FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* 50. Helsinki O-Games, 1. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorvisto Juha VaajTe 40.37 0.00.00 91.56 90.93
2 Huovila Jarkko TP 40.38 0.00.01 91.22 90.60
3 Leskinen Antti-Pekka Lynx 40.39 0.00.02 90.89 90.26
4 Leskinen Aapo Lynx 41.34 0.00.57 88.59 87.98
5 Parjanne Antti TuMe 42.06 0.01.29 87.18 86.58
6 Boström Mårten SWE 42.11 0.01.34 86.72 86.13
7 Huttunen Esa TuMe 42.18 0.01.41 86.20 85.60
8 Mansner Victor Trian 42.43 0.02.06 85.07 84.49
8 Saramäki Niklas Lynx 42.43 0.02.06 85.07 84.49
10 Huostila Anssi TP 42.57 0.02.20 84.04 83.47
11 Wickholm Jörgen Trian 43.12 0.02.35 83.28 82.71
12 Penttinen Topi Trian 43.20 0.02.43 82.74 82.17
13 Lindeqvist Markus PR 43.24 0.02.47 82.33 81.77
14 Henriksson Tobias Trian 44.28 0.03.51 80.09 79.54
15 Chepelin Alexander TuMe 44.31 0.03.54 79.72 79.18
16 Suna Jussi TuMe 44.36 0.03.59 79.30 78.76
17 Grishman Denis RaVa 44.45 0.04.08 78.77 78.23
18 Hartvik Toni PR 45.23 0.04.46 77.40 76.87
19 Saikko Antti TP 45.26 0.04.49 77.05 76.52
20 Mähönen Timo SWE 45.43 0.05.06 76.31 75.78
20 Pihl Peeter MSParma 45.43 0.05.06 76.31 75.78
22 Suominen Eemeli HiKi 46.15 0.05.38 74.90 74.39
23 Mänkärlä Janne Lynx 46.44 0.06.07 73.87 73.36
24 Hasu Topi Trian 46.51 0.06.14 73.42 72.92
25 Virta Jani Trian 47.11 0.06.34 72.65 72.15
26 Tikhonov Gleb TuMe 47.42 0.07.05 71.61 71.12
27 Koistinen Olli-Pekka HiKi 48.06 0.07.29 70.76 70.27
28 Takanen Lari VeVe 48.52 0.08.15 69.40 68.93
29 Helgerud Øyvind NOR 49.03 0.08.26 68.89 68.42
30 Upitis Uldis TuMe 49.18 0.08.41 68.30 67.83
31 Mjösund Asgeir MSParma 49.20 0.08.43 68.01 67.54
32 Loukkalahti Marko HiKi 49.55 0.09.18 66.97 66.51
33 Sund Otto Trian 49.57 0.09.20 66.68 66.22
34 Blomster Daniel Trian 51.39 0.11.02 64.25 63.81
35 Fraser Scott TuMe 53.16 0.12.39 62.07 61.65
36 Keller Samuel SUI 53.47 0.13.10 61.25 60.83
37 Kums Janis TuMe 53.54 0.13.17 60.90 60.48
38 Hasu Simo Trian 56.04 0.15.27 58.33 57.93
39 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 56.38 0.16.01 57.53 57.13
40 Titomers Endijs TuMe 58.32 0.17.55 55.45 55.07
41 Spektors Fricis TuMe 1.01.50 0.21.13 52.30 51.94
42 Liukkonen Oskari HiKi 1.04.33 0.23.56 49.91 49.57
43 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.05.56 0.25.19 48.68 48.34
Keskisaari Ville SWE HYL -
Morrison Ross RR KES -
Heikkilä Tero PR KES -
Valkama Sami PR KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Karoliina Lynx 42.48 0.00.00 91.86 91.04
2 Wennman Heini Pohjant 44.34 0.01.46 87.34 86.56
3 Dambe Inga PR 44.51 0.02.03 85.91 85.15
4 Haajanen Sofia Pohjant 45.14 0.02.26 84.31 83.56
5 Gunell Yvonne PIF 45.45 0.02.57 82.50 81.77
6 Schoultz von Katja Trian 47.19 0.04.31 78.94 78.24
7 Temjakova Nina PR 48.36 0.05.48 76.04 75.37
8 Mänkärlä Aino Lynx 49.31 0.06.43 73.84 73.19
9 Mjösund Katja MSParma 49.35 0.06.47 72.95 72.30
10 Seppänen Mari Trian 52.04 0.09.16 68.71 68.10
11 Höstman Victoria Femman 52.56 0.10.08 66.85 66.25
12 Key Natasha AUS 54.09 0.11.21 64.62 64.05
13 Latva-Kiskola Piia RR 54.39 0.11.51 63.31 62.75
14 Reponen Milka PR 55.09 0.12.21 62.02 61.47
15 Kangasaho Essi HiKi 1.08.28 0.25.40 49.38 48.95
Kirvesmies Lotta LS-37 KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Tomi AngA 42.53 0.00.00 77.43 76.01
2 Tommila Juha Hiisi 43.42 0.00.49 75.76 74.37
3 Kujala Rainer Lynx 44.32 0.01.39 74.12 72.76
4 Nurmiainen Aaro RR 44.46 0.01.53 73.52 72.17
5 Torpo Timo RaLu 45.15 0.02.22 72.52 71.18
6 Hyvönen Pekka AngA 46.21 0.03.28 70.59 69.29
7 Kleemola Lauri Lynx 46.34 0.03.41 70.05 68.76
8 Saikko Ville LappRi 46.36 0.03.43 69.79 68.51
9 Saarinen Jarkko HiKi 46.39 0.03.46 69.50 68.23
10 Väänänen Heikki Pihkan 47.46 0.04.53 67.67 66.43
11 Väisänen Patrik KS 47.53 0.05.00 67.31 66.07
12 Väätäinen Paavo ÄhtU 48.21 0.05.28 66.45 65.23
13 Ferra Raul Koovee 48.26 0.05.33 66.14 64.92
14 Närvä Marko Lynx 48.34 0.05.41 65.76 64.55
15 Virkki Vili HlS 48.45 0.05.52 65.31 64.11
16 Ritasalo Teemu EsAk 49.05 0.06.12 64.67 63.48
17 Heiskanen Oskari Lynx 50.13 0.07.20 63.01 61.85
18 Kujanpää Juuso Lynx 50.18 0.07.25 62.71 61.56
19 Takala Matti VaHa 50.22 0.07.29 62.44 61.29
20 Hapola Tuomas RaKaS 50.26 0.07.33 62.16 61.02
21 Laiho Aapo VeVe 50.41 0.07.48 61.66 60.53
22 Mattila Aleksi Lynx 51.43 0.08.50 60.24 59.13
23 Lindberg Mikko AngA 51.56 0.09.03 59.80 58.70
24 Jern Tobias OK77 52.24 0.09.31 59.08 58.00
25 Ilmarinen Pyry HiKi 52.26 0.09.33 58.86 57.78
26 Kokkila Ville EsSu 52.33 0.09.40 58.54 57.47
27 Juutilainen Ilkka Trian 52.55 0.10.02 57.95 56.89
28 Luoma Ville HiKi 53.16 0.10.23 57.39 56.33
29 Pajula Kimmo TuMe 53.20 0.10.27 57.13 56.08
30 Ojapalo Joona Lynx 54.11 0.11.18 56.06 55.03
31 Reijonen Kasperi Trian 54.23 0.11.30 55.67 54.65
32 Ikäheimonen Jari Lynx 54.40 0.11.47 55.20 54.19
33 Mikander Christopher Trian 55.22 0.12.29 54.33 53.33
34 Frey Alexander OK77 56.32 0.13.39 53.03 52.06
35 Larmala Niko EsSu 56.42 0.13.49 52.71 51.74
36 Kervarec Johann SUI 56.52 0.13.59 52.38 51.42
37 Kankkunen Matias OK77 57.01 0.14.08 52.07 51.11
38 Lindsay Andrew GBR 58.06 0.15.13 50.93 50.00
39 Suntila Juha TuMe 58.50 0.15.57 50.13 49.21
40 Kivilaakso Sami Lynx 59.00 0.16.07 49.82 48.91
41 Ylijoki Saku EsSu 1.01.05 0.18.12 47.96 47.08
42 Langenegger Nicolas SUI 1.03.17 0.20.24 46.14 45.29
43 Heikkilä Markus EsSu 1.04.04 0.21.11 45.43 44.59
44 Koskela Petri SuVe 1.05.54 0.23.01 44.01 43.21
45 Ylijoki Markus RaLu 1.07.08 0.24.15 43.06 42.27
46 Ahokainen Nike Pihkan 1.08.56 0.26.03 41.79 41.03
47 Turunen Markus RR 1.11.06 0.28.13 40.38 39.64
48 Väänänen Vesa-Ville RaLu 1.17.18 0.34.25 37.02 36.34
49 Vuorensola Pietari Lynx 1.19.03 0.36.10 36.07 35.41
50 O'Keefe James USA 1.35.41 0.52.48 29.70 29.16
Mäkinen Vesa AngA KES -
Vahala Jani MaMa KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukko Eetu EnonkU 42.37 0.00.00 54.51 51.03
2 Rantala Jyri Koovee 44.51 0.02.14 50.94 47.68
3 Ruokonen Miika KaaRa 45.45 0.03.08 49.09 45.95
4 Kallatsa Mikko LapVe 46.31 0.03.54 47.45 44.42
5 Saramäki Markus Lynx 46.52 0.04.15 46.27 43.31
6 Raute Kaj SuSi 47.28 0.04.51 44.87 42.00
7 Huhtanen Pyry Koovee 50.10 0.07.33 41.68 39.02
8 Louhisola Toni TuMe 50.32 0.07.55 40.61 38.02
9 Tetri Valtteri AngA 1.11.10 0.28.33 28.29 26.49
Tschopp Patrick SUI KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 42.23 0.00.00 64.49 61.22
2 Matilainen Juha LS-37 49.28 0.07.05 54.70 51.93
3 Ainsoo Dag EST 53.57 0.11.34 49.65 47.14
4 Lassila Jussi PiTa 54.13 0.11.50 48.90 46.42
5 Ruokolainen Mikko OK77 54.26 0.12.03 48.20 45.76
6 Rajala Jarkko RaJu 55.03 0.12.40 47.17 44.78
7 Hirvonen Kimmo LS-37 55.17 0.12.54 46.47 44.12
8 Sevon Tuomo SalRe 55.42 0.13.19 45.64 43.32
9 Helin Tuomas RaHa 56.14 0.13.51 44.72 42.45
10 Sjöholm Andreas Raseborg 56.45 0.14.22 43.83 41.61
11 Kuva Petri Navi 1.00.17 0.17.54 40.81 38.74
12 Reinikainen Antti KaRa 1.00.35 0.18.12 40.15 38.12
13 Matilainen Jarno LS-37 1.00.39 0.18.16 39.66 37.65
14 Terävä Antti Pihkan 1.09.59 0.27.36 33.98 32.26
15 Rosenblad Kalle HiKi 1.13.09 0.30.46 32.13 30.51
16 Korhonen Seppo OH 1.13.17 0.30.54 31.70 30.10

