FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Wanaja-sprint, avoin AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 16.20 0.00.00 76.37 81.12
2 Vanhanen Konsta IkNV 16.42 0.00.22 73.89 78.48
3 Ylikylä Petja AngA 16.43 0.00.23 73.02 77.56
4 Kinnunen Valtteri LS-37 16.57 0.00.37 71.23 75.65
5 Koivuniemi Sakari Koovee 17.58 0.01.38 66.45 70.58
6 Nurminen Ilkka HS 19.00 0.02.40 62.13 66.00
7 Ylitalo Aki HauSi 19.09 0.02.49 60.95 64.74
8 Ylis-Junttila Vesa HlS 19.59 0.03.39 57.74 61.33
9 Oripelto Viljo HauSi 21.40 0.05.20 52.64 55.91
10 Kivikko Antti HlS 22.49 0.06.29 49.40 52.47
11 Valkonen Henri IHR 23.33 0.07.13 47.29 50.23
12 Virnala Jussi JalJa 23.35 0.07.15 46.66 49.56
13 Valve Ville-Pekka TP 26.40 0.10.20 40.76 43.30
Valkonen Lauri IHR HYL -
Kurkela Mikko Koovee HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Maiju KangSK 15.33 0.00.00 82.72 84.31
2 Simonsén Suvi RasKa 15.38 0.00.05 81.40 82.96
3 Ylikylä Sanna AngA 16.44 0.01.11 75.22 76.67
4 Saarijärvi Salla RasKa 17.15 0.01.42 72.17 73.56
5 Virtanen Heta RasKa 17.43 0.02.10 69.49 70.83
6 Luoma Oona TP 17.45 0.02.12 68.59 69.91
7 Häkkinen Pihla TP 18.08 0.02.35 66.38 67.65
8 Andelin Sanna LaTa 18.45 0.03.12 63.46 64.68
9 Nevalainen Elina IHR 19.38 0.04.05 59.90 61.05
10 Koistinen Milla RR 20.45 0.05.12 56.01 57.09
11 Kivikko Jenni HlS 20.54 0.05.21 54.95 56.01
12 Laine Anni TP 21.20 0.05.47 53.19 54.21
13 Tiljander Venla RR 21.52 0.06.19 51.26 52.25
14 Diaz Emmi HlS 23.32 0.07.59 47.05 47.95
15 Kopra Anna TurSa 27.47 0.12.14 39.35 40.11

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokela Juha PäLuLu 16.41 0.00.00
2 Vigren Petteri RaN 16.43 0.00.02

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 15.26 0.00.00 59.44 65.21
2 Saarinen Timo VaHa 15.43 0.00.17 57.75 63.35
3 Hirvonen Juha LS-37 16.52 0.01.26 53.23 58.39
4 Ritala Markus TP 16.54 0.01.28 52.54 57.64
5 Stoor Matti KoS 17.39 0.02.13 49.75 54.58
6 Lindberg Lauri HauSi 18.20 0.02.54 47.36 51.95
7 Saarinen Samuli RaN 19.04 0.03.38 45.02 49.39
8 Vainio Mikko RaN 19.31 0.04.05 43.48 47.70
9 Tolvanen Leo Pihkan 19.47 0.04.21 42.40 46.51
10 Pyttynen Joakim MusNe 20.04 0.04.38 41.31 45.32
11 Pohjola Jukka HauSi 21.39 0.06.13 37.84 41.50
12 Kantelinen Teemu HyRa 23.28 0.08.02 34.49 37.83
13 Paasikivi Mikko TuS 24.32 0.09.06 32.59 35.75
Lepistö Lasse HauSi HYL -
Ustinov Jarkko TurSa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 13.09 0.00.00 49.00 66.44
2 Sarkkinen Timo LaTa 13.28 0.00.19 47.05 63.79
3 Mäntytörmä Jani Keihäs 13.41 0.00.32 45.52 61.72
4 Konttila Janne TP 14.36 0.01.27 41.93 56.85
5 Yliaho Marko Koovee 15.02 0.01.53 40.01 54.24
6 Nurmiainen Jouko Rasebor 15.12 0.02.03 38.86 52.69
7 Leppänen Kristian LS-37 15.33 0.02.24 37.30 50.56
8 Vesterinen Esa HlS 15.42 0.02.33 36.26 49.15
9 Laine Sampo TP 17.31 0.04.22 31.88 43.22
10 Harmaala Ismo MusNe 17.37 0.04.28 31.09 42.15

