FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Etelä-Pohjanmaan AM sprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Mikko HiKi 14.43 0.00.00 76.92 76.41
2 Hietamäki Harri VaaSu 15.31 0.00.48 71.96 71.48
3 Iivari Antti RasKu 15.32 0.00.49 70.89 70.41
4 Still Alec Trian 15.55 0.01.12 68.21 67.75
5 Hakala Antti KortJV 15.59 0.01.16 66.96 66.51
6 Laurila Jussi JalJa 16.09 0.01.26 65.32 64.88
7 Sankelo Hermanni IkNV 16.19 0.01.36 63.70 63.27
8 Lammi Aleksi RasKu 16.28 0.01.45 62.18 61.77
9 Hemminki Antti RasKu 16.50 0.02.07 59.91 59.51
10 Kesti Erik RasKa 19.15 0.04.32 51.59 51.24
Nissinen Niko RasKu HYL -
Markkila Eero RasKu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näsi Matti RaJu 16.51 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Orhanen Aarne RasKu 13.27 0.00.00 46.92 35.20
2 Rajala Jarkko RaJu 15.23 0.01.56 40.00 30.01
3 Malila Vesa VaaSu 15.38 0.02.11 38.35 28.77
4 Närvä Juha VaaSu 16.28 0.03.01 35.45 26.60
5 Kullberg Fredrik Malax 16.56 0.03.29 33.54 25.16
6 Ala-Honkola Esa KuortKu 18.54 0.05.27 29.22 21.92
7 Antikainen Teemu RaJu 19.12 0.05.45 27.94 20.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hemminki Jukka RaJu 11.24 0.00.00 45.42 47.29
2 Nikkola Hannu RaJu 11.46 0.00.22 42.36 44.10
3 Torrkulla Michael Femman 12.01 0.00.37 39.86 41.50
4 Savolainen Tomi RasKe 13.30 0.02.06 34.04 35.44
5 Vainionpää Jukka RaJu 14.21 0.02.57 30.67 31.93
Rannila Tero VetU EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kamila Kai SuJu 11.59 0.00.00 47.67 32.97
2 Yli-Ilkka Harri RaJu 13.02 0.01.03 42.19 29.18
3 Nevala Pasi TeuRi 13.14 0.01.15 39.93 27.62
4 Hauhia Teemu RaJu 13.42 0.01.43 37.01 25.60
5 Ruokola Ilkka RaJu 14.07 0.02.08 34.40 23.79
Torrkulla Jan Femman EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 13.03 0.00.00 47.16 47.38
2 Laasanen Juha KauWi 13.45 0.00.42 43.92 44.12
3 Hilli Kimmo JalJa 13.47 0.00.44 42.98 43.17
4 Tuomisto Juha VaaSu 13.53 0.00.50 41.84 42.03
5 Koskela Heikki RaJu 13.56 0.00.53 40.86 41.05
6 Lassila Antti KuortKu 14.29 0.01.26 38.51 38.69
7 Högholm Kenneth Femman 14.50 0.01.47 36.82 36.99
8 Nygård Peter Femman 15.08 0.02.05 35.33 35.49
9 Lyyluoma Pasi TeuRi 15.18 0.02.15 34.19 34.35
Strandberg Leif Malax EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bäck Mikael Femman 11.22 0.00.00 45.29 48.02
2 Hakala Heikki KortJV 11.37 0.00.15 43.21 45.81
3 Toppari Reijo KauWi 12.34 0.01.12 38.92 41.26
4 Virnala Jukka JalJa 12.37 0.01.15 37.74 40.02
5 Kangasmäki Esa SuJu 14.07 0.02.45 32.82 34.80
6 Linna Heikki RasKe 14.45 0.03.23 30.54 32.38
7 Storvall Stefan Kronan 15.24 0.04.02 28.41 30.13

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 12.37 0.00.00 43.09 47.25
2 Laine Harri KauKa 13.24 0.00.47 39.81 43.65
3 Hattar Allan Falken 13.28 0.00.51 38.85 42.61
