FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 31.15 0.00.00 74.44 72.45
2 Myllärinen Jani Koovee 31.42 0.00.27 72.54 70.59
3 Heiska Samu VeVe 31.54 0.00.39 71.24 69.33
4 Pohjala Johannes KR 32.28 0.01.13 69.17 67.32
5 Similä Lauri SKVuoksi 38.21 0.07.06 57.86 56.31
6 Lintunen Sampsa RaKaS 41.32 0.10.17 52.78 51.36
7 Almazruei Saeed 41.43 0.10.28 51.90 50.51
8 Hirvi Joonas RaKaS 42.41 0.11.26 50.10 48.76
9 Alketbi Abdalla 49.36 0.18.21 42.57 41.43
10 Alhashmi Abdulazia 59.22 0.28.07 35.12 34.17
11 Alzeyoudi Ahamd 1.09.02 0.37.47 29.81 29.01
12 Alyammahi Johar 1.13.07 0.41.52 27.78 27.03
13 Alrubaea Rashe 1.28.37 0.57.22 22.62 22.01
Mohamed Esmaeil HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 27.26 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno LappRi 29.18 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Jarno KS 34.31 0.00.00 49.61 48.28
2 Kiuru Jani RaKaS 34.49 0.00.18 48.26 46.97
3 Pulli Veli-Matti RaVa 35.24 0.00.53 46.56 45.31
4 Korhonen Kai SKVuoksi 37.27 0.02.56 43.15 42.00
5 Tonder Mika SKVuoksi 37.48 0.03.17 41.90 40.78
6 Karvonen Ossi KS 37.54 0.03.23 40.95 39.85
7 Miikki Jussi SKVuoksi 41.06 0.06.35 36.98 35.99
8 Marttinen Jarno AnttU 49.37 0.15.06 29.98 29.18
Länsivuori Toni RaKaS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Janne LuuRa 37.06 0.00.00 30.02 29.93
2 Saalasti Pekka MulPa 39.02 0.01.56 26.40 26.31
3 Latvala Marko TVV 49.49 0.12.43 19.01 18.95

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 29.57 0.00.00 55.09 54.14
2 Ranki Jussi SKVuoksi 30.48 0.00.51 52.84 51.93
3 Ojalainen Jorma SKVuoksi 30.52 0.00.55 52.00 51.10
4 Auronen Jyrki LappRi 34.11 0.04.14 46.30 45.50
5 Hautaniemi Petri RaKaS 34.27 0.04.30 45.29 44.50
6 Neuvonen Timo MulPa 35.08 0.05.11 43.76 43.01
7 Sippu Visa InkTe 38.49 0.08.52 39.03 38.36
8 Torri Pauli HPV 41.20 0.11.23 36.11 35.49
9 Ojalainen Kari SKVuoksi 42.27 0.12.30 34.63 34.03
10 Myllys Jussi ORa 43.12 0.13.15 33.51 32.93
Kälviäinen Sami HS HYL -
Kotro Petri KaaRa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttinen Tapani Navi 36.09 0.00.00 36.96 35.75
2 Kinnari Kari SKVuoksi 38.15 0.02.06 32.31 31.25
3 Peni Hannu KS 42.38 0.06.29 26.64 25.76

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Veikko SKVuoksi 21.49 0.00.00 45.63 44.78
2 Hyppänen Timo EKSu 22.24 0.00.35 42.77 41.98
3 Lavonen Hannu MiehVi 27.25 0.05.36 33.58 32.96
4 Turkka Esko KS 28.06 0.06.17 31.44 30.85
5 Lahti Juha HlS 29.51 0.08.02 28.35 27.82

