FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
VePon kansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Matti S-JKL 38.52 0.00.00 56.30 53.96
2 Nissinen Jere Pohjant 40.49 0.01.57 52.72 50.52
3 Härkönen Sami OuTa 41.06 0.02.14 51.46 49.32
4 Kuopus Sauli PudU 41.44 0.02.52 49.81 47.74
5 Heikka Lauri Pohjant 42.02 0.03.10 48.59 46.57
6 Runtti Janne KiimU 42.06 0.03.14 47.64 45.66
7 Hietala Esa TaivKu 49.47 0.10.55 39.56 37.91
8 Pasanen Pertti SuomRa 54.02 0.15.10 35.77 34.28
9 Inget Juha-Matti PudU 55.34 0.16.42 34.13 32.71
Hannuksela Jari Pohjant KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne SaKa 49.06 0.00.00 39.88 37.72
2 Oikarinen Matti S-2000 58.21 0.09.15 31.04 29.36
3 Konstenius Jani AlatPi 1.09.33 0.20.27 23.93 22.63

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 38.25 0.00.00 56.09 52.29
2 Laitinen Maria YlikNM 41.10 0.02.45 51.22 47.76
3 Reiniharju Maarit LaiVe 48.27 0.10.02 42.57 39.69
4 Riikola Henna-Maria YlikNM 48.38 0.10.13 41.46 38.65
5 Lotvonen Essi LaiVe 50.27 0.12.02 39.05 36.41
6 Pasanen Maija SuomRa 50.38 0.12.13 37.99 35.43
7 Mattila Orvokki Pohjant 51.27 0.13.02 36.49 34.03
8 Jaako Niina LänRa 52.38 0.14.13 34.80 32.44

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kellokumpu Henna-Riikka OH 1.06.32 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Anna YlikNM 48.05 0.00.00
2 Juntunen Johanna IinYr 49.27 0.01.22

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Marko YlivKu 38.36 0.00.00 25.51 24.37
2 Palokangas Markus AlatPi 39.48 0.01.12 23.50 22.46
3 Ronkainen Markus KoskRi 41.38 0.03.02 21.29 20.34
4 Seväkivi Antti LaiVe 46.28 0.07.52 18.01 17.21

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Jarmo Pohjant 36.51 0.00.00 43.97 40.26
2 Karvonen Sami SalRe 38.42 0.01.51 40.61 37.18
3 Kuusikko Marko SalRe 42.20 0.05.29 35.98 32.94
4 Fredriksson Kaj Pohjant 42.27 0.05.36 34.73 31.80
5 Kela Marko OulRe 46.16 0.09.25 30.82 28.22
Mutka Kai Pohjant KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 26.19 0.00.00 53.85 54.60
2 Hankonen Johanna Pohjant 31.21 0.05.02 42.95 43.54
3 Martinmäki Kaisu Pohjant 33.59 0.07.40 37.53 38.05
4 Klasila Satu PeRa 36.03 0.09.44 33.42 33.88

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 29.33 0.00.00
2 Sillanpää Elina Pohjant 43.49 0.14.16
Tolvanen Heidi AlatPi KES -
Laurila Sari SalRe HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaatinen Venla HaHe 38.11 0.00.00
2 Päkkilä Suvi HaHe 48.46 0.10.35

