FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-keskimatka, Iisun 50v-juhlakisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palosaari Maiju KiimU 20.16 0.00.00
2 Rahja Julia HaHe 21.28 0.01.12
3 Anttila Ilona Pohjant 23.10 0.02.54
4 Pihlajaniemi Aini Pohjant 27.35 0.07.19
5 Päkkilä Venla HaHe 27.52 0.07.36
Saari Annalotta HaHe HYL -
Moilanen Neea PudU EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Hilla Pohjant 7.08 0.00.00
2 Heikkinen Aamu Pohjant 8.51 0.01.43
3 Perkkiö Lotta AlPi 9.24 0.02.16
4 Anttila Oona Pohjant 10.27 0.03.19
5 Kangas Saga Pohjant 11.01 0.03.53
6 Moilanen Liisa PudU 12.53 0.05.45
7 Myllylä Emmi Pohjant 14.28 0.07.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 12.10 0.00.00
2 Leinonen Helmi LaiVe 13.01 0.00.51
3 Niemelä Hetta Pohjant 13.27 0.01.17
4 Kangas Inga Pohjant 27.53 0.15.43

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Moilanen Mette PudU 9.47 0.00.00
2 Tihinen Milja LaiVe 10.37 0.00.50
3 Rinta Sofi LaiVe 11.22 0.01.35
4 Määttä Malla Pohjant 12.35 0.02.48
5 Jeskanen Anni HaHe 12.53 0.03.06
6 Ryytty Elena Pohjant 13.17 0.03.30
7 Eilola Jenna Pohjant 16.57 0.07.10
8 Juka Eevi LaiVe 18.26 0.08.39
Saari Amanda HaHe EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta LaiVe 13.21 0.00.00
2 Länsitie Pinja Pohjant 15.32 0.02.11
3 Anttila Ilona Pohjant 16.35 0.03.14
4 Alahäivälä Silja PudU 17.51 0.04.30
5 Heikkinen Aada Pohjant 19.52 0.06.31
6 Similä Helmiina Pohjant 21.48 0.08.27

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Anni S-2000 17.39 0.00.00 41.70 39.31
2 Anttila Minea Pohjant 18.04 0.00.25 37.69 35.53
3 Goman Matleena Pohjant 23.32 0.05.53 26.59 25.06

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Irma OuTa 48.02 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kela Mirja OulRe 35.23 0.00.00
2 Pelkonen Maija OSVA 43.54 0.08.31

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Sari EE 21.15 0.00.00
2 Laitala Marja-Liisa NiSu 30.06 0.08.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 24.58 0.00.00 26.77 23.85
2 Ketola Pirjo SaRe 29.54 0.04.56 20.68 18.42
3 Karjalainen Seija LaiVe 30.09 0.05.11 18.84 16.79

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 20.59 0.00.00 27.14 26.99
2 Aikio Outi Pohjant 30.34 0.09.35 17.23 17.14
3 Jokikokko Tarja OuTa 36.26 0.15.27 13.29 13.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Satu YNM 25.35 0.00.00 49.83 45.16
2 Torvinen Sirpa OH 27.51 0.02.16 44.92 40.71
3 Goman Annukka VePo 31.11 0.05.36 39.35 35.66
4 Aalto Pirjo Pohjant 31.36 0.06.01 38.08 34.51
5 Frant Nina S-2000 32.07 0.06.32 36.72 33.28
6 Heino Sanna Pohjant 37.16 0.11.41 31.00 28.10
7 Sillanpää Elina Pohjant 48.10 0.22.35 23.49 21.29
8 Kela Merja OulRe 49.23 0.23.48 22.43 20.33
9 Haake Mirkka OH 52.11 0.26.36 20.77 18.82

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolvanen Heidi AlPi 22.12 0.00.00 23.10 22.75
2 Viitanen Kirsi OH 23.35 0.01.23 20.65 20.34
3 Laurila Sari SaRe 28.06 0.05.54 16.42 16.17
4 Holopainen Lone-Maria S-2000 36.05 0.13.53 12.08 11.90

