FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Esi-Jukola Huhmari 2017
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 66
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 50.03 0.00.00 92.75 91.95
2 Anjala Topi Koovee 50.15 0.00.12 92.16 91.37
3 Oikarinen Lauri VaajTe 52.51 0.02.48 87.41 86.66
4 Saari Aki VaajTe 53.17 0.03.14 86.49 85.75
5 Sulkula Ilari VaajTe 53.52 0.03.49 85.34 84.61
6 Saari Petri VaajTe 53.54 0.03.51 85.08 84.35
7 Räsänen Markus KR 54.05 0.04.02 84.59 83.86
8 Muukkonen Petteri Trian 55.12 0.05.09 82.67 81.96
9 Huikko Petteri VaajTe 55.18 0.05.15 82.32 81.61
10 Hasu Topi Trian 55.54 0.05.51 81.23 80.54
11 Taanila Vesa IkNV 55.57 0.05.54 80.96 80.27
12 Istolahti Tuomo KangSK 56.18 0.06.15 80.26 79.57
13 Parkkinen Ville IkNV 56.43 0.06.40 79.47 78.79
14 Sorvisto Juha VaajTe 56.49 0.06.46 79.13 78.46
15 Penttinen Topi Trian 57.25 0.07.22 78.11 77.44
16 Inkeri Eero VeVe 58.13 0.08.10 76.84 76.19
17 Fabritius Mikael Trian 58.47 0.08.44 75.91 75.26
18 Väisänen Henrik MSParma 58.53 0.08.50 75.59 74.95
19 Noponen Petri AnttU 59.01 0.08.58 75.23 74.59
20 Viitasaari Toni-Antti KoS 59.55 0.09.52 73.91 73.28
21 Hyyryläinen Juha AnttU 1.00.40 0.10.37 72.81 72.19
22 Tani Jukka KS 1.00.57 0.10.54 72.29 71.67
23 Hölli Mikko KangSK 1.01.22 0.11.19 71.62 71.01
24 Ikävalko Petri KangSK 1.01.39 0.11.36 71.11 70.50
25 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.02.18 0.12.15 70.18 69.58
26 Snickars Caj OK77 1.02.24 0.12.21 69.89 69.29
27 Hongell Timo KoS 1.02.35 0.12.32 69.51 68.91
28 Aaltio Aapo KuoSu 1.03.01 0.12.58 68.85 68.26
29 Manninen Kalle AnttU 1.03.07 0.13.04 68.56 67.98
30 Kalliokoski Jooseppi IkNV 1.03.39 0.13.36 67.81 67.23
31 Tynys Joona KS 1.03.43 0.13.40 67.57 66.99
32 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.03.50 0.13.47 67.27 66.69
33 Vartiainen Juha KuoSu 1.04.23 0.14.20 66.52 65.95
34 Väisänen Patrik KS 1.04.44 0.14.41 65.99 65.42
34 Ketonen Miikka KoS 1.04.44 0.14.41 65.99 65.42
36 Toivanen Elmeri KS 1.04.45 0.14.42 65.62 65.06
37 Pajukangas Mikko KPV 1.04.46 0.14.43 65.43 64.87
38 Laine Miika KS 1.05.18 0.15.15 64.72 64.17
39 Heinonen Mikko KR 1.05.51 0.15.48 64.01 63.47
40 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.06.15 0.16.12 63.46 62.91
41 Lilja Arto AnttU 1.07.18 0.17.15 62.30 61.77
42 Rautanen Mika TuuSe 1.07.41 0.17.38 61.78 61.25
43 Niiranen Arto KR 1.08.10 0.18.07 61.18 60.66
44 Kymäläinen Severi TP 1.08.14 0.18.11 60.95 60.43
45 Varis Timo SoJy 1.08.49 0.18.46 60.27 59.76
46 Piirainen Jussi SoJy 1.09.25 0.19.22 59.59 59.08
47 Koivumäki Lauri KoS 1.09.26 0.19.23 59.42 58.91
48 Tonder Aapo SKVuoksi 1.10.17 0.20.14 58.54 58.04
49 Oinonen Sami RasPi 1.11.26 0.21.23 57.44 56.95
50 Kansonen Jari JoKu 1.12.19 0.22.16 56.58 56.10
51 Kohvakka Ilkka KS 1.13.16 0.23.13 55.69 55.22
52 Asikainen Saku Hiisi 1.14.36 0.24.33 54.55 54.08
53 Pasanen Ville KuoSu 1.15.15 0.25.12 53.93 53.47
54 Hongell Esa KoS 1.16.26 0.26.23 52.95 52.49
55 Kankkunen Matias OK77 1.16.51 0.26.48 52.51 52.06
56 Alasuvanto Joni KaJu 1.17.16 0.27.13 52.08 51.64
57 Väyrynen Jukka RasPi 1.18.16 0.28.13 51.28 50.84
58 Väyrynen Ville RasPi 1.22.25 0.32.22 48.56 48.14
59 Vedenpää Teemu RasTiimi 1.25.35 0.35.32 46.63 46.23
60 Kariniemi Raimo KuoSu 1.26.13 0.36.10 46.16 45.76
61 Fränti Pasi KR 1.31.14 0.41.11 43.50 43.12
62 Vanninen Petri RasPi 1.42.41 0.52.38 38.54 38.21
Sainio Santeri KangSK EIL -
Sopo Aleksi KuoSu EIL -
Teittinen Panu KangSK EIL -
Karjalainen Teemu VaajTe KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viinikka Heikki KeKaRa 47.34 0.00.00 31.59 31.59
2 Hynninen Tommi KeKaRa 52.36 0.05.02 27.14 27.14
3 Järvinen Jouko TP 1.08.58 0.21.24 19.61 19.61
4 Asikainen Vesa KaJu 1.12.21 0.24.47 17.65 17.65

