.35 0.10.10 32.97 32.97
5 Jonkka Arvo RasKa 1.00.07 0.11.42 31.71 31.71
6 Lampi Eero PäijRa 1.04.09 0.15.44 29.33 29.33
7 Hieta Lauri KanSu 1.04.10 0.15.45 28.93 28.93
8 Jylhä Keijo JRV 1.16.54 0.28.29 23.81 23.81
9 Kuusisto Kalevi HlT 1.16.59 0.28.34 23.46 23.46
10 Karjalainen Jouko HS 1.20.49 0.32.24 22.04 22.04
11 Virtanen Pekka TY 1.20.53 0.32.28 21.71 21.71
12 Sulander Heikki SahKu 1.28.59 0.40.34 19.45 19.45
Itkonen Eero SuSi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 45.29 0.00.00 38.17 38.17
2 Salminen Pertti HlS 48.49 0.03.20 34.90 34.90
3 Laurila Kalervo KangSK 52.08 0.06.39 32.06 32.06
4 Paavola Seppo EE 53.57 0.08.28 30.37 30.37
5 Nisula Alpo Eräp 1.03.12 0.17.43 25.41 25.41
Rantala Heikki EE KES -
Kopra Valto OrPo HYL -
Koipijärvi Erkki Eräp HYL -
Mikkola Antti UrjU HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 40.13 0.00.00 35.71 35.71
2 Mikkonen Arvo TarpSu 43.51 0.03.38 31.52 31.52
3 Ilonen Tauno TY 44.15 0.04.02 30.02 30.02
4 Rantala Mauri RaN 45.19 0.05.06 28.13 28.13
5 Paunuvuori Toivo SuSe 52.25 0.12.12 23.29 23.29

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Vili TP 28.29 0.00.00
2 Eerola Mikko TP 28.30 0.00.01
3 Pohja Eetu Koovee 29.13 0.00.44
4 Viilo Lasse TP 29.19 0.00.50
5 Kontio Kimmo KangSK 30.27 0.01.58
6 Oksanen Teemu IkNV 31.41 0.03.12
7 Keronen Leevi TP 32.42 0.04.13
8 Mustonen Ossi TP 33.40 0.05.11
9 Mustajoki Tiitus TP 35.15 0.06.46
10 Virtanen Aaro HU-46 37.07 0.08.38
11 Koivuniemi Sakari RaN 39.15 0.10.46
12 Laakso Eemeli Keihäs 41.17 0.12.48
13 Marttila Otso KangSK 51.05 0.22.36

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Antti TP 24.40 0.00.00
2 Laitinen Vertti Koovee 26.33 0.01.53
3 Piippo Emil KangSK 26.51 0.02.11
4 Aho Ilmari VaHa 28.38 0.03.58
5 Matinheikki Leo TP 28.57 0.04.17
6 Oksa Antti-Jussi TarpSu 30.11 0.05.31
7 Väliharju Joonas TP 35.03 0.10.23
8 Mäkipää Rasmus RaN 40.15 0.15.35
9 Pulkkinen Samuli KyRa 50.58 0.26.18

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Seeti VaHa 21.15 0.00.00
2 Lautamäki Matias HlS 21.34 0.00.19
3 Nieminen Juho TP 23.50 0.02.35
4 Aumo Oskari Keihäs 24.22 0.03.07
5 Ahola Topias KangSK 24.32 0.03.17
6 Koskinen Eemil RaN 26.55 0.05.40
7 Salonen Visa Koovee 27.23 0.06.08
8 Kivelä Eemeli KangSK 27.34 0.06.19
9 Heinimaa Valtteri KangSK 28.02 0.06.47
10 Mustajoki Olli TP 28.03 0.06.48
11 Aaltio Eerik VaHa 28.37 0.07.22
12 Virtanen Ilari HU-46 30.32 0.09.17
13 Kupiainen Tuukka Koovee 32.10 0.10.55
14 Niinimäki Kasimir KyRa 35.40 0.14.25
15 Viilo Tommi TP 36.14 0.14.59
16 Kuusisto Eetu-Oskari SuSe 39.37 0.18.22
17 Kivelä Valtteri KangSK 40.13 0.18.58
18 Olkkonen Vili KangSK 40.22 0.19.07

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtiniemi Eino RaN 25.30 0.00.00
2 Suuriniemi Miika TP 32.04 0.06.34
3 Suomalainen Mikko KangSK 40.59 0.15.29
Räisänen Pekka Koovee HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 15.59 0.00.00
2 Mähönen Veeti TP 17.42 0.01.43
3 Aho Rauli VaHa 18.55 0.02.56
4 Väliharju Ville TP 24.38 0.08.39
5 Liponkoski Aapo TP 25.16 0.09.17
6 Kupiainen Topias Koovee 29.43 0.13.44

