FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
PSM-keskimatka ja Tornionlaakson Rastipäivät 1. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti HiKi 31.24 0.00.00 76.60 73.12
2 Vapa Marko S-2000 33.57 0.02.33 70.09 66.91
3 Saarela Ville-Petteri KemU 34.58 0.03.34 67.31 64.26
4 Ikonen Pasi PR 37.08 0.05.44 62.69 59.85
5 Kokkoniemi Jukka Pohjant 38.14 0.06.50 60.21 57.48
6 Niskanen Teemu OH 41.17 0.09.53 55.14 52.64
7 Luspa Mats SWE 43.48 0.12.24 51.38 49.05
8 Martikainen Juha KeuKi 45.23 0.13.59 49.02 46.80
9 Taulavuori Arttu AlatPi 48.14 0.16.50 45.59 43.52
10 Kalapudas Antti AlatPi 49.35 0.18.11 43.83 41.84
11 Rapo Mikko RoLa 53.40 0.22.16 40.02 38.20
12 Oikarinen Matti S-2000 57.02 0.25.38 37.20 35.51
13 Kuusela Teppo OH 1.01.24 0.30.00 34.14 32.59
Franzén Elis SWE KES -
Runtti Janne KiimU KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 35.26 0.00.00
2 Karmala Timo S-2000 57.15 0.21.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Markus KoskRi 41.17 0.00.00
2 Palokangas Markus AlatPi 43.19 0.02.02

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 30.55 0.00.00 52.39 51.10
2 Taskila Sakari LeSi 33.18 0.02.23 47.72 46.56
3 Taulavuori Tero AlatPi 34.10 0.03.15 45.63 44.51
4 Kuusikko Marko SalRe 36.21 0.05.26 42.05 41.02
5 Määttä Janne RasHy 38.18 0.07.23 39.12 38.16
6 Holappa Hannu VePo 39.48 0.08.53 36.88 35.98
7 Niva Pasi LaiVe 43.13 0.12.18 33.26 32.45
8 Maijala Veikko OH 50.23 0.19.28 27.93 27.24
9 Kultima Juha LapVe 1.02.45 0.31.50 21.94 21.40

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mourujärvi Petri OH 29.07 0.00.00 45.34 40.82
2 Veijola Seppo IinYr 30.48 0.01.41 42.06 37.87
3 Väänänen Urpo KR 34.14 0.05.07 37.12 33.42
4 Oikarinen Tarmo OH 34.31 0.05.24 36.09 32.50
5 Lauri Hannu OH 36.01 0.06.54 33.90 30.53
6 Luodonpää Risto AlatPi 39.12 0.10.05 30.52 27.48
7 Konttajärvi Seppo VePo 42.43 0.13.36 27.43 24.70
8 Määttä Jari OH 45.36 0.16.29 25.15 22.65
9 Backman Kari IinYr 46.24 0.17.17 24.18 21.77

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 29.47 0.00.00 43.86 42.50
2 Oikarinen Markku S-2000 30.01 0.00.14 42.43 41.12
2 Haapasalmi Eero OH 30.01 0.00.14 42.43 41.12
4 Tepsa Antti LapVe 31.42 0.01.55 38.11 36.94
5 Vilppola Arto AlatPi 33.03 0.03.16 35.57 34.47
6 Kaikkonen Taisto OH 33.19 0.03.32 34.30 33.25
7 Piispanen Reima HaapavU 34.57 0.05.10 31.77 30.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 25.01 0.00.00 46.27 44.68
2 Hautala Matti ONMKY 26.05 0.01.04 43.55 42.05
3 Kurkela Reino OH 29.19 0.04.18 38.00 36.69
4 Niva Jan-Peter YllRa 30.09 0.05.08 36.23 34.99
5 Tolppi Juha LänRa 34.12 0.09.11 31.31 30.23
6 Virtanen Kari PelPo 34.44 0.09.43 30.20 29.16
7 Korhonen Ari S-2000 42.34 0.17.33 24.13 23.30
8 Ahokoivu Hemmo Pohjant 46.15 0.21.14 21.74 20.99
9 Välikangas Antti Iisu 47.32 0.22.31 20.70 19.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahkola Paavo KEV 30.06 0.00.00 37.69 37.40
2 Juutinen Hannu Pohjant 32.36 0.02.30 34.06 33.79
3 Juujärvi Timo OH 34.36 0.04.30 31.39 31.14
4 Puurunen Jorma ONMKY 37.49 0.07.43 28.07 27.85
5 Puurunen Reijo OuTa 38.49 0.08.43 26.72 26.52
6 Tuohimaa Esko ONMKY 39.41 0.09.35 25.53 25.33
7 Ylipää Hans SWE 40.41 0.10.35 24.30 24.11
8 Sirkka Sauli OH 1.22.02 0.51.56 11.76 11.66

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 24.38 0.00.00 39.05 38.19
2 Holster Paavo OH 25.10 0.00.32 37.75 36.92
3 Mustonen Lauri AlatPi 27.13 0.02.35 34.46 33.70
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 27.46 0.03.08 33.35 32.61
5 Ruuskanen Seppo KuoSu 29.41 0.05.03 30.79 30.11
6 Mäkinen Juhani SalRe 31.05 0.06.27 29.01 28.38
7 Kaipala Rauno Pohjant 31.58 0.07.20 27.84 27.22
8 Tahkola Matti KEV 32.25 0.07.47 27.08 26.48
9 Haase Hannu OH 33.44 0.09.06 25.67 25.10
10 Määttä Jouko PuolRy 33.49 0.09.11 25.25 24.69
11 Laitinen Olli PeRa 34.56 0.10.18 24.10 23.56
12 Kinnula Ahti KEV 46.46 0.22.08 17.74 17.35
Merkkiniemi Pentti OH KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maronen Arto AlatPi 23.25 0.00.00 31.77 31.03
2 Ekström Marcus KauWi 25.44 0.02.19 27.83 27.18
3 Pietiläinen Erkki PeRa 26.33 0.03.08 25.92 25.32
4 Nikula Reino OuTa 30.40 0.07.15 21.53 21.03
5 Varis Martti OH 38.59 0.15.34 16.22 15.85