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Juha MSParma 35.28 0.00.00 61.58 60.85
2 Åkerman Anders HiKi 41.03 0.05.35 52.89 52.25
3 Pikkarainen Toni EsAk 42.32 0.07.04 50.73 50.13
4 Riissanen Jani EsAk 43.17 0.07.49 49.55 48.96
5 Levijoki Sami HiKi 43.48 0.08.20 48.67 48.09
6 Nurmilaukas Ville EsAk 49.09 0.13.41 43.10 42.59
7 Rybakov Andrey RUS 51.06 0.15.38 41.20 40.71
8 Wigelius Miikka MaMa 52.34 0.17.06 39.80 39.33
9 Maronen Mikke Lynx 53.03 0.17.35 39.19 38.73
10 Partanen Tapani HyRa 53.05 0.17.37 38.92 38.46
11 Olli Lauri EST 56.45 0.21.17 36.18 35.74
12 Hannula Markus MU 57.56 0.22.28 35.21 34.79
13 Horppu Matti PertPe 58.15 0.22.47 34.79 34.38
14 Juutila Juha EsSu 1.00.24 0.24.56 33.34 32.94
15 Järve Kaupo EST 1.08.47 0.33.19 29.09 28.74
16 Tamminen Miika KS 1.09.03 0.33.35 28.78 28.44
17 Reeni Esko RiSu 1.19.15 0.43.47 24.91 24.62
18 Niinimäki Tuukka Pohjant 1.28.08 0.52.40 22.25 21.99
19 Brandt Jani Downtown 1.28.35 0.53.07 21.99 21.73
20 Tikhomirov Maxim RUS 1.32.06 0.56.38 21.01 20.76
21 Vesilind Andres EST 1.46.07 1.10.39 18.11 17.90
Yaschenko Sergey RUS HYL -
Teuri Tuomas EsSu HYL -
Sulg Rünno EST HYL -
Rekonen Janne Jyry HYL -
Kero Mikko OK77 KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Pekka Raseborg 36.52 0.00.00 62.10 61.74
2 Ryyppö Jarkko RaVa 44.26 0.07.34 51.22 50.92
3 Pavilainen Alexei HlS 45.21 0.08.29 49.88 49.59
4 Jääskeläinen Iiro VeVe 45.54 0.09.02 48.98 48.70
5 Larmala Juha-Pekka EsSu 48.09 0.11.17 46.41 46.14
6 Kämäräinen Sami L-US 49.36 0.12.44 44.77 44.52
7 Backman Daniel OK77 50.05 0.13.13 44.07 43.81
8 Nieminen Jyrki LHR 51.16 0.14.24 42.78 42.54
9 Autio Rauno KaRa 52.56 0.16.04 41.18 40.94
10 Rytkönen Veli-Matti EsSu 55.10 0.18.18 39.26 39.03
11 Isoherranen Sami Lynx 55.37 0.18.45 38.70 38.47
12 Toivanen Samuli HiKi 57.39 0.20.47 37.09 36.88
13 Nikkinen Jyrki EsAk 58.17 0.21.25 36.45 36.24
14 Aaltonen Tero Lynx 59.09 0.22.17 35.69 35.48
15 Klinga Ville LS-37 1.02.24 0.25.32 33.61 33.41
16 Virtanen Joni EsSu 1.02.44 0.25.52 33.21 33.02
17 Viisanen Ville ORa 1.03.09 0.26.17 32.77 32.59
18 Heikura Mika RR 1.10.34 0.33.42 29.13 28.97
19 Nurmi Janne Uolevi SalVil 1.12.33 0.35.41 28.15 27.99
20 Havento Jukka KaRa 1.16.20 0.39.28 26.57 26.42
21 Weiss Robert OK77 1.17.44 0.40.52 25.92 25.77
22 Ritvanen Paavo Pihkan 1.24.02 0.47.10 23.81 23.67
23 Auvinen Antti Pihkan 1.50.11 1.13.19 18.04 17.93
24 Hyvönen Markku Lynx 1.52.23 1.15.31 17.56 17.46
Anttila Jouni SuSi HYL -
Freeman Joni LeSi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Tomas OK77 39.38 0.00.00 61.31 59.86
2 Hyvönen Panu Pohjant 41.21 0.01.43 58.40 57.01
3 Arrakoski Jori OK77 42.22 0.02.44 56.64 55.29
4 Yliluikki Matti SuSi 42.24 0.02.46 56.23 54.90
5 Mänty Markku MaMa 44.09 0.04.31 53.66 52.39
6 Kulmala Mika RR 46.14 0.06.36 50.91 49.71
7 Gehriger Peter SUI 48.19 0.08.41 48.40 47.26
8 Syrjäläinen Janne AnttU 48.39 0.09.01 47.76 46.63
9 Pesola Sakari RasKe 49.07 0.09.29 47.00 45.88
10 Huttunen Matti Pihkan 51.02 0.11.24 44.93 43.87
11 Hakulinen Pekka EsSu 51.31 0.11.53 44.22 43.17
12 Huhtanen Ossi TP 54.21 0.14.43 41.63 40.65
13 Koistinen Pasi NaTe 56.24 0.16.46 39.85 38.91
14 Karling Harri Pihkan 57.53 0.18.15 38.57 37.65
15 Bösch Ruedi SUI 59.37 0.19.59 37.19 36.31
16 Varmavuo Seppo RR 1.00.47 0.21.09 36.23 35.37
17 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.01.57 0.22.19 35.30 34.46
18 Steinauer Michael SUI 1.07.38 0.28.00 32.11 31.35
19 Sorri Pertti RaHa 1.07.56 0.28.18 31.74 30.99
20 Lahtinen Jari RaVi 1.08.12 0.28.34 31.40 30.65
21 Launis Kasperi Raus 1.12.56 0.33.18 29.15 28.46
22 Kokko Tero SalVil 1.14.00 0.34.22 28.53 27.85
23 Antikainen Jarmo MU 1.16.26 0.36.48 27.42 26.77
Hyyryläinen Pasi EsAk KES -
Heinilä Hannu RaVa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 34.47 0.00.00 63.61 63.24
2 Markki Tapio EsSu 37.01 0.02.14 59.27 58.93
3 Niemi Kari-Veli LappRi 37.49 0.03.02 57.53 57.20
4 Vestola Heikki RaVa 38.02 0.03.15 56.72 56.39
5 Autio Ossi HyRa 39.04 0.04.17 54.75 54.43
6 Kuusinen Mikko Lynx 40.29 0.05.42 52.38 52.07
