FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Prisma-rastit 1. pv. ja suunnistuksen maailmancup
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Antti TuMe 35.39 0.00.00 91.88 90.83
2 Kangas Veli HS 37.05 0.01.26 87.98 86.97
3 Saramäki Niklas Lynx 37.08 0.01.29 87.51 86.51
4 Huovila Jarkko TP 37.31 0.01.52 86.27 85.28
5 Leskinen Antti-Pekka Lynx 37.59 0.02.20 84.87 83.90
6 Suna Jussi TuMe 38.21 0.02.42 83.72 82.77
6 Werren Ueli SUI 38.21 0.02.42 83.72 82.77
8 Ahola Joonas Navi 38.26 0.02.47 82.87 81.92
9 Huhtinen Mikko PR 38.30 0.02.51 82.39 81.45
10 Dubach Simon SUI 38.35 0.02.56 81.88 80.94
11 Rüedlinger Andreas SUI 38.51 0.03.12 80.98 80.05
12 Aschwanden Sven SUI 39.04 0.03.25 80.20 79.28
13 Kalve Henri PR 39.11 0.03.32 79.63 78.72
14 Pihl Peeter MSParma 39.35 0.03.56 78.50 77.60
15 Ruch Remo SUI 39.44 0.04.05 77.88 76.99
16 Mäkelä Tuomo AngA 40.31 0.04.52 76.06 75.18
17 Sipponen Jere SWE 40.44 0.05.05 75.33 74.47
18 Stenlund Daniel PR 41.05 0.05.26 74.38 73.53
19 Hartvik Toni PR 41.19 0.05.40 73.64 72.80
20 Heinonen Jouni Koovee 41.41 0.06.02 72.69 71.85
21 Zbinden Noah SUI 41.52 0.06.13 72.06 71.23
22 Mäkinen Vesa AngA 41.58 0.06.19 71.58 70.76
23 Gabitov Rinat EsSu 42.50 0.07.11 69.83 69.03
24 Elo Markku AngA 42.51 0.07.12 69.50 68.70
25 Pezzati Tobia TP 42.53 0.07.14 69.14 68.35
26 Valtonen Luukas HS 43.15 0.07.36 68.26 67.48
27 Hellmüller Sven SUI 43.46 0.08.07 67.16 66.39
28 Blomster Daniel Trian 44.18 0.08.39 66.06 65.30
28 Curiger Thomas SUI 44.18 0.08.39 66.06 65.30
30 Summanen Aapo HS 44.35 0.08.56 65.06 64.31
31 Hernelahti Miika KR 44.54 0.09.15 64.31 63.57
31 Vesanto Anssi EsSu 44.54 0.09.15 64.31 63.57
33 Ruohola Aaro MSParma 45.01 0.09.22 63.57 62.84
34 Leirimaa Tatu RaVa 45.54 0.10.15 62.07 61.35
35 Taivainen Juho-Matti PelPo 46.34 0.10.55 60.90 60.20
36 Silvennoinen Santeri KR 50.57 0.15.18 55.41 54.77
37 Lampinen Ville HS 51.07 0.15.28 54.97 54.34
38 Kuutti Veli-Pekka EsAk 57.08 0.21.29 48.96 48.40
39 Ståhl Joakim Trian 1.10.47 0.35.08 39.33 38.88

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Karoliina Lynx 36.12 0.00.00 91.03 89.99
2 Westerlund Ina OK77 36.24 0.00.12 90.09 89.06
3 Iso-Markku Paula KR 36.43 0.00.31 88.88 87.87
4 Gunell Yvonne PIF 37.46 0.01.34 85.99 85.01
5 Viberg Tuulia MSParma 39.11 0.02.59 82.47 81.53
6 Kivelä Sanni AngA 39.13 0.03.01 82.00 81.06
7 Müller Sandrine SUI 39.54 0.03.42 80.19 79.28
8 Hirvonen Eveliina PR 40.13 0.04.01 79.16 78.26
9 Otsamo Pihla HS 40.17 0.04.05 78.64 77.74
10 Karvonen Sara Lynx 40.52 0.04.40 77.13 76.24
11 Silvennoinen Emma PR 41.20 0.05.08 75.87 75.00
12 Kauppila Sanna AngA 41.43 0.05.31 74.79 73.93
13 Hulkkonen Niina SWE 42.02 0.05.50 73.85 73.00
14 Höstman Victoria Femman 42.20 0.06.08 72.95 72.11
15 Portin Laura MSParma 42.41 0.06.29 71.97 71.15
16 Suhonen Anniina HS 42.54 0.06.42 71.24 70.42
17 Lohikainen Milla RaVa 43.21 0.07.09 70.13 69.33
17 Jakobsson Laura RasKa 43.21 0.07.09 70.13 69.33
19 Leskinen Anne-Mari Lynx 43.36 0.07.24 69.00 68.21
20 Marila Anna-Sofia Trian 43.50 0.07.38 68.27 67.49
21 Ylikylä Suvi RasKa 43.51 0.07.39 67.88 67.10
22 Boström Matleena SWE 44.11 0.07.59 67.01 66.24
23 Haarlaa Tiina HS 44.53 0.08.41 65.60 64.85
24 Saarimäki Heini AngA 45.03 0.08.51 65.01 64.26
25 Väänänen Mari KR 45.06 0.08.54 64.58 63.84
26 Wälti Joana SUI 45.20 0.09.08 63.90 63.17
27 Norrgrann Saara PR 45.29 0.09.17 63.34 62.61
28 Brunner Anina SUI 46.40 0.10.28 61.39 60.69
29 Raasakka Maija EsSu 47.02 0.10.50 60.57 59.88
30 Lammi Elina HS 47.17 0.11.05 59.91 59.23
31 Ylikylä Sanna RasKa 51.20 0.15.08 54.88 54.25
Aebi Marion SUI KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerlund Juho Koovee 39.13 0.00.00 79.00 77.75
2 Metsälä Tuomas Lynx 40.31 0.01.18 76.06 74.86
3 Mattila Tomi AngA 42.15 0.03.02 72.55 71.40
4 Kleemola Lauri Lynx 42.57 0.03.44 70.98 69.86
5 Kujala Rainer Lynx 43.13 0.04.00 70.15 69.05
6 Rüegg Sven SUI 44.48 0.05.35 67.30 66.24
7 Heiskanen Oskari Lynx 45.13 0.06.00 66.32 65.27
8 Hyppölä Sampo PelPo 45.50 0.06.37 65.06 64.04
9 Lassila Mikko HS 46.13 0.07.00 64.16 63.15
10 Haarlaa Tapio HS 46.30 0.07.17 63.42 62.41
11 Reponen Tommi PR 47.18 0.08.05 61.99 61.01
12 Rajaniemi Juho TuS 47.31 0.08.18 61.36 60.39
13 Taussi Jussi KyS 48.53 0.09.40 59.31 58.37
14 Saramäki Markus Lynx 49.14 0.10.01 58.55 57.62
15 Närvä Marko Lynx 49.40 0.10.27 57.70 56.79
16 Kaivosaari Antti HyRa 49.42 0.10.29 57.33 56.42
17 Kokkinen Kari LaTa 51.07 0.11.54 55.42 54.54
18 Heikkilä Markus EsSu 51.50 0.12.37 54.33 53.47
19 Wickholm Roy Raseborg 52.07 0.12.54 53.72 52.87
20 Pajula Kimmo TuMe 54.03 0.14.50 51.49 50.67
21 Hakala Joel AngA 56.50 0.17.37 48.67 47.90
22 Sjöholm Andreas Raseborg 59.05 0.19.52 46.54 45.80
23 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.01.45 0.22.32 44.26 43.56
24 Ahokainen Nike Pihkan 1.02.34 0.23.21 43.42 42.73
25 Kauppila Tomi MiehVi 1.03.01 0.23.48 42.84 42.17
26 Koskela Petri SuVe 1.04.39 0.25.26 41.50 40.85
27 Tolvanen Leo Pihkan 1.05.07 0.25.54 40.95 40.31
28 Hakkarainen Julius MSParma 1.07.56 0.28.43 39.01 38.39
Mattila Aleksi Lynx HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Jyri Koovee 39.25 0.00.00

Sarja H35L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 42.55 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 34.53 0.00.00 75.27 72.65
2 Kankaanpää Timo MaMa 36.55 0.02.02 70.46 68.01
3 Välikorpi Jari RasKu 37.27 0.02.34 68.80 66.40
4 Aaltonen Vesa Brahe 37.51 0.02.58 67.42 65.08
5 Kapiainen Tomi RaKaS 41.06 0.06.13 61.49 59.35
6 Hongisto Pasi LoJa 42.48 0.07.55 58.47 56.44
7 Silvonen Tomi LS-37 43.07 0.08.14 57.47 55.47
8 Vahala Jani MaMa 43.40 0.08.47 56.18 54.23
9 Reinikainen Antti KaRa 43.41 0.08.48 55.60 53.67
10 Nurminen Janne HS 43.45 0.08.52 54.95 53.04
11 Taussi Ville KyS 44.49 0.09.56 53.09 51.25
12 Lehto Mikko MaMa 44.59 0.10.06 52.35 50.53
13 Raute Kaj SuSi 48.59 0.14.06 47.57 45.92
14 Hakkarainen Tuomas EsAk 50.24 0.15.31 45.75 44.16
15 Rostedt Teemu EKU 51.55 0.17.02 43.94 42.41
16 Kuva Petri Navi 54.20 0.19.27 41.53 40.09
17 Kankare Mikko SomEsa 54.37 0.19.44 40.86 39.44

