FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin E-P:n ja ÖID:n AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric Femman 50.29 0.00.00 84.94 83.24
2 Heiska Samu TuMe 50.51 0.00.22 83.77 82.10
3 Kronberg Christian Femman 52.20 0.01.51 80.87 79.25
4 Luoma Juha IkNV 55.59 0.05.30 75.09 73.59
5 Holmback Hannes Femman 57.16 0.06.47 72.92 71.46
6 Istolahti Tuomo KangSK 57.57 0.07.28 71.58 70.15
7 Markkila Eero RasKu 58.48 0.08.19 70.07 68.67
8 Ketonen Miikka LapVi 58.58 0.08.29 69.40 68.01
9 Jansson Sören Falken 59.23 0.08.54 68.44 67.07
10 Nissinen Niko RasKu 1.01.28 0.10.59 65.66 64.35
11 Hakala Antti KortJV 1.02.01 0.11.32 64.63 63.34
12 Iivari Antti RasKu 1.03.21 0.12.52 62.83 61.57
13 Latva Niko SuJu 1.03.30 0.13.01 62.24 61.00
14 Bäckström Anders Femman 1.03.31 0.13.02 61.78 60.55
15 Laasanen Lauri LaihLu 1.04.36 0.14.07 60.32 59.11
16 Jansson Emil Brahe 1.06.45 0.16.16 57.95 56.79
17 Stubb Hannes Falken 1.07.42 0.17.13 56.73 55.59
18 Sankelo Hermanni IkNV 1.09.01 0.18.32 55.24 54.13
19 Still Alec Trian 1.13.15 0.22.46 51.67 50.63
20 Sundelin Peter Femman 1.20.58 0.30.29 46.40 45.47
21 Mäkikyrö Ville OH 1.21.38 0.31.09 45.67 44.76
22 Ruberg Lauri Falken 1.22.05 0.31.36 45.08 44.18
23 Kesti Erik RasKa 1.29.36 0.39.07 40.99 40.17
Koskivirta Jussi RaJu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järn Staffan Femman 50.26 0.00.00 60.77 59.29
2 Haldin Ove Femman 53.35 0.03.09 56.13 54.76
3 Jern Jens Femman 53.58 0.03.32 54.66 53.33
4 Tunis Staffan Femman 55.07 0.04.41 52.48 51.20
5 Vesterback Jonas Malax 58.47 0.08.21 48.23 47.06
6 Lauronen Jarkko LaihLu 1.04.10 0.13.44 43.29 42.23
7 Nikunen Karri Terjärv 1.39.00 0.48.34 27.48 26.81
Alm Niklas Vörå IF HYL -
Istolahti Heikki YKV KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orhanen Aarne RasKu 58.00 0.00.00 60.07 58.54
2 Hautalahti Antti YKV 58.26 0.00.26 58.94 57.44
3 Rajala Jarkko RaJu 1.00.20 0.02.20 56.42 54.98
4 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 1.00.28 0.02.28 55.63 54.21
5 Takanen Jari KuortKu 1.02.05 0.04.05 53.53 52.17
6 Korkeakangas Antti RaJu 1.03.00 0.05.00 52.11 50.79
7 Koski Jussi YKV 1.04.26 0.06.26 50.33 49.05
8 Aho Jukka RaJu 1.07.25 0.09.25 47.51 46.30
9 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.13.41 0.15.41 42.92 41.83
10 Lindfors Kari Falken 1.35.12 0.37.12 32.80 31.96
11 Öhman Andreas Malax 1.38.10 0.40.10 31.40 30.60
12 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.39.11 0.41.11 30.67 29.89
13 Kupari Hannu YKV 1.40.34 0.42.34 29.85 29.09
14 Takamaa Mikko JalJa 2.12.30 1.14.30 22.35 21.78