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 12.06 0.00.00 63.59 66.47
2 Virtanen Antti HlS 12.21 0.00.15 61.46 64.23
3 Pulli Antero RR 13.19 0.01.13 56.21 58.75
4 Raitanen Ismo TP 13.47 0.01.41 53.54 55.96
5 Liljeström Kimmo HS 13.49 0.01.43 52.66 55.03
6 Kuusinen Petri TP 13.59 0.01.53 51.28 53.59
7 Anttonen Mikael KaRa 14.05 0.01.59 50.17 52.43
8 Mehtälä Markku Pihkan 14.49 0.02.43 46.98 49.10
9 Ojala Jari PirHi 15.01 0.02.55 45.65 47.71
10 Jokela Jari RaN 15.35 0.03.29 43.32 45.27
11 Kontio Pasi KangSK 18.08 0.06.02 36.65 38.30
Hanhela Jussi-Pekka Jyry HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 12.34 0.00.00 55.80 62.53
2 Östergård Patric Trian 12.39 0.00.05 54.92 61.53
3 Korhonen Jussi HlS 13.21 0.00.47 51.55 57.75
3 Huostila Markku LamSä 13.21 0.00.47 51.55 57.75
5 Pohjonen Jukka IkNV 14.03 0.01.29 48.04 53.83
6 Viitanen Reijo RaN 14.21 0.01.47 46.58 52.19
7 Kiviniitty Jyrki EsAk 14.28 0.01.54 45.75 51.26
8 Peltola Ilkka IHR 14.36 0.02.02 44.88 50.29
9 Hakulinen Pekka EsSu 14.38 0.02.04 44.33 49.67
10 Savikko Olli TarpSu 14.49 0.02.15 43.34 48.56
11 Lahtinen Jari IHR 16.01 0.03.27 39.68 44.46
12 Hyväri Mikko HS 16.33 0.03.59 38.00 42.58
13 Aaltonen Jukka HlS 18.12 0.05.38 34.20 38.32
14 Ritakallio Timo Lynx 18.21 0.05.47 33.56 37.60
15 Kopra Jyrki TurSa 18.56 0.06.22 32.18 36.05
16 Ijäs Vesa TarpSu 19.02 0.06.28 31.66 35.48
17 Petäjistö Petri HyRa 22.31 0.09.57 26.47 29.66

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 14.43 0.00.00 42.41 43.81
2 Virnala Jukka JalJa 19.22 0.04.39 29.81 30.79
3 Koistinen Kari HiKi 19.25 0.04.42 27.32 28.22