Sarja H40L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Esko RiSu 1.06.27 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 32.24 0.00.00 75.59 74.99
2 Airila Markus SKUusi 33.41 0.01.17 72.35 71.77
3 Mjösund Asgeir MSParma 34.17 0.01.53 70.72 70.16
4 Kankaanpää Vesa OK77 35.44 0.03.20 67.51 66.98
5 Sillanpää Sampo Lynx 37.10 0.04.46 64.58 64.07
6 Åberg Janne HyRa 37.12 0.04.48 64.19 63.68
7 Vaherlehto Tuomas EsAk 37.30 0.05.06 63.35 62.85
8 Ritasalo Teemu EsAk 38.43 0.06.19 61.04 60.56
9 Heikkonen Rami SuSi 39.35 0.07.11 59.40 58.93
10 Hillo Kari Downtown 40.56 0.08.32 57.14 56.69
11 Kemppi Joni EsSu 41.00 0.08.36 56.75 56.30
12 Toivonen Teemu TuS 42.20 0.09.56 54.67 54.24
13 Gröhn Timo HU-46 42.42 0.10.18 53.91 53.49
14 Partanen Tapani HyRa 42.49 0.10.25 53.48 53.06
15 Laine Mikko HS 43.06 0.10.42 52.85 52.43
16 Riikonen Petri SuSi 43.27 0.11.03 52.14 51.73
17 Jalonen Rauli MSParma 44.17 0.11.53 50.88 50.48
18 Laaksonen Pasi EsSu 44.20 0.11.56 50.55 50.15
19 Mäkelä Jussi PIF 44.28 0.12.04 50.12 49.72
20 Lauren Max PIF 45.05 0.12.41 49.16 48.77
21 Ekström Thomas MSParma 45.32 0.13.08 48.41 48.02
22 Salonen Kari HS 46.00 0.13.36 47.65 47.27
23 Toivio Matti RaPi 46.31 0.14.07 46.86 46.49
24 Ronkainen Teemu JRV 47.10 0.14.46 45.95 45.59
25 Maronen Mikke Lynx 50.09 0.17.45 42.98 42.63
26 Farkas David HS 50.50 0.18.26 42.16 41.82
27 Aho Jarmo Kerkesix 52.36 0.20.12 40.51 40.19
28 Viero Jussi LaihLu 52.55 0.20.31 40.03 39.72
29 Hannula Markus MU 54.55 0.22.31 38.35 38.05
30 Hamppu Aleksei HS 59.09 0.26.45 35.40 35.12
31 Hyvärinen Pietari EsSu 1.29.55 0.57.31 23.15 22.97

Sarja H45L
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 26.20 0.00.00 33.21 28.48
2 Ahtola Kari EsAk 46.04 0.19.44 17.56 15.06
3 Raitola Mika EsSu 56.48 0.30.28 13.09 11.22

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sören PIF 35.08 0.00.00 70.02 69.16
2 Torpo Timo RaLu 36.07 0.00.59 67.84 67.01
3 Virtanen Antti HlS 36.12 0.01.04 67.42 66.59
4 Salo Mikael Trian 36.38 0.01.30 66.36 65.54
5 Donner Mikael OK77 36.56 0.01.48 65.55 64.75
6 Laitamäki Mika HlT 37.38 0.02.30 64.08 63.29
7 Lapila Pekka MSParma 38.02 0.02.54 63.15 62.38
8 Ahtiainen Akseli KR 38.28 0.03.20 62.18 61.42
9 Taskila Sakari LeSi 39.10 0.04.02 60.82 60.08
10 Ryyppö Jarkko RaVa 41.54 0.06.46 56.62 55.93
11 Freeman Joni LeSi 42.06 0.06.58 56.12 55.44
12 Länsiluoto Jaakko HS 42.08 0.07.00 55.85 55.17
13 Kivilaakso Sami Lynx 42.14 0.07.06 55.49 54.81
14 Pulli Antero RR 42.42 0.07.34 54.65 53.99
15 Jääskeläinen Iiro VeVe 42.44 0.07.36 54.38 53.72
16 Havento Jukka KaRa 43.51 0.08.43 52.78 52.13
17 Nieminen Jyrki LHR 44.03 0.08.55 52.32 51.68
18 Palmen Henrik EsSu 44.26 0.09.18 51.65 51.02
19 Loukkalahti Mika RR 45.19 0.10.11 50.43 49.81
20 Autio Rauno KaRa 45.45 0.10.37 49.74 49.13
21 Uusitalo Tero EsAk 45.59 0.10.51 49.27 48.67
22 Tähtinen Timo HS 46.29 0.11.21 48.53 47.94
23 Pitkänen Jaakko RR 46.56 0.11.48 47.86 47.28
24 Päivike Johan RaPi 46.57 0.11.49 47.64 47.06
25 Määttänen Pekka EsSu 47.07 0.11.59 47.26 46.69
26 Backman Daniel OK77 47.33 0.12.25 46.63 46.06
27 Mårtenson Rasmus OK77 47.45 0.12.37 46.23 45.67
28 Isoherranen Sami Lynx 49.29 0.14.21 44.41 43.87
29 Kokkonen Timo KaSu 50.20 0.15.12 43.47 42.94
30 Torvela Niko HTH 53.57 0.18.49 40.38 39.88
31 Laine Arttu EsSu 54.09 0.19.01 40.05 39.56
32 Illaru Tõnu PePo 54.16 0.19.08 39.78 39.30
33 Virtanen Joni EsSu 56.32 0.21.24 38.02 37.55
34 Salonen Mikko HS 58.16 0.23.08 36.72 36.27
35 Plit Herkko EsSu 59.09 0.24.01 36.01 35.57
36 Ritvanen Paavo Pihkan 59.21 0.24.13 35.72 35.29
37 Vuorela Panu EsAk 1.03.12 0.28.04 33.39 32.98
Haaramo Panu EsSu KES -
Näpänkangas Mika S-JKL HYL -

Sarja H50L
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Jari AngA 31.59 0.00.00 30.80 30.80
2 Korpela Markku Rasti88 40.05 0.08.06 23.65 23.65
3 Mikkola Sakari HS 45.48 0.13.49 19.90 19.90
4 Varmavuo Seppo RR 54.14 0.22.15 16.12 16.12
5 Pajuoja Vesa EsSu 1.08.56 0.36.57 12.15 12.15

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 32.02 0.00.00 68.27 67.93
2 Pyymäki Leo EsSu 33.01 0.00.59 66.00 65.67
3 Heikkilä Ossi S-JKL 33.12 0.01.10 65.41 65.08
4 Parttimaa Timo AngA 35.25 0.03.23 61.10 60.79
5 Reiman Jarmo AngA 37.41 0.05.39 57.22 56.94
6 Mättölä Ali EsSu 38.10 0.06.08 56.30 56.02
7 Ojanen Tuomas HS 38.14 0.06.12 56.00 55.72
8 Borgenström Jussi HyRa 39.15 0.07.13 54.35 54.08
9 Huostila Markku LamSä 39.41 0.07.39 53.57 53.30
10 Oksanen Teijo HS 39.57 0.07.55 53.02 52.76
11 Hakulinen Pekka EsSu 41.16 0.09.14 51.14 50.89
12 Syrjäläinen Janne AnttU 41.21 0.09.19 50.86 50.60
13 Rauhamaa Kari HU-46 41.25 0.09.23 50.59 50.34
14 Heiskanen Pasi HS 41.46 0.09.44 49.98 49.73
15 Ranta Olli PäLuLu 42.17 0.10.15 49.19 48.95
16 Mänty Markku MaMa 42.42 0.10.40 48.53 48.29
17 Virta Marko TuS 43.04 0.11.02 47.94 47.70
18 Koponen Visa PertPe 43.20 0.11.18 47.47 47.24
19 Huttunen Matti Pihkan 44.19 0.12.17 46.25 46.02
20 Heinilä Hannu RaVa 44.26 0.12.24 45.95 45.72
21 Stenlund Tom Brahe 45.00 0.12.58 45.21 44.98
22 Kuuluvainen Juha EsSu 45.19 0.13.17 44.72 44.50
23 Kahiala Jari Pihkan 45.40 0.13.38 44.21 43.99
24 Kopra Jyrki TurSa 45.43 0.13.41 44.00 43.78
25 Villanen Stefan KSF 46.33 0.14.31 43.04 42.83
26 Alden Jan Trian 46.50 0.14.48 42.62 42.41
26 Jylhä Jouko EsSu 46.50 0.14.48 42.62 42.41
28 Väänänen Urpo KR 47.44 0.15.42 41.50 41.29
29 Heikkinen Jussi EsSu 49.20 0.17.18 40.00 39.80
30 Lahtinen Jari RaVi 50.20 0.18.18 39.05 38.86
31 Nurminen Juha HS 52.20 0.20.18 37.41 37.23
32 Pyykkö Juhani Lost 52.27 0.20.25 37.18 37.00
33 Hyyryläinen Pasi EsAk 52.37 0.20.35 36.92 36.74
34 Huhtanen Ossi TP 52.43 0.20.41 36.71 36.52
35 Pietikäinen Timo Pihkan 53.28 0.21.26 36.05 35.87
36 Hakuli Kari KeU 56.25 0.24.23 34.03 33.86
37 Krischan Klaus AUT 1.02.02 0.30.00 30.83 30.67
38 Launis Kasperi Raus 1.05.32 0.33.30 29.06 28.92
39 Kokko Tero SalVil 1.08.28 0.36.26 27.71 27.57
40 Jakobsson Harri EsSu 1.18.44 0.46.42 24.00 23.88
41 Reiman Markku JäPa 1.23.07 0.51.05 22.64 22.53
Matilainen Kari HS KES -
Nietosjärvi Tommi Pihkan KES -
Pyykönen Jouni EsAk KES -