7 Hämäläinen Markku RaVa 42.45 0.07.58 49.17 48.88
8 Sorri Esko RaHa 42.49 0.08.02 48.66 48.38
9 Routsi Jyrki Hiisi 43.23 0.08.36 47.60 47.32
10 Frilander Heikki Trian 43.41 0.08.54 46.85 46.58
11 Mäkelä Markku RasKa 44.45 0.09.58 45.32 45.06
12 Pekkala Pekka KeU 44.53 0.10.06 44.78 44.52
13 Pietarinen Juha Pihkan 47.57 0.13.10 41.53 41.29
14 Aakula Ilkka PR 49.14 0.14.27 40.07 39.84
15 Mannila Tapio RasKa 50.30 0.15.43 38.70 38.48
16 Toppari Mauri HiKi 59.11 0.24.24 32.71 32.52
17 Tamminen Erkki SuJu 1.00.31 0.25.44 31.69 31.50
18 Laev Urmas EST 1.03.49 0.29.02 29.76 29.59
19 Tiittanen Eino HPV 1.03.56 0.29.09 29.42 29.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokimies Pekka MSParma 38.54 0.00.00 50.20 49.89
2 Kaura-aho Pertti Jyry 41.29 0.02.35 46.86 46.57
3 Halme Tapio AngA 41.36 0.02.42 46.51 46.23
4 Nyberg Henry Trian 41.55 0.03.01 45.95 45.67
5 Meriheinä Ulf Pihkan 43.58 0.05.04 43.60 43.34
6 Sjöholm Peter Raseborg 46.10 0.07.16 41.33 41.08
7 Vainio Jarmo HlS 46.49 0.07.55 40.57 40.32
8 Ahlroth Timo TurSa 47.04 0.08.10 40.17 39.92
9 Kuivala Hannu TuS 48.03 0.09.09 39.16 38.92
9 Lindroos Mårten KSF 48.03 0.09.09 39.16 38.92
11 Ojapalo Ilkka RR 49.49 0.10.55 37.41 37.19
12 Vainikka Jari Raus 50.13 0.11.19 36.94 36.72
12 Karro Markku SalVil 50.13 0.11.19 36.94 36.72
14 Antell Kai KeU 51.05 0.12.11 35.97 35.75
15 Nevalainen Eero Pihkan 51.32 0.12.38 35.48 35.26
16 Ollila Jarmo Trian 52.15 0.13.21 34.82 34.61
17 Väre Timo HyRa 53.01 0.14.07 34.15 33.94
18 Svärd Rune Trian 53.10 0.14.16 33.89 33.68
19 Rantala Jari Koovee 54.09 0.15.15 33.11 32.91
20 Ruokamo Eero OuTa 55.08 0.16.14 32.36 32.16
21 Koistinen Kari HiKi 55.17 0.16.23 32.11 31.91
22 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 56.06 0.17.12 31.48 31.29
23 Hakola Martti RiSu 57.13 0.18.19 30.71 30.53
24 Hodel Jürg SUI 57.21 0.18.27 30.49 30.30
25 Kurki Timo EsSu 1.00.07 0.21.13 28.94 28.76
26 Kuivala Juha TuS 1.01.40 0.22.46 28.07 27.90
27 Syrjänen Hannu RaVi 1.01.53 0.22.59 27.82 27.66
28 Kapanen Jarmo RiSu 1.02.36 0.23.42 27.36 27.20
29 Pellinen Jari AngA 1.05.50 0.26.56 25.88 25.73
30 Pettersson Staffan Lynx 1.08.31 0.29.37 24.74 24.59
31 Lillandt Michael AOK 1.12.29 0.33.35 23.27 23.12
Toikkanen Jukka PorvU HYL -
Herranen Timo Jyry HYL -
Kotala Markku LS-37 KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 36.22 0.00.00 51.99 51.13
2 Lassila Heikki PiTa 37.26 0.01.04 50.34 49.50
3 Sani Mikko HU-46 37.33 0.01.11 50.01 49.18
4 Karhumäki Lauri Pihkan 40.28 0.04.06 46.25 45.48
5 Kallio Risto AngA 40.33 0.04.11 45.99 45.23
6 Kaukiainen Raimo HU-46 42.14 0.05.52 44.01 43.28
7 Venho Kari MaMa 43.06 0.06.44 42.97 42.26
8 Tervo Vesa RR 43.08 0.06.46 42.79 42.08
9 Väätäinen Seppo EsSu 43.20 0.06.58 42.44 41.74
10 Mouhu Reijo RaKaS 44.10 0.07.48 41.50 40.81
11 Ruotsalainen Reino KeU 44.25 0.08.03 41.12 40.44
12 Turunen Erkki SuSe 44.39 0.08.17 40.76 40.08
13 Uljas Risto Jyry 45.19 0.08.57 40.02 39.35
14 Virtanen Jari PR 46.06 0.09.44 39.20 38.55
15 Lahtonen Tapio TP 46.31 0.10.09 38.71 38.07
16 Nippala Juhani Jyry 47.40 0.11.18 37.64 37.01
17 Salminen Esko TurSa 47.53 0.11.31 37.33 36.71
18 Kataja Lasse SuSi 47.57 0.11.35 37.15 36.53
19 Väli-Klemelä Seppo PR 47.58 0.11.36 37.00 36.39
20 Jauhiainen Pentti Trian 48.05 0.11.43 36.78 36.17
21 Vuorinen Lasse AngA 48.30 0.12.08 36.33 35.73
22 Lindberg Pekka LeSi 48.39 0.12.17 36.08 35.48
23 Niemi Ilkka EsSu 50.42 0.14.20 34.50 33.92
24 Holappa Paavo TVV 52.06 0.15.44 33.45 32.89
25 Kangasaho Simo HiKi 53.49 0.17.27 32.26 31.72
26 Parviainen Martti XYZ 54.19 0.17.57 31.84 31.32
27 Kämpe Leif Raseborg 56.12 0.19.50 30.66 30.15
28 Järvinen Tapani RasKa 56.58 0.20.36 30.14 29.64
29 Terävä Seppo XYZ 57.28 0.21.06 29.76 29.27
30 Tolvanen Harri Pihkan 57.33 0.21.11 29.61 29.12
31 Tolvanen Mauri LeSi 57.58 0.21.36 29.28 28.80
32 Nordqvist Raimo EsAk 58.10 0.21.48 29.07 28.59
33 Arman Olle SWE 1.01.43 0.25.21 27.29 26.84
34 Alilonttinen Martti MSParma 1.04.22 0.28.00 26.07 25.64
35 Vuorio Olavi JäPa 1.09.14 0.32.52 24.14 23.74
