FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Pohjois-Pohjanmaan AM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Keijo YlikNM 1.06.57 0.00.00 63.85 56.85
2 Tornberg Juho 1.08.27 0.01.30 61.11 54.42
3 Juola Saku KaJu 1.16.31 0.09.34 53.47 47.61
4 Seppänen Mika VaKa 1.18.26 0.11.29 51.00 45.41
5 Härkönen Lasse YlivKu 1.26.44 0.19.47 45.06 40.12
6 Lintula Tapani KärsKa 1.35.23 0.28.26 40.01 35.63
7 Inget Juha-Matti PudU 2.17.27 1.10.30 27.10 24.13
Parkkinen Ville IkNV KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alasuvanto Mikko KaJu 1.13.02 0.00.00 38.68 38.68
2 Puurunen Olli OuTa 1.17.03 0.04.01 35.74 35.74
3 Taskila Markku KoskRi 1.18.27 0.05.25 34.21 34.21
4 Aho Mika Pohjant 1.20.45 0.07.43 32.36 32.36
5 Kinnunen Juha Pohjant 1.32.15 0.19.13 27.56 27.56
6 Hyyppä Jarmo Pohjant 2.03.23 0.50.21 20.03 20.03
Lukkarinen Jouni Pohjant KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Juha HaHe 1.19.23 0.00.00 26.84 26.84
2 Laitinen Antti KoskRi 1.32.59 0.13.36 21.19 21.19
3 Saari Aki HaHe 1.41.07 0.21.44 17.91 17.91

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokkanen Matti Pohjant 1.38.02 0.00.00
2 Järvelin Marko PeRa 2.07.04 0.29.02
Heino Petteri Pohjant HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grekelä Heikki Pohjant 52.20 0.00.00 43.59 41.46
2 Pihlajaniemi Janne VePo 54.44 0.02.24 40.90 38.90
3 Fredriksson Kaj Pohjant 55.14 0.02.54 39.75 37.81
4 Kauppila Timo SalRe 55.50 0.03.30 38.56 36.68
5 Maaninka Mika OSVA 1.04.15 0.11.55 32.84 31.24
6 Kela Marko OulRe 1.06.11 0.13.51 31.24 29.71
7 Sillanpää Tommi Pohjant 1.08.08 0.15.48 29.72 28.26
8 Myllylä Jukka Pohjant 1.08.44 0.16.24 28.83 27.43
9 Herva Tuomas Pohjant 1.16.33 0.24.13 25.33 24.09