Sarja H55L
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gustafsson Risto R-P 37.36 0.00.00
2 Kivinen Lauri SuJu 51.08 0.13.32
Koskinen Markku SomEsa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 33.20 0.00.00 58.92 58.48
2 Vuorinen Pekka Trian 33.32 0.00.12 58.19 57.75
3 Anjala Ari LS-37 34.04 0.00.44 56.90 56.47
3 Virtanen Markku LamSä 34.04 0.00.44 56.90 56.47
5 Tuomisto Juha VaaSu 34.06 0.00.46 56.09 55.67
6 Kuusinen Mikko Lynx 34.58 0.01.38 54.33 53.93
7 Niemi Kari-Veli LappRi 35.17 0.01.57 53.48 53.08
8 Hämäläinen Markku RaVa 36.11 0.02.51 51.80 51.41
9 Nyholm Thomas Trian 36.20 0.03.00 51.23 50.85
10 Asikainen Timo Hiisi 37.33 0.04.13 49.23 48.86
11 Virtala Arto LaJy 38.05 0.04.45 48.21 47.84
12 Lammila Jyrki LaJy 39.14 0.05.54 46.47 46.12
13 Heikkinen Jarmo HS 39.59 0.06.39 45.28 44.93
14 Uusikartano Simo TuMe 40.44 0.07.24 44.13 43.80
15 Viili Osmo MSParma 41.42 0.08.22 42.80 42.48
16 Benjaminsen Vidar NOR 41.49 0.08.29 42.37 42.05
17 Aakula Ilkka PR 42.18 0.08.58 41.58 41.27
18 Lehtinen Jukka AR 42.33 0.09.13 41.04 40.73
19 Ritakallio Timo Lynx 45.37 0.12.17 38.00 37.71
20 Laine Kimmo KyS 47.25 0.14.05 36.29 36.01
21 Väisänen Juha MU 48.07 0.14.47 35.49 35.23
22 Järvinen Jari HlT 49.01 0.15.41 34.58 34.32
23 Kaasalainen Matti HS 54.26 0.21.06 30.90 30.67
24 Liukkonen Jari IHR 1.01.11 0.27.51 27.28 27.08

Sarja H60L
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meriheinä Ulf Pihkan 25.56 0.00.00
2 Lähteenmäki Hannu HlT 30.06 0.04.10

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karamo Jouko HS 31.34 0.00.00 53.82 53.62
2 Vennelä Simo-Pekka RaVa 31.46 0.00.12 53.29 53.09
3 Malinen Jouko HS 32.06 0.00.32 52.55 52.35
4 Lehto Esa HS 32.23 0.00.49 51.90 51.70
5 Heinonen Veli-Matti RR 33.18 0.01.44 50.29 50.10
6 Heikkilä Ari HlS 33.26 0.01.52 49.91 49.72
7 Helle Markku SaPu 33.51 0.02.17 49.11 48.93
8 Saarimäki Ilkka AngA 35.11 0.03.37 47.08 46.90
9 Piironen Markku KR 35.27 0.03.53 46.55 46.38
10 Forsström Ove Raseborg 36.03 0.04.29 45.61 45.44
11 Ritanotko Markku TuMe 36.35 0.05.01 44.78 44.61
12 Svärd Rune Trian 37.37 0.06.03 43.39 43.23
13 Wickholm Björn-Erik Raseborg 38.07 0.06.33 42.66 42.50
14 Nurminen Jouko TP 38.28 0.06.54 42.11 41.96
15 Jokinen Matti TuVi 38.48 0.07.14 41.60 41.44
16 Laaksonen Lasse SuSi 39.48 0.08.14 40.40 40.25
17 Sjöholm Peter Raseborg 40.42 0.09.08 39.36 39.21
18 Nopanen Ismo VeVe 40.49 0.09.15 39.09 38.95
19 Jylhä Kari JoKu 41.21 0.09.47 38.44 38.30
20 Kuivala Hannu TuS 41.35 0.10.01 38.08 37.94
21 Ojapalo Ilkka RR 41.50 0.10.16 37.71 37.57
22 Toikkanen Jukka PorvU 42.10 0.10.36 37.27 37.13
23 Valkonen Timo RR 42.36 0.11.02 36.75 36.61
24 Vuori Rauno AngA 42.59 0.11.25 36.28 36.14
25 Vainio Jarmo HlS 43.14 0.11.40 35.93 35.79
26 Kuivala Juha TuS 43.32 0.11.58 35.54 35.41
27 Lindroos Mårten KSF 43.59 0.12.25 35.04 34.91
28 Lång Jan Raseborg 44.39 0.13.05 34.38 34.25
29 Ölander Ralf KSF 44.58 0.13.24 34.00 33.88
30 Virolainen Asko SomEsa 45.54 0.14.20 33.18 33.05
31 Syrjänen Hannu RaVi 45.56 0.14.22 33.02 32.90
32 Lindeman Jorma R-P 46.29 0.14.55 32.50 32.38
33 Lahtinen Jouko HS 46.37 0.15.03 32.28 32.16
34 Papinsaari Kari KangSK 47.08 0.15.34 31.80 31.68
35 Glad Timo Jyry 48.32 0.16.58 30.75 30.64
36 Tolvanen Markku EsAk 48.50 0.17.16 30.44 30.33
37 Nieminen Taisto RaPi 49.00 0.17.26 30.21 30.10
38 Viitasalo Harri RiSu 50.13 0.18.39 29.36 29.25
39 Kurki Timo EsSu 52.16 0.20.42 28.09 27.99
40 Ståhl Rainer Trian 57.29 0.25.55 25.44 25.34
41 Jakobsson Markus RasKa 1.04.17 0.32.43 22.65 22.57
42 Paukkola Jari RiSu 1.04.56 0.33.22 22.33 22.25
43 Wickholm Martin Trian 1.09.23 0.37.49 20.81 20.73

Sarja H65L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leino Tapio HS 26.30 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 59
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karlsen Tom Arild NOR 30.28 0.00.00 51.88 50.91
2 Savelainen Jouni HS 30.56 0.00.28 50.96 50.01
3 Sani Mikko HU-46 32.10 0.01.42 48.88 47.97
4 Tolvanen Mauri LeSi 33.28 0.03.00 46.86 45.99
5 Kallio Risto AngA 33.50 0.03.22 46.23 45.37
6 Lassila Heikki PiTa 34.45 0.04.17 44.89 44.06
7 Turku Vesa HS 35.18 0.04.50 44.08 43.26
8 Kerkola Pekka HlT 35.35 0.05.07 43.61 42.80
9 Nieminen Pertti RR 35.36 0.05.08 43.48 42.67
10 Hintukainen Keijo TuS 35.49 0.05.21 43.10 42.30
11 Leinonen Markku Pihkan 36.18 0.05.50 42.41 41.62
12 Aarnio Seppo RaPi 36.26 0.05.58 42.15 41.36
13 Tervo Vesa RR 36.28 0.06.00 42.00 41.21
14 Liljedahl Jorma HPV 36.32 0.06.04 41.81 41.03
15 Vesalainen Markku AngA 36.57 0.06.29 41.23 40.46
16 Kallio Lasse SuSi 37.11 0.06.43 40.86 40.09
16 Peltola Oke TuS 37.11 0.06.43 40.86 40.09
18 Nippala Juhani Jyry 37.17 0.06.49 40.53 39.77
19 Väätäinen Seppo EsSu 37.31 0.07.03 40.17 39.42
20 Mäkelä Harri SuSe 37.55 0.07.27 39.64 38.90
21 Hongisto Keijo LoJa 37.56 0.07.28 39.51 38.77
22 Mouhu Reijo RaKaS 38.01 0.07.33 39.32 38.58
23 Kataja Lasse SuSi 38.54 0.08.26 38.32 37.60
24 Karhumäki Lauri Pihkan 39.06 0.08.38 38.02 37.31
25 Rönnqvist Jarmo OK77 39.15 0.08.47 37.77 37.06
26 Harju Hannu JäPa 40.43 0.10.15 36.31 35.63
27 Käyhkö Kari LS-37 41.03 0.10.35 35.91 35.24
28 Jauhiainen Pentti Trian 41.11 0.10.43 35.70 35.03
29 Niittymäki Asko TurSa 41.25 0.10.57 35.40 34.74
30 Mattila Hannu EsAk 41.26 0.10.58 35.29 34.63
31 Vuorinen Lasse AngA 42.53 0.12.25 34.00 33.36
32 Koskinen Kaj VaHa 43.28 0.13.00 33.45 32.82
33 Alilonttinen Martti MSParma 43.48 0.13.20 33.10 32.48
34 Ahola Pentti PäLuLu 44.02 0.13.34 32.83 32.22
35 Tolvanen Harri Pihkan 44.08 0.13.40 32.66 32.05
36 Kämpe Leif Raseborg 45.22 0.14.54 31.69 31.09
37 Järvinen Jorma KeU 46.06 0.15.38 31.09 30.51
38 Kyckling Veli-Matti HS 46.12 0.15.44 30.94 30.36
39 Inki Pekka TuMe 46.15 0.15.47 30.82 30.24
40 Tarvainen Juhani PiTa 46.23 0.15.55 30.64 30.07
41 Uljas Risto Jyry 46.29 0.16.01 30.48 29.92
42 Laine Jaakko HS 46.59 0.16.31 30.07 29.51
43 Pöntinen Jorma Navi 47.29 0.17.01 29.67 29.12
44 Lahtonen Tapio TP 49.20 0.18.52 28.47 27.94
45 Hotti Reino HS 49.28 0.19.00 28.32 27.79
46 Parviainen Martti XYZ 50.28 0.20.00 27.67 27.16
47 Holappa Paavo TVV 50.51 0.20.23 27.38 26.87
48 Ryynänen Jorma Pihkan 51.56 0.21.28 26.73 26.24
49 Harju Hannu EsSu 52.10 0.21.42 26.54 26.04
50 Vuorio Olavi JäPa 52.13 0.21.45 26.43 25.94
51 Lindberg Pekka LeSi 52.48 0.22.20 26.06 25.58
52 Penttinen Heikki LS-37 53.58 0.23.30 25.42 24.95
53 Kaukiainen Raimo HU-46 56.30 0.26.02 24.21 23.76
54 McGrail Ron DEN 57.22 0.26.54 23.77 23.33
55 Nordqvist Raimo EsAk 58.10 0.27.42 23.38 22.94
56 Nykänen Pentti Jyry 59.55 0.29.27 22.63 22.20
57 Niemi Ilkka EsSu 1.00.18 0.29.50 22.41 22.00
58 Terävä Seppo XYZ 1.10.21 0.39.53 19.15 18.80
Aaltonen Juhani AngA HYL -