36 Tarvainen Juhani PiTa 1.09.16 0.32.54 24.04 23.64
37 Pöntinen Jorma Navi 1.20.18 0.43.56 20.66 20.31
38 Paikkala Jarmo Jyry 1.22.03 0.45.41 20.14 19.80
39 Hernelahti Olavi HiKi 1.23.36 0.47.14 19.69 19.36
40 Reponen Jouko Raus 1.28.09 0.51.47 18.60 18.29
Aarnio Seppo RaPi KES -
Saukonoja Jouni PorvU KES -
Jalonen Raimo MSParma HYL -
Kurvinen Veijo HiKi HYL -
Nykänen Pentti Jyry HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 32.03 0.00.00 51.45 51.04
2 Tammisaari Pentti HirvHe 34.25 0.02.22 47.71 47.34
3 Loukonen Veikko PiKe 36.20 0.04.17 45.01 44.65
4 Liitiäinen Reijo Trian 37.11 0.05.08 43.79 43.45
5 Kuusi Klaus Mesik 38.38 0.06.35 41.97 41.64
6 Peltola Timo MSParma 39.09 0.07.06 41.24 40.92
7 Rapakko Timo SuSi 39.39 0.07.36 40.55 40.23
8 Leppäkorpi Eero LeSi 39.40 0.07.37 40.36 40.04
9 Laine Eero RaVi 40.21 0.08.18 39.50 39.19
10 Kallio Kari SuSi 41.28 0.09.25 38.28 37.97
11 Wessman Risto HiKi 41.36 0.09.33 37.99 37.69
12 Cederlöf Bror-Erik OK77 41.54 0.09.51 37.55 37.26
13 Laine Juhani KaRa 42.33 0.10.30 36.82 36.53
14 Grönroos Timo MSParma 43.18 0.11.15 36.02 35.74
15 Kivistö Erkki Pihkan 43.42 0.11.39 35.53 35.25
16 Partanen Paavo HyRa 44.03 0.12.00 35.09 34.82
17 Heinonen Heikki LHR 45.09 0.13.06 34.09 33.82
18 Mannervesi Simo RaLu 45.20 0.13.17 33.80 33.53
19 Nenonen Mauri EsSu 46.20 0.14.17 32.92 32.66
20 Pajala Tauno EsSu 46.41 0.14.38 32.53 32.27
21 Karvonen Raimo SuSi 47.04 0.15.01 32.12 31.86
22 Bäckström Pentti KaRa 48.11 0.16.08 31.23 30.98
23 Valldén Kari LeSi 48.42 0.16.39 30.76 30.51
24 Rönkkö Paavo EsSu 49.07 0.17.04 30.36 30.12
25 Herttuainen Vesa RaKaS 49.45 0.17.42 29.83 29.60
26 Laine Erkki AngA 50.09 0.18.06 29.46 29.22
27 Tukiainen Tapio HyRa 50.57 0.18.54 28.86 28.63
28 Smedslund Torsten OK77 52.25 0.20.22 27.92 27.70
29 Tammela Seppo TikSu 53.36 0.21.33 27.18 26.96
30 Reijula Tapio Mesik 54.56 0.22.53 26.39 26.18
31 Helin Jorma Jyry 55.48 0.23.45 25.86 25.65
32 Hartikainen Pertti S. RiSu 56.00 0.23.57 25.64 25.44
33 Rantakangas Erkki AlajA 1.04.17 0.32.14 22.23 22.06
34 Riikonen Rauno PertPe 1.05.21 0.33.18 21.76 21.59
35 Ahlqvist Pekka TuMe 1.08.04 0.36.01 20.79 20.63
36 Hofmann Kari AngA 1.25.21 0.53.18 16.50 16.37
Vannas Hannu MSParma HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Österberg Reino LeSi 34.53 0.00.00 42.85 42.68
2 Tolonen Kalle Mesik 35.28 0.00.35 41.85 41.67
3 Tuominen Niilo R-P 38.00 0.03.07 38.78 38.62
4 Hämäläinen Reijo Pihkan 38.38 0.03.45 37.86 37.71
5 Jokinen Juhani MaMa 39.44 0.04.51 36.55 36.40
6 Rönn Ralf AOK 40.04 0.05.11 35.98 35.83
7 Elomaa Pekka EsSu 40.57 0.06.04 34.94 34.80
8 Kuutti Jorma PertPe 42.50 0.07.57 33.15 33.02
9 Holmström Bengt KSF 44.09 0.09.16 31.92 31.79
10 Vilenius Markku Jyry 46.29 0.11.36 30.09 29.97
11 Punkero Toivo LS-37 48.43 0.13.50 28.49 28.38
12 Anjala Risto LS-37 50.13 0.15.20 27.43 27.32
13 Kuokkanen Kari Pihkan 50.30 0.15.37 27.06 26.95
14 Palomäki Mikko HyRa 53.32 0.18.39 25.33 25.23
15 Salmi Tarmo JoKu 54.28 0.19.35 24.70 24.60
16 Suonpää Pentti EsAk 57.09 0.22.16 23.35 23.26
17 Juhonsalo Matti LHR 58.27 0.23.34 22.65 22.56
18 Rytkölä Reijo SV 1.02.32 0.27.39 21.00 20.92
19 Koskinen Lennart EsSu 1.06.54 0.32.01 19.47 19.39
20 Pasonen Armo OK77 1.20.53 0.46.00 15.97 15.91
21 Paasonen Seppo Pihkan 2.25.10 1.50.17 8.83 8.79
Kleemola Pauli PertPe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 33.48 0.00.00 39.12 38.99
2 Salminen Pertti TurSa 34.48 0.01.00 37.42 37.30
3 Joonas Risto MaMa 37.50 0.04.02 33.90 33.79
4 Lario Heikki RaVa 41.48 0.08.00 30.21 30.11
5 Danielsson Stig Raseborg 43.56 0.10.08 28.29 28.19
6 Jokinen Eino HyRa 45.28 0.11.40 26.90 26.81
7 Paananen Aapo R-P 49.21 0.15.33 24.38 24.30
8 Kasi Servo KeU 50.51 0.17.03 23.27 23.19
9 Heikkilä Mikko MaMa 51.30 0.17.42 22.59 22.52
Pajuoja Reino KaRa KES -
Jakoaho Taisto HyRa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 34.32 0.00.00 26.02 25.93
2 Vanhala Toivo Pihkan 46.16 0.11.44 17.97 17.91
3 Partanen Antero RaVi 1.09.36 0.35.04 10.97 10.94