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 46.38 0.00.00 51.24 47.73
2 Grankull Kenneth Kronan 48.22 0.01.44 48.83 45.48
3 Nivukoski Juha LapVi 50.30 0.03.52 46.22 43.05
4 Puro-Aho Arto YKV 51.26 0.04.48 44.85 41.77
5 Torrkulla Michael Femman 52.08 0.05.30 43.72 40.72
6 Koski Eero YKV 54.26 0.07.48 41.36 38.53
7 Hautala Jari Femman 58.59 0.12.21 37.70 35.12
8 Savolainen Tomi RasKe 1.00.18 0.13.40 36.42 33.93
9 Wik Peter Femman 1.02.48 0.16.10 34.53 32.17
10 Bergström Rune Kristina 1.07.04 0.20.26 31.93 29.74
11 Rannila Tero VetU 1.08.19 0.21.41 30.94 28.82
12 Kuntola Sami LaihLu 1.12.53 0.26.15 28.62 26.66
13 Koivisto Kari KortJV 1.15.02 0.28.24 27.43 25.55
Vainionpää Jukka RaJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Juha AlahKi 47.37 0.00.00 50.57 49.19
2 Grön Kaj Brahe 50.16 0.02.39 47.35 46.06
3 Suvanto Mikael RaJu 50.40 0.03.03 46.43 45.17
4 Kamila Kai SuJu 53.06 0.05.29 43.78 42.59
5 Hauhia Teemu RaJu 54.50 0.07.13 41.89 40.75
6 Kolunsarka Ari KuortKu 58.10 0.10.33 39.01 37.95
7 Björklund Tom Botnia 1.00.47 0.13.10 36.87 35.87
8 Svenlin Sören Kronan 1.01.16 0.13.39 36.13 35.15
9 Yli-Ilkka Harri RaJu 1.01.48 0.14.11 35.37 34.40
10 Forsman Kristian Brahe 1.05.48 0.18.11 32.79 31.90
11 Torrkulla Jan Femman 1.07.40 0.20.03 31.48 30.62
Varamäki Ari LapVi HYL -
Nevala Pasi TeuRi KES -
Holmback Johan Malax KES -
Rantala Mika RaJu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 46.35 0.00.00 47.50 48.50
2 Kurki Esa RasKu 47.17 0.00.42 45.62 46.59
3 Höstman Stefan Malax 50.38 0.04.03 41.51 42.39
4 Sund Bo-Göran NOK 1.00.12 0.13.37 34.00 34.72
5 Kujala Tapio RaJu 1.08.27 0.21.52 29.09 29.71
6 Niemi Ismo PoRa 1.09.23 0.22.48 27.90 28.49
7 Koskela Heikki RaJu 1.18.48 0.32.13 23.87 24.37
Laasanen Juha KauWi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toppari Reijo KauWi 50.41 0.00.00 49.24 48.74
2 Patana Pekka LaihLu 56.47 0.06.06 43.40 42.96
3 Stubb Stefan Falken 59.35 0.08.54 40.83 40.42
4 Ahola Arvo RasKu 59.59 0.09.18 40.04 39.64
5 Strandberg Stefan Femman 1.01.26 0.10.45 38.59 38.20
6 Rintaluoma Kari TeuRi 1.01.31 0.10.50 38.03 37.65
7 Pikkumäki Jouni RasKu 1.03.23 0.12.42 36.42 36.05
8 Mäkitalo Mikko KauKa 1.03.27 0.12.46 35.89 35.53
9 Bäck Mikael Femman 1.03.38 0.12.57 35.29 34.94
10 Virnala Jukka JalJa 1.08.20 0.17.39 32.41 32.08
11 Vallbacka Heikki KortJV 1.11.47 0.21.06 30.42 30.11
12 Hakala Heikki KortJV 1.17.34 0.26.53 27.75 27.47
13 Tamminen Erkki SuJu 1.17.57 0.27.16 27.21 26.94
Löfroth Tommy Malax EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Harri KauKa 42.53 0.00.00 43.80 43.29
2 Nyystilä Jukka LaihLu 45.33 0.02.40 40.62 40.15
3 Pensas Esko LaihLu 48.38 0.05.45 37.46 37.03
4 Luuri Pertti RaJu 59.31 0.16.38 30.14 29.79
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.03.15 0.20.22 27.91 27.59
6 Grannabba Johan Terjärv 1.09.47 0.26.54 24.90 24.61
7 Hakomäki Juhani LapVi 1.15.40 0.32.47 22.59 22.33
Sillanpää Juhani JSRasti HYL -
Herttua Martti LapVi HYL -
Högnäs Tore Brahe KES -
Hakala Sauli SuJu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Leo KoS 37.49 0.00.00 38.53 36.20
2 Koivukangas Erkki KoS 38.20 0.00.31 37.54 35.27
3 Pienimäki Kari RaJu 42.01 0.04.12 33.81 31.77
4 Eklund Sven NOK 54.11 0.16.22 25.88 24.32
5 Hakamäki Pekka TeuRi 57.10 0.19.21 24.21 22.75
6 Blomqvist Carl-Henrik Minken 57.53 0.20.04 23.60 22.17
7 Öhman Christer Malax 57.57 0.20.08 23.26 21.85
8 Hahtola Aulis RasKu 58.04 0.20.15 22.90 21.51
9 Majasaari Kari SuJu 1.01.08 0.23.19 21.45 20.15
10 Kujanpää Heikki JSRasti 1.06.17 0.28.28 19.51 18.33
11 Björklund Håkan Falken 1.07.42 0.29.53 18.83 17.69
12 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.15.38 0.37.49 16.62 15.61
Hautala Olavi RaJu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsén Björn NOK 39.23 0.00.00 31.39 31.08
2 Byskata Henry Femman 48.39 0.09.16 24.94 24.69
3 Backman Sven-Olof Falken 1.07.11 0.27.48 17.71 17.54
4 Erkinheimo Voitto KortJV 1.07.29 0.28.06 17.29 17.12
5 Pått Frans Minken 1.12.43 0.33.20 15.73 15.57
6 Kamila Pentti LaihLu 1.24.32 0.45.09 13.25 13.12
Sandgren Lars NOK HYL -
Lähdekorpi Mauri Femman HYL -
Teppo Jaakko GIF KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Mård Leo Kristina HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höök Jaakko RaJu 56.41 0.00.00 44.73 43.91
2 Forsell Mickel Botnia 1.00.40 0.03.59 38.66 37.95
3 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.16.43 0.20.02 28.09 27.58