Sarja H70L
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hofmann Kari AngA 30.10 0.00.00 34.89 34.55
2 Laitinen Matti Mesik 31.19 0.01.09 32.35 32.04
3 Mäkirinne Matti SuSi 31.51 0.01.41 30.57 30.27
4 Koivula Keijo HyRa 32.23 0.02.13 28.85 28.57
5 Mattila Erkki MaMa 50.54 0.20.44 17.58 17.41

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 30.28 0.00.00 50.97 50.51
2 Loukonen Veikko PiKe 32.19 0.01.51 47.91 47.47
3 Peltola Timo MSParma 33.41 0.03.13 45.83 45.41
4 Karvonen Raimo SuSi 33.43 0.03.15 45.65 45.23
5 Valtee Pertti HS 33.58 0.03.30 45.18 44.77
6 Liljeström Åge HS 35.14 0.04.46 43.43 43.03
7 Koistinen Leo VaRa 35.42 0.05.14 42.73 42.34
8 Rapakko Timo SuSi 35.45 0.05.17 42.55 42.16
9 Inkinen Paavo Jyry 36.26 0.05.58 41.62 41.24
10 Moisio Kalevi TuS 37.03 0.06.35 40.81 40.43
11 Pajala Tauno EsSu 37.36 0.07.08 40.09 39.72
12 Laine Erkki AngA 38.26 0.07.58 39.10 38.74
13 Mustranta Antti HS 38.39 0.08.11 38.76 38.41
14 Paldanius Jorma TuS 38.43 0.08.15 38.58 38.22
15 Kallio Kari SuSi 38.55 0.08.27 38.26 37.91
16 Hörkkö Jaakko MSParma 39.10 0.08.42 37.90 37.55
17 Jokela Erkki LeSi 41.22 0.10.54 35.78 35.45
18 Mäkilä Ilmari EsSu 41.27 0.10.59 35.59 35.27
19 Verha Koitto VaRa 41.28 0.11.00 35.47 35.14
20 Kaarnijärvi Seppo OrPo 41.44 0.11.16 35.13 34.81
21 Reijula Tapio Mesik 42.08 0.11.40 34.69 34.37
22 Yliuntinen Hannu KarjUra 42.54 0.12.26 33.96 33.65
23 Vannas Hannu MSParma 42.55 0.12.27 33.84 33.53
24 Laine Juhani KaRa 43.03 0.12.35 33.63 33.33
25 Rönkkö Paavo EsSu 43.25 0.12.57 33.24 32.94
26 Grönroos Timo MSParma 43.40 0.13.12 32.95 32.65
27 Kuosa Harri LoJa 44.20 0.13.52 32.35 32.05
28 Leppäkorpi Eero LeSi 44.50 0.14.22 31.89 31.60
29 Visa Jouko SuSi 44.56 0.14.28 31.72 31.42
30 Laine Eero RaVi 44.57 0.14.29 31.60 31.31
31 Nenonen Mauri EsSu 45.00 0.14.32 31.47 31.18
32 Romula Tuomo Mesik 45.09 0.14.41 31.26 30.97
33 Kytöjoki Juhani Jyry 45.35 0.15.07 30.86 30.58
34 Riikonen Rauno PertPe 46.40 0.16.12 30.05 29.77
35 Bäckström Pentti KaRa 46.56 0.16.28 29.78 29.51
35 Hirvonen Pentti TuMe 46.56 0.16.28 29.78 29.51
37 Niinimäki Jukka HyRa 47.21 0.16.53 29.33 29.06
38 Rajamäki Jussi HS 47.44 0.17.16 28.99 28.73
39 Isoherranen Seppo HS 48.18 0.17.50 28.56 28.30
40 Heinonen Heikki LHR 48.21 0.17.53 28.44 28.17
41 Peltola Tuomo MSParma 49.01 0.18.33 27.96 27.70
42 Engström Berndt PIF 49.07 0.18.39 27.81 27.55
43 Laakso Raimo HaHa 49.16 0.18.48 27.63 27.37
44 Hartikainen Pertti S. RiSu 50.37 0.20.09 26.80 26.56
45 Nikkari Paavo LS-37 50.52 0.20.24 26.58 26.34
46 Mäkinen Jaakko AngA 53.37 0.23.09 25.13 24.90
47 Aho Olavi HS 54.19 0.23.51 24.72 24.50
48 Penttinen Juha Mesik 54.30 0.24.02 24.56 24.33
49 Helin Jorma Jyry 57.23 0.26.55 23.24 23.03
50 Teppo Jaakko GIF 1.03.05 0.32.37 21.07 20.88
51 Koskinen Kari SOC 1.18.11 0.47.43 16.94 16.79
Sten Börje AOK KES -

Sarja H75L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakio Risto HS 43.13 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 39.24 0.00.00 41.65 41.60
2 Jokinen Juhani MaMa 40.26 0.01.02 40.38 40.33
3 Tolonen Kalle Mesik 41.14 0.01.50 39.39 39.34
4 Tuominen Niilo R-P 42.03 0.02.39 38.42 38.37
5 Palomäki Mikko HyRa 42.54 0.03.30 37.46 37.42
6 Rönn Ralf AOK 44.43 0.05.19 35.75 35.71
7 Österberg Reino LeSi 44.54 0.05.30 35.41 35.37
8 Kleemola Pauli PertPe 45.06 0.05.42 35.07 35.03
9 Karjalainen Jouko HS 45.59 0.06.35 34.21 34.17
10 Vilenius Markku Jyry 47.17 0.07.53 33.09 33.05
11 Kuokkanen Kari Pihkan 49.51 0.10.27 31.22 31.18
12 Haarlaa Rihko HS 52.13 0.12.49 29.64 29.60
13 Juhonsalo Matti LHR 52.18 0.12.54 29.43 29.39
14 Heikinheimo Matti HS 53.12 0.13.48 28.77 28.74
15 Saario Pentti LoJa 53.41 0.14.17 28.35 28.32
16 Lainema Matti MSParma 54.03 0.14.39 28.01 27.97
17 Kuutti Jorma PertPe 54.12 0.14.48 27.77 27.74
18 Paasonen Seppo Pihkan 54.17 0.14.53 27.57 27.54
19 Punkero Toivo LS-37 58.57 0.19.33 25.25 25.22
20 Raimovaara Erkki HS 59.13 0.19.49 24.99 24.96
21 Kuusisto Kalevi HlT 1.00.28 0.21.04 24.33 24.30
22 Kärkkäinen Eero EsSu 1.00.55 0.21.31 24.01 23.98
23 Suonpää Pentti EsAk 1.02.03 0.22.39 23.44 23.41
24 Koskinen Lennart EsSu 1.04.46 0.25.22 22.32 22.30
25 Ollikainen Eero HS 1.08.35 0.29.11 20.96 20.93
26 Nuotio Olli SomEsa 1.10.44 0.31.20 20.20 20.18
27 Syväterä Pekka RiSu 1.11.01 0.31.37 20.00 19.98
28 Lindeman Osmo HS 1.18.53 0.39.29 17.90 17.88
29 Juntunen Olli HS 1.30.52 0.51.28 15.44 15.43
30 Lepistö Heikki HS 2.08.11 1.28.47 10.88 10.87

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti TurSa 33.04 0.00.00 38.68 38.23
2 Jokinen Eino HyRa 34.52 0.01.48 36.22 35.81
3 Joonas Risto MaMa 39.14 0.06.10 31.78 31.42
4 Pajuoja Reino KaRa 39.15 0.06.11 31.36 31.00
5 Heikkilä Mikko MaMa 41.43 0.08.39 29.13 28.79
6 Hurme Heikki HPV 44.39 0.11.35 26.85 26.54
7 Ranta Esko LS-37 44.42 0.11.38 26.47 26.16
8 Brax Asko TP 47.04 0.14.00 24.80 24.51
9 Ruokonen Keijo HS 50.27 0.17.23 22.82 22.55
10 Ijas Johannes KeU 54.25 0.21.21 20.86 20.62
11 Helariutta Eero RasKa 55.07 0.22.03 20.30 20.07
12 Mäkinen Lasse RaHa 57.58 0.24.54 19.03 18.81
13 Danielsson Stig Raseborg 1.00.55 0.27.51 17.85 17.64

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 31.50 0.00.00 31.45 31.55
2 Laurila Pertti EsSu 38.48 0.06.58 25.03 25.11
3 Pyökäri Antero RaPi 40.25 0.08.35 23.28 23.36
4 Liski Eero SalVie 42.51 0.11.01 21.26 21.33
5 Vanhala Toivo Pihkan 1.05.19 0.33.29 13.49 13.53
6 Partanen Antero RaVi 1.08.57 0.37.07 12.34 12.38