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isokoski Teppo KoS 55.02 0.00.00 29.33 29.10
2 Härkönen Miko SoJy 57.01 0.01.59 26.90 26.69
3 Väänänen Jussi RasPi 58.11 0.03.09 24.97 24.78
4 Hämäläinen Marko KeKaRa 58.57 0.03.55 23.28 23.09
Heinonen Markku KeU EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Jani EsAk 51.22 0.00.00 48.32 47.18
2 Väänänen Petri SiiRa 54.14 0.02.52 44.62 43.57
3 Rautanen Marko TuuSe 55.45 0.04.23 42.29 41.29
4 Ropponen Mika RasPi 57.33 0.06.11 39.89 38.95
5 Arovainio Petteri RasTiimi 1.00.13 0.08.51 37.09 36.22
6 Vesisenaho Mikko LohiRa 1.03.20 0.11.58 34.29 33.48
Rannila Tero VetU KES -
Lisitsin Kai Kerkesix EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko KoS 51.58 0.00.00 53.51 52.77
2 Kettunen Petri KR 58.25 0.06.27 45.82 45.18
3 Hyvönen Sakari KuoSu 1.04.44 0.12.46 39.74 39.18
4 Ruokolainen Jouni RasPi 1.06.40 0.14.42 37.02 36.51
5 Vornanen Juha JoS 1.10.43 0.18.45 33.42 32.96