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinmäki Pietari LapVi 44.39 0.00.00 60.22 56.75
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 47.12 0.02.33 55.26 52.08
3 Ekola Juuso LapVi 53.10 0.08.31 47.54 44.80
4 Rannila Oskari LapVi 53.35 0.08.56 45.67 43.04
5 Bergström Jesper Femman 1.13.49 0.29.10 32.06 30.21
6 Ylihärsilä Ville AlahKi 1.17.17 0.32.38 29.57 27.87
Sankelo Verneri LapVi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Kristina 34.00 0.00.00 53.19 52.79
2 Vuorinen Miki Koovee 37.53 0.03.53 47.18 46.84
3 Karhunen Juho YKV 42.44 0.08.44 41.34 41.04
4 Ala-Honkola Akseli KuortKu 44.44 0.10.44 39.03 38.74
5 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 46.28 0.12.28 37.12 36.85
6 Udell Oliver Solf 46.45 0.12.45 36.45 36.18
7 Pöytäkangas Elias VaaSu 47.11 0.13.11 35.67 35.41
8 Lemberg Ville RaJu 51.56 0.17.56 32.01 31.77
9 Noponen Veeti LapVi 1.10.05 0.36.05 23.42 23.25
10 Hautala Rasmus Femman 1.12.54 0.38.54 22.23 22.07
11 Hölsö Aaro RaJu 1.17.23 0.43.23 20.67 20.52
12 West Viktor Minken 1.20.02 0.46.02 19.73 19.58
13 Friman Ben Solf 1.30.47 0.56.47 17.16 17.03
14 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 1.40.05 1.06.05 15.36 15.24

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Asser KortJV 29.30 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 33.11 0.03.41
3 Jansson Lukas Falken 33.23 0.03.53
4 Sundberg Hannes Minken 35.14 0.05.44
5 Koski Juuso YKV 39.29 0.09.59
6 Lindfors Hugo Falken 50.57 0.21.27
7 Ala-Honkola Svantte KuortKu 52.37 0.23.07
8 Grankull Sebastian Kronan 54.55 0.25.25
9 Berg Eelian Botnia 1.00.54 0.31.24
Yrjans Johan NOK KES -
Oja Lauri LapVi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 12.59 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 13.27 0.00.28
3 Hemminki Eemeli RasKu 21.38 0.08.39
4 Sundberg Elias Minken 24.01 0.11.02
5 Yrjans Pontus NOK 24.42 0.11.43
6 Puro-Aho Aapo VaaSu 28.09 0.15.10
7 Erkkilä Juho KauWi 32.24 0.19.25
8 Joronen Aatu RasKu 36.58 0.23.59
9 Tunis Evert Femman 49.42 0.36.43
Orhanen Kaarlo RasKu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 48.57 0.00.00 63.78 70.44
2 Niemi Tiina RasKa 51.54 0.02.57 58.35 64.45
3 Lindgren Hanna Femman 58.30 0.09.33 50.17 55.41
4 Karvonen Hanna Terjärv 1.12.02 0.23.05 39.44 43.56
5 Lindfors Lina Falken 1.20.48 0.31.51 34.00 37.55
Fränti Eeva-Maria LapVi KES -
Hemminki Heini RasKu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttilä Marja KoS 1.01.50 0.00.00 27.28 27.28
2 Tunis Pernilla Femman 1.03.08 0.01.18 24.72 24.72
3 Tunis Jenny KauWi 1.10.18 0.08.28 20.40 20.40

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 50.09 0.00.00 44.90 40.69
2 Bergqvist Katarina Falken 1.03.36 0.13.27 34.08 30.88
3 Torrkulla Josefin Femman 1.22.50 0.32.41 25.15 22.79
4 Finne Rosmarie Solf 1.24.26 0.34.17 23.67 21.45
5 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.30.22 0.40.13 21.18 19.19