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Krumins Rihards LAT 32.11 0.00.00 49.24 42.94
2 Koivisto Antton SKUusi 35.11 0.03.00 43.69 38.10
3 Toivanen Eemeli HiKi 35.59 0.03.48 41.40 36.10
4 Rehn Ville Lynx 37.18 0.05.07 38.66 33.72
5 Niemi Oskari LappRi 45.33 0.13.22 30.62 26.70
6 Rööm Andres SKVuoksi 46.09 0.13.58 29.19 25.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reijonen Oskari Trian 34.38 0.00.00 29.43 25.61
2 Partanen Lauri HyRa 36.43 0.02.05 26.37 22.95
3 Eizvertins Ralfs LAT 38.28 0.03.50 23.85 20.75
4 Yaschenko Igor RUS 42.15 0.07.37 20.51 17.85

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Paulus EsAk 34.36 0.00.00 37.93 35.92
2 Jacobsson Oskari SKUusi 52.43 0.18.07 24.15 22.87
3 Frenckell von Waldemar OK77 54.03 0.19.27 22.82 21.61
4 Maronen Matias Lynx 58.56 0.24.20 20.26 19.19
Riiheläinen Juuso OK77 KES -
Laine Eetu HiKi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Matias Lynx 20.43 0.00.00
2 Riissanen Miska EsAk 26.07 0.05.24
3 Kallela Luca HS 39.58 0.19.15