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi EsSu 28.36 0.00.00 85.88 85.13
2 Vicari Lars Navi 35.06 0.06.30 69.27 68.67
3 Hirš Otakar HS 36.56 0.08.20 65.17 64.60
4 Mesiäinen Jaakko Navi 37.59 0.09.23 62.72 62.17
4 Nurmi Miika VaaSu 37.59 0.09.23 62.72 62.17
6 Korpi Juho LänRa 38.07 0.09.31 61.21 60.68
7 Valkila Saku TuS 38.43 0.10.07 59.63 59.11
8 Heikkinen Valtteri VeVe 38.44 0.10.08 58.97 58.46
9 Huhtanen Kiri TP 39.31 0.10.55 57.18 56.68
10 Lapila Eero MSParma 40.30 0.11.54 55.19 54.70
11 Heikkilä Tuomas HS 41.28 0.12.52 53.31 52.84
12 Heikkilä Ollipekka HS 43.04 0.14.28 50.76 50.31
13 Wilson Toby AUS 44.39 0.16.03 48.41 47.98
14 Louhi Johannes HS 47.40 0.19.04 44.83 44.44
15 Holmgren Benjamin Trian 49.38 0.21.02 42.56 42.19
Pernu Lari EsSu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Aapo OuTa 31.57 0.00.00 60.60 58.40
2 Vesilind Kaarel HS 32.39 0.00.42 58.74 56.61
3 Lamberg Benjamin EsSu 32.59 0.01.02 57.60 55.51
4 Heinaro Lauri EsSu 33.56 0.01.59 55.45 53.44
5 Rautio Mikael EsSu 34.12 0.02.15 54.49 52.51
6 Tala Miika HS 34.13 0.02.16 53.93 51.98
7 Tervakangas Mikko EsSu 34.37 0.02.40 52.78 50.87
8 Inkilä Reetu KeuKi 35.07 0.03.10 51.52 49.65
9 Keronen Leevi TP 35.19 0.03.22 50.71 48.87
10 Vaenerberg Niko MU 35.41 0.03.44 49.68 47.88
11 Virtanen Aaro LS-37 37.56 0.05.59 46.25 44.58
12 Kinnunen Valtteri MU 40.02 0.08.05 43.37 41.80
13 Ojanen Joonas HyRa 41.01 0.09.04 41.89 40.37
14 Rauhamaa Topias KärKV 42.36 0.10.39 39.91 38.46
15 Ylönen Arttu HyRa 42.57 0.11.00 39.16 37.74
16 Korpela Arttu Rasti88 44.40 0.12.43 37.25 35.90
17 Päivike Jaakko RaPi 50.59 0.19.02 32.28 31.11

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankainen Valtteri SoJy 26.56 0.00.00 57.57 55.97
2 Laitamäki Wille MSParma 27.28 0.00.32 55.80 54.25
3 Seppä Touko TuS 28.10 0.01.14 53.78 52.28
4 Donner Jonny OK77 28.55 0.01.59 51.77 50.32
5 Ikola Atte HS 29.19 0.02.23 50.45 49.04
6 Uusitalo Topias EsSu 31.24 0.04.28 46.53 45.24
7 Kokkonen Eemeli KaSu 31.33 0.04.37 45.74 44.47
8 Syrjäläinen Lauri HS 31.58 0.05.02 44.59 43.35
9 Salo Kristian Trian 32.12 0.05.16 43.71 42.49
10 Hamppu Anton HS 32.42 0.05.46 42.49 41.31
11 Raitola Sami EsSu 34.27 0.07.31 39.82 38.71
12 Alajoutsi Jasper Koovee 35.26 0.08.30 38.21 37.14
13 Tikkanen Elias EsSu 36.28 0.09.32 36.63 35.61
14 Sinervä Onni TuS 43.25 0.16.29 30.36 29.51

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Emil EsSu 19.28 0.00.00 54.24 52.01
2 Virtala Alex PIF 20.51 0.01.23 50.19 48.13
3 Tuomasjukka Voima PR 21.14 0.01.46 48.85 46.84
4 Reiman Antti AngA 22.18 0.02.50 46.09 44.20
5 Määttälä Mikko EsSu 22.44 0.03.16 44.80 42.96
6 Rousku Samuli MSParma 23.24 0.03.56 43.13 41.36
7 Kuusisto Mikko AngA 23.30 0.04.02 42.55 40.80
8 Tiainen Olli EsSu 23.38 0.04.10 41.92 40.19
9 Sorsa Antti EsSu 23.45 0.04.17 41.32 39.62
10 Koski Joona SuSi 23.49 0.04.21 40.81 39.13
11 Hanhijärvi Paulus EsAk 23.55 0.04.27 40.25 38.60
12 Lemström Karl Emil Raseborg 24.02 0.04.34 39.67 38.04
13 Lindholm William OK77 24.57 0.05.29 37.84 36.28
14 Pajuoja Otso EsSu 25.56 0.06.28 36.04 34.56
15 Maronen Matias Lynx 26.20 0.06.52 35.14 33.70
16 Leiniö Juho HS 27.09 0.07.41 33.74 32.36
17 Riiheläinen Juuso OK77 42.24 0.22.56 21.39 20.51
18 Väisänen Lenni HS 46.09 0.26.41 19.45 18.65

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 19.44 0.00.00
2 Gröhn Riku HU-46 20.46 0.01.02
3 Kemppi Topias EsSu 22.07 0.02.23
4 Rautio Daniel EsSu 24.23 0.04.39
5 Koponen Matias Lynx 26.40 0.06.56
6 Penttinen Oskari EsSu 28.06 0.08.22
7 Ruuskanen Tuomas MU 28.41 0.08.57
8 Vuorela Joona EsAk 29.08 0.09.24
9 Virtanen Ilari HU-46 30.42 0.10.58
10 Ylimaa Juho AngA 34.56 0.15.12
11 Maasilta Aapo RaVa 39.04 0.19.20
12 Siikarla Tapio PertPe 39.33 0.19.49
13 Piirainen Tapio HyRa 47.07 0.27.23
14 Laatu Antti HS 55.36 0.35.52
Ahonen Jani AngA HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 19.09 0.00.00
2 Paananen Joonas TuS 21.24 0.02.15
3 Donner Jesper OK77 21.38 0.02.29
4 Karelo Luukas EsSu 24.26 0.05.17
5 Pitkänen Nikanor RR 26.50 0.07.41
6 Virkajärvi Juho JRV 28.33 0.09.24
7 Koivula Emil HS 28.58 0.09.49
8 Jääskeläinen Nuutti HS 40.59 0.21.50
9 Ekwik Niclas Lynx 41.42 0.22.33
10 Hietala Joni EsSu 46.33 0.27.24
Vuorensola Joonatan Lynx HYL -
Jalonen Aapo MSParma HYL -
Huostila Sampo LamSä KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juho AngA 17.59 0.00.00
2 Kemppainen Aarne EsSu 20.19 0.02.20
3 Laapas Rasmus RR 20.48 0.02.49
4 Lahtinen Antti HiKi 21.07 0.03.08
5 Rönty Eeli EsSu 21.44 0.03.45

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian HiKi 12.16 0.00.00
2 Packalén Anton Lynx 12.42 0.00.26
3 Ikola Aapo HS 13.23 0.01.07
4 Tolkkinen Tuukka SoJy 14.16 0.02.00
5 Hiisilä Hannes EsSu 15.27 0.03.11
6 Ruusu Rasmus EsSu 15.36 0.03.20
7 Länsiluoto Juho HS 15.48 0.03.32
8 Nikkinen Hannes HiKi 15.49 0.03.33
9 Noponen Juho EsSu 16.22 0.04.06
10 Koponen Rasmus Lynx 16.30 0.04.14
11 Konttila Milo TP 16.49 0.04.33
12 Maronen Markus Lynx 17.23 0.05.07
13 Malmi Juho HS 17.24 0.05.08
14 Toivonen Niko EsSu 17.54 0.05.38
15 Ronkainen Elias JRV 18.48 0.06.32
16 Teuri Lukas EsSu 19.17 0.07.01
17 Tenkanen Rasmus Raseborg 19.46 0.07.30
18 Roine Veeti HiKi 21.32 0.09.16
19 Tuovinen Viljami OK77 23.37 0.11.21
20 Carlsson Oliver EsAk 23.53 0.11.37
21 Mjösund Linus Lynx 25.26 0.13.10
22 Hyvärinen Luukas EsSu 31.00 0.18.44
23 Laatu Jaakko HS 32.53 0.20.37
24 Tiainen Antti EsSu 33.41 0.21.25