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Mika OH 46.42 0.00.00 52.09 50.67
2 Alahäivälä Tapani PudU 50.47 0.04.05 47.10 45.82
3 Kemppainen Vesa Iisu 52.41 0.05.59 44.63 43.42
4 Veijola Seppo IinYr 54.56 0.08.14 42.07 40.92
5 Konttajärvi Seppo VePo 55.48 0.09.06 40.69 39.58
6 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 56.45 0.10.03 39.29 38.22
7 Holma Erkki OulRe 1.00.10 0.13.28 36.39 35.40
8 Luodonpää Risto AlatPi 1.06.06 0.19.24 32.51 31.62
9 Riippa Ilkka OulRe 1.08.07 0.21.25 30.95 30.11
Pietilä Hannu KaSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 49.14 0.00.00 43.03 42.68
2 Niemelä Urpo Pohjant 56.25 0.07.11 36.92 36.63
3 Seppänen Ilpo VaKa 58.32 0.09.18 34.98 34.70
4 Parkkinen Pekka Pohjant 1.01.36 0.12.22 32.67 32.41
5 Nummi Eino VaKa 1.06.32 0.17.18 29.72 29.48
6 Rankinen Juho OulRe 1.14.36 0.25.22 26.03 25.82
7 Kurula Juhani Pohjant 1.21.52 0.32.38 23.29 23.10
8 Lotvonen Kari LaiVe 1.29.38 0.40.24 20.88 20.71
Piispanen Reima OuHu HYL -
Karppinen Jouko VaKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 45.25 0.00.00 46.59 45.31
2 Vilminko Pauli SiSe 50.32 0.05.07 41.09 39.96
3 Grekelä Antti HaHe 51.17 0.05.52 39.71 38.63
4 Keltamäki Seppo JoKu 55.39 0.10.14 35.88 34.90
5 Kotila Harri YlikNM 56.50 0.11.25 34.44 33.50
6 Ruokamo Eero OuTa 1.00.38 0.15.13 31.62 30.76
7 Juntunen Olli PeRa 1.07.25 0.22.00 27.85 27.09
8 Kaasinen Aulis Pohjant 1.11.51 0.26.26 25.58 24.88
Airaksinen Risto OuTa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 32.14 0.00.00 39.53 38.96
2 Kanste Pekka PeRa 35.04 0.02.50 35.79 35.28
3 Malm Lauri Reima 39.15 0.07.01 31.49 31.04
4 Laitinen Olli PeRa 41.57 0.09.43 29.00 28.59
5 Juutinen Hannu Pohjant 43.17 0.11.03 27.67 27.28
6 Tuohimaa Esko ONMKY 45.44 0.13.30 25.77 25.40
7 Kinnunen Raimo Pohjant 53.39 0.21.25 21.61 21.30
8 Puurunen Reijo OuTa 56.16 0.24.02 20.27 19.98
9 Myllymaa Kauko OulRe 1.04.45 0.32.31 17.31 17.07
10 Puurunen Jorma ONMKY 1.05.58 0.33.44 16.71 16.47
11 Mustonen Lauri AlatPi 1.10.32 0.38.18 15.35 15.14

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 35.57 0.00.00 35.88 36.24
2 Pelkonen Alpo OSVA 46.35 0.10.38 27.17 27.44
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 46.51 0.10.54 26.50 26.77
4 Pietiläinen Erkki PeRa 48.42 0.12.45 24.99 25.25
5 Mäkinen Juhani SalRe 50.18 0.14.21 23.72 23.96
6 Kukkohovi Reino OSVA 53.28 0.17.31 21.86 22.08
7 Pelkonen Toivo YlikNM 55.54 0.19.57 20.48 20.68
8 Tsurkin Leo VaKa 56.15 0.20.18 19.92 20.12
Salminen Jorma VaKa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 31.37 0.00.00 16.28 15.89
2 Nikula Reino OuTa 44.09 0.12.32 11.07 10.81
3 Kittilä Olavi SalRe 54.27 0.22.50 8.51 8.31
Takkinen Esko KiimU KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 1.09.22 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 1.00.31 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heino Veikka Pohjant 37.44 0.00.00
2 Tolvanen Elias AlatPi 41.37 0.03.53

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 39.28 0.00.00
2 Palmi Johannes KoskRi 41.14 0.01.46

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puurunen Joona OuTa 26.34 0.00.00
2 Westerholm Lauri Pohjant 30.33 0.03.59
3 Tihinen Matias LaiVe 36.30 0.09.56
4 Kauppila Roope Koovee 45.31 0.18.57
Laurila Viljami SalRe HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karhu Lauri HaHe 25.22 0.00.00
2 Seväkivi Heikki LaiVe 31.22 0.06.00
Alahäivälä Pauli PudU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Hannes LaiVe 12.28 0.00.00
2 Väisänen Viljami LaiVe 15.11 0.02.43
3 Seväkivi Eero LaiVe 15.14 0.02.46
4 Tihinen Elias LaiVe 17.27 0.04.59
5 Mikkonen Akseli KoskRi 19.41 0.07.13
6 Alasuvanto Manu KaJu 29.06 0.16.38

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puurunen Peetu OuTa 18.01 0.00.00
2 Mikkonen Onni KoskRi 18.52 0.00.51
3 Alasuvanto Max KaJu 27.14 0.09.13

