FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Alueen keskimatka, Päijät-Häme
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomainen Iida-Maria AR 8.37 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 9.38 0.01.01
3 Aarikka Iida HU-46 9.54 0.01.17
4 Ketonen Jonna RaVa 13.05 0.04.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karttunen Lilia LS-37 8.48 0.00.00
2 Riutto Eerika HU-46 10.27 0.01.39
3 Lehtonen Maiju LS-37 10.49 0.02.01
4 Selin Helena Katarina HU-46 16.09 0.07.21

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipale Anniina LS-37 20.04 0.00.00
Kangasaho Aino HS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikainen Eveliina RaVa 28.15 0.00.00 46.86 39.85
2 Kuusela Aino RaVa 28.36 0.00.21 39.34 33.46
3 Sundqvist Ida LS-37 31.49 0.03.34 29.12 24.77

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Rosa Koovee 33.00 0.00.00 48.17 40.30
2 Simola Rita Koovee 35.51 0.02.51 39.91 33.39
3 Simola Reea Koovee 38.37 0.05.37 32.93 27.55
4 Solonen Heidi LS-37 43.58 0.10.58 25.31 21.18

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna LS-37 30.26 0.00.00 75.54 72.71
2 Lohikainen Milla RaVa 34.19 0.03.53 63.64 61.26
3 Kiiskinen Kirsi LS-37 35.08 0.04.42 58.89 56.69
4 Kukkonen Saara LS-37 35.19 0.04.53 55.33 53.26
5 Andelin Sanna LaTa 36.18 0.05.52 50.66 48.77
6 Tarkiainen Tia JRV 38.43 0.08.17 44.53 42.87
7 Skog Ella Koovee 40.09 0.09.43 40.08 38.58

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Mari LS-37 38.53 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 26.49 0.00.00 44.77 44.04
2 Örn Outi KärKV 28.31 0.01.42 35.78 35.21
3 Löyttyjärvi Sara HauSi 35.13 0.08.24 23.86 23.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Remahl Virpi LS-37 31.45 0.00.00 54.77 54.36
2 Arvela Kirsi LS-37 32.47 0.01.02 45.09 44.75
3 Sundqvist Sari LS-37 39.55 0.08.10 30.49 30.27

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Anne RaVa 33.17 0.00.00 41.52 38.82
2 Harju Leena LS-37 35.19 0.02.02 36.20 33.84
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 35.26 0.02.09 33.15 30.99
4 Kallio Arja RiSu 38.23 0.05.06 27.90 26.09
5 Paronen Hanna IHR 44.04 0.10.47 21.95 20.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Maria-Leena IHR 23.52 0.00.00 44.66 43.19
2 Soanjärvi Tuija Lynx 26.08 0.02.16 34.67 33.53
3 Anttila Sisko LamSä 27.18 0.03.26 27.33 26.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinne Annikki HU-46 24.00 0.00.00 37.63 36.59
2 Andelin Tarja LaTa 24.37 0.00.37 31.18 30.32
3 Suni Tuula KärKV 25.00 0.01.00 25.29 24.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 7.04 0.00.00
2 Suhonen Oliver HU-46 7.30 0.00.26
3 Ala-Heikkilä Elias AR 7.38 0.00.34
4 Granqvist Eetu LS-37 10.41 0.03.37
5 Sarkkinen Joonas LaTa 12.43 0.05.39
Sarkkinen Eetu LaTa HYL -
Ketonen Jussi RaVa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Veeti HU-46 9.13 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 9.52 0.00.39
3 Granqvist Aapo LS-37 10.45 0.01.32
4 Huostila Sampo LamSä 11.38 0.02.25
5 Virtanen Ilari HU-46 11.45 0.02.32
6 Ketonen Juuso RaVa 12.25 0.03.12
7 Kantola Karo LS-37 14.26 0.05.13
Arvela Henri LS-37 EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku HU-46 18.56 0.00.00 44.61 38.99
2 Makkonen Lauri LS-37 23.13 0.04.17 33.65 29.41
3 Kalvas Tuomo SKUusi 31.52 0.12.56 22.53 19.69
4 Kolganov Vladislav LS-37 34.40 0.15.44 18.88 16.50
5 Ruuskanen Tuomas MU 34.58 0.16.02 16.91 14.78

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Aaro LS-37 34.35 0.00.00 46.01 44.87
2 Schüle Joel Koovee 35.33 0.00.58 41.41 40.38
3 Alajoutsi Jasper Koovee 36.50 0.02.15 36.72 35.81
4 Alajoutsi Oliver Koovee 56.15 0.21.40 21.92 21.38
Rauhamaa Topias KärKV HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttolainen Aleksi LS-37 36.08 0.00.00 76.06 72.77
2 Valkonen Lauri LS-37 39.44 0.03.36 67.09 64.20
3 Väisänen Marko RR 39.48 0.03.40 64.91 62.11
4 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 39.54 0.03.46 62.68 59.97
5 Niskanen Teemu LS-37 41.26 0.05.18 58.37 55.85
6 Myllärinen Antti JoKu 41.41 0.05.33 56.04 53.62
7 Kokkinen Kari LaTa 46.51 0.10.43 48.10 46.02
8 Solonen Joni LS-37 50.11 0.14.03 43.26 41.40
9 Niskanen Tuomo RaVa 50.20 0.14.12 41.50 39.70
10 Hämäläinen Ari LS-37 55.55 0.19.47 35.88 34.33
11 Valkonen Henri IHR 1.05.27 0.29.19 29.39 28.12
Kiiskinen Petri LS-37 EIL -
Hirvonen Olli-Petteri RaVa EIL -
Kiljunen Eemeli LS-37 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotola Mikko LS-37 49.34 0.00.00 44.85 41.50
2 Sainio Mikko HU-46 50.25 0.00.51 37.48 34.68
3 Weijo Asko IPR 1.01.37 0.12.03 25.26 23.37