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.29 0.00.00 48.44 52.29
2 Toivonen Esa TarpSu 14.54 0.00.25 46.70 50.40
3 Lind Sune Falken 15.06 0.00.37 45.69 49.32
4 Hautala Matti ONMKY 15.25 0.00.56 44.37 47.89
5 Aasla Hannu RaN 15.41 0.01.12 43.25 46.68
6 Virtanen Timo IitPy 16.03 0.01.34 41.89 45.22
7 Ilmakunnas Pekka Pihkan 16.15 0.01.46 41.02 44.27
8 Laaksonen Lasse SuSi 16.37 0.02.08 39.76 42.92
9 Kuivala Hannu TuS 16.56 0.02.27 38.67 41.74
10 Kuivala Juha TuS 17.05 0.02.36 37.99 41.00
11 Liukkala Pekka HauSi 17.11 0.02.42 37.43 40.40
12 Ahlroth Timo TurSa 17.19 0.02.50 36.80 39.72
13 Leppälä Martti HlS 18.22 0.03.53 34.38 37.11
14 Nurminen Ari VaHa 18.45 0.04.16 33.37 36.01
15 Kinkki Seppo HyRa 19.06 0.04.37 32.45 35.02
16 Papinsaari Kari KangSK 19.23 0.04.54 31.67 34.19
17 Viitasalo Harri RiSu 24.03 0.09.34 25.28 27.29
18 Eskola Mikko TP 25.58 0.11.29 23.19 25.03
Toppari Pekka PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 17.16 0.00.00 43.89 47.21
2 Railimo Matti SOC 17.33 0.00.17 42.83 46.06
3 Ovaska Ari EE 17.35 0.00.19 42.39 45.59
4 Lehtinen Teuvo SOC 17.55 0.00.39 41.24 44.36
5 Lahtonen Tapio TP 18.40 0.01.24 39.25 42.21
6 Salminen Esko TurSa 18.47 0.01.31 38.67 41.59
7 Pusa Raimo OrPo 18.51 0.01.35 38.20 41.08
8 Alexandersson Yngve PIF 18.54 0.01.38 37.76 40.61
9 Laine Jaakko HS 19.20 0.02.04 36.59 39.35
10 Tolvanen Mauri LeSi 19.36 0.02.20 35.77 38.47
11 Ylikoski Erkki KanSu 20.25 0.03.09 34.03 36.60
12 Mäntytörmä Jorma Keihäs 20.29 0.03.13 33.61 36.15
13 Kuosa Harri LoJa 23.27 0.06.11 29.09 31.28
14 Huhta Tapani KangSK 23.30 0.06.14 28.76 30.93
15 Haarajoki Matti TP 24.37 0.07.21 27.20 29.25
16 Rasmus Reijo TarpSu 24.52 0.07.36 26.67 28.68
17 Ojala Antti TurSa 27.33 0.10.17 23.84 25.64
Virtanen Juhani LHR HYL -
Turku Vesa HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 14.11 0.00.00 55.64 67.25
2 Ketola Heli Koovee 16.22 0.02.11 47.18 57.03
3 Nurminen Päivi VaHa 17.06 0.02.55 44.17 53.39
4 Wolff Charlotta Rasebor 17.55 0.03.44 41.21 49.82
5 Haapamäki Jatta Eräp 17.56 0.03.45 40.23 48.63
6 Kela Sanna-Maija TP 18.10 0.03.59 38.79 46.88
7 Vesterinen Kirsi HlS 18.52 0.04.41 36.45 44.06
8 Lehtonen Miia TVV 23.20 0.09.09 28.75 34.75

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 14.43 0.00.00 39.89 24.57
2 Joutsen Marja TP 18.48 0.04.05 28.88 17.79
3 Oripelto Saara Keihäs 19.28 0.04.45 25.63 15.79

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 16.22 0.00.00 44.54 55.02
2 Torri-Tuominen Mari Pihkan 17.13 0.00.51 40.75 50.34
3 Hakulinen Paula EsSu 17.35 0.01.13 38.35 47.37
4 Koivuniemi Leena RaN 20.08 0.03.46 32.13 39.69
5 Annila Heli Koovee 27.57 0.11.35 22.17 27.39

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 16.38 0.00.00 35.98 38.16
2 Haaja Reijo VaHa 17.07 0.00.29 34.38 36.47
3 Moisio Kalevi TuS 18.38 0.02.00 31.04 32.93
4 Reinikainen Pentti Jyry 18.44 0.02.06 30.35 32.19
5 Jylhä Keijo JRV 19.28 0.02.50 28.69 30.44
6 Halkosaari Severi NiS 21.10 0.04.32 25.92 27.49
7 Mäkinen Matti Mesik 22.06 0.05.28 24.37 25.85
8 Laine Eero RaVi 24.42 0.08.04 21.40 22.70
9 Niemi Pentti HauSi 27.44 0.11.06 18.70 19.84
Hartikainen Pertti S. RiSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 14.06 0.00.00 53.15 56.81
2 Laurila Saija KangSK 15.40 0.01.34 46.81 50.03
3 Lahtinen Terttu IHR 17.16 0.03.10 41.54 44.40
4 Kallio Arja RiSu 18.24 0.04.18 38.11 40.74
5 Toivanen Tuula RaN 18.45 0.04.39 36.54 39.06
6 Papinsaari Sirpa KangSK 24.22 0.10.16 27.46 29.35
Sani Tuula HU-46 HYL -
Rajamäki Terhi KangSK HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 16.57 0.00.00 48.27 47.04
2 Purhonen Kaija HU-46 17.23 0.00.26 46.06 44.88
3 Nurminen Arja VaHa 17.31 0.00.34 44.71 43.56
4 Liimatainen Raili HyRa 17.37 0.00.40 43.46 42.35
5 Mikkolainen Mirja VaHa 18.28 0.01.31 40.51 39.47
6 Kiiskinen Gunnevi TP 19.47 0.02.50 36.93 35.98
Korpio Aulikki VaHa HYL -
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 17.13 0.00.00 23.72 25.08
2 Kuokkanen Kari Pihkan 18.21 0.01.08 20.58 21.77
3 Luukko Jukka LS-37 21.02 0.03.49 16.50 17.45