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 41.00 0.00.00 55.01 53.49
2 Natunen Timo SaSu 44.22 0.03.22 50.25 48.86
3 Noponen Pekka S-JKL 44.23 0.03.23 49.64 48.27
4 Kauria Juha ORa 45.14 0.04.14 48.14 46.81
5 Forsberg Matti SäynSa 46.46 0.05.46 46.00 44.73
6 Niiranen Ari KR 49.59 0.08.59 42.52 41.35
7 Lintunen Petteri SiiRa 52.00 0.11.00 40.37 39.26
8 Kellokumpu Seppo KaSu 53.24 0.12.24 38.83 37.75
9 Leivo Jari RasPi 53.25 0.12.25 38.33 37.27
10 Torvinen Pekka SiiRa 55.39 0.14.39 36.32 35.32
11 Mustonen Tapani KR 56.37 0.15.37 35.24 34.27
12 Haverinen Arto KaSu 56.53 0.15.53 34.62 33.66
13 Reponen Jouko KaSu 57.12 0.16.12 33.97 33.03
14 Vuorenpää Tuomo TarpSu 1.02.21 0.21.21 30.75 29.90
Takaoja Vesa ORa EIL -
Korhonen Pertti SelSi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 46.00 0.00.00 46.90 45.89
2 Heiskanen Hannu SonPa 47.13 0.01.13 44.93 43.97
3 Sorri Esko RaHa 50.00 0.04.00 41.71 40.81
4 Partanen Pekka KR 54.25 0.08.25 37.66 36.86
5 Heikura Jukka TuuSe 58.22 0.12.22 34.50 33.76
6 Salminen Arto KeKaRa 1.02.51 0.16.51 31.47 30.79
7 Kalliokoski Arto PerhKi 1.05.57 0.19.57 29.44 28.81
8 Karlsson Henrik KuUS 1.13.21 0.27.21 25.98 25.42
9 Airaksinen Petri KuoSu 1.38.05 0.52.05 19.06 18.65
10 Honkanen Jarmo RasPi 2.28.59 1.42.59 12.31 12.04
Kukkola Pauli SiiRa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 47.25 0.00.00 48.83 48.15
2 Vartiainen Börje KR 49.23 0.01.58 45.71 45.08
3 Turpeinen Seppo KontU 50.44 0.03.19 43.36 42.75
4 Pulkkinen Erkki RaLu 59.07 0.11.42 36.23 35.72
5 Kiiskinen Eero RasPi 1.03.12 0.15.47 32.97 32.51
Nevalainen Eero Pihkan KES -
Högnäs Tore Brahe KES -
Malinen Pentti KaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 41.14 0.00.00 43.33 43.11
2 Kokkonen Hannu RasPi 44.24 0.03.10 39.38 39.18
3 Halonen Pauli SäynSa 54.41 0.13.27 31.27 31.11
4 Voutilainen Ilkka SuoVa 1.04.50 0.23.36 25.79 25.65
5 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.08.46 0.27.32 23.75 23.63
6 Puolakka Pekka SäynSa 1.21.02 0.39.48 19.69 19.59
Miettinen Kauko SuoVa HYL -
Mourujärvi Kauno KuoSu KES -
Heinonen Kari KuoSu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 51.28 0.00.00 34.05 33.89
2 Haaja Reijo VaHa 53.15 0.01.47 32.21 32.05
3 Kyyrönen Heikki KS 54.47 0.03.19 30.62 30.47
4 Mikkonen Lauri KontU 59.10 0.07.42 27.72 27.59
5 Rautanen Kyösti TuuSe 59.14 0.07.46 27.05 26.92
6 Kettunen Erkki SäynSa 1.04.21 0.12.53 24.32 24.20
7 Ropponen Hemmo RasPi 1.10.30 0.19.02 21.66 21.56
8 Nousiainen Pekka KR 1.23.33 0.32.05 17.83 17.75

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Veijo LS-37 34.59 0.00.00 21.18 20.25
2 Tolmunen Tauno SäynSa 39.24 0.04.25 17.39 16.63
3 Kolu Veikko KeKaRa 1.00.12 0.25.13 10.46 10.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 40.20 0.00.00
2 Piiroinen Pauli RasPi 59.04 0.18.44

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 45.48 0.00.00
2 Moilanen Teuvo KaSu 1.19.00 0.33.12

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Kalle IlU 1.13.14 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Eppu RasPi 42.37 0.00.00 49.24 48.25
2 Husu Miika SKVuoksi 43.21 0.00.44 47.50 46.54
3 Koirikivi Riku RasTiimi 50.36 0.07.59 39.92 39.11
4 Parviainen Markus SKVuoksi 54.23 0.11.46 36.42 35.68
5 Simonen Markus KR 54.47 0.12.10 35.43 34.72
6 Nissinen Veeti PuolRy 54.54 0.12.17 34.64 33.94
7 Liukka Pieti KR 55.18 0.12.41 33.68 33.00
8 Natunen Samuli SaSu 55.33 0.12.56 32.82 32.16
9 Hummelholm Petka KR 1.02.47 0.20.10 28.41 27.84