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Veeti HU-46 21.09 0.00.00
2 Vuorensola Joonatan Lynx 21.57 0.00.48
3 Jääskeläinen Nuutti HS 29.53 0.08.44

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 12.13 0.00.00
2 Fritzen Florian HiKi 12.47 0.00.34
3 Länsiluoto Juho HS 15.32 0.03.19
4 Noponen Juho EsSu 15.48 0.03.35
5 Hirvilahti Joona VeVe 16.13 0.04.00
6 Koponen Rasmus Lynx 18.26 0.06.13
7 Riissanen Pyry EsAk 19.04 0.06.51
8 Haara Eino HS 19.35 0.07.22
9 Ruusu Rasmus EsSu 20.30 0.08.17
10 Kallela Lenni HS 21.15 0.09.02
11 Kuusinen Tuomas Lynx 21.54 0.09.41
12 Sillman Valter Trian 23.03 0.10.50
13 Fagerlund Alex Raseborg 23.44 0.11.31
14 Mjösund Linus Lynx 25.54 0.13.41
15 Nikkinen Hannes HiKi 26.56 0.14.43
16 Maronen Markus Lynx 30.04 0.17.51
17 Ruoti Eeli VeVe 30.26 0.18.13
18 Salmi Eero HS 1.13.40 1.01.27
Rybakov Ilya RUS HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketolainen Aaron HS 21.19 0.00.00
2 Laapas Rasmus RR 30.12 0.08.53
3 Niinimäki Olli Pohjant 31.49 0.10.30

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 10.21 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 10.42 0.00.21
3 Kavonius Atte HiKi 12.27 0.02.06
4 Isoherranen Antti Lynx 13.01 0.02.40
5 Wickholm Arthur Trian 13.19 0.02.58
6 Länsiluoto Väinö HS 14.12 0.03.51
7 Peltola Otto Lynx 15.13 0.04.52
8 Tarkiainen Jesse JRV 18.10 0.07.49
9 Nurmilaukas Niilo EsAk 18.28 0.08.07
10 Leskinen Eemeli Lynx 37.25 0.27.04

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 12.39 0.00.00
2 Joensuu Aapo HS 13.28 0.00.49
3 Partanen Roope HyRa 22.09 0.09.30
4 Åkerman Oskar HiKi 25.14 0.12.35
5 Backman Sebastian OK77 25.28 0.12.49
6 Sundberg Valtteri Lynx 26.34 0.13.55
7 Kärkkäinen Miika HS 27.30 0.14.51
8 Elovaara Ville AngA 28.34 0.15.55
9 Aaltonen Arttu HiKi 30.02 0.17.23
10 Hanhijärvi Matteus EsAk 30.35 0.17.56
11 Vähänen Veikka HyRa 32.21 0.19.42
12 Mjösund Rasmus MSParma 32.31 0.19.52
13 Fagerlund Viggo Raseborg 36.27 0.23.48
14 Turunen Topi RR 38.50 0.26.11

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Anne-Mari Lynx 42.58 0.00.00 77.60 73.47
2 Karvonen Sara Lynx 43.21 0.00.23 76.57 72.49
3 Tarkiainen Tia JRV 43.56 0.00.58 75.20 71.20
4 Väre Tiina SomEsa 46.32 0.03.34 70.68 66.91
5 Uhotoinen Anu HiKi 46.50 0.03.52 69.90 66.18
6 Ikäheimonen Taru Lynx 49.29 0.06.31 65.85 62.34
7 Pusa Sanna KeuKi 49.46 0.06.48 65.17 61.70
8 Murtola Elisa VeVe 50.26 0.07.28 64.01 60.60
9 Liimatainen Anni TuS 51.33 0.08.35 62.33 59.01
9 Jacobsson Julia SKUusi 51.33 0.08.35 62.33 59.01
11 Juga Emma Trian 52.01 0.09.03 61.19 57.93
12 Voutilainen Anna EsAk 52.05 0.09.07 60.82 57.58
13 Mäkinen Pinja AngA 52.28 0.09.30 60.08 56.88
14 Lindsay Rona GBR 53.04 0.10.06 59.12 55.97
15 Itkonen Maria LapVe 53.34 0.10.36 58.28 55.18
16 Lindeqvist Matleena PR 53.56 0.10.58 57.61 54.54
17 Jauhiainen Lena Trian 54.48 0.11.50 56.42 53.41
18 Ruokolainen Miina OK77 55.02 0.12.04 55.91 52.93
19 Julku Päivi KyS 55.24 0.12.26 55.26 52.32
20 Orkola Pirita HiKi 57.21 0.14.23 53.12 50.29
21 Lerssi Maria EsAk 58.23 0.15.25 51.92 49.15
22 Kriktilä Leena-Maija VeVe 59.01 0.16.03 51.10 48.38
23 Ray Jenny OK77 1.01.04 0.18.06 49.14 46.52
24 Forsman Aada VaaSu 1.02.19 0.19.21 47.91 45.36
25 Kesälä Niina LaiVe 1.02.48 0.19.50 47.30 44.78
26 Saetalu Daisi MSParma 1.04.45 0.21.47 45.64 43.21
27 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.08.40 0.25.42 42.82 40.54
28 Vähänen Sanna PoRa 1.11.00 0.28.02 41.20 39.00
29 Säde Matilda KS 1.17.47 0.34.49 37.41 35.42
30 Hyvönen Noora AngA 1.24.04 0.41.06 34.43 32.60
31 Kurz Ingrid SUI 1.48.29 1.05.31 26.54 25.13
Meriläinen Eija Lynx HYL -
Lindholm Vivian OK77 HYL -
Tahvanainen Venla EsSu KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meriheinä Sabrina Pihkan 39.37 0.00.00 57.59 55.04
2 Salmi Anna MaMa 43.03 0.03.26 52.34 50.01
3 Orkola Saana HiKi 43.42 0.04.05 50.90 48.65
4 Saramäki Sara Lynx 44.29 0.04.52 49.37 47.18
5 Anttila Tiina SuSi 44.59 0.05.22 48.18 46.05
6 Neuvonen Laura TuS 50.06 0.10.29 42.69 40.80
6 Antell Saara KeU 50.06 0.10.29 42.69 40.80
8 Wickholm Frida Trian 52.17 0.12.40 39.82 38.05
9 Hjelm Netta EsAk 52.36 0.12.59 39.04 37.31
10 Mäkelä Anni AngA 57.03 0.17.26 35.49 33.92
11 Sopanen Nelly MaMa 1.01.29 0.21.52 32.47 31.03
12 Heiskanen Linda Lynx 1.10.11 0.30.34 28.04 26.79
13 Arrakoski Sophia OK77 1.28.53 0.49.16 21.82 20.85

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Salla KyS 46.02 0.00.00 59.75 55.18
2 Närvä Sini Lynx 49.57 0.03.55 53.69 49.58
3 Tikhonova Zoya RUS 57.56 0.11.54 45.10 41.65
4 Asmundela Saara RiSu 1.02.00 0.15.58 41.03 37.89
5 Oinonen Lotta Pihkan 1.08.15 0.22.13 36.27 33.49
6 Asmundela Maija KannUra 1.23.20 0.37.18 28.88 26.67
7 Juutila Oili EsSu 1.23.33 0.37.31 27.98 25.84