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 31.27 0.00.00 54.79 52.70
2 Gröhn Timo HU-46 31.28 0.00.01 52.03 50.04
3 Leppänen Kristian LS-37 33.28 0.02.01 46.34 44.57
4 Lehmusvuori Tomi LS-37 33.33 0.02.06 43.66 41.99
5 Kalvas Teemu KeU 38.09 0.06.42 36.14 34.75
6 Teirivaara Juha MP 43.52 0.12.25 29.46 28.34
7 Alajoutsi Jukka Koovee 54.12 0.22.45 22.26 21.40
Hopearuoho Jan Lost EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervala Mika RaVa 32.24 0.00.00 54.47 45.72
2 Kantola Mika LS-37 37.05 0.04.41 45.21 37.95
3 Lehtonen Timo LS-37 37.37 0.05.13 42.22 35.44
4 Maasilta Tommi RaVa 42.06 0.09.42 35.63 29.91
5 Väkeväinen Mika LS-37 42.09 0.09.45 33.50 28.11
6 Turunen Pasi RaVa 42.13 0.09.49 31.35 26.31
7 Sundqvist Jari LS-37 42.20 0.09.56 29.18 24.49
Taipale Antti-Olli LS-37 EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huostila Markku LamSä 23.21 0.00.00 50.66 49.41
2 Nyberg Henry Trian 31.25 0.08.04 35.39 34.52
3 Kiljunen Juha LS-37 31.46 0.08.25 32.77 31.96
4 Lohikainen Timo RaVa 32.41 0.09.20 29.68 28.94
5 Maaranen Timo PäijRa 43.48 0.20.27 20.53 20.02
6 Kotilainen Jukka IHR 44.05 0.20.44 18.78 18.32

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 22.23 0.00.00 59.22 59.14
2 Valkonen Pasi IHR 25.16 0.02.53 44.60 44.53
3 Hämäläinen Markku RaVa 25.41 0.03.18 36.13 36.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikkanen Reima LaTa 21.44 0.00.00 51.38 50.55
2 Kotilainen Matti LS-37 23.17 0.01.33 44.36 43.65
3 Valkonen Pekka Kalske 25.14 0.03.30 37.61 37.01
4 Virtanen Timo IitPy 28.04 0.06.20 30.83 30.34
5 Viitasalo Harri RiSu 36.13 0.14.29 21.58 21.23

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Mikko HU-46 22.50 0.00.00 44.37 43.00
2 Pitkänen Reijo HU-46 23.05 0.00.15 42.00 40.72
3 Kiuru Seppo HU-46 25.25 0.02.35 36.44 35.32
4 Koskinen Kaj VaHa 25.45 0.02.55 34.28 33.23
5 Käyhkö Kari LS-37 27.33 0.04.43 30.47 29.53
6 Kaukiainen Raimo HU-46 34.38 0.11.48 22.98 22.28
7 Sarkkinen Heino LaTa 35.15 0.12.25 21.35 20.69
8 Mörsky Aarne LTH 45.17 0.22.27 15.66 15.18

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 19.48 0.00.00 35.53 35.35
2 Heinonen Jouko LS-37 20.15 0.00.27 33.87 33.70
3 Lahti Hannu PäijRa 20.19 0.00.31 32.89 32.73
4 Harkola Hannu PäijRa 20.27 0.00.39 31.82 31.66
5 Nikkari Paavo LS-37 20.30 0.00.42 30.88 30.73
6 Railo Matti LS-37 20.49 0.01.01 29.57 29.42
7 Laitinen Matti Mesik 20.55 0.01.07 28.58 28.45
8 Turunen Kauko LS-37 21.04 0.01.16 27.55 27.41
9 Rautavuo Pauli SOC 23.49 0.04.01 23.63 23.51
10 Lampi Eero PäijRa 30.21 0.10.33 17.96 17.87
11 Valta Matti JRV 33.42 0.13.54 15.65 15.58
Pitkänen Heikki RaVa KES -
Koskinen Kari SOC HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markku LS-37 26.29 0.00.00
Martikainen Arvo LS-37 HYL -
Luukko Jukka LS-37 HYL -
Jokipelto Seppo HU-46 HYL -
Anjala Risto LS-37 HYL -
Punkero Toivo LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 20.31 0.00.00
2 Pohjanpelto Pekka LS-37 24.44 0.04.13

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 20.39 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Tahvanainen Pirkko HU-46 HYL -