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virjula Aku VaHa 51.59 0.00.00 30.18 30.18
2 Kankaanpää Juha LaihLu 52.36 0.00.37 28.33 28.33
3 Haikama Tapio HlT 1.04.40 0.12.41 21.83 21.83
4 Pajunen Jarmo EE 1.30.30 0.38.31 14.73 14.73

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Efimova Natalia Hiisi 1.05.53 0.00.00 85.02 85.02
2 Nurmela Sari VeVe 1.08.05 0.02.12 81.54 81.54
3 Anttila Liisa Koovee 1.09.41 0.03.48 78.96 78.96
4 Voytova Alexandra RasKu 1.12.25 0.06.32 75.30 75.30
5 Peltomäki Elli RasKa 1.14.38 0.08.45 72.40 72.40
6 Heittola Satu RasKu 1.16.34 0.10.41 69.93 69.93
7 Kukkonen Saara LS-37 1.17.30 0.11.37 68.45 68.45
8 Lakanen Laura Pohjant 1.17.50 0.11.57 67.52 67.52
9 Schutskoff Mari KangSK 1.18.29 0.12.36 66.33 66.33
10 Papinsaari Heini KangSK 1.20.46 0.14.53 63.84 63.84
11 Paunonen Tuuli Koovee 1.20.56 0.15.03 63.10 63.10
12 Lylynperä Kaisa TuS 1.21.49 0.15.56 61.82 61.82
13 Borisova Daria Hiisi 1.22.41 0.16.48 60.57 60.57
14 Jakobsson Laura RasKa 1.26.01 0.20.08 57.65 57.65
15 Ahonen Laura KangSK 1.28.05 0.22.12 55.73 55.73
16 Siivonen Hanna-Mari S-JKL 1.29.09 0.23.16 54.51 54.51
17 Mykkänen Terhi KangSK 1.33.08 0.27.15 51.65 51.65
Feer Isabelle KangSK KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 55.06 0.00.00 59.90 59.90
2 Mäkinen Essi VaHa 1.08.15 0.13.09 47.55 47.55
3 Liuha Elina SuSe 1.08.36 0.13.30 46.51 46.51
4 Kelemen Bernadett HlS 1.09.12 0.14.06 45.31 45.31
5 Haikama Reija HlT 1.10.25 0.15.19 43.74 43.74
6 Mikkolainen Päivi VaHa 1.12.24 0.17.18 41.79 41.79
7 Koivisto Johanna LLuja 1.17.02 0.21.56 38.56 38.56
8 Uotila Taina OrPo 1.17.12 0.22.06 37.76 37.76
9 Hiekkalahti Heli MSParma 1.17.19 0.22.13 36.99 36.99
10 Taanila Maria KanSu 1.40.28 0.45.22 27.92 27.92

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotkajuuri Anna KangSK 1.01.25 0.00.00 63.20 63.20
2 Kanko Ruut Koovee 1.01.47 0.00.22 60.94 60.94
3 Ylikangas Tiia RasKu 1.07.34 0.06.09 54.00 54.00
4 Heittola Suvi RasKu 1.10.06 0.08.41 50.39 50.39
5 Toivanen Minttu RaN 1.12.53 0.11.28 46.87 46.87
6 Toivanen Pinja RaN 1.13.15 0.11.50 45.04 45.04

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 58.44 0.00.00 54.86 54.86
2 Taubert Iiris Koovee 1.05.44 0.07.00 48.10 48.10
3 Nurminen Jutta VaHa 1.07.40 0.08.56 45.83 45.83
4 Holmberg Laura RasKa 1.08.22 0.09.38 44.48 44.48
5 Kaitola Iina RasKe 1.13.16 0.14.32 40.68 40.68
6 Aho Varpu VaHa 1.20.49 0.22.05 36.13 36.13
7 Hankala Kaisa IkNV 1.21.49 0.23.05 34.95 34.95
8 Kokkinen Jemina JRV 1.43.52 0.45.08 26.95 26.95
Toivanen Hilla RaN KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Sara VaHa 1.00.52 0.00.00 46.71 46.71
2 Avelin Melina HlS 1.06.15 0.05.23 42.27 42.27
3 Suojanen Susanna Koovee 1.09.50 0.08.58 39.49 39.49
4 Roininen Kiia TP 1.14.53 0.14.01 36.26 36.26
5 Aho Susanna Hiisi 1.18.40 0.17.48 33.97 33.97
6 Simola Reea PirHi 1.21.02 0.20.10 32.45 32.45
7 Sulkula Evita S-JKL 1.34.34 0.33.42 27.36 27.36
8 Aumo Katariina Keihäs 1.38.42 0.37.50 25.78 25.78
9 Kallio Fanni Keihäs 1.40.36 0.39.44 24.87 24.87
10 Kirveskari Eini TP 1.40.50 0.39.58 24.39 24.39
11 Laasonen Sonja TP 1.47.44 0.46.52 22.43 22.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Sirkka-Liisa AR 53.22 0.00.00 65.27 65.27
2 Lakanen Reetta VeVe 59.15 0.05.53 57.53 57.53
3 Muukkonen Eveliina KangSK 1.01.32 0.08.10 54.18 54.18
4 Salonen Kirsi AR 1.24.46 0.31.24 38.45 38.45
5 Nurminen Susanna JRV 1.32.17 0.38.55 34.51 34.51
6 Rinne Tuuli PunKu 1.39.59 0.46.37 31.10 31.10
7 Kujala Marika VaaSu 1.51.15 0.57.53 27.28 27.28
8 Kujanpää Maarit KuortKu 1.52.57 0.59.35 26.21 26.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 52.50 0.00.00 58.79 58.79
2 Kukonlehto Marja KangSK 1.05.20 0.12.30 45.17 45.17
3 Seppälä Anu EE 1.11.16 0.18.26 39.23 39.23
4 Oksanen Kristiina IkNV 1.35.52 0.43.02 27.54 27.54