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 12.04 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 13.29 0.01.25
3 Lakanen Lauri Koovee 13.47 0.01.43
4 Kemppi Anton EsSu 14.02 0.01.58
5 Virtanen Onni AngA 15.06 0.03.02
6 Isoherranen Antti Lynx 16.08 0.04.04
7 Salmela Otto JRV 16.41 0.04.37
8 Vanhanen Aapo EsSu 16.42 0.04.38
9 Suntioinen Ilari EsSu 17.40 0.05.36
10 Leskinen Eemeli Lynx 17.49 0.05.45
11 Länsiluoto Väinö HS 17.52 0.05.48
12 Kuusinen Karri Lynx 17.54 0.05.50
13 Kankaanpää Mikki EsSu 18.25 0.06.21
14 Haapala Elias EsSu 19.05 0.07.01
15 Vuorela Samu EsAk 19.15 0.07.11
16 Tolkkinen Julian EsSu 21.04 0.09.00
17 Saranen Mikael HS 21.30 0.09.26
18 Lemström Fredrik Raseborg 21.39 0.09.35
19 Söyrilä Leevi AngA 21.43 0.09.39
20 Hilo Kasper EsSu 21.55 0.09.51
21 Vuorensola Tuomas Lynx 21.57 0.09.53
22 Joensuu Aapo HS 22.27 0.10.23
23 Partanen Roope HyRa 23.47 0.11.43
24 Pitkänen Aarne RR 25.30 0.13.26
25 Backman Sebastian OK77 25.42 0.13.38
26 Luhtala Akseli SomEsa 28.35 0.16.31
27 Näpänkangas Olli S-JKL 28.44 0.16.40
28 Tuominen Kaapo EsSu 29.34 0.17.30
29 Ekström Lassi MSParma 31.13 0.19.09
30 Sundberg Valtteri Lynx 33.56 0.21.52
31 Vähänen Veikka HyRa 36.13 0.24.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reponen Milka PR 40.16 0.00.00 76.98 74.91
2 Kukkonen Saara LS-37 40.53 0.00.37 75.46 73.43
3 Saarijärvi Salla SuSe 41.50 0.01.34 73.38 71.41
4 Väre Tiina SomEsa 42.51 0.02.35 71.29 69.38
5 Laitinen Salla EsAk 43.04 0.02.48 70.59 68.69
6 Andelin Sanna LaTa 43.33 0.03.17 69.46 67.59
7 Matilainen Helena HS 44.28 0.04.12 67.69 65.87
8 Mäkinen Pinja AngA 45.22 0.05.06 66.02 64.24
9 Papinsaari Niina KangSK 46.28 0.06.12 64.13 62.41
10 Lahtinen Katja HS 46.56 0.06.40 63.17 61.47
11 Seppänen Mari Trian 47.52 0.07.36 61.63 59.97
12 Fiskars Mikaela Raseborg 48.02 0.07.46 61.10 59.46
13 Itkonen Maria LapVe 48.30 0.08.14 60.20 58.59
14 Malmi Päivi HS 48.38 0.08.22 59.73 58.12
15 Julkunen Sonja Pohjant 48.48 0.08.32 59.22 57.63
16 Salmi Anna MaMa 51.43 0.11.27 55.59 54.09
17 Lindholm Vivian OK77 52.05 0.11.49 54.91 53.43
18 Pensas Johanna LappRi 52.47 0.12.31 53.90 52.45
19 Säde Matilda KS 54.51 0.14.35 51.59 50.21
20 Nefedova Irina EsSu 55.12 0.14.56 50.99 49.62
21 Kalenius Regina KarjUra 55.42 0.15.26 50.27 48.92
22 Voutilainen Anna EsAk 55.44 0.15.28 49.97 48.62
23 Rantanen Emilia MSParma 55.48 0.15.32 49.64 48.31
24 Jakobsson Laura EsSu 56.31 0.16.15 48.75 47.43
25 Hjelm Netta EsAk 57.22 0.17.06 47.76 46.48
26 Hasu Eveliina KS 57.52 0.17.36 47.09 45.82
27 Suntioinen Riina AngA 59.05 0.18.49 45.87 44.63
28 Etu-Huitti Tanja MaMa 59.34 0.19.18 45.24 44.03
29 Lerssi Maria EsAk 1.03.40 0.23.24 42.09 40.96
30 Rantala Eerika HS 1.05.56 0.25.40 40.42 39.33
31 Vilhonen Essi HS 1.12.55 0.32.39 36.34 35.36
Hanhijärvi Marjukka EsAk KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Joosefiina AngA 35.38 0.00.00 49.78 45.44
2 Luoma Katja KS 37.10 0.01.32 47.01 42.92
3 Gustafsson Essi R-P 39.22 0.03.44 43.71 39.90
4 Saramäki Sara Lynx 39.47 0.04.09 42.58 38.87
5 Lahtinen Sonja HS 40.52 0.05.14 40.80 37.25
6 Vähänen Sanna PoRa 43.54 0.08.16 37.38 34.12
7 Wickholm Frida Trian 45.26 0.09.48 35.53 32.43
8 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 46.11 0.10.33 34.38 31.38
9 Korpela Laura Rasti88 47.46 0.12.08 32.68 29.83
10 Suonurmi Taru KyRa 50.19 0.14.41 30.49 27.84
11 Mattila Marika HS 1.04.21 0.28.43 23.43 21.39

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 36.29 0.00.00 79.80 72.93
2 Liimatainen Anni TuS 39.00 0.02.31 74.00 67.62
3 Luhtala Johanna SomEsa 41.21 0.04.52 69.17 63.21
4 Salmenoja Sanna MSParma 42.18 0.05.49 67.01 61.24
5 Heikkilä Maija EsAk 44.51 0.08.22 62.63 57.23
6 Nieminen Outi RR 45.10 0.08.41 61.62 56.31
7 Hartonen Anne RR 46.51 0.10.22 58.86 53.79
8 Salo Katri HS 47.00 0.10.31 58.12 53.11
9 Wiklund Anna RaHa 47.57 0.11.28 56.43 51.57
10 Vaara Inga-Maria RaVi 48.43 0.12.14 55.02 50.28
11 Tolkkinen Aino SoJy 49.21 0.12.52 53.79 49.16
12 Karvonen Tiina SomEsa 50.07 0.13.38 52.46 47.94
13 Castrén Jenni Jyry 52.22 0.15.53 49.71 45.43
14 Riihinen Hanna KeU 57.35 0.21.06 44.76 40.91
15 Oinonen Lotta Pihkan 1.02.26 0.25.57 40.87 37.35
16 Laakso Sanna Hiisi 1.04.15 0.27.46 39.32 35.93
17 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.05.19 0.28.50 38.28 34.98
18 Asmundela Saara RiSu 1.07.12 0.30.43 36.83 33.66

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 32.59 0.00.00 69.43 68.32
2 Lakanen Reetta Koovee 33.47 0.00.48 67.45 66.37
3 Marttila Outi EsSu 35.27 0.02.28 63.95 62.93
4 Wartiainen Piritta EsSu 35.29 0.02.30 63.57 62.55
5 Ryyppö Minna HS 35.39 0.02.40 62.95 61.94
6 Tervakangas Sanna EsSu 37.35 0.04.36 59.41 58.46
7 Packalen Auli Lynx 39.47 0.06.48 55.84 54.94
8 Kangasaho Hanna Lynx 39.55 0.06.56 55.36 54.48
9 Kirves Hetti KeU 41.37 0.08.38 52.83 51.98
10 Kriktilä Leena-Maija VeVe 41.57 0.08.58 52.13 51.30
11 Rantanen Mari KeU 42.01 0.09.02 51.78 50.95
12 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 43.36 0.10.37 49.63 48.84
13 Laurinen Mari HyRa 43.51 0.10.52 49.09 48.31
14 Laurila Milla Trian 43.52 0.10.53 48.81 48.03
15 Nybakken Line KR 44.15 0.11.16 48.13 47.36
16 Routsi Anastasia Jyry 44.35 0.11.36 47.51 46.75
17 Sillanpää Hanna Lynx 45.46 0.12.47 46.03 45.30
18 Kaartinen Titta KeU 46.29 0.13.30 45.08 44.36
19 Sinnelä Terhi SuSi 46.39 0.13.40 44.67 43.96
20 Klapuri Tintti PR 49.00 0.16.01 42.30 41.62
21 Nyholm Tanja KaRa 50.10 0.17.11 41.08 40.43
22 Pätäri Päivi KyS 51.38 0.18.39 39.69 39.06
23 Salminen Ulla EsAk 51.51 0.18.52 39.31 38.68
24 Leiniö Sari HS 52.49 0.19.50 38.37 37.76
25 Jylhä Sirpa EsSu 54.26 0.21.27 37.02 36.43
26 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 54.53 0.21.54 36.51 35.93
27 Kleemola Katri PertPe 55.29 0.22.30 35.91 35.33
28 Suikkanen Tiina KaRa 55.34 0.22.35 35.65 35.08
29 Kankainen Ulla-Maria SoJy 1.02.22 0.29.23 31.58 31.07
30 Carlsson Sanna EsAk 1.05.59 0.33.00 29.67 29.20
31 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.08.11 0.35.12 28.55 28.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 30.43 0.00.00 71.40 73.07
2 Nymalm Sanna PIF 32.25 0.01.42 67.23 68.81
3 Saarijärvi Sari SuSe 35.31 0.04.48 60.98 62.41
4 Mattsson Ingela PIF 35.48 0.05.05 60.11 61.52
5 Salonen Heidi HS 36.21 0.05.38 58.83 60.20
6 Valkonen Sanna TuS 39.59 0.09.16 53.14 54.38
7 Laurila Anneli Trian 40.16 0.09.33 52.42 53.65
8 Turakainen Irene HS 40.33 0.09.50 51.72 52.93
9 Francke Astra EsSu 40.41 0.09.58 51.21 52.41
10 Anttila Mervi RR 41.46 0.11.03 49.56 50.72
11 Heikkinen Anniina VeVe 41.54 0.11.11 49.07 50.22
12 Isoherranen Kirsi Lynx 41.59 0.11.16 48.65 49.79
13 Torp-Donner Heidi OK77 42.14 0.11.31 48.04 49.16
14 Sumanen Laura HyRa 42.22 0.11.39 47.56 48.67
15 Lehto Salla Lynx 43.08 0.12.25 46.40 47.48
16 Lousio Sanna Trian 43.11 0.12.28 46.03 47.10
17 Dahl Citha Raseborg 44.10 0.13.27 44.69 45.74
18 Tilli Virpi Lynx 44.44 0.14.01 43.82 44.84
19 Tiitola Annamari Lynx 45.37 0.14.54 42.67 43.67
20 Koistinen Marjo EsSu 54.38 0.23.55 35.38 36.20
21 Kahanpää Hanna EsSu 57.04 0.26.21 33.63 34.41
22 Westerberg Pia Raseborg 58.02 0.27.19 32.83 33.60
23 Tervo-Rantakokko Tiina HS 1.03.48 0.33.05 29.65 30.34
24 Danielsson Malin Raseborg 1.04.29 0.33.46 29.12 29.80
25 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.13.10 0.42.27 25.48 26.07