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Susanna LaihLu 44.30 0.00.00 51.98 51.24
2 Palomäki Sanna RasKu 48.33 0.04.03 46.85 46.19
3 Backman Yvonne Falken 48.53 0.04.23 45.74 45.09
4 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 50.38 0.06.08 43.40 42.78
5 Ena Linda Falken 51.56 0.07.26 41.57 40.98
6 Viianen Pirjo KauWi 52.50 0.08.20 40.13 39.56
7 Grankull Jaana Kronan 54.28 0.09.58 38.22 37.68
8 Nynäs Kati Botnia 56.41 0.12.11 36.05 35.54
9 Nikunen Nina Terjärv 1.49.53 1.05.23 18.24 17.99
Ojala Leena RasKu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.03.14 0.00.00 33.10 32.65
2 Karhunen Katri YKV 1.12.28 0.09.14 27.44 27.07
3 Snickars Virpi Solf 1.37.12 0.33.58 19.38 19.12
4 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.51.38 0.48.24 15.94 15.72

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 37.07 0.00.00 40.74 40.74
2 Koskela Sari RaJu 37.46 0.00.39 39.18 39.18
3 Strandberg Annika Femman 42.39 0.05.32 33.93 33.93
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 44.40 0.07.33 31.68 31.68
5 Ojajärvi Päivi RasKe 54.04 0.16.57 25.57 25.57
6 Sund Maria NOK 1.01.38 0.24.31 21.91 21.90
7 Friman Rose-Maj Solf 1.39.03 1.01.56 13.30 13.30
Erkkilä Marja RaJu KES -
Katajamäki Tuija KauWi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 43.50 0.00.00 43.78 42.68
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 44.37 0.00.47 40.86 39.83
3 Rantoja Eija RasKe 46.59 0.03.09 36.76 35.84
4 Hautala Päivi RaJu 49.03 0.05.13 33.25 32.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 37.32 0.00.00 46.35 42.87
2 Kattilakoski Kirsti KoS 49.18 0.11.46 33.52 31.00
3 Fred Bodil Femman 58.35 0.21.03 26.73 24.72
4 Björklund Gunilla Falken 1.21.57 0.44.25 18.04 16.69

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 26.11 0.00.00 41.84 40.68
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 30.34 0.04.23 34.77 33.80
3 Seppälä Eila YKV 35.23 0.09.12 29.10 28.29
4 Stoor Anne KoS 35.24 0.09.13 28.16 27.38
5 Sandgren Ann-Mari NOK 36.02 0.09.51 26.75 26.01
6 Pått Saga Minken 40.36 0.14.25 22.94 22.30

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 44.06 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Melender Emilia RaJu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuohimaa Ines Solf 42.28 0.00.00 58.00 56.65
2 Hietala Emmi LapVi 45.00 0.02.32 52.69 51.46
3 Karppi Iiris LaihLu 58.09 0.15.41 39.18 38.27
4 Torrkulla Henna Femman 59.54 0.17.26 36.50 35.65
5 Enlund Julia Femman 1.53.35 1.11.07 18.43 18.00
Myrskog Rosa Kronan EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Sini LapVi 41.55 0.00.00 50.07 48.54
2 Lindfors Karolina Falken 59.50 0.17.55 34.02 32.98
3 Nivukoski Lotta LapVi 1.00.40 0.18.45 32.52 31.52
4 Korkonen Emilia KuortKu 1.03.37 0.21.42 30.02 29.10
5 Kullman Thea Falken 1.04.07 0.22.12 28.80 27.92
6 Nynäs Amanda Botnia 1.05.51 0.23.56 27.09 26.26
Tuomaala Ella VaaSu EIL -
Sikkilä Peppi LapVi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nivukoski Nanna LapVi 27.02 0.00.00
2 Björkfors Elsie Botnia 30.58 0.03.56
3 Sikkilä Iines LapVi 33.07 0.06.05
4 Korpi Sanni RaJu 37.29 0.10.27
5 Niemi Siiri PoRa 39.29 0.12.27
6 Enlund Isabella Femman 45.46 0.18.44
7 Perälä Fanni LaihLu 50.12 0.23.10
8 Löfqvist Linn Femman 52.00 0.24.58
9 Norrgård Ida Femman 1.08.15 0.41.13
Saranpää Viola VaaSu HYL -
Nynäs Matilda Botnia HYL -
Kuoppala Saana RasKu EIL -
Backlund Thelma Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Keski-Säntti Helka YKV 21.58 0.00.00
2 Grankull Daniela Kronan 25.55 0.03.57
3 Kataja Enni RaJu 27.58 0.06.00
4 Torrkulla Moa Femman 29.58 0.08.00
5 Ylikojola Veera RaJu 43.10 0.21.12
6 Enlund Nova Femman 47.18 0.25.20