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Katja Lynx 38.29 0.00.00 63.16 62.93
2 Kulmala Päivi RR 38.35 0.00.06 62.48 62.25
3 Tahvanainen Anu LS-37 39.02 0.00.33 61.24 61.01
4 Kangasaho Hanna Lynx 41.11 0.02.42 57.55 57.34
5 Kivelä Riikka VeVe 41.41 0.03.12 56.37 56.16
6 Packalen Auli Lynx 43.11 0.04.42 53.94 53.75
7 Mahlamäki Saara EsSu 48.20 0.09.51 47.78 47.60
8 Marttila Outi EsSu 49.49 0.11.20 45.95 45.78
9 Nyholm Tanja KaRa 50.57 0.12.28 44.53 44.36
10 Laurila Milla Trian 51.15 0.12.46 43.87 43.71
11 Partanen Paula HyRa 52.16 0.13.47 42.63 42.47
12 Riipinen Johanna Navi 53.22 0.14.53 41.37 41.22
13 Salminen Ulla EsAk 55.23 0.16.54 39.50 39.36
14 Niinimäki Riitta Pohjant 55.25 0.16.56 39.11 38.97
15 Luurila Mervi Jyry 56.09 0.17.40 38.24 38.10
16 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.01.12 0.22.43 34.75 34.63
17 Wolff Charlotta Raseborg 1.03.26 0.24.57 33.21 33.09
18 Laakso Kati Hiisi 1.15.05 0.36.36 27.79 27.69
19 Yaschenko Maria RUS 1.20.24 0.41.55 25.70 25.60

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 36.47 0.00.00 54.28 54.50
2 Isoherranen Kirsi Lynx 42.07 0.05.20 46.76 46.95
3 Tilli Virpi Lynx 45.30 0.08.43 42.69 42.86
4 Laurila Anneli Trian 46.48 0.10.01 40.92 41.09
5 Salokangas Anu EsAk 53.07 0.16.20 35.54 35.69
6 Ojanaho Marja-Leena KemU 55.15 0.18.28 33.68 33.81
7 Vehkamäki Hanna Pihkan 58.04 0.21.17 31.57 31.70
8 Sutter Sandra SUI 59.22 0.22.35 30.42 30.55
9 Hohl Therese SUI 1.05.20 0.28.33 27.23 27.34
10 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.44.20 1.07.33 16.79 16.86
Karppinen Riikka EsAk HYL -
Koistinen Marjo EsSu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kollanen Teresa Lynx 36.06 0.00.00 59.15 57.81
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 40.00 0.03.54 52.81 51.61
3 Autti Marja-Liisa EsSu 40.11 0.04.05 52.00 50.82
4 Kauria Pirjo ORa 41.54 0.05.48 49.32 48.20
5 Myllys Leena Lynx 42.00 0.05.54 48.66 47.56
6 Remahl Virpi LS-37 42.34 0.06.28 47.48 46.40
7 Schoultz von Annika OK77 45.12 0.09.06 44.20 43.20
8 Huhtanen Meri TP 45.16 0.09.10 43.63 42.64
9 Westberg-Arrakoski Annika OK77 46.36 0.10.30 41.89 40.94
10 Eronen Jaana SUI 51.13 0.15.07 37.67 36.82
11 Aikio Outi Pohjant 1.13.15 0.37.09 26.03 25.44
12 Wickholm Petra Trian 1.29.02 0.52.56 21.16 20.68
13 Laev Rina EST 1.44.23 1.08.17 17.83 17.42
Varpula Marjut EsSu HYL -
Jungo Marie-Anne SUI HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Ann OK77 41.04 0.00.00 59.32 58.39
2 Puromies Merja EsSu 41.32 0.00.28 58.02 57.12
3 Lallo Tuula Trian 42.54 0.01.50 55.57 54.70
4 Sani Tuula HU-46 43.37 0.02.33 54.06 53.21
5 Sarkki Sirkka KeU 48.09 0.07.05 48.42 47.67
6 Kokkila Marita EsSu 48.34 0.07.30 47.47 46.73
7 Vestola Arja NaTe 48.49 0.07.45 46.69 45.97
8 Töyrylä Marja KyS 49.41 0.08.37 45.35 44.65
9 Juga Liisa KeU 50.14 0.09.10 44.34 43.65
10 Penger Carola PIF 52.03 0.10.59 42.29 41.63
11 Käkelä Anne RaVa 54.55 0.13.51 39.61 38.99
12 Markki Outi EsSu 55.21 0.14.17 38.82 38.22
13 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 56.27 0.15.23 37.61 37.02
14 Borgenström Lotta HyRa 1.03.35 0.22.31 32.98 32.46
15 Krum Mirva Trian 1.22.06 0.41.02 25.22 24.83

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 34.23 0.00.00 53.80 53.87
2 Jumppanen Helena Pihkan 36.52 0.02.29 49.55 49.61
3 Moilanen Kirsti MaMa 38.33 0.04.10 46.78 46.85
4 Wickholm Rita Trian 39.33 0.05.10 45.02 45.08
5 Itkonen Taina LapVe 43.55 0.09.32 40.01 40.07
6 Laaksonen Anita TarpSu 46.29 0.12.06 37.31 37.36
7 Heinonen Kaija Pihkan 47.57 0.13.34 35.68 35.73
8 Hakkarainen Maria-Leena IHR 48.27 0.14.04 34.84 34.88
9 Ojapalo Anneli RR 50.04 0.15.41 33.25 33.30
10 Kangasaho Sirpa HiKi 53.46 0.19.23 30.53 30.57
11 Leskinen Tiina Lynx 55.22 0.20.59 29.23 29.27
12 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.11.40 0.37.17 22.26 22.29
Soanjärvi Tuija Lynx HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Irmeli KaRa 38.01 0.00.00 49.40 49.41
2 Laitinen Hellevi EsAk 39.23 0.01.22 47.14 47.14
3 Ketola Sirkka SaPu 40.00 0.01.59 45.87 45.87
4 Kurvinen Ulla HiKi 43.23 0.05.22 41.79 41.80
5 Tukiainen Marja HyRa 50.38 0.12.37 35.38 35.38
6 Ritasalo Maaria VaRa 51.09 0.13.08 34.60 34.60
7 Riikonen Margit PertPe 55.44 0.17.43 31.37 31.37
8 Karvonen Pirjo SuSi 56.44 0.18.43 30.43 30.43
9 Vähänen Pia HyRa 58.21 0.20.20 29.22 29.22
10 Windahl Leni Raseborg 1.00.39 0.22.38 27.75 27.75
11 Bergström Anneli EsSu 1.02.40 0.24.39 26.51 26.51
12 Asmundela Tuulikki S-JKL 1.04.25 0.26.24 25.46 25.46
13 Pöntinen Tuula Navi 1.06.34 0.28.33 24.31 24.31
Lipasti Hilkka EsSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 33.22 0.00.00 49.41 49.18
2 Särkkä Liisa Navi 35.26 0.02.04 45.90 45.68
3 Mannervesi Helena RaLu 35.29 0.02.07 45.20 44.99
4 Muikku Rauni Navi 39.25 0.06.03 40.12 39.93
5 Reeni Eva RiSu 41.43 0.08.21 37.37 37.19
6 Peltola Kati MSParma 44.08 0.10.46 34.81 34.65
7 Wikström Sonja OK77 55.03 0.21.41 27.50 27.37
8 Tanska Eeva EsSu 59.55 0.26.33 24.89 24.77
9 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.03.58 0.30.36 22.96 22.86
10 Kuutti Kirsti PertPe 1.05.35 0.32.13 22.06 21.95
Hernelahti Rita HiKi KES -
Eskola Pirkko Rasti88 KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 31.58 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holopainen Kaarina KeU 51.37 0.00.00 39.09 38.95
2 Pekkarinen Eila KeU 53.32 0.01.55 34.86 34.73
3 Vehmanen Marjatta KeU 1.23.00 0.31.23 20.66 20.59