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Olli KoS 40.57 0.00.00 40.30 37.06
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 44.45 0.03.48 35.03 32.22
3 Husu Eeka SKVuoksi 49.21 0.08.24 30.10 27.68
4 Tanninen Ilmari KR 1.06.23 0.25.26 21.13 19.43

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riissanen Miska EsAk 21.19 0.00.00
2 Rannila Oskari VetU 25.38 0.04.19

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riissanen Pyry EsAk 13.22 0.00.00
2 Mäenpää Jaakko KR 17.36 0.04.14
3 Nissinen Tommi LipTa 17.44 0.04.22
4 Rönkkö Jaakko KR 19.35 0.06.13
5 Mukkala Jonne KR 19.40 0.06.18
6 Tanskanen Pekka IisVi 20.40 0.07.18
7 Triipponen Vetja KuPe 43.25 0.30.03
Lisitsin Arttu KR EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 14.49 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 16.58 0.02.09
3 Saalasti Paavo KR 20.54 0.06.05
4 Nissinen Teemu LipTa 22.22 0.07.33
5 Mukkala Jonni KR 23.30 0.08.41
Rannila Aatu VetU EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Roosa KoS 50.52 0.00.00 88.36 87.25
2 Haikonen Henna-Riikka AnttU 51.19 0.00.27 87.16 86.07
3 Miettinen Tiia MSParma 53.23 0.02.31 83.38 82.33
4 Anjala Anna-Kaisa Koovee 53.59 0.03.07 82.05 81.02
5 Joensuu Marttiina Pohjant 55.32 0.04.40 79.36 78.37
6 Hyyryläinen Laura AnttU 56.51 0.05.59 77.14 76.18
7 Heikkonen Anni MSParma 58.06 0.07.14 75.11 74.17
8 Lauronen Sirkka-Liisa TP 58.11 0.07.19 74.63 73.70
8 Karhola Lotta TP 58.11 0.07.19 74.63 73.70
10 Hyyrynen Noora KS 58.47 0.07.55 73.13 72.21
11 Toivonen Alma KuoSu 59.51 0.08.59 71.46 70.57
12 Kanko Miina KangSK 1.00.08 0.09.16 70.76 69.88
13 Laukkanen Marja KS 1.02.06 0.11.14 68.17 67.32
14 Noponen Heli AnttU 1.02.59 0.12.07 66.87 66.03
15 Korhonen Miitu KuoSu 1.04.05 0.13.13 65.38 64.57
16 Väisänen Mari KR 1.04.51 0.13.59 64.27 63.47
17 Lilja Salla AnttU 1.06.08 0.15.16 62.70 61.91
18 Saarinen Minna KangSK 1.07.54 0.17.02 60.75 59.99
19 Moilanen Anna KuoSu 1.08.32 0.17.40 59.87 59.12
20 Ruokolainen Miina OK77 1.10.43 0.19.51 57.71 56.99
21 Höglund Henna KR 1.11.20 0.20.28 56.91 56.20
22 Ruhanen Hanna HS 1.12.33 0.21.41 55.65 54.96
23 Leppävuori Hanna KuoSu 1.17.52 0.27.00 51.57 50.93
24 Tiitto Johanna RasTiimi 1.18.04 0.27.12 51.16 50.52
25 Kohonen Maiju RaN 1.19.02 0.28.10 50.26 49.64
26 Tiitto Katariina RasTiimi 1.22.04 0.31.12 48.14 47.54
27 Kurri Noora KuoSu 1.23.31 0.32.39 47.04 46.46
28 Rantala Teija IisVi 1.26.23 0.35.31 45.23 44.67
29 Niiranen Krista KR 1.27.58 0.37.06 44.17 43.62
30 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 1.31.57 0.41.05 42.02 41.49
31 Ray Jenny OK77 1.38.37 0.47.45 38.96 38.47
32 Holopainen Maija SoJy 1.44.27 0.53.35 36.57 36.12
Rajamäki Netta KangSK EIL -
Pajunen Jenna AnttU EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Ritva IisVi 36.11 0.00.00
2 Laitala Piia KaJu 41.15 0.05.04
Rautanen Eeva TuuSe HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Tanja VetU 50.44 0.00.00
2 Päivinen Sonja KaSu 58.28 0.07.44
Varis Teija HlS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 56.45 0.00.00 43.76 43.21
2 Kurikkala Sirkku KaJu 1.09.48 0.13.03 34.24 33.81
3 Pakkala Pigga S-JKL 1.11.30 0.14.45 32.13 31.72
4 Lintunen Sirpa SiiRa 1.17.52 0.21.07 28.30 27.95
5 Pötry Mervi KR 1.39.01 0.42.16 21.32 21.05