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Eija HS 34.14 0.00.00 61.04 58.39
2 Varpula Marjut EsSu 38.47 0.04.33 53.46 51.13
3 Myllys Leena Lynx 40.25 0.06.11 50.89 48.68
4 Heinaro Mervi EsSu 40.27 0.06.13 50.44 48.25
5 Otsamo Riikka HS 40.29 0.06.15 49.99 47.82
6 Autti Marja-Liisa EsSu 40.51 0.06.37 49.14 47.00
7 Lankinen Hanna HS 41.03 0.06.49 48.50 46.39
8 Huhtanen Meri TP 42.35 0.08.21 46.36 44.35
9 Suhonen Sirpa KuoSu 43.06 0.08.52 45.42 43.45
10 Pyymäki Pirjo EsSu 48.05 0.13.51 40.37 38.62
11 Wickholm Petra Trian 50.13 0.15.59 38.33 36.66
12 Reiman Anu AngA 56.38 0.22.24 33.69 32.23
13 Pyökäri Susanna RaPi 56.54 0.22.40 33.25 31.80
14 Franssila Hanna AngA 58.27 0.24.13 32.08 30.69
15 Paalanen Anne RR 58.30 0.24.16 31.77 30.39
16 Holmgren Ulrica Trian 59.19 0.25.05 31.06 29.71
17 Mårtenson Karin OK77 1.00.39 0.26.25 30.10 28.80
18 Launis Teija Raus 1.01.52 0.27.38 29.24 27.97
19 Siikarla Riitta PertPe 1.02.26 0.28.12 28.71 27.47
20 Hulmi Sini OK77 1.04.46 0.30.32 27.43 26.23

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 36.13 0.00.00 61.44 60.72
2 Puromies Merja EsSu 38.17 0.02.04 57.66 56.99
3 Kihlström Kirsi RastiE4 38.43 0.02.30 56.56 55.90
4 Linko Rita EsSu 40.05 0.03.52 54.20 53.56
5 Sani Tuula HU-46 41.27 0.05.14 51.99 51.38
6 Miettinen Jaana TuS 41.30 0.05.17 51.50 50.90
7 Lallo Tuula Trian 41.32 0.05.19 51.04 50.44
8 Nyholm Satu RaN 42.06 0.05.53 49.93 49.35
9 Lång Gun-Viol Raseborg 43.17 0.07.04 48.16 47.60
10 Linjama Mirja EsSu 43.39 0.07.26 47.35 46.80
11 Kerkola Maija HlT 44.11 0.07.58 46.39 45.84
12 Mäkelä Anja RiSu 47.55 0.11.42 42.40 41.91
13 Jumppanen Helena Pihkan 48.07 0.11.54 41.86 41.37
14 Salmenkylä-Mattila Leena HS 49.02 0.12.49 40.72 40.24
15 Käkelä Anne RaVa 49.19 0.13.06 40.13 39.66
16 Kokkila Marita EsSu 51.27 0.15.14 38.13 37.68
17 Eisanen Tea MaMa 51.30 0.15.17 37.75 37.31
18 Kallio Arja RiSu 58.59 0.22.46 32.66 32.28
19 Markki Outi EsSu 59.57 0.23.44 31.84 31.47
20 Krum Mirva Trian 1.16.25 0.40.12 24.75 24.46

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karlsen Unni Strand NOR 29.46 0.00.00 56.95 55.60
2 Kalliola Pirkko MaMa 31.38 0.01.52 53.23 51.97
3 Soanjärvi Tuija Lynx 31.52 0.02.06 52.48 51.23
4 Liimatainen Raili HyRa 33.19 0.03.33 49.85 48.66
5 Raiko Erja HyRa 33.36 0.03.50 49.08 47.92
6 Hakomäki Kirsi HS 33.52 0.04.06 48.35 47.21
7 Korpio Aulikki VaHa 34.47 0.05.01 46.75 45.64
8 Moilanen Kirsti MaMa 35.25 0.05.39 45.58 44.50
9 Taimisto Sinikka MSParma 35.50 0.06.04 44.73 43.67
10 Saarimäki Helena AngA 35.57 0.06.11 44.26 43.21
11 Niemi Tuire TP 36.38 0.06.52 43.12 42.10
12 Forsström Rita Raseborg 38.19 0.08.33 40.93 39.96
13 Leskinen Tiina Lynx 38.30 0.08.44 40.43 39.47
14 Suna Eija MSParma 38.37 0.08.51 40.01 39.06
15 Penttinen Riikka LS-37 40.11 0.10.25 38.16 37.26
16 Wickholm Rita Trian 41.25 0.11.39 36.75 35.88
17 Laaksonen Anita TarpSu 42.27 0.12.41 35.58 34.74
18 Virtanen Marita EsSu 46.13 0.16.27 32.43 31.66
19 Ojapalo Anneli RR 46.23 0.16.37 32.07 31.30
20 Papinsaari Sirpa KangSK 53.50 0.24.04 27.41 26.76
21 Elfvengren Päivi S-JKL 54.26 0.24.40 26.90 26.26
22 Lähteenmäki Pirjo PR 54.39 0.24.53 26.58 25.95
23 Hintukainen Terttu TuS 1.13.51 0.44.05 19.51 19.05

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurppa Pirjo MaMa 32.34 0.00.00 53.25 53.07
2 Laine Irmeli KaRa 35.54 0.03.20 48.04 47.88
3 Savelainen Marketta HS 36.42 0.04.08 46.74 46.59
4 Tikka Eija RaKaS 36.46 0.04.12 46.41 46.25
5 Viitala Pirjo TuMe 37.28 0.04.54 45.29 45.14
6 Toivonen Vellamo OK77 38.59 0.06.25 43.29 43.15
7 Laitinen Hellevi EsAk 39.29 0.06.55 42.51 42.36
8 Hämäläinen Anneli HS 40.51 0.08.17 40.86 40.72
9 Schroderus Pirjo S-JKL 41.49 0.09.15 39.69 39.56
10 Peltola Liisa MSParma 42.22 0.09.48 38.96 38.83
11 Pöntinen Tuula Navi 42.35 0.10.01 38.54 38.41
12 damsgaard lisbeth DEN 42.41 0.10.07 38.23 38.10
13 Riikonen Margit PertPe 43.58 0.11.24 36.90 36.78
14 Kanste Helena Raseborg 44.03 0.11.29 36.62 36.50
15 Karvonen Pirjo SuSi 45.16 0.12.42 35.43 35.32
16 Windahl Leni Raseborg 45.32 0.12.58 35.02 34.91
17 Dahlman Kaija RaVa 46.55 0.14.21 33.79 33.68
18 Malmsten Beatrice Lynx 47.55 0.15.21 32.89 32.78
19 Tarkiainen Sirpa SuSe 48.33 0.15.59 32.27 32.16
20 Ahonen Päivi KaRa 48.36 0.16.02 32.05 31.94
21 Metsämäki Leena TuS 48.54 0.16.20 31.66 31.56
22 Nurminen Eija TP 50.00 0.17.26 30.78 30.68
23 Toikka Riitta RaPi 50.38 0.18.04 30.21 30.11
24 Bergström Anneli EsSu 55.23 0.22.49 27.45 27.36
25 Lipasti Hilkka EsSu 56.27 0.23.53 26.77 26.68
26 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 58.02 0.25.28 25.88 25.79
27 Patronen Lea EsAk 1.00.05 0.27.31 24.84 24.76
28 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 1.00.42 0.28.08 24.44 24.35
Törrö Maria-Leena VaHa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 32.27 0.00.00 46.06 45.64
2 Verha Maija VaRa 32.39 0.00.12 45.38 44.96
3 Peltola Kati MSParma 32.42 0.00.15 44.91 44.49
4 Tanska Eeva EsSu 34.32 0.02.05 42.14 41.75
5 Ketola Paula LoJa 36.12 0.03.45 39.83 39.47
6 Sundberg Liisa Lynx 37.24 0.04.57 38.20 37.85
7 Reeni Eva RiSu 38.04 0.05.37 37.19 36.85
8 Wikström Sonja OK77 38.54 0.06.27 36.05 35.72
9 Salmela Juulia RiSu 42.37 0.10.10 32.60 32.30
10 Laaksonen Raili SuSi 42.43 0.10.16 32.21 31.92
11 Piiparinen Seija RasKa 42.48 0.10.21 31.84 31.55
12 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 44.35 0.12.08 30.27 30.00
13 Rajamäki Vuokko HS 45.25 0.12.58 29.43 29.16
14 Kaarnijärvi Marja OrPo 46.54 0.14.27 28.22 27.96
15 Isoherranen Kaarina HS 50.19 0.17.52 26.04 25.80
16 Paatero Leena EsSu 52.38 0.20.11 24.64 24.41
17 Syväterä Hillevi RiSu 57.18 0.24.51 22.40 22.20
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 48.24 0.00.00 33.06 32.56
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 51.10 0.02.46 30.10 29.64
3 Kallio Tuija RaTU 58.44 0.10.20 25.20 24.82
Brax Leena TP KES -
Ollikainen Helvi HS HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 28.22 0.00.00 80.19 77.11
2 Nymalm Amy PIF 31.13 0.02.51 72.22 69.46
3 Näsi Juliaana Pohjant 31.33 0.03.11 70.82 68.11
4 Myrskog Ellen Kronan 31.56 0.03.34 69.34 66.69
5 Enlund Alexandra Femman 32.02 0.03.40 68.50 65.88
6 Donner Isabel OK77 34.00 0.05.38 63.95 61.50
7 Tuomisto Satu VaaSu 34.15 0.05.53 62.90 60.49
8 Järvelä Emmi KärKV 34.31 0.06.09 61.83 59.46
9 Oksanen Maiju IkNV 36.46 0.08.24 57.50 55.30
10 Plit Heidi EsSu 37.02 0.08.40 56.54 54.38
11 Niva Sara Pohjant 37.24 0.09.02 55.45 53.33
12 Norrbacka Sanni Lynx 37.59 0.09.37 54.07 52.00
13 Dowling Zoe HlT 39.36 0.11.14 51.36 49.39
14 Mahlamäki Ella EsSu 41.18 0.12.56 48.76 46.89
15 Nummela Liinu MU 42.08 0.13.46 47.32 45.50
16 Varmavuo Iida RR 42.17 0.13.55 46.67 44.89
17 Mellberg Sonja VaaSu 44.53 0.16.31 43.52 41.86
18 Kylmälä Laura MU 45.52 0.17.30 42.15 40.54