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 55.41 0.00.00 56.97 56.97
2 Maijala Sari EE 57.54 0.02.13 54.11 54.11
3 Mäkelä Anja RiSu 1.02.08 0.06.27 49.78 49.78
4 Kankaanranta Marja Hanka 1.03.14 0.07.33 48.29 48.29
5 Jalanto Terttu KangSK 1.03.22 0.07.41 47.56 47.56
6 Koivuniemi Leena RaN 1.16.55 0.21.14 38.67 38.67
7 Laurila Saija KangSK 1.18.26 0.22.45 37.42 37.42
8 Vesanen Terhi KangSK 1.19.10 0.23.29 36.57 36.57
9 Toivonen Merja EE 1.31.45 0.36.04 31.12 31.12
10 Ritakorpi Tiina KanSu 1.32.59 0.37.18 30.28 30.28
11 Pulkkinen Arja JoKu 1.33.43 0.38.02 29.62 29.62
12 Kirvesmies Vuokko LS-37 1.39.29 0.43.48 27.51 27.51
Tikkanen Leena LamSä KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 43.52 0.00.00 58.91 58.91
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 45.41 0.01.49 55.51 55.51
3 Borgenström Outi IkNV 53.19 0.09.27 46.65 46.65
4 Korpio Aulikki VaHa 57.30 0.13.38 42.41 42.41
5 Virtanen Marjo Hiisi 1.00.12 0.16.20 39.71 39.71
6 Saari Marita SuSe 1.01.42 0.17.50 37.96 37.96
7 Uotila Terhi OrPo 1.16.25 0.32.33 30.01 30.01
8 Papinsaari Sirpa KangSK 1.25.49 0.41.57 26.16 26.16
9 Toivanen Tuula RaN 1.43.12 0.59.20 21.28 21.28

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Liisa MSParma 1.00.39 0.00.00 54.75 54.75
2 Ahlqvist Kristiina Raus 1.08.34 0.07.55 47.62 47.62
3 Pajunen Arja OrPo 1.08.57 0.08.18 46.56 46.56
4 Elfvengren Päivi S-JKL 1.21.23 0.20.44 38.76 38.76
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.24.16 0.23.37 36.78 36.78
6 Jäntti Kerttu S-JKL 1.36.27 0.35.48 31.56 31.56
7 Laukkanen Kirsti HlT 1.44.12 0.43.33 28.68 28.68
8 Ahonkivi Irma RasKa 2.08.27 1.07.48 22.84 22.84
Nurminen Arja VaHa KES -
Lavikainen Pirjo KangSK KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 58.26 0.00.00 43.03 43.03
2 Hurskainen Seija VaHa 58.28 0.00.02 42.29 42.29
3 Kemppi Tuula MSParma 1.02.04 0.03.38 39.16 39.16
4 Piiparinen Seija RasKa 1.06.00 0.07.34 36.19 36.19
5 Pitkänen Eila JRV 1.07.23 0.08.57 34.83 34.83
6 Venäläinen Kaija VaHa 1.07.39 0.09.13 34.07 34.07
7 Mäntytörmä Eila HlT 1.09.28 0.11.02 32.58 32.58
8 Törrö Maria-Leena VaHa 1.12.33 0.14.07 30.62 30.62
9 Soikkeli Orvokki KanSu 1.16.52 0.18.26 28.35 28.35
10 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.32.15 0.33.49 23.17 23.17