4 Nurisalo Seppo KoS 13.33 0.00.56 37.86 41.52
5 Lind Sune Falken 13.38 0.01.01 36.88 40.45
6 Hakomäki Juhani LapVi 14.43 0.02.06 33.48 36.71
7 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 15.24 0.02.47 31.33 34.35
8 Kaataja Jorma RasKe 17.10 0.04.33 27.51 30.17
Viinikka Matti KauKa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hahtola Aulis RasKu 11.28 0.00.00 37.67 35.61
2 Hautala Olavi RaJu 12.00 0.00.32 35.32 33.39
3 Näsi Mauno RaJu 12.43 0.01.15 32.69 30.91
4 Pienimäki Kari RaJu 12.51 0.01.23 31.72 29.99
5 Koivukangas Erkki KoS 13.12 0.01.44 30.27 28.61
6 Pollari Kalevi YKV 13.46 0.02.18 28.43 26.88
7 Joensuu Heimo JSRasti 17.15 0.05.47 22.22 21.01
Williamsson Bo-Göran VaaSu HYL -
Kujanpää Heikki JSRasti HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 13.50 0.00.00 28.20 27.88
1 Torrkulla Roy Minken 13.50 0.00.00 28.20 27.88
3 Ojajärvi Väinö RaJu 15.45 0.01.55 22.29 22.04
4 Rantakangas Erkki JSRasti 18.45 0.04.55 17.68 17.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Pentti RaJu 18.57 0.00.00
2 Knuuttila Helge VaaSu 25.09 0.06.12
Salmi Aimo VaaSu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Reino SuJu 21.30 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nevala Roni TeuRi 17.48 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lemberg Roope RaJu 12.50 0.00.00
2 Rannila Oskari LapVi 13.01 0.00.11
Pihlajamäki Teemu LapVi EIL -
Ekola Juuso LapVi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pöytäkangas Elias VaaSu 13.48 0.00.00 42.54 38.58
2 Hauhia Aleksi RaJu 14.24 0.00.36 40.00 36.28
2 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 14.24 0.00.36 40.00 36.28
4 Hölsö Aaro RaJu 14.38 0.00.50 37.86 34.33
5 Ala-Honkola Akseli KuortKu 15.19 0.01.31 35.45 32.15
6 Matila Oskari KuortKu 16.13 0.02.25 32.80 29.75
7 Noponen Veeti LapVi 17.23 0.03.35 29.97 27.18
8 Muhonen Aatu RaJu 19.35 0.05.47 26.04 23.62
Kuja-Aro Ville LaihLu HYL -
Lemberg Ville RaJu EIL -
Friman Ben Solf EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muhonen Eetu RaJu 10.37 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 10.39 0.00.02
3 Rannila Aatu VetU 11.48 0.01.11
4 Koljonen Atte VaaSu 13.59 0.03.22
5 Ala-Honkola Svantte KuortKu 14.08 0.03.31
6 Suokko Lauri LapVi 14.53 0.04.16
Hemminki Rasmus LaihLu HYL -
Yrjans Johan NOK EIL -
Strandberg John Malax EIL -
Oja Lauri LapVi EIL -
Hietamäki Matias RaJu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 7.29 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 7.50 0.00.21
3 Kiukkonen Leevi KauKa 8.03 0.00.34
4 Haapamäki Aaro KauKa 9.09 0.01.40
5 Frantz Alvin Malax 10.25 0.02.56
6 Kullberg Adam Malax 10.26 0.02.57
7 Joronen Aatu RasKu 10.37 0.03.08
8 Puro-Aho Aapo VaaSu 10.57 0.03.28
9 Yrjans Pontus NOK 11.02 0.03.33
10 Puumila Juho JalJa 11.34 0.04.05