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penzina Kseniia RR 37.23 0.00.00 41.90 40.84
2 Varmavuo Iida RR 43.06 0.05.43 35.43 34.54
3 Ruoti Roosa VeVe 52.45 0.15.22 28.21 27.50
4 Flückiger Sonia SUI 58.12 0.20.49 24.89 24.26
5 Weiss Michaela OK77 1.15.14 0.37.51 18.74 18.26
6 Vesilind Liina EST 1.15.49 0.38.26 18.08 17.62
Mahlamäki Ella EsSu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paloheimo Oona EsSu 43.39 0.00.00 45.81 44.58
2 Ruoti Miina VeVe 44.40 0.01.01 43.64 42.48
3 Siikarla Siiri AngA 45.02 0.01.23 42.18 41.05
4 Tilli Henriikka Lynx 50.06 0.06.27 36.92 35.93
5 Sirma Signe LAT 50.56 0.07.17 35.33 34.39
6 Arrakoski Wilma OK77 1.01.09 0.17.30 28.61 27.85
7 Frenckell von Rafaela OK77 1.05.54 0.22.15 25.79 25.10

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peura Kerttu EsSu 30.12 0.00.00 52.33 50.87
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 34.37 0.04.25 43.37 42.16
3 Neuvonen Noora MSParma 39.02 0.08.50 36.44 35.42
4 Pärn Maire EST 1.53.16 1.23.04 11.86 11.53

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketolainen Vilja HS 36.24 0.00.00 31.47 30.93
2 Soikkeli Sofia EsSu 38.00 0.01.36 28.64 28.15
3 Tilli Pauliina Lynx 47.05 0.10.41 21.90 21.52
4 Lappi Essi EsSu 1.00.52 0.24.28 16.00 15.72

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 22.52 0.00.00
2 Karppinen Inari EsAk 31.00 0.08.08
3 Kosunen Armi HS 34.12 0.11.20
4 Salonen Elli HS 35.09 0.12.17

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 17.47 0.00.00
2 Hanhijärvi Maijukka EsAk 23.36 0.05.49
3 Heinäaro Iida HyRa 24.27 0.06.40
4 Soikkeli Linnea EsSu 27.57 0.10.10
5 Backman Wilhelmina OK77 29.16 0.11.29
6 Multala Essi RR 29.30 0.11.43
7 Sallila Katarina HS 30.00 0.12.13
8 Rybakova Ulyana RUS 31.06 0.13.19
9 Syrjäläinen Venla HS 31.20 0.13.33
10 Rantakokko Merianna HS 31.34 0.13.47
11 Rajala Anni HS 35.15 0.17.28
12 Miettinen Kiia Pihkan 36.37 0.18.50
13 Rõõm Birgit EST 38.57 0.21.10
14 Rantala Ella HS 41.54 0.24.07
15 Wickholm Wilma Trian 42.36 0.24.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tupitsa Milla HS 16.44 0.00.00
2 Anttila Minea Pohjant 16.58 0.00.14
3 Rehberger Nadja HS 18.28 0.01.44
4 Mänty Elisa RR 19.18 0.02.34
5 Joensuu Lumi HS 19.45 0.03.01
6 Nikkinen Saana HiKi 20.14 0.03.30
7 Viskari Saana Lynx 21.01 0.04.17
8 Roschier Siiri HS 21.18 0.04.34
9 Hasu Aino Trian 23.07 0.06.23
10 Wickholm Saga Trian 24.03 0.07.19
11 Sundberg Viliina Lynx 31.48 0.15.04
12 Aaltonen Nelli Lynx 32.11 0.15.27

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 17.20 0.00.00
2 Pellikka Virna SKUusi 19.35 0.02.15
3 Soikkeli Lauriina EsSu 21.55 0.04.35
4 Backman Alexandra OK77 26.00 0.08.40
5 Pohjola Pihla TP 30.47 0.13.27
Viippola Sofia HS HYL -
Vesilind Liis EST HYL -
Kärkkäinen Eeva HS HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kajander Saana Trian 11.42 0.00.00
2 Vehkamäki Isadora Pihkan 14.08 0.02.26
3 Rajala Maija RaJu 15.18 0.03.36
4 Fagerlund Frida Raseborg 16.59 0.05.17
5 Farkas Villö HS 18.06 0.06.24
6 Teuri Venla EsSu 18.39 0.06.57
7 Noponen Terhi EsSu 20.25 0.08.43
8 Packalén Lotta Lynx 20.55 0.09.13
9 Niinimäki Nelli Pohjant 22.17 0.10.35
10 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 28.04 0.16.22

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 15.10 0.00.00
2 Pohjola Hilla TP 19.40 0.04.30
3 Tarkiainen Janette JRV 20.31 0.05.21
4 Pavilainen Anna Lynx 20.51 0.05.41
5 Rajala Kerttu RaJu 21.45 0.06.35
6 Lindeqvist Minttu PR 22.22 0.07.12
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 22.47 0.07.37
8 Laine Saana HiKi 23.05 0.07.55
9 Pohjola Linnea HS 25.41 0.10.31
10 Riissanen Viivi EsAk 28.40 0.13.30
11 Salamäki Eevi HS 39.14 0.24.04
12 Vesilind Laura EST 1.27.41 1.12.31