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 25.38 0.00.00 64.45 60.73
2 Rahkola Ella-Noora TS 29.50 0.04.12 54.91 51.75
3 Laitinen Maria YNM 31.45 0.06.07 51.16 48.21
4 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 32.02 0.06.24 50.28 47.38
5 Haataja Mirka YNM 34.32 0.08.54 46.24 43.58
6 Backman Saana IinY 34.56 0.09.18 45.32 42.71
7 Holopainen Oili S-2000 35.24 0.09.46 44.33 41.78
8 Keltamäki Tiia HS 37.50 0.12.12 41.12 38.75
9 Skog Henna HiKi 38.56 0.13.18 39.60 37.32
10 Lotvonen Milla LaiVe 38.57 0.13.19 39.23 36.97
11 Lotvonen Essi LaiVe 40.33 0.14.55 37.34 35.19
12 Lassila Reetta TP 41.46 0.16.08 35.93 33.86
13 Juntunen Johanna IinY 44.16 0.18.38 33.59 31.65
14 Oikarinen Anni S-2000 45.27 0.19.49 32.41 30.54
15 Päkkilä Suvi HaHe 49.35 0.23.57 29.43 27.73
16 Jaakola Emma-Noora PudU 50.18 0.24.40 28.74 27.08
17 Laatikainen Henna Pohjant 55.20 0.29.42 25.87 24.38
18 Kuusrainen Anni KoskRi 1.02.58 0.37.20 22.52 21.22
19 Holappa Suvi-Tuulia YNM 1.07.34 0.41.56 20.78 19.58
Sankelo Lotta Pohjant EIL -
Viippola Venla OuTa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokkanen Anni Pohjant 28.13 0.00.00 24.99 24.99
2 Jaako Niina LänRa 30.33 0.02.20 21.35 21.35
3 Ronkainen Ritva LapVe 34.11 0.05.58 17.54 17.54

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Hannes LaiVe 6.38 0.00.00
2 Kangas Emil Pohjant 8.18 0.01.40
3 Seväkivi Eero LaiVe 8.38 0.02.00
4 Väisänen Viljami LaiVe 10.15 0.03.37
5 Tihinen Elias LaiVe 13.39 0.07.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 9.49 0.00.00
2 Laurila Viljami SaRe 21.35 0.11.46
Westerholm Lauri Pohjant EIL -
Puurunen Joona OuTa EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 17.18 0.00.00
2 Ryytty Eino Pohjant 17.26 0.00.08

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seväkivi Heikki LaiVe 8.52 0.00.00
2 Perkkiö Juho AlPi 9.17 0.00.25
3 Karhu Lauri HaHe 16.45 0.07.53
4 Alahäivälä Pauli PudU 16.46 0.07.54
5 Kemppainen Väinö Iisu 18.29 0.09.37

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Roope Pohjant 22.26 0.00.00
2 Lifflander Jesse SaRe 33.32 0.11.06

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolvanen Elias AlPi 15.57 0.00.00
2 Heino Veikka Pohjant 17.16 0.01.19

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 21.51 0.00.00
2 Kinnunen Juuso Pohjant 25.20 0.03.29

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takkinen Esko KiimU 21.15 0.00.00 21.97 21.88
2 Nikula Reino OuTa 23.45 0.02.30 18.67 18.60
3 Männikkö Kalle ONMKY 29.01 0.07.46 14.48 14.42
4 Veijovaara Jorma Pohjant 31.52 0.10.37 12.45 12.40

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SaRe 28.39 0.00.00 35.88 36.24
2 Hanhela Mauno HaHe 33.10 0.04.31 30.22 30.52
3 Kukkohovi Reino OSVA 35.09 0.06.30 27.78 28.06
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 36.59 0.08.20 25.71 25.97
5 Salminen Jorma VaKa 39.08 0.10.29 23.64 23.88
6 Tsurkin Leo VaKa 42.50 0.14.11 21.00 21.21
7 Pelkonen Alpo OSVA 46.05 0.17.26 18.96 19.15