11 Närvä Juuso VaaSu 11.37 0.04.08
12 Hemminki Eemeli RasKu 11.56 0.04.27
13 Antikainen Eero RasKu 12.23 0.04.54
14 Ala-Honkola Iivari KuortKu 14.43 0.07.14
15 Puumila Jaakko JalJa 15.46 0.08.17
Autio Julius LaihLu EIL -
Kalliomäki Konsta KauKa HYL -
Fröding Elwin Malax HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 6.26 0.00.00
2 Pentilä Vilho KauKa 7.48 0.01.22
3 Hietala Samu LapVi 8.23 0.01.57
4 Ristimäki Anttoni RaJu 9.27 0.03.01
5 Rintala Riku LaihLu 9.41 0.03.15
6 Rajala Lauri RaJu 12.08 0.05.42
7 Yliselä Elias LaihLu 13.05 0.06.39
8 Ruostetoja Lauri LaihLu 13.29 0.07.03
9 Koski Ahti LaihLu 14.41 0.08.15
10 Mäkinen Juho LaihLu 22.27 0.16.01
11 Oja Leo LapVi 24.01 0.17.35
Autio Vilius LaihLu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hahn Olivia OK77 14.14 0.00.00 69.02 66.24
2 Rannila Tanja VetU 14.38 0.00.24 66.21 63.55
3 Kankainen Venla RasKa 14.45 0.00.31 64.78 62.18
4 Hietala Emmi LapVi 14.47 0.00.33 63.73 61.17
5 Rinkineva Elina RaJu 14.55 0.00.41 62.26 59.76
6 Niemi Tiina RasKa 15.01 0.00.47 60.96 58.51
7 Finnäs Jenny Malax 16.03 0.01.49 56.20 53.94
8 Tuohimaa Ines Solf 16.05 0.01.51 55.25 53.03
9 Istolahti Jaana VaaSu 16.45 0.02.31 52.25 50.15
10 Korpi Maarit LapVi 16.53 0.02.39 51.04 48.99
11 Ojala Ulla PoRa 17.57 0.03.43 47.26 45.36
12 Rannila Venla VetU 19.08 0.04.54 43.64 41.89
Torrkulla Henna Femman EIL -
Heittola Sanna VaaSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 13.35 0.00.00 31.23 27.73
2 Smeds Heidi NOK 14.19 0.00.44 28.15 24.99
3 Pöytäkangas Eliisa VaaSu 16.39 0.03.04 22.93 20.36
4 Finne Annsofie Solf 19.45 0.06.10 18.26 16.21

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 12.17 0.00.00 47.45 40.53
2 Rotola-Pukkila Minna KauKa 15.58 0.03.41 34.68 29.62
3 Finne Rosmarie Solf 17.15 0.04.58 30.41 25.97
4 Haapamäki Maria KauKa 19.27 0.07.10 25.47 21.76

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Finskas Susanna Femman 12.38 0.00.00 43.58 33.41
2 Lautamo Riikka VaaSu 13.15 0.00.37 40.30 30.90
3 Viianen Pirjo KauWi 13.28 0.00.50 38.43 29.47
4 Wasström Lotta VaaSu 13.37 0.00.59 36.79 28.21
5 Känsäkangas Aurora KauWi 14.07 0.01.29 34.32 26.32
Kalliolahti-Oja Mari LapVi HYL -
Ojala Leena RasKu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 11.30 0.00.00 38.36 39.33
2 Latvala Annukka RaJu 11.52 0.00.22 35.32 36.21
3 Hauhia Eija RaJu 13.43 0.02.13 28.95 29.68
4 Suokko Katariina LapVi 13.52 0.02.22 27.04 27.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 11.19 0.00.00 36.93 43.68
2 Katajamäki Tuija KauWi 11.32 0.00.13 34.43 40.72
3 Mylläri Britt-Marie NOK 12.29 0.01.10 30.13 35.64
4 Erkkilä Marja RaJu 13.36 0.02.17 26.12 30.89

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 10.35 0.00.00 43.01 37.75
2 Leppä Eija SuJu 11.12 0.00.37 39.12 34.34