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 18.17 0.00.00
2 Laurila Pertti EsSu 24.03 0.05.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 10.21 0.00.00 41.73 47.48
2 Alexandersson Gia PIF 11.32 0.01.11 36.75 41.81
3 Malmsten Beatrice Lynx 12.53 0.02.32 32.27 36.71
4 Salonen Marja-Liisa HauSi 12.58 0.02.37 31.44 35.76
5 Luoma Helena Pihkan 13.08 0.02.47 30.42 34.61
6 Mononen Ritva HlS 14.49 0.04.28 26.42 30.05
7 Hautala Tuula ONMKY 21.27 0.11.06 17.87 20.33
8 Ojala Leena TurSa 25.17 0.14.56 14.84 16.88
Turku Kaija HS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 12.46 0.00.00 36.85 36.06
2 Mikkonen Ritva EsSu 14.18 0.01.32 31.66 30.99
3 Tanska Eeva EsSu 14.38 0.01.52 29.74 29.10
4 Ohramaa Tuula Jyry 19.39 0.06.53 21.25 20.79
5 Ahonen Ulla HlS 22.43 0.09.57 17.60 17.23

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 21.57 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yliaho Joona Koovee 14.06 0.00.00 61.84 62.99
2 Liponkoski Aapo TP 14.23 0.00.17 59.10 60.21
3 Raitanen Konsta TP 16.38 0.02.32 49.80 50.73
4 Granqvist Aapo LS-37 16.40 0.02.34 48.39 49.29
5 Tukiainen Otso TP 16.44 0.02.38 46.89 47.77
6 Nieminen Lauri VaHa 17.38 0.03.32 43.26 44.07
7 Kopra Jami TurSa 19.58 0.05.52 37.12 37.81

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 17.42 0.00.00 62.58 70.28
2 Laurila Kirsti Pihkan 18.50 0.01.08 58.01 65.15
3 Löyttyjärvi Sara HauSi 19.31 0.01.49 55.20 62.00
3 Eskola Missu TP 19.31 0.01.49 55.20 62.00
5 Koivunen Pia TP 21.17 0.03.35 49.20 55.26
6 Nurminen Henna HS 21.19 0.03.37 48.42 54.38
7 Turpeinen Eeva-Maija TP 21.21 0.03.39 47.63 53.50
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 22.43 0.05.01 44.10 49.53
8 Saarinen Henna TP 22.43 0.05.01 44.10 49.53
10 Vallin Kaisa EE 24.14 0.06.32 40.10 45.03
11 Laine Matilda HyRa 25.02 0.07.20 38.21 42.92
Pätäri Päivi HlS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Skyttä Ilari HlS 15.00 0.00.00 49.00 50.65
2 Vennelä Nuutti KangSK 15.19 0.00.19 47.26 48.86
3 Liponkoski Eino TP 15.28 0.00.28 46.09 47.65
4 Liljeström Matias HS 16.06 0.01.06 43.60 45.06
5 Konttila Milo TP 16.10 0.01.10 42.73 44.17
6 Harju Tuomas RaN 16.21 0.01.21 41.58 42.98
7 Meuronen Joonas HS 16.25 0.01.25 40.74 42.11
8 Ritala Arttu TP 17.07 0.02.07 38.43 39.72
9 Kallioinen Niko PäijRa 17.46 0.02.46 36.40 37.63
10 Suomi Tyko LHR 18.58 0.03.58 33.52 34.65
11 Sarkkinen Joonas LaTa 33.17 0.18.17 18.77 19.40