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 23.43 0.00.00 34.72 33.96
2 Juutinen Hannu Pohjant 30.34 0.06.51 26.57 25.99
3 Tuohimaa Esko ONMKY 31.47 0.08.04 25.20 24.65
4 Laitinen Olli PeRa 32.31 0.08.48 24.29 23.75
5 Torikka Kullervo S-2000 33.10 0.09.27 23.47 22.96
6 Mustonen Lauri AlPi 33.59 0.10.16 22.58 22.08
7 Malm Lauri YksRe 34.28 0.10.45 21.94 21.45
8 Puurunen Reijo OuTa 43.59 0.20.16 16.93 16.56
9 Humalamäki Hannu ÄhtU 48.40 0.24.57 15.07 14.74
10 Huoivinen Pertti IinY 1.05.09 0.41.26 11.09 10.84
Puurunen Jorma ONMKY HYL -
Myllymaa Kauko OulRe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 25.14 0.00.00 43.43 40.58
2 Kurkela Reino OH 27.12 0.01.58 39.78 37.18
3 Heikka Markku ONMKY 27.19 0.02.05 39.11 36.55
4 Haajanen Juha Pohjant 30.55 0.05.41 34.11 31.88
5 Kotila Harri YNM 31.14 0.06.00 33.33 31.15
6 Tahkola Tapio KEV 31.47 0.06.33 32.32 30.20
7 Grekelä Antti HaHe 35.07 0.09.53 28.86 26.97
8 Juntunen Olli PeRa 38.44 0.13.30 25.82 24.12
9 Haapasalo Pertti Pohjant 39.31 0.14.17 24.96 23.32
10 Paaso Jouko PeRa 41.09 0.15.55 23.63 22.09
11 Laaksonen Lasse SuSi 50.03 0.24.49 19.16 17.90
12 Kaasinen Aulis Pohjant 51.56 0.26.42 18.20 17.01
Pietilä Heikki S-2000 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räisänen Kari KiimU 26.36 0.00.00 33.38 33.00
2 Seppänen Ilpo VaKa 27.59 0.01.23 31.14 30.78
3 Karppinen Jouko VaKa 30.01 0.03.25 28.47 28.15
4 Lotvonen Kari LaiVe 34.38 0.08.02 24.20 23.92
5 Nummi Eino VaKa 35.39 0.09.03 23.04 22.78
6 Karjalainen Pasi Pohjant 37.55 0.11.19 21.22 20.98
7 Maijala Kari EE 41.21 0.14.45 19.06 18.84
8 Ruotsalainen Keijo Pohjant 50.46 0.24.10 15.20 15.02
9 Kurula Juhani Pohjant 1.04.48 0.38.12 11.65 11.51

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Mika OH 31.19 0.00.00 47.92 46.25
2 Holappa Arto YNM 31.48 0.00.29 46.40 44.79
3 Veijola Seppo IinY 32.20 0.01.01 44.87 43.30
4 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 37.24 0.06.05 38.12 36.79
5 Virtanen Markku LamSä 37.46 0.06.27 37.09 35.80
6 Konttajärvi Seppo VePo 38.10 0.06.51 36.04 34.79
7 Backman Kari IinY 42.23 0.11.04 31.87 30.76
8 Alahäivälä Tapani PudU 43.20 0.12.01 30.59 29.53
9 Juntunen Reijo IinY 56.24 0.25.05 23.06 22.26
10 Lamminaho Hannu S-2000 1.04.00 0.32.41 19.93 19.24