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 50.35 0.00.00 48.07 45.96
2 Haverinen Tuula KaSu 59.35 0.09.00 39.94 38.18
3 Hirvonen Auli KeKaRa 1.01.24 0.10.49 37.91 36.24
4 Kauria Pirjo ORa 1.02.43 0.12.08 36.28 34.69
5 Laitinen Tiina KuoSu 1.11.08 0.20.33 31.25 29.88
6 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 1.11.25 0.20.50 30.40 29.07
7 Leppävuori Päivi KuoSu 1.12.29 0.21.54 29.23 27.95
8 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.41.58 0.51.23 20.27 19.38

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntynen Anne KR 52.44 0.00.00 46.65 46.03
2 Malinen Paula KaSu 56.12 0.03.28 42.83 42.27
3 Soininen Ulla SäynSa 1.02.03 0.09.19 37.94 37.44
4 Airaksinen Merja KuoSu 1.02.20 0.09.36 36.93 36.44
5 Kalliokoski Katriina PerhKi 1.03.15 0.10.31 35.56 35.09
6 Rämänen Pirjo IlU 1.07.43 0.14.59 32.43 32.01
7 Jurvakainen Tuija RasHy 1.09.45 0.17.01 30.73 30.33
8 Heikura Aura Kalske 1.36.15 0.43.31 21.72 21.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 49.48 0.00.00
2 Puolakka Päivi SäynSa 51.49 0.02.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 56.20 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Marja KeKaRa 1.30.16 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 39.53 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 56.54 0.00.00
2 Haverinen Riikka KaSu 1.18.35 0.21.41

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokolainen Jenni RasPi 53.59 0.00.00 33.09 32.70
2 Olkkonen Tiia RasTiimi 1.08.18 0.14.19 24.19 23.91
3 Kurikkala Eeva KaJu 1.10.30 0.16.31 21.54 21.29

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Pinja KoS 35.29 0.00.00 42.51 37.76
2 Venetjoki Venla KoS 43.03 0.07.34 33.99 30.19
3 Rönkkö Salla KR 44.37 0.09.08 31.78 28.23
4 Hyyppä Milja KoS 45.32 0.10.03 30.15 26.78
5 Haverinen Marika KaSu 50.50 0.15.21 26.11 23.19
6 Kärnä Nina SonPa 59.42 0.24.13 21.48 19.08

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 25.40 0.00.00
2 Juntunen Marikki KR 26.33 0.00.53
3 Rannila Venla VetU 27.31 0.01.51
4 Nissinen Emmi LipTa 27.53 0.02.13
5 Karttunen Lilia LS-37 35.08 0.09.28
6 Triipponen Vanni KuPe 47.36 0.21.56
7 Väisänen Iida-Maria KR 48.34 0.22.54
8 Mukkala Jonna KR 52.56 0.27.16

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Hertta KR 18.08 0.00.00
2 Pirinen Oona KeKaRa 21.07 0.02.59
3 Multala Emmi KuoSu 21.56 0.03.48
4 Kärnä Alisa SonPa 25.44 0.07.36
5 Toivanen Vilma KeKaRa 27.50 0.09.42
6 Väisänen Lila KR 35.28 0.17.20

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Jonna SonPa 25.37 0.00.00
2 Riissanen Sira KR 27.25 0.01.48
3 Pötry Miia KR 42.09 0.16.32