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 23.35 0.00.00 46.30 43.52
2 Järvenpää Esa S-JKL 25.08 0.01.33 42.14 39.61
3 Neuvonen Jussi OuTa 29.09 0.05.34 35.21 33.10
4 Luodonpää Risto AlatPi 29.52 0.06.17 33.27 31.27
5 Härkönen Antti PudU 31.42 0.08.07 30.31 28.49
6 Alahäivälä Tapani PudU 33.33 0.09.58 27.66 26.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 27.04 0.00.00 44.16 42.85
2 Parkkinen Pekka Pohjant 27.19 0.00.15 42.94 41.67
3 Piispanen Reima HaapavU 27.31 0.00.27 41.81 40.57
4 Vilppola Arto AlatPi 29.05 0.02.01 38.79 37.64
5 Oikarinen Markku S-2000 29.25 0.02.21 37.59 36.47
6 Niemelä Urpo Pohjant 29.49 0.02.45 36.33 35.25
7 Paananen Jarmo SalRe 31.48 0.04.44 33.36 32.37
8 Karjalainen Pasi Pohjant 33.01 0.05.57 31.45 30.52
9 Lotvonen Kari LaiVe 36.20 0.09.16 27.97 27.14

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Juho ONMKY 24.14 0.00.00 40.13 34.75
2 Heikka Benjamin Pohjant 25.53 0.01.39 34.76 30.09
3 Westerholm Thomas VePo 33.49 0.09.35 24.44 21.17

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikola Sirpa YlikNM 24.48 0.00.00
2 Lotvonen Arja LaiVe 26.49 0.02.01

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 30.21 0.00.00 35.48 32.38
2 Piispanen Eija HaapavU 33.33 0.03.12 29.69 27.10
3 Sarajärvi Raija PudU 41.54 0.11.33 21.85 19.94

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 22.06 0.00.00 48.36 46.44
2 Heikka Markku ONMKY 23.05 0.00.59 45.60 43.80
3 Udd Esko LänRa 23.48 0.01.42 43.56 41.83
4 Kurkela Reino OH 24.49 0.02.43 41.13 39.50
5 Kotila Harri YlikNM 25.01 0.02.55 40.16 38.57
6 Grekelä Antti HaHe 25.09 0.03.03 39.31 37.75
7 Ruokamo Eero OuTa 27.11 0.05.05 35.78 34.36
8 Juntunen Olli PeRa 28.58 0.06.52 33.02 31.71
9 Haapasalo Pertti Pohjant 30.08 0.08.02 31.21 29.98
10 Paaso Jouko PeRa 31.58 0.09.52 28.92 27.77
Hautala Matti ONMKY HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Tatu SaKa 23.08 0.00.00 40.76 38.80
2 Jylkkä Markku YlivKu 24.28 0.01.20 37.96 36.13
3 Päivärinta Matti KiimU 24.39 0.01.31 37.11 35.32
4 Sevon Niilo SalRe 26.35 0.03.27 33.88 32.24
5 Juutinen Hannu Pohjant 27.36 0.04.28 32.12 30.57
6 Sivonen Urho SalRe 28.16 0.05.08 30.86 29.37
7 Hurskainen Pentti OulRe 30.57 0.07.49 27.73 26.39
8 Puurunen Jorma ONMKY 34.46 0.11.38 24.28 23.10
9 Malm Lauri Reima 36.04 0.12.56 23.01 21.90
10 Tuohimaa Esko ONMKY 46.17 0.23.09 17.62 16.77
Toppari Pekka PuolRy HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Heini LaiVe 25.29 0.00.00
2 Riikola Riina YlikNM 30.54 0.05.25

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Riitta YlikNM 32.04 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 27.12 0.00.00 32.88 31.93
2 Kela Mirja OulRe 32.16 0.05.04 26.68 25.91
3 Mattila Ulla Pohjant 38.43 0.11.31 21.37 20.75
4 Pelkonen Maija OSVA 39.04 0.11.52 20.32 19.73
Haase Tuula OH HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 19.39 0.00.00 37.74 37.25
2 Laitinen Olli PeRa 20.24 0.00.45 35.94 35.47
3 Mustonen Lauri AlatPi 21.52 0.02.13 33.14 32.70
4 Mäkinen Juhani SalRe 22.21 0.02.42 32.04 31.62
5 Kukkohovi Reino OSVA 23.30 0.03.51 30.10 29.71
6 Lukkarinen Olavi Pohjant 24.05 0.04.26 29.02 28.64
7 Haapaniemi Niilo HaHe 24.34 0.04.55 28.10 27.73
8 Mikkonen Antero KoskRi 25.26 0.05.47 26.81 26.46
9 Myllymaa Kauko OulRe 26.10 0.06.31 25.73 25.39
10 Kinnunen Raimo Pohjant 26.39 0.07.00 24.94 24.61
11 Pelkonen Alpo OSVA 27.11 0.07.32 24.14 23.82
12 Haase Hannu OH 28.11 0.08.32 22.98 22.68
13 Tapaninaho Kalevi ONMKY 28.17 0.08.38 22.59 22.30
14 Mattila Seppo KoskRi 31.28 0.11.49 20.03 19.77