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ponkala Risto AlPi 32.36 0.00.00 35.66 34.37
2 Mäki Harri OH 33.47 0.01.11 33.77 32.54
3 Kotaniemi Janne AlPi 35.27 0.02.51 31.57 30.42
4 Heino Petteri Pohjant 35.34 0.02.58 30.85 29.73
5 Karppinen Mikko Pohjant 37.16 0.04.40 28.86 27.81
6 Ryytty Eero Pohjant 40.49 0.08.13 25.81 24.88
7 Ronkainen Markus LapVe 41.40 0.09.04 24.76 23.87
8 Järvelin Marko PeRa 41.57 0.09.21 24.08 23.20
9 Similä Jouni Pohjant 56.03 0.23.27 17.63 16.99

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerholm Lasse VePo 29.47 0.00.00 44.72 43.22
2 Haapasalo Harri VePo 30.27 0.00.40 43.09 41.64
3 Hyvönen Panu Pohjant 30.59 0.01.12 41.70 40.30
4 Grekelä Heikki Pohjant 31.55 0.02.08 39.85 38.52
5 Kivilaakso Sami Lynx 34.13 0.04.26 36.59 35.36
6 Pihlajaniemi Janne VePo 37.42 0.07.55 32.68 31.58
7 Sillanpää Tommi Pohjant 41.11 0.11.24 29.43 28.44
8 Jurvakainen Mika KiimU 42.41 0.12.54 27.93 26.99
9 Myllylä Jukka Pohjant 44.26 0.14.39 26.38 25.49
10 Kela Marko OulRe 44.32 0.14.45 25.87 25.00
11 Pääkkönen Jarmo KiimU 45.47 0.16.00 24.73 23.90
Männikkö Ari YNM EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 33.00 0.00.00 40.34 38.65
2 Perkkiö Tuomas AlPi 36.38 0.03.38 35.66 34.16
3 Laitinen Antti KoskRi 36.39 0.03.39 34.96 33.49
4 Kalapudas Antti AlPi 39.12 0.06.12 32.05 30.71
5 Jeskanen Juha HaHe 41.07 0.08.07 29.95 28.69
6 Koljonen Jouni VaKa 45.27 0.12.27 26.54 25.43
7 Rapo Mikko S-2000 46.24 0.13.24 25.46 24.39
8 Palosaari Mikko KiimU 53.21 0.20.21 21.68 20.77
9 Saari Aki HaHe 56.23 0.23.23 20.07 19.23

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koutonen Mikko YlivKu 37.52 0.00.00 39.60 39.60
2 Aho Mika Pohjant 42.14 0.04.22 34.44 34.44
3 Oksman Jukka Pohjant 53.17 0.15.25 26.45 26.45
4 Väkeväinen Ville LänRa 56.18 0.18.26 24.24 24.24
5 Lukkarinen Jouni Pohjant 1.11.26 0.33.34 18.47 18.47
Kinnunen Juha Pohjant KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ihme Vili PR 29.50 0.00.00 72.15 68.82
2 Ketonen Miikka LapVi 31.13 0.01.23 68.16 65.01
3 Karppinen Timo Pohjant 33.48 0.03.58 62.21 59.34
4 Alasuvanto Joni KaJu 35.17 0.05.27 58.89 56.17
5 Seppänen Mika VaKa 38.47 0.08.57 52.94 50.49
6 Kuopus Sauli PudU 39.04 0.09.14 51.92 49.52
7 Lotvonen Miika LaiVe 39.56 0.10.06 50.17 47.85
8 Viippola Ilpo OuTa 40.29 0.10.39 48.88 46.62
9 Päivärinta Juhani KiimU 40.30 0.10.40 48.24 46.01
10 Tahkola Mikko KEV 44.53 0.15.03 42.98 40.99
11 Inget Juha-Matti PudU 45.33 0.15.43 41.80 39.87
12 Hourula Miikka-Pekka Pohjant 49.01 0.19.11 38.34 36.57
13 Kallatsa Mikko Pohjant 49.05 0.19.15 37.78 36.04
Rahkola Mikko Pohjant HYL -
Kesälä Mikko Pohjant EIL -