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.08.37 0.00.00 41.37 41.37
2 Lahtinen Raija VaHa 1.25.01 0.16.24 31.72 31.72
3 Isosomppi Terttu VaHa 1.28.49 0.20.12 28.76 28.76
Ruisaho Eila EE KES -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.56.44 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Lotta TP 32.28 0.00.00
2 Yli-Hietanen Saara TP 39.06 0.06.38
3 Haavisto Veera KyRa 39.24 0.06.56
4 Lehtinen Meiju HlS 41.23 0.08.55
5 Haanpää Kaisa TP 43.11 0.10.43
6 Välkki Lotta TP 43.22 0.10.54
7 Penttilä Anne HlS 57.08 0.24.40

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Rosa PirHi 29.58 0.00.00
2 Ylikangas Pinja HimU 33.30 0.03.32
3 Kokkinen Ella JRV 34.11 0.04.13
4 Jussila Ida TP 34.57 0.04.59
5 Metsälä Essi HlS 36.07 0.06.09
6 Koskensalo Maria IkNV 40.00 0.10.02
7 Järventausta Ennimaria KyRa 40.17 0.10.19
8 Haikama Outi HlS 42.16 0.12.18
9 Jokinen Johanna Eräp 44.29 0.14.31
10 Nuuttila Anni KauKa 46.16 0.16.18
11 Niemelä Hilla Koovee 47.10 0.17.12
12 Kuusisto Idaliina Koovee 53.26 0.23.28
13 Malmlund Reeta Koovee 1.15.09 0.45.11
Koski Katariina Koovee KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 23.41 0.00.00
2 Leinamo Sonja Keihäs 25.28 0.01.47
3 Salmia Tessa TarpSu 27.50 0.04.09
4 Joensivu Inka VaHa 29.34 0.05.53
5 Mustajoki Villa TP 31.36 0.07.55
6 Tikkakoski Ilona TP 31.45 0.08.04
7 Yli-Hietanen Silja TP 32.17 0.08.36
8 Simola Rita PirHi 33.07 0.09.26
9 Kuoppala Elli TarpSu 33.38 0.09.57
10 Kontio Katri KangSK 34.03 0.10.22
11 Leppänen Netta Keihäs 35.24 0.11.43
12 Pesu Vilma TP 37.04 0.13.23
13 Savisaari Outi TP 37.33 0.13.52
14 Koskensalo Susanna IkNV 37.49 0.14.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 21.56 0.00.00
2 Ojala Jenny PirHi 28.05 0.06.09

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 17.57 0.00.00
2 Julkunen Siiri LHR 19.19 0.01.22
3 Olkkonen Veera KangSK 23.44 0.05.47
4 Heinimaa Venla KangSK 24.25 0.06.28
5 Pajula Siiri KangSK 27.38 0.09.41

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Hanna PIF 1.00.30 0.00.00 33.00 33.00
2 Olkkonen Tuulikki KangSK 1.15.40 0.15.10 25.07 25.07
3 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 1.16.54 0.16.24 23.37 23.37
4 Sintonen Sanna Koovee 1.31.13 0.30.43 18.60 18.60

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Tuomas Keihäs 12.49 0.00.00
2 Nurminen Hannes JRV 12.54 0.00.05
3 Pitkänen Iiro PirHi 17.10 0.04.21
4 Syrjälä Sakari Koovee 18.15 0.05.26
5 Konttila Milo Koovee 21.21 0.08.32
6 Välkki Totte Koovee 29.29 0.16.40

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 13.16 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 14.20 0.01.04
3 Verho Elmeri TP 17.09 0.03.53
4 Joensivu Kasper VaHa 17.32 0.04.16
5 Simola Jere PirHi 17.46 0.04.30
6 Ojala Aleksi PirHi 18.37 0.05.21
7 Ojala Kalle PirHi 20.10 0.06.54
8 Immonen Matias HlS 22.29 0.09.13
9 Koivunen Visa KangSK 22.51 0.09.35
10 Saarikko Sami TP 24.03 0.10.47
11 Sivonen Miro TP 27.09 0.13.53
12 Räisänen Antti Koovee 27.49 0.14.33

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Liisa TP 15.36 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 15.50 0.00.14
3 Haikama Inka HlS 16.38 0.01.02
4 Yli-Futka Amanda ValSu 16.41 0.01.05
5 Schmidt Emilia TP 16.52 0.01.16
6 Valio Salla TP 17.24 0.01.48
7 Nieminen Saana TP 17.35 0.01.59
8 Helen Janette HlS 18.25 0.02.49
9 Laakso Elmiina Keihäs 18.47 0.03.11

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Eevi Keihäs 15.37 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 17.45 0.02.08
3 Myllykoski Pihla TP 19.31 0.03.54
4 Alakoski Siiri TP 21.16 0.05.39
5 Ojala Linnea Keihäs 22.09 0.06.32