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 23.12 0.00.00 47.56 47.47
2 Karvonen Jorma SOC 23.51 0.00.39 45.49 45.40
3 Määttä Asko KS 24.30 0.01.18 43.53 43.45
4 Pokela Erkki LuuRa 27.09 0.03.57 38.61 38.53
5 Pulli Martti LappRi 28.05 0.04.53 36.67 36.60
6 Lindqvist Pekka RaKaS 30.13 0.07.01 33.47 33.41
7 Töyrylä Hannu KS 30.54 0.07.42 32.14 32.07
8 Sartanen Kari SKVuoksi 33.17 0.10.05 29.28 29.23
9 Nurmiainen Juha LuuRa 34.19 0.11.07 27.86 27.81
Koivula Jouko HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Jorma Navi 28.47 0.00.00 36.03 35.19
2 Lehtonen Matti PiVe 28.55 0.00.08 34.79 33.97
3 Tuominen Seppo KS 29.06 0.00.19 33.50 32.72
4 Herttuainen Vesa RaKaS 29.18 0.00.31 32.21 31.45
5 Kykkänen Herkko KaaRa 30.40 0.01.53 29.76 29.06
6 Liukku Esko SKVuoksi 55.26 0.26.39 15.90 15.53

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 32.53 0.00.00
Sorola Matti MulPa KES -
Salo Eero InkTe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 24.05 0.00.00
2 Markku Kalevi RaKaS 42.13 0.18.08

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 43.28 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul Koovee 36.17 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttinen Harri AnttU 23.41 0.00.00 28.87 26.95
2 Miikki Veeti SKVuoksi 24.57 0.01.16 26.03 24.30
3 Hautaniemi Lauri RaKaS 33.28 0.09.47 18.39 17.16
4 Metsälä Jesse RaKaS 40.44 0.17.03 14.27 13.32

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Antti ORa 19.04 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 19.50 0.00.46
3 Myllärinen Vertti-Vilhelm LappRi 22.32 0.03.28
4 Rautio Juho JoKu 28.33 0.09.29
5 Tamminen Kasperi LuuRa 37.26 0.18.22
6 Kuusio Samu RaKaS 50.39 0.31.35

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsivuori Luukas RaKaS 24.02 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 39.26 0.15.24
3 Jauho Arttu JoKu 43.26 0.19.24
4 Norrbacka Roni-Eemil ORa 55.37 0.31.35

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pajari Antti SKVuoksi 14.11 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 14.18 0.00.07
3 Suomalainen Vilho LappRi 15.26 0.01.15
4 Jauho Eelis JoKu 16.19 0.02.08
5 Takanen Eetu VeVe 17.24 0.03.13
6 Pakkanen Reima VeVe 18.21 0.04.10
7 Hirvilahti Niklas VeVe 19.14 0.05.03
8 Länsivuori Jonatan RaKaS 19.27 0.05.16
9 Tamminen Oskari LuuRa 19.48 0.05.37
10 Karvonen Elmo KS 20.31 0.06.20
11 Karvonen Tatu KS 21.15 0.07.04
12 Simola Viljo LuuRa 21.27 0.07.16
13 Pellinen Pietari JoKu 22.07 0.07.56
14 Ojalainen Matias SKVuoksi 24.00 0.09.49
15 Jokela Väinö VeVe 25.06 0.10.55
16 Lintunen Elmo RaKaS 25.07 0.10.56
17 Asikainen Viljami JoKu 26.19 0.12.08
18 Kiintola Eemil KS 27.22 0.13.11
19 Länsivuori Julius RaKaS 33.03 0.18.52

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Laura Pohjant 34.56 0.00.00 68.81 67.15
2 Kiuru Veera RaKaS 35.06 0.00.10 67.69 66.06
3 Vääränen Sari KS 36.59 0.02.03 63.50 61.96
4 Nykänen Eveliina LappRi 37.37 0.02.41 61.69 60.20
5 Peltonen Liisa KS 37.59 0.03.03 60.37 58.91
6 Töyrylä Salla KyS 39.32 0.04.36 57.30 55.91
7 Ovaska Jenni LuuRa 40.17 0.05.21 55.54 54.20
8 Pulli Tessa RaVa 41.13 0.06.17 53.61 52.31
9 Inkilä Anni LuuRa 41.56 0.07.00 52.03 50.77
10 Pakkanen Raita VeVe 42.08 0.07.12 51.13 49.89
11 Kantanen Raisa RaKaS 43.48 0.08.52 48.55 47.38
12 Tani Leena KS 48.50 0.13.54 42.98 41.94
13 Similä Roosa SKVuoksi 54.21 0.19.25 38.10 37.18
14 Ihanainen Eija SaPu 1.18.02 0.43.06 26.18 25.55