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojala Jenny Koovee 15.35 0.00.00 55.04 56.93
2 Luoma Elli TP 19.08 0.03.33 43.15 44.63
3 Yliaho Iiris Koovee 19.21 0.03.46 41.00 42.41
4 Leppänen Nella LS-37 21.43 0.06.08 35.05 36.26
Laine Noora TP HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaikkonen Oona Koovee 16.18 0.00.00 60.78 55.58
2 Rantanen Annika Koovee 17.06 0.00.48 57.32 52.41
3 Kulju Eevi HlS 17.15 0.00.57 56.20 51.39
4 Gröhn Ronja TP 17.37 0.01.19 54.43 49.77
5 Salonen Heidi Koovee 17.43 0.01.25 53.52 48.94
6 Davidsson Linnéa TP 17.52 0.01.34 52.48 47.99
7 Leppänen Jenni LS-37 18.08 0.01.50 51.12 46.75
8 Mäki Aino HlS 18.25 0.02.07 49.76 45.50
9 Häkkinen Kaisla TP 18.44 0.02.26 48.35 44.21
10 Nieminen Reetta VaHa 18.46 0.02.28 47.70 43.62
11 Raimovaara Emma HlS 19.01 0.02.43 46.52 42.53
12 Heinilä Lumi TP 20.55 0.04.37 41.78 38.21
13 Haapamäki Kerttu HyRa 22.17 0.05.59 38.74 35.43
14 Kontio Kirsi KangSK 23.43 0.07.25 35.95 32.88
Koski Hanni Koovee HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Topias HlS 13.17 0.00.00
2 Ketola Lauri TP 13.38 0.00.21
3 Syväterä Sampo TP 13.40 0.00.23
4 Szanti Elias TP 16.13 0.02.56
5 Sarkkinen Eetu LaTa 19.05 0.05.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkelä Konsta Koovee 14.06 0.00.00
2 Göransson Niklas HlS 14.59 0.00.53
3 Ahtola Touko KangSK 16.47 0.02.41
4 Mattila Ato KangSK 19.28 0.05.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Lilja SKUusi 13.12 0.00.00
2 Mäkelä Ilona Koovee 13.42 0.00.30
3 Niemenmaa Meeri IkNV 14.19 0.01.07
4 Ahlfors Erika TP 15.11 0.01.59
5 Mariani Sandra Koovee 15.27 0.02.15
6 Järvenpää Seela TP 15.28 0.02.16

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtovirta Saana TP 18.32 0.00.00
2 Suomi Tiuku LHR 21.03 0.02.31
3 Nurmiainen Elsa Rasebor 22.43 0.04.11
4 Lepistö Elisa HauSi 26.14 0.07.42

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vigren Valtteri Koovee 8.50 0.00.00
2 Kantelinen Vili HyRa 8.55 0.00.05
3 Backman Voitto KangSK 10.07 0.01.17
4 Immonen Topias HlS 10.47 0.01.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 8.50 0.00.00
2 Turpeinen Selma TP 9.14 0.00.24
3 Peltotalo Alma HlS 9.34 0.00.44
4 Kulju Silva HlS 10.18 0.01.28
5 Malm Saara TP 11.27 0.02.37
6 Saarinen Taimi TP 12.04 0.03.14
7 Tunturi Nuppu HlS 13.39 0.04.49
8 Hirvonen Saara LS-37 13.43 0.04.53
9 Kantelinen Mona HyRa 14.10 0.05.20
10 Tuominen Joanna HlS 14.48 0.05.58
11 Lindberg Ella HauSi 14.54 0.06.04
12 Rantanen Alisa HyRa 19.38 0.10.48

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Antto KangSK 9.29 0.00.00
2 Ahlfors Matias TP 9.35 0.00.06
3 Pohjola Ilmari HauSi 10.27 0.00.58
4 Raimovaara Leo HlS 10.35 0.01.06
5 Pohjola Arttu HauSi 12.48 0.03.19
6 Mariani Frank Koovee 13.00 0.03.31
Pohjonen Samra IkNV HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Göransson Alisa HlS 10.53 0.00.00
2 Niemenmaa Reetta IkNV 12.28 0.01.35
3 Lepistö Alina HauSi 14.46 0.03.53
4 Syrjänen Ilona HlS 21.37 0.10.44