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Ella-Noora TuS 1.11.10 0.00.00 60.28 53.62
2 Laitinen Maria YlikNM 1.16.40 0.05.30 55.19 49.09
3 Hangasmaa Hanna YlivKu 1.24.18 0.13.08 49.50 44.03
4 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 1.27.29 0.16.19 47.03 41.83
5 Huuha Anni OuHu 1.28.13 0.17.03 45.98 40.89
6 Jaatinen Ilona Pohjant 1.35.39 0.24.29 41.79 37.17
7 Lotvonen Essi LaiVe 1.35.52 0.24.42 41.09 36.55
8 Laatikainen Henna Pohjant 1.36.06 0.24.56 40.38 35.92
9 Koskenkorva Sanna KEV 1.37.26 0.26.16 39.22 34.89
10 Kuusrainen Anni KoskRi 1.37.40 0.26.30 38.53 34.27
Päkkilä Suvi HaHe KES -
Jaakola Emma-Noora PudU KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sergejeff Kati Iisu 1.33.53 0.00.00
Rusanen Marjokaisa KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaako Niina LänRa 1.11.35 0.00.00 27.19 27.19
2 Vanhala Annastiina KuPe 1.29.30 0.17.55 20.12 20.12
3 Hokkanen Anni Pohjant 1.33.13 0.21.38 17.75 17.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Goman Annukka VePo 1.07.13 0.00.00 39.35 33.99
2 Heino Sanna Pohjant 1.08.58 0.01.45 37.20 32.14
3 Kela Merja OulRe 1.19.41 0.12.28 31.20 26.95
4 Aalto Pirjo Pohjant 1.23.00 0.15.47 29.00 25.05
5 Sillanpää Elina Pohjant 1.26.22 0.19.09 26.95 23.28
Lohela Päivi YlikNM KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 51.36 0.00.00
2 Laurila Sari SalRe 1.18.35 0.26.59

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 49.50 0.00.00 33.61 33.32
2 Hokajärvi Raili Pohjant 1.16.27 0.26.37 20.82 20.63
3 Aikio Outi Pohjant 1.17.45 0.27.55 19.39 19.22
4 Koukkari Mervi VaKa 1.18.41 0.28.51 18.10 17.94

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 51.11 0.00.00
2 Karjalainen Seija LaiVe 51.42 0.00.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kela Mirja OulRe 47.14 0.00.00
2 Pelkonen Maija OSVA 49.40 0.02.26

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aatsinki Mirja VePo 56.02 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemmi Mai Pohjant 35.33 0.00.00 41.11 40.61
2 Kuusikko Kiia Pohjant 37.58 0.02.25 36.57 36.12
3 Anttila Minea Pohjant 39.53 0.04.20 32.98 32.58
4 Goman Matleena Pohjant 40.02 0.04.29 31.03 30.65

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 26.21 0.00.00
2 Saari Annalotta HaHe 28.23 0.02.02
3 Similä Helmiina Pohjant 30.50 0.04.29
4 Väisänen Martta LaiVe 32.04 0.05.43
5 Länsitie Pinja Pohjant 34.02 0.07.41
6 Alahäivälä Silja PudU 36.54 0.10.33
7 Pihlajaniemi Aini Pohjant 38.54 0.12.33
8 Heikkinen Aada Pohjant 39.01 0.12.40
9 Palosaari Maiju KiimU 52.29 0.26.08

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Leinonen Helmi LaiVe HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jeskanen Anni HaHe 21.08 0.00.00
2 Saari Amanda HaHe 21.19 0.00.11
3 Eilola Jenna Pohjant 23.34 0.02.26
Niemelä Inka Pohjant HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Aamu Pohjant 14.23 0.00.00
2 Kauppila Kaisla Koovee 14.51 0.00.28
3 Anttila Oona Pohjant 15.56 0.01.33
4 Niemelä Pihla Pohjant 17.32 0.03.09

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Enni OSVA 16.42 0.00.00
2 Tihinen Emma LaiVe 26.07 0.09.25

Sarja KUNTOA
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 56.41 0.00.00