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Szuromi Hanga TuS 30.28 0.00.00 63.76 61.29
2 Lainio Ilona TuS 32.55 0.02.27 58.49 56.23
3 Kukonlehto Hilda KangSK 35.07 0.04.39 54.34 52.24
4 Koli Helmi Trian 38.00 0.07.32 49.76 47.84
5 Virtala Jenny PIF 38.16 0.07.48 48.97 47.07
6 Turakainen Venla HS 38.28 0.08.00 48.27 46.40
7 Väliheikki Julia Pohjant 39.02 0.08.34 47.13 45.31
8 Viholainen Elisa S-JKL 40.20 0.09.52 45.19 43.44
9 Bartholdi Jessica EsAk 41.00 0.10.32 44.03 42.33
10 Siikarla Siiri AngA 42.46 0.12.18 41.81 40.19
11 Laine Roosa EsSu 43.46 0.13.18 40.47 38.90
12 Lappi Jenni EsSu 44.53 0.14.25 39.08 37.57
13 Kaukonen Ella EsSu 46.21 0.15.53 37.47 36.02
14 Pellonperä Sofia EsAk 48.20 0.17.52 35.58 34.20
15 Ylimaa Henna AngA 48.56 0.18.28 34.79 33.45
16 Kuusivaara Roosa EsAk 49.14 0.18.46 34.23 32.91
17 Tilli Henriikka Lynx 50.34 0.20.06 32.99 31.71
18 Kuusisto Veera AngA 51.16 0.20.48 32.21 30.96

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 22.28 0.00.00 63.27 61.84
2 Raasakka Liisa EsSu 25.12 0.02.44 55.56 54.31
3 Haapala Ida EsSu 25.53 0.03.25 53.27 52.07
4 Virtanen Heta HlS 28.17 0.05.49 48.00 46.91
5 Hilo Hanne EsSu 29.20 0.06.52 45.55 44.52
6 Koistinen Milla HyRa 29.41 0.07.13 44.30 43.30
7 Suntioinen Elli EsSu 29.55 0.07.27 43.24 42.26
8 Heinaro Taru EsSu 30.34 0.08.06 41.62 40.68
9 Paloheimo Oona EsSu 32.06 0.09.38 38.97 38.09
10 Goman Anna VePo 33.07 0.10.39 37.13 36.29
11 Seppänen Joanna EsAk 43.38 0.21.10 27.69 27.07

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurén Jill PIF 22.01 0.00.00 51.64 50.31
2 Kytäjä Nea HiKi 23.35 0.01.34 47.55 46.33
3 Konstari Elena JRV 25.07 0.03.06 44.03 42.90
4 Marjanen Venla JRV 25.36 0.03.35 42.59 41.50
5 Mäkinen Sanni HS 26.59 0.04.58 39.84 38.81
6 Tuomisto Saara MSParma 27.34 0.05.33 38.43 37.44
7 Varmavuo Emma RR 27.48 0.05.47 37.55 36.58
8 Salonen Venla HS 27.57 0.05.56 36.79 35.85
9 Seppälä Kaisla RR 28.12 0.06.11 35.92 34.99
10 Lappi Essi EsSu 31.06 0.09.05 32.07 31.24
11 Tilli Pauliina Lynx 37.43 0.15.42 26.03 25.36
12 Kankainen Venla SoJy 38.25 0.16.24 25.16 24.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 17.13 0.00.00
2 Hölsö Essi PR 20.27 0.03.14
3 Tala Emilia HS 21.22 0.04.09
4 Norrbacka Salla HyRa 23.00 0.05.47
5 Tala Juulia HS 23.34 0.06.21
6 Pitkänen Helmi JRV 25.18 0.08.05
7 Nilsson Matilda OK77 30.25 0.13.12
8 Heikkinen Ida VeVe 32.09 0.14.56
9 Salonen Elli HS 37.37 0.20.24
10 Smedslund Matilda Raseborg 41.10 0.23.57
11 Tolkkinen Tuuli SoJy 44.51 0.27.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 19.38 0.00.00
2 Turakainen Veera HS 20.53 0.01.15
3 Viskari Siiri Lynx 21.26 0.01.48
4 Hanhijärvi Maijukka EsAk 22.00 0.02.22
5 Rantakokko Merianna HS 22.03 0.02.25
6 Kokkonen Meeri KaSu 24.05 0.04.27
7 Hosio Iris EsSu 24.23 0.04.45
8 Rajala Anni HS 24.51 0.05.13
9 Åberg Nea HyRa 26.07 0.06.29
10 Heinäaro Iida HyRa 26.52 0.07.14
11 Kytäjä Nora HiKi 28.52 0.09.14
12 Backman Wilhelmina OK77 29.05 0.09.27
13 Tuomisto Kerttu MSParma 29.46 0.10.08
14 Virtanen Aino AngA 30.05 0.10.27
15 Lindroos Siri Raseborg 31.14 0.11.36
16 Turkkila Liisa EsSu 31.21 0.11.43
17 Sallila Katarina HS 31.24 0.11.46
18 Westerberg Monique Raseborg 32.13 0.12.35
19 Ahtola Kaisa EsAk 32.32 0.12.54
20 Rantala Ella HS 34.59 0.15.21
21 Siltanen Senni AngA 35.07 0.15.29
22 Riihinen Helmi SKUusi 38.17 0.18.39
23 Syrjäläinen Venla HS 41.04 0.21.26
24 Wickholm Wilma Trian 41.47 0.22.09
25 Lindroth Siiri KaRa 50.15 0.30.37
26 Kaartinen Ella SKUusi 1.10.55 0.51.17

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 17.54 0.00.00
2 Backman Alexandra OK77 22.59 0.05.05
3 Nikkanen Helmi RaVi 27.47 0.09.53
4 Suntioinen Iida EsSu 29.38 0.11.44
5 Westerberg Ada Raseborg 34.03 0.16.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 14.36 0.00.00
2 Heikkinen Roosa VeVe 15.16 0.00.40
3 Gröhn Ronja HU-46 15.21 0.00.45
4 Wickholm Saga Trian 16.11 0.01.35
5 Åberg Ninni HyRa 16.40 0.02.04
6 Mänty Elisa RR 17.15 0.02.39
7 Aaltonen Nelli Lynx 17.46 0.03.10
8 Nikkinen Saana HiKi 17.47 0.03.11
9 Ahonen Jutta AngA 18.05 0.03.29
10 Rehberger Nadja HS 18.16 0.03.40
11 Viskari Saana Lynx 18.20 0.03.44
12 Tupitsa Milla HS 18.25 0.03.49
13 Virkajärvi Heta JRV 18.32 0.03.56
14 Joensuu Lumi HS 18.33 0.03.57
15 Jussila Emma TP 18.38 0.04.02
15 Roschier Siiri HS 18.38 0.04.02
17 Rautio Ulrika EsSu 19.05 0.04.29
18 Laine Ruusu HS 20.21 0.05.45
19 Juva Juulia AngA 20.59 0.06.23
20 Hilo Jenny EsSu 24.28 0.09.52
21 Laitamäki Lotta HlT 29.13 0.14.37

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kajander Saana Trian 14.41 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 16.06 0.01.25
3 Lehtonen Vilja AngA 16.16 0.01.35
4 Roine Meeri HiKi 17.49 0.03.08
5 Taini Elli JRV 18.08 0.03.27
6 Packalén Lotta Lynx 18.28 0.03.47
7 Luhtala Olivia SomEsa 18.46 0.04.05
8 Koivula Ida HS 20.21 0.05.40
9 Ekström Saana-Mari MSParma 20.35 0.05.54
10 Farkas Villö HS 21.15 0.06.34
10 Löfgren Wilma RR 21.15 0.06.34
12 Lyytikäinen Kaisla EsSu 21.21 0.06.40
13 Kemppainen Pilvi EsSu 21.35 0.06.54
14 Sillanpää Alisa Lynx 23.42 0.09.01
15 Nurmiainen Elsa Raseborg 24.01 0.09.20
16 Teuri Venla EsSu 24.14 0.09.33
17 Alhonen Sofia Lynx 24.21 0.09.40
18 Kytäjä Nia HiKi 24.31 0.09.50
19 Lindroth Siru KaRa 26.14 0.11.33
20 Karelo Linnea EsSu 26.22 0.11.41
21 Hyvölä Venla KyS 28.46 0.14.05