3 Rantoja Eija RasKe 11.22 0.00.47 37.04 32.51
4 Hautala Päivi RaJu 13.29 0.02.54 29.96 26.30
5 Erkkilä Riitta LapVi 14.35 0.04.00 26.53 23.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojala Seija PoRa 12.28 0.00.00
2 Laine Kaija KauKa 16.01 0.03.33

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 11.19 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruokola Anna RaJu 17.13 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Melender Emilia RaJu 15.28 0.00.00 49.50 50.67
2 Myrskog Rosa Kronan 17.00 0.01.32 42.79 43.79
3 Berg Nicolina Botnia 17.09 0.01.41 40.18 41.12
4 Enlund Julia Femman 18.24 0.02.56 35.37 36.20

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Aino LapVi 14.50 0.00.00 49.99 47.20
2 Nivukoski Lotta LapVi 15.34 0.00.44 46.62 44.01
3 Hoskari Sanni RaJu 15.45 0.00.55 45.07 42.54
4 Koivula Venla LaihLu 16.47 0.01.57 41.35 39.03
5 Suokko Matilda LapVi 17.19 0.02.29 39.15 36.96
6 Korkonen Emilia KuortKu 18.52 0.04.02 35.10 33.13
7 Ruutiainen Alisa LaihLu 21.38 0.06.48 29.87 28.20
Rintala Lotta LaihLu HYL -
Sikkilä Peppi LapVi EIL -
Näsi Minea RaJu EIL -
Lindfors Karolina Falken EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rajala Maija RaJu 10.59 0.00.00
2 Saranpää Saara RaJu 11.16 0.00.17
3 Korpi Sanni RaJu 11.31 0.00.32
4 Nivukoski Nanna LapVi 11.59 0.01.00
5 Löfqvist Linn Femman 12.06 0.01.07
6 Perälä Fanni LaihLu 14.11 0.03.12
7 Kuoppala Saana RasKu 14.17 0.03.18
8 Rintala Noora LaihLu 14.37 0.03.38
9 Enlund Isabella Femman 14.46 0.03.47
10 Karppi Helene LaihLu 15.16 0.04.17
11 Keski-Nisula Aurora KuortKu 22.15 0.11.16
Saranpää Viola VaaSu HYL -
Sikkilä Iines LapVi EIL -
Lautamo Hilla VaaSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sippola Sanni LapVi 9.52 0.00.00
2 Keski-Säntti Helka YKV 10.10 0.00.18
3 Torrkulla Moa Femman 10.27 0.00.35
4 Koski Sofia YKV 10.56 0.01.04
5 Latva-Hirvelä Siiri RasKu 11.13 0.01.21
6 Finskas Tilde Femman 11.21 0.01.29
7 Ylikojola Veera RaJu 11.30 0.01.38
8 Koivula Sanni LaihLu 12.00 0.02.08
9 Hietamäki Anni RaJu 14.55 0.05.03
Trofast Senni LaihLu HYL -
Saari Juulia RasKu HYL -
Rajala Kerttu RaJu HYL -
Oikarainen Fanni LaihLu HYL -
Kataja Enni RaJu HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppi Saara LaihLu 8.16 0.00.00
2 Lemberg Linnea RaJu 8.42 0.00.26
3 Muhonen Oona RaJu 8.55 0.00.39
4 Keski-Säntti Venla YKV 9.39 0.01.23
5 Lassila Nelli RaJu 10.06 0.01.50
6 Kataja Helmi RaJu 10.37 0.02.21
7 Kuoppala Pinja RasKu 10.49 0.02.33
8 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 10.54 0.02.38
9 Hemminki Ronja RasKu 11.13 0.02.57
10 Enlund Nova Femman 11.21 0.03.05
11 Korpi Venla LaihLu 12.27 0.04.11
12 Smeds Maya NOK 14.04 0.05.48
13 Patana Minttu RaJu 15.45 0.07.29
14 Stolpe Alissa Malax 16.02 0.07.46
Kataja Lilja RaJu HYL -
Kiukkonen Fanni KauKa EIL -