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 20.01 0.00.00
2 Kiintola Susanna KS 31.12 0.11.11

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 37.08 0.00.00
2 Friari Päivi SKVuoksi 56.20 0.19.12

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 30.50 0.00.00 28.44 27.78
2 Korhonen Marja SKVuoksi 50.11 0.19.21 16.16 15.79
3 Länsivuori Katri RaKaS 54.42 0.23.52 13.63 13.31

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 23.59 0.00.00 39.13 38.66
2 Tonder Mari SKVuoksi 26.17 0.02.18 34.37 33.95
3 Latvala Terhi TVV 28.16 0.04.17 30.71 30.34
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 29.47 0.05.48 27.97 27.63
5 Ovaska Katriina LuuRa 57.51 0.33.52 13.79 13.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Sirpa HS 33.57 0.00.00
2 Kinnunen Virpi ORa 44.57 0.11.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Lotta KS 52.16 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Petäys Helvi Pihkan 33.21 0.00.00
2 Lindqvist Ulla RaKaS 55.05 0.21.44

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Essi SKVuoksi 26.32 0.00.00 41.66 35.82
2 Ahvonen Karoliina JoKu 26.37 0.00.05 39.97 34.37
3 Varjus Viivi SKVuoksi 27.19 0.00.47 37.43 32.18
4 Pellinen Viivi JoKu 30.34 0.04.02 32.09 27.59
5 Vesikko Venla JoKu 37.19 0.10.47 25.18 21.65

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Matilda SKUusi 19.43 0.00.00 39.01 37.35
2 Kinnunen Jutta ORa 22.42 0.02.59 32.61 31.22
3 Jäkälä Hanne SKVuoksi 23.42 0.03.59 30.02 28.74
4 Mattinen Lotta JoKu 24.38 0.04.55 27.71 26.53
5 Nurmilaukas Iiris LuuRa 26.32 0.06.49 24.64 23.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Neuvonen Venla LuuRa 19.17 0.00.00
2 Lantta Tinja LappRi 21.15 0.01.58
3 Metsälä Piitu RaKaS 23.39 0.04.22
4 Laitimo Maija JoKu 34.20 0.15.03

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ripatti Mona JoKu 25.06 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 25.51 0.00.45
3 Jokela Kiia VeVe 29.23 0.04.17
4 Lavonen Sanni MiehVi 32.29 0.07.23

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Saara LuuRa 22.22 0.00.00
2 Arponen Sofia RaKaS 28.59 0.06.37
3 Rautio Oona JoKu 29.36 0.07.14
4 Neuvonen Riina LuuRa 31.19 0.08.57
5 Tamminen Ilona LuuRa 37.17 0.14.55
6 Metsälä Hetti RaKaS 37.24 0.15.02
7 Pajari Maija SKVuoksi 39.21 0.16.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sirkkunen Taina JoKu 28.23 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 30.25 0.02.02
3 Kuusio Senni RaKaS 37.24 0.09.01

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huuhko Riikka LuuRa 18.16 0.00.00
2 Lintunen Venla RaKaS 18.52 0.00.36
3 Hietanen Silja SKVuoksi 20.19 0.02.03
4 Takanen Tiitu VeVe 21.57 0.03.41
5 Tonder Ilona SKVuoksi 25.14 0.06.58
6 Pellinen Emma JoKu 39.17 0.21.01