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takkinen Esko KiimU 22.50 0.00.00 29.45 29.34
2 Pietiläinen Erkki PeRa 24.39 0.01.49 26.26 26.16
3 Lind Matti KiimU 28.57 0.06.07 21.48 21.40
4 Ronkainen Väinö KEV 30.21 0.07.31 19.66 19.59
Pelkonen Toivo YlikNM HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 26.30 0.00.00 16.49 16.58
2 Noponen Arvi SuomRa 31.44 0.05.14 13.08 13.15
3 Pyky Esko KiimU 41.34 0.15.04 9.46 9.51
4 Hanhela Pentti KiimU 42.56 0.16.26 8.65 8.70

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 10.51 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 11.29 0.00.38
3 Similä Severi Pohjant 12.04 0.01.13
4 Kinnunen Juuso Pohjant 12.10 0.01.19
5 Salmela Matti S-2000 13.24 0.02.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Maija VePo 12.33 0.00.00
2 Viippola Venla OuTa 13.29 0.00.56
3 Haapasalo Heidi Pohjant 13.57 0.01.24
4 Palokangas Mette AlatPi 14.24 0.01.51
5 Lehtonen Olivia VePo 16.19 0.03.46
6 Oikarinen Anni S-2000 16.22 0.03.49
7 Jaatinen Ilona HaHe 16.49 0.04.16
8 Parkkinen Laura YlikNM 22.12 0.09.39

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heino Veikka Pohjant 11.49 0.00.00
2 Kinnunen Antti Pohjant 12.05 0.00.16
3 Tolvanen Elias AlatPi 12.14 0.00.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemmi Mai Pohjant 10.36 0.00.00
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 11.24 0.00.48
3 Salmela Anni S-2000 11.56 0.01.20
4 Hasu Elsa S-2000 12.07 0.01.31
5 Similä Selina Pohjant 14.15 0.03.39

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palokangas Tatu AlatPi 14.36 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinlauri Mimosa HaHe 12.38 0.00.00
2 Salmela Siiri S-2000 15.34 0.02.56
3 Goman Matleena VePo 16.56 0.04.18
4 Parkkinen Anna YlikNM 17.07 0.04.29
5 Holappa Veera VePo 21.58 0.09.20
6 Viitanen Emmi OH 31.25 0.18.47
Leino Venla PudU HYL -
Hyvärinen Iida LaiVe HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikarinen Oiva S-2000 10.50 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 11.31 0.00.41
3 Tammela Eemeli HaHe 12.31 0.01.41
4 Matinlauri Miska HaHe 13.21 0.02.31

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 7.56 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 10.09 0.02.13
3 Anttila Ilona Pohjant 10.11 0.02.15
4 Alahäivälä Silja PudU 11.10 0.03.14
5 Similä Helmiina Pohjant 11.53 0.03.57
6 Väisänen Martta LaiVe 12.05 0.04.09
7 Länsitie Pinja OSVA 13.09 0.05.13
8 Päkkilä Venla HaHe 14.17 0.06.21
9 Mäkelä Maria OSVA 14.25 0.06.29
10 Moilanen Neea PudU 17.20 0.09.24