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brax Asko TP 47.04 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 47.53 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Juho OH 31.32 0.00.00
2 Holappa Joona VePo 43.17 0.11.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Petrelius Eetu OH 1.01.14 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 26.27 0.00.00
2 Salmela Matti S-2000 30.30 0.04.03
3 Lassheikki Arttu LänRa 44.47 0.18.20

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muotka Miika OH 32.49 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 30.54 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 37.29 0.06.35

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kultima Lauri LapVe 23.17 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Roope Pohjant 7.44 0.00.00
2 Oikarinen Oiva S-2000 9.31 0.01.47
3 Petrelius Erkka OH 9.53 0.02.09
4 Korpi Juuso LänRa 10.51 0.03.07
5 Lauri Heikki OH 11.33 0.03.49
6 Muotka Konsta OH 19.00 0.11.16

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 29.44 0.00.00 75.34 72.33
2 Kauppinen Silja KR 32.46 0.03.02 67.23 64.54
3 Taulavuori Venla AlatPi 35.04 0.05.20 61.76 59.28
4 Niva Sara Pohjant 35.22 0.05.38 60.18 57.77
5 Vaara Annika LapVe 35.30 0.05.46 58.90 56.54
6 Kurkela Anna OH 44.39 0.14.55 45.99 44.15
7 Rantala Aino OH 47.25 0.17.41 42.52 40.82
8 Juopperi Suvi-Päivikki LapVe 53.38 0.23.54 36.90 35.42
9 Jussinniemi Jannaliina SiSe 54.16 0.24.32 35.78 34.35
10 Keisu Sanni AlatPi 1.00.03 0.30.19 31.71 30.44

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhatalo Leena YllRa 1.12.39 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Pauliina S-2000 48.56 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torvinen Sirpa OH 32.52 0.00.00 45.77 46.35
2 Maijala Mervi OH 42.48 0.09.56 32.51 32.92
3 Lauri Laura OH 45.10 0.12.18 28.31 28.67

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 32.04 0.00.00 37.60 34.67
2 Oikarinen Maarit OH 38.44 0.06.40 28.79 26.55
3 Tolvanen Heidi AlatPi 50.34 0.18.30 20.27 18.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehvonen Riitta LapVe 30.28 0.00.00 37.42 35.20
2 Haapasalmi Tuija OH 32.09 0.01.41 34.87 32.80
3 Aho Tuula AlatPi 33.43 0.03.15 32.69 30.74
4 Väärälä Marita OH 34.09 0.03.41 31.71 29.83
5 Kanerva Kerttu LapVe 36.15 0.05.47 29.35 27.61
6 Kauppinen Liisa SuomRa 38.01 0.07.33 27.49 25.86
7 Piispanen Eija HaapavU 38.13 0.07.45 26.85 25.25
8 Kaikkonen Maarit OH 48.13 0.17.45 20.89 19.65
9 Bergman Heidi OH 56.39 0.26.11 17.44 16.41
10 Määttä Anna-Maija OH 1.03.35 0.33.07 15.24 14.34

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barsk Anne OH 46.44 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anne KEV 29.07 0.00.00
2 Korhonen Kii OH 31.20 0.02.13

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnula Irma Pohjant 40.12 0.00.00 25.15 24.61
2 Haase Tuula OH 40.46 0.00.34 23.56 23.05
3 Juujärvi Marketta OH 42.20 0.02.08 21.50 21.03
4 Ikonen Rauni SiSe 43.42 0.03.30 19.67 19.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holck Leena YllRa 37.28 0.00.00
2 Varis Tuula OH 53.46 0.16.18

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Anneli KemijU 28.51 0.00.00
2 Brax Leena TP 1.00.36 0.31.45

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana IinYr 40.10 0.00.00 53.07 50.25
2 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 43.21 0.03.11 45.49 43.07
3 Juntunen Johanna IinYr 46.34 0.06.24 38.91 36.84

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 44.51 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Wilma Pohjant 24.49 0.00.00 44.62 44.44
2 Ojala Lumimaaria OH 25.08 0.00.19 41.86 41.69
3 Portimojärvi Saana OH 27.58 0.03.09 35.64 35.49
4 Niva Heini LaiVe 30.04 0.05.15 31.31 31.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Anni AlatPi 22.11 0.00.00
2 Portimojärvi Emma-Leena OH 23.37 0.01.26
3 Oikarinen Anni S-2000 25.53 0.03.42
4 Lauri Silja OH 26.10 0.03.59
5 Holopainen Oili S-2000 27.18 0.05.07
6 Palokangas Mette AlatPi 30.51 0.08.40
7 Korpi Anna LänRa 31.56 0.09.45
8 Saraniemi Iida OH 32.29 0.10.18

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauri Elina OH 46.26 0.00.00
2 Ojala Metsämaria OH 1.02.15 0.15.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Anni S-2000 43.48 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Portimojärvi Venla OH 18.55 0.00.00
2 Salmela Siiri S-2000 20.40 0.01.45
3 Vaara Iina LapVe 23.11 0.04.16

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Rosmariini OH 11.44 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 12.44 0.01.00
3 Päkkilä Venla HaHe 18.20 0.06.36
4 Maijala Annika